„Oblicza pandemii”: dr Zbigniew Martyka

Dr Martyka: W sprawie szczepień należy ludziom pozwolić podjąć decyzję

W sobotę 29 stycznia w Akademii Kultury Społecznej i medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum pt. „Oblicza pandemii”. Jednym z prelegentów był ekspert ds. chorób zakaźnych dr Zbigniew Martyka

Jednym z prelegentów sympozjum był ekspert do spraw chorób zakaźnych dr Zbigniew Martyka. Jego referat nosił tytuł „Wyzwania przed służbą zdrowia w dobie pandemii”. Lekarz stwierdził, że pandemię ogłoszono w momencie, gdy nie było jeszcze ku temu podstaw.

– Od początku w Polsce, podając w wiadomościach dane dotyczące ilości zakażeń, posługiwano się liczbami bezwzględnymi, by wyglądało to bardziej dramatycznie. Strach miały budzić wówczas zgony w ilości kilku lub kilkunastu na dobę, podczas gdy w Polsce, z wszystkich innych przyczyn, dziennie umiera od 1100 do 1200 osób – zauważył dr Martyka.

– Należy ludziom pozwolić podjąć decyzję, czego bardziej się boją, zakażenia i niewielkiego ryzyka śmierci, zwłaszcza u osób młodych, czy nieznanych potencjalnych skutków ubocznych tego preparatu genetycznego, który jest przygotowany na szybko – dodał specjalista do spraw chorób zakaźnych.

Za: kliknij

kanał you tube usunął wystąpienie dr. Zbigniewa Martyki
ale tu możemy obejrzeć od 1:56
https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.90648

oraz tutaj (ustawiłam na wystąpienie dra Z. Martyki)

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „„Oblicza pandemii”: dr Zbigniew Martyka

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   „siedziało i czekało” w spamie

   Konwój wolności dotarł do Ottawy. Gigantyczny protest przeciwko segregacji
   Licząca co najmniej 70 kilometrów kawalkada ciężarówek i samochodów osobowych dotarła do Ottawy. W Kanadzie trwa największy protest od początku wprowadzania restrykcji.
   Protestujący zapowiadają, że nie opuszczą Ottawy, dopóki premier Justin Trudeau nie zakończy polityki covidowych restrykcji wobec społeczeństwa

   https://dorzeczy.pl/swiat/257581/kanada-konwoj-wolnosci-dotarl-do-ottawy.html

   • eska pisze:

    Za to Ottawę opuścił Trudeau – zwiał z własnego domu w siną dal.

    • Bogusia pisze:

     A…moze byl w kominiarce …w tlumie ulicznym…tego nie wiemy…!😉
     Tak…to prawda…przezywamy to w Kanadzie!
     @eska, pozdrawiam i blogoslawie!

    • eska pisze:

     @Bogusia
     Tak czy inaczej schował się – ” a taki był ładny, amerykański” (jak mawiał Pawlak w „Samych Swoich”) 🤣.
     Ja też pozdrawiam i błogosławię! 🤗

 2. wobroniewiary pisze:

  Zdrowie to nie tylko zdrowie somatyczne. Powinny być trzy składowe: zdrowie somatyczne, psychologiczno-duchowe i społeczno-ekonomiczne. (…) Powinniśmy znieść bezwarunkowo kwarantannę osób po kontakcie z zakażonym. Do tego przymierza się Dania, do tego przymierzało się RPA i do tego powinna przychylić się Polska. Ministerstwo Zdrowia skróciło już kwarantannę w Polsce. To krok w dobrym kierunku. (…) Powinniśmy również, podobnie jak proponowało RPA, znieść izolację dla osób bezobjawowych. (…) Powinniśmy skrócić izolację chorych na COVID-19 z objawami do okresu trzech dni po pozytywnym teście. Powrót do pracy powinien następować od razu po negatywnym wyniku testu. Trzeba maksymalnie skrócić izolację. Zwykle pozytywny test i tak jest robiony w kolejnej fazie choroby, a zakaźność tego wirusa jest u większości osób od 7 do 10 dni. Trzeba maksymalnie skrócić izolację do czasu, gdy zakaźność choroby jest najwyższa, a potem pozwolić człowiekowi funkcjonować. Taki człowiek na izolacji powinien także mieć możliwość wyjścia na spacer. On nikogo nie zakazi na dworze. Może to zrobić tylko w zamkniętym pomieszczeniu – mówił dr Basiukiewicz.

  https://dorzeczy.pl/opinie/257413/dr-basiukiewicz-trzeba-zmienic-zasady-izolacji-i-kwarantanny.html

 3. Magdalena pisze:

  Dzień dobry, czy mogłabym prosić o polecenie książki o Stanisławie Leszczyńskiej? Widzę, że jest kilka takich książek – nie wiem, który tytuł osoby, które przeczytały mogą polecić? Bardzo dziękuję, pozdrawiam wszystkich Czytelników strony.

