Apel do Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego o rekonstrukcję Rad Medycznej

Nic nie mówmy, tylko módlmy się, aby apel został rozpatrzony i przyjęty!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „Apel do Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego o rekonstrukcję Rad Medycznej

 1. Beata pisze:

  🙏🙏🙏

 2. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 3. Beata pisze:

  Sądzę, że w naszym społeczeństwie wszyscy obawiający się o swoje życie i zdrowie na siłę są od razu uznani za antyszczpionkowców, bo ten podział komuś jest wygodny.
  Ja proponuję, aby wszyscy dokładnie zapoznali się z charakterystyką produktów leczniczych serwowanych w ramach walki z Covid.
  To jest meritum tematu. Info od producentów wszystkich zastrzyków.
  Jest tam czarno na białym.
  Odwaga co niektórych gdyby im się to dało do przeczytania, zanim złożą podpis, z pewnością by zmalała.
  https://szczepienia.pzh.gov.pl/dla-lekarzy/lista-szczepionek-oraz-chpl-do-pobrania-2/

  • wobroniewiary pisze:

   Dzięki za ten koment.
   Powiem, że system wrzucił go do spamu, ale ja i spam dokładnie przeglądam 😉

  • Lucija pisze:

   Kupiłam witaminy B compleks Naturell,czy to się nada jako suplementacja?Podają,ze posiada aktywną postać B12.Zawartość w m1 tabletce:
   niacyna 60 mg
   kwas pantotenowy 18 mg
   ryboflawina 4,2 mg
   witamina B6 4,2 mg
   tiamina 3,3 mg
   kwas foliowy 600 mikrogramów
   biotyna 150 mikrogramów
   wit.B12 7,5 mikrograma
   Zastanawiam się czy mogę to podawać córce,ma 16 lat i od ok.półtora roku ma problemy z zachowaniami obsesyjno-kompulsywnymi,jest po diagnozie w poradni psychiatrycznej,czekamy na wizytę w poradni psychologicznej.

   • Beata pisze:

    Jak najbardziej możecie obie brać. 1.tabl.dziennie, systematycznie.
    Pozdrawiam

    • Lucija pisze:

     Dziękuję za odpowiedź 🙂

    • Beata pisze:

     Miałam na myśli systematycznie do skończenia tego opakowania, a nie na zawsze.
     Czasem zapominamy i to wtedy nie daje czasu na odbudowę braku.

   • xcvb pisze:

    -przedawkowanie witaminy b6 moze byc bardzo niebezpiczne warto co jakis czas robic przerwy w suplementacji albo badac poziom witaminy b6.
    – mozna tez kupic witaminy z grupy B jako lek w aptece a nawet na recepte w mega duzych dawkach.
    – jesli chodzi o suplementy ktore moga byc pomocne przy ZOK to jest ich cala masa np. inositol, alcar nac rozne amikowasy. zmiana diety sport a nawet probiotyki. nawet wyeliminowanie glutenu moze byc pomocne.
    – mi na ZOK pomagaja np. tez duze dawki magnezu i zwykle bialko pure dla kulturystow( pewnie cos z aminokwasami)
    -polecam marki Solgar now foods olimp kenay ag jarrow.

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7066598/#:~:text=There%20are%20some%20supplements%20that,valerian%20root%2C%20curcumin%20and%20borage.
    tu masz jakies pierwsze z brzegu badanie i w nim sa wymienione takie o:

    There are some supplements that have been researched in OCD treatment studies such as vitamin D, vitamin B12, folic acid, homocysteine, trace elements, N-acetyl cysteine, glycine, myoinositol, St John’s wort, milk thistle, valerian root, curcumin and borage.

    jezeli ZOK zaczal sie nagle po jakies infekcji to polecam poczytac o zespole PANDAS.

