Śladami Ojca Dolindo Ruotolo: Moja misja trwa – zaproszenie na wyjątkową podróż śladami mistyka z Neapolu

Dziś, 19 listopada przypada 51. rocznica śmierci Sługi Bożego
ks. Dolindo Ruotolo

Kilka lat temu cała Polska zachwyciła się skromnym księdzem z Neapolu — Dolindo Ruotolo. Co takiego sprawiło, że ta fascynacja trwa do dzisiaj? Na to pytanie każdy z nas może odpowiedzieć na swój własny sposób. Nasze historie są różne, ale łączy je ta jedna wyjątkowa postać.

Razem z Joanną Bąkiewicz-Brożek — autorką bestsellerowej biografii „Jezu, Ty się tym zajmij!” i wicepostulatorką procesu beatyfikacyjnego ks. Dolindo Ruotolo chcemy zaprosić Was na wyjątkową podróż śladami mistyka z Neapolu

Joanna Bątkiewicz-Brożek:
„Moja misja trwa. Jezu, Ty się tym zajmij! część 2”

Kontynuacja bestsellerowej książki „Jezu, Ty się tym zajmij!”
„Drogi czytelniku, jeśli zamierzasz sięgnąć po tę książkę, licz się z tym, że zarwiesz kilka nocy, zawalisz parę ważnych spraw i przeoczysz sporą liczbę podjętych zobowiązań. W zamian za to otworzy się przed tobą wiele faktów i okoliczności z życia świętego kapłana z Neapolu, poruszy się serce i przymusi do przemyśleń, a co najważniejsze, pozwoli ci przez pewien czas oddychać nadprzyrodzonością. (…) Joanna ma talent do opowiadania, a jeszcze większy do wyszukiwania miejsc oraz osób na pozór całkowicie niedostępnych. Sięga po nowych świadków, wydobywa z rumowisk nieznane dokumenty, otwiera zaryglowane drzwi”.
KS. PROF. ROBERT SKRZYPCZAK

Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka bestsellerowej biografii Jezu, Ty się tym zajmij!, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego ks. Dolindo Ruotolo, kontynuuje podróż śladami niezwykłego kapłana z Neapolu. Odkrywa pozostawione przez niego dziedzictwo i proroctwa, a także ukazuje jego heroiczną drogę krzyża. Dlaczego był wyszydzany i odrzucony przez Kościół, któremu pozostał posłuszny do końca? Kto chciał go zniszczyć i czemu toczył zażartą walkę z dziełami mistyka z Neapolu? Jak o. Dolindo widział rolę kobiety w Kościele? Co mówi w przesłaniu z zaświatów i swoim duchowym testamencie?
Ta porywająca opowieść o skromnym kapłanie z Neapolu będzie dla wielu czytelników ogromnym zaskoczeniem.

JOANNA BĄTKIEWICZ-BROŻEK – ur. w 1976 r., żona i mama. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia podyplomowe z teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Postulatorskie przy Kongregacji ds. Świętych w Rzymie. Wicepostulatorka w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym o. Dolindo. Autorka pierwszej biografii o. Dolindo, Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda nagrodzonej Feniksem w 2018 r. Od kilku lat bada życie sługi Bożego z Neapolu.

Link do książki : https://bit.ly/3CqOuE4

Joanna Bątkiewicz – Brożek, autorka bestsellerowej biografii Jezu, Ty się tym zajmij! i wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego ks. Dolindo Ruotolo, zaprasza w filmową podróż śladami niezwykłego kapłana

🙌 👉 W specjalnie przygotowanej serii filmowej „Moja Misja Trwa. Śladami Ojca Dolindo Ruotolo”, dziennikarka zabierze nas w miejsca związane z życiem i działalnością mistyka. Odsłoni przed nami nowe fakty i proroctwa, a także odkryje jego heroiczną drogę krzyża. Ta porywająca opowieść o skromnym kapłanie z Neapolu będzie dla wielu ogromnym zaskoczeniem!

