Ks. Adam Szychiewicz posługujący na Ukrainie prosi o pomoc

Ks. Adam Szychiewicz (znam Go osobiście) pisze:

Szczęść Boże ! Jeżeli możesz pomóc. Zostałem na Ukrainie bo mam złamaną rękę i dlatego, że ludzie mnie potrzebują. A potrzebujemy pomocy finansowej, bo brakuje na lekarstwa i jedzenie.
Moje konto: 34 1240 2223 1111 0011 0737 1659. Bank Pekao S.A. I o. Chełm, dopisek pomoc dla Polaków w Izmailu- Ukraina
Jeśli ktoś potrzebuje nr SWIFT: PKO PPL PW

Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy odruch serca okazany ks. Adamowi i Jego podopiecznym!

Tutaj HISTORYCZNA HOMILIA KS. DOMINIKA CHMIELEWSKIEGO
z 26 lutego 2022 roku 

(wystarczy kliknąć i nagranie ustawiłam od momentu rozpoczęcia tej ważnej homilii)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ks. Adam Szychiewicz posługujący na Ukrainie prosi o pomoc

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  • Marta 3 pisze:

   Może najlepiej pieniądze wysyłać bo pomoc od Polaków utyka na granicy pod gołym niebem. Brak koordynacji. Potem skończą się zapasy i nie będzie co kupić za te pieniądze. Przydałby się koordynator. Wszędzie tylko informacje co jest potrzebne… ale jak to dostarczyć.

 2. wobroniewiary pisze:

  Mocno opaleni,, Ukraińcy” na przejściu granicznym w #Medyka

  https://t.co/HFVFW5EWDh

 3. Małgorzata pisze:

  Obejrzyj film „”Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” – kazanie o. Krzysztofa Piskorza OCD” w YouTube

 4. Bozena pisze:

  🙏🕊❤

 5. wobroniewiary pisze:

  Trevignano Romano 26 lutego 2022 r.
  Dzieci moje, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie i że zgięliście kolana w tym błogosławionym domu.
  Umiłowane dzieci, nie lękajcie się, choć czasy są bardzo złe, wojna dotrze także do Europy, a zwłaszcza do Rzymu, który odwrócił się od Boga i z tego powodu będzie cierpiał i dozna zniszczenia.
  Umiłowane dzieci, Jezus przygotowuje wasze dusze, bądźcie bardziej uduchowieni, bo inaczej będziecie tylko trupami, które mechanicznie wykonują codziennie te same czynności, nie dbając o ducha, który w tym czasie jest najważniejszy.
  Dzieci moje, ta wojna otwiera drzwi dla Antychrysta, ale czy nie rozumiecie, że sprawy nabierają tempa? Czy nie widzicie, że nic już nie jest takie, jak było przedtem?
  Moje dzieci, wy gwarantujecie prawdziwą wiarę moim dzieciom, mówcie o Bogu, wszystko składam w wasze ręce, módlcie się o pokój i za tych, którzy opuszczą ziemię z powodu tej wojny, ale wielu z nich wkrótce dotrze do raju.
  Drogie dzieci, jestem z wami, razem z Jezusem, aby modlić się do Ojca.
  Teraz błogosławię was w imię Trójcy Przenajświętszej, Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 6. Darek pisze:

  Przetłumaczyła moja przyjaciółka, rusycystka:

  Napisała na Facebooku Liuda Obuchowa z Charkowa:
  ” Chcę natchnąć modlących się słowami znajomych żołnierzy i prostych ludzi ze wszystkich krańców wojny. Żołnierze Ukrainy zaświadczają: ” My odczuwamy wasze modlitewne wsparcie. Niekiedy wydarza się coś rzeczywiście nie dającego się wyjaśnić, jakby czyjaś niewidzialna ręka odciągała naboje i pociski od nas, i one przelatują obok nas. Wychodzimy zwycięsko z bardzo skomplikowanych sytuacji, jakby nam Ktoś towarzyszył. Stajemy się niewidzialnymi dla wroga, sami widzimy w całkowitych ciemnościach i wiemy, co robić i jak robić. To nas pobudza i dodaje sił. Wierzymy, że sam Władca Chrystus stoi po stronie Ukrainy. Prosimy was nie przestawać, podtrzymywać nas i nadal się modlić. Bardzo was potrzebujemy.💙💛🙏💞

 7. kasiaJa pisze:

  Najnowsze nagranie z konferencją ks. Bliźniaka

 8. Joanna pisze:

  W linku powyżej Sekretariat Fatimski pisze, że Rosja została poświęcona MB, natomiast w objawieniu z Trevignano z 24.02 MB mówi, że Rosja nie została poświęcona. Jaka jest prawda?

  • wobroniewiary pisze:

   Ja uważam, że została poświęcona – nie dlatego, że ja tak uważam, ale tak potwierdziła s. Łucja!

   • Renata Anna pisze:

    Ja też uważam, że została poświęcona. Niestety kolejna prośbą Matki Bożej o wynagradzaniu bluźnierstwa przeciwko Matce Bożej w Pierwsze Soboty Miesiąca, już nie. To zadanie powinni wypełnić proboszczowie z wiernymi. Trzecie, że każdy katolik ma odmawiać codziennie Różaniec, też nie jest wypełniona. Wspomnienie drugiej i trzeciej prośby, u wielu uważających się za katolików wywołuje różne reakcje, często negatywne.

   • Paweł pisze:

    To chyba nie jest takie proste i jednoznaczne, gdyż SAMA MARYJA powiedziała do śp. ks. Stefano Gobbiego [zresztą już w samym dniu owej konsekracji Rosji dokonywanej przez św. Jana Pawła II (25 III 1984)]:
    „(…) Wiele razy prosiłam o to poświęcenie się Moją córkę Łucję (…).
    c Przede wszystkim prosiłam o to Papieża Jana Pawła II, Mojego pierwszego umiłowanego syna. Dokonuje on tego w sposób uroczysty z okazji dzisiejszego święta, po napisaniu do Biskupów świata, aby uczynili to samo w łączności z nim.
    d NIESTETY, nie wszyscy Biskupi przyjęli to zaproszenie. Szczególne okoliczności NIE POZWOLIŁY jeszcze Ojcu Świętemu poświęcić Mi WYRAŹNIE Rosji, o co WIELE RAZY prosiłam. Jak wam już powiedziałam, TO POŚWIĘCENIE Mi zostanie dokonane [„w przyszłości” zatem! a wobec tego: nie wystarczy tak całkiem to „z przeszłości”], gdy KRWAWE WYDARZENIA będą się już wypełniać.
    e Błogosławię odważny akt Mego Papieża. Zechciał powierzyć Memu Niepokalanemu Sercu ŚWIAT [ale NIE WYMIENIAJĄC przy tym ‚expressis verbis’ nawet samej nazwy KONKRETNEGO kraju, o który TUTAJ cały czas CHODZI Matce Bożej: „ROSJA”!] i wszystkie narody. Przyjmuję to z miłością i wdzięcznością. Ze względu na TEN akt obiecuję przyczynić się do ZNACZNEGO SKRÓCENIA godzin oczyszczenia [lecz, jak widać: nie ‚DO ZERA’], a PRÓBĘ uczynić LŻEJSZĄ [lecz wobec tego: bynajmniej NIE ‚ANULOWANĄ’!].
    f PROSZĘ JEDNAK o to poświęcenie także WSZYSTKICH Biskupów, wszystkich Kapłanów, wszystkie osoby zakonne i wszystkich wiernych. (…) – http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1984.htm
    Powyżej zacytowane/zalinkowane orędzia „Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, dane śp. ks. Stefano Gobbiemu, otrzymały IMPRIMATUR kardynała Bernardino Echeverria Ruiza OFM, udzielone w San Marino, 29 czerwca 1995 [jak można przeczytać np. w ich wydaniu książkowym: Wyd. „Vox Domini”, Katowice 2016, str. 3].
    – – – – – – – – – – Natomiast w książce „Siostra Łucja mówi o Fatimie” (‚zebrał o. Ludwik Kondor SVD’, wydanie trzecie 1989, Vice-Postulacao, P-2496 Fatima, Imprimatur: Fatima, 13 sierpnia 1978 r., +Albert, biskup Leirii) na str. 184 [w „Załączniku 2”] przytoczono TAKIE oto słowa Matki Bożej, przekazane później (w 1929 r.) przez s. Łucję:
    „Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji [= Ludwik XIV, który zignorował życzenia Najśw. Serca Pana Jezusa przekazane przez św. Małgorzatę Marię Alacoque, lub tym bardziej: jak jego potomek, Ludwik XVI, ścięty (JUŻ – ‚wobec tego’?) na gilotynie…] BĘDĄ ŻAŁOWAĆ i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno. Rosja rozszerzy swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny, powodując prześladowania Kościoła. Ojciec święty będzie bardzo cierpiał.”
    – – – – – Z kolei jednak – na pewną ‚pociechę’ – w zacytowanej poniżej wersji angielskiej tego powyższego sformułowania: „poświęcą mi Rosję, lecz będzie ZA PÓŹNO” – czytamy, że „będzie PÓŹNO” [‚it will be LATE’], lecz niekoniecznie „ZA PÓŹNO” [‚TOO LATE’]:
    ‚(…) HE WILL DO IT BUT IT WILL BE LATE’ {brakuje więc tutaj słówka „TOO” = ‚za’, ‚zbyt’} – http://garabandal.org/News/Fatima.shtml

   • EwaSK pisze:

    Ale czy siostra Łucja była tą Łucją? Naprawdę się nad tym zastanawiam, nic nie stwierdzam a link zostawiam do prywatnej analizy czytającego… https://niewolnikma…..

