6 stycznia: Święto Trzech Króli czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Księga Izajasza 60,1-6.

Powstań, świeć, Jeruzalem, bo przyszło twe światło i chwała Pańska rozbłyska nad tobą.
Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu. Podnieś oczy wokoło i popatrz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka, na rękach niesione twe córki.
Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, a serce twe zadrży i rozszerzy się, bo do ciebie napłyną bogactwa zamorskie, zasoby narodów przyjdą ku tobie. Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i z Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, zaofiarują złoto i kadzidło, nucąc radośnie hymny na cześć Pana.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony Król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon». 
Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. 
Ci mu odpowiedzieli: «W Betlejem judzkim, bo tak zostało napisane przez Proroka: A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela». 
Wtedy Herod przywołał potajemnie mędrców i wywiedział się od nich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy. A kierując ich do Betlejem, rzekł: «Udajcie się tam i wypytujcie starannie o Dziecię, a gdy Je znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon». Oni zaś, wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę. 
A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. 
A otrzymawszy we śnie nakaz, żeby nie wracali do Heroda, inną drogą udali się z powrotem do swojego kraju.

Od XV/XVI w. w kościołach poświęca się dziś kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Piszemy na drzwiach litery C+M+B, które są pierwszymi literami łacińskiego zdania: (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi – po łacinie: Christus mansionem benedicat. Zwykle dodajemy jeszcze aktualny rok.Trzej Królowie, Trzej Mędrcy (nazwa Trzej Magowie nie jest fortunna) idą od Kosmosu i Gwiazd do Chrystusa. Dzisiaj ludzie ochrzczeni idą w przeciwnym kierunku – od Chrystusa z powrotem do Gwiazd i Kosmosu, które powtórnie ubóstwiają. Przyjmują bezprawnie pogańskie i neopogańskie inicjacje

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „6 stycznia: Święto Trzech Króli czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Z dedykacją dla wszystkich którzy kłamią, że preparaty szczepionkopodobne nie zawierają linii płodowych, do których potrzeba tysięcy aborcji
  Kazimierzu, Ty posłuchaj wystąpienia pani Kai Godek

  Nagranie ustawione od tego momentu

  • Małgorzata K. pisze:

   Droga Ewo,
   Cieszę się ogromnie, że są takie osoby jak Ty.
   Głośno i odważnie pokazujesz prawdę.
   I co więcej,Ty mocno trwasz w tej prawdzie.
   W tym przemówieniu Kaji Godek jest jeszcze to zdanie szczególne,że komórki z dzieci są pobierane gdy one żyją i pobierane bez znieczulenia!
   A później uśmiercane….
   Czy nawet to nie przemawia do rozsądku zwolennikom brania tych szatańskich preparatów??

   • Jolantae pisze:

    Pani Małgorzato nie przemawia, bo Ci ludzie gardzą Panią Godek, a i dzieci nienarodzone traktuja gorzej jak zwierzęta 😥

    • wobroniewiary pisze:

     A ja daję na wpis główny, bo jeśli choćby jedną osobę przekonam i odciągnę od tego diabelstwa, to sama osiągnę Niebo ❤

    • Małgorzata K. pisze:

     Jolantae,
     Niestety tak właśnie jest…

     Nie dziwię się ateistom,ale
     jesteśmy katolikami,takie prawdy powinny do nas przemawiać.

