24 godziny dla Maryi – międzynarodowa akcja modlitewna w intencji tryumfu Niepokalanego Serca Maryi

Wielkie wydarzenie modlitewne organizowane przez Konwencję
na Rzecz Rodziny pod patronatem bp. Kubosza ze Słowacji

13 stycznia br., biskupi, kapłani, zakonnicy i świeccy z wielu miejsc pielgrzymkowych na całym świecie przez 24 godziny będą odmawiać różaniec w intencji  tryumfu Niepokalanego Serca Maryi. Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach modlitwa różańca świętego popłynie zaraz po Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego

To modlitewne wydarzenie jest organizowane przez Konwencję na Rzecz Rodziny pod patronatem bp. Kubosza ze Słowacji. W każdym miejscu pielgrzymkowym odmawiane będą 2 części różańca i akt poświęcenia się Maryi Pannie.

Do tej inicjatywy włączyły się sanktuaria w Fatimie, Lourdes, La Sallete, Amsterdamie, Kibeho, Guadalupe, Aparecida w Brazylii, San Giovanni Rotondo, Gargano, Loreto, Kraków-Łagiewniki, Niepokalanów, Mukaczewo, Manila, Levocza, Litmanova, Máriapócs (Węgry) i inne. Modlitwy będą prowadzone w językach: słowackim, polskim, włoskim i angielskim i transmitowane przez YouTubie.

Za: https://www.faustyna.pl/zmbm/24-godziny-dla-maryi/

Dzień Maryi – na żywo:
24-godzinna modlitwa różańcowa o triumf Niepokalanego Serca Maryi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

97 odpowiedzi na „24 godziny dla Maryi – międzynarodowa akcja modlitewna w intencji tryumfu Niepokalanego Serca Maryi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. eska pisze:

  Otrzymałam i podaję dalej:
  Jest prośba o duchowe uczestnictwo we Mszy Świętej, która jest zamówiona na 12.01.2022, godz. 7:00 na Jasnej Górze w intencji O ocalenie duchowe i moralne Polski i Polaków, obronę kraju od wojny i głodu – za przyczyną i przewodnictwem św. Andrzeja Boboli. .
  .
  Zdjęcia kartonika z zapisaną intencją nie umiem wkleić, ale przesłałam Ewie.

 3. eska pisze:

  Dzis w Sejmie bedzie kontynuacja dyskusji odnosnie segregacji sanitarnej…
  O 13:00 bedzie posiedzenie Komisji Zdrowia. Potrzebny jest szturm modlitewny do nieba.

  • Ewa Maga pisze:

   Wspaniale

   • eska pisze:

    Mateuszu, zauważ, iż zaproponowałm intencję modlitwy „o zniweczenie planów szatana wobec ks. Łukasza”. Dlaczego? Bo jest uniwersalna – dotyczy zarówno sytuacji, gdy on sam coś „przeskrobał” czyli szatan złamał go gdzieś na jego słabościach, jak również sytuacji, gdyby wobec niego coś „przeskrobano” na zasadzie działania szatana przez innych ludzi przeciwko niemu. Przeczytałam uważnie, co napisała Ewa i nie skomentowałam inaczej, jak tą propozycją modlitwy. Doskonale wiem, że osoby Boże, w jakiś sposób cenne z uwagi na to, co robią, są szczególnie atakowane, żeby upadły i mogą się faktycznie gdzieś „poślizgnąć” – a taka intencja pomogłaby księdzu niezależnie od tego, w jaki sposób szatan w niego uderzył.
    I dotyczy to każdej osoby.
    Ta intencja jest w sumie nagłówkiem i treścią jednej z modlitw ks. Glasa zamieszczonej w książce „Ocalenie w Maryi”. Odmawiam ją za siebie, bo próbując iść za Bogiem też jestem atakowana – w obu wariantach, czyli także w moich słabych punktach.
    Antoninie odpowiedziałm na post zaczynający się od słów „Abstrahując od sprawy ks. Łukasza” czyli w innym temacie. Zatem nie bardzo czuję się na miejscu umieszczona imiennie w Twoim wezwaniu do osób, które „rękami i nogami bronią ks. Łukasza”. 😉
    To tylko tytułem wyjaśnienia.

    • Mateusz PWWM pisze:

     Myślę że tyle wystarczy bo temat rzeka.
     Jeszcze raz chcę powtórzyć że nikogo z czytelników nie miałem na myśli odnośnie bronienia rękami, nogami i bieganiem na hurra.
     Ja tylko napisałem odczucia z własnego doświadczenia równiez z podobnych sytuacji.
     Pozdrawiam 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Dziękuję – ta wymiana zdań pokazuje jak można kulturalnie wyjaśniać różnice pojmowania, rozumienia czy własnych odczuć odnośnie różnych spraw
     Naprawdę dziękuję Mateusz Tobie, Esce, Antoninie i wszystkim innym u nas dyskutującym, którzy nie rzucają mięsem czy inwektywami a kulturalnie wyjaśniają swoje podejście do różnych spraw
     Reszta- siedzi w spamie czy koszu, gdzie ich miejsce 😉

  • xcvb pisze:

   https://dziennikzachodni.pl/lekarka-odpowiada-przed-sadem-w-czestochowie-nie-przebadala-kobiety-majacej-zawal-i-wyslala-ja-na-oddzial-covidowy-pacjentka/ar/c1-15983927 wydaje sie ze z ta pandemia jest jak z wybuchem pozaru na sali koncertowej. ile ludzi ginie w wyniku pozaru a ile w wyniku zle zarzadzanej ewakuacji paniki i stratowania przez tlum?

