1 marca – zacznij z nami miesięczne nabożeństwo do św. Józefa!

15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  – O św. Józefie i jego posłannictwie – nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do modlitwy różańcowej  ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józefie”. Ponadto proponował też poświęcenie Świętemu Józefowi całego marca.

Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko założyciel różańcowego sanktuarium w Pompejach i pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa.

Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego za wstawiennictwem św. Józefa, Bartolo Longo postanowił zbudować w sanktuarium ołtarz na Jego cześć i napisał także specjalne nabożeństwo do św. Józefa: „Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych”.

Książka „Miesiąc ku czci św. Józefa” jest bardzo popularna we Włoszech i w końcu trafiła do Polski. Odprawienie tego nabożeństwa przyniesie wielkie owoce i łaski w naszych rodzinach. To codzienna lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem! Polecane jest zwłaszcza w sprawach trudnych, gdyż Św. Józef jest skutecznym naszym orędownikiem i warto poprzez to nabożeństwo oddać się Jemu w opiekę. Nabożeństwo to można nabyć na stronie: www.rosemaria.pl

Książka to codzienna lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem!

Z wstępu:

Od początku Pompeje były dziełem ich założycieli: Bartola Longo i Marianny de Fusco, działających pod opieką św. Józefa.
Były to czasy, w których z inicjatywy papieża Piusa IX i jego następcy Leona XIII nabierało na znaczeniu nabożeństwo do św. Józefa.
15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  – O św. Józefie i jego posłannictwie – nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do modlitwy różańcowej  ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józefie”. Ponadto proponował też poświęcenie Świętemu całego marca…..

Modlitwa papieża Leona XIII: Do Ciebie, św. Józefie:

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności.
Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

sw-jozef-i-nmp

Opis cudu, o którym mowa na wstępie wpisu:

13 marca 1888 roku w domu pani Marianny de Fusco przygotowywano trumnę dla jej córki Joanny, która zachorowała na czarną ospę i lekarz nie dawał żadnych nadziei na jej uleczenie. Córka pani Marianny pragnęła przed śmiercią nawiedzić sanktuarium w Pompejach i oddać cześć Matce Bożej Różańcowej. W Pompejach jej stan się jeszcze pogorszył. Pani Marianna zawsze czciła św. Józefa, a w tym czasie w Sanktuarium zaczęła się budowa ołtarza poświęconego temu Świętemu. W dniu 9 marca kiedy zaczynała się nowenna na święto św. Józefa, Marianna de Fusco modliła się do św. Józefa i obiecała, że postawi kaplicę jemu, jeżeli uratuje jej córkę. Stan chorej jednak się pogarszał.
14 marca zjechała się cała rodzina aby pożegnać umierającą, w otoczeniu rodziny i kapłanów oczekiwano rychłej śmierci Joanny. Nagle chora krzyknęła: „Nie czuję już bólu, nie mam gorączki ani kaszlu. Św. Józef mnie uzdrowił!” Od tej chwili choroba zaczęła się szybko cofać. 4 dni później Joanna uczestniczyła w Mszy św. dziękczynnej, a w święto św. Józefa 19 marca zaintonowała w kościele „Ciebie Boga wysławiamy” na cześć tego wielkiego Patriarchy i Opiekuna. Marianna de Fusco zrealizowała swoją obietnicę daną św. Józefowi za ocalenie córki.

Możesz też odmawiać
poniższe 30-dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa –
 kliknij
lub modlić się razem z „Królową Różańca Świętego” ❤
– zapisz się klikając tutaj

Litania do św. Józefa

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

62 odpowiedzi na „1 marca – zacznij z nami miesięczne nabożeństwo do św. Józefa!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Bogusia pisze:

  Zapisalam sie juz.