 9. Ola pisze:

  Skoro iskra ma wyjść z Polski , to w moim pojęciu znaczy ,że każdy katolik w Polsce , bez wyjątku ,powinien chwycić za broń ,czyli różaniec i odmawiać ,odmawiać ,odmawiać różaniec. Mamy najpotężniejszą broń w zasięgu ręki , każdy ją ma .

 10. wobroniewiary pisze:

  25 marca 1984 r. Jan Paweł II, w kolegialnej łączności ze wszystkimi biskupami świata, poświęcił Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdy biskup miał zjednoczyć się w tym akcie z Ojcem Świętym. Biskupowi Pawłowi Hnilicy udało się w tym dniu znaleźć w Moskwie i w sercu kraju połączyć się duchowo z Papieżem w akcie zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Poniżej umieszczamy fragmenty jego świadectwa.

  „Punktem kulminacyjnym mego pobytu w Moskwie było święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Była to sobota, dzień, w którym Kreml jest otwarty dla turystów. Tak więc ułożyłem pewien plan. Również ja byłem turystą. (…) Wszedłem do wnętrza kościoła św. Michała. Podszedłem do ołtarza, wyciągnąłem z torby komunistyczną ‚Prawdę’ i rozłożyłem ją. Między stronami ‚Prawdy’ znajdował się ‚L’Osservatore Romano’ z tekstem aktu poświęcenia Rosji przez papieża. Zacząłem się modlić: ‚Pod Twoją obronę uciekamy się… naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych!…’ (…). Tam, w kościele na Kremlu, zjednoczyłem się z Ojcem Świętym i z wszystkimi biskupami świata i w łączności z nimi dokonałem aktu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Potem udałem się do kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej. Tam, przy Maryjnym ołtarzu, ponowiłem akt poświęcenia. Po drugiej stronie stał tron patriarchy. Położyłem na nim medalik i powiedziałem do Maryi: ‚Przyprowadź na ten tron, tak szybko jak to jest możliwe, prawdziwego patriarchę’. Znów wyciągnąłem z torby swą moskiewską ‚Prawdę’ z ‚L’Osservatore Romano’ wewnątrz, zjednoczyłem się duchowo z Ojcem Świętym i wszystkimi biskupami i raz jeszcze w skupieniu odmówiłem modlitwy.
  W tym kościele odprawiłem nawet Mszę Świętą!
  Jak mogłem tego dokonać? Udawałem, że robię zdjęcia. Pusta fiolka po aspirynie służyła za kielich. Było w niej trochę wina i kilka kropel wody. Hostie znajdowały się w nylonowym woreczku. (…) Łaciński formularz na uroczystość Zwiastowania znajdował się ukryty na stronach ‚Prawdy’. Być może po raz pierwszy ta gazeta zawierała całą prawdę – tekst o Zwiastowaniu Pańskim.

  Była to najbardziej wzruszająca Msza w moim życiu. (…) Odczuwałem wielką miłość Boga, Jego miłość i dobroć. Komunizm wydawał mi się tak niepozorną rzeczą; wszystkie niebezpieczeństwa były niczym, nie istniały w ogóle. Był tylko Bóg i Maryja. Podczas ofiarowania powtórzyłem akt poświęcenia Rosji Sercu Maryi. (…)

  Całość:

  Rosja zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi – świadectwo bpa Pawła Hnilicy. Tam, w kościele na Kremlu, zjednoczyłem się z Ojcem Świętym …

 11. An pisze:

  zauwazylam ,ze jak czytam orędzia to czuje lęk i niepokoj ,uspokaja mnie dopiero Rozaniec i zwykłe nowenny do Swietych i Dzienniczek Sw Faustyny ❤

  • Kasia pisze:

   To co myśleć o Trevignano Romano? Ja rozsyłam filmy ks. Bliźniaka i oredzia stamtad. A może robię źle? Moja mama mi powiedziała, że tata nie chce tego słuchać, bo wzbudzają w nim strach.

   • Sylwek pisze:

    to niech tata przeczyta ostatnia księgę Pisma Św i to samo odczuwa?

   • An pisze:

    Kasiu każdy powinien indywidualnie rozeznać, jednego Orędzia umocnią, nawrócą a innego zastrasza. A Bóg chce ratować każdego. ja mam zakaz od kierownika czytania orędzi a skupić się mam na osobistej relacji z Bogiem poprzez modlitwę i Eucharystie i Komunie Sw najlepiej codziennie.

 12. Pingback: Prośba o pomoc dla ks. Adama Szychiewicza z Ukrainy, który z udarem trafił do szpitala | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s