 4. eska pisze:

  Otrzymałam to pocztą, ale bez źródła; uważam za godne podania dalej.
  Jeśli jednak nie są to słowa ks. Dominika, to Ewo nie publikuj.
  .
  Ks. Dominik Chmielewski:

  „😇Chciałbym was zaprosić do tego, co będzie szczególnie związane z tym, co Słowo Boże nazywa „przesianiem”, ponieważ jestem przekonany o tym, że przychodzi bardzo, bardzo trudny czas wielkiego ucisku, jaki Jezus zapowiada w Słowie Bożym. Ucisku, jakiego nie było od początku. Trudno nam będzie porównywać to, co ma przyjść z tym, z tym, co już było, bo Jezus mówi, że takiego ucisku nigdy nie było. On będzie szczególny. I w tym wielkim ucisku my chrześcijanie, będziemy szczególnie powołani do tego, aby świecić Jezusem Chrystusem, aby objawiała się w nas Ewangelia. To pokolenie wielkiego ucisku będzie (…) charakteryzować się tym, że będą (…) zdolni do oddania swojego życia za wierność Jezusowi do końca.
  Wierzę całym sercem, że dzisiaj, to co Duch mówi do Kościoła, w sposób szczególny jest związane z formowaniem pokolenia Niewiasty, które będzie objawiać światu Kościół i Ewangelię na poziomie takim, jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie widzieliśmy. (…) To będzie związane z przesianiem każdego z nas. Czym jest przesianie? Przesianie jest krótkim, intensywnym działaniem szatana w naszym życiu, którego celem będzie zniszczenie naszej wiary w Jezusa Chrystusa. To nie są te różnego rodzaju próby i doświadczenia każdego dnia, które przechodzimy. To jest coś bardzo gwałtownego, bardzo intensywnego, gdzie cała moc piekła skoncentruje się na tym, aby wydrzeć z twojego serca wiarę w Jezusa Chrystusa.
  Przesianie w szczególny sposób jest pokazane tuż przed męką i śmiercią Jezusa. Jezus zapowiada to przesianie, w kontekście św. Piotra szczególnie i dwunastu Apostołów. (…) Sytuacje przesiania pokazują nam, co my tak naprawdę do Niego czujemy, kim On dla nas jest. (…)
  Nie wiem, jakie będzie wasze przesianie, ale każdy z nas będzie miał godzinę krzyża, gdzie przybiją cię do krzyża, czasami najbliżsi i stracisz wszystko. I być może okaże się, że twoi najbliżsi stali się twoimi największymi wrogami, którzy cię krzyżują teraz, i zawiśniesz na krzyżu sam i wszyscy odwrócą się od ciebie. (…) Modlę się o to, że kiedy będę przesiewany, żebym nie stracił wiary, że Bóg jest dobry, że jest nieskończenie dobry dla mnie, że to wszystko ma sens. Że może ja teraz tego nie rozumiem, i to wszystko bardzo, bardzo boli, ale kiedy stanę przed Nim, On mi objawi niesamowitą chwałę tego pozornego przekleństwa. (…) Najważniejsza walka będzie się toczyć o to, żeby nie zwątpić, że On jest dobry i to wszystko, co się dzieje w moim życiu, szczególnie kiedy jestem przesiewany, ma wielki sens. Jedna z mistyczek bardzo płakała z powodu prześladowań przez hierarchię kościelną, mnóstwa kłamstw, które o niej były rozgłaszane. I kiedy Jezus przychodzi do niej kolejny raz, ona Mu wypłakuje swój ból, cierpienie z powodu prześladowania, a Jezus zdumiony jej odpowiada: „Gdybyś wiedziała, jaką chwałę przygotowuję ci w niebie, nigdy byś Mnie nie poprosiła, żebym choć rąbek tego cierpienia ci zabrał”.”

  • wobroniewiary pisze:

   Ks Dominik publikuje wszystko na swoim kanale – wieczorem zadzwonię do Niego i spytam czy to prawda, czy próba promowania się na Jego nazwisku, też dostałam to kilka razy

  • wobroniewiary pisze:

   Właśnie rozmawiałam z ks. Dominikiem i powiedzial że ta treść to fragment jego kazania ale on na frofilu fb dał wyjaśnienie że nikogo nie prosi o rozsyłanie i więcej tam wyjaśnia niech ktoś z was znajdzie na fb i wklei bo ja będę pozno przy komputerze

   • eska pisze:

    Tu nie chodzi czy ks. Dominik PROSI o rozsyłanie; jak coś jest wartościowe, to ludzie chcą rozpowszechniać. Nie wszyscy oglądają nagrania, ale np. mają WhatsApp. Dptyczy to m.in. osób starszych, jak umnie w Apostolacie i innych wspólnotach parafialnych. Ktoś zadał sobie trud przepisania tej wypowiedzi (bo rozumiem, że to było z nagrania) aby rozpowszechnić tym, którzy inaczej nie mieliby dostępu. Uważam, że to bardzo dobrze.
    Jedyny minus to to, że to grono osób, z którego otrzymuję niektóre wiadomości, nie bardzo przywiązuje wagę do podawania źródeł.
    Mam nadzieję, że ks. Dominik nie będzie miał problemu z tym, że ludzie zadają sobie trud aby się dzielić treściami jego kazań i wypowiedzi.

