Zwiedzenie a posłuszeństwo – głos karmelity bosego w sprawie o. Daniela Galusa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Zwiedzenie a posłuszeństwo – głos karmelity bosego w sprawie o. Daniela Galusa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Ania G. pisze:

  Zgadzam się w zupełności z karmelita bosym. Dużo buty i pychy jest w ojcu Danielu

 3. An pisze:

  Dzieki Ewa za to slowo kaplana z fimiku yt.
  Odsluchalam z mezem.
  Skomentowal ale nie przytocze. 😊
  Modlitwa w jezykach podczas kazania ….bez komentarza. Niedopuszczalne juz samo to pokazuje, ze jest zle. 😞

  Maz pyta jak sie nazywa kaplan z filmu. Bardzo Go poruszylo i umocnilo slowo kaplana z filmu :-). Szczegolnie to, ze wiele osob robi z kaplanow BOGA a pozniej rozczarowanie…wielu ludzi wlasnie w taki sposob skrzywdzilo Ojca Witko i nie tylko Jego..powstaly kluby, ktore jezdziły za nim dzien po dniu…ciagle te same osoby na Nabozenstwie…ciagłe spoczynki i smiechy..
  Ciezkie czasy nadeszly dla Odnowy w Duchu Sw. A potrzeba i takich wspolnot. Powieu Ducha Swietego.

  Za Ojca Daniela modlitwa.
  Aby dokonal wyboru zgodnego z wolą Bozą ❤️

  • wobroniewiary pisze:

   O. Dolindo przebył 3 dni czyśćca z powodu… no właśnie!
   Z powodu bałwochwalstwa, jakim otaczali go ludzie. Jego wielbili – nie Boga!

 4. Krystyna pisze:

  Przecież ten głos już był… Skąd taka niechęć u administracji tego portalu, który zresztą chętnie przeglądam, do o. Daniela? Pamiętam jak byliście kiedyś u o. Daniela…Przykre to…Watykan w swej odpowiedzi do ojca, zabronił o. Daniela karać, izolować, zabraniać mu ewangelizacji… Za maseczkę… izolacja i odosobnienie… i to nie nazywa się karą? (…edycja)

  • wobroniewiary pisze:

   resztę wywaliłam, a tu sie odniosę!

   Co do maseczek – zgadzam się, ale tu nie chodzi tylko o maseczki!
   Dwa – kim jesteś że w mailu używasz słowa „Maryja” – nie jesteś Maryją!!

 5. Słowik pisze:

  Kapłanie nie rola ks Ks Daniela osądzać bo nie Twoja rola każdy jest wolny .Aby zajmij się swoją dusza i swoim nawróceniem. Dajesz zły przykład jako kapłan i wprowadzasz zamęt i rozłam w kościele jakim prawem osądzasz innych kto ci dałtakie upoważnienie od tego jest Bóg od osądu

  • wobroniewiary pisze:

   Po to jest Matka Kościół i prawo kościelne – jak o. Daniel „jedzie po arcybiskupie niczym po przysłowiowej szmacie, to nie widzisz osądu”? Akurat abp Wacław Depo jest Bożym Maryjnym kapłanem i w tym temacie – basta!
   To Ty tu osądzasz kapłana z wpisu – ale najlepiej widzieć drzazgę u kogoś a swojej belki nie!

   To jest jedyny komentarz w tym tonie na tej stronie pod tym wpisem.
   Od razu informuję innych, że tego typu komentarze znajdą się w koszu!

 6. Witek pisze:

  Owoc „ciężkiej” pracy i podpisanych dokumentów papieża Franciszka:

  https://www.bryla.pl/dom-abrahama-w-abu-zabi-kompleks-z-kosciolem-meczetem-i-synagoga

  https://www.fronda.pl/a/droga-do-wspolnej-swiatowej-religii-dom-rodziny-abrahamowej-ma-byc-gotowy-w-2022-roku,163007.html

  Jak myślicie owieczki niezaszczepione, biedaczyny, będzie nas stać i czy spełnimy ostre reżimy sanitarne, aby polecieć liniami lotniczymi do Abu Zabi i oddać cześć od razy trzem bogom. Mam wrażenie, że wszyscy pracownicy Watykanu są tego godni i oni mogą tam polecieć.

  Myślę, że okażą się miłosierni i puszczą to nam w jakiejś katolickiej telewizji.

  Oczywiście nie zapomnijcie o modlitwie za wielkich tego świata, którzy tam polecą i będą się za nas modlić…he, he, he…

  …a i o wojne się nie martwcie, ona musi być bo ten przeciwnik musi pokazać się z dobrej strony, jaki to pokój niesie. Jak myślicie jest jeszcze, jakieś wydarzenie w tym roku w tamtym rejonie?!

  Jasne…mistrzostwa świata w piłce nożnej. Eureka…

  A to z Kataru do Abu Zabi samochodem to tylko 550 km, co prawda nie jest to Biblijne 153 km, ale niedaleko pada jabłko od jabłoni…Może popłyną statkiem, bardziej przyjemna podróż, albo polecą samolotem, który będzie się nazywał: Wybawiciel Nowego Świata. Prawda, że pięknie.

  Ja obstawiam, że nasz ciemiężyciel, ups chciałem napisać wybawca pojawi się w tym roku….

  I myślę, że najpierw będzie wojna na Bliskim Wschodzie, a nie na Ukrainie, aby „odbić” wzgórze świątynne i odbudować trzecią świątynię jerozolimską….

  a dopiero po tym wszystkim tak naprawdę możemy zacząć się bać….., choć powiem szczerzę, że od dawna proszę Boga o śmierć, ale też proszę żebym najpierw wypełnił Jego Świętą Wolę.

  Nie zamartwiajcie się, nie lękajcie się, Wierzmy w Boga i Ofiarowujmy się Maryi….

  A o resztę Bóg się zatroszczy….
  ………………………………………………………………
  i jeszcze jedno: w Piśmie Świętym jest napisane ….gwałtownicy ZDOBYWAJĄ Niebo,
  Dlaczego wielkimi literami ZDOBYWAJĄ? bo tak naprawdę w dosłownym tłumaczeniu to słowo powinno być przetłumaczone na : ZOSTANĄ PORWANI!!!!
  Poczytajcie sobie kiedy CI Chrześcijanie zostaną PORWANI i Gdzie?

  Jest różnica? Prawda że wielka!!! Oczywiście trochę będzie trzeba pocierpieć aby odpokutować nasze grzechy, ale tylko trochę w porównaniu do tych wyznawców nowej religii….

  Na koniec dodam, że oblężenie Jerozolimy Trwało od 10 maja do 26 września 70 r., ale UWAGA rok wcześniej Bóg ostrzegł swoje dzieci i Chrześcijanie opuścili Jerozolimę.

  Czy Bóg nie zatroszczy się o swoje dzieci w tych czasach i nas nie wyprowadzi z tego BABILONU?

  To czego się obawiacie?!!!

 7. Wojciech pisze:

  W pełni zgadzam się z tym karmelitą bosym! Dziękuję za to nagranie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.