  • Witek pisze:

   Konferencja bardzo dobra, to za mało powiedziane.
   Merytoryczna, zero polityki, nawet jedna próba zadania pytania bezpośredniego nie przeszła. I bardzo dobrze zasady zadawania pytań były jasno określone

   Jednak musze „włożyć kij w mrowisko”.

   Ksiądz Rydzyk zaszczepiony. Powiedzmy posłuszeństwo jest dla niego najważniejsze. Papiez Franciszek się zaszczepił, zaszczepił też wszystkich swoich pracowników to i ojciec dyrektor też nie chciał być gorszy.

   Ale nie moge zrozumieć, niech mi to ktoś wytłumaczy dlaczego ks Rydzyk po konferencji mówi do dziennikarzy: cytat z pamięci- tekst powtórzony w polsacie). Wywiad oo wiadomościach

   – „ miałem kolegów którzy się nie zaszczepili a teraz kwiatki wąchają od spodu” koniec cytatu.

   Ten redaktor z polsatu i zaproszony gość aż zaniemówili. Gość powiedział: cyt: nie wierze że tak powiedział, red. Tak tak powiedział, Gość: no tego się nie spodziewałem, red. W sensie pozytywnym czy negatywnym, gość: oczywiście w sensie pozytywnym. Koniec cytatu.

   Czapki z głów ojcze dyrektorze.

   To ci słuchacze teraz polecą i zablokują służbę zdrowia tylu będzie chętnych na szczepienie….

   Sprzecznych zachowań nie chce interpretować.

   Można, można wszystko……

 4. wobroniewiary pisze:

  30 I Błogosławionego Bronisława Markiewicza, Założyciela Księży Michalitów i Sióstr Michalitek. A my jako Rodzina Szkaplerza św. Michała Archanioła musimy wiedzieć, że: osoby noszące Szkaplerz św. Michała Archanioła, pielęgnując duchową łączność z Michalickimi Zgromadzeniami, w szczególny sposób obchodzą uroczystości i święta:
  – Błogosławionego Bronisława Markiewicza (30 I);
  – Objawienie św. Michała Archanioła na Górze Gargano (8 V);
  – Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafał (Uroczystość patronalna Zgromadzeń – 29 IX);
  – Świętych Aniołów Stróżów (2 X)

 5. Paweł pisze:

  A dzisiejsza „kartka z kalendarza” (30 stycznia) jest – przypadkowo – całkiem ciekawa:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/30_stycznia
  1, Wspomnienie w Kościele katolickim obchodzi m. in.: bł. Bronisław Markiewicz (prezbiter), Założyciel michalitów.
  2. W 1984 r. – Premiera filmu muzycznego „Akademia pana Kleksa”.
  3. W 1018 r. – W Budziszynie podpisano traktat pokojowy (między Bolesławem Chrobrym a św. Henrykiem II) kończący serię wojen polsko-niemieckich. Polska uzyskała Milsko i Łużyce.
  4. W 1648 r. – Hiszpania uznała niepodległość Republiki Zjednoczonych Prowincji (dzisiejszej Holandii).
  5. W 1820 r. – Brytyjska wyprawa polarna pod dowództwem Edwarda Bransfielda dotarła do Antarktydy.
  6. W 1889 r. – W zameczku myśliwskim w Mayerling popełnili samobójstwo następca austriackiego tronu arcyksiążę Rudolf i jego kochanka. Tutaj zaś wklejam ładny walc „opiewający” z kolei postać – też tragicznie zmarłej (zamordowanej) – matki tegoż arcyksięcia: cesarzowej Austro-Węgier Elżbiety Bawarskiej, małżonki cesarza Franciszka Józefa:

  7. W 1912 r. – Powstała Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji (bolszewików).
  8. W 1933 r. – Adolf Hitler został mianowany kanclerzem Niemiec przez prezydenta Paula von Hindenburga.
  9. W 1982 r. – Dzień Solidarności z Polską (ang. International „Solidarity Day”) ogłoszony przez administrację Ronalda Reagana, jako dzień wsparcia demokratycznej opozycji w Polsce.
  10. W 1697 r. – urodził się Johann Joachim Quantz, niemiecki kompozytor, flecista, budowniczy instrumentów muzycznych, teoretyk muzyki (zm. 1773):

  11. W 1721 r. – urodził się Bernardo Bellotto (Canaletto), włoski malarz działający w Polsce (zm. 1780).
  12. W 1716 r. – zmarła Maria Kazimiera d’Arquien, francuska arystokratka, królowa Polski (ur. 1641) jako żona Jana III Sobieskiego („Marysieńka”).

  • Małgorzata pisze:

   Dziś jest też wspomnienie św. Hiacynty ( Klarysy) Marescotti 1585-1640.
   Pamiętam, bo to moja patronka z bierzmowania. Ciekawa postać.

   • Paweł pisze:

    A o (względnej) ważności tej postaci może świadczyć ponadto fakt, że spośród trzech – akurat – posiadanych przeze mnie książek traktujących „o Wszystkich Świętych” aż dwie poświęcają jej osobny rozdział:
    1) książka ks. Wincentego Zaleskiego SDB „Święci na każdy dzień” – wydanie uzupełnione Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 1996, IMPRIMATUR: Kuria Diecezjalna Warszawsko-Praska, nr 600/K/95 z dn. 24.04.1995 r., bp Stanisław Kędziora, Wikariusz generalny, ks. Marcin Wójtowicz, Notariusz;
    2) „Leksykon Świętych” ks. dra Wiesława Al. Niewęgłowskiego, wydanie Wydawnictwa Naukowego PWN i „Rosikon press”, Warszawa 1999.
    [Nie przedstawia jej natomiast książka „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”.]
    – – – – – Na podstawie zaś linku https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-vii/ można zauważyć, że Sł. Boży papież Pius VII kanonizował tylko CZTERY osoby (i wśród nich właśnie św. Hiacyntę Marescotti). {W tamtych czasach nie było to – najwidoczniej – dziwne, bo jego poprzednik Pius VI, przez aż ponad 24 lata swojego pontyfikatu (najdłuższego więc po św. Piotrze, bł. Piusie IX, św. Janie Pawle II i Leonie XIII), kanonizował tylko JEDNĄ osobę: https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-vi/ , a jego następcy: Leon XII – również tylko jedną osobę (św. Piotra Damiani, kardynała i doktora Kościoła) https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-leo-xii/ , Pius VIII – także tylko jedną osobę https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-viii/ , Grzegorz XVI (przez aż ponad 15 lat pontyfikatu) – tylko 6 osób (m. in. św. Filomenę i św. Alfonsa Liguori, Założyciela redemptorystów i doktora Kościoła) https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-gregory-xvi/ , a dopiero od pontyfikatu bł. Piusa IX, wraz z ożywieniem życia religijnego (po wielkim jego kryzysie w Europie związanym z epoką Oświecenia: jako że „schyłek wieku XVII, całe stulecie XVIII i pierwsze dziesiątki lat wieku XIX – to raczej okres bierności i braku dynamiki teologicznej”, jak napisał ks. prof. Jerzy Buxakowski na str. 41 swojego „Zarysu historii teologii prawd wiary”, wyd. Bernardinum 1994 z Imprimatur Bpa J. B. Szlagi) kanonizacje stają się LICZNE: https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-ix/https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-leo-xiii/https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-x/https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-xi/https://catholicsaints.info/canonized-by-pope-pius-xii/ }

 6. eska pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za znajomego. Jest w bardzo kiepskim stanie zdrowotnym, powinien iść na L4 ale nie ma jak, bo nie ma kto go zastąpić w pracy – wielu na kwarantannie lub zwolnieniu. Stara się jak może, ale to jest kosztem własnego zdrowia, tym bardziej że w pracy są kiepskie warunki. W dodatku mieszka sam, nie ma codziennej pomocy od nikogo. Jest z innej miejscowości niż ja, więc też nie mogę wystarczająco pomóc.

 7. Witek pisze:

  Widzisz u Ciebie jest zero jedynkowo. Ja to lubię i cenie. Ale niedawno wkleiłaś też z tej strony inny tekst wtedy nie ostrzegałaś Ewo.

  Ale wiarygodność przekazu to nie tylko sam przekaz, ale i kto ho przekazuje.

  Przepraszam ale tej strony już dawno nie słucham.

 8. Endriu pisze:

  Nie wiem czy ten temat był poruszany gdyż nie jest nowy ale dość szokujący jest List abp. Vigano „Alarmujący apel do biskupów w sprawie „szczepień””
  https://niewolnikmaryi.com/2021/10/29/list-abp-vigano-alarmujacy-apel-do-biskupow/

 9. Mm pisze:

  Ja bym bardzo chętnie zobaczył te badania o których wspomina dr Martyka. Przydałyby się jako argument w dyskusjach.

 10. Endriuk pisze:

  Bardzo ciekawe nagranie z dawnych lat które wiele mówi że „czarna agenda” już wcześniej próbowała wywołać pandemię . Ciekawy jest upór byłej minister Kopacz która jednak nie podpisała umowy na zakup szczepionek gdy producent nie bierze odpowiedzialności za szczepionki . Obecny rząd domniemam ( umowa jest tajna) bierze odpowiedzialność za skutki uboczne szczepionek .
  Może dlatego starają się ukryć tzw. NOP-y

 11. Endriuk pisze:

  Dość ciekawy i dający dużo do myślenia film w którym ratownik medyczny mówi jak wygląda pandemia z jego punktu widzenia . Dla mnie szokujące jest to jak mówi że z jego punktu widzenia Norymberga jest nie do uniknięcia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s