16 grudnia – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus

Nowennę odmawiamy w dniach 16-24 grudnia
lub w okresie Bożego Narodzenia

A ja czekam na Ciebie mój Jezu!

Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
Wszechmogący wiekuisty Boże, Panie nieba i ziemi, który objawiasz się maluczkim; spraw, prosimy, abyśmy z należną czcią uwielbiając święte tajemnice Dzieciątka Jezus, Twojego Syna, i wiernie wstępując w Jego ślady mogli dojść do królestwa niebieskiego obiecanego maluczkim. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. 

Dzień 1 (16 grudnia)
Uwielbiajmy Serce Dzieciątka Jezus i oddajmy cześć tej miłości, którą Ono płonęło ku Ojcu Przedwiecznemu i ku nam, biednym grzesznikom. Ofiarujmy nasze serca Boskiemu Dziecięciu, aby Ono je oczyściło i nauczyło świętej prostoty, by ofiara naszych serc była Mu przyjemna.

Modlitwa
Najsłodsze Dziecię Jezu, wielbimy Twe Boskie Serce, od pierwszej chwili Twego Wcielenia gorejące miłością i oddające najwyższą cześć Bogu Ojcu. Ty ofiarowałeś się na cierpienie i mękę dla naszego zbawienia. Bądź za to uwielbiony na wieki. 

Oddajemy Ci nasze biedne serca prosząc, abyś je raczył przyjąć i uczynić swoją własnością. Oczyść je ze wszystkich przewinień i zapal Twoją miłością. Naucz nas prostoty, pokory i cichości. Króluj w nas niepodzielnie i nie pozwól nam przywiązywać się do rzeczy doczesnych i zgubnych przyjemności. Niech nasze serca będą dla Ciebie miłym mieszkaniem tu na ziemi, a potem w niebie niech się Tobą radują na wieki. Amen.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.

Pozostałe dni nowenny: kliknij

Przyjdź, Panie Jezu

BOŻE NARODZENIE1Dzieciątko Boże, prawdziwy Synu Boga żywego,                       zmiłuj się nad nami!
Dzieciątko Boże, najmilszy Synu Maryi Panny
Dzieciątko Boże, najpiękniejszy spośród synów ludzkich
Dzieciątko Boże, największy miłośniku ludzi
Dzieciątko Boże, niepokalany Baranku za grzechy świata
Dzieciątko Boże, nauczycielu świętości
Dzieciątko Boże, oczekiwanie wszystkich narodów
Dzieciątko Boże, przyjacielu ubogich i maluczkich
Dzieciątko Boże, dawco wszelkiego błogosławieństwa

Aby wszystkie narody Ciebie poznały i w Ciebie uwierzyły,   spraw to, o Jezu, Dzieciątko Boże!
Aby Twój pokój z nieba cały świat napełnił
Abyśmy we wszystkim Twej chwały gorliwie szukali
Abyśmy z dziecięcą prostotą Tobie we wszystkim ufali
Abyśmy Ciebie wiernie naśladowali w pokorze i cichości
Abyśmy służyli Tobie w czystości serca
Abyśmy szli za Tobą z radością w doskonałym ubóstwie
Abyśmy przełożonych naszych z wiarą i ochotnie słuchali
Abyśmy Ciebie z całego serca miłowali teraz i na wieki

P. A Słowo stało się ciałem
W. I zamieszkało między nami!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent, Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

59 odpowiedzi na „16 grudnia – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Karolina pisze:

   Mam pytanie, czy ktoś z czytelników strony zna sytuację, że kobieta w ciąży niezaszczepiona była normalnie przyjęta do szpitala, nikt nie robił problemów, że jest niezaszczepiona Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży i nie potrafię się cieszyć, strasznie się boje. Mam dwoje dzieci, a już trzy razy poronilam. Lekarz zaleciła szczepienie, a ja nie chcę się szczepić. Proszę również o modlitwę.

