Transmisja on-line rekolekcji adwentowych z ks. Dominikiem Chmielewskim

13 grudnia 2021 r. godz. 19:30

14 grudnia 2021 r. godz. 19:30

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Transmisja on-line rekolekcji adwentowych z ks. Dominikiem Chmielewskim

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Wczorajsze rekolekcje 😉

 3. Damian1 pisze:

  Mecenas Piotr Schramm: Paszport szczepionkowy to element terroryzowania ludzi. Główna narracja się nie sprawdza

  Krótko i jasno:

 4. Kasia pisze:

  @olgal chciałam Ciebie spytać o to PIMS u Twojego dziecka? Czy jak to się zaczęło, to był np dzień poprawy i powrót kolejnego dnia? Moja córke miała w niedzielę w nocy max temp do 38.7 plus ból głowy, brzucha i karku. W pn byłam u pediatry, a tu temp spadła do max 37 (bez lekarstwa), czasem coś zabolało ale sporadycznie. Pediatra stwierdziła, że to nie PIMS. Rzeczywiście wczoraj wszystko ustąpiło, dziecko caly dzień się bawiło , nawet o 1.00 w nocy miała 36.8 temp. A dziś od rana znów brzuch, to kark , to głowa i tak co chwilę coś poboli ale niezbyt mocno. Tylko, że od rana zaczęła rosnąć temp i cały dzień było ok 38 a teraz już zbliża się do 39. Byłysmy znow u pediatry, stwierdziła, że to nie wyglada na PIMS, że chorujące na to dzieci są naprawdę chore a ona nawet z temp 38.5 się bawi i śpiewa. Na jutro mamy skierowanie na badanie krwi i moczu. Czy zaufać pediatrze i dostosować się, czy jechać wieczorem na SOR? Wiadomo, że bez potrzeby nie chcę tam jechać i znów testów na covid robić. Z tego, co czytam, że w tym PIMS nastepuje ciagłe pogarszanie stanu dziecka…a wczoraj wszystko ustapiło i dziś powróciło.
  Bardzo dziękuję Ci za poradę.
  Bóg zapłać.

  • Aga pisze:

   witam, a moze to jest Bostonka? wirus , slyszlam ze u malych dzieci teraz krazy? moze warto poczytac.

  • gosc pisze:

   Kasia błogosław wodą święconą, zrób krzyżyk na czole.

   • Aga pisze:

    Moja 11 latka coś przyniosła ze szkoły bo bolał ją brzuch jeden dzień i mdliło. Trochę do toalety biegała. Zaparzyłam zioło kobylak, tak z łyżeczkę i dałam dwa razy do wypicia. Dużo tego ziolka nie wolno dawać. Pomogło. Covid był miesiąc temu.
    Pozdrawiam Agnieszka

  • olagal pisze:

   Kasiu jak u Was?
   Dopiero dzisiaj zobaczyłam.
   U nas jak się zaczęło to nie odpuszczało przez 4 dni i gorączka była wysoka przez ten cały czas.

   • Kasia pisze:

    Dziękuję. Wczoraj byliśmy rano na badaniach i córka zemdlala przy pobieraniu krwi. Bardzo nie chciała tam jechac stresowala się i byla głodna. A dodatkowo w sobotę bylismy tez na pobraniu krwi bo musiałam zrobić zlecone badania przez endokrynologa i obiecalam jej, że teraz dlugo krwi pobierać nie będziemy. I bardzo się buntowała. Znowu wszystko ustapiło od wczoraj. Caly dzien się bawiła. Dziś też wydaje się zdrowa. Ma apetyt, choć ona z temperaturą 39 prosiła o dokładkę obiadu i normalnie funkcjonowała. Kontaktowala się ze mna pediatra i stwierdziła, że to jakiś wirus tak wskazują badania, bo ogólnie wszystko w normie , tylko neutrocyty 1, 03 ( a norma zaczyna się od 1.5) i czytałam że to neutropenia i trochę przejęłam. Crp, ob, próby wątrobowe i reszta badań ok tak stwierdziła. Teraz myślę, czy przez te neutrocyty znów muszę niedługo powtarzać morfologię. Przez to chorowanie córki nie wzięłam pełnego udziału w rekolekcjach z ks. Teodorem, choć planowałam. Coraz bardziej uświadamiam sobie, że to wszystko, co ostatnio dzieje się w moim zyciu, to nie na darmo. Tyle rzeczy sobie uswiadomiła, przestałam planować bo ostatnio nic nie wychodzi z moich planów. Wszystko się sypie. Bardzo pomaga mi Różaniec z ks. Teodorem. Widzę, że moje zaufanie w Bożą Opatrzność było słabe i potrzebowałam jakiegoś poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Teraz zrozumiałam, że to runęło i uczę sìe wszystko w 100% zawierzyć Panu Bogu i dziekować za te wszystkie cierpienia. Pan Bóg otwiera mi oczy i widzę swoją pychę i nędzę.
    Bóg zapłać za wszystkie modlitwy.

    • olagal pisze:

     Lepiej nie czytaj o chorobach w internecie i nie diagnozuj sama bo to pierwszy krok do nerwicy… 😉
     Taka nieznaczna neutrpenia u dzieci jest częsta nawet u zdrowych i o niczym nie świadczy.
     Gdyby ogólna leukocytoza była dużo podwyższona i w tym te nutrocyty wysokie to co innego,ale skoro ma ogólnie białe krwinki w normie ,a tylko lekka przewaga limfocytów nad neutrocytami to właśnie świadczy o jakiejś wirusówce i tylko tyle. Dobrze lekarka powiedziała 🙂
     Myślę,że połowa twoich kłopotów to takie zamartwianie się na zapas niepotrzebnie ale skąd ja to znam… 🙂
     Mam nadzieję,że już wszystko będzie dobrze.

 5. AnnaSawa pisze:

  Co się stało z ks Kostrzewą? Dużo mówi i dobrego ale ma ostatnio jakieś dziwne wyskoki, poco ?? zupełnie niepotrzebne.

  • Damian pisze:

   Moim skromnym zdaniem dobrze, że tego typu temat jest podniesiony. Nie chcę tutaj stawiać po żadnej stronie, ale chciałbym zwrócić uwagę, że nie każdy ma talent do krytyki. Przypominam sobie jak Pan Jezus wspominał o tym Alicji Lenczewskiej zalecając daleko idącą delikatność w tej gestii. Natomiast temat krytyki kościoła/kapłanów jest poruszany u Katarzyny ze Sieny w „Dialogu o Bożej Opatrzności, czyli Księdze Boskiej Nauki”, gdzie Bóg przekazuje jak dużym grzechem jest potępianie kościoła/kapłana. Niedawno nawet na filmie wydawnictwa Esprit o księdzu Dolindo (którego cenię) jest temat krytyki kościoła poruszany: „nigdy nie atakował nikogo wprost, ale mówił bardzo głośno o błędach kościoła”

   Idąc tym tokiem rozumowania, mogę zrozumieć dlaczego ks. Sławomir w ten sposób się wypowiedział, choć oczywiście mogę się też mylić. Samemu słuchająć kanału ks. Sławomira, zdarza mi się też od czasu do czasu pomyśleć, że jednak momentami coś mi nie gra w jego wypowiedziach.

  • xcvb pisze:

   link nie dziala?

 6. wobroniewiary pisze:

  Czwarta fala opada, ale wchodzą obostrzenia
  Ktoś spyta „dlaczego”? Bo idą święta!!!
  Przecież to antykatolicki wirus!!!