 ℹ️ PREMIERA pierwszego odcinka już we wtorek 23 listopada 2021! 🎞 Cała seria dostępna będzie na kanale Youtube Wydawnictwa Esprit.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

88 odpowiedzi na „Śladami Ojca Dolindo Ruotolo: Moja misja trwa – zaproszenie na wyjątkową podróż śladami mistyka z Neapolu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Maggie pisze:

  Komisja Sejmowa – 💕🙏🏻❣️niech Pan Bóg prowadzi i niech będzie bezpieczna/zdrowa, bo Prawda ważna dla całego Świata dla Wieczności i ziemskie lata:

 3. wobroniewiary pisze:

  Łączymy się duchowo z Neapolem 🙂

 4. Maggie pisze:

  Nie jest to reklama dla nieznanego mi prelegenta (w dziwnej orientalnej kreacji), lecz generalna informacja: jak ważny jest cynk, który wzmacnia odporność organizmu przed i przy istniejących chorobach np wirusowych oraz innych (np białaczce!), oraz na co trzeba zwrócić uwagę, aby poziom cynku był właściwy bez niespodzianek, bo akurat czuję poprawę, od tabletek cynkowych z witaminą C do ssania (jedna z echinacea, druga ze slippery elm):

 5. Kasia pisze:

  Przepraszam, że poruszam w tym miejscu taki temat. Ale mimo tego, że jestem chora, to nie daje mi spokoju. Dużo złego naczytałam się o testach na koronowirusa. Oczywiście po fakcie, całą rodziną mieliśmy zrobione. Te straszne, głebokie z nosogardzieli. Teraz czytam, że uszkadzają barierę krew-mózg i w ogóle mogą narobić dużo złego. Czy komuś coś o tym wiadomo? Już nigdy nie zgodzę się na te testy. Ufam, że mając Cudowne Medaliki na szyi, Maryja nas uchroniła. Boże ratuj!

  • Kasia pisze:

   Przez cały czas proszę wszystkich o modlitwę. Jest mi już wstyd. Ale dzisiaj tak bardzo jej potrzebuję. W nocy spać nie mogłam, lęk i ciągłe Akty strzeliste: Jezu, Ty się tym zajmij, Jezu ufam Tobie, Maryjo ratuj nas, i tak w kółko. Ciągle płaczę. cìągle myśli, że to przez moją panikę te testy mieliśmy. Psychicznie ciężko, nawet nie mam siły wstać z łóżka, ogromny lęk…co się ze mną dzieje? Przychodzą myśli, że mimo tego, jak modlę się i staram ufać Bogu, Maryi to zostałam sama z tym a sama z tym nie dam rady.

   • Maggie pisze:

    Kasiu, mów Jezusowi sercem i własnymi słowami o tym niepokoju, lęku etc. Oddaj to Panu Bogu przez Maryję i wstawiennictwo Wszystkich Świętych – przy modlitwie osobistej, sercem.
    Ks.Bashobora bezwiednie zjadł podaną truciznę … i … jemu nie zaszkodziła. Ufaj Bogu, uwielbiając Go, bez względu na to co wokół się dzieje i co Ciebie spotyka.
    Nie zawsze w życiu, przy „jakimś ciosie” łatwo o spokój. Stąd w modlitwie serdecznej mogą być też użyte słowa PRAGNIENIA takiej UMIEJĘTNOŚCI jak: pokładania ufności, skruchy, serdecznej wdzięczności (w dziękuję, przepraszam, proszę) oraz wiary, nadziei, miłowania Boga i bliźniego etc, bo Pan Bóg słyszy i widzi pokorę i dobro takiego pragnienia.
    Nie zapominam o Rodzinie WOWit’owej 💕🙏🏻❣️
    Kasiu: To nie wstyd prosić o to co naprawdę potrzebne, zwłaszcza o modlitwę, której, tak jak i błogosławieństwa, NIGDY zbyt wiele.
    Niech Matka Najświętsza pocieszy, chroni, pomoże, okrywając płaszczem Swej nieustannej Opieki.
    💕🙏🏻❣️
    P.S.
    Z Psalmu: „Kto się w opiekę odda Panu Swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu …etc… ciebie On …etc … i w zaraźliwym powietrzu ratuje …etc… pod Jego Pióry uleżysz bezpiecznie” …