 3. Józefa Kułach pisze:

  Witam serdecznie wszystkich modlących się tą piękną nowenna do Św. Józefa, życzę sobie i Wam wytrwałości w modlitwie.
  Obfitości łask Bożych wyproszonych za przyczyną tego wielkiego świętego ❤❤❤🙏🙏🙏❤❤❤

 4. kasiaJa pisze:

  Poruszający list bpa Edwarda Kawy, biskupa pomocniczego lwowskiego. Bolesny wyrzut sumienia dla biskupów Niemiec, Białorusi i Rosji.
  Myślę, że ważne słowo, jak chrześcijanin powinien, a jak nie powinien zachować się w obecnej sytuacji:
  „Moi drodzy bracia w pełni Chrystusowego kapłaństwa, biskupi Niemiec, którzy walczą o prawa mniejszości i upominają się o zmiany klimatyczne, milczący biskupi Białorusi i Rosji. Drodzy bracia i siostry w Chrystusie, katolicy Niemiec, Białorusi i Rosji. Dlaczego milczycie, kiedy nas zabijają? Gdzie jest wasz głos solidarności z niewinnymi ofiarami putinowskiej Rosji? Gdzie są wasze akty miłości, bez których nasza wiara chrześcijańska jest martwa; gdzie jest wasze aktywne stanowisko? Przywódcy waszych krajów – niektórzy z nich popierają agresję, inni są jej źródłem, a wy milczycie? Czy to jest wasza wersja chrześcijaństwa? Czy pamiętacie jeszcze, że milczenie w obliczu grzechu jest również grzechem?
  Niepodległy, demokratyczny kraj w samym centrum Europy jest zmuszany “do pokoju” za pomocą czołgów, rakiet i broni automatycznej na cywilów przez kraj, który sam odebrał nam pokój w 2014 roku. Armia rosyjska przyszła do nas w Donbasie i na Krymie, przynosząc śmierć i zniszczenie, represje polityczne i strach. Ale my staraliśmy się ze wszystkich sił zachować spokojne niebo nad kratą naszej Ojczyzny. I nikogo nie zaatakowaliśmy. Nikogo nie prowokowaliśmy. A 24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła wojnę na całej Ukrainie.
  Strzelają do nas na waszych oczach, w czasie rzeczywistym, a wy, bracia chrześcijanie, co robicie w tym czasie? “Kain napadł na Abla, swego brata, i zabił go. Wtedy Pan rzekł do Kaina: “Gdzie jest brat twój, Abel?”. On odpowiedział: “Nie wiem. Czy ja jestem stróżem brata mego?” (Rdz 4,8-9).”

 5. An pisze:

  Ewus ja tak trochę nie w temacie ale jeśli nie chcesz od konia z podkowy 🙂 to tu tez niezły zestaw ja właśnie zamawiam dla siebie i mamy mojej tez bo ma problemy/78 lat/ na str różne witaminy i oleje
  https://e-superfood.pl/Witamina-D3-krople-z-lanoliny-30ml600-kropli-Medverita

  • wobroniewiary pisze:

   Teraz to ja nic nie zamówię, w obliczu wojny na Ukrainie moja praca… nie ma jak z kim handlować, towar od nich nie wjedzie, brzuch mnie boli, jak pomyślę o braku pracy 😦

   • An pisze:

    Wybierz sobie cos co możesz brać i co potrzebujesz i zamówię Ci do paczkomatu.

   • Natalia pisze:

    Pani Ewo w sprawie pracy dobrze jest odmówić Plaszcz Św. Józefa. Mi zawsze pomagał w sprawach finansowych jak i w 3 przeprowadzkach.

    • wobroniewiary pisze:

     Znam, odmawiam, u samej góry jest drugi po napisie „strona główna” (tuż pod zdjęciem bazyliki św. Piotra)
     Tyle, że znam to jako 30-dniowe nabożeństwo a nie płaszcz
     W tym wpisie też podaję link do tego nabożeństwa (pod zdjęciem z telegramem do św. Józefa)

     30-dniowa nowenna ku czci św. Józefa

    • Natalia pisze:

     Dziękuję. Rzeczywiście to jest to samo co Płaszcz. 🙂 Dla mnie podobnie jak Nowenna Pompejańska modlitwa czyniąca cuda. Ogromna pomoc i wiele łask.

   • Malgorzata pisze:

    Potrzebny w tym wszystkim jest porządek serca… rząd chce dać Ukraińcom 500 + … szkoda, że nie 1000+ . Skąd nasz kraj ma tyle pieniędzy, by rozdawać na prawo i lewo Coś mi tu nie gra … Pomagać trzeba , ale …. no właśnie. Obym się myliła.

