Oddolna inicjatywa poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi miast i miejscowości w Polsce przez władze świeckie

RATUJMY POLSKĘ, RATUJMY DUSZE

Patronat: Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek – Archidiecezja Przemyska

Opiekun duchowy na terenie Archidiecezji Przemyskiej: Ksiądz Jacek Rosół

Inicjatorzy: Pogotowie Modlitewne Królowej Pokoju

Kontakt: gospa@pogotowiemodlitewne.org

INICJATYWA – Odpowiadamy na wciąż pilny apel Matki Bożej z Fatimy:

„Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.” (13 lipca 1917r. – Fatima)

„Módlcie się, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, nie mają bowiem nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.” (19 sierpnia 1917r. – Fatima)

ETAP PIERWSZY:

 1. ZAPISY do postu o chlebie i wodzie w komentarzach na stronie parafii (LINK do zakładki z dziełem do naszej strony parafialnej – https://szczepancowa.przemyska.pl/ratujmy-polske-ratujmy-dusze) podajemy tylko imię oraz dowolnie wybrany dzień w danym miesiącu

POST o chlebie i wodzie + modlitwa jako pokuta, zadośćuczynienie za grzechy nasze, naszych rodzin, wszystkich Polaków i rządzących wynagradzając Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi i zelżywości – PRZEZ POSZCZEGÓLNE MIESIĄCE – AKTUALNIE NA LISTOPAD 2021r.

INTENCJE  MODLITEWNE Matki Bożej Królowej Pokoju: – o pokój, jedność wszystkich chrześcijan, za papieża, biskupów, kapłanów, za Kościół Święty, rodziny, za tych, którzy nie poznali jeszcze Bożej Miłości, za chorych, cierpiących, za dusze w czyśćcu cierpiące, za młodzież. O łaskę uratowania Ojczyzny – Polski od zniszczenia wiary i moralności. O łaskę poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi poszczególnych miast i miejscowości Polski przez władze świeckie i kościelne w porozumieniu z Ordynariuszami miejsca.

DODATKOWO GORĄCO ZACHĘCAMY:

 1. PRAKTYKOWANIE PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA z woli Nieba: – odbyć spowiedź – przyjąć Komunię Świętą – odmówić jeden różaniec – przez piętnaście minut towarzyszyć Maryi rozmyślając nad piętnastoma tajemnicami różańca; wszystko to w intencji zadośćuczynienia.
 2. ZAMAWIANIE MSZY ŚWIĘTYCH u swoich kapłanów w parafiach – w intencjach Matki Bożej Królowej Pokoju, Ojczyzny oraz za DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE, by modliły się z nami w powyższych intencjach.
 3. TREŚĆ MODLITWY DZIEŁA: Matko Boża! Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam, poświęcam i oddaję każdego człowieka na tej ziemi na zawsze, całkowicie i nieodwołalnie. Chroń, Maryjo, każdego człowieka na tej ziemi od wszelkiego zła grożącego duszy i ciału, a zwłaszcza od ognia Amen. (Imprimatur ks. Bp Stanisław Jamrozek 28 grudnia 2017r.)

PATRONAMI DZIEŁA są: Maryja Królowa Pokoju, św. Andrzej Bobola i św. Józef Sebastian Pelczar, dusze w czyśćcu cierpiące.

ETAP DRUGI:

ZBIERANIE PODPISÓW
 – od popierających inicjatywę osób wierzących (termin zbierania podpisów zostanie podany w późniejszym czasie) Podpisy bez pobierania nr PESEL, gdyż nie jest to inicjatywa obywatelska mająca na celu proponowanie zmian w obszarze polityki. Jest to duchowa inicjatywa obywateli wyrażająca ich wolę, potrzebę i postawę wyznania swojej wiary, która mieści się w tym, co zapewnia Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej: „wolność sumienia i religii (…), uznanie i poszanowanie jej przez państwo i społeczeństwo wynika z obowiązku ochrony godności ludzkiej.” (Konstytucja RP, Art. 53)

Kluczowym w tym dziele zawsze będzie zachęcanie do deklaratywnego zaangażowania się poprzez modlitwę poświęcenia każdego człowieka na tej ziemi Niepokalanemu Sercu Maryi.

Podczas zbierania podpisów – każdemu włączającemu się w dzieło będzie przekazywany obrazek z modlitwą.