    • wobroniewiary pisze:

     Tu chodzi o to że do slow z nagrania dodano idee łańcuszka…błogosławię tym co to rozsyłają… I to jest ohydne plus niepodanie zrodla wypowiedzi

    • eska pisze:

     Nie, nie dodano idei „przesylaj dalej”. Nie zgadzam się. Po prostu ktoś komuś przesłał, a ta osoba przesłala dalej. Ja też skopiowałam na wowit, bo uwazam to za ważne – nikt mi nie pisał „prześlij dalej”. I nie uważam, że przesyłając na wowit taką treść robię coś ohydnego – no wybacz.
     Co do nie podawania źródła, to tak jak wspomniałm to jest grono starszych osób, często w okolicach 70-tki, wychowanych w zupełnie innej rzeczywistości niż internetowa. Uważam, że niepodawanie źródła w tym wypadku jest wynikiem tego, że nie do końca czują, iż należy do tego przykładać wagę.
     Nie wrzucałabym wszystkich do jednego wora przypisując im takie same intencje i tu się z Tobą nie zgadzam.

    • wobroniewiary pisze:

     Esko jestem przy kompie i stwierdzam, że mówimy o dwóch różnych „przesłaniach”
     W tym, o którym rozmawiałam z ks. Dominikiem przez tel. i o którym jest mowa na jego stronie są słowa:
     „Modlimy się o to szczególne błogosławieństwo dla tych, którzy czytają tę modlitwę i przekazują ją innym! ”

     Przy okazji ks. Dominik mówi, że wszystko co ma do przekazania jest na jego oficjalnym kanale

  • AnnaSawa pisze:

   Tutaj są te słowa. Chwała Tobie Panie w Twoich prorokach.

 5. Krystyna pisze:


  Nie wiem czy to było, warto posłuchać wspomnień o Alicji Lenczewskiej.

 6. wobroniewiary pisze:

  DO INFORMACJI CZYTELNIKÓW – ZDJĘCIE WKLEJĘ PÓŹNYM WIECZOREM
  Ks. Łukasz Prausa SAC został suspendowany

  • Ada pisze:

   Ale za co? Szok dla mnie

   • wobroniewiary pisze:

    Nie chcę i nie będę komentować i jedyne co wpuszczę w tym temacie – to modlitwę

    • Estera pisze:

     Kapłan, który sprzeciwił się udzielaniu Komunii Świętej na rękę i zainicjował roczną modlitwę o powrót balasek i udzielanie Komunii Świętej do ust i na kolanach, nie może już godziwie sprawować sakramentów. To jest bardzo smutne!!! Dziś w Kościele wybaczy się kapłanowi nawet jak ma kobietę i dzieci, jak wspiera LGTB, jak promuje w necie gry komputerowe i niezbyt katolicki styl życia…..Ale jak kapłan jest „konserwatystą” to popełnia największe z wykroczeń . Dodatkowo, jeśli jawnie opowiada się przeciwko preparatom powiązanym że zbrodnią aborcji, to konieczna jest suspensa. Jasne. Ewo, możesz nie wpuścić, rozumiem.

    • wobroniewiary pisze:

     Z tym wszystkim się zgadzam ale były inne powody dlatego wybieram milczenie i modlitwe

    • Estera pisze:

     Ewo, dziękuję, że napisałaś, że są inne powody i to nie o głoszoną przez księdza naukę chodzi. Bo mnie ogarnął taki wielki smutek, miałam przez chwilę takie poczucie, że jak już kapłan głosi coś, co mam też głęboko w sercu, to zostaje pozbawiony służenia tym kapłaństwem Kościołowi. Żyję w miejscu, gdzie Kościół jest coraz bardziej modernistyczny i czuć w nim wyraźne protestanckie powiewy. W mojej diecezji żaden chyba kapłan nie odważyłby się nawet do tego, by promować Komunię do ust, czy zwyczajnie do takiej zachęcać. Jest to sposób jedynie tolerowany ze względu na tych najbardziej upartych wiernych.

   • Maggie pisze:

    ależ z tego … to … wielka radość dla piekła …. więc z ufnością i solidarnie walmy weń kulomiotami Różańca. Cokolwiek się za tym kryje, to Różaniec bestię unieszkodliwi, kiedy weń Zdrowaśkami po rogach i grzbiecie się bije.

  • AnnaSawa pisze:

   Boże mój kochany. Przed chwilą słuchałam jego wypowiedzi odnośnie przyjmowania Komunii Św. na rękę i o „eliksirach życia”….oczywiście negatywnie się do tego odnosił. Mówił, jak Watykan i papież mogą na to pozwalać aby w tym miejscu była segregacja ludzi i jakieś paszporty. …..!!!!!

   • Maggie pisze:

    To ten temat AnnoSawo daje dużo do myślenia … i chyba cichą odpowiedź.

   • Boguslawa pisze:

    Komunia na rękę jest profanacji komuni .Wiele osób uległo propagandzie i udało im się wprowadzić do kościoła w Polsce. Wiele osób przyjmując komunie na rękę robi to w sposób niewłaściwy.Przeanalizujmy wszystkich świętych ich szacunek do komuni świętej, poczytajmy życiorysy świętych nikt nie z nich nie przyjmował komuni świętej na rękę. Z moich zebranych informacji biskupi polscy zwrócili się z prośbą do papieza Jana Pawła II o możliwość przyjmowania komuni świętej na rękę zgodę otrzymali 10 marca 2005 roku z tym ,że Jan Paweł II był wtedy ciężko chory ,a 2 kwietnia zmarl więc moje podejrzenie czy był w stanie kontrolować co podpisuje? Zwłaszcza, że będąc w Polsce jako papiez wyraźnie mówił o godności Najswietszego Sakramentu i ubolewał,że komunia swieta w niektórych krajach przyjmowana jest na dłoń.

  • Damian1 pisze:

   Polskie przysłowie głosi jak chcesz uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie…

   • Antonina pisze:

    Otóż to…..Za ks. Łukasza +++

   • Mateusz PWWM pisze:

    Ja bym się wstrzymał z osądami…
    KS. Łukasz dobrze mówi owszem ale…
    Mimo wszystko starać się ufać kościołowi.
    Polecam przeczytać 16 rozdział dziejów apostolskich od 16 wersu. Czyż owa kobieta również nie mówiła prawdy o Pawle?
    Co nagle to po diable a prawda się obroni.
    Z Bogiem

    • wobroniewiary pisze:

     Mateusz dziękuję!
     Ps. Dla jasności – zgadzam się z treścią głoszonych przez ks. Łukasza nauk.
     Nie o nauki same tu chodzi, ale muszę modlić się i milczeć

    • xcvb pisze:

     szatan wie co robi. uderza w kaplanow. uderza w tych ktorzy sa silnymi pasterzami. maci dzieli. na kazdego z nas ma sposob. pogubil sie ks. fabian blaszkiewicz. cos dziwnego zaczelo sie dziac z ks. danielem z czatochowy itd trzeba sie liczyc ze wielu innych tez odpadnie. pogubia sie albo zostana zniszczeni. ostatecznie nie bedzie ani sakramentow ani kaplanow. a potem kiedy juz wszystko bedzie stracone… „nabierzcie ducha i podniescie glowy” MARANATHA

    • eska pisze:

     Proponuję modlić się o zniweczenie planów szatana wobec księdza Łukasza.

    • Antonina pisze:

     Abstrahując od sprawy ks. Łukasza, bo prawda na pewno się obroni, warto zadać sobie pytanie o granice posłuszeństwa. Napisałeś ” starać się ufać Kościołowi” ok – wielu zaufało papieżowi i biskupom nawołującym do przyjmowania słynnego preparatu i się zaszczepiło…Czy teraz, gdy zmagają się z powikłaniami Kościół weźmie odpowiedzialność i pomoże tym ludziom ? Oczywiście dla mnie jest jasne, że szczepienia to nie dogmat ale nie wszyscy potrafią to oddzielić…Może ktoś mądry wypowie się co znaczy posłuszeństwo w katolickim rozumieniu tego słowa…W dziejach apostolskich jest też napisane ” Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi…” 5, 29

    • Mateusz PWWM pisze:

     Jakbyśmy tak myśleli z tym posłuszeństwem to o. Pio czy o. Dolindo przy pierwszym zwarciu z Świętym oficjum…strach pomyśleć… Oczywiście również jestem przeciw ślepemu posłuszeństwu ale czyż Bóg tego nie widzi? Biskupi póki co nie dali dekretu że każdy kapłan który się nie zaszczepi będzie suspendowany…
     Ja nie neguje ks Łukasza czy o. Daniela ale to są rzekomo pustelnicy… A jeden nie umie pojechać na pół roku w miejsce odosobnienia…
     Wzgląd ludzki? Pycha z tego co się osiągnęło? Lepiej odrzucić sto prawdziwych niż uznać jedno fałszywe…
     Dużo by pisać, ja tylko napisałem swoje odczucia również nauczony doświadczeniem.

    • Leon pisze:

     @Mateusz
     – Święte Oficjum w czasach o. Pio nie sprzeciwiało się wielowiekowej Tradycji Kościoła, a ówczesny papież nie sprowadzał do Watykanu pachamamy;
     – aktualnie w Watykanie obowiązuje segregacja sanitarna, przeciwna Ewangelii;
     – na świecie jest coraz więcej diecezji, w których niezaszprycowany kapłan nie może udzielać Komunii Świętej czy chodzić po kolędzie;
     – owszem, kapłan póki co nie może być suspendowany za brak szczep. , ale za konsekwentną odmowę udzielania Pana Jezusa na łapę już tak;
     – o o. Danielu nikt tu nie pisał, nie znam go i odnosił się do Niego nie będę ;

    • Antonina pisze:

     @ Mateusz- wielu Czytelników pisało tutaj jak cierpi, bo nie może w godny sposób przyjmować Pana Jezusa, a zdajesz sobie sprawę jak cierpi kapłan zmuszony udzielać Komunii Świętej na łapę?! Nasi zaprzyjaźnieni księża są w takich sytuacjach…. jak potwornie są łamane sumienia tych często młodych, wrażliwych kapłanów !!! Nie wolno Ich osądzać…. Ojciec Pio okazywał posłuszeństwo ale nikt nie zmuszał Go do profanowania Ciała naszego Pana Jezusa Chrystusa !!!