   • Oko pisze:

    Kasia, byście wiedzieli niedługo po teście że jest cos nie tak – to jest praktycznie niemożliwe, musieliby przebić się przez tkankę a to byście czuli.
    Zrobiłaś dobrze, teraz macie wpis jako ozdrowieńcy więc dobrze że te testy były zrobione. To jest na plus w tej sytuacji.
    Odpoczywaj, zdrowiej, śpij, to już za Wami.

   • Bożena pisze:

    Kasiu bardo cię proszę włącz sobie transmisję z kaplicy adoracji z Niepokalanowa i staraj się poświecić regularnie choćby 15 min. na trwanie przed Jezusem a wszystkie swoje lęki, to co cię przygniata złóż na ten czas u stóp Maryi i staraj się o nich nie myśleć, nie adorować problemów tylko przytulić się do Jezusa. On z monstrancji promieniuje na ciebie, przenika jak promienie rentgenowskie, uwalnia i uzdrawia. Dziś nie mam czasu żeby więcej napisać, ale może uda i się wieczorem albo jutro.

  • olagal pisze:

   Nam nic nie uszkodziły,ani ogromnej ilości znajomych którzy je mieli robione.
   Chwilowy dyskomfort i tyle.
   Nie ma co się teraz zamartwiać.

   • Kasia pisze:

    Dziękuję za modlitwy. Ja najbardziej martwię się o 5 cio letnią córeczkę. Nie dała zrobić z gardła, więc kobieta zrobiła z nosa. Trochę łzy poleciały. Obecnie ona jest z nas najzdrowsza, spiew
    a i bawi sie. Ale to nie daje mi spokoju, że jej nie ochroniłam…chociaż jej. W ogóle ten cały wirus tak nas zaatakował zaraz po powrocie męża z Wojowników Maryi z Bydgoszczy . Ostatnie 2 tyg to tyle cierpienia mnie spotkało. Chyba mnie przerosło. Chyba mam depresje. Wczoraj wieczorem dopadła mnie migrena. Odebrało mi wzrok i nawet miałam problem z wysłowieniem się ( choruję na migrenę ale wczoraj to był dramat). Caly dzień płacze i modle
    się i nic nie chce ulżyć. Już nie wiem, co robić. Mój mąż krzyczał wczoraj na mnie
    , żebym sie ogarneła. mama wydzwania próbuje pocieszyć. A dla mnie wszystko obojętne. Nie chce tak żyć, mam dzieci, które na to patrzą. Boże ratuj!

    • olagal pisze:

     Kasiu,spokojnie,powoli wyjdziecie z tej choroby,bo gdyby nie to,że tak straszą we wszystkich mediach, sama choroba nie jest aż tak groźna jak ta cała nagonka niszczaca ludziom pokój wewnętrzny.
     Moje dzieci też miały testy jak wszyscy chorowali. I jak wszysk8m rodzicom,nie przyszło mi do głowy,że trzeba dzieci chronić przed zwykłym wymazem z nosa…
     Są gorsze zabiegi a czasem po prostu konieczne i nie ma co tego roztrząsać. Nic złego nie zrobiłaś tym bardziej,że dziecko pogodne,bawi się,na pewno w niczym mu to nie zaszkodziło.
     Jeśli chodzi o chorobę to teraz już będzie coraz lepiej. Ogrom ludzi wokół to przechorowało i mówi,że gdyby nie ta histeria medialna to by potraktowali ją jak każdą inną. Niepotrzebny dodatkowy stres.
     Mam nadzieję,że nastrój też się powoli zacznie poprawiać czego z serca życzę 🙂
     Plus taki,że macie to za sobą i pół roku spokoju,nikt was nie będzie nękał o szczepienia itp.
     A odporność po przechorowaniu utrzymuje się bardzo długo. U nas w otoczeniu rok temu chorowało nas bardzo dużo i nikt się nie zaraził drugi raz póki co. Za to poszczepionych a mimo wszystko chorych jest już kilka przypadków.