FINAŁ:

W razie gdyby nie doszło finalnie do aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu    Maryi danej miejscowości przez władze świeckie – z niezależnych od nas przyczyn – głównym celem dzieła jest POKUTA i PRZEMIANA naszych sercNAWRÓCENIE. Od naszego zadośćuczynienia zależy także przemiana i nawrócenie rządzących w Polsce i wszystkich Polaków

Świadectwo prezydenta Siemianowic Śląskich p. Rafał Piech
Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi Łódź 16.11.2019

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Oddolna inicjatywa poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi miast i miejscowości w Polsce przez władze świeckie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Maggie pisze:

   Czy⁉️ oprocz komunikatów w j.angielskim nie powinniśmy na atakowanej granicy puszczać litanie, pieśni ku czci Maryji … przecież to muzułmanie … a, że Maryja jest Polski Królową … więc niech do bisurmańskiej jaźni to dojdzie … i DAJ OANIE BOŻE 💕🙏🏻❣️niech się powtórzy Cud … niech widzą Maryję i husarię Anielską.
   💕Maryjo, Królowo Polski❣️, Ty się tym zajmij i proś Twego Boskiego Syna aby się tym zajął, bo on wszystko wie i wszystko MOŻE.Amen❣️🙏🏻💕❣️

   • Maggie pisze:

    iPad Blokuje i zamraża mi wpisy, więc powtarzam prośbę, która wczoraj ❗️2x nie przeszła, dziś próbuję znów prosić: OJ❗️poprawka❗️ litery”O” na „P” … pisałam PANIE BOŻE przez duże „P” … czyż nie dziwne⁉️, że tym razem spell check NIE wyłapał/podkreślił/etc na czerwono przetypowania (?) na O.
    Oto ta powtórzona 3x prośba (nie musi być publikowana … tylko o poprawkę Proszę🙏🏻):
    PROSZĘ 💕O ZMIANĘ TEJ LITERKI NA POPRAWNĄ … BO OCZY I SERCE BOLĄ
    💕.
    GDYŻ: Nie nadużywam Imienia Bożego i zawsze staram się wymawiać Je z szacunkiem (tak jak przyrzekł Nolan Ostrowski, wspomniany w nowym wpisie).

 2. wobroniewiary pisze:

  Oby jak najwięcej było takich inicjatyw!!!!

  ❤ Duchowa Obrona Granic czyli Wielka Nowenna o pokój i błogosławieństwo dla Polski z Błogosławionym Prymasem Tysiąclecia 🙏🙏🙏

  Kochani ❤️ Wszyscy widzimy co dzieje się na wschodniej granicy naszej Ojczyzny. Zauważamy, jak bardzo potrzebna jest szczególna modlitwa w tej intencji przez wstawiennictwo naszej Matki, Maryi, Królowej Polski, przez wstawiennictwo bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, przyzywając pomocy świętych i błogosławionych naszej Ojczyzny, wszystkich zastępów anielskich.
  🗣 Dlatego w odpowiedzi na Wasze prośby jako duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej wraz ze Wspólnotą Rycerzy Maryi zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną prosić Boga o szczególną ochronę dla Polski na potężny szturm modlitewny – Duchową Obronę Granic, czyli Wielką Nowennę o pokój i błogosławieństwo dla Polski z Błogosławionym Prymasem Tysiąclecia.
  👉 Rozpoczniemy 21 listopada w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Przez 9 dni do 29 listopada będziemy zanosić naszą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem po każdej Mszy Świętej o godz. 18.00, w sobotę zaś po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  😇 Zachęcamy, by również każdego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Komunię Świętą w intencji o pokój, ochronę i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
  🤲Wszyscy chwyćmy za Różaniec, przywołujmy wstawiennictwa świętych i błogosławionych Polski: św. Andrzeja Boboli, św. siostry Faustyny, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki w duchowej walce o ochronę Polski przed każdym złem, duchowym, jak i fizycznym ❤️💪
  Zapraszamy ‼️ Przybywajcie całymi rodzinami 👨‍👩‍👧‍👦 Maryja na nas liczy💞 Udostępniajcie post … Niech, jak najwięcej osób dowie się o Duchowej Obronie Granic, byśmy licznie przybyli do tronu Matki, Pani i Królowej z Chełmskiej Góry 🧏‍♂️🧏

  • eska pisze:

   Owszem, jest więcej inicjatyw. Wczoraj otrzymałam to:

   „🇵🇱🙏🇵🇱Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o post o chlebie i wodzie w środę 17.11.2021 i w piątek 19.11.2021.
   Przez wstawiennictwo sw. ANDRZEJA BOBOLI, postem pragniemy ubłagac Maryję w Jej umiłowanym tytule, jakim jest WNIEBOWZIETA KRÓLOWA POLSKI, o ratunek dla Ojczyzny, o ochronę przed napaścia zbrojna, atakami imigrantów i wszelkim nieszczęściem.
   Naszą akcję pobłogosławił katolicki Kapłan.

