Ks. Piotr Glas: Potężna burza szaleje wokół Kościoła

Są rzeczy, które się filozofom nie śniły, ale musimy to przetrwać i trwać w Kościele
„Pan Jezus obiecał, że Kościół nie zatonie, ale co z załogą…?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Potężna burza szaleje wokół Kościoła

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. xcvb pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=Uzr3UHsLR04 ogolnie jestem przeciwnikiem wrzucania dziwnych linkow z dziwnych stron z dziwnymi informacjami ale tu w tym wypadku mam zaufanie do Pospieszalskiego. nie niepokoi mnie az tak fakt ze po sczepieniu ktos ma NOPa za to przerza mnie to ze zostaje z takim NOPem sam bbez pomocy i bez ewentualnego odszkodowania.

 3. k pisze:

  Ot: witam, czy ktoś może orientuje się czy gdzieś w internecie można kupić oryginalny medalik z Rue de bac?

 4. duszyczka pisze:

  Prezydent Rafał Piech OSTRO o C-19:
  Przestańcie KŁAMAĆ! Eksperci zostaną rozliczeni!

 5. babula pisze:

  Kochani moja córka jedzie dziś do szpitala i pozostanie tam do porodu (9-ty mc ciąży). Proszę serdecznie o modlitwę w jej intencji, o szybkie rozwiązanie i jak najmniej bolesne. Chociaż wiem, że każdy człowiek w bólu się rodzi, moje matczyne serce zamiera.

  • Bożena pisze:

   +++ ❤

  • Damian pisze:

   Kiedyś też się modliłem o szybkie rozwiązanie dla swojej żony, no i Bóg to dał, ale niestety to też ma swoje wady, bo wtedy trzeba rozcinać (a potem zszywać) krocze. Jak poród dłużej trwa, to wtedy nie ma takich problemów.

   Oby wszystko poszło dobrze
   +++

  • Kasia pisze:

   🙏🙏🙏

  • Antonina pisze:

   +++ za wstawiennictwem św.S.Papczyńskiego

  • Krystyna pisze:

   Kochana Babulu, moją patronką na 2021rok jest Święta Boża Rodzicielka. W związku z tym przypisaną mam modlitwę za małżeństwa oczekujące potomstwa. Już dawno pisałaś o swojej córce. Ją i jej dzieciątko omadlałam codziennie, dziś szczególnie. W październiku moja sąsiadka urodziła synka, zdrowego i bez problemu. Ufam, że tak będzie u Twojej córki. 🙏

   • babula pisze:

    Dziękuję Kochana Rodzino za modlitwę. Córka jest w szpitalu. Czekamy. Będę może coś wiedziała w przyszłym tygodniu. Modlę się w dzień i w nocy. Jesteśmy w miarę spokojni i ufni. Dałyśmy na Msze Św i mówię mojej córeńce, że to czas szczególny: Maryja idzie do Betlejem, córka poszła do szpitala i Obie czekją na poród. Wszystko w ręku Bożym ❤

  • Maggie pisze:

   Matko Najświętsza z Guadalupe weź w Swą Opieką matkę i dziecię i błogosław im i całej rodzinie
   💕🙏🏻❣️

 6. Darek pisze:

  Polka mieszkająca w Niemczech ujawnia, co się dzieje. „Człowiek staje się QR kodem”
  https://tarnogorski.info/polka-mieszkajaca-w-niemczec/