    • Oko pisze:

     @Kasia, kup sobie herbatkę z dziurawca ale lepiej sam dziurawiec – to taki naturalny ale skuteczny antydepresant, pomoże, pamiętaj się tylko nie opalać po nim bo skóra może dostać przebarwień. I najpierw poczytaj sobie jak pić, nie wolno też go łączyć z lekami antydepresyjnymi.pomoze się uspokoić.

   • Kasia pisze:

    Czytałam Pani wpis o antybiotykach. Ja biorę od czwartku i te dusznosci mam wrażenie, że minęły. Na początku bardzo źle czułam się po antybiotyku…mdłosci itp. Mam go brac 7 dni. Czy powinnam przerwać? Mnie zbadała lekarka w przychodni, usłyszała coś w płucu i przepisała.

   • xcvb pisze:

    olagal co siadzisz o uzywaniu NAC (acc) przy kovidzie? NAC ma duzo roznych ciekawych wlasciwosci i jest bezpiczny (chociaz z niewoadomych przyczyn po 50latach zakazali sprzedazy jako suplement)

  • Estera pisze:

   Kasiu, może tak być z tą barierą, ale to są rzadkie sytuację i już byś czuła, że coś jest nie tak. Pamiętam o tobie w modlitwie. Dzisiaj w Katowicach odbyła się beatyfikacja Ks. Jana Machy, który został zabity przez gestapo. To był młody i bardzo dojrzały duchowo kapłan, piękna postać. Poleć się jego wstawiennictwu, myślę, że dziś wyprosi on wiele łask u Boga. Jeśli masz witaminę C, to bierz co godzinę pół łyżeczki, nie da się przedawkować. Jeśli lekko cię przeczyści, to znaczy, że wtedy organizm się nasycił i witamina zaczyna porządnie działać. Wtedy należy zmniejszyć ilość. Do tego cynk i koniecznie D3+ K2, ale tak przynajmniej 3 x po 5 tyś. jednostek. Przez kilka dni nie ma szans na skutki uboczne. U mnie taki zestaw zwalcza każdą infekcję, zawsze pomaga. A… i do tego ząbek czosnku i miód.

 6. wobroniewiary pisze:

  Kochani,
  dziś mam urodziny i w związku z tym poproszę każdego z Was, kto ma taką wolę o 1 Zdrowaś w mojej intencji. Ewa

 7. Dorota pisze:

  Z okazji urodzin Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej z podziękowaniem za tak wiele dobra, którego doświadczam czytając informacje zawarte na stronie wowit.
  Oczywiście życzenia wraz z modlitwą. Pozdrawiam

 8. Venite pisze:

  Wszystkiego najlepszego Pani Ewo! Zdrowia przede wszystkim. Darów Ducha św.
  Zdrowas Maryjo…🌹🌹🌹

  • Katarzyna pisze:

   Ewo, błogosławieństwo Bożego dla Ciebie za wszystko co przez te lata dla nas robisz. 7 lat temu, zaczęłam się od Ciebie uczyć na nowo Boga, już w dorosłości. Dziękuję za tę ewangielizację. Niech Miłość Dwóch Serc pełnych Miłości jest każdego dnia z Tobą i Twoimi bliskimi.