    • xcvb pisze:

     przeciez te dzieci ktore dostana 500plus jezeli dostana zostana obywatelami Polski i beda w przyszlosci pracowac na twoja emeryture. smutne ze ludzie nie rozumieja ideii Rzeczpospolitej. polecam wywiad z prof. Nowakiem. https://www.youtube.com/watch?v=oRY8TDumqVI . Zreszta jak Ukr wejdzie do UE to znow bedzie placz bo wiekszosc ukraincow odwalajacych brudna robote za nas wyjdzie na zachod.

    • Maggie pisze:

     @Małgorzata: Oni przybyli cywile, prawie dosłownie tylko z tym co na grzbiecie. Dlatego muszą dostać jakieś zasiłki, bo co czy mają usiąść na ulicy i czekać lub … „samoobsługa” w sklepach i … wyścigi z ochroniarzem?. Kto wie? … bo może z Brukseli powinni dorzucić i dorzucą z unijnej puli. Przez tyle godzin w podróży … to pampers nie jest … tradycyjną z tetry pieluchą, możliwą do uprania/„wytrzepania” i choćby tylko wysuszenia na wietrze.
     Jak najszybciej zaś powinno się „wysiudać” z Polski tych opalonych „nieeuropejskim słońcem”, którzy zabierają miejsce w pociągach zmierzających na zachód, a którym w głowie „przyjacielski” podbój świata etc.

     Jeśli chodzi o kiesę cara, to jeden rubel „osiągnął” dziś wartość jednego … centa … stąd ciekawe ile warta kopiejka … Chiny chyba radosne, bo … mają teraz tanie, ruskie paliwo.

     Pomyśleć tylko jak? i z czego? pod dyktatem cara w Rosiji … „żyje się” zwykłym szaraczkom, przeciwnym tej wojnie, bo i tacy tam są … w tym za protest aresztowani (pokazywali w TV) ….
     Chyba ćwierkający na płocie wróbel więcej wart (bo ma więcej wagi), niż dzisiaj rubel.

     Jeśli chodzi o plotki, to może być z nimi jak kiedyś za komuny z podsłuchu wiadomości z tzw radia Jerewań, np: że na Placu Czerwonym rozdają auta … a potem wyjaśnienie … #1 nie auta ale rowery … a potem wyjaśnienie #2 , że nie rozdają ale … kradną …

   • kasiaJa pisze:

    +++ ❤

 6. Ola pisze:

  Wczoraj uczestniczyłam w nabożeństwie zł które miało być Mszą Świętą ,ale nie bylo słów konsekracji „Uświęć te dary mocą Twojego Ducha ,aby stały się dla nas Ciałem i Krwią Twojego Syna …” . Po ” Święty, Święty, Święty” zamiast słów konsekracji z uczynieniem znaku krzyża nad Hostią i kielichem z winem ,Ksiądz przeszedł do kolejnych czynności , było wszystko poza konsekracją. Czy to oznacza ,że nie była to Najświętsza Ofiara ?

  • wobroniewiary pisze:

   Najlepiej jego samego spytać

   • Ola pisze:

    Byłam sparaliżowana … Ale podeszłam do Komunii Świętej ,bo ksiądz wyjął dla ludzi Hostię z tabernakulum ,więc był to żywy Pan Jezus . Pomyślałam ,że może ten kapłan jest w stanie grzechu ciężkiego i nie chciał przyjąc Jezusa świętokradzko.

  • Lucija pisze:

   Olu,to nie było Mszy Świętej!Jeśli nie było :”Bierzcie i jedzcie…Bierzcie i pijcie…” w formie,jaką znamy,to nie wiem,co było odprawiane.Jeśli ksiądz pomyli się choć w 1 słowie konsekracji,musi powtórzyć formułę.Jestem zdziwiona.To była tylko forma nabożeństwa,nie Ofiara Mszy Świętej.

 7. wobroniewiary pisze:

  Bardzo to smutne 😦
  Nie Ukrainki z dziećmi są w I-szej kolejności w Polsce ale „mocno opaleni”

  „… Kolejny raz pisze i może tym razem nie zostanie usunięty…
  Zaczynając od początku.
  Bardzo zaangażowałam się pomóc Ukrainie.
  Powiem Wam o historii Marty i o mojej nowej przyjaciółce – tak na dobry początek.
  Pojechaliśmy z grupą przyjaciół do Przemyśla – nie wiedzieliśmy co nas czeka. Znaleźliśmy ludzi o wielkich sercach, którzy chcieli dać dach nad głową jedzenie po prostu swoje serce.”