  • duszyczka pisze:

   Ewo i ja z serca dziękuję Ci za Twoją świadomą postawę w dzisiejszej zakłamanej rzeczywistości, Uważam podobnie, że sukcesem już jest, gdy choć jedna osoba przez wysłuchanie powyższej wypowiedzi zmieni swój tok myślenia. Niestety, ale muszę z przykrością stwierdzić, że w mojej rodzinie są betony, do których nie trafiają żadne takie wypowiedzi, argumenty. Hipnoza telewizora w ciągu niespełna 24 m-cy zrobiła swoje. Miłym natomiast zaskoczeniem tutaj była wypowiedź wychowawcy mojego syna, bodajże jako 35 osoba w kolejności przemówień. Twoja strona Ewo jest znana i na pewno oglądana przez wiele osób, także mam cichą nadzieję, że przez udostępnienie tej właśnie wypowiedzi odciągniesz od tego diabelstwa nie jedną osobę🙂

 3. Ekspedyt1904 pisze:

  Mój Patron 2022
  Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie.
  Patron
  MARYJA KRÓLOWA POLSKI

  Praktyka
  Modlę się o nawrócenie dla zwolenników in vitro,
  aborcji i innych niegodziwych ustaw,
  które godzą w godność osoby ludzkiej
  i chrześcijańskie wartości.

  Przesłanie
  Jestem Królową nieba i ziemi,
  ale szczególnie Matką waszą (Dz. 805).

  Niech święci Patronowie wspierają nas,
  niech pomagają coraz pełniej uczestniczyć
  w życiu i misji Jezusa
  objawiającego światu miłosierną miłość Boga!

  • beatkaa11 pisze:

   Chcę się podzielić, wylosowałam patrona:
   Patron
   MARYJA POCIESZYCIELKA STRAPIONYCH
   Praktyka
   Pomodlę się za ludzi smutnych,
   przeżywających bolesne doświadczenia,
   odmawiając: „Pod Twoja obronę…”.
   Przesłanie
   Jezu, uczyń serce moje podobne do swego,
   a raczej przemień je w swoje własne,
   abym umiała wyczuwać potrzeby innych serc,
   a szczególnie cierpiących i smutnych;
   niech promienie miłosierdzia
   odpoczną w sercu moim (Dz. 514).

  • Paweł pisze:

   A zakończenie święta Trzech KRÓLI można np. posłuchać takiego oto znanego „TE DEUM” z czasów… Ludwika XIV [„KRÓLA-słońce”] (choć – moim zdaniem – monarchie ABSOLUTNE tak naprawdę ‚udawały się’ w historii TYLKO na zasadzie wyjątku; no i takim „wyjątkiem” było akurat panowanie Ludwika XIV):
   https://www.youtube.com/watch?v=aW7UN-FqJ3c

 4. duszyczka pisze:

  Takich księży i nieskrępowania w głoszeniu wiary nam trzeba !
  Msza święta rekolekcyjna w Niepokalanowie (Bazylika) 20.12.2021.
  Kapitalnie się słucha ks. Tomasza Kosteckiego. Niczym górala, bez skrępowania, kawa na ławę i trochę z humorem.
  https://rumble.com/vrjcqh-takich-ksiy-i-nieskrpowania-w-goszeniu-wiary-nam-trzeba-.html?fbclid=IwAR22xsou4R3D4VcDAIrhDiMy-a0yBLPIMfmjZUuHzyZqmzMO-B7MTZvrrvs

 5. eska pisze:

  Młynarski wciąż aktualny – niestety coraz bardziej, w odniesieniu do całych me(n)diów:
  https://youtu.be/w5TDxxrHEHY

 6. klasv pisze:

  Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».
  Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».
  [Mar 7,14-23]
  Sami uważajmy, bo szatan chce zniszczyć bez różnicy zaszczepionych i niezaszczepionych. Wielu zaszczepiło się z dobrych intencji i nie sądzę, aby Dobry Bóg za to kogoś potępił a prawda o szczepionkach wypowiedziana bez miłości, ze złorzeczeniem, też może zabijać, nie tylko ciało ale i duszę.

  • wobroniewiary pisze:

   Też tak uważam
   Ponadto dziś rozmawiałam z jednym kapłanem który przyjął 2 dawki bo był zmuszony wraz z innymi. Poleciłam mu modlitwę antypandemixzną i obiecałam swoją modlitwę.

 7. Grażyna pisze:

  Proszę o podanie modlitwy antypandemicznej. Dziękuję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s