W ramach walki o prawdę z fałszywymi prorokami – Koronka do Miłosierdzia Bożego w rękopisie

Czynię ten wpis z wielką radością w sercu – w Godzinie Miłosierdzia Bożego!

I co na to fałszywy prorok Grzegorz z Leszna i jemu podobni oddani mu bez reszty czciciele z Cyprianem Polakiem i innymi fałszywymi Michalinami od Apokalipsy „iskrami” oraz złorzeczącymi mi i przeklinającymi mnie ludźmi złej woli?

Ze względu na liczne zapytania i szerzące się w internecie rzekomo prawdziwe, a w rzeczywistości fałszywe teksty Koronki do Miłosierdzia Bożego publikujemy zapis tej modlitwy w rękopisie „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

Jednak o tym, jak tekst źródłowy jest podany do modlitwy decyduje Urząd Nauczycielski Kościoła. Tak jest w przypadku każdej modlitwy, poczynając od „Ojcze nasz”. Nie odmawiamy tej codziennej modlitwy chrześcijanina według tekstów zapisanych w Ewangeliach, ale w takim brzmieniu, jaki podaje nam Kościół. Tak również jest w przypadku Koronki do Miłosierdzia Bożego. W rękopisie mamy zapis: „świata całego”, a odmawiamy: „całego świata”. Ostatecznie zadecydował o tym  Episkopat Polski, który 28 sierpnia 2020 roku przyjął normy, dotyczące ujednolicania tekstów niektórych modlitw, w tym Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Według tego dokumentu zapis treści Koronki do Miłosierdzia Bożego, po modlitwach wstępnych: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wierzę w Boga…,  brzmi następująco:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

W wersecie „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata” (wersja dostosowana do norm języka polskiego i tak zatwierdzona) można w śpiewie stosować oryginalne brzmienie „świata całego”.

Wpis za stroną: zdjęcie ze strony https://www.faustyna.pl/zmbm/koronka-do-milosierdzia-bozego-w-rekopisie/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

40 odpowiedzi na „W ramach walki o prawdę z fałszywymi prorokami – Koronka do Miłosierdzia Bożego w rękopisie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. AnnaSawa pisze:

  Dzięki Bogu. Amen.

 3. wobroniewiary pisze:

  Chcę Wam napisać małe świadectwo. Parę osób wczoraj wiedziało ze ukradziono mi (w kosciele!!!) czapkę. Poszłam do Komunii św. wróciłam i czapki nie było
  Po Mszy św. 5 osób szukało jej pod ławkami w ławkach – nie było!!!

  Szkoda mi jej było (ciepła, droga – dostałam ją w prezencie na imieniny, na codzienne wieczorne spacery różańcowe jak znalazł). Codziennie od ponad roku spaceruję po pół godz do godziny czasu, cukier się normuje waga spada 🙂
  A najbardziej było mi szkoda, że czapka zginęła w kościele (nie na rynku i nie w sklepie, ale w kościele)

  Do tego wydatek 100 zł dla mnie czy córki czy kogokolwiek na prezent czy na nowe kupienie to spore pieniądze
  Dziś mój przyjaciel zaszedł w Godzinie Miłosierdzia do kościółka pomodlić się, ja w tym czasie robiłam wpis o Koronce i fałszywych prorokach i pseudowizjach G z Leszna

  Dzwoni tel. „Ewa twoja czapka leży w tej ławce, co wczoraj siedzieliśmy na Mszy św.” Czapka została odnaleziona w czasie robienia przeze mnie tego wpisu 🙂

  Przypadek? Nie ma przypadków. Siostra mi mówi, że to dusze czyśćcowe (dopiero co skończyliśmy Pompejankę za dusze) mi ją podrzuciły z powrotem ❤
  Gdy to piszę, łzy mi lekko płyną po policzku…

  • Kasia pisze:

   🥲🥲🥲
   Niesamowite Pani Ewo.
   Ja dzisiaj zaprowadziłam córeczkę na zajecia dla 5 latków poszlam jak zwykle na Adorację. Dużo się modliłam, rozmawiałam z Panem Jezusem i tak patrząc na Niego w pewnej chwili podniosłam głowę i spojrzać i poczułam fizycznie jakby coś porazilo moje oczy takie ciepłe to było takie radosne i aż ciarki mi przeszly po plecach. Nie umiem opisać tego uczucia. Ja załamana wylewałam Panu wszystko co teraz spotyka moją rodzinę (bo ostatnio jest bardzo ciężko), tak mu marudziłam ale i mówiłam że Jego Wola, Uwielbiałam Go w tym cierpieniu, w chorobach, choć marnie mi to szło, bo w głebi błagam Go o cud zdrowia dla dzieci. A coś mnie tak poraziło i wiem, że długo bym tego nie wytrzymała. W ogóle Rózaniec wieczorny z ks Teodorem postawił mnie na nogi. Mój mąż za to jest w jakiejś depresji. Wczoraj był na spotkaniu lokalnym Wojowników Maryi i mówił, że na Adoracji przyszła myśl, że Jezus tak cierpiał itp. Proszę o modlitwę za mojego męża. Bóg zapłać.

 4. Ania G. pisze:

  Hej Aniu wiem że sama jesteś z małym dzieckiem w szpitalu ale potrzebuje pomocy twojej i ludzi którzy będą w stanie pomodlić się za moją przyjaciółkę która jest po przeszczepie serca w szpitalu i jej stan jest ciężki bo dostała jeszcze zapalenia płuc. Nazywa się Elżbieta Wysocka ma 59 lat. Bardzo dziękuję i przepraszam że zawracam Ci głowę.

 5. Anna pisze:

  Jutro lub pojutrze się zdecyduje czy do piachu czy w strone życia….
  (traktowanie niezaszczepionych w szpitalu i zanim sie tam dostaną…)


  Jak schodzą niezas*c*epieni pacjenci?

  • Aga pisze:

   Jestem nieszczepiona i bylam w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. Owszem kilka razy pytali się mnie dlaczego się nie szczepilam, a nawet jedna z salowych coś gadała głupiego, ale nie mogę się z tym wszystkim z filmu zgodzić. Miałam tam bardzo dobra opiekę. Lekarze kulturalni. A nawet jedna pielęgniarka sama z siebie oklepywala plecy pacjentów. Inna znalazla minute, żeby choc jedno ciepłe słowo mi powiedzieć takie dodające sił. Bogu dziękuję za ich pracę. Przepraszam, ale takie filmiki są dla mnie wrzucaniem do jednego worka wszystkich.

   • wobroniewiary pisze:

    Dokładnie: nie można wszystkiego i wszystkich wrzucać do jednego worka.
    Powtarzam: zasada „rządź i dziel” pochodzi od szatana!
    A teraz jest czas gdzie nas dzielą: na wierzących i niewierzących, zaszczepionych i niezaszczepionych, normalnych seksualnie i „kochających inaczej”, białych i czarnych, za i przeciw partii, za i przeciw Kościołowi, za i przeciw pomaganiu – a Jezus umarł za wszystkich!
    Owszem, nie możemy robić co wszyscy – ale nie możemy też dzielić!

    • xcvb pisze:

     najgorzej ze radykalizacja jednej strony wywoluje radykalizacje drugiej. koronasceptycy radykalizuja sie i przescigaja w coraz bardziej absurdalnych argumentach przeciw jednoczesnie odpychajac ludzi czesto niezdecydowanych. oefekt odwrotny do zamierzonego. radykalizuje sie oczywiscie strona kovidofaszystowska i widac po wypowiedziach politykow z francji czy kanady co widac po wypowiedziach odczlowieczjaacych osoby niezaszczepione. oni maja za soba media i propagande i pienidze wiec na przekrzykiwanie nie da sie z nimi wygrac. trybalizacja podzial spoleczenstwa banki informacyjne. kazdemu sie wydaje ze m racje no bo wszyscy wokol mnie mowia to samo. fajnie o tym wszystkim mowil prof nowak w radio wnet.

    • Lucija pisze:

     Zgadza się!Wcześniej miałam pogardliwe myśli na temat osób z kręgu moich znajomych,którzy się zaszczepili,ale Bóg powoli dawał mi światło,że nie tędy droga.Skoro się zaszczepili i zdrowiem czy życiem mogą to przypłacić,nie mogę ich dołować,natarczywie informować itp.Za późno na to teraz.Ale mogę się modlić za nich i traktować ich z całą życzliwością,ze współczuciem w sercu.Mam o tyle łatwiej,że krąg znajomych to osoby ze wspólnot przy mojej parafii,więc raczej orbitujące wkoło Boga,jak i ja.

    • xcvb pisze:

     lucija dokladnie tak jak piszesz.agresja czy pogarda wobec „przeciwnej strony” skonczy sie tym ze oni ostatecznie nam odplaca z zdwojona sila majac media po swoje stronie. moim zdaniem warto jednak rozmawiac jakos tam delikatnie przedstawiajac swoje watpliwosci. osoby ktore sa zaszczepione za chwile beda „niezaszczepionymi” i znow beda staly przed wyborem: warto im zadac proste pytanie: warto im zadac proste pytanie: czy masz zamiar od konca zycia szczepic sie co 3 miesiace? itd.
     w kazdym razie wrogiem nie sa zaszczepieni niezaszczepieni pisowcy czy platformersi ale ostatecznie wrogiem jest szatan i ewentualnie banda masonow ktorzy sobie jaja robia z 7mld ludzi na swiecie.

   • Kamilbolt pisze:

    Za taki stan rzeczy trzeba dziękować nade wszystko celowo sprowokowanej powszechnie panującej dezinformacji oraz braku fachowców i braku rzetelnej dyskusji zwłaszcza na temat skutków ubocznych (nikt by się nie chciał szczepić, gdyby choć raz na tydzień przeprowadzano chociaż 5 minutową rzeczową dyskusję w głównych wiadomościach).
    Licznych fałszywych proroków i zwodzicieli, którzy korzystają na całej sytuacji Jezus przecież zapowiadał już dawno temu.
    A że lekarze pracują sobie sami na to, że wszyscy są wrzucani do jednego wora to inna sprawa:
    https://pl1.tv/title/ujawniamy-rozmowy-z-tajnego-forum-lekarzy-ukrywana-prawda-o-szczepieniach/

   • Anna pisze:

    @Aga ten pan opowiada o swoim doświaczeniu… nie o twoim! Jak myśisz dlaczego ludzie skakali przez okno i sie zabijali albo rodziny piszą że mama wieczorem mówiła ze jest dobrze i jutro wychodzi a rano rodzina ma telefon że mama umarła pod respiratorem!!!
    U nas od dawna zabija się ludzi w szpitalach przez wycofanie lekarstw, czego sama byłam świadkiem. Moja kuzynka też została zabita, najpierw ją związali (bo chciala wyjśc, nawet udało sie jej zadzwonić o pomoc ale nikt jej nie uwierzył i nie przyjechał…)a potem uśpili ją na wieczność. Nie oskarżam tutaj nikogo ale prawdę należy ukazywać!!!!!!!!!

 6. Ania pisze:

  Zostało to zatwierdzone. Przez władze kościelne Rozumiem. Piszecie ze można śpiewać inaczej to odmawianie koronki inaczej nie można? Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata..
  Ja odmawiałam świata całego. To oznacza brak posluszenstwa? Mam obrazki nawet z takim tekstem modlitwy .

  • Ania pisze:

   Piszę ponieważ od dłuższego czasu sie zastanawiam nie interesuje mnie tam żaden grzegorz. Ale nie mam pojęcia czy obie formy sa dozwolone.?

   • wobroniewiary pisze:

    Obie formy są dopuszczalne

   • Bernadeta pisze:

    Szcześć Boże
    Jeszcze ja coś dopowiem.
    Przed laty chodziłam na rozmowy duchowe, do egzorcysty z Krakowa, przyjmował na ulicy Reformackiej.
    Pewnego dnia zaprosił nas czekających do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jakże okazał smutek i ból, gdy usłyszał „i całego świata”, powiedział dlaczego zmieniamy słowa, które podyktował sam Pan Jezus, zmartwiony powiedział „nawet siostry w Łagiewnikach tak mówią”.
    Taka refleksja mnie naszła.
    I podobnie powiedział, że Koronka kończy się wezwaniem Święty Boże…
    Modlitwa O Krwi i Wodo… została podyktowana, jako oddzielna modlitwa
    .
    Pozdrawiam Z Panem Bogiem

  • wobroniewiary pisze:

   Obydwie formy są dopuszczalne i ani mniej ani więcej 🙂

   • Witek pisze:

    Nie wiem o co kruszycie „kopie” przecież to ma być modlitwa sercem.
    Bóg widzi Twoje serce.
    Bóg wie, że jesteśmy skażeni grzechem.
    Gorzej jak na tej Koronce przed Najświętszym Sakramentem, w pachnącym świeżością nowiutkim sanktuarium znanego Świętego, jest zaledwie 7 osób.

    Gorzej jak ludzie wierzący nie stosują się do prośby Pana Jezusa aby na moment o godz. 15.00 zanurzyć się w Tej Wspaniałej Strasznej, Odkupieńczej, niedocenianej dzisiaj przez wielu Męce Pana Jezusa!

    Ilu z Was ma ustawiony budzik w telefonie na godz. 15.00 każdy niech sobie sam odpowie.

    Ilu z Was opowiedziało innej osobie o tym Wielkim Darze Pana Jezusa?

    Ilu z Was nawidziło Najświętszy Sakrament o godz. 15.00?