   Prześlijcie proszę dalej.”

 3. Damian1 pisze:

  Na początku 2018 r. O.Pelanowski prorokował… Minęły trzy lata i proroctwo się wypełnia na naszych oczach…

  Fragment:
  – „Jeśli się nie uciekniemy do Jego Krwi, inna krew nas zaleje”

  – „W tym kraju jest ogromne niedowierzanie. I to począwszy od samej góry, od rządzących, którzy szukali w mocarstwach pomocy i wsparcia i okazało się, że sprzymierzeńcy to fałszywi przyjaciele, aż po tych, którzy grzeszą współżyciem bez sakramentu małżeństwa. Potem rozrywa ich zdrada i nienawiść – czują się oszukani przez najbliższą, ukochaną osobę, zupełnie tak jak Polska czuje się oszukana przez Europę, Amerykę czy Wschód, czy Bliski Wschód”

  – „Oto mówi Pan: po co mnie ogłosiliście królem, skoro nie u mnie, nie u króla szukacie pomocy, lecz u mocarstw tego świata? Po co modliliście się u granic Polski na Różańcu, skoro zastanawiacie się nad wpuszczaniem do kraju inwazji Antychrysta? Oto zerwałem wszystkie wasze fałszywe układy międzynarodowe, jak król, i zerwę wszystkie imitacje małżeństwa, wszystkie grzeszne, cudzołożne związki, wszystkie pary żyjące bez ślubu, pokażę wam prawdę waszych grzechów. Byście mogli naprawdę pożałować swojej niewiary i lekceważenia mnie, mówi Pan. Pokażę prawdę o waszych nieprawdziwych nadziejach, byście zdążyli się nawrócić, zanim przyjdę, bo przyjdę niebawem, a znakiem dla was mojego nadejścia będzie ohyda spustoszenia, czyli eucharystia bez mojej obecności, msza, która nie będzie już Mszą, tylko jej parodią”

  – „Nie śpijcie. Kiedy uczniowie spali w ogrodzie oliwnym stracili Mnie i dopiero po Zmartwychwstaniu zobaczyli. Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano? Okażcie przyjaźń wobec Mnie. Czy tylko z nazwy jesteście Słowianami, czyli ludźmi Słowa? Jakież przywiązanie wasze do Mojego Słowa? Czy tylko z nazwy jesteście Polakami, a nie dlatego, że na polu was znalazłem? We krwi i wygnaniu, okupacji i niewoli? Czemu szukacie nowych panów poza granicami swojego królestwa? Ja jestem waszym Panem. Więc nie szukajcie Panów bo znowu staniecie się niewolnikami, mówi Pan. Czy wasz prezydent, nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę. Ja Krwią wybielam Swoją wszystko. Dałem wam znaki i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie po co uczyniłem te cuda Eucharystyczne…”

  • wobroniewiary pisze:

   Na granicy coraz bardziej niebezpiecznie i jak pisze Wojciech Szewko: „Nożyce do cięcia drutu – podstawowe wyposażenie migranta.”

   • babula pisze:

    Tak to wygląda od strony ludzi tam mieszkających:
    LIST OTWARTY MIESZKAŃCÓW STREFY OBJĘTEJ STANEM WYJĄTKOWYM DO PREZYDENTA RP I PREZESA RADY MINISTRÓW W SPRAWIE KRYZYSU HUMANITARNEGO NA POLSKO-BIAŁORUSKIM POGRANICZU
    Szanowny Panie Prezydencie, Szanowny Panie Premierze,
    My, mieszkańcy regionu Puszczy Białowieskiej, żyjący w strefie objętej stanem wyjątkowym, zwracamy się z prośbą o pilne rozwiązanie kryzysu humanitarnego, rozwijającego się na polsko-białoruskim pograniczu na skalę nieobserwowaną w Polsce od dziesięcioleci.
    Nie kwestionujemy potrzeby obecności wojska i innych służb na terenie pogranicza, gdyż inicjowany przez białoruski reżim napływ ludzi nielegalnie przekraczających granicę z pewnością wymaga adekwatnych i stanowczych działań. Rozumiemy liczne obostrzenia i ograniczenia, z którymi musimy się mierzyć mieszkając w strefie objętej stanem wyjątkowym. Doceniamy również wysiłki służb czuwających przy zabezpieczaniu naszych granic, tym bardziej że muszą konfrontować się z licznymi prowokacjami ze strony białoruskiej. Rozumiemy powagę tej sytuacji, będąc świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami, gotowymi znosić ograniczenia, a nawet sami pomagać polskim służbom w ich pracy.
    Z chwilą jednak, gdy piszemy nasz apel, mają tu miejsce również zdarzenia i zjawiska, które w Polsce niespotykane były od ponad siedemdziesięciu lat, które zaliczyliśmy już do czasu przeszłego. Zjawisk tych nie rozumiemy, nie umiemy dostosować się do nich i wobec nich nie umiemy pozostać obojętni.
    Niedaleko naszych domów, w nadrzecznych trzcinowiskach, ojciec trójki dzieci próbuje ochronić je przed nocnymi przymrozkami. Jedno z dzieci, trzyletni chłopiec, jest chory, ma problemy żołądkowe, przypuszczalnie od picia brudnej wody, niestety nie ma pieluch i ubrań na zmianę. Cała czwórka spędza noc w brudnych i mokrych ubraniach. W lesie leży kobieta z cukrzycą, od tygodni niemająca dostępu do leków. Nie może wstać. Mąż próbuje leczyć ją potajemnie zdobywanymi lekarstwami, dnie spędzają ukryci w gęstych krzewach na skraju wsi. W nadrzecznym lesie, na mokrej ziemi siedzi czternastoletni chłopiec. Stopy ma okropnie spuchnięte, nie może iść, spodnie i buty ma całkowicie mokre. Obok leży jego matka, jest nieprzytomna. Przypadkowi świadkowie, mieszkańcy strefy, wynoszą ją własnymi siłami z bagien, gdzie nie zajrzą żadne służby. Przy moście nad rzeką ukrywa się kilka rodzin z dziećmi, chowają się głębiej w pokrzywach, gdy sąsiednią drogą przejeżdża samochód. Część z ukrywających się osób nie ma butów, od kilku dni idą lasem boso przy temperaturze spadającej nocą poniżej zera. W lesie błąka się samotnie starsza kobieta z wyraźnymi oznakami demencji, nie bardzo rozumie, w jakiej sytuacji się znalazła. Ma ze sobą jedynie damską torebkę. W powiatowym szpitalu leży kobieta, która odchodzi od zmysłów, bo jej pięcioletni syn został gdzieś w lesie. Nie wie gdzie, nie wie, czy ktoś z nim jest. Nocami do domów podchodzą grupy przerażonych ludzi, szukają pomocy, błagając by nie wzywać policji.
    To sceny, których jesteśmy świadkami i za których autentyczność ręczymy, zaznaczając równocześnie, że to jedynie kropla w morzu dramatu mającego miejsce każdego dnia tuż obok naszych miejscowości.
    Ludzie ci znaleźli się na Białorusi w wyniku własnej lekkomyślności i naiwności, ale też celowej dezinformacji ze strony białoruskich władz. Jednak po przylocie na Białoruś ich aktywna rola w rozgrywającym się dramacie dobiega końca – od tej pory są figurami na geopolitycznej szachownicy bez możliwości wycofania się. Według relacji wielu z nich są bici przez białoruskich żołnierzy, nie otrzymują jedzenia, ani wody i zmusza się ich do nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy: nie mogą udać się na przejście graniczne, lecz muszą pokonać drut żyletkowy. Wielu z nich usłyszało zapowiedź z ust białoruskich służb, że gdy wrócą z Polski na Białoruś zostaną zastrzeleni, wielu z nich grożono bronią. Nie ulega wątpliwości, że na Białorusi spotykają się z nieludzkim traktowaniem, a ich zdrowie i życie jest tam zagrożone, dlatego przedostanie się do Polski, nawet jeśli następuje w wyniku nielegalnego przekroczenia granicy, jest dla tych ludzi ratunkiem.
    Tymczasem stosowana jest przez polskie służby okrutna procedura push-backu, polegająca na wyszukiwaniu, wyłapywaniu i wywożeniu schwytanych uchodźców z powrotem na białoruską stronę, gdzie ich życie będzie ponownie zagrożone. Jest to działanie nieludzkie – skoro nie ma wątpliwości, że białoruski reżim jest wobec uchodźców okrutny, dlaczego polskie służby – by ująć rzecz przenośnią, którą każdy Polak powinien zrozumieć – odstawiają tych uciekinierów wprost pod bramę Obozu?
    Przyjęta strategia rozwiązania problemu na granicy ma szereg dramatycznych konsekwencji i generuje niespotykany od dziesięcioleci kryzys humanitarny. Ludzie wypychani na granicę ponownie próbują dostać się na terytorium Polski, bo nie mają możliwości powrotu przez Białoruś do swego kraju. Spotykamy uchodźców, którzy doświadczają tego procederu nawet po kilkanaście razy, lecz z każdą taką próbą są w coraz gorszym stanie: są wycieńczeni, chorzy, są coraz bardziej zdesperowani. Desperacja uchodźców sprowadza w region pogranicza przemytników, gotowych za pieniądze podjąć próbę przerzucenia ich na zachód, co pogłębia stopień kryminalizacji całego procederu. Obowiązująca procedura push-backu uniemożliwia również udzielanie niezbędnej pomocy medycznej potrzebującym, w tym małym dzieciom, często niemowlętom, co przecież jest absolutnym standardem cywilizowanego świata: uchodźcy wolą pozostać bez pomocy, bo wiedzą, że wraz z karetką pogotowia przyjedzie służba graniczna, która – po udzieleniu pomocy lub nawet bez niej – wywiezie ich na Białoruś.
    Jako mieszkańcy pogranicza i bezpośredni świadkowie zachodzących tu wydarzeń chcemy głośno powiedzieć, że obecna sytuacja jest całkowicie nie do zaakceptowania. Służby powołane i utrzymywane w celu pomagania i zapewnienia bezpieczeństwa są w wyniku przyjętej strategii push-backu nieefektywne, a nawet stają się zagrożeniem dla osób potrzebujących pomocy. Zamiast zgłaszać się do służb o pomoc, chorzy, zagubieni, głodni i przemarznięci ludzie, w tym małe dzieci, muszą się przed nimi ukrywać. Nasze, mieszkańców strefy, człowieczeństwo jest okrutnie testowane, bo wobec braku możliwości wjazdu służb powołanych do udzielania pomocy i zapewniania bezpieczeństwa, musimy działać sami. W obliczu nadchodzącej zimy przewidujemy, że sytuacja stanie się dramatyczna.
    Apelujemy o wdrożenie takich mechanizmów rozwiązywania kryzysu, które przyniosą kres cierpieniom ludzi, a równocześnie o rezygnację z tych, które kryzys pogłębiają. Wierzymy, że te obecnie stosowane nie są jedynymi możliwymi. Apelujemy o wpuszczenie do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych działających na zasadzie wolontariatu oraz organizacji zajmujących się pomocą humanitarną, gdyż lokalna służba medyczna, dysponująca dwiema karetkami na cały powiat, nie jest w stanie sprostać wszystkim pilnym potrzebom nie tylko uchodźców, ale także mieszkańców regionu. Ta pomoc jest absolutnie niezbędna tu, w strefie stanu wyjątkowego. Apelujemy o utworzenie korytarza humanitarnego w strefie stanu wyjątkowego, który uratuje życie wielu ludziom i nie pozwoli na dalszą eskalację konfliktu.
    Mieszkańcy regionu Puszczy Białowieskiej
    ze strony:
    https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/podlaska-wies-wspiera-migrantow-sasiadka-zobaczyla-przez-okno-ludzi-w-mokrych/hn509jt,2b83378a

    • Maggie pisze:

     Babulu, z Psalmu #5… „nie będziesz gościł Moich wrogów”.
     Te rodziny to tzw biedne mięso armatnie, którym osłania się wilczy szwadron – ale jest potulne, tylko kiedy w biedzie i mniejszości. Współczuję, ale to co widzę .. usztywnia, aby zbytnio się nie pochylać .. aby „kindżału” w plecach „nie zarobić sobie”. Najlepszym rozwiązaniem … chyba napoić/nakarmić i tak oporządzonych … „zapakować” ich i wysłać skąd przybyli … jeśli nie do Łukaszenki … to do kraju urodzenia lub innego muzułmańskiego …Może to być wykonane drogą morską lub lądową w specjalnych transportach o godziwych warunkach (NIE myślę w bydlęcych wagonach, tak jak Polaków słano na Sybir lub tych ocalałych, opuszczających Kresy repatriantów, zostawiających nawet ojcowiznę, aby mieszkać na terenie obecnej Polski … a nie pod sowietem). To Chrześcijan „ziomkowie wyznaniowi” z tych nachodźców NADAL mordują/prześladują/zniewalają/gwałcą na Bliskim Wschodzie i w Afryce …. Trzeba widzieć, że oni mają plan (i już to robią z udanym efektem i propagandą) by z czasem opanować świat (m.in. przez wchodzenie jak kukułki do władz/polityki ze zwyczajami/pretensjami/segregacją i reszta dla wykonania tego zadania to „co rok to prorok” = taka ich zasada).

    • Maggie pisze:

     Jeszcze dodam do rozważenia wdzięczności za przyjęcie do kraju, tego: jakim uczuciem darzą nad ci zatrzymani zasiekami? Turyści „uciekinierzy przed biedą”? … Kamienie, piły, siekiery czy nożyce, noże (sztylety to ulubiona „maskotka”) … czy ? to podręczne narzędzia … a może do „robienia manicure” chrześcijanom?
     Akurat parę dni temu zmarła kobieta, która sparaliżowana, po sławetnym ataku „studenta” (masywnym autem, specjalnie wypożyczonym) na trotuarze (w godzinie lunch, bo wtedy dużo ludzi) przy ul.Yonge w Toronto, od 2018 była w agonii – uznano, że to kolejna zamordowana … i że jej sprawa nie była na wokandzie w sądzie.

    • D. pisze:

     Pani babulo
     Rząd nie może się ugiąć pod żadnym naciskiem. Korytarz humanitarny ma swój koniec – gdzie niby miałby się on znajdować? Jeżeli wpuścimy te setki ludzi to pójdzie przekaz i za niedługo będą ich miliony. Przekaz musi być taki, że granica z Polską jest szczelna i jest to granica śmierci, dla chcących ją przekroczyć. Bezwzględna rzeczywistość na obecne czasy.

    • wobroniewiary pisze:

     Polecam słowa ks Dominika Chmielewskiego z najnowszego wpisu

     Polska stała się celem sił globalnych, których dążeniem jest, by duchowo wręcz zniknęła z mapy świata. Uchodźcy są narzędziem wykorzystywanym przez globalistów, żeby zdestabilizować nie tylko Polskę, ale też całą Europę, o czym wkrótce możemy się wszyscy boleśnie przekonać. Sytuacja jest bardzo poważna.

     – Globaliści chcą dokonać duchowego rozbioru Polski, która pozostaje dla nich solą w oku, bo chce być wierna Chrystusowej Ewangelii. Musimy sobie uświadomić, że zwykłymi kanałami polityki, dyplomacji nie jesteśmy w stanie się obronić przed tym atakiem. Potrzebujemy nadprzyrodzonej pomocy, mądrości, interwencji Boga w naszej Ojczyźnie. Tylko potężną modlitwą i pokutą możemy zatrzymać te destrukcyjne działania – wzywa ks. Dominik Chmielewski SDB

     https://wobroniewiary.com/2021/11/18/nowenna-polakow-do-sw-andrzeja-boboli-o-ochrone-oraz-blogoslawienstwo-dla-polski-22-30-11-2021/

    • babula pisze:

     Dla Otrzeźwienia -ludzie – mój wpis nie oznacza, że jestem za otwarciem granicy i wpuszczeniem tych biedaków do Polski. Nawet załóżmy szalony scenariusz, że pozwolono by im się dostać do granicy polsko -niemieckiej to powstałaby sytuacja podobna do granicy polsko -białoruskiej (zresztą trudno porównywać bo na wschodzie wszystko się szybko zmienia).
     Skopiowałam ten list, żeby pokazać sytuację od strony cywilów mających bezpośredni kontakt z uchodźcami. Ich postawa zasługuje na szacunek. Rozsądnie podchodzą do problemów i słusznie apelują o umożliwienie udzielenia pomocy uchodźcom.
     @Maggie zgadzam się, że te oszukane rodziny to” biedne mięso armatnie, którym osłania się wilczy szwadron – ale jest potulne, tylko kiedy w biedzie i mniejszości.”
     I tak jak piszesz : ” Najlepszym rozwiązaniem … chyba napoić/nakarmić i tak oporządzonych … „zapakować” ich i wysłać skąd przybyli … jeśli nie do Łukaszenki … to do kraju urodzenia lub innego muzułmańskiego”.. Uważam, że wyslać z pomocą calej Unii europejskiej bo to nie jest zadanie tylko na polskie siły.
     Podzielam też zdanie ks. Dominika, że „Potrzebujemy nadprzyrodzonej pomocy, mądrości, interwencji Boga w naszej Ojczyźnie. Tylko potężną modlitwą i pokutą możemy zatrzymać te destrukcyjne działania ” ale nie lekceważyłabym mozliwości wykorzystania „kanałów polityki, dyplomacji”.
     Modlitwa, Pokuta -tak -i każde działanie ratujące od śmierci „mięso armatnie”.
     Oni zostali oszukani i placą za to straszną cenę.

    • wobroniewiary pisze:

     ” Najlepszym rozwiązaniem … chyba napoić/nakarmić i tak oporządzonych … „zapakować” ich i wysłać skąd przybyli … jeśli nie do Łukaszenki … to do kraju urodzenia lub innego muzułmańskiego”

     AMEN! AMEN! AMEN!

  • Euzebia pisze:

   Miedzy Sokólką a Kuźnicą jest odległość 15 km.
   W Sokółce był Cud Eucharystyczny a koło Kuźnicy napłynęły tłumy imigrantów.
   Może trzeba podjąć modlitwę Koronki z Sokółki.

 4. duszyczka pisze:

  Pilna inicjatywa -wtorek godz. 20 Różaniec św., który poprowadzi ks. Łukasz Szydłowski https://m.youtube.com/watch?v=ya8Q3BTn4C4&feature=youtu.be

 5. xcvb pisze:

  Ostatnie oredzie z Dechtice tlumaczone translatorem z slowackiego. Dosyc kontrowersyjne:
  Moje ukochane dzieci!
  Jest to czas oczyszczenia, powrotu do Boga przez prawdziwą skruchę. Oczyść swoje serca z grzechów. Najwyższy czas porzucić charyzmatyczne fałszywe drogi i powrócić do katolickiego stylu życia i tradycji. Tak więc Duch Boży będzie was prowadził, a nie demony, które dzielą i niszczą. Zachowujcie się, módlcie się i postępujcie tak, jak nauczył was mój Syn, ze mną iz wielkimi świętymi i Ojcami Kościoła przed wami. Odmawiajcie codziennie różaniec święty zjednoczony ze mną. Zanurzam Cię w miłości Jezusa i Mojego Serca.

 6. babula pisze:

  W moim mieście władze świeckie wraz z duchowieństwem już dawno oddały je Maryi. Ogłoszono Ją Panią Ziemi Sanockiej. I trzeba przyznać, że nie dotykają nas szczególnie boleśnie (mówię o Sanoku) kataklizmy.
  Matka Boża jest szczególnie czczona w cudownym obrazie Matki Bożej Pocieszenia znajdującym się w tut. sanktuarium.
  Święty Michał Archanioł został patronem miasta a jego pomnik na przeciw kościoła przypomina nam, że mamy w jego osobie potężnego obrońcę. W kościołach kapłani pamiętają o odmówieniu po Mszy Św modlitwy do św. Michała Archanioła.
  Mimo tego nie jesteśmy społeczeństwem jakoś szczególnie nawróconym -czego dowodem są z czasów walki kobiet o „swoje prawa” liczne grupy młodzieży wędrujące wówczas po rynku z nieśmiertelnym hasłem „j..ć PIS”.
  Ale warto się do tej akcji wlączyć poprzez POKUTĘ i PRZEMIANĘ naszych serc – NAWRÓCENIE.
  Włączyć się jak kto może i potrafi.

  • Maggie pisze:

   Babulu, 💕: Polska to jak Maryjna oaza gdzie siła nadziei motorem działań … ale pojawiła się zgraja wilkołaków, rzucająca się z nienawiścią nawet ❗️ na kapliczki i Krzyże. Sama też widzisz namacalne zło, A wiele mądrych ❤️, pełnych serdecznego ciepła Twoich wpisów dodaje otuchy, pokrzepiając choćby takich jak ja … z dala od Ojczyzny (gdzie katolikofobia skrywa się pod innymi, bo w ataku tylko w brzmieniu, niby tolerancyjnymi hasłami).
   DZIĘKI ZA TAKĄ WIADOMOŚĆ, oby cała Polska poszła za tym przykładem❣️🙏🏻❣️

   Trzeba pamiętać, że atak na granice (również tolerancji czy przyzwoitości etc) i plandemia z jej restrykcjami opartymi na prawie kaduka, zmieniła wielu i sprawiła, że ludzie reagują histerycznie i jakby w amoku z medialnego prania mózgów …. ZAPOMNIANO O BOGU – MOŻLIWE, ŻE ta AMNEZJA OPARTA JEST NA NIEDOUCZENIU/BRAKU: WIEDZY, UFNOŚCI I micrograma WIARY.

   KIEDYŚ często ŚPIEWANO W KOŚCIOŁACH PSALM #91 – na religii musiałam nauczyć się 2 (dwóch) zwrotek … ale i ten śpiew jest rzadkością od lat, choć trwa niezaprzeczalna PRAWDA I SIŁA streszczona w „Kto się w opiekę odda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu – śmiele rzec może, MAM OBROŃCĘ BOGA , nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga. Ciebie On ….” itd

   Kanadyjskie wieści:
   Jestem zasmucona potrzaskiem w jakim żyć mi przyszło (=największy błąd życiowy przyjmuję jako pokutę), zwłaszcza, że dziś radio 🤕radośnie😳 podaje wieść o sukcesie, iż rzekomo 66% rodziców, od jutra, oddających swe 5-11 letnie dzieci na króliki. Udział w światowym eksperymencie zacieśnia się do bezwzględnego obowiązku … np policja torontońska ogłosiła, że nie będzie przyjmować więcej … zgłoszeń o: popełnionym przestępstwie, od katolickich rodziców (12 lat wzwyż już działa), wniesionych z racji już istniejącego i dodatkowego obowiązku tj restrykcyjnym nakazie narzuconym od jutra nawet małym dzieciom … bo wg niej (tzn generalnie mówiąc policji – bo jest cisza o petycji z 33 tysiącami podpisów Królewskiej formacji policyjnej, tej w czerwonych uniformach, aby NIE było przymusu i podziału sanitarnego) że takie szprycowanie to nie kryminał … Następuje jakby precedens, bo PRZECIEŻ ustalenia i paragrafy użyte w procesie norymberskim wyraźnie stanowią, że NA eksperyment na człowieku MUSI być jego nieprzymuszona zgoda.
   Myślę, też, że gdyby (zmyleni/zastraszeni?) ontaryjscy hierarchowie KK nie popierali odmowy udziału w eksperymencie, bo sami narzucili taki obowiązkowy wymóg na duszpasterzy etc etc i do tego, gdyby nie zabronili proboszczom wydawania usprawiedliwiających zaświadczeń o niezgodności z wiarą i sumieniem wiernych …. inaczej sprawa by mogła wyglądać.
   Od jutra więc ten „health Canada” zezwoli na szprycowanie pięciolatków i wzwyż z nałożeniem tego obowiązku piętnowania na szkoły. Nie zmienia to przecież faktu, że eksperyment jest nadal eksperymentem o nieznanych skutkach dla istnień. Zatwierdzenia nie są wyrocznią, jak się okazuje – sama padłam ofiarą leku, który dzięki specjaliście z dyplomem, omal mnie zabił, ale odrzuciłam już po 3 dniach i poszłam z tym do rodzinnego (VIOX, przepisany mi na złamaną stopę – jako przeciw zapalny, był odwołany wkrótce). Były więc (i to liczne) na rynku leki zatwierdzone przez FDA i HC … które odwołano, z uwagi na skutki (w tym śmiertelność), ale szpryca, która nie jest lekiem, nadal trwa przymusowo i może (bo wg news są już „tylko … rzadkie efekty”) być widoczna przez wiele pokoleń. Oporni pracownicy tracą pracę, a np komunikacja miejska z tego powodu zmniejsza ilość kursujących autobusów.

   Wszystko co tu, i o czym piszę, zachodzi, dzieje się łatwo i nabiera rozpędu: w podzielonym etnicznie kraju, gdzie w imię rzekomej równości wobec prawa, rozdaje się przywileje ! … poszczególnym, bez postrzegania takiego „sukcesu”, że to kosztem demokracji i siły jedności. Ocean modlitwy, za wszystkich, a szczególnie za tych, którzy podejmują tak ważne decyzje .. to mało.

   NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI POLSCE, POLAKOM I WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY ODDAJĄ SIĘ I KRAJ W OPIEKĘ BOŻĄ.

   • babula pisze:

    Maggie -gdybyś mogła -wróć do Polski. A jeśli nie możesz to przypominam Ci wpis ks. Skwarczyńskiego (chyba dobrze pamiętam jego radę) aby ci co nie mogą powrócić pozostali tam gdzie są i pozwolili by Jezus poprzez nich działał. Im gorzej tym bardziej jesteś potrzebna tam gdzie jest źle. Tylko pozotań wierna Bogu. Jezus i Maryja obiecują opiekę, ochornę dla swoich dzieci. S.Faustyna mówiła, że choćby ziemia rozstąpiła się pod jej stopami jeszcze Bogu będzie ufać. Jesteśmy oczyszczani. To się dopiero zaczęło ale ja mocno wierzę,że Pan Bóg zaplanował dla każdego oczyszczenie indywidualne najlepsze jakie może być i jednocześnie najmniej bolesne w miarę możliwości. On Sam wziąl na Siebie to co najboleśniejsze.Trzeba się tylko temu oczyszczeniