Ojciec Dolindo: Widziałem chóry niebieskie i Michała Archanioła!

Ksiądz Dolindo i niebiańskie duchy

Och, kocham aniołów, bo oni kochają Boga,
kochają Go bezgranicznie. To jest piękna
cecha, która sprawiała, że zawsze miałem wielkie
nabożeństwo do aniołów: Oni kochają Boga!
Ks. Dolindo Ruotolo

Ksiądz Dolindo Ruotolo wielokrotnie w swoich dziełach pisał o aniołach. Opisywał ich jako istoty, które nie są nam obce, ale żyją wśród nas, strzegąc naszych dusz w dzień i noc. Szczególna relacja łączyła kapłana z Neapolu z jego Aniołem Stróżem, którego uważał za swojego najwierniejszego przyjaciela i obrońcę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Ojciec Dolindo: Widziałem chóry niebieskie i Michała Archanioła!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. xcvb pisze:

  Jakas dobra wiadomosc: http://fronda.pl/a/niedzielski-zapowiada-zniesienie-limitow-dla-niezaszczepionych,173754.html faszyzm wymieka.
  Niestety nie mozna stracic czujnosci. Zamieszanie z kovidem i terrorem sanitarnym to dopiero rozgrzewka przed wprowadzeniem dyktatury antychrysta( technofeudalizm 4 rewolucja przemyslowa transhumanizm humanitaryzm). wszystko wskazuje na to ze cokolwiek bedzie sie dzialo to w pl zawsze jakos tak delikatniej.

 3. xcvb pisze:

  https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-obowiazkowe-szczepienia-medykow-co-im-grozi-jesli-odmowia-zd,nId,5838356 ten obowiazek szczepien medykow wydaje sie byc martwym prawem. birac pod uwage jak malo w PL jest medykow watpie zeby ktokolwiek mogl zostac zwolniony.

 4. wobroniewiary pisze:

  USA: Rosja podjęła ruchy w kierunku inwazji
  – Naszym celem jest przekazanie, że sytuacja jest poważna. Dowody wskazują na to, że Rosja podjęła ruchy w kierunku inwazji – przekazał ambasador USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

  Jak informuje CNN, sekretarz stanu USA Antony Blinken ma wygłosić przemówienie na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ o godz. 16 czasu polskiego

  • Maggie pisze:

   Zgaduję, że 🤔 dlatego, iż zimowa olimpiada jeszcze trwa to ona ciut jeszcze powstrzymuje … „apetyt” carski (w Pekinie przypuszczalnie były rozmowy “cara” z „cesarzem” w dzień otwarcia igrzysk i ten temat raczej nie pominięty był wśród „oligarchów” – choćby dlatego, że Chiny kupują dużo gazu i ropy od Władimira).
   Nasza modlitwa przy świecach też nie była/jest obojętna .. a kolejna NP już 😉 zapisana w Niebie, że od 1 Marca br, więc nie bez znaczenia.
   🙏🏻

 5. wobroniewiary pisze:

  Aktualny plan nawiedzeń Św. Michała Archanioła w znaku Figury z Groty Gargano w parafiach dostępny na oficjalnej stronie internetowej peregrynacji:

  http://www.nawiedzeniefigury.pl

 6. duszyczka pisze:

  Zobaczcie co mówi Korwin na sam już koniec dyskusji w październiku 2021r. „…zobaczycie co się stanie 8 listopada…” Mowa oczywiście była o emigrantach w dłuż polskiej granicy.
  https://www.tvp.info/56422918/kryzys-na-granicy-lider-konfederacji-janusz-korwin-mikke-trzeba-bylo-nie-draznic-alaksandra-lukaszenki-na-zlecenie-amerykanow

  Teraz znów zapowiada, że za dwa lata nie będzie stał już tłum uchodźców, ale potężna rosyjska armia
  https://www.gloria.tv/post/pZdgqdYnZuPJ1kcUTkEQdj4KK?fbclid=IwAR1Brelbt7bLmX1lCwQcGFcfrG1mwG6_DLmLpYnxu5U0NbFZ2gu3eBtksVk

 7. duszyczka pisze:

  Mam tę książkę. Lubię czytać o Aniołach, to wielki dar Boga dla nas. Kiedyś przeczytałam, że każdy Anioł mógłby nawet opiekować się 1000 ludzi, ale Bóg postanowił inaczej. Dał każdemu osobistego Anioła 🙂

 8. Mzz pisze:

  Proszę o pilna modlitwę za pobitego 3 letniego chłopca z Radomia. Panie Jezu, ulituj się nad tym niewinnym dzieckiem.

  • Beata pisze:

   🙏🙏🙏

  • beatkaa11 pisze:

   Jezu Ty się tym Zajmij+++

  • Witold Stolarczyk pisze:

   Tak się zastanawiam jak napisać te wszystkie informacje. Wojna, będzie wojna, nadchodzi wojna, covid, wszyscy umrzemy, szpitale są zapełnione ludzie w domach umierają na różne choroby, sataniści szaleją, kapłani śpią, bigaci się bawią, nie ma pracy, o w 2017 sto lat od Objawień Fatimskich, kolejne setki tysięcy chorują na raka, choroby psychiczne wśród dzieci, wzrost samobójstw, rozwody, samotne matki, brak pracy, przymusy szczepień, wszędzie chamstwo, ludzie odnoszą się do siebie jak zwierzęta ( dlaczego obrażamy zwierzęta), ludzie w szpitalach i DPSach umierają bez pojednania….Komunia Święta na łape, Kościoły pozamykana, segregacja katolików i permanentna kontrola….

   Czy widzicie tu jakieś oznaki końca czasu i proroctwa z Apokalipsy.

   Prawda że nigdy nie był tak dobrze….

   A Wy Katolicy podnieście głowy i nabierzcie ducha bi zbliża się wasze odkupienie.

   Dosyć tych smutów. Jesteście Katolikami z nazwy czy z Wiary?

   Pocieszcie mój Lud mówi Pan.

   Czas na zmiany nie tylko na blogu….

   Czas oczekiwania na Przyjście Pana Jezusa!

  • Anna pisze:

   Matko Najswietsza weź w opiekę to małe dziecko. Zdrowas Maryjo łaski pełna. …

  • Bernadeta pisze:

   Zdrowaś Maryjo…
   +++

 9. Monika0603 pisze:

  Kochani wiem że temat zatok już był ale może ktoś byłby w stanie mi pomóc.Od kilku tygodni mam wielki problem z oddychaniem. Na dworze jest ok ale jak wejdę do pomieszczenia zmam nos tak zapchany ze przestaje wogole oddychać. Brałam lek dymista sinupred nosadren . Jestem zestresowana i osłabiona przez niedotlenienie.W pracy słyszę docinki ze z covidem przychodzę co pogarsza jeszcze sytuację. Wiem że nie jest to forum o zdrowiu ale już nie wiem co mam robić.

  • Beata pisze:

   Szczęść Boże
   Może jakieś olejki eteryczne ( sztyft Rhin back lub krople np Olbas na chusteczkę 3 krople i wdychać).
   I zwykły spray z solą ale hypertoniczną np sterimar, Aquamer hypertonic itp.
   Napewno będzie pomocny preparat typu cirrus ale to na krótki czas. Dymista jest bardzo polecana i pomocna . Dziwne, że nie działa.
   Pozdrawiam

  • Oko pisze:

   Może spróbuj z lekami na alergię typu zyrtec, może odetka nos.

   • Maggie pisze:

    Możliwe, że to alergiczne. Moja siostra w Polsce brała jakieś leki przeciw alergiczne, a teraz płucze nos i mówi, że nigdy, jak po tych płukaniach się jej tak dobrze oddychało.
    Ja kiedyś, w dzieciństwie, uniknęłam nawet punkcji, używając krople Sulfarinol (białe jak mleko).
    Czsami problem z odychaniem jak i wiele innych zdrowotnych wywołuje … reflux … warto tu posłuchać profesora laryngologa:

  • xcvb pisze:

   moze nawilzacz warto kupic? co do suplementow to bromelaina i kwercytyna pomaga

  • Grzegorz pisze:

   Musisz zrobić sobie testy na alergię mialem podobnie.Roztocza to główny mój problem byl ,żeby temu zaradzić koldry dywany koce które mamy w domu najlepiej wymrozic na zewnatrz gdy mamy ujemne temperatury bo to w nich znajduja sie roztocza.Pozatym sprawdź czy nie masz poduszek z pierza

  • gosc pisze:

   Monika może zrób sobie badania. Popytaj się o dobrego zielarza, przy klasztorach. Olejem egzorcyzm. ponacieraj twarz, szyję. Będziesz na Mszy Św poproś o zdrowie. Moja koleżanka miała problem z nogami, nie mogła chodzić, mieszkała na czwartym pietrze. Była na Mszy Św i prosiła Matkę Bożą..pomóż mi, nie mogę chodzić, jak mam dalej żyć. Wszystko wróciło do normy. Te dolegliwości znikły.

