Ks. Piotr Glas: Trwajmy przy Świętej Rodzinie! Nadchodzą ciężkie czasy…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Trwajmy przy Świętej Rodzinie! Nadchodzą ciężkie czasy…

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Estera pisze:

   Piękne, wzruszyłam się. Też mam w pamięci kilka obrazków sprzed jakichś 40 lat, gdy ludzie nabożnie klękali przed Jezusem Eucharystycznym, a Komunię Świętą przyjmowaliśmy tylko na klęcząco. Niestety później nam już tego kapłani( prawie )zakazali. Tłumaczono nam, wtedy młodym, że trzeba się dostosować i nie należy klękać, bo powinien być zachowany porządek w liturgii, że nie może każdy sam decydować, kiedy chce klęczeć a kiedy stać. Jeździłam swego czasu na takie dni skupienia dla dziewcząt w zgromadzeniu zakonnym i tam to samo mówiono. I tak to przyjęłam, bo słuchałam kapłanów, sióstr zakonnych, ulubionej katechetki. Ale teraz myślę inaczej i do starych zwyczajów tęskno mi Panie…

 2. wobroniewiary pisze:

  Msza św. pogrzebowa ks. inf. Jana Pęzioła
  Ksiądz Jerzy Ważny, proboszcz parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy. Zdradził fragment jednej z ich ostatnich, wspólnych rozmów.
  – W poniedziałek tydzień temu, razem z ks. infułatem Janem Pęziołem jechaliśmy razem kolejny już raz do szpitala w Lublinie. I tradycyjnie na początku rozmowy padło pytanie: – To co, modlimy się? – Modlimy – odpowiedział ks. Jan. – Koronka czy różaniec? – Koronka. – W jakiej intencji? – O dobre przejście do domu Ojca.

 3. Grzegorz pisze:

  Ks Grzegorz Śniadoch

 4. Grzegorz pisze:

  Ks Paweł Murzinski

 5. eska pisze:

  Co robić, gdy świat upada – rekolekcje

 6. Ola pisze:

  Kochani , chcę podzielić się z Wami moim poruszeniem dzisiejszą Ewangelią Mt 2,13-18 . Po przeczytaniu tego fragmentu , zrodziło się we mnie pytanie : czy pozwolę Jezusowi ,aby uczynił ze mnie dziecko ,czy ja chce stać się dzieckiem Jego ,wtedy Jezus zapanuje we mnie jako mój Tatuś i odejdą ode mnie wszelkie pożądliwości cielesne, chęć bycia atrakcyjną , piękną zewnętrznie, uwodzicielską ( jestem młodą kobietą, po trzydziestce, którą Bóg obdarzył urodą, pomimo ,że ubieram się skromnie ,nie wyzywająco ,to przyciągam wzrok mężczyzn i nie zaprzeczam ,że mi się to podoba … ) I dziś to pytanie ,czy ja się zgadzam ,aby Jezus uczynił ze mnie Jego Oleńkę, jego dziecko ,któremu będę ufać bezgranicznie . Przyznam ,że wola mojego ciała mówi ” nie „, walczę z tym ,natomiast moje serce ,które pragnie tylko Jezusa ,tylko Jego miłości i przyjaźni ,krzyczy ” taaaaaak” . Kiedy całym sercem będę gotowa stanąć przed moim najlepszym Tatusiem jako Jego dziecko , zanurzę się w Jego nieskończonej Miłości i będę umocniona Jego mocą ,wówczas będę gotowa na każdym kroku oddawać swoje życie , uśmiercać życie mojej woli dla Niego .

 7. Ola pisze:

  Ciebie całą duszą pragnę…

 8. Ania G. pisze:

  Kochani bardzo was proszę jutro jest Msza Święta w intencji uzdrowienia dla mego synka Dominika. Proszę każdego kto może jutro przyjąć Komunię Świętą w jego intencji albo chociaż krótkie westchnienie. Bóg zapłać za każdą modlitwę.

 9. Kasia pisze:

  Szczęść Boże. Ja znów proszę o modlitwę za Basię. Basia znów chora. Znów temperatura i ból gardła. 2 tyg temu chorowała. I wtedy miała obniżone neutrocyty. Nie wiem, jak zareaguje na kolejną infekcję. Po listopadowym covidzie, którego przeszła lekko spadła jej tak odpornosć. Pomimo suplementacji dobrej jakości, zdrowego odżywiania nic nie pomaga. Podczas calego swojego 5 letniego życia nie była tyle razy chora co przez ostatnie 2 mce. Dziękuję za modlitwę.