    • Lucija pisze:

     Początku nie wiążę z żadną infekcją,raczej to całe szaleństwo pandemiczne mogło się przyczynić,mimo,że nie dałam mojej rodziny w to wciągnąć.Nie było stresu „straszny wirus ajajaj,zabije nas” ale stres spowodowany kombinowaniem z szalikami,kominami,maseczkami.Nie pozwalałam dzieciom zakrywać nosa.Pamiętnej wiosny 2020,gdy zamknięto nam lasy a ludzie mieli siedzieć w domach,córka brała zestaw do badmintona i wychodziła z tatą albo sama przed blok pod naszymi oknami i się relaksowała 🙂 Mąż zabierał syna na hulajnogę po osiedlu,żeby tylko nie zwariować.Nie posiadając telewizora,w necie szukałam informacji o tym,co właściwie się dzieje z tym wirusem i oczywiście trafiłam na narrację inną niż oficjalna.Potem stresy z limitem 5 osób na Mszy Świętej.Nieźle się nakombinowałyśmy,żeby być w pierwszej „5” szczęśliwców a chodzimy codziennie,Potem stres z komuniami na rękę,unikałyśmy z całego serca tej formy.No i psychika córki nie wytrzymała.Zaczęły się myśli,obsesyjna potrzeba wykonywania i powtarzania różnych czynności,lęki córki czy coś zrobiła czy nie itp.

  • Beata pisze:

   Koenzym Q 10 to rewelacja na zwiększenie wydolności organizmu. Po covidzie polecam z mleczkiem pszczelim ( eliksir życia). Stawia na nogi, jest wiecej sił, mniej zmęczenia.
   Na poprawę pamięci u osób starszych i po covid można z dobrym skutkiem stosować preparaty z miłorzębu japońskiego. Sprawdzić tylko, czy nie ma przeciwwskazań zanim ktoś zdecyduje się zakupić. Są wymienione w ulotce, kto nie może brać.
   Zakwas z buraków też robię. Jemy kapustę kiszoną.

   • Kasia pisze:

    Dziękuję. A jakie mleczko pszczele może Pani polecić? Mój mąż 2 mce po covid nie może dojść do siebie. Chce pójść do psychiatry. Ma depresję.
    Już pisałam, że u nas wszystko zaczęło się po wyjeździe mojego męża na spotkanie Wojowników Maryi , w kolejny dzień syn dostał gorączkę i zaczęło się. I tak trwa. Widzę go codziennie ja odmawia Różaniec ale oczy ma smutne. Dochodzą wszystkie choroby dzieci. Ja obecnie biorę na uspokojenie tabletki i jakos to idzie. Proszę o modlitwę.
    W sobotę mąż znów jedzie na spotkanie Wojowników i sam mi powiedział, że boi się, co się będzie działo.

    • xcvb pisze:

     no niestetyduzo ludzi ma po kovidzie zaburzenia neuropsychiatryczne i co ciekawe glownie mezczyzni. jezeli kovid to miala byc bron bilogiczna to sensowne jest ze atakuje glownie facetow i ich dezorganizuje. jak lekarz nie zaoferuje pomocy to warto na regeneracje organizmu brac te suplementy o ktorych byla mowa kilka wpisow wyzej. do tego sporti dieta.

    • eska pisze:

     @xcvb
     Jest mi wiadome, że od dłuższego czasu diabeł prowadzi dywersję także w pewnych aspektach dotyczących kwestii neurorozwojowych. Pewne deficyty może posiadać każdy z nas i normalnie nie sprawiają nam one większych trudności – po prostu nie każdy jest równie dobry we wszystkim; nie zwracamy na to większej uwagi. Przy czym niektóre deficyty „siedzą” na chromosomie X. Więc jeśli kobieta w parze drugi chromosom X i on nie jest uszkodzony, to w jakimś stopniu kompensuje deficyty. Natomiast mężczyzna nie ma drugiego X, bo ma Y – i u mężczyzn jeśli coś takiego wystąpi, jest bardziej wyraziste i bardziej uciążliwe.
     Nie znam się na tyle, aby wiedzieć, w jaki sposób można uszkadzać układ nerwowy na zasadzie broni biologicznej – ale gdyby chodziło o pogłębienie już istniejących deficytów do kalibru zaburzeń, to to mogłoby wyjaśniać różnice w objawach u kobiet i mężczyzn.

    • Beata pisze:

     Na nasze pragnienie życia przy Bogu i jakieś w tym kierunku konkretne działanie jest zawsze kontra w życiu duchowym.
     Nie jestem ekspertem, ale mogę powiedzieć o sobie. Ile razy były planowane jakieś ” Boże inicjatywy,” typu rekolekcje, spotkania wspólnoty to zawsze!! Były przeszkody. Ze świadectw też to słyszę. Nasze dusze są bardzo cenne. Walka o nie zacięta. Przeszkody słyszałam, że trzeba traktować jako potwierdzenie, że to co robimy na ,,”Bożym poletku ” ma sens i jest potrzebne.
     Wydaje mi się , że ten strach ….podszyty…., aby Was zniechęcić do tych spotkań Twojego męża.
     Byłam na rekolekcjach, gdzie prowadzący „nagle ” zachorowali, bezgłos, gorączka…my wszyscy z modlitwą i po 3 dniach ustąpilo.
     W świadectwach dopiero się okazało jak ważne to były rekolekcje z tematyką min o Mszy Świętej . Zły robi kontratak.
     Bądźmy ufni i bezpieczni pod Bożymi skrzydłami.
     Modlitwa jest niezbędna.
     Z Panem Bogiem

    • gosc pisze:

     Pierzga bardzo wzmacnia organizm, proszę poczytać

    • xcvb pisze:

     eska chodzi o to by sprowokowac uklad odpornosciowy do zaatakowania wlasnego mozgu . np zeby wytworzyl przeciwciala przeciwko odpowiednim receptorom. np gaba dopaminowym itd zobacz sobie ile ludzi cierpi po przejsciu boreliozy gzie tez sa teorie ( juz nie spiskowe) ze tego kretka ktos tam podkrecil w jakim labolatorium. ludzie po boreliozie maja stan zapalny w mozgu widoczny na skanach PET. w ogole sa teorie ze choroby psychiczne to tylko stan zapalny w ukladzie nerwowym. PO co robic bron biologiczna ktora ma zabijac ludzi jak zrobi z nich zmeczone rozstrzesione pograzone w depresji manekiny. Zreszta jesli chodzi o Nopy po szczpieniu to tez nie jest tak ze tam w zylach lataja jakies ostrza rozcinajace tkanki od wewnatrz tylko po prostu po szczepieniu w wyniku blednej rekacji uladu odpornosciowego tworza sie przeciwciala przeciwko np plytkom krwi sercu i stad te zakrzepice czy zapalenia serca.

    • Beata pisze:

     Kasiu, byłam ze wszystkimi swoimi i Waszymi intencjami (czytelników) u Maryi Nieustającej Pomocy na nabożeństwie i Mszy Świętej.
     TWÓJ MĄŻ JAK PRAWDZIWY WOJOWNIK HARTUJE SIĘ W BOJU.
     taką miałam myśl jak było dziś czytanie o Dawidzie i Goliacie.
     Bóg ma swoich wybranych, z pewnością Mąż nie został nim przez przypadek.
     Jak wspominałam,mleczko pszczele kupiłam w naszej zielarni. Firm jest kilka, wzięłam to co mieli Apipol firma. Koenzym braliśmy raz dziennie 100 mg przez miesiąc i to mleczko też.
     Dużo, dużo sił przybyło. To już u kilku osób sprawdzone.
     O zębach to niestety nic nie poradzę . Są dostępne tabl do ssania z różnymi szczepami probiotykow, ale nie znam nikogo kto rzetelnie przez 3 miesiące stosował i była poprawa. Zresztą to trudno zaobserwować.
     Można i trzeba zachęcać , aby szczotkowanie było rzetelnie. Są pasty edukacyjne Elgydium z barwnikiem . Ząbki , gdzie źle umyte są w kolorze zielonym. Trzeba domyć . O suplementacji fluoru poza pastą teraz nie mówi się.
     Pozdrawiam
     Z Panem Bogiem

  • Paweł pisze:

   Z tego powyższego linku zrobiłem TAKIE przykładowe a wymowne „wypisy”:
   OTO parę cytatów z JEDNEJ z OFICJALNYCH CHARAKTERYSTYK, dotyczących „szczepionek” anty-COVID-owych, zamieszczonej na stronach naszego rządu [ https://szczepienia.pzh.gov.pl/dla-lekarzy/lista-szczepionek-oraz-chpl-do-pobrania-2/ ] :
   „Szczepionka” firmy Pfizer, czyli „Comirnaty, INN-COVID-19 mRNA Vaccine (nucleoside-modified)”:
   – Za podanym tamże [patrz powyżej] linkiem: https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_pl.pdf
   – – – – – – – CYTUJĘ (z powyżej zalinkowanego tekstu):
   Ze str. 2-3: „Decyzję o tym kiedy i komu podać trzecią dawkę produktu leczniczego Comirnaty należy podjąć w oparciu o dostępne dane dotyczące skuteczności szczepionki i biorąc pod uwagę ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania”.
   Ze str. 3: „Bezpieczeństwo stosowania i immunogenność dawki przypominającej (trzeciej dawki) produktu leczniczego Comirnaty u osób w wieku 65 lat i starszych opiera się na danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i immunogenności u osób dorosłych w wieku od 18 do 55 lat”. {CZYLI: BRAK było ODRĘBNYCH badań co do bezpieczeństwa w TYM przedziale WIEKOWYM (a więc osoby „starsze” mają być tu traktowane TAK SAMO jak „młodziutkie”)!!!}.
   Ze str. 3-4: „PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą”!!!
   {A w nawiązaniu do tego – z poniżej zalinkowanej strony – można zacytować takie oto wypowiedzi na temat jednej z substancji pomocniczych, zmodyfikowanego glikolu polietylenowego ALC-0159 – https://en.wikipedia.org/wiki/ALC-0159 , wymienionych pod poprzednim linkiem w punkcie 6.1 „Wykaz substancji pomocniczych” na str. 16:
   „Glikol polietylenowy [PEG] nigdy wcześniej nie był stosowany w zatwierdzonej szczepionce” – https://pubmedinfo.org/2021/02/05/glikol-polietylenowy-peg-w-szczepionkach/
   „Rosną podejrzenia, że nanocząsteczki w szczepionce firmy Pfizer na COVID-19 wywołują reakcje alergiczne” – link jw.
   Ponieważ: „Podczas gdy czterech na pięciu lekarzy regularnie przepisuje leki PEGylowane [= zawierające GLIKOLE POLIETYLENOWE w tej czy innej postaci], to tylko jeden na pięciu zdaje sobie sprawę z możliwości wystąpienia [immunologicznej] odpowiedzi [w postaci] przeciwciał anty-PEG, a tylko jeden na trzech wie, że [ów] PEG występuje w przepisywanych przez nich lekach. Zanim ta wiedza rozpowszechni się w środowisku lekarskim to minie pewnie parę dekad, bo średnio 17 lat zajmuje, aby najnowsze odkrycia medyczne trafiły do gabinetu waszego lekarza.” – link jw.}
   Ze str. 4: „Zgłaszano przypadki zdarzeń anafilaktycznych” [= takich, jak potencjalnie ŚMIERTELNY wstrząs anafilaktyczny].
   Ze str. 4: „Po podaniu szczepionki Comirnaty istnieje zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia. Te stany chorobowe mogą rozwinąć się w ciągu kilku dni po szczepieniu i występowały głównie w ciągu 14 dni. Obserwowano je częściej po drugim szczepieniu, i częściej u młodszych osób płci męskiej”. {Por. – tak w nawiązaniu – bardzo ciekawe VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=uUitD-5wbS0 }. I dalej: „Osoby zaszczepione (w tym ich rodziców lub opiekunów) należy poinstruować, aby niezwłocznie zwróciły się o pomoc medyczną w przypadku wystąpienia objawów wskazujących na zapalenie mięśnia sercowego lub zapalenie osierdzia, takich jak (ostry i utrzymujący się) ból w klatce piersiowej, duszność lub kołatanie serca po szczepieniu. Pracownicy opieki zdrowotnej powinni zapoznać się z wytycznymi i (lub) skonsultować się ze specjalistami w zakresie diagnostyki i leczenia tego schorzenia. Nie określono dotychczas ryzyka zapalenia mięśnia sercowego po trzeciej dawce produktu leczniczego Comirnaty”.
   Ze str. 5: „Nie oceniano skuteczności ani bezpieczeństwa stosowania szczepionki u osób z obniżoną odpornością”!!!
   Ze str. 5: „Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany”!!! ORAZ: „Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji [z innymi produktami leczniczymi]”.

  • wobroniewiary pisze:

   I co w związku z tym?
   Ja naprawdę okazuję cierpliwość do granic wytrzymałości w stosunku do Ciebie Olgo!