   • beatkaa11 pisze:

    Dzieciątko Jezus pomóż nam+++

   • B:) pisze:

    Tak, ja rodziłam w tym roku. Nikt mi nie robił problemów. Zgłosiłam się na oddział po terminie, zrobili mi usg, ktg oraz badanie z nosa i następnego dnia przyjęli. Nawet mąż mógł być do 2 godzin po porodzie z nami, nie wymagano od niego testów ani zaświadczeń, jedynie nie mógł potem wejść na oddział.
    Uczciwie przyznam, że nie wiem co robią, jeżeli komuś wyszedłby pozytywny… Ale na pewno wiele szpitali prowadzi porody rodzinne i atmosfera na porodówce potrafi być zupełnie normalna. Ginekolodzy też miewają różne podejście do pewnych spraw, jeżeli coś budzi Pani niepokój, można spróbować znaleźć innego lekarza.

   • JK pisze:

    Pani Karolino proszę walczyc o siebie i dziecko.
    W razie potrzeby spróbować tu: psnlin.pl.
    +++

   • babula pisze:

    Nie bój się Karolinko. Moja córka nie jest zaszczepiona. Całą ciążę przeszła pod kontrolą lekarza, który to wiedział (w tym 2 pobyty w szpitalu) i poszła rodzić niezaszczepiona.
    Mamy śliczną wnuczkę. Ty też doczekasz się dzieciątka 🙂 Błogosławię Ci i oddaję w opiekę Maryi, która tak jak Ty oczekuje narodzin Jezuska. +++ ❤

   • Aga pisze:

    Jezu Ufam Tobie. Może trzeba spróbować lekarza zmienić…

    • Karolina pisze:

     Dziękuję za odpowiedzi, trochę mi ulżyło. Moja lekarz nie namawiala mnie jakoś bardzo na to szczepienie, powiedziała , że po 13 tygodniu zaleca zaszczepienie się. Powiedziałam, że boję się szczepienia i odpuściła.

   • Oko pisze:

    Na dniach w rodzinie będzie poród, mama nieszczepiona a niedawno kilka tygodni leżała w szpitalu, bez problemu.

   • Ada pisze:

    Tak bez szczepień. Jedynie test. I mąż też może być po teście. Matce jak wychodzi pozytywny to przyjmują i tak na oddział. Tak jest w Zgorzelcu.
    Ale ja polecam przemodlic sprawę i pod wpływem Ducha Świętego podjąć inna decyzję. Ja np 7 lat temu urodziłam córeczkę w domu. Sprawę omodlilam i udało się. A 1 dziecko niestety skończyło się cesarka w szpitalu. A drugie udało się w domu. Z położna. Także polecam modlitwę i być może inna drogę niż standardowa.

   • Kamil@W pisze:

    @Karolina – info o zaszczepionej matce i jej tragedii. Zapewniam o modlitwie.
    https://gloria.tv/post/Zih6RqmArDMP2r74a3CCnfYsK

   • monika797 pisze:

    Miesiąc temu moja koleżanka rodziła, nie jest szczepiona, zrobiono tylko test przy przyjęciu na oddział, nikt nie robił jej problemów ani wyrzutów że jest niezaszczepiona. Myślę, że to zależy przede wszystkim od podejścia personelu szpitala. Wcześniej pytała się swojego lekarza, czy musi być zaszczepiona, pani doktor powiedziała że to jest jej decyzja. Proszę oddać swoje obawy i wątpliwości Jezusowi i Maryi, Z Panem Bogiem

   • olga pisze:

    Jeśli teraz jest 5 tydzień, a zdecydowałabyś się na szczepienie to pierwsza dawka wypadałaby w lutym, druga w marcu i konkretna ochrona zaczęłaby się w drugiej połowie marca. W tym roku szczyt najwyższy pik był w końcu marca, ale obecny omikron wydaje się szybszy. Skoro nie jesteś przekonana to nie namawiam, w tym przypadku skuteczniejsza wydaje się izolacja.

    • Antonina pisze:

     @ Olga – ” konkretna ochrona zaczęłaby się w drugiej połowie marca”…Ochrona ? Jesteś pewna, że dla kobiety w ciąży i Jej dzieciątka te preparaty, to będzie ochrona, a nie śmierć lub kalectwo ? Weźmiesz za Nią i dziecko ODPOWIEDZIALNOŚĆ?! Koncerny farmaceutyczne produkujące te eliksiry, odpowiedzialności jakoś brać nie chcą…
     Ewo – ja też mam dość tej dyskusji o szczepieniach ale gdy komuś może stać się krzywda nie sposób milczeć

    • m-gosia pisze:

     @Olga jaka konkretna ochrona zaczęłaby się w marcu?Jaki pik był w tym roku w końcu marca?Ile osób dotknął omikron.W jaki sposób ma się izolować Karolina?

     Moja córka rodziła w sierpniu też bez szczepienia(przeciwniczka wszelkich szczepień).Ma dwoje starszych dzieci.
     Prawie codziennie była na Mszy Świętej, a ciężko napewno było bo ,urodziły się biżniaki.
     Karolina oddaj swój błogosławiony stan Panu Bogu,ufaj .Tobie Panie zaufałem , nie zawstydzę się na wieki.
     Oczywiście stronić od zasmarkanych{brzydko mówiąc),kichających i przeziębionych,ale bez przesady, żeby się izolować , nie pójść do lasu jak w zeszłym roku.Pamiętacie?Musimy mieć kontakt z innymi ludźmi.Nie dajmy się zwariować.Choć niedużo nam wszystkim do tego stanu brakuje.

    • Karolina pisze:

     Nie byłam przekonana do tych szczepień wcześniej, a tym bardziej teraz. Pocieszam się tym, że termin mam na lato, a wtedy i przypadków mniej i to szaleństwo jest mniejsze. Z izolacją też ciężko, szczególnie jak się ma dwoje dzieci jedno w szkole, drugie w zerówce, a mąż całe dnie w pracy. Oddaje wszystko Panu Bogu, staram się ufać, choć lęki mnie nachodzą. Prawdopodobnie też przeszliśmy już koronawirusa w listopadzie, wszyscy lekko, mówię prawdopodobnie bo nie robiliśmy żadnych testów, na koronawirusa wskazywałyby tylko kłopoty z węchem u mnie, syna i męża. U mnie wszystko wróciło do normy, mąż do tej pory ma problemy z węchem. Dziękuję wszystkim na słowa otuchy i modlitwę. Bóg zapłać

    • olga pisze:

     Jeśli prognozy się potwierdzą to omikron zmiecie nas szybkiej niż zadziała szczepionka, więc to musztarda po obiedzie i szkoda na was chipów. Poza covidem jest mnóstwo innych wirusów. Nie wiem co było powodem poprzednich poronień, ale niezauważalne infekcje wewnątrzmaciczne mogą spowodować rozszczep podniebienia, rozszczep kręgosłupa, porażenie mózgowe, obumarcie płodu. To warto rozważyć jakąś izolację. Nie mówię o wycieczce do lasu a np. o pracy w dużych skupiskach ludzi.

    • Lucija pisze:

     Szanowna Olgo,ekspertko od wirusologii,może powinna Pani zamienić swoja aktywność na tym portalu na uczestnictwo w Radzie Medycznej przy premierze.Może Adminka się jakoś do Pani ustosunkuje.Pozdrawiam i zdrowia życzę.

    • wobroniewiary pisze:

     Adminka już pisała wiele razy, że ma tego mądrzenia się dość 😦
     Ale może trzeba i Waszych głosów jak Twój ❤

    • Oko pisze:

     Olga, spokojnie, nikt tu w ‚chipy’ nie wierzy 🙂 ale w VAIDS o którym jest mowa w szwedzkich badaniach opublikowanych ostatnio w the Lancet już tak. Poczekamy zobaczymy co na to ‚seiat’ i co dalej z tego wyniknie. Ja akurat wolę postępować ostrożnie ze wszystkim. I masz racje gdy wyłapałaś moja pomyłkę, nie Norwegia a Finlandia – tam nie ma masowych szczepien dla dzieci 5-11, tylko dla dzieci z grup ryzyka co może się okazać słusznym wyborem w przyszłości, ale poczekamy zobaczymy.
     @Karolina, zrób może przeciwciała po przechorowaniu na covid – tak w styczniu gdzieś jeśli w listopadzie przeszliście, da Ci to spokój jeśli się okaże że masz 🙂 tzw komórki pamięci po przejściu covid ‚zyja’ co najmniej rok – tak wyszło w badaniach więc mogłabyś się czuć bezpieczniejsza przez ten czas 🙂

   • Antonina pisze:

    @ Karolina, zachęcam Cię do odprawienia nowenny do św. S. Papczyńskiego. Ja również obiecuję modlitwę. Czasy są trudne ale Opatrzność Boża czuwa nad Waszą rodziną. KTÓŻ JAK BÓG!

 2. Klara pisze:

  https://obronakosciola.pl/stop-bluznierstwom/?
  Musimy z tym skończyć!
  Każdego roku, gdy tylko zbliżają się święta Bożego Narodzenia, jesteśmy świadkami wielu prowokacji wymierzonych w uczucia religijne katolików. Tym razem jednak mamy do czynienia ze szczególnie oburzającą sytuacją, bowiem od kilku tygodni ośmieszana jest sama Matka Boża. W dodatku za publiczne pieniądze!

  Chodzi o spektakl „Kora. Boska” wystawiany w krakowskim Nowym Teatrze Proxima. Widzowie mogą zobaczyć „sztukę”, w której Kora Jackowska postawiona jest przed groteskowym Sądem Ostatecznym. Towarzyszą jej sparodiowane przez mężczyzn: Matka Boża Częstochowska, Fatimska i z Guadalupe.

  Niebawem gospodarze wydarzenia zaszokują jeszcze mocniej. Podczas nocy sylwestrowej, oprócz spektaklu, zamierzają przeprowadzić konkurs z nagrodami. Poprowadzi go obsceniczna drag queen „Matka Boska Papina McQueen”…

  Doskonale rozumiemy, czym jest sztuka i performance artystyczny, jednak spektakl „Kora.Boska” to jawna prowokacja obrażająca uczucia religijne katolików. Wyobraźmy sobie, że podobne kpiny urządzono sobie z żydów czy muzułmanów. Czy takie widowisko przeszłoby bez echa? Czy wyznawcy innych religii schowaliby głowy w piasek i udawali, że w sumie nic takiego się nie stało? Oczywiście, że nie i my też nie możemy udawać!

  Dlatego apelujemy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, aby przestali dotować teatr, który obraża uczucia religijne katolików i nie dostrzega różnicy pomiędzy artystycznym performancem a prostacką prowokacją. Jesteśmy przekonani, że tylko zakręcenie kurka z pieniędzmi skłoni gospodarzy wydarzenia do jakiejkolwiek refleksji i zapobiegnie tego typu sytuacjom w przyszłości.

 3. Iga pisze:

  Różaniec z ks. Glasem przeciwko demonom atakujących nas!

 4. Iga N.S pisze:

  Janusz Korwin-Mikke – Komisja Zdrowia z 16 grudnia 2021 r.

  • wobroniewiary pisze:

   Dla jasności: nie jestem za Korwinem, ale tego wysłuchałam z radością 🙂
   Sama prawda – same jasne i klarowne argumenty podane w normalny kulturalny sposób!

   • Estera pisze:

    Ja też nie, ale w kwestii wirusa to pan Korwin, jako jeden z nielicznych posłów prezentuje zdroworozsądkowe myślenie. Dlatego obecnie jest bardzo potrzebny w naszym sejmie.

 5. duszyczka pisze:

  Choć brzmi to szokująco, to ufamy, że nasz Pan i Bóg również ma swój plan na wielki reset-oddzielanie ziarna od plew.

  MELISSA CIUMMEI – „PASZPORTY SZCZEPIONKOWE” A WIELKI RESET

  https://www.bitchute.com/video/UZJeRO9sz92i/?fbclid=IwAR2ALxYgNiAGvHIpg2OwDzAFxifuV3RPImh2oY6QZzboA8X_mPon8USICXc

  • babula pisze:

   DUSZYCZKO DZIĘKI! Teraz to dopiero odsłuchałam. Moim zdaniem to informacje na wagę złota. Podałam moim dzieciom.

 6. Krystyna pisze:

  Proszę o modlitwę za 94 – letnią mamę, za męża i za mnie, wszyscy jesteśmy chorzy na covid. Niech dobry Bóg wynagrodzi każde westchnienie za nas. Bóg zapłać.

 7. wobroniewiary pisze:

  Inicjatywa nosi nazwę „Austria się modli” i – jak donosi niemieckojęzyczny oddział Catholic News Agency – znalazła już naśladowców w Niemczech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach.

  Uczestnicy, aby wspólnie modlić się na różańcu, spotykają się w każdą środę o godz. 18:00. CO istotne modlitwy odbywają się w miejscach publicznych. w miejscach publicznych.

  Jak żywo przypomina to nasz polski Męski Różaniec na ulicach miast, który ma już swoją tradycję.

  http://fronda.pl/a/austriacy-tez-szukaja-pomocy-w-rozancu-modla-sie-w-intencji-zakonczenia-pandemii-na-uliach,171115.html

 8. m-gosia pisze:

  Ogólne spojrzenie na sytuację na świecie

  https://m.cda.pl/video/871092945

  Tu bardzo ciekawie:https://www.ekspedyt.org/2021/12/03/o-jak-omicron-o-jak-oszustwo-o-jak-dlugo-tak-jeszcze-moga/
  Felieton Jona Rappoporta o najnowszej mutacji wirusowej, ale wraz z fragmentami tekstów archiwalnych autora, ukazujących podobieństwa obecnej sytuacji do wcześniejszych wydarzeń.

  • Witek pisze:

   Przed nami ostatni tydzień oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa!

   Czy w waszym domu są już przygotowania do otworzenia drzwi Świętemu Józefowi?

   Czy tylko jedzonko, sprzątanie, i takie tam inne mało znaczące, czasochłonne przygotowania?

   Każdy niech sobie uświadomi fakt, że w tym roku jak i w poprzednich latach Pan Jezus razem z Maryją i Józefem będą szukali schronienia i miejsca narodzin!!!

   Czy nasze drzwi serca, domu, rodziny są przygotowane i oczekujące, a wręcz cała rodzina czy zaprosiła Pana Jezusa, aby narodził się właśnie w tym naszym domu?

   Jeżeli NIE to nie ma sensu się trudzić.
   Jeżeli NIE to pełny stół nie zaspokoi naszych pragnień!
   Jeżeli NIE to dalej będzie bezsens, brak nadziei i przyszłości!

   Być może będą to ostatnie takie Święta!

   Zaproś Świętą Rodzinę!
   Zaproś Pana Jezusa!
   Odrzuć wszystkie podziały, smutki, troski, uprzedzenia!!!

   Tylko Jezus może dać Ci Pokuj, Radość, Zbawienie, Szczęście!

   A Ty co dałeś/dałaś Jezusowi?!
   Czy modlisz się w Jego intencjach?
   Czy troszczysz się o Jego Troski?

   Czy tylko jesteś skupiony na sobie?

   Zmień perspektywę….

   Zatroszcz się o Boga, a Bóg zatroszczy się o Ciebie i to tak jak nawet się nie spodziewasz i nie będziesz mógł wyrazić tego słowami.

   A zacznij od wdzięczności!!!

   Kiedy ostatnio dziękowałeś Bogu za wszystko co nam daje, nam, naszym bliskim, znajomym, polakom, wszystkim ludziom…..

   Zmień perspektywę….Zaproś Pana Jezusa aby Urodził się w Twoim Domu, Sercu, Życiu, Rodzinie….

   Zaproś i oczekuj i bądź pewny że tak się stanie….

   A jezus odwdzięczy się tak, że nawet w najśmielszych snach się nie spodziewasz….

   • Czytelniczka pisze:

    Witku dziękuję za ten wpis :):)….Błogosławionego dnia

   • Ola pisze:

    Na święta posprzątam dzień przed wigilią ,a po 5 minutach i tak nie będzie znaku 😜 ,wiadomo ,jak to przy dzieciach . Jedzenie przyszykuję…nie wiem kiedy ,jeszcze nic nie kupiłam ,a i pomysłów nie mam ,jakieś 2 sałatki i że dwa rodzaje mięska upiekę i wszystko ,ciast nie jemy , z jedzeniem nie wymyślamy ,dzieci i tak najbardziej lubią …rosołek 😉 .Dziś właśnie mówiłam Jezusowi i Maryi ,że najbardziej to pragnę codziennie spędzać każdą chwilę mojego życia w ich obecności ,a Święta szczególnie ❤️
    U mnie w domu jest taka bałagan, a ja mam to wszystko …chciałabym napisać w d…,ale nie wypada . Bóg dał mi łaskę tęsknoty tylko za Nim i uwolnił mnie od trosk doczesnych . Chwała Panu ❤️

    • Ola pisze:

     Ps. Wigilia u rodziców ,nic nie szykuję ,jadę na gotowe 😜 , mama nawet nie chce ,będzie skromnie ,kilka potraw wigilijnych i najważniejsze -zabrać ze sobą dobry humor i cieszyć się nowym życiem jakie Bóg mi nieustannie daje oraz wypełniać wolę Bożą : ” Zawsze się radujcie , nieustannie się módlcie ,za wszystko dziękujcie . Taka jest wola Boża względem was w Jezusie Chrystusie” ❤️

  • Paweł pisze:

   Nagle przypomniałem sobie, że dziś są urodziny Beethovena…:

   [On jest ode mnie akurat o 200 lat starszy….]

  • m-gosia pisze:

    Kochani czytelnicy Wowit-u otwórzmy oczy i uszy,myślmy,łączmy fakty,nie słuchajcie tych gadających pudeł(radio,tv),ja nie oglądam, a więc mam lżej.Wiadomości czerpię z internetu póki jeszcze można.Od kilku lat mamy zielony coś tam , a będzie jeszcze bardziej dotkliwy coś tam jak dotkną nas podwyżki, zresztą już są.Pan Bóg stworzył świat, a więc potrafi o swój lud zadbać, a oni będą nam urządzać ten świat po swojemu.Wielki reset.Ten świat był i jest dobrze urządzony przez Stwórcę, a co my czy też oni z tym robimy to już inna sprawa.Kto pamięta świńską grypę?Już wtedy były wstrzykiwane pewne preparaty, na szczęście nie u nas ,gdzie np.rząd Szwecji do dziś płaci odszkodowania Blisko 2 lata temu udało się wystraszyć połowę świata i to jest ich sukces.

   Zresetujmy nasze myślenie i powierzmy swoje życie Panu Jezusowi i Jego Matce Przenajświętszej.Będzie napewno gorzej i dlatego módlmy się o wytrwałość,męstwo,bo kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony.Poniżej wiadomość z internetu o nowym wariancie.Mnie z człowieczej bezsilności ręce opadają.

   Doktor Ryan Noach, dyrektor generalny południowoafrykańskiego ubezpieczyciela zdrowotnego Discovery Health, oświadczył, że lekarze zaobserwowali nieco inny zestaw objawów wśród osób, które zakaziły się Omikronem. Najbardziej typowym symptomem jest drapanie w gardle, następnie nieżyt nosa, suchy kaszel i ból mięśni w dolnej partii pleców.

