Ks. Dominik Chmielewski: Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

W czterechsetną rocznicę święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli.  zapraszamy wszystkie inne wspólnoty do wspólnej modlitwy

DOŁĄCZ DO NAS

Jeżeli (współ)organizujesz miejsce, gdzie odbędzie się Noc walki o błogosławieństwo dla Polski podaj poniżej namiary do siebie, abyśmy mogli dopisać na stronie również Twoją parafię/wspólnotę. Pamiętaj, że musisz mieć zgodę proboszcza/lidera (osoby odpowiedzialnej za miejsce)

http://blogoslawienstwodlapolski.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

54 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  • Ela pisze:

   Módlmy się śpiewem do Maryi😊
   Zawierzamy WSZYSTKO Tobie Maryjo!
   Prowadź nas do Jezusa!

  • Ela pisze:

   I jeszcze jeden muzyczny akcent z ks. Dominikiem Chmielewskim

  • Beata pisze:

   Szczęść Boże
   Zakończona bardzo ważna nowenna w bardzo trudnej intencji.
   Chcę się podzielić odpowiedzią jaką dał mi Pan na moją prośbę zanoszoną w sercu.
   https://www.biblijni.pl/Ps,94,1-23

  • Renata Anna pisze:

   Dokładna data święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli to 12 marca 1622r. Czyli za kilkanaście dni. Jako ciekawostkę podam, że w tym samym roku zmarł św. Franciszek Salezy 28 grudnia 1622r. Obaj dążyli do jedności Chrześcijan, przez poznanie prawdy wiary. Za rok mija też 100 lat jak św. Franciszek Salezy został ogłoszony w 1923r. przez papieża Piusa XI patronem dziennikarzy i prasy katolickiej. Jest też przykładem dla św. Jana Bosko w drodze duchowej i od Salezego powstaje nazwa Salezjanów. Może warto brać przykład z tych świętych, którzy wybrali drogę jedności, a nie podziału. Niestety widzimy jak my sami Katolicy jesteśmy podzieleni. Jedność może być tylko w prawdzie. Za nią św. Andrzej Bobola oddał życie 16 maja 1657r. Ks. Marek Bałwas przyjął święcenia kapłańskie 16 maja 1998r. Tam gdzie mieszka w kaplicy są relikwie min. św. Andrzeja Boboli.

 2. Katarzyna pisze:

  Ewo i księże Dominku,

  A może by ksiądz tak jak zrobił Papież, zadzwonił do kilku Polskich Parafii?
  I Polskich Akcji za granicą?
  Np. Do Polskiej Misji Katolickiej.

  https://www.pcmew.org/
  https://mission-catholique-polonaise.pl/

  Walczmy!

  • wobroniewiary pisze:

   Wejdź na stronę i na mapę – zobacz ile tam zgłoszeń 🙂
   Odsłuchaj filmiku – można i w domu i w rodzinach się modlić również

   U mnie jest tak cudownie, że ponadplanowo o 1.30 w nocy jest jeszcze modlitwa uwolnienia, prowadzona na kolanach przed Najświętszym Sakramentem przez kapłana, który jest dla mnie młodym „drugim Wyszyńskim” ❤

   • Lucija pisze:

    Niedawno narzekałam na moje miasto,a teraz muszę odszczekać : widzę aż 4 adresy kościołów,gdzie można się modlić w duchowej łączności z Niepokalanowem.Radość wielka!Co prawda mojej parafii nie ma w tej czwórce,ale można w pół godzinki piechotą 🙂

 3. Aga pisze:

  Kochani, mam do Was pytanie. W pobliskiej parafii odbędzie się konferencja, Msza Święta z modlitwa wstawiennicza a później warsztaty z modlitwy wstawienniczej z Ekipą ewangelizacyjną Ks. Rafała Jarosiewicza. Zapisalam się bo organizuje je kapłan do którego mam zaufanie, ale teraz sobie poczytałam o Ks. Jarosiewiczu, przejrzałam jego Fb i mam pewne wątpliwości. Czy możecie się podzielić Waszymi opiniami na temat tego Kapłana i jego grupy ewangelizacyjnej?

 4. Asia pisze:

  „Asia pisze:
  4 lutego 2022 o 13:24
  Proszę o modlitwę za przyjaciółkę mojej teściowej Krystynę. Leży na oddziale covidowym ma 85proc płuc zajętych. Ten weekend będzie decydujący. Raczej nie jest w stanie łaski uświęcającej. Z góry dziękuję za każde westchnienie.”

  Niestety Pani Krystyna zmarła dzisiaj w nocy. Proszę o modlitwę za jej duszę. Bóg zapłać.

 5. wobroniewiary pisze:

  Grzegorz z Leszna ukrył się teraz ze swymi orędziami ale już nadaje pisemnie jako… namaszczony
  „Ja, Namaszczony już potrójnie…”
  Na stronie swego przymierza pod zakładką orędzia z Nieba. Po prostu istny cyrk na kółkach

  A jego poplecznicy plują jadem i rozsiewają klątwy oraz złorzeczenia. Ukrywajmy isę we krwi Jezusa Chrystusa, bądźmy w stanie łaski uświęcającej i jak najczęściej (najlepiej codziennie) przyjmujmy Komunię świętą!

  • An pisze:

   Poczytalam str glowna i tekst gdzie oskarzaja Wowit.. „oredzi” nie tykam..
   Na stronie „prorokow i mistykow” napisane jest:
   🙈🙈🙈


   ​Poniżej znajduje się aktualna lista Bożych proroków.

   WIARYGODNI POLSCY PPROROCY:

   Grzegorz Wróblewski Grzegorz z Leszna

   WPOSŁUDZE
   ————-
   Ewa Rycielska

   MMINGOS
   W PMB posługuje dodatkowo kilku ukrytych proroków i mistyków, ​
   ​którzy pomagają w rozeznawaniu Woli Bożej”.

   🙈🙈🙈

   Co za pycha!!!..a kto ich potwierdził, ze sa autentyczni? I wiarygodni🤣🤣🤣 rozumiem , ze objawienia sie skonczyly, potwierdzily i otrzymaly aprobate Kosciola i Papieza?

   Nawet sw siostra Faustyna watpila i bala sie, ze ma slowo od zlego ducha i chyba nawet miala , Bog ja poddal probie.

   A ci sie maja za jedynych i wiarygodnych…Matko Boza,prosimy Cie abys starla pysznego diabla i objawila prawde. A tych biedakow uratowala i poslala pod egzorcyzm bo niestety tu potrzebna modlitwa egzorcysty..
   😞

   • wobroniewiary pisze:

    Równo 3 lata temu ks. Adam pisał:

    Komentarz ks. Adama Skwarczyńskiego w temacie fałszywego proroka Grzegorza z Leszna:
    Pani Ewa ma rację: udzielanie kapłańskiego błogosławieństwa czy egzorcyzmowanie, jak i nakładanie rąk nie należy do świeckich. Duch Święty modli się w nas i nadaje moc naszej modlitwie, jednak nigdy nie wyręcza kapłanów w poświęcaniu różańców. Poza tym na całe Leszno (nikomu z tego miasta niczego nie ujmując) i nie tylko pachnie “jajecznicą”, co jest dosadnym i dowcipnym określeniem wystąpień pana Grzegorza, w ustach którego jego własne “ja” pojawia się coraz częściej i coraz natarczywiej. A na takiej “jajecznicy” Bóg nie zbuduje niczego wzniosłego. On ma upodobanie w pokornych i małych we własnych oczach. Powołuje z zasady prostych rybaków, a nie faryzeuszy, w oczach których otaczający ich “motłoch” jest tępy, niczego nieświadomy i godny pogardy. Tak więc… pomódlmy się za pana G., by otrzymał światło w tych sprawach i prowadził życie zgodne z Ewangelią.

    • An pisze:

     Modlitwa wskazana tylko niesetety trzeba ostrzec modlacych sie, poniewaz
     Pan G z L w POSŁUDZE czyli aktywny 🙂 ( aktywnie rozsiewa zlorzeczenia na uslugach wiadomo kogo )
     Oraz niejaka
     E R /MMINGOS (ciekawe od ktorego ten skrot)i posługujacych dodatkowo kilku ukrytych proroków i mistyków….😎😱
     ​którzy pomagaja w /…/?
     W sposob mistyczny jak i jasnowidz Jackowski łacza sie z tym samym duchem..a to znaczy, ze modlacy sie musza byc w Łasce Uświecajacej aby odbijac kule, ktorymi nas chca poczestowac.
     Kazdy kto wchodzi na ich strone w celu czytania „oredzi” a jest slaby duchowo wpadnie w jeszcze gorsze tarapaty..i trzeba ostrzegac przed nimi cyklicznie i przypominac ile sie da.

     Oj nie chce sie post wyslac i problemy z pisaniem,dobry znak.

     A teraz czekamy na odzew spamu 😎 i Zanurzamy sie w Krwii Chrystusa i pod płaszcz Arki -naszej Maryi.

    • An pisze:

     https://magalimingo

     No i jest faktycznie demonica mingos do lilit podobna,mozna ja w grach dla dzieci znalezc na pewno ks Kostrzewa o tym pisal gdzies.
     I tak tez nazwala sie prorokini na str p Grzegorza z Leszna ech…

 6. Irena pisze:

  W moim mieście Suwałki też modlimy się w nocy 26 lutego choc nie znalazłem w wykazie modlacych sie.
  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, od godz. 21.00 do godz.3 .00.
  Pozdrawiam

  • Paweł pisze:

   Może jeszcze warto TERAZ (wobec tego, co się m. in. wokół Polski dzieje) przypomnieć takie oto nagranie niedawnego orędzia Maryi z Trevignano Romano:
   Orędzie Maryi ‚GŁÓD JEST U DRZWI’ –

   Poza tym sama widząca Gisella Cardia, gdy była w zeszłym roku w Polsce, to zapowiadała, że CZĘŚĆ POLSKI [nie cała Polska] BĘDZIE CIERPIEĆ czy też: będzie „dotknięta” (ale teraz nie dam rady szybko znaleźć tego nagrania na youtube). [Myślę (tak prywatnie), że możemy się też tak trochę domyślać i tego, KTÓRA to – raczej – będzie CZĘŚĆ POLSKI…]
   A tu – ponadto 2 inne zeszłoroczne orędzia z tego samego źródła:
   ‚NADCHODZI WOJNA’ Gisella Cardia (Trevignano Romano, Włochy), 22.06.2021 –

   Orędzie Maryi ‚JAK NAJSZYBCIEJ UPORZĄDKUJCIE SPRAWY’ Trevignano Romano Gisella Cardia – czasy ostateczne –

 7. Kasia pisze:

  Szczęść Boże.
  Chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał robiony rezonans magnetyczny i czy jest on szkodliwy dla zdrowia? Syn ma podejrzenie migreny ( ja choruję a on ma identyczne objawy, choć ostatni atak miał ponad rok temu…poza tym zero bólów głowy). Na wizytę do neurologa czekaliśmy ok rok , wielu lekarzy i badania ogarniam prywatnie niestety ale tu pomyślałam, że to migrena więc poczekamy. Lekarz na wizycie zbadał syna i wszystko ok, nie podejrzewa niczego poważnego ale wysłał nas na to badanie. Dużo złego czytałam o kontraście i na to nie wyraże zgody. Ale czy sam rezonans jest bezpieczny? Mój maż uważa, że to niepotrzebne, że ja ciągłe wymyślam badania dzieciom. No ale skierował nas lekarz na to badanie.
  Moja córka w przyszłym tygodniu ma również ustalony 3 dniowy pobyt na oddziale endokrynologii, by ją dokładnie przebadać, wszystko, co można było zbadać nie będąc w szpitalu zbadaliśmy. Dziś miałam telefon i powiedziano mi, że bez wymazów PCR nie przyjmą nas na oddział i że status ozdrowieńca nie pomoże. No więc chyba zrezygnuję, bo nie będę znów małego dziecka tym testem męczyć. Zresztą martwię się o powikłania ewentualne. Popłakałam się po tym telefonie, bo jestem bezsilna w tym momencie.
  Modliłam się o cud, by nas przyjęli bez testów a mój mąż mi dziś powiedział, że takie są przepisy i że przesadziłam modląc się o to 😞
  Pewnie ma rację.
  Proszę pomódlcie się w intencji moich dzieci Basi I Patryka, by to jakoś się ułozyło. Wasza modlitwa bardzo pomogła już wiele razy.
  Może to nic takiego ale ja tym szpitalem denerwuje się już od kilku dni, bo czułam, że tak będzie. I żyję w ciągłym stresie i dziś miałam atak migreny. Biorę lek na uspokojenie a on tylko chwilę pomaga.
  Cieszy mnie to,że w sobotę razem z mężem weźmiemy udział w tym dziele ks Dominika. I to mnie teraz jakoś trzyma.
  Bóg zapłać za kazde dobro.

  • beatkaa11 pisze:

   Święta Maryjo Pocieszycielko strapionych módl się za nami+++

  • rita pisze:

   Tak jak piszesz, kontrast jest bardzo toksyczny dla organizmu. Dla zainteresowanych przypadek żony Chucka Norissa „Strażnika Teksasu”. Należy go wykonywać w bardzo uzasadnionych przypadkach. Samo badanie raczej nie. Tyle, że może być trochę stresujące dla małego dziecka. Jak ktoś ma możliwość zrobienia prywatnie badania wtedy jest polecany rezonans 3 teslowy (3T), który jest bardzo dokładny, a więc potrzeba podawania kontrastu w tym przypadku jest niekonieczna.

  • sylwia pisze:

   wielokrotnie miałam robiony rezonans magnetyczny ze względu na chorobę z jaką się zmagam i z tego co jest mi wiadome nie jest on żadnym zagrożeniem. co innego rentgen

  • sylwia pisze:

   Kasiu wszystko się ułoży. Nie bój się . Zobaczysz że w dalszej perspektywie czasu okaże się że nie było o co się tak lękać. często warto się zdać na męża w podejmowaniu decyzji, szczególnie że czytam że jest osobą wierzącą i praktykującą . Maryja też poddawała się w wielu sprawach Józefowi. Warto i w tych sprawach brać z Niej przykład.

  • Ada pisze:

   ja miałam robiony, rezonans głowy. Syn mały w szpitalu 3 letni miał tomograf z kontrastem. to już minęło od tego 7 lat i żyjemy.
   jeśli chodzi o migreny to może być spowodowane nietolerancją pokarmową lub np spożyciem za dużym produktów mlecznych. mnie 7 lat temu badali pod kątem stwardnienia rozsianego, miałam lęki, zaburzenia widzenia, czucia, koszmar normalnie. w końcu przez koleżankę trafiłam na badanie food dedective do dietetyczki, i wow, bingo.nietolerancja na pszenicę, jajka i mleko. odstawiłam i objawy ustąpiły całkowicie. Moje dzieci też mają nietolerancję, ale im starsze tym gorzej trzymać rygor żywieniowy 😦

  • Kaśka pisze:

   Lekarz chce sprawdzić czy ból głowy jest tylko migreną, wówczas w badaniu nie będzie zmian, czy ma przyczynę organiczną (np guz). Guzy występują bardzo rzadko, ale jednak wczesna wykrywalność ma znaczenie. Najczęściej badanie wychodzi prawidłowo, tak pewnie będzie i w tym przypadku, stawia się wówczas diagnozę migreny. Sporadycznie jednak wykrywa się przy tej okazji poważniejsze nieprawidłowości. Badanie jest ogólnie bezpieczne, jeśli nerki są zdrowe to nawet podanie kontrastu nie powinno zaszkodzić. Warto się dopytać czy jest sens wykonywać badanie bez kontrastu, czy ma wówczas wartość doagnostyczną w przypadku migreny. Bo jeśli nie a nie chce pani by synowi podawano kontrast to być może całe badanie wówczas nie ma sensu.

  • xcvb pisze:

   rezonans jest mega bezpiczna metoda w przeciwienstwie do tomografii. podobnie z kontrastem. kontrast do mri jest bezpieczny pod warunkiem ze ma sie zdrowe nerki. peace

  • Lucija pisze:

   Przed badaniem trzeba zrobić badanie krwi na poziom kreatyniny,to mówi o prawidłowej/nieprawidłowej pracy nerek.Jeśli ten wskaźnik nie jest w normie,kontrastu nie można podawać.Mój syn 7 lat miał jesienią robiony rezonans,ale kontrastu mu nie podawali,mimo,że miał skierowanie i zrobiliśmy mu badanie krwi na kreatyninę.Był w stanie w miarę spokojnie wytrzymać leżąc tak z pół godziny.My mieliśmy to badanie w Centrum Zdrowia Dziecka ambulatoryjnie,żadnych testów od nas nie żądali.

  • Ania G. pisze:

   Czy jest na tej stronie jakiś prawnik od spadków? Z Białegostoku najlepiej. Właśnie się dowiedziałam że dostałam spadek ale długów 😭😭😭😭

   • wobroniewiary pisze:

    Możesz odmówić przyjęcia

   • Alutka pisze:

    Z tego co się orientuję, należy odrzucić spadek w ciągu pół roku od śmierci danego członka rodziny po którym dostajesz spadek. Po drugie, można przyjąć spadek ale za znaczy czy z dobrodziejstwem inwentarza, co oznacza, że po kryjesz długi po spadkodawcy na tyle na ile pozwoli ci dany spadek. Udaj się do notariusza, albo do radcy prawnego, ale odrzucenie spadku to chyba odbywa się u notariusza. Chociaż wiem że w sądzie też, bo mojej z rodziny ktoś tak zrobił to kilka razy musiał przyjeżdżać na sprawę.

   • Anula pisze:

    Aniu,

    Też odziedziczyłam po krewnym dług w spadku. U nas po prostu musieliśmy przyjechać do sądu i zrzec się długu, wskazać naszych spadkobierców, czyli w tym przypadku nasze dzieci, potem jeśli są niepełnoletnie, to znowu przyjeżdżać do sądu i w ich imieniu zrzec się długu. Na tym się skończyło, bo sąd zabrał się za kolejnych, dalszych krewnych. Wiem też, że możesz to załatwić przez notariusza, ale nie korzystałam z tej możliwości, więc nie znam szczegółów.
    Z Panem Bogiem.

   • Irena pisze:

    Jeśli nie minęło 6 miesięcy od śmierci to odrzuc spadek. Jeśli już minęło 6 miesięcy to tak powiem ” klamka zapadła ” . Pracowałam w banku przy windykacji należności i wiem coś niecoś na ten temat.
    Pozdrawiam.

 8. Krzysztof z Zamościa pisze:

  Wojna 😦 „Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.
  Św. Jan Paweł II

 9. rita pisze:

  Szczęść Boże, czy będzie możliwość uczestnictwa w wydarzeniu online?? W tym dniu będę musiała wieczorem zając się dziećmi i raczej nie dam rady na tą godzinę dotrzeć na 21:00. Z Panem Bogiem:)

 10. Wojtek pisze:

  Zalecam udać się do notariusza, odrzucenie spadku kosztuje ok. 100 zł. Notariusz prześle także odpis aktu notarialnego do sądu i również poradzi czy przyjąć spadek czy go jednak odrzucić.
  Pomimo odrzucenia spadku u notariusza, sąd może jednak wezwać osobę odrzucającą do potwierdzenia odrzucenia na rozprawie.w sądzie

 11. ewa pisze:

  Tak, należy odrzucić spadek. Najlepiej zrobić to u notariusza [dla mnie to był koszt ok. 120zł]
  Nie dziedziczyłam bezpośrednio, ale jako kolejna osoba. Dostałam z sądu pismo, że pierwszy spadkobierca odrzucił spadek, więc sąd po kolei usiłuje znaleźć tego, kto [najczęściej nieświadomie] spadek długów przyjmie i spłaci.
  Notariusz sporządzi rodzaj oświadczenia o odrzuceniu i prześle do sądu, więc sprawa jakby na tym się kończy.
  Składanie samemu wiąże się też chyba z jakimiś kosztami, ale oprócz tego użeraniem się z sądem.
  Zdecydowanie łatwiej przez notariusza.
  Z modlitwą+

 12. Ola pisze:

  Pani Ewo, przypominam się ,że jestem w 19 grupie nowenny pompejańskiej ,zapisałam się do tajemnic bolesnych ,gdyby był problem z tym ,że za dużo jest osób do tej części różańca świętego, a brakuje do innych, proszę mi zmienić na inną część i mnie powiadomić . ☺️❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s