 9. Maggie pisze:

  Otrzymałam w poczcie:
  Prezydent miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech – ten, który zawierzył miasto i swoją prezydenturę Maryi, utworzył Ruch Społeczny Polska Jest Jedna.
  Do sejmu wróciła z senatu ustawa wprowadzająca segregację sanitarną, w myśl której: pracodawca będzie mógł przesuwać niezaszczepionych pracowników na inne stanowiska, co może wiązać się np. z obniżką wynagrodzenia lub rozwiązaniem stosunku pracy oraz będzie miał bezprawny wgląd w historię medyczną swojego pracownika !
  Prezydent RP Andrzej Duda, po rozmowie z przedstawicielami PJJ złożył deklarację, że wystąpi w obronie obywateli i nie podpisze ustawy, ale musi „mieć podkładkę”. Dlatego PJJ rozpoczęła zbieranie podpisów pod apelem do Prezydenta. Apel do podpisu dostępny jest w formie elektronicznej na stronie internetowej:
  polskajestjedna.com.pl
  Apel ten pochodzi od domagających się poszanowania praw wolnościowych dla siebie i swoich rodzin, wynikających z Konstytucji RP. Inicjatywa ma poparcie odgórne ruchu PJJ. Podpisy składamy sami oraz staramy się o poparcie działania wśród najbliższych, przyjaciół, współpracowników itp. Do zebrania jest ogółem 100 tys. podpisów.

  • Maggie pisze:

   Oby Polska tego nie wprowadziła. W Kanadzie to już skutkuje, a wielu naszczutych na osoby odmawiające wystawienia się na eksperyment (niebagatelny dla zdrowia i życia i pokoleń). Mimo tego jeszcze istnieją okazy, które się wahają, bo płacić rachunków i żyć z czego już nie mają – do czasu zmiany decyzji. Jest to szantaż z alternatywą … przyjmij jab lub stracisz job – jedna literka, a jakaż różnica kiedy się tego słucha, bo niby tylko dla ucha takie: dżab or dżob.

   Dziś w radio (nastawione jako budzik) , nie dosłyszałam (jeszcze na poły śpiąca), bo szybko wypowiedziane nazwisko w migawkowych nowinkach miejskich, więc tylko usłyszałam, wzmiankę … iż nie wiadomo, czy i jak trzecia porcja będzie działać na uraczonych ketchupem, bo wariant mutacyjny ma w sobie białko kolczaste. Należy to połączyć chyba z ostrzeżeniami innych specjalistów, już po pierwszych nakłuciach, głoszących, że istnieje możliwość powstania takich białek kolczastych, przyczepiających się do różnych organów i to w przeciagu do paru/kilku lat. Jest też teza, sprowadzona teraz do twierdzenia tych naukowców, że czwarta fala to nie fala, ale uwidaczniający się skutek po pierwszym i drugim dobrodziejstwie. Internet jest ustawiony na wyłapywanie pewnych słów, więc resztę zostawiam dla myślących głów.
   Jezus JEST Panem❣️

  • Danka pisze:

   Prezydent nigdy nie potrzebował żadnej podkładki ani do weta ani do podpisania, dziwne to ale podpiszę i powiem innym

 10. Asia pisze:

  Mamy nowego błogosławionego! W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zakończyła się uroczysta Eucharystia, podczas której beatyfikowany został ks. Jan Macha.
  https://katowice.gosc.pl/doc/7228049.Kard-Semeraro-o-nowym-blogoslawionym-Nie-zwracal-uwagi-na
  Błogosławiony ks.Janie Macha módl sie za nami.

 11. m-gosia pisze:

  Ewa w dniu urodzin życzę Ci dużo miłości , radości oraz wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.†††

 12. Maggie pisze:

  Ks.Dominik o zastopowaniu „samo-sprowadzania” na siebie złego.

 13. Klara pisze:

  +++
  Błogosławieństwa Bożego oraz Jego przemożnej opieki !!! Dużo zdrowia oraz sił do pokonywania trudności duchowych oraz dnia codziennego w tych trudnych czasach. Niech Matka Boża ma cie w swojej opiece i otacza jej piękną Miloscią!!!
  Bardzo dziękuję za tę strone; jest wielka pomocą !!!

 14. wiech pisze:

  Pani Ewo – życzę Pani dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i Nieustannej Opieki Matki Najświętszej.

 15. Monika pisze:

  22 młodych świętych:

 16. eska pisze:

  +++ we wszystkich intencjach ❤

 17. Darek pisze:

  Duchowa Obrona Granic Ojczyzny czyli Wielka Nowenna o pokój i błogosławieństwo dla Polski z bł. Prymasem Tysiąclecia rozpoczęta w Uroczystość Chrystusa Króla 21.11.2021r
  Prowadzący ks. Mateusz Wójcik.