    • Antonina pisze:

     @ Eska – bardzo dziękuję ! Tak! Zachęcam wszystkich do przeczytania… I Tobie, Witku, również dziękuję za wklejenie tego cennego tekstu….

    • Damian1 pisze:

     Dziękuję Leon za Twój komentarz. Ja już słuchać nie mogę (komentarzy w stylu Mateusz PWWM ) jak od dwóch lat gębę sobie wycierają.różnej maści „zatroskani” „Jakbyśmy tak myśleli z tym posłuszeństwem to o. Pio czy o. Dolindo „. Jak wyglądała Eucharystia i Komunia święta w tamtych czasach, a jak w wielu miejscach wygląda dzisiaj? Co robił Kościół w czasach zarazy a co robi dzisiaj? jaki przykład wiary dawał wtedy a jaki daje dzisiaj? Wystarczy…
     Znam kapłana po trzech zawałach, który nawet na dzień kościoła nie zamknął od marca 2020 r., wprowadził w tym czasie balaski i wszystkich wiernych zachęcił do przyjmowania Komunii św. na klęcząca i do ust. Cierpi, choruje ale daje przykład. Można? Można

    • xcvb pisze:

     mateusz pwwm jesli chodzi o pustelnika to to niezwykly czlowiek ale duzo dziwnych moze szalonych moze chciwych ludzi zaczelo sie wokol niego krecic. jak uslyszalem ze zamierza pozwac biskupa to juz w ogole komicznie zaczelo sie robic.
     a w moim miescie wielu znalem wspanialych ksiezy charyzmatycznych i w ogole i ci co upadli upadli przez jakas wariatke ktora sie wokol nich zakrecila. to kazanie ks. Glasa o demonie jezebel to kazdy ksiadz powinien w seminarium wykuc na pamiec.

    • Bogusia pisze:

     Modlmy sie w intencji ksiezy,ktorzy naprawde ida za Chrystusem…to wlasnie Im,jest bardzooo ciezko!!!
     Chrystus, nie powiedzial ,zeby szli za prawem cywilnym ale… BOZYM…!!!
     Niech pozostanie nam modlitwa i „Pokuta…pokuta…pokuta…”!!! (

  • Mateusz PWWM pisze:

   Leonie, esko i wszyscy czytelnicy.
   Zgadzam się we wszystkim co piszecie odnośnie obaw co do szczepienia i zachowania hierarchii kościelnej oraz jak władza kościelna stawia w trudnym położeniu swoich szeregowych kapłanów którzy są na pierwszym froncie… Ludzie bronią ks Łukasza bo mówi że komunia tylko w prawidłowej postawie, bronią bo on rozmawia z Panem Jezusem i przekazuje orędzia, porównują go do o. Pio. Jeśli już go porównują to jest bodajże pierwsza taka próba dla niego ale i dla wiernych bo odbiła się szerokim echem. Nie chciałbym tylko aby ktoś kto broni rękami i nogami później się wstydził gdyby coś wyszło na jaw że jednak gdzieś go tam rogaty zwiódł… Trzeba się modlić za kapłanów bo na nich atak jest tysiąckroć większy niż na nas.
   Za czasów o.Pio w Watykanie oficjalnie wdarł się swąd szatana który teraz obserwujemy gołym okiem, a święte oficjum było w stosunku do takich kapłanów praktycznie jak wrogowie, wszystko na anty wszystko podważali, później okazywało się że ten święty został wypróbowany jak złoto w ogniu.
   Nie chciałbym żeby ktoś poczuł się urażony moimi spostrzeżeniami, ale ludzie idą na hurra, czasami wręcz ubóstwiając danego kapłana czy innego charyzmatyka. Ten jest święty proszę go nie ruszać, te orędzia są na pewno prawdziwe itp. itd.
   Zamęt jest ogromny a będzie jeszcze większy.
   Bądźmy roztropni i nie sądźmy zbyt wcześnie.
   Pozdrawiam całą rodzinę wowitową 🙂

   • Kasia pisze:

    Czy jest oficjalny komunikat w sprawie zawieszenia tego ks Łukasza?

    • Damian1 pisze:

     „…W lutym 1872 ksiądz biskup Maria Efrem poinformował oficjalnie Karmel w Mangalore, że siostra Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (Mała Arabka) trwa w iluzji. W konsekwencji wszystko, co dotąd uznawano za nadprzyrodzone, odtąd jest traktowane jako owoc jej orientalnej wyobraźni lub dzieło demona…Zawarł (biskup) swoje uzasadnienie…potępienia nadprzyrodzonych dróg siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego…

     …W Wielki Czwartek (1873r.) ksiądz biskup Maria Efrem zmarł nagle w Mangalore…
     3 maja siostra Maria od Jezusa Ukrzyżowanego ujrzała w płomieniach czyśćcowych duszę biskupa, który zawołał z żywym uczuciem żalu: „Zgrzeszyłem przeciwko chwale Bożej”. Pragnieniem duszy biskupa było przekazanie całemu zgromadzeniu prawdy o tym, że się pomyslił, potępiając nadprzyrodzone drogi nowicjuszki… Dusza biskupa została uwolniona dopiero podczas pierwszej Mszy św sprawowanej w nowym Karmelu. Siostra Maria od Jezusa Ukrzyżowanego modliła się gorąco i błagała przełożonych o przyśpieszenie prac budowy. Jej szczęściem było ujrzeć, że dusza ta wstępuje do nieba 21 listopada 1876 r. „ – Ojciec Pierre Estrate – „Mariam Święta Palestynka”