  • MJ pisze:

   Mój mąż kroi cebulę drobniutko ,wkłada do woreczka przykłada do nosa i wdycha aż do wyparowania cebuli i tak dwa razy dnia przez 3-4 dni i ma spokój z zatokami do następnej zimy.Pozdrawiam wszystkich.

  • Bożena pisze:

   Ja wyleczyłam sobie zatoki dietą owocowo-warzywną dr. Dąbrowskiej. Antybiotyki pomagały na chwilę i wystarczyło,ze postałam na zimnym wietrze a po powrocie do domu zaczynałam puchnąc (zatoki nosowe). Po dwóch tygodniach diety, powtarzanej potem co jakiś czas mam spokój od prawie 20 lat.

 10. An pisze:


  Strachocina ,30 minut od mojego domu 🙂
  wiosną mieszka tam największa ilość bocianów jaka w życiu widziałam ❤ Polska kojarzy mi się z bocianami i Bobolą 🙂

 11. Darek pisze:

  MSZ Ukrainy: terytorium Ukrainy ostrzelane z ciężkiego uzbrojenia
  Siły przeciwnika ostrzelały w czwartek z ciężkiego uzbrojenia zabronionego przez porozumienia mińskie, szereg miejscowości w Donbasie – powiedział szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Jak dodał, w miejscowości Trojicke ostrzał prowadzono z czołgu.

  https://misyjne.pl/msz-ukrainy-terytorium-ukrainy-ostrzelane-z-ciezkiego-uzbrojenia/

 12. ElaP pisze:

  Moniko spróbuj choć na tydzień przejść na dietę doktor Ewy Dąbrowskiej mnie kiedyś pomogło