   Ps. Gdy mi 36 lat temu w 1986 roku zaproponowano studia w Moskwie, poszłam do spowiedzi i na rozmowę do mojego spowiednika ks. Stanisława (do dziś jest moim spowiednikiem, choć jest już i drugi, bo ksiądz Stanisław dużo choruje, jest już wiekowy i dużo czasu przebywa w szpitalach), to On mi powiedział: „jedź dziecko, warto znać język i mowę wroga”.
   I co? Studia w Moskwie czynią ze mnie nie specjalistę do spraw wschodnich, języka itp., ale od razu komunistę i wroga narodu?
   Litości kobieto!!!

   • Estera pisze:

    Ewo, ja się już gubię w tym wszystkim. Bo niedawno pisałaś, że nie polecasz dra. Czerniaka właśnie ze względu na to, gdzie przyjmuje. Mój komentarz nie jest ani trochę złośliwy, po prostu chciałabym zrozumieć. Dla mnie też taki ” bank komórek nasienia” jest bardzo podejrzany.

    • wobroniewiary pisze:

     Nie polecam dra Czerniaka ani banku komórek nasienia – ale to nie znaczy, że ta pani dr jest zła. Co do dra Czerniaka chodzi nie tylko o miejsce przyjmowania, ale teraz nie mam na to czasu, przepraszam.

     Podobnie nie polecam komunizmu ani polityki Moskwy, ale to że tam studiowałam politologię – mnie nie przekreśla. Rozumiesz, co chcę powiedzieć?

   • Lucija pisze:

    Rosyjski pamiętam ze szkoły,sporo w głowie zostało. Bardzo lubię bajkę Masza i niedźwiedź w wersji rosyjskojęzycznej.

 4. Beata pisze:

  Bądźmy ufni i przyzywajmy oredownictwa Wielkich, Świętych i Błogosławionych Polaków.
  http://swfaustyna.eu/litania-narodu-polskiego/
  Z PANEM BOGIEM

  • Joanna pisze:

   Prosze o modlitwę za mnie. Jestem bardzo chora, gorączka, dreszcze, bóle ciała i głowy. Już nie mam siły. Bóg zapłać.

   • wobroniewiary pisze:

    Woda z cytryną kurkumą i miodem + olejek z oregano + moringa i czarnuszka.
    Ponadto gorąca herbata z nalewką z bursztynu
    Mnie postawiło to szybko na nogi, wczoraj cały dzień w ciepłych skarpetach i ciepłym swetrze na sukience pod kołdrą i kocem, dziś normalnie funkcjonuję.
    Do tego dodam, że codziennie piję zakwas z buraków i jem własnej roboty kiełki

    • Krzysztof z Zamościa pisze:

     W tej sytuacji dodam , ze tez codziennie piję zakwas z buraków bardzo smaczny i zdrowy, Zakwas przygotowuje co kilka dni w słoikach.

    • wobroniewiary pisze:

     Ostatnio dodałam łyżeczkę kminku i łyżkę majeranku – rewelacja smaku 😀

    • Jadwiga pisze:

     Czy moglaby Pani podac przepis na ten zakwas?

    • wobroniewiary pisze:

     Wieczorem po kosciele

    • wobroniewiary pisze:

     Podaję
     tu jest mój przepis i zalety zakwasu
     https://wobroniewiary.com/2021/09/30/pazdziernik-miesiac-rozanca-swietego/#comment-288458

     Ale dziś podaję podam ten najnowszy (wg mnie najlepszy i najsmaczniejszy):
     Mój zakwas
     2-2,5 kg buraków, 1 marchewka, 1 pietruszka, 1 seler
     – 3 litry przegotowanej, ostudzonej wody i 3 płaskie łyżki soli do przetworów
     – ok.12-15 ząbków czosnku (daję więcej niż w zwykłym przepisie)
     – 4-5 liści laurowych
     – kilka ziarenek ziela angielskiego
     – łyżeczka kminku i 1 duża łyżka majeranku
     Na dno słoja kładę czosnek, liście laurowe i ziele ang., potem warzywa marchew pietruszkę seler, na to kminek i majeranek a na wierzch buraki

     Przykrywamy naczynie i odstawiamy w ciepłe miejsce na 5-7 dni.
     jeśli warzywa wypływają, to dociążamy je talerzykiem
     – należy do zakwasu zaglądać i jeśli wypłynie ząbek czosnku, to należy go odłowić czystą łyżką i wyrzucić, ponieważ to może być powodem pleśnienia, a tego byśmy nie chcieli
     – przy robieniu kolejnego zakwasu warto pamiętać, że dodanie odrobiny poprzedniego jako startera znacząco przyspiesza proces
     Zakwas to bomba witaminowo-mineralna, świetne źródło łatwo przyswajalnego żelaza i probiotyków

    • Joanna pisze:

     Dziekuje bardzo jutro zakupie potrzebne składniki. Zakwas z buraka tez zrobię. Bóg zapłać

    • Jadwiga pisze:

     Bardzo dziękuję za przepis
     Napewno zrobie.
     Dużo zdrowia dla wszystkich czytajacych tą wspaniałą stronę

   • Beata pisze:

    Aspiryna lub pyralgin od gorączki jeżeli nie jest Pani uczulona. Lub paracetamol .
    Co 4 do 6 godzin można zmienić lek od gorączki, gdyby po jednym nie spadała. Syrop z dziewanny, cynk, vit D3, bit C 1000, pić to co podano wcześniej we wpisach. Dużo ciepłego i słodkiego, jeżeli nie ma cukrzycy. Wygrzac się, natrzeć plecy Amolem ( na łyżkę smalcu gęsiego 2 ml.amolu, zrobić maść w foli aluminiowej, pougniatać trochę i świeże wetrzeć w plecy i klatkę piersiową).
    Termofor i grzać.

   • beatkaa11 pisze:

    Święta Maryjo Uzdrowienie chorych Módl się za nami+++

    • Aga pisze:

     Dziękuję za tyle porad. Ja też wrócę do robienia zakwasu. Mi kiedyś lekarz powiedział, że można pić na czczo, ale i w ciągu dnia też. Ja jeszcze słyszałam, żeby lykac koenzym q10.
     Pozdrawiam

   • Bożena pisze:

    +++ we wszystkich intencjach.

 5. wobroniewiary pisze:

  Mam bana na publikowanie na fb przez 7 dni ale czytać mogę
  Co wy na to?

  • Bogdan pisze:

   Parę lat temu podjąłem decyzje o u sunięciu konta na fb i nie żałuje tej decyzji tam nie ma wolności słowa i nigdy nie będzie dodajmy do tego skandale związane z wyciekiem danych na fb i odkszodowania jakie Fb(teraz META) musiał płacić.Dziwie się że ludzie dalej w nim w siedzą.
   Proszę zauważyć że fb. jako strona istnieje ale jako firma już się nie nazywa facebook tylko META od Metaverse czyli w skrócie coś na rodzaj Matrixa o którego dążą, co w konsekwencji może doprowadzić do większych zniewoleń i opętań.

 6. AnnaMaria pisze:

  Ja od lat piekę chleb w domu ze zdrowej mąki; tych kupnych unikam… wyjdzie wam na zdrowie.
  A piekarnie padną jedna po drugiej bo kto kupi za taka cenę; miliarderzy kórzy się obłowili na pandemii tylko będą w stanie to kupować…
  Jak to jest że posłowie się zwolnili ze szczepień a ludzi dociskają ; dookoła mnie wszyscy zaszczepieni choruja i zmarło mi 4 sąsiadów ; tego sie obawiałam ale jak mówiłam co im zrobi ten eliksir to patrzyli na mnie z politowaniem.

  • Lucija pisze:

   Chleb może być zdrowy pod warunkiem,że mąka jest zdrowa,bez glifosatu.Kiedyś z dzieciństwa,jako córka mamy-piekarza,pamiętam smak chleba.Teraz podejmując post muszę pościć tylko „o wodzie” bo sam chleb,bez niczego nie przechodzi mi przez gardło.

 7. Kasia pisze:

  Chciałam spytać jeszcze, jak wspomóc zęby? Córka siostry, moja chrześnica 7 lat i ma 4 stałe zeby do leczenia! Dziąsło odslonięte. Zdrowo odzywiana. Siostra się trochę zzałamała. Bóg zaplać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s