     Jak widać ponad 3 lata dusza biskupa była w czyśćcu, a co to oznacza, jakie cierpienie nie trzeba tłumaczyć…

     I jeszcze jedno, jednemu ze świętych (nie pamiętam teraz nazwiska) tak powiedział Pan Jezus: Wy się módlcie za nich (Kapłanów) , bo to Ja będę ich sądził, bo żadnego z nich nie zmuszałem do kapłaństwa (czy to kardynał, abp, biskup, ksiądz), a jak się powołaniu sprzeniewierzyli to tylko do Mnie należy ich osąd.

   • Antonina pisze:

    @ Mateusz – o orędziach dawanych ks. Łukaszowi pisałeś pod tym wpisem tylko Ty… Dla mnie objawienia nie są istotne, liczy się WIERNOŚĆ JEZUSOWI. Jeśli bronię kapłana to dlatego, że jest kapłanem i głosi prawdę, a nie dlatego,że ma objawienia. Ponadto napisałam na wstępie – ” abstrahując od sprawy ks. Łukasza” – bo chciałam spojrzeć szerzej, pokazać problem i cierpienie wielu kapłanów….. – piszesz ” ludzie bronią” ” porównują do..” ” idą na hurra” – jacy ludzie ?! – lepiej unikać uogólniania – na tej stronie nie spotkałam by, ktoś ” ubóstwiał danego kapłana czy innego charyzmatyka” – cytat z Twojej wypowiedzi- może Ci się strony pomyliły….
    ” Zamęt jest ogromny” – tak i z tego względu chciałam spojrzeć szerzej na problem posłuszeństwa….bo najważniejsze to pozostać w tym narastającym zamęcie WIERNYM NASZEMU PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI !
    Błogosławionego dnia dla Ciebie i wszystkich czytających

    • Mateusz PWWM pisze:

     Antonino chciałaś spojrzeć szerzej na problem kapłanów, ja również na to spojrzałem.
     Wizje mnie nie interesują ważne że mówi prawdę… A co jeśli wizję pochodzą od złego? Jeśli wizję są od złego ale kapłan mówi prawdę to dlatego dałem pod rozwagę 16 rozdział dziejów apostolskich.
     Strony mi się nie pomyliły gdyż już tutaj parę lat jestem 😉 Ja tutaj nie wydałem osądu nad ks. Łukaszem a zaleciłem jedynie rozwagę, gdyż nie daleko jeden przykład mamy… Nie nawiązałem również do żadnej z osób ze strony wowitowej że lecą na hurra a do osób z własnych doświadczeń. Kara suspensy to nie jest błahostka i nie można jej wyłapać za „byle” przewinienia.
     Jeśli nie słusznie został ukarany prośmy aby został jak najszybciej przywrócony.
     Przepraszam za chaos ale pisane na szybko i przez tel.

 7. Wojtek pisze:

  Mamy terror szczepionkowy!!!
  Minister Zdrowia 23 grudnia 2021 r., dzień przed Wigilią wydał rozporządzenie o obowiązku szczepień covidowych dla pracowników służby zdrowia!
  Pozycja w Dzienniku Ustaw z 2021 r.: 2398.
  Co mają robić pracownicy służby zdrowia, jak się bronić?

  • eska pisze:

   Prawnicy chyba mówią, że rozporządzenie nie może być nad ustawą, a tym bardziej nad konstytucją. Zdaje się, że dopóki nie ma ustawy, to w sądzie możnaby wygrać.

  • eska pisze:

   Skopiowane z takniewiele.pl :
   .
   ZMUSZAJĄ CIĘ DO SZCZEPIENIA?
   POTRZEBUJESZ POMOCY PRAWNEJ?
   Poszukaj jej tutaj:
   Stowarzyszenie Prawników Głos Wolności działających m.in. na rzecz osób poszkodowanych restrykcjami covidowymi, kontakt:
   https://gloswolnosci.pl/kontakt (może się zdarzyć, że zobaczysz w przeglądarce komunikat o niebezpiecznej witrynie, nie przejmuj się tym i pomimo to otwórz ją – ta strona jest bezpieczna).
   Strona Radcy Prawnego, Pani Katarzyny Tarnawy-Gwóźdź – zajmuje się ona trudnymi sytuacjami związanymi z restrykcjami sanitarnymi – łamaniem praw obywatelskich (dane kontaktowe – telefon i mail są na dole strony: https://kasiatarnawa.pl)
   Społeczna inicjatywa lekarzy i naukowców ORDO MEDICUS, którzy działają na rzecz zdrowia, wolności i prawdy: https://ordomedicus.org/kontakt/
   Możesz też wysłać maila do Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców – na tej stronie można wybrać odpowiedni adres mailowy:
   https://psnlin.pl/kontakt.html
   No i można poszukać pomocy na grupie Facebookowej Grzegorza Płaczka:
   https://www.facebook.com/tosiesamokomentuje (jest tam spora społeczność, która się na wzajem wspiera w sprawach pandemii)
   Nie poddawaj się! Szukaj pomocy a na pewno ją znajdziesz! 🙂

  • xcvb pisze:

   nie wiem na ile to plotki a na ile fakty ale podobno w italii zwolnili pracownikow sluzby zdrowia a potem blagali zeby ci wrocili. to jest wojna psychologiczna. kto zyl skromnie i ma oszczednosci moze isc na przeczekanie. mamy 25procent niezaszczepionych medykow nauczycieli czy mudndurowych zwolnienie ich to destabilizacja panstwa. za takie cos to tylko medal od putina. rzad prawdopodobnie liczy ze ludzie sie wystrasza i dadza sie zaszczepic. wspoczuje tym ktorzy maja kredyty.