    Ilu z Was o godz. 15.00 odmówiło Koronkę do Bożego Miłosierdzia?

    I na koniec ilu z Was robi to regularnie?!!!

    A oddycha, spożywa posiłek, śpi codziennie?

    Tu nie chodzi o słowa choć uważam że wszystko powinno się robić jak w książce jest napisane.

    Tu chodzi o Miłość, Relację, Troskę, Współczucie o sprawy Pana Jezusa!!!!!!!!!!

    Bo on nam oddał wszystko!

    Nie chciałem nikogo urazić.
    Ten tekst jest również do mnie!!!

    Ja też muszę się starać.

    Pamiętajcie Pan Jezus jest bardzo wrażliwy i bardzo oczekujący na naszą Miłość!!!! Czeka wciąż i wciąż!

    Zastanów się jak się czułeś, czułaś jak Twoja miłość nie była odwzajemniona, doceniona, zauważona?

    Przypomnij sobie co wtedy czułeś/łaś?

    „Super” prawda?!!

    A jak się czuje Pan Jezus opuszczony i osamotniony a Kocha, Tęskni, Wyczekuje i Wypatruje i jest Cierpliwy, Cierpliwy, Cierpliwy!!!!!

    To z braku miłości powinniśmy się spowiadać, że tak mało miłości jest do Pana Jezusa, a tylko słowa, słowa, słowa…

    Wstajesz rano to zrób znak Krzyża i powiedz: Dzień dobry Mój Ukochany Jezu. Kocham Cię! Miłego dnia.

    Idziesz spać powiedz dobranoc Mój Ukochany Jezu. Dziękuję Ci za ten dzień i za wszystko.

    Ku refleksji…

    • klasv pisze:

     Chcecie znać prawdę o tym, jak kochacie Jezusa swojego Zbawcę?
     Odprawiajcie co tydzień w czwartki o 23:00 Godzinę Świętą.
     Dzisiaj mamy czwartek, spróbujcie zrobić to o co prosił Jezus apostołów, by towarzyszyli mu w godzinie modlitwy w Ogrójcu, godzinie trwogi przed męką.

     Rozmyślajcie co wtedy czuł, jak się bał, jak pocił się krwią – uśniecie.
     Wykorzystajcie piękne rozmyślania przygotowane przez Damiana 4433:
     https://www.youtube.com/playlist?list=PLHZvQwbJK_psFLh-iAnENZUuJJTBH7YBg
     Też uśniecie.
     Apostołowie spali, mimo że, (co pięknie opisane jest w „Poemacie Boga Człowieka”, Jezus dał im wyjątkowy odpoczynek dzień wcześniej.
     Tacy jesteśmy, bez modlitwy na klęcząco, bez samodyscypliny, postów, wyrzeczeń, siedząc przed kompem, na nic się przydamy.

    • Ola pisze:

     Witku , Bóg zapłać .

    • Ola pisze:

     @klasv , ważne ,aby wciąż powstawać ,po każdym upadku , po każdym uśpieniu ,każdej ciemności ,prosić o łaskę ,każdego dnia ,w każdej sytuacji rozpoczynać z Jezusem . Nigdy nie ulegać załamaniu z powodu własnych słabości,ale pokochać siebie jako słabe dziecko Boże , wpatrywać się w Jego oblicze ,rozważać Słowo Boże. Kochani ,prośmy o łaskę przyjęcia postawy dziecięctwa duchowego ,to postawa pełnego zaufania Bogu , to postawa ,która prowadzi do pełnego zjednoczenia z Jezusem. Błogosławionego dnia , niech Maryja okryje każdego z nas swoim Płaszczem . ❤️

    • wobroniewiary pisze:

     Przepraszam za odrobinę prywaty, ale zamieszczę zdjęcie z dziś z pracy
     Dziś Koronka z Łagiewnikami w ramach 24-godz. modlitwy w intencji triumfu Niepokalanego Serca NMP.
     Zamiast przerwy śniadaniowo-obiadowej, robię sobie przerwę w pokoju 🙂
     Można? Można! 🙂

    • Ola pisze:

     Dziś jak odmawiałam w pokoju Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15, to przez chwilę miałam taką myśl ,że gdybym teraz pracowała ,to bym zrobiła przerwę na odmówienie Koronki 🙂

 7. skwarczyński to bluźnierca pisze:

  Wowit to bluźniercy a skwarczyński jest opętany przez szatana

 8. skwarczyński to bluźnierca pisze:

  Jesteście bluźniercami obrażacie Bożych Proroków jesteście opętani przez szatana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s