 18. m-gosia pisze:

  Dużo tu porad to jeszcze dodam jedną :https://psnlin.pl/artykuly,naproksen-w-ciagu-godziny-obniza-o-82-ilosc-wirusow-w-plucach-badanie-naukowe,21,140.html.

  Kolejny interesujący artykuł na Ekspedyt.org
  https://www.ekspedyt.org/2021/11/21/calkowita-porazka-czyli-dlaczego-wciaz-to-wstrzykujemy/

  Parodia szczepień przeciwko Covid musi być natychmiast zatrzymana i zawieszona do czasu znalezienia skutecznych, niezawodnych i bezpiecznych alternatyw.

 19. Maggie pisze:

  Trucizny w żywności i standardy narzucone na Polskę przez UE

 20. Maggie pisze:

  Ks.R.Skrzypczak „Ogień w Kościele”

 21. Maggie pisze:

  CHRISTMAS PARADE: Waukesha, Wisconsin USA … Rozpędzone SUV przejechało przez środek biorących udział w Paradzie Bożonarodzeniowej – poszkodowani to dzieci i dorośli = co najmniej 15 dzieci, łącznie 28 osób w szpitalu. Nic nie mówią kim zbiegły kierowca, którego już schwytano.

  • Maggie pisze:

   Parada ta ma 59-letnią tradycję i zawsze odbywa/ła się w weekend tuż przed USA Thansksgivinng inicjując jakby szał zakupów świątecznych od piątku (Th. W Stanach obchodzony jest zawsze w listopadowy czwartek, a w Kanadzie to święto w październiku w poniedziałek).
   Zastanawia dlaczego jeszcze dziś, rano, nie podają kim jest „kierowca”, ale, podają, że to ponad 40 rannych i co najmniej 5 zabitych. Dlaczego to zrobił to inna sprawa i czas pokaże – ale normalnie pokazują w takich sytuacjach twarz lub choć imię/nazwisko. Może ? dlatego, że wszędobylsko-lewicowa CNN (nie lubię stronniczych komentarzy tej stacji) nie miała, tam na miejscu, korespondenta, a wiadomości przyszły z wywiadów, migawek z telefonów zwykłych mieszkańców.
   🙏🏻

 22. Alutka pisze:

  Uśmiałam się 😅
  BAREYA2
  Janusz Kowalski w radiu Zet:
  – Horban groził mi i posłance Siarkowskiej nożem.
  – Red. Stankiewicz: Jak? Nie przypominam sobie takie sytuacji.
  – Kowalski: Mówił, że nóż mu się w kieszeni otwiera.
  🤣🤣🤣

  • Damian pisze:

   Zapomniała Pani dodać jeszcze koniec zdania Pana Horbana, rozmowa wyglądała tak:
   – Czy panu się otwiera nóż w kieszeni, jak pan widzi posłów, którzy jeżdżą do domu dziecka i tam uniemożliwiają zaszczepienie dzieci? – zapytała dziennikarka
   – No tak, tak, gdybym umiał się posługiwać tym nożem, to pewnie bym się posłużył – powiedział prof. Horban i lekko się zaśmiał. – Nie ma szczepionki na głupotę, niestety – dodał

   Nie wiem jak Pani, ale „użycie noża” jak dla mnie jest już przekroczeniem pewnej granicy, tak samo gdy Braun z sejmowej mównicy zapowiadał ministrowi „będziesz wisiał”.
   Chciałbym żeby nasz sejm/rząd jednak nie zamienił się w „Sok z Buraka”, bo od takich słów zaczynają się gorsze czyny.

   • Alutka pisze:

    https://ksiazki.wp.pl/kompromitacja-kowalskiego-co-na-to-ekspertka-od-jezyka-polskiego-namawialabym-do-studiowania-slownika-6707579059940096a
    Gdy mówimy, że ktoś komuś wierci dziurę w brzuchu o coś, to przecież nie opisujemy sytuacji dosłownej i dość makabrycznej. Frazeologizmy często mają charakter przenośny. Bywają obrazowe, na tym polega ich siła, ale nie można ich traktować dosłownie, to grozi nawet kompromitacją.