   • Damian pisze:

    Nie wiem czy ma to sens, ale marzą mi się katolickie instytucje, które są poza państwowym aparatem dopłat i wpływów (coś jak Ordo Iuris). Wtedy nie byłoby gatki, że „wszyscy medycy mają się zaszczepić”, tylko „wolność Tomku w swoim domku”. W podobnym tonie niedawno wypowiadał się Pan Grzegorz Osiński o Internecie, mówiąc kto jest jego właścicielem, na kongresie „Katolicy, a Wolność Religijna”. Katolickim informatykom szczególnie polecam odsłuchać (szczególnie końcówkę)

    • xcvb pisze:

     o ile sie nie myle to np w UK sa szkoly katolickie z wlasnymi budzetami a mimo to wladza i tak forsowala i wymuszala na tych szkolach wprowadzanie roznych takich delikatnie mowiac teczowych nauk. Jezeli chodzi o budowanie takiego katolickiego niezaleznego panstwa w panstwie to wydaje mi sie ze jedyna nadzieja w USA. swoja droga zastanawia mnie jak sobie np amisze czy mormoni radza z szczepionkowym terrorem.

  • Karolina pisze:

   Dziś Pani mecenas Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź zamieściła pismo dla medyków w związku z tym rozporządzeniem. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=6004271692918215&id=100000063322217

  • Ania pisze:

   Mój pracodawca wysłał pismo nakazujące szczepienia pod karą finansową. A co mają robić studenci kierunków medycznych? Moje dziecko jest w takiej sytuacji.

   • Maggie pisze:

    Wiele młodych kobiet i dziewcząt ma JUŻ poszczepienne „zaburzenia hormonalne” … a pompowanie nadal jest na wiele etapów i lat zaplanowane. O innych „benefitach” nie mówi się, bo oprócz „tych” znanych, no, bo to przecież nadal wielka niewiadoma .. i będzie można leczyć tych … „ocalonych szprychą przed zarazą”. Teraz zaczynają głośno i radośnie mówić o tabletkach leczniczych … np z astrozeneki umieszczonej na początku listy geniuszu „ludzkiego”… Do tego ciekawe co teraz wykreują ci pozostali, którzy w ciągu dwóch lat wzbudzili … gigantyczne zaufanie dla „ratowania przed koroną”.

 8. eska pisze:

  No to może podaj ten oficjalny kanał, skoro do niego odsyłasz. Bo mówimy tu o tym, że nie wszyscy mają do wszystkiego dostęp i znają wszystkie „kąty” w internecie. Ja też nie znam.

 9. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę, szczególnie proszę przez ręce św. Józefa🙏

  • Bernadeta pisze:

   Za Karola i wszystkich, którzy proszą o modlitwę.
   Pod Twoją obronę…
   Za Iwonę, której płuca zrobiły się jak kamień po zakażeniu covidem. Za Miłosza, o życie zgodne z przykazaniami i łaskę zbawienia.
   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen
   Szczególnie proszę, Maryjo módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej…

   • Anna pisze:

    Za chorego Karola….Pod Twoją Obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko. .. Św. Janie Pawle II wstaw się za Karolem. Amen.

 10. wobroniewiary pisze:

  Przyszłam do pracy z ujemnym testem. I choć nie jestem zaszczepiona, to zdrowa. Za testy trzeba płacić. Co tydzień albo droga wolna – proszę się zaszczepić albo zwolnić.
  A tymczasem świeżo, bo 30 grudnia zaszczepiony jeden pracownik jest na zwolnieniu, bo właśnie wykryto u niego …koronę!

  Tylko dlaczego ja mam płacić za testy a zaszczepieni chodzą po pracy jak „święte krowy” i zarażają innych!!!
  I niech mi nikt nie wciska bajeru o skuteczności szczepień tym eksperymentem medycznym!!!

  • eska pisze:

   I w statystykach kowidowych będzie funkcjonował jako niezaszczapiony, bo ponoć zaszczepienie się liczy po 14 dniach od igły. Przynajmniej tak wyjaśniał Wojciech Sumliński.

   • Katarzyna pisze:

    +++ We wszystkich intencjach.