  Polka pochodząca z Piekar Śląskich udostępniła w mediach społecznościowych nagranie z Niemiec, które stało się wiralem i ma już ponad 70 tys. wyświetleń.
  Młoda kobieta chodzi po centrum niemieckiego miasta, w którym odbywa się świąteczny jarmark. Na teren jarmarku są wpuszczane osoby wyłącznie z certyfikatem covidowym.
  „Wszędzie do każdego sklepu żeby wejść, trzeba mieć albo szczepionkę albo być ozdrowieńcem. Po sześciu miesiącach szczepionka i ozdrowieniec nie mają już żadnych praw i muszą się znowu zaszczepić” – twierdzi piekarzanka.
  Dalej mówi, że certyfikat obowiązuje nawet w drogerii i u fryzjera. Dodaje, że oprócz certyfikat trzeba nosić maseczkę i się testować.
  „Po szczepieniu każdy dostaje QR kod, człowiek staje się QR kodem. (…) Ja nie wiem, czy chcecie, żeby w Polsce u was było to samo, jak nie, to walczcie, już walczcie” – oznajmiła.
  Przy jednym z lokali nagrywająca pokazała potykacz informujący, że do środa może wejść wyłącznie osoba zaszczepiona i ozdrowieniec tzw. zasada 2G. Nadal jednak w sklepie obowiązuje limit osób.
  „Mimo tego, że dają wam trochę wolności po szczepionce, to jednak nie do końca. (…) Oni będą wiedzieć wszystko o was, każdy wasz jeden krok będą widzieli” – mówi.
  Zobaczcie nagranie

 7. Ela pisze:

  Proszę o modlitwę za rodziców chorych na civit, choroba ciężko przebiega. Bóg zapłać

 8. wobroniewiary pisze:

  AUSTRALIA Policja, lekarze, pielęgniarki, pracownicy, nauczyciele i górnicy podrzucają mundury robocze przed Parlament Perth. Odmówili szczepienia i nie mogą już pracować.

 9. Perełka pisze:

  Módlmy się ,żeby rząd nie wprowadził przymusu szczepień we wczorajszych wydarzeniach nagonka na niezaszczepionych jako głównych sprawcach ” szalejącej pandemi”,przymusowych szczepieniach ,których domaga się lewica i szczepieniu dzieci ,o czym od miesięcy mówi dr Rajtkowska ,że to eksperymenty na dzieciach ,a jej zawiadomienia do prokuratury i wysyłane listy do rządu(jak również innych lekarzy niezależnych od koncernów farmaceut.)jak widać są przemilczane.Tylko w Bogu nadzieja .

  • wobroniewiary pisze:

   Już wprowadził – 3 grupy od 1 marca: medycy, nauczyciele i służby mundurowe 😦

   • Kasia pisze:

    Tak, właśnie też przeczytałam. Wszystko idzie według planu. Moja siostra i szwagier są nauczycielami. Mają małe dzieci i nie chcą się szczepić. Mają też kredyt na mieszkanie. Maryjo ratuj! Tylko cud nam pomoże. Królowo Polski ratuj nas!

    • Oko pisze:

     Kasia, powiedz im o tej szczepionce Novavax, jak będą musieli się zaszczepić to niech pomysla o tym preparacie – to jedyna szczeponka starego typu – jedyny mankament taki że jak ktoś już raz się czymś zaszczepił na covid to ponoć ma nie mieć do niej dostępu – ona będzie tylko dla tych nieszczepionych dostępna. Niech czekają do ostatniej chwili czyli do lutego bo od marca ma to niby wejść bo może wcale nie wejdzie a tylko to straszak jest, zobaczymy. I jak nie można kogoś zwolnić bo nie ma szczepienia to może będzie tak że ich wyślą do domu ale z pensja… Trzeba poczekać co rząd zrobi, nie spieszyć się z decyzjami.

    • wobroniewiary pisze:

     Tutaj czytam o tym:
     17 listopada 2021 roku Europejska Agencja Leków rozpoczęła procedurę warunkowego dopuszczenia do obrotu szczepionki przeciw COVID-19 firmy Novavax. Szczepionka ta to preparat podjednostkowy, przygotowany metodami konwencjonalnymi. Zawiera rekombinowane białko S wirusa SARS CoV-2 oraz adiuwant, którego celem jest wzmocnienie poszczepiennej odpowiedzi odpornościowej. Białko zostało przygotowane metodą rekombinacji z wykorzystaniem ekspresji białka w komórkach owadzich z wykorzystaniem systemu bakulowirusa.

     https://szczepienia.pzh.gov.pl/szansa-na-nowa-szczepionke-przeciw-covid-19-w-unii-europejskiej/

    • eska pisze:

     Szczepionka i paszport szczepionkowy to subskrypcja na prawa obywatelskie, która będzie musiała być odnawiana co kilka miesięcy.
     Trzeba nam pamiętać o puencie tego kazania: https://youtu.be/NMxZGeyFs4k
     A ja dodatkowo przypomnę: kto wytrwa do końca, będzie zbawiony.

   • Kasia pisze:

    U mojego syna w klasie 3 osoby szczepione i chore. Mój syn zakażony był przez nauczycielkę (zaszczepioną). Nauczycielki miesiąc nie było. My nieszczepieni po ok 2 tygodniach wróciliśmy do pracy, szkoły itp. Obecnie chora szczepiona wychowawczyni, która ciężko przechodzi (informacja od pani z j.polskiego). Mój syn już na 2 raz zdalne przez kogoś zaszczepionego. Wokół nas chorują szczepieni i nieszczepieni. A wg moich obserwacji szczepieni dłużej chorują. To są moje obserwacje. Wszystko musi się wypełnić. Ja tak naiwnie myślałam, że Polskę to ominie. Ufałam PIS-owi, że stoi za narodem i że nie pozwoli na przymusowe szczepienia. Prezydent obiecał, że nie będzie przumusowych szczepień! Moja siostra ze szwagrem jak nie zaszczepią się to stracą pracę? Czy naprawdę do tego dojdzie? Zaczną od nich a skończą na nas! Jutro godzina łaski, błagajmy o ratunek!

   • wobroniewiary pisze:

    Apokalipsa – 22,10-12
    «Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi, bo chwila jest bliska.
    Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
    i plugawy niech się jeszcze splugawi,
    a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
    a święty niechaj się jeszcze uświęci!
    Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną,
    by tak każdemu odpłacić,
    jaka jest jego praca» .

  • xcvb pisze:

   im wiekszy ucisk tym blizej wyzwolenie. poslowie i senatorowie pisu ktorzy popra przymus szczepien musza sie liczyc z konsekwencjami straca wyborcow warto ich o tym informowac np emailem( oczywiscie bez zadnych grozb czy wyzwisk) za chwile pewnie przyspieszone wybory. oni boja sie tylko jednego – ze nie dostana sie na kolejna kadencje.

   • Wuj Tom pisze:

    Ja właśnie wysłałem posłowi na którego głosowałem że drugi raz tego błędu nie popełnię…

   • eska pisze:

    Nie jestem pewna, czy oni się boją wyników następnych wyborów, bo zachowują się tak, jakby wiedzieli, że następnych już nie będzie. Poza tym bardziej się boją mocodawców, którzy im każą realizować plan.
    „Build back better”: https://mobile.twitter.com/MartyBent/status/1437199979177721857?s=20

    • eska pisze:

     Proszę zauważyć, że przez kilkanaście ostatnich miesięcy wszystkie liczące się państwa świata robią bardzo skoordynowane ruchy i razem zgodnie maszerują. Czyli prawdopodobnie podlegają czyjejś władzy, a przynajmniej czyjejś skutecznej inspiracji. Kto ich tak może inspirować do tego, że zamykają ludzi w domach, zamykają im sklepy, firmy, każą im się szczepić i zakładać maseczki, no kto? – zapytał ekspert. (…)
     Politycy nawet nie próbują źle myśleć o Wielki Czwórce, bo ktoś mógłby jeszcze usłyszeć. Myślę, że politycy są „lokajami” tak wielkich kapitałów, i to właściwie wszyscy. Jak się trafi wśród nich jakiś taki twardy gracz, to się go raczej nie przepuszcza przez te różne sita awansu. Dopiero wojna pozwala takim osobom wypłynąć, a do wojny pozostało jeszcze trochę czasu. Nie sądzę, żeby politycy mieli teraz odwagę przeciwstawić się Wielkiej Czwórce – podkreślił.
     https://medianarodowe.com/2021/12/07/swiatem-rzadzi-wielka-czworka-jest-to-skala-koncentracji-kapitalu-i-wlasnosci-jaka-malo-kto-sobie-uswiadamial/

    • xcvb pisze:

     tam po prostu kazdy ma haki na kazdego. polityca sa szantazowani a jak na kogos nie ma hakow to konczy jak ten posel ktorremu narkotyki dosypali i potem skalal w sejmie. a co do wielkiej 4 to akurat UE jest na wojnie z gigantami technologicznymi. szlachta zre sie medzy soba ale w jednym sa zgodni ze chlop ma siedziec cicho. system dozoru elektronicznego tego dopilnuje. Prosze zwrocic uage ze jednak z 5 dla zwierzat pis sie wycofal po tym jak im slupki spadly. no i nie oszukujemy sie kovidowy zamordyzm w PL jest najdelikatniejszy. obawiam sie jednak czegos innego: jezeli pis nie bdzie wspopracowal to zostanie wymieniony na jakas kolicje holownia-PO pod patronatem usaniemcy. bierny opor i modlitwa jest jedynym slusznym rozwiazaniem.

    • xcvb pisze:

     to co dla mnie jest najbardziej ciekawe: zobaczie jak slabo wyszczepione sa kraje bylej jugoslawii. jednak medjugorie robi swoje.

    • Maggie pisze:

     @Krystyna: W Ontario w mediach cieszą się, że ok 16% tj tych 5-11-latkow jest zaszprycowanych. W Kandzie już ci „starsi” tj od 12 wzwyź jeśli bez „kenkarty/paszportu” nie mają prawa/możliwości wsiąść z rodzicami (nawet tymi zaszprycowanymi) ani do pociągu ani do samolotu.
     Może ten link łączy się z Iskrą z Polski?

    • wobroniewiary pisze:

     „Może ten link łączy się z Iskrą z Polski?”
     O co tu chodzi?

    • Maggie pisze:

     Link w znaczeniu oprzytomnienia i sprzeciwu, jak z pieśni „z maleńkiej iskierki hej wielki ogień powstał” . Stąd pomyślałam, że może (oby tak było🙏🏻), żeby iskierka z takiego myślenia o ujawnianiu Prawdy, się rozpaliła: łącząc, mobilizując płomiennie tak, iż cała Polska z jej politykami się przebudzi, a nabierając odwagi, otworzy oczy i serca na Boga, by ufnie z wiarą, nadzieją, w duchu miłości Boga, bliźnich powiedzieć solidarnie: stop!
     Potrzeba solidarnej mobilizacji, pod Bożymi Sztandarami – bez podziałów.

 10. Czytelniczka pisze:

  Jestem nauczycielką, nie chcę się szczepić. W mojej szkole jest nas tylko kilkoro niezaszczepionych. Zdrowe osoby kilka razy były na kwarantannie. Mi się udało. Zaszczepieni dumnie głoszą, że zapisują się już na trzecią dawkę. I już od dawna czekają na wprowadzenie zaostrzeń.
  Moja dziewiętnastoletnia córka wiosną miała operację, zmiany nowotworowe .Profesor powiedział jej, że nie może się zaszczepić.
  Dzisiaj modliłam się przed Najświętszym Sakramentem.
  Jezu ufam Tobie.

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻💕

  • xcvb pisze:

   przedewszystkim nie wolno dawac sobie wmoic ze jest jakis podzial na zaszczepionych i niezaszczepionych. wszyscy jestesmy ofiarami tej pandemii i okolicznosci. duza czesc niezaszczepionych niepotrzebnie agresja i fakenewsami sama zraza do siebie zaszczepionych. ja mam wielu zaszczepionych w swom otoczeniu mlodych i starych i wiekszosc zaszczepila sie dla swietego spokoju i czuje sie oszukana i nie ma zamiaru brac 3 dawki.

   • wobroniewiary pisze:

    Ale ludzie w pracy są stawiani pod ścianą – albo się szczepisz albo żegnaj!

    • eska pisze:

     Ale wiedzieliśmy o tym nie od dziś z Apokalipsy – że kto nie odda pokłonu bożkowi będzie skazany na ostracyzm. Jest to trudny czas wymagający radykalnych wyborów. Szarpaninę wewnętrzną i oburzenie rozumiem, ale zdziwienia nie bardzo. Byliśmy na to przygotowywani.

    • Maggie pisze:

     To jest smutna prawda, zwłaszcza, że wielu zaszczepionych jest skażonych bakcylem nienawiści do tych niezaszprycowanych, a którzy są osaczani za to … że jeszcze przetrwali i z tego powodu coraz większe naciski ze wszech stron. To tak jakby mając nóż na gardle, czuło się sztylet pod łopatką, stojąc na rozżarzonych węglach … Bolesne w tym, że/jeśli naciskają osoby, po których się nie spodziewa agresji z powodu wypranego medialnie mózgu (albo jeszcze do tego egoistycznego rodzaju „wendety”, że skoro ja się dałem, to ty też musisz dzielić taki los).

     @xcvb: Z tym otwieraniem oczu (tu gdzie mieszkam) na 3-cią serię, to nie jest aż tak jednoznaczne na „nie” … bo wielu, już nań gotowych, gdy wprowadza się „humanitarno-przywilejową” listę pierwszeństwa na „eliksir życia” … i wielu przyjmuje na serio taki „wiarygodny obowiązek” oraz już kolejne zapowiadane serie na następne lata … jak matoły… bo nawet kobiety ciężarne 😳idą się szpikować eksperymentem (bo tak im zalecają), choć są odpowiedzialne nie tylko za siebie ale i za maleństwo pod sercem.
     Ocean MODLITWY tu konieczny.

    • xcvb pisze:

     eska moje zdanie jest takie ze to nie jest jeszcze ten moment ze wylatujesz z pracy jak nie podepczesz rozanca to dopiero rozgrzewka. sam okres przesladowan za wiare bedzie bardzo krotki. na razie to jest tylko wojna psychologiczna w PL wdrazanie tych wszystkich totalitarnych rozwiazan bedzie mocno opoznione.

     maggie polska to nie kanada tutaj ludzie maja inna mentalnosc. nawet najbardziej ortodoksyjni wyznwacy tvn czuja sie oszukani.

     jak jakas mloda osoba pierwszego kovida przechodzila lagodnie potem sie zaszczepila i potem drugiego kovida przechodzi duzo ciezej no to cos tu nie gra i kazdy leming to widzi.

    • Maggie pisze:

     Xcvb:
     Czuję/wiem, że Polska to jak niebo – szczególnie w tym kontekście. Myślenie … tu w tym multi-kulti-kraju …. ma wielką przyszłość = od lat, a teraz częściej zwykłam sumować dyplomatycznie. Skoro nawet przy suplementach lub tradycyjnych ziołach np na katarek czy przeziębienie na etykiecie jest klauzula by z jakimiś dolegliwościami, alergiami ludzie, a zwłaszcza ciężarne nie brały … to poddawanie się eksperymentowi genetycznemu, obejmującemu naturalną immunologię …. jest nad wyraz wymowne 🤕🔨 … a popychanie i forsowanie jab or job to jak egzekucja złapanych w pułapkę.

     Jestem w trakcie słuchania na MP3 „Oczami Jezusa” i pod wielkim wrażeniem, Miłości Pana Boga u autora oraz ciepła bijącego ze Słów Jezusa.
     Wszystkich Was obejmuje modlitwą 💕🙏🏻❣️

    • eska pisze:

     @xcvb, nikt nie mówi o deptaniu różańców jako jedynej formie oddania pokłonu bożkowi. Za IIWŚ wystarczyło stanąć po stronie hitlerowców, ew. w jakiś sposób ustąpić ze swoich zasad na przykład dla zachowania komfortu własnego bytu, pracy, bezpieczeństwa własnej rodziny. Znamy historię, znamy postawy tych, których uznaliśmy za niezłomnych bohaterów oraz tych, którzy zapisali się w historii np. jako kolaboranci. (Podaję tylko takie skrajne postawy dla skrótowego zarysowania, o co mi chodzi).
     Dziś przogromnym bożkiem jest stabilizacja i bezpieczeństwo i my jako współcześni Europejczycy bardzo lubimy czuć grunt pod nogami, mieć kontrolę nad własnym losem. Za dużo w nas jest nas, za mało zawierzenia Bogu w ciemno. Decyzje oparte na takiej tendencji, jeśli będą gremialne, przyczynią się do przyśpieszenia wprowadzenia totalnego zniewolenia, gdzie bez paszportu „nic nie kupisz ani nie sprzedasz”. Te pojedyncze decyzje pojedynczych osób próbujących zadbać o byt własnej rodziny poprzez pójście na kompromisy czy na szczepienia „dla świętego spokoju” złożą się na to, że ludzie niezłomni w swych postanowieniach pozostaną w takiej mniejszości, że nie będzie problemem wobec tak małej liczby osób „wyciągnąć konsekwencje”. Wystarczy przestać być niezłomnym i zacząć isć na jakieś ustępstwa patrząc na własne „tu i teraz”, a małymi krokami będzie nam przesuwana granica. To jest dyweraja psychologiczna, rozgrywanie ludzi malutkimi kroczkami, żeby znajdowali uzasadnienie, że robią dobrze, że tak musieli, że to jeszcze nic takiego złego. Typowe diabelskie zagranie przy zwodzeniu ludzi.
     I to właśnie miałam na myśli. Bardziej oddawanie pokłonu bożkowi stabilizacji i bezpieczeństwa niż oczywiste zaparcie się wiary wprost.
     Pan Bóg zapewniał nas, że przyjdzie z odpowiednimi laskami do tych, którzy pozostaną Mu wierni. Ale to dotyczy także zawierzenia Mu i zejścia z desek pokładu łodzi aby chodzić po wodzie, bo skoro Jezus powiedział, że się da, to mamy być wpatrzeni w Niego i wiedzieć, że się da. On nas nie zostawi bez odpowiednich rozwiązań i łask, które albo uchronią nas od złego albo uzdolnią do przyjęcia go na chwałę Boga. Ale tu pytanie do każdego z nas: „wierzysz w to, czy tylko mówisz, że wierzysz?”

  • Bozena pisze:

   😇🙏💟

  • Aleksandra pisze:

   Jest od niedawna utworzone Stowarzyszenie Niezależnych Nauczycieli, które skupia Nauczycieli, którzy są nieszczepieni, i powstało aby się wzajemnie wspierać.
   Nie znam dokładnego adresu ale słyszałam ich wystąpienie…, był na nim też Pan Grzegorz Płaczek z Kobióru.
   On też utworzył Stowarzyszenie i skupia prawników, pomagając z zebranych pieniędzy, za darmo ludziom prześladowanym przez pracodawców i innych m.in. chroniąc uczniów nieszczepionych przed prześladowaniem ze strony dyrekcji szkół, a i innych krzywdzonych przez pseudo-pandemię…
   Proszę zgłosić się do Pana Grzegorza, a na pewno coś ;poradzi na to bezprawie…
   Na jego portalu są też, wzory różnych pism, napisane przez prawników, aby ludzie w różnych sytuacjach potrafili się też sami bronić i nie ulegać naciskowi.
   Podaję niżej też link, gdzie są różne wzory pism, a w tym m.in. na bezprawne zmuszanie do szczepień, z których można korzystać w razie potrzeby:
   http://paniprawnik.com/
   oraz na
   https://rebel24.pl/sprzeciwy-wnioski-skargi-pisma-materiały-do-pobrania/
   tu jest też lista różnych pism i materiałów do pobrania przygotowanych przez Radcę Prawnego Katarzynę Tarnawę-Gwóźdź.
   Moja siostra, też jest nauczycielką i nie ma zamiaru się szczepić, choć nie ma lekko, a jest ich też tylko kilka osób. To jest walka i nie możemy się poddawać.
   Pamiętaj Czytelniczko, że nie jesteś sama, jest nas dużo, tych osób niezaszczepionych…
   Z Panem Bogiem.

 11. Edyta pisze:

  +++ we wszystkich intencjach ❤

  • beatkaa pisze:

   We wszystkich intencjach: Święta Maryjo Niepokalanie Poczęta Módl się za nami+ Matko Ratuj nas przez płomień miłości Twojego Niepokalanego Serca+

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s