 13. Paweł pisze:

  Tak pół żartem pół serio: Małe szacunkowe (i bardzo „zgrubne”) obliczenie, że koniec świata mógłby nastąpić już nawet i teraz [choć błąd tych obliczeń pozwala z pewnością na wahania wyniku w bardzo GRUBYM zakresie CZASU]:
  Z powyższego nagrania dotyczącego lokucji o. Dolindo na temat Aniołów wynika, że w każdym z 9 Chórów anielskich są MILIARDY Aniołów. Zakładając więc („pi razy oko”) po 100 miliardów Aniołów na każdy Chór – i po zaokrągleniu wyniku w górę – otrzymujemy w sumie: około BILION Aniołów jako ich sumaryczną aktualną liczbę w całym Niebie.
  Świat zaś istnieć ma tak długo, aż liczba zbawionych dusz LUDZKICH wyrówna liczbę tych aniołów, którzy upadli i stali się SZATANAMI; a wg Tradycji ich liczba stanowiła z kolei około 1/3 początkowej liczby Aniołów w chwili stworzenia wszechrzeczy. To natomiast oznacza, że wyżej obliczona liczba: ok. BILION Aniołów – stanowi ok. 2/3 owej ich początkowej liczby, jaka wyszła z ręki Stwórcy; czyli szatanów jest (dziś i tak w ogóle) około PÓŁ BILIONA – – – i TYLEŻ SAMO musi więc osiągnąć liczba zbawionych dusz LUDZKICH w dniu KOŃCA ŚWIATA.
  Według natomiast książki „Mistyczne Miasto Boże” Sł. Bożej Marii z Agredy liczba zbawionych dusz ludzkich na końcu świata będzie MNIEJSZA od liczby dusz potępionych; a zatem sumaryczna liczba ludzi wszechczasów musi być przynajmniej co nieco większa niż ów około BILION, gdyż – jak wspomniałem powyżej – około PÓŁ BILIONA musi być samych ludzi zbawionych (aby „zapełniły się” Chóry Niebios, opuszczone przez szatanów).
  Powstaje więc w ten sposób zasadnicze w TYMŻE TEMACIE pytanie: Czy wobec powyższego można tak w ogóle („pi razy oko”) szacować, że REALNE jest już TERAZ (w tej NASZEJ dzisiejszej chwili dziejów), by sumaryczna LICZBA LUDZI WSZECHCZASÓW osiągała JUŻ wartości rzędu przynajmniej co nieco większego niż ów BILION?
  Odpowiedź: Przyjmując – jak najbardziej „zgrubnie” – ‚linearny’ przyrost liczby ludzi: od Adama i Ewy (żyjących około 6 tysięcy lat temu) do obecnych około 7 miliardów ludzi oraz zakładając około 30 lat jako czas trwania 1 pokolenia [a pomijając fakt historycznych lub ‚prehistorycznych’ „depopulacji”, takich jak np. potop, oraz fakt raczej wykładniczego niż ‚linearnego’ przyrostu liczby ludzi], możemy obliczyć {bardzo – co prawda, jak wspomniałem – „zgrubnie”} sumaryczną, dotychczasową LICZBĘ LUDZI wszechczasów jako pole trójkąta o podstawie równej 7 miliardów, a wysokości równej przybliżonej liczbie ludzkich pokoleń od początku świata, czyli równej: 6000 lat / 30 lat = 200. Pole to wynosi – jak wiadomo z geometrii – 1/2 długości podstawy * wysokość, czyli 1/2 * 7 miliardów * 200 = 700 miliardów = 0,7 BILIONA.
  Jest to – powiem szczerze – „rząd wielkości” dla mnie NIEPOKOJĄCY, gdyż – co prawda – wg poprzednich naszych ‚szacunków’ w dniu końca świata LICZBA LUDZI WSZECHCZASÓW powinna być przynajmniej co nieco większa niż BILION, a tu mamy (dopiero) 0,7 BILIONA, jednakże błąd tych obliczeń jest z pewnością TAK WIELKI, że ten wynik – niestety – mieści się chyba ‚w granicach błędu’ całych tych naszych „szacunków pi razy oko”…
  Tak że JUZ TERAZ z pewnością jest tak, jak ostrzega nas {„od zawsze”} Pismo święte oraz (idący za nim) Katechizm Kościoła Katolickiego:
  673 Od Wniebowstąpienia przyjście Chrystusa w chwale jest bliskie, nawet jeśli nie do nas należy „znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą” (Dz 1, 7). Przyjście eschatologiczne może wypełnić się W KAŻDEJ CHWILI, nawet jeśli to przyjście i ostateczna próba, która je poprzedzi, są jeszcze „zatrzymane”: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-2.htm
  Mt 24, 42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. 43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. – http://biblia.pl/rozdzial.php?id=269
  Łk 12, 37 Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie CZUWAJĄCYCH, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. 38 Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie. 39 A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 40 Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. – http://biblia.pl/rozdzial.php?id=327

  • Paweł pisze:

   Ale w tym drugim, zamieszczonym w powyższym wpisie głównym, nagraniu (które dopiero teraz wysłuchałem), od ok. minuty 5:17 odczytane zostały z kolei słowa o. Dolindo mówiące o tym, że ANIOŁÓW są jednak „MILIARDY MILIARDÓW”, czyli tryliony… [a nie tylko ok. 1 bilion, jak to „szacowałem” w moim powyższym komentarzu (bilion ma bowiem 2 * 6 zer, trylion ma 3 * 6 zer, kwadrylion ma 4 * 6 zer itd., a potem np.: centylion ma 100 * 6 zer itd.)], co by mogło oznaczać, że do końca świata jest jeszcze całkiem daleko {tym bardziej, że – wg naukowców – wszystkich LUDZI dotychczas było tylko ok. 108 miliardów, (a nie aż 700 miliardów, jak to też „szacowałem” w tym moim powyższym komentarzu): https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_%C5%9Bwiata ; czyli ‚summa summarum’: ANIOŁÓW jest – mimo wszystko – zapewne o wiele WIĘCEJ, a LUDZI – mimo wszystko – zapewne (nadal) o wiele MNIEJ…}. 🙂
   [Notabene: Czasami zastanawiam się, PO CO w ogóle Wszechświat został stworzony aż taki wielki – ma bowiem wg nauki aż 46 miliardów lat świetlnych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wszech%C5%9Bwiat#Rozmiar ; no, ale jeśli ludzkość faktycznie ma istnieć jeszcze BARDZO DŁUGO (a już TYMCZASEM np. z relacji pilotów latających nad tzw. trójkątem bermudzkim – zamieszczanych nawet na youtube – zdaje się wynikać istnienie, nie odkrytego i nie wytłumaczonego jeszcze w ogóle przez naukę, zjawiska tzw. „okien czasu” czy też lokalnego „SPOWOLNIENIA upływu czasu”), to może w (dalekiej) przyszłości będą możliwe i dla ludzi jakieś ‚super-DALEKIE’ podróże… (w takim właśnie „spowolnionym czasie” czy też w owym „oknie czasu”, tak aby ‚pasażerowie’ nie „zdążyli umrzeć” w czasie podróży; całkowite COFANIE się ludzi w czasie jest jednak a priori – z uwagi na same zasady MORALNOŚCI – kompletnie niemożliwe i nie do pogodzenia z Objawieniem Bożym, gdyż oznaczałoby np. możliwość „anulowania” grzechów z powodu „odstania się” tego, co się już „stało”). Ale ‚póki co’, za naszego życia, pozostaje nam chyba tylko (i aż) – w myśl znanej starożytnej maksymy – „podróż +PRZEZ CIERNIE DO GWIAZD+” (‚per aspera ad astra’), czyli w ujęciu chrześcijańskim: ‚przez Krzyż/krzyże do Nieba’… Cała zaś reszta („technicznych udogodnień”) jest zawsze i TAK tylko „uzupełnieniem” lub tylko pewnym ‚dodatkiem’.].

   • Lucija pisze:

    Dobrze liczysz Pawle,ale co w sytuacji,jeśli określenie miliardy miliardów oznacza po prostu dużo,bardzo wiele,ilość,której nie umiem policzyć i podać.Czasem mówimy używając przejaskrawień np.100 razy ci mówiłam,co może oznaczać kilka,kilkanaście.

    • Lucija pisze:

     Doczytałam jeszcze,że w Apokalipsie na określenie liczby aniołów są użyte słowa: miriady miriad .Miriada to grecki liczebnik określający liczbę 10 000.

    • Paweł pisze:

     @Lucija: „w sytuacji, jeśli określenie miliardy miliardów oznacza po prostu dużo, bardzo wiele, ilość, której nie umiem policzyć i podać”
     – – – Oczywiście, to jest zupełna racja!
     Dlatego też to są tylko takie moje – w zasadzie – „półżarty”…
     A na serio: Rychły KONIEC ŚWIATA nie wydaje mi się mimo wszystko całkiem WYKLUCZONY i wobec tego… TO np. zapowiadane niekiedy, a kontrowersyjne „pochwycenie” = ‚zabranie Kościoła” może być po prostu już KOŃCEM ŚWIATA… {przyśpieszamy zaś ten doczesny KONIEC wszechrzeczy Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ poprzez KAŻDĄ ABORCJĘ, ponieważ: 1. w ten sposób Niebo ZAPEŁNIA SIĘ ‚z konieczności’ o wiele szybciej, czyli tak – można powiedzieć – bardzo „na skróty”; 2. zgodnie natomiast z wiarygodnym świadectwem mistyków, z powodu właśnie ABORCJI – jako że nieświadomie zabijamy w ten sposób nieraz ludzi z Woli Bożej niezwykle „opatrznościowych” dla naszej ziemskiej NAUKI, POLITYKI itp. itd. (a także: dla KOŚCIOŁA…) – nie zostaną JUŻ NIGDY dokonane pewne ODKRYCIA NAUKOWE, jak również niektóre znamienite OSIĄGNIĘCIA w innych dziedzinach naszego życia na tej ziemi! [np.: św. Matka Teresa ponoć rzekła kiedyś do Hillary Clinton w odpowiedzi na jej pytanie „dlaczego nie mamy jeszcze w historii USA żadnej KOBIETY-prezydenta?”: – – – „Ponieważ prawdopodobnie to PANI ją ABORTOWAŁA!” (= przyczyniła się do jej prenatalnej śmierci wskutek jakiejś ABORCJI)…]}.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s