  • eska pisze:

   I dlatego wciąż jest ważna modlitwa o ochronę granic…

  • Damian pisze:

   Znajoma zapisała się jako chętna do przyjęcia rodziny z Ukrainy w moim mieście. Na początku dostała telefon i informację, że 2 „mocno opalonych” jest do przyjęcia. Potem jednak sama osoba dzwoniąca się zreflektowała i na następny dzień już przyjechała spora rodzina z Ukrainy, a panowie podobno zostali na razie zakwaterowani w szkole. Jak dla mnie to dość racjonalne podejście, gdzie jednak pierwszeństwo mają osoby, które swoje domy utraciły od tych które jednak mogą w miarę spokojnie do nich wrócić.
   Tak swoją drogą z relacji słyszę, że rodziny Ukraińskie mają szczególnie trudno z transportem z granicy – jak rodzina ma więcej jak 4 osoby, to wtedy normalnej wielkości autem już nie jest tak łatwo wszystkich na raz przewieźć. To sprawia, że uchodźcy nie dość, że muszą czekać długo na granicy, to potem już po przejściu są nieraz zmuszeni godzinami na transport czekać. Warto o tym pomyśleć, jeśli ktoś chce pomóc z transportem, a ma duże auto lub busa do wyboru.

  • Maggie pisze:

   W mętnej wodzie dobrze ryby łowić.
   Ależ organizacja …. Jak nie drzwiami to oknami, albo najmniejszą szparką – WARA ! im od Polski i niech jadą do Łukaszenki, który szeroko otworzył im ramiona, a jeszcze lepiej napojonych i nakarmionych zapakować i wysłać do kraju z którego pochodzą.
   Psalm # 5 mówi, że NIE będziesz gościł Mego wroga.

   Pamiętajmy, modląc się , że inne sprawy zagłuszone są przez tą putinowską wojną. Zwłaszcza, że szprycowanie nadal obowiązkowe i trwa, choć z zezwoleniem, że można chodzić bez mask – ALE silne pod zamaskowanymi rzekomymi „rozluźnieniami” etc. Zamiast czipa zamykanie w „smartPhone-aplikacjach” i np w kodach QR to rzeczywistość – bo np jak? zastosować „TYLKO” pcr czy tzw rapid test … bez kwarantanny dla w pełni zaszprycowanych podróżnych/klientów/odwiedzających w szpitalach czy hospicjach etc .

   P.S. Kierowcy i ludzie sympatyzujący czy popierający konwój wolności, są represjonowani cichaczem, po uwięzieniu „głów rebelty”.
   Hipokryzja Trudeau, potępiającego łamanie demokracji i wolności … z miejsca ubrała się w szaty wolności dla Ukrainy.
   Skutki trwają: Bezprawnie i samowolnie narzucony stan wyjątkowy poparła w izbie gmin … „warunkowo” wykrętna NDP (federalna lewica), ale do debaty w Senacie nie doszło, bo lis „odwołał” ten stan … i nie ma sprawy aby go potępić/coś zmienić „na wierchowce” … kierowcy nie żądali zmiany rządu ale zniesienia przymusu i odszkodowań. Byli spokojni i przybyli z rodzinami/dziećmi, Nadal są uwięzieni i represje, w tym pozamykane konta bankowe uczciwych (!) obywateli Kanady, skonfiskowane ciężarówki etc ciężko pracujących , które pozostały pod żelaznym butem i w grabieżczych rękach tego „pomazańca” (ale potem płynącym z krwawicy podatników) „kochającego chiński porządek”.
   🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  • B. pisze:

   Hmm… Co to znaczy ” mocno opaleni”? Nie do końca rozumiem. I czuję się nieco skonsternowana. Czy chodzi o uchodzcow z bliskiego Wschodu? Jeśli tak, to nie podoba mi się ton i słowa jakimi się ich opisuje. Przypominam że Ci ludzie zostali wykorzystani przez Łukaszenkę. Niczemu niewinni. A jak ich traktowaliśmy jeszcze miesiąc lub dwa temu? Mur, zimna woda… tam też były kobiety i dzieci… oni również uciekali z kraju ogarniętego wojna. Wstyd mi za nasze- Polaków- w tym i moje zachowanie (bierny obserwator). Dzisiaj przynajmniej reflektujemy się , tym co robimy dla Ukrainy. Jednak dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, Białych i bardziej opalonych po prostu, nam katolikom nie przystoi. Zawiedziona jestem tymi słowami. Smutno mi. Myślałam że znalazłam się w gronie osób, myślących podobnie do mnie. Będę się modlić za nas i nasze serca. Pozdrawiam

   • wobroniewiary pisze:

    Weź się ogarnij i posłuchaj o gwałtach czy o tym, jak z nożem w ręku zabraniają wsiąść kobietom i dzieciom do pociągu czy autokaru.
    I nie denerwuj mnie, ja mieszkam 20 km od granicy z Ukrainą i wiem aż nadto, co się tu u nas dzieje – również o tej porze nocy.
    Myślisz, że dla przyjemności sobie nie śpię?
    W dzień pomagam naprawdę potrzebującym a ok. północy siadam i do 2-00 w nocy siadam zapisuję do nowenny i tłumaczę nieuświadomionym, że ludzie spod znaku księżyca mają opętańczą nienawiść do nas chrześcijan, zwłaszcza do kobiet, „zaliczenie których może im niby zagwarantować niebo z setką dziewic”
    A i o tym też pierwsze słyszysz???

    Masz na otwarcie oczu (a słowo opaleni są w związku z cenzurą, podobnie jak szczypawki).
    https://streamable.com/ly8uh3

    Muzułmanin blokuje wejście z nożem tylko dla swoich … lokalizacja LWÓW🇺🇦‼️

    • Maggie pisze:

     @B: myślenie ma przyszłość kochana … Napisz do Łukaszenki to pomoże, bo carowi Władimirowi już dopomógł.
     Hmmm…. studenci … a czy tak się opalili na wagarach na Białorusi? … a może wtedy … kiedy otworzyli przewód doktorski nt „praktyczny jihad” ? i to w kontekście wersetów z zielonej księgi? Stąd szarmanckimi łokciami wypychali kobiety, matki z dziećmi z autobusów i pociągów?

     Masz rację Antonino, dziękuję za te mądre słowa, które krzepią … bo już usłyszałam „Czy Polacy są aż tak głupi, że nie widzą i pozwalają na to”? Dodam, że wśród 300 tysięcy przepuszczonych przez wschodnią granicę zanotowano … tylko … 125 narodowości 😳….

    • B. pisze:

     Drodzy zupełnie nie to miałam na myśli. Wylała się na mnie fala niepotrzebnego hejtu. Wiem co się dzieje na granicy. Jest to wielka tragedia, smutek, żal i bezradność. Również pomagam jak się da. Nie znałam do końca kontekstu Waszych wypowiedzi. Dziękuję za zdjęcie. Dziekuję za otwarcie oczu na kolejne zło jakie się dzieje na granicy. I dla wyjaśnienia: jestem za tępieniem jakiejkolwiek przemocy. STOP gwałtom i przekupstwom!!! Tacy ludzie niezależnie od rasy, koloru skory i wyznania POWINNI od razu być wyłapywani przez służby graniczne. Niemniej jednak miałam na myśli kobiety i dzieci, które również cierpiały na białoruskiej granicy. Mnie osobiście serce się łamało, a traktowaliśmy ich jak popychadła. I zgadzam się że wśród nich byli i Ci spragnieni zachodu i EUR oraz Ci którzy zamierzają czynić okropieństwa w imię świętej wojny. Tu zawodzi nie wiem sama co… nie ma porządnego odsiewu patologii. Ale tam byli też niewinni ludzie! Nie możemy wszystkich wrzucucac do jednego worka. O to mi chodziło. Tylko i wyłącznie. I błagam nie oblewajcie mnie już pomyjami. Mam nadzieję że wytlymaczylam swoj punkt widzenia.