   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-17/covid-19-drapanie-w-gardle-typowym-symptomem-wariantu-omikron/?ref=aside_najnowsze

 9. klasv pisze:

  https://www.bibula.com/?p=129474

  Oparte na kontemplacji tych dwóch obrazów, przejmujące rozważanie arcybiskupa Carlo Maria Viganò.

 10. duszyczka pisze:

  Znalezione w sieci:
  Co prawda post napisany w tamtym roku, ale jak widać nadal aktualny.

  Szanowny Panie Premierze!
  Jako rodzic dziecka uczącego się w starszej klasie szkoły podstawowej, doskonale rozumiem że istnieje obowiązek szkolny do czasu ukończenia szkoły podstawowej. Muszę pilnować aby dziecko chodziło do szkoły gdyż inaczej mi jako rodzicowi grożą różnego rodzaju sankcje. Ale ja nie mam obowiązku robienia szkoły w domu. Na nauczanie publiczne oddaje część swoich podatków. Za te pieniążki państwo buduje i utrzymuje szkoły wraz z kadrą pedagogiczną i obsługa. Wyposaża je w komputery, opłaca internet, prąd itp. Rozumiem że skoro wprowadził Pan nauczanie w domu za chwilę zjawi się kurier z laptopem z wgranym oprogramowaniem do nauki zdalnej. Wyposażony w kamerkę i mikrofon. Drukarka i skaner też będzie👍Zapłaci Pan rachunek za Internet i prąd. Tam gdzie internet nie dociera ( tak tak Panie Premierze są takie miejsca poza Warszawą ) wyśle Pan natychmiast ekipę ,która taką usługę uruchomi. Rozumiem że otrzymam część wynagrodzenia nauczycieli dziecka za to że za nich wytłumaczę im materiał przesłany w linku Oczekuje także dodatku za wychowawstwo. No w końcu będę z moim dzieckiem w ” domowej szkole ” co najmniej do 16- tej. Odpukać jak się zdarzy nieszczęśliwy wypadek przy nauce zdalnej ubezpieczyciel wypłaci bez zwłoki należne odszkodowanie. Jeśli nie – wyłączam wszystko i dziecko ma non stop wakacje. Mam nadzieję że inni rodzice też tak zrobią. A i jeszcze jedno dodatkowe pytanie . Dlaczego w godzinach 8 – 16 moje dziecko może wychodzić ( nawet na spacer z psem ) w mojej obecności .Po 16 może się pałętać samodzielnie nawet późnym wieczorem lub w nocy?? Czyżby po 16 wirus nie grasował???

 11. rob pisze:

  Błagam Was o modlitwę bo tak mnie jakieś grypsko ścięło ,jestem tak potwornie osłabiony ,zero apetytu i w ogóle samopoczucie bardzo złe.Za każdą modlitwę niech Wam Pan Bóg błogosławi.

  • wobroniewiary pisze:

   +++
   Nalewka na bursztynie i mikstura antygrypowa szklanka wody ciepłej ale nie wrzątku sok z pół cytryny łyżeczka miodu i szczypta kurkumy

  • Lucija pisze:

   Mnie też coś męczy od kilku dni,właściwie nic poważnego,trochę temperatury,pokasływanie,osłabienie,utrata powonienia,żartuję,że kowidek,ale nie polecę się testować.Martwi mnie tylko utrata powonienia,bo to się wiąże z utratą smaku,a Święta tuż 🙂

  • Anna pisze:

   Niech Boże Dziecię którego oczekujemy przyjdzie Wam z pomocą w wielorakich potrzebach waszych, niech Wam błogosławi swą maleńką ale potężną dłonią. +++

  • beatkaa11 pisze:

   Dzieciątko Boże, dawco wszelkiego błogosławieństwa+++

 12. gosc pisze:

  Polecam zakupić wit c z kapusty ,jest w zielarskich. pół łyżeczki w niewielkiej ilości wody, miód aby dało sie wypić, szybko organizm stawia na nogi, 2x dziennie wystarczy. Sprawdzone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s