 10. Paweł pisze:

  «To karygodne, że władze państwowe nie chcą leczyć ludzi!» – mówi Rafał Piech, współzałożyciel ruchu ”Polska Jest Jedna” i prezydent Siemianowic Śląskich w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/piech-to-karygodne-%C5%BCe-w%C5%82adze-pa%C5%84stwowe-nie-chc%C4%85-leczy%C4%87-ludzi/ar-AASd8a1
  – – – Zaapelował pan do medyków ws. obowiązkowych szczepień dla tej grupy zawodowej. Mówi pan, że to działanie niezgodne z prawem, a rządzący chcą zastraszyć lekarzy i pielęgniarki. Dlaczego pan tak uważa?
  – – – – – Rafał Piech: Wiemy doskonale, że samym rozporządzeniem nie można wprowadzić przymusowych szczepień. Art. 39 Konstytucji mówi o tym, że nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. To jest pierwsza, podstawowa sprawa. Nie można takich rzeczy robić. Kolejną kwestią jest lawina powikłań, jaką niesie za sobą ten preparat. Dobrym przykładem są sportowcy i ludzie młodzi.
  Doktor Witczak podał ciekawą analizę zdarzeń sercowych wśród profesjonalnych piłkarzy. Okazało się, że urazy związane z sercem były w tym roku znacznie częstsze, niż w latach ubiegłych. Nie możemy się zgadzać na takie rzeczy przy eksperymencie, gdy widzimy, że kraje mające 80, 90, czy ponad 90 proc. wyszczepienia wprowadzają lockdowny. Ten preparat przynosi odwrotny skutek, pomaga się rozwijać pandemii. Przecież nie wprowadza się lockdownu, kiedy służba zdrowia jest wydolna, szpitale są puste i nie ma zgonów. Wprowadza się go, kiedy służba zdrowia jest niewydolna, a to oznacza, że jesteśmy okłamywani.
  – – – W ramach ruchu ”Polska Jest Jedna” przygotowujecie opinię prawną dla osób, które nie chcą poddać się przymusowi szczepienia. Jak to będzie wyglądało?
  – – – – – Musimy mieć dwie lub trzy niezależne opinie prawne, które dają poczucie bezpieczeństwa medykom i farmaceutom do tego, żeby mogli powiedzieć stanowcze ”nie”. Jeśli ich sprawa trafi do sądu, będą mieć pewność, że wygrają, gdyż działanie wobec nich podjęte jest niezgodne z prawem.
  – – – Gdyby miał pan możliwość walczyć z pandemią, jak wyglądałoby pana działanie?
  – – – – – W pierwszej kolejności postawiłbym na leczenie. Wiemy, że istnieją na rynku leki, które działają. Przede wszystkim amantadyna i iwermektyna. To są leki przetestowane przez wielu lekarzy na dziesiątkach tysięcy ludzi m.in. przez dr. Bodnara z Przemyśla, który wyleczył tysiące pacjentów. Gdyby nie lekarze, którzy postanowili leczyć pacjentów, mielibyśmy w Polsce o wiele więcej zgonów. To jest podstawa działania i równocześnie jest to karygodne, że władze państwowe nie chcą leczyć ludzi. Horban – bo nie chce mówić profesor – w 2009 roku zachęcał do podawania amantadyny w ciężkich przypadkach grypy. Co naglę się zmieniło? Ten człowiek nie chce podawać leku, który jest od pięćdziesięciu lat na rynku, woli stosować preparat eksperymentalny. Kolejną kwestią jest brak stosowania antybiotyków. Doskonale wiemy, że ten wirus w sytuacji gdy nie ma leczenia, a są objawy, atakuje szybko płuca i oskrzela osłabionego organizmu. Wówczas trzeba podać antybiotyk, ale nie za osiem dni, tylko natychmiast. CO JEST LEPSZE: PODANIE ANTYBIOTYKU czy ZA DZIESIĘĆ DNI ZGON?
  – – – Zapytam pana jako dużego pracodawcę, jak postrzega pan segregację sanitarną w miejscu pracy? Ostatnio pojawiła się próba wprowadzenia ustawy dającej możliwość pracodawcy weryfikacji szczepienia pracownika, jednak zostało to zmienione na refundowane testy dla firm. Czy pan stosuje takie działanie w swoim urzędzie?
  – – – – – Nigdy w życiu. Nie ma takiej możliwości, żebym mógł w jakikolwiek sposób podzielić pracowników, żeby czuli się niekomfortowo. Każdy człowiek ma jakiś wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o eksperymentalny preparat, który niesie za sobą tyle powikłań. Nigdy nikogo bym do tego nie zmusił. Zawsze będziemy stali jako ”Polska Jest Jedna” i ja jako prezydent miasta, za wolnym wyborem. Każdy człowiek ma wolną wolę i może decydować o swoich zdrowiu. Przedstawiam takie stanowisko naczelnikom i dyrektorom podległych mi jednostek, że nie chcę słyszeć przymuszaniu pracowników do czegokolwiek.

  • Inka pisze:

   Szczęść Boże
   Proponuję, by do nowenny, która rozpoczynamy w styczniu o niestosowanie przymusu szczepień, dołączyć intencję by Opatrzność chroniła p.Rafała Piechę w Jego przedsiewzieciu, jak i wszystkich aktywnie wlaczajacych sie w dzialania przeciw nowemu totalitaryzmowi.

 11. Krystyna pisze:

  +++
  Za chorych, cierpiących i potrzebujących pomocy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s