    • wobroniewiary pisze:

     Dziękuję za to wyjaśnienie i przepraszam za emocje – niedospane noce, pomaganie i strach jak jechać po nocy do domu, jak roi się od tych „opalonych” miasto całe na „niebieskich światłach” od wojska i policji

     Dziękuję, że jesteś, odezwałaś się i nie obraziłaś się a podjęłaś rozmowę – mi szkoda kobiet, dzieci (zarówno rosyjskich, ukraińskich jak i arabskich i polskich – wszystkich!

     Dobrze, że jesteś 🙂

   • Antonina pisze:

    A z powodu losu kobiet ukraińskich gwałconych , wypychanych z pociągów i tych napadnietych i pobitych w pociągu w Polsce…. nie jest Ci smutno? ???
    Rebel24 – Dziwni uchodźcy wojenni z Ukrainy – Sytuacja na granicy Korczowa – Polska-Ukraina – 01. 03. 2022
    https://m.cda.pl/video/102300380a

   • Krzys pisze:

    nie „üchodzcy” a najeźdźcy liczacy na sowity socjal w krajach Zachodu, głównie młodzi, zwykle widać ze majętni mężczyźni. Tyle czasu trwa ta wojna hybrydowa Łukaszenki a widać ze niektórzy jeszcze bielmo na oczach.

    • B. pisze:

     Krzyś powyżej wyjaśniłam kontekst mojej wiadomości. Przeczytaj proszę gdyż nie chce sie powtarzac. Nie mam bielma na oczach. I jestem TOTALNYM przeciwnikiem patologii i chłopaków , po minach których widac ewidentnie że wykorzystują sytuację i świetnie się bawia . Do tego zdjecie powyżej. Tragedia po prostu. Masz moje stanowcze NIE.

   • xcvb pisze:

    b ty chyba nie rozumiesz ze uchodzca wojenny to taki ktory ucieka do najblizszego kraju nieogarnietego wojna. my pomagamy Ukrainie bo taki mamy obowiazek prawny polityczny i moralny duchowy itd. nie jestesmy w stanie przyjac do Polski czy nawet EU wszystkich mieszkancow z Sahelu czy Bliskiego i srodkowego wsch gdzie w co drugim kraju toczyla sie woja . Jezeli tak bardzo chcesz pomagac a nie bawic w pomaganie to nie ma zadnego problemy bys pojechala na pol roku do Sudanu „kopac studnie”. wielu wolontariuszy z PL jezdzi i realnie pomaga.

    krytyka czy posiadanie innego zdania jest od razu automatycznie hejtem?

    Dodam tylko ze na Ukr samych studentow z Indii bylo prawdopodbnie z 20tys. Wiec to nie jest tak ze wszyscy „mocno opaleni” sa z automatu elementem wojny hybrydowej prowadzonej przez Lukaszenke. Obcokrajowcy ktorzy legalnie pracowali na UKrainie maja prawo z niej uciec.

    • Antonina pisze:

     @ B – nie, nie jest ok , bo oskarźyłaś m.in. mnie bezpodstawnie o hejt. Nigdy nikogo nie hejtowałam ! Po prostu nie rozumiesz problemu i pokazałam Ci tylko jego namiastkę. Szanuje każdego człowieka niezależnie od koloru skóry, rasy, ale zawsze byłam przeciwna przemocy. Może warto abyś uświadomiła sobie cele islamu…. poznała kulturę tych ludzi…skoro zirytowały Ciebie dwa słowa zapraszam do stolicy… można pojeździć pociągami po aglomeracji warszawskiej z tymi agresywnym młodymi ” ukraińskimi studentami ” poznać ich kulturę i poczuć jak to jest być obrażaną, zaczepianą, pobitą kobietą…. o gwałconych Ukrainkach nie wspomnę już…. Ja wczoraj zostałam brutalnie zaczepiona o godz. 15. w samym centrum i od razu dodam, że jestem mężatką, kocham mojego męża i w żaden sposób, także strojem, nigdy nikogo nie prowokowałam…. poza tym proponuję zapoznać się z realiami życia np. w Szwecji, Berlinie czy Paryżu, a dopiero potem wypowiadać się na temat wspaniałości systemu tzw. multikulti. I warto pamiętać o ordo caritatis….w naszej Ojczyźnie jest wielu biednych, cierpiących, coraz więcej bezdomnych, pozostawionych samych sobie…

    • Antonina pisze:

     @ xcvb – dziękuję. Chciałam napisać to samo. Podpisuję się więc po każdym słowem

    • B. pisze:

     Antonino zwracam sie z ogromną prośbą o zakończenie tematu. Nie szukam tu zaczepki, nie chce sie kłócić. Nie oskarżyłam Ciebie ani żadnej innej osoby o hejt. Jedynie zaznaczyłam że spotkałam się tu z hejtem, o czym świadczą zwroty w stylu: zwariowalas lub masz bielmo na oczach. Przyjmuję Wasze opinie.
     Antonino piszesz tylko i wyłącznie o tych złych opalonych. I tu się zgodzę, należy stanowczo coś z tym zrobić. Dodatkowo I tu zwracam się do wszytkich- ja ani razu nie opowwiedzialam się za tym aby bezwarunkowo przyjac emigrantów. Ja miałam na myśli cierpiące kobiety I dzieci, rzeczywiście potrzebujące osoby. Czysto humanitarny punkt widzenia. Czy to dziecko jest w czymś gorsze? Nie uważam.
     I na tym chciałabym zakończyć. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Pozdrawiam i obiecuje ze to mój ostatni komentarz w tym wątku.

    • B. pisze:

     Ale ja już sprostowałam, wytłumaczyłam moj punkt widzenia. Proszę o zakończenie tematu. Oceniacie mnie zupełnie niesprawiedliwie.
     Xcvb piszesz o studentach z Indii. No właśnie. Przecież napisałam powyżej, że nie można wrzucać wszytkich do jednego worka. Mówiąc o I innych narodowościach niż Ukraińcy nie miałam na celu obrony zwyrodnialcow I gwałcicieli, a jedynie tych rzeczywiście potrzebujaccyh: matek, kobiet, dzieci. Tam też są potzrebujacy. W Syrii też jest wojna. Właśnie chodziło mi o to żeby nie mierzyć wszytkich jedna miarą.

 8. wobroniewiary pisze:

  Musimy pomagać, musimy modlić się, ale musimy też żyć – inaczej powariujemy, tak więc dziś post z innej półki i na inny temat.
  Wczoraj dostałam w prezencie hiacynta – już wiem dlaczego 😃
  Czytając o jego pielęgnacji trafiłam na ten fragment mnie dotyczący 🤣🙈🤣 – otóż „hiacynty wymagają naprawdę minimalnej pielęgnacji i mogą się nimi cieszyć nawet „zabójcy kwiatów” – czyli ja 🙈
  Mi się bowiem tylko kiełki udają 🙂

  • Lucija pisze:

   Zamiokulkas to tez byłby kwiatek odpowiedni dla Ciebie: stoi gdziekolwiek,byle nie na słońcu,nie lubi podlewania.Jeśli coś mu tam od czasu do czasu,nieczęsto,polejesz do doniczki,to już nic mu więcej nie trzeba.Taki sukulentowaty.@ tygodnie nieobecności właściciela w domu nie robi na nim wrażenia.

 9. Wojtek pisze:

  Pojawiają się apele o przyznanie Putinowi nagrody nobla z medycyny ponieważ w kilka dni zwalczył epidemię Covid19, (oczywiście żart), ale media z grupy trzymającej władzę przestały prawie wcale straszyć nas epidemią, dodatkowo z Ukrainy wjechało do Polski prawie pół mln. emigrantów bez testów, kwarantanny i szczepień, jakoś grupę trzymającą władzę przestał chwilowo obchodzić terror sanitarny.

  • Ada pisze:

   Nie przestał. Chcą przeforsowac totalne zniewolenia pod agenda who w cieniu wojny

   • Maggie pisze:

    Ciekawy link otrzymałam:

    Jeśli to bajka, czyli wieść nieprawdziwa … to i w takiej też sens ukryty bywa.
    Microsoft, jak wczoraj podały media, miał odciąć Rosjan od Aps i możliwości rozprzestrzeniania wieści na świat. Ktoś inny powiedział mi, że była „ujeżdżalnia” na ex prezydencie, w mediach tj CNN (a media tego typu nie są dla mnie wyrocznią), w których, oczywiście bez znajomości szczegółów tematu konwersacji, piano że D.Trump rozmawiał z carem Władimirem … Zamieszanie … a mieszających i chętnych „do/u żłoba” zbyt wielu ….