    • Damian pisze:

     Tylko że Pani cały czas się odnosi (tak jak wszystkie media głównego nurtu), do „otwierania się noża w kieszeni” – nie mam co do tego związku frazeologicznego żadnych wątpliwości i zgadzam się z Pani interpretacją. Moje oburzenie jest odnośnie „użycia noża”, które to już przez te media przytaczane nie jest, ekspertka od języka nawet nie porusza tej części wypowiedzi, po prostu wyparowała ona (zupełnie jak zbawienne działanie Iwermektyny w Japonii, które to nie jest zupełnie poruszane w mediach).

    • Alutka pisze:

     @ Damian
     Bo tylko to jest śmieszne.
     Albo pan poseł Kowalski nie rozumiał znaczenia , albo celowo sprowokował .
     Reszta śmieszna nie jest , ale skupiam się na tym co rozwesela a nie dołuje , inaczej człowiek by nie wytrzymał psychicznie w dzisiejszej rzeczywistości.

    • Maggie pisze:

     Alutka … 😂.. świetne … 😉 a co by ktoś pomyślał o mnie, kiedy powiem, „że coś chodzi mi po głowie” … chyba … 🤔 petrol i kwarantannę by zalecili …

    • wobroniewiary pisze:

     A ja mam inne zdanie w tej kwestii

  • eska pisze:

   W ramach znajdowania bareizmów – właśnie przeczytałam coś, na co nawet nie wiem, jak zareagować, bo to jest poziom absurdu, którego nie ogarniam:
   .
   https://nczas.com/2021/11/22/covidianski-danse-macabre-eutanazja-tylko-dla-zaszprycowanych-i-ozdrowiencow/

   • Maggie pisze:

    To zależy, bo trudno odgadnąć, co autor tych słów wyraża
    czy to jako:
    przywilej?,
    czy obowiązek?,
    czy nienawiść?
    czy bezmózgi i chamski humor ?
    … ale myślę, że nie trzeba być Sherlockiem … ABY ujrzeć diabelski footprint w oparach siarki i to gołym okiem.

   • Oko pisze:

    Żmija zaczyna zjadać własny ogon…. Świat zwariował.
    Kto czytał ocalenie, ocalenie 2, list Judasza nie iszkarioty – aktualnie stać mnie kupić jedna z tych pozycji, co kupić jako pierwsze?

    • eska pisze:

     „Ocalenie” jest nieco bardziej autobiograficzne, a poza tym pisane zanim się podziały pewne rzeczy. Ja czytałam najpierw „Ocalenie 2”, bo mi ją pożyczono – i była akurat na czasie, była dla mnie czymś takim „w punkt”, jeśli chodzi o odniesienia do rzeczywistości. Potem czytałm także „Ocalenie”, a jeszcze później „List Judasza…” – to także bardzo wartościowa pozycja na nasze czasy.
     Nie wiem, czego oczekujesz, na co się nastawiasz. Jeśli na odniesienia do obecnej sytuacji na świecie z mniejszym akcentem na autobiografię, to odpuściłabym „Ocalenie”, ale między dwiema pozostałymi nie umiem wskazać.

 23. Ewa Kucharska pisze:

  Dzień dobry 🙂 Od czasu kiedy dostalam w ręce książkę o Ojcu Dolindo, jest ona wyeksponowana w moim konciku do czytania aby w nią zapukać trzy razy i prosić o pomoc Ojca Dolindo. Dzięki temu przyjaźń nasza wzrasta. Dziękuję Ojcze Dolindo. Ewa Kucharska

  pt., 19 lis 2021, 11:13 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „Dziś, 19 listopada przypada 51. rocznica śmierci > Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo Kilka lat temu cała Polska zachwyciła się > skromnym księdzem z Neapolu — Dolindo Ruotolo. Co takiego sprawiło, że ta > fascynacja trwa do dzisiaj? Na to pytanie każdy z nas m” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s