  Nowe obostrzenia spóźnione o miesiąc. IV fala zakażeń właśnie opada – czytamy w internecie 🙉

  https://wiadomosci.wp.pl/nowe-obostrzenia-spoznione-o-miesiac-iv-fala-zakazen-wlasnie-opada-6715432040881024a

  • Damian1 pisze:

   Wspaniała genetyczna „szczepionka” firmy Moderna: 92% badanych pacjentów miało skutki uboczne…

   http://dakowski.pl/wspaniala-genetyczna-szczepionka-firmy-moderna-92-badanych-pacjentow-mialo-skutki-uboczne/

   Mądry człowiek z tego profesora Mirosława Dakowskiego…

   • Damian pisze:

    W Wielkiej Brytanii około 20% jest niezaszczepionych. Spośród wszystkich zgonów spowodowanych przez Covid w tygodniach 45-48 78% to zaszczepieni, a 21% niezaszczepieni, 1% nie ustalono statusu szczepienia.
    Można samemu podejrzeć w oficjalnym raporcie rządowym (po angielsku):

    Click to access Vaccine_surveillance_report_-_week_49.pdf

    Statystyki świetnie pokazują jaką skuteczność mają szczepionki na całe społeczeństwo (bliską zeru, albo w granicach błędu statystycznego)

    • Kasia pisze:

     Warto dodać, że prawie wszyscy byli szczepieni krajową szczepionką czyli Astrą.

    • olga pisze:

     z 8028 niezaszczepionych 50-59 latków zmarło 253 = 3,15%
     z 105883 zaszczepionych 50-59 zmarło 287 = 0,27%

     ale 287>>>>>253

    • babula pisze:

     Olu niestety obliczenie jejst prawidłowe. Wszystko sprowadza się do odpowiedzi na pytanie jaką część niezaszczepionych/zaszczepionych stanowią osoby zmarłe.
     I nie chce inaczej wyjść, niż 0,27%

    • olga pisze:

     Zgony dzieci to 1,7-2,2 na milion populacji (liczby z USA)
     Witczak mówił podobnie: 2 na mln. 2 razy polskie 38 mln, wychodzi 76.
     76 to tyle co nic?
     Chyba nic, bo dotyczy w 1/2 do 2/3 dzieci chorych, z kompletem innych chorób.
     Jakby te dzieci były mniej ważne i mniej kochane.
     Przeliczałam i statystyki wskazują na skuteczność szczepień, nawet te podsyłane przez przeciwników szczepień. Chyba, że 506 to mniej niż 93. A tak układała się liczna zgonów w VII, VII, IX wg danych przedstawionych przez G. Płaczka.

    • wobroniewiary pisze:

     Bzdury tutaj wyjaśnione

    • Oko pisze:

     @Olga, tu nie chodzi o to, że dzieci są nieważne…. Tylko o to, że o samym covidzie mało wiemy, szczepionkę mRNA to też nowość i teraz pytanie czy powinno się ryzykować? A jak się okaże że np w skutek masowych szczepien wytworzy się mutacja odporna na szczepionki i atakująca głównie zaszczepionych? I wtedy tym dzieciom zrobimy niedziwedzia przysługę… Albo jak się okaże że szczeponka powoduje jakieś mikrourazy np serca co będzie widoczne za 2 lata? Czy cokolwiek innego. Tu problem rozbija się oto, że za mało wiemy… Zobacz, badania NAUKOWE pokazywały skuteczność ok 90% przed zachorowaniem co wiemy że jest już NIEPRAWDA więc skąd pewność, że inne rzeczy – znaczenie trudniejsze do zbadania (niż określenie skuteczności ….) nie ujawnia się za pół roku, rok itp? Wg mnie sytuacja ludzi z grupy ryzyka jest diametralnie różna niż pozostałych. Jak ktoś ma dzieciątko z nowotworem i jedncizesnie cukrzyca, astma i czymś jeszcze to może się nie zastanawiać ale reszta ludzi musi przemyśleć sprawę.zobacz że są kraje które nie szczepia dzieci np Norwegia.

    • wobroniewiary pisze:

     Wiecie co?
     IDĄ ŚWIĘTA – MAMY NOWENNĘ DO DZIECIĄTKA JEZUS I TYM SIĘ ZAJMIJMY!!!

     Ja już dosłownie rzygam tematem szczepień i przepychanek słownych (a sama ang. nie znam)
     Ja się nie szczepię bo to jest dziwny preparaat
     Na zakończenie polecam to, co mi podesłał ks Adam i temat kończę – definitywnie!!!

   • Damian1 pisze:

    Córka miała świrusa, temperatura, oczywiście pcr wyszła…, zamknięta w domu, sama mieszka w innym mieście. Pojechałem następnego dnia do niej i byłem jeszcze kolejny. Rosołek dziecku zrobiłem, pogadaliśmy, pomodliłem się nad swoim dzieckiem buźka w czółka i powrót. Potem byłem jeszcze raz w tygodniu. Nie mam i nie miałem żadnych obaw, odejdę z tego świata ale nie na tego świrusa… Dalej dwa tygodnie wcześniej DŚ gdzieś w necie pokazał mi zwykły lek, który wstrzymuje replikacje wirusa (każdego). Oczywiście nie jest promowany bo grosze kosztuje (polski 4 zł, oczywiście nie dostaniesz ale zamiennik niemiecki już tak 25 zł) . Więc córka zaraz go dostała zanim otrzymała teleporadę (!) Pani z teleporady powiedziała, że to wspaniały lek…Potem, kiedy mogła wyjść już z domu córka zażądała zrobienia sobie zdjęcia płuc. Pani z teleporady dała skierowanie, ale kiedy córka chciała do niej przyjechać na ogląd to usłyszała , że „ona TYLKO udziela teleporad”. Ewentualnie może inny lekarz może ją obejrzy.

    Pan Bóg będzie sprawiedliwym sędzią dla tych ministrów i całego tego środowiska swirusowego
    Nie dajcie się propagandzie. Tylko Bóg!

    • wobroniewiary pisze:

     Nie zgadzam się, że wirusa nie ma – jest… a i ludzie umierają…
     Tyle, że ten sam wirus był znany pod nazwą grypy, jelitówki, zapalenia płuc, noro czy adenowirusa itp. itd.
     Te wszystkie choroby zostały teraz „ulepszone” i nie pomoże im pseudoszczepionka a znane leki (antybiotyki, leki przeciwwirusowe w tym m.in. amantandyna), herbata antygrypowa (woda gorąca ale nie wrzątek + sok z 1/2 cytryny + miód+ imbir + szczypta kurkumy). Przy tym zdrowy styl życia, dieta na odporność a nie objadanie się fast foodami i szprycowanie!

    • JUSTYNA pisze:

     A może pani napisać co to za lek. Dziekuje

    • Ada pisze:

     A co to za lek?

    • xcvb pisze:

     nie wiem czy rozsadne jest bagatelizowanie mozliwosci tego wirusa. wielu tu bylo takich ktorzy sobie jaja z Dawida robili a potem placz i blaganie o „zdrowaski”. ten wirus jest grozny naukoffcy sie o to postarali. obawiam sie ze wielcy tego swiata zaszczyca nas jeszcze grozniejszymi. wiara to jedno ale rozum natchniony Duchem sw tez jest wazny. powinismy dbac o swoje zdrowie i nie wystawiac Boga na probe. Jezeli mial pan az taki kontakt z wirusem to moze warto wykonac test PCR?

     Przypominam rowniez ze 80procent osob hospitalizowanych na DAVIDa to osoby z nadwaga. Jedzmy zdrowo uprawiajmy sport do tego ziolka i bedzie dobrze. PEACE

    • Damian1 pisze:

     xcvb
     Drogi Panie. Nie bagatelizuję żadnej choroby. Podobnie jak to, że wirusy były, są i będą. Ale nie wdam się w żadną narrację narzucaną nam od prawie dwóch lat przez sprzedajnych (w większości) polityków, lekarzy, czy usłużne opłacane „media”, Próby spotkania w debacie są sekowane i natychmiast obśmiewane przez opłacanych klakierów jednego porządku. O innych naiwnych, przestraszonych, (bo przyłączonych na własne życzenie w nurt jednego przekazu) mówiło się, że to usłużni idioci. Będą bronić ich do ostatniej swojej krwi, choćby widzieli niegodziwość z ich strony. Nadchodzą czasy dla nowych świętych. Ta strona, na której się spotykamy dotyka spraw duchowych (w większości a może i w całości). Święty Maksymilian Maria Kolbe jest na te właśnie czasy wzorem miłości do Boga i drugiego człowieka… To Bóg decyduje, w jaki sposób zejdę z tego świata i tylko On! Jeżeli nawet dopuściłby abym się jakimś świństwem zaraził tu tylko dla większego dobra: mojego lub drugiego człowieka. I zawsze to On wyprowadzi z tego jakiś większe dobro… Dotykamy, zatem spotkania z Wiarą a nie z pobożnością. Nauczyciel ma uczyć i być z uczniem twarzą w twarz (szczególnie teraz, kiedy młodzież jest tak strasznie osamotniona i zalękniona). Taki był Jezus-nauczyciel. Lekarz ma leczyć i być z chorym twarzą w twarz, a nie udzielać teleporady, ( bo to w większości to samotność i strach zabija ludzi w domach i szpitalach). Więc tym bardziej nie wyobrażam sobie abym mógł zostawić swoje dziecko bez wsparcia, „Bo nie ma większej miłości od tej, kto życie oddaje za przyjaciół swoich”. I nie zawsze musi chodzić o oddanie fizycznego życia. Ale o bliskość, wsparcie słowem, uśmiechem, żartem, pocałunkiem, przytuleniem, modlitwą. I nikt i nic mi tego nie odbierze. Bóg nie będzie nas rozliczał z iluzji o nas samych, ale z prawdy, jaką On widzi w nas. I nie jestem pysznym tylko wierzę, że Bóg widzi serce a Maryja daje swoją ochronę. W I czwartek miesiąca grudnia w konfesjonale spowiedzi usłyszałem jak Pan Jezus w osobie Kapłana powiedział do mnie:, Kto wytrwa do końca…

   • Kamil@W pisze:

    A propos skuteczności szczepień o przewidywanym czasie przeżycia osób zaszczepionych. Już w pierwszym półroczu czytałam, że w Stanach szkoli się obecnie ludzi, którzy zastąpią tych, którzy „wykruszą się” po szczepieniach.
    https://gloria.tv/share/mK82Qsc7kZyF4pq8SeJ6ZwHzg

   • olga pisze:

    Liczba zgonów poszczepionkowych jest wyższa niż liczna zgonów covidowych.
    Tak mam to rozumieć?

  • Kamil@W pisze:

   No niestety, biskupi znowu torpedują nam święta Bożego Narodzenia. Nie wiem czy wszędzie, ale w Wielkoposce znów limity w kościołach – 30% i zakaz kolędy. Brak słów.
   https://poznan.naszemiasto.pl/archidiecezja-poznanska-koledy-na-swieta-znow-nie-bedzie/ar/c1-8594223

 7. Klara pisze:

  Niemcy aresztują Mikołaja (nie jestem pewna czy jest święty) bo nie miał maseczki

 8. Klara pisze:

  Jak ministerstwo manipuluje danymi bo zaczynają szczepić dzieci

 9. m-gosia pisze:

  PILNE! Premiera „polskiego YT”! Oficjalnie rusza platforma medialna BanBye.pl! Co, gdzie i kiedy!?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s