    Ze spokojem, bez gniewu czy strachu, nie zaprzestańmy modlitwy, bo tylko Pan Bóg ZNA PRAWDĘ i JEST PRAWDĄ pełną Miłości.
    Jezus JEST Panem❣️🙏🏻❣️

  • An pisze:

   Kocham kwiaty ale usmiercam je..im bardziej je kocham..ttm wiecej im szkodze…
   Nawet kaktusy i hiacynta w tamtym tygodniu!😳

  • wobroniewiary pisze:

   • Sylwek pisze:

    pomożecie – pomożemy a wam głowę utniemy …. jakzawse polacy kto ma dobre serce ten ma twardą pupę cos mi sę wydaje że im brakuje na kurtko nowe czy coś

 10. regina kijek pisze:

  Bardzo dziękuję już uczestniczę na żywo we Wspólnocie zakonnej..
  wt., 1.03.2022, 02:08 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:
  > wobroniewiary posted: „15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez > encyklikę „Quamquam pluries” – O św. Józefie i jego posłannictwie – > nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do > modlitwy różańcowej ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józ” >

  • duszyczka pisze:

   Myślę, że to dobra akcja, bo ciało dokarmione jest silniejsze i zdrowsze, ale też niech nie marznie. Może ktoś ma jakąś parę butów do przekazania. Buty można zostawiać w każdym sklepie CCC.
   Jako CCC przekazaliśmy ponad 10 tys. par nowych butów dla uchodźców z Ukrainy. Przyłącz się! Przynieś do sklepu CCC buty, których nie używasz: ccc.eu/pl/y1psu

  • Kate pisze:

   Znajdą się tam na pewno i terroryści, ale większość z nich była tam legalnie i ma prawo przekroczyć granicę. Ukraina, aby nadrobić braki w młodych ludziach, jeszcze niedawno ściągała masowo migrantów z Indii, Pakistanu i Bliskiego Wschodu. Albo dostawali stypendia studenckie, albo pracowali za półdarmo dla rolników/korporacji. Panowie nie mają obywatelstwa więc nie można ich wcielić do wojska, ale mieszkali na Ukrainie więc mają status uchodźcy. A że w ich kulturze mężczyzna ma pierwszeństwo przed kobietami i dziećmi, ładują się do pociągów jako pierwsi. Plus, mają obowiązek dokonać na nas zemsty – na nas czyli na zgniłym zachodzie który jest niewierny (wobec chrześcijan mają czasem skrupuły, ale kraje europejskie uznawane są przez nich już za ateistyczne) i wyniszczał ich kraje dla ropy i innych zasobów. I niestety, zgodnie z prawem Polska musi ich wpuścić. Możemy co najwyżej pilnować, aby nie broili i deportować w razie problemów

 11. Regnum Galliae, Regnum Mariae pisze:

  Kochani, w dniu 1ego marca namy też Narodowy dzien pamięci Żołnierzy Wyklętych
  🇵🇱🇵🇱 pamiętajmy o nich w modlitwe !!
  Zwłaszcza że mamy takie postać jak Rotmistrz Pilecki, ppłk Cieplinski, i ksiądz Władysław Gurgacz.
  Mogą być orędownikami w Niebie za Polske, za pokój na Ukrainie i na Świecie.

 12. ang pisze:

  W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu w innym wątku, że strach jest już chodzić po centrum Warszawy z powodu przyjezdnych ciemnych mężczyzn, a będzie jeszcze gorzej jeśli ich nie powstrzymamy: zostawiam króciutki filmik, gdzie świadkowie dzielą się szczegółami: https://streamable.com/ly8uh3 -> pani dzieli się informacjami, że widziała ciemnoskórych z pieczątkami granicznymi z Ukrainy 27.02 (czyli tego dnia dopiero weszli na Ukrainę, w trakcie wojny), a potem wspomina, że inna ciemnoskóra kobieta, która trafiła na SOR, miała ubrania na pas szachida (ten do wysadzenia się). Modlitwy!!!

 13. Malwa pisze:

  A ja właśnie będę niedługo kończyć 30-dniową Nowenne do św. Józefa, bo w lutym zaczęłam ją odmawiać 🙂 Ale będę kontynuować modlitwy do św. Józefa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s