   • wobroniewiary pisze:

    Moje szefostwo – sorry – ale jak i większość wielbicieli szprycy (nie mówię o zmuszanych i szantażowanych) ma wyprany mózg, gdzie szczepionka to bożek, panaceum na wszystkie problemy i choroby a tymczasem nie samym covidem człowiek żyje.
    Ja mam cukrzycę i niewielki ale nowotwór na nerce, moja córka ma nowotwór ucha i jest po kolejnej operacji z rozcinaniem czaszki, inni w rodzinie mają nadciśnienie, chore serce czy kręgosłup. Ale teraz to tylko „sanctus covidus” się liczy, cala reszta do d***y

    • AnnaMaria pisze:

     Dlatego trzeba się przeciwstawić mocno tym wielbicielom cowidianizmu co sami z własnej woli wprowadzają terror!!!!!!!!! Prawnie rozporządzenie jest nielegalne a tacy terroryzują ludzi chorych, zestresowanych do granic! Jeżeli się temu nie przeciwstawimy to lucyfer ich rekami zniewoli cały kraj a w dalej będziecie się tylko modlić i żadnej akcji oporu z waszej strony oprócz tchórzostwa

    • beatkaa11 pisze:

     We wszystkich intencjach Jezu Ty się tym Zajmij+++

    • Ania pisze:

     Pani Ewo a może ze względu na choroby udałoby się uzyskać jakieś potwierdzenie od lekarza, że ma Pani przeciwwskazania do szprycy? Pewnie jeśli chodzi o testy to i tak pewnie by wymagali ale może warto spróbować, skoro niektórzy mają takie oświadczenia co do noszenia masek…

    • wobroniewiary pisze:

     Ależ mam takie zaświadczenie – mam alergię na wiele leków i preparatów, nawet po wit. B12 w zastrzykach miałam wstrząs anafilaktyczny i leżałam w szpitalu
     I dlatego… każą mi się testować, skoro nie mogą zaszczepić, a na testy nie dają, więc trzeba płacić

    • Maggie pisze:

     Wczoraj podali wywiady TV z informacją, że 60% obywateli (?) popiera quebec’kie okładanie podatkami na fundusz zdrowotny, niczym haraczem bajońskim „niezaszczepieńców” i wielu chce (ciekawe kogo pytali tzn kim byli zagadnięci) … aby wszędzie tak było z opodatkowaniem tzn w każdej prowincji Kanady i świecie. Ciekawe, czy ? I jak? władze i reszta mądrali „to” sobie wyobrażają … takie ujawnianie historii i danych zdrowotnych …. 😳fiskusowi. Tylko fakt nieskażenia się szprycówką ma tutaj … być jak „corpus delicti” i powodem narzucenia haraczu …. aby szpitale były wolne od „takich niepodziobańców” … jakby to niby ci zaszprycowani nie chorowali/zarażali, a ludzie jakby w ogóle nie mieli innych problemów zdrowotnych. Jeszcze trochę to … czy? powszechnie zacznie się wierzyć, że ta korona jest … zbawienna, bo 😳 … zabiła wszystkie inne choroby i dolegliwości?

    • Maggie pisze:

     Testowanie to też haracz i łamanie wolności i rabunek tam, gdzie „groszem się… nie pachnie”. . Pcr nie jest adekwatnym „diagnozowaniem” i to ujawniono naukowo m.in. w USA, a nie „pod budką z piwem”. Świdrowanie w noso-gardzieli samo w sobie nie jest zdrowe i może chyba niszczyć naturalną florę bakteryjną. Skoro NIE MA objawów/symptomów to jest NONSENS zamęczać i dręczyć…
     Twoja kondycja i historia zdrowotna jest wystarczająca do zwolnienia od ‼️szprycy, która wystawia na wielkie ryzyko i prawdopodobieństwo nieoczekiwanych reakcji, w tym zagrożenia życia. Dlatego tym bardziej jeśli tego tak pragną, to niech badają tylko czasem i to NA koszt ubezpieczenia albo ich własny … albo uznają regularną wizytę u lekarza rodzinnego sprawdzającego, czy coś u Ciebie nowego czy jak zwykle. Wszak jest też RODO, akty o prywatności i tajemnicy lekarskiej, akty ustanowione w Norymberdze, sytuacje losowo-egzystencjalne etc. i zdrowy „chłopski rozum” … którym, jak widzimy, na przykładzie, niestety nie wszyscy „mądrzy” mogą się poszczycić.

  • Bożena pisze:

   +++ we wszystkich intencjach ❤

  • Ja pisze:

   Szczypawica jest za „darmo”, a za test musisz płacić. Patologia.

 11. Damian1 pisze:

  O odwadze ks. Marek Bąk

 12. Edyta pisze:

  +++ we wszystkich intencjach ❤

 13. Karol pisze:

  Panu Bogu Wielka Cześć i Chwała i Dziekczynienie
  😊😍❤️
  Cześć i Chwała Maryi, Królowej Niebieskiej Mamusi Najlepszej z Matek,
  Wielka Chwała
  Tryumfowi Niepokalanemu Sercu Matki Bożej
  😊😍❤️

 14. Stasia H. pisze:

  Maryją nasza ukochana Mateńko nie opuszczaj nas , ratuj i wspomagaj nas, dziękuję że jesteś moją Mamą.🌹♥

 15. Damian pisze:

  Ciekawe rozważania na temat statusu Maryi jako współodkupicielki prowadzi ks. Robert Skrzypczak (na kanale wydawnictwa Esprit):

  Zwróciłem na nie uwagę, bo niedawno czytałem 24 godziny Męki Pańskiej Luizy Piccarrety, gdzie też się pojawia to wyrażenie (w ostatnim rozdziale). Podobnie jest w książce Anny Dąmbskiej „Boże wychowanie” w rozdziale LVII ROZMOWA – Maryja liczy na was.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s