Ks. Piotr Glas: Dzisiejszy świat to dom wariatów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Dzisiejszy świat to dom wariatów

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Maggie pisze:

  Akurat też trafiłam na to kazanie ks.Piotra, szukając tego nagrania jako przypomnienie, bo chyba je znasz:

  💕🙏🏻❣️

 3. duszyczka pisze:

  PSALM 91-codzienna szczepionka

  Przeczytane w sieci:

  DIVOC 91
  PSALM 91
  W tradycji żydowskiej
  Midrasz Bamidbar r. 12, 3 zawiera informacje o kontekście powstania rzeczonego Psalmu, specjalnym znaczeniu studiów nad Torą oraz o naturze wzmiankowanych w Ps 91:5-6 demonów. Mówi się tam bowiem, że Psalm 91 po raz pierwszy zaśpiewał Mojżesz podczas wspinaczki na górę Synaj, by odpędzić atakujące go anioły zniszczenia. Midrasz wyjaśnia też dokładnie, kim są poszczególne demony. W ten sposób np. interpretuje się tutaj „mór niszczący w południe” z w. 6:
  Nasi rabini nauczali, że [pomór] to demon. Dlaczego jednak zwie on się pomorem? Rabbi Abba bar Kahana powiedział: ponieważ {morzy} on w trakcie dziennej nauki od czwartej godziny dnia [ok. 10:00] aż do końca dziewiątej [ok. 15:00]. Rabbi Lewi powiedział: ponieważ {martwi} on w trakcie popołudniowych lekcji, od końca czwartej godziny dnia aż do początku dziewiątej. {Działa} on nie w cieniu i nie w pełnym słońcu, ale pomiędzy cieniem i słońcem. Jego głowa podobna jest do [głowy] cielca, z czoła wystaje mu róg a [on sam] {kręci się w koło} jak dzban[5].

  W podobny sposób interpretuje się w tym midraszu pozostałe demony a wątki te zostały podjęte również w późniejszych midraszach: Tanchuma Naso oraz Szocher Tow Tehilim 91.[2] Warto też wspomnieć, że spisany po hebrajsku renesansowy grymuar magiczny Szimusz Tehilim przedstawia Psalm 91 jako odpędzający „złego ducha” powodującego chorobę[2].

 4. wobroniewiary pisze:

  Jutro podam więcej w nowym wpisie

 5. Mzz pisze:

  Potrzebny pilny szturm modlitewny za polke mieszkająca w de, zaplanowana aborcja na 30.11. Jezu zajmij się tym

 6. olagal pisze:

  Bardzo polecam,jeśli ktoś jeszcze nie słuchał:

  Szczególnie tą trzecią część gorąco polecam. Bardzo aktualne,tym bardziej teraz w trakcie trwania Wielkiej Nowenny za ojczyznę do św. Andrzeja Boboli. W przeddzień uroczystości,które odbędą się w Strachocinie w ten wtorek z okazji 450 rocznicy urodzin św.Andrzeja Boboli.
  Aż zapragnęłam tam być.

  • Maggie pisze:

   🤔dzięki pomocy mediów, zwerbowanych, to „witamina C19” jest overdosed czyli przedawkowana, bo odeń „dostaję” zawrotów głowy i mdłości. Dla pikantności tematu dodam, że najważniejszym lekarzem tj na CAŁĄ Kanadę jest obecnie Theresa Tam, która jest doradcą Justin’a Trudeau. Zaś na wspomnianą przyprawę, która nie tylko piecze ale i pali wnętrze człowiecze … się składa, to co piecze tak mocno, iż czyni w sercu głębokie blizny, bo „top doktor” jest kobietą … przerobioną z mężczyzny. Jako, że w 1965r urodzony, biologicznie = chłopiec, który dorósł , aby w pewnym momencie, „Quack Quack”, na Wiki photo zmieniono, tak, że już NIE widać jakie pierwotnie było ono. Pani dr Theresa (od 2016/17 mianowa”na” na stanowisko „top dr”, przez Minister of Health Jane Philpott) … ma więc, jak się o tym NIE mówi … gender dysphoria, jest z korzeni Hong Kong chińskich nacjonalistów .. związaną z kanadyjską partią komunistyczną i pan premier słucha „jej” rad. Żródło w j.angielskim, tej informacji dodaje, że przy takich walorach, trudno się więc dziwić, iż promuje „ona” znak bestii.
   Niedługo BN i chyba lockdown bliski … ale kończę, bo temat zaczyna się śliski.

 7. Paweł pisze:

  „Tytułowemu” – w tym wpisie – ‚domowi wariatów’ przydałoby się z pewnością (jak i KAŻDEMU z nas na tej ziemi) co nieco [więcej] MĄDROŚCI oraz ROZTROPNOŚCI:

  TO zaś jest Siedem Wielkich Antyfon „O” – stosownych na pewno, tak dla przypomnienia, w dniu rozpoczęcia (dziś akurat) ADWENTU:
  https://pl.aleteia.org/2016/12/20/slyszales-kiedys-o-adwentowych-antyfonach-o-poznaj-piekna-tradycje-kosciola/
  Śpiewane – choć rzadko w całości – jako znana adwentowa pieśń kościelna:

  A tu na koniec ich oryginalna wersja łacińska:
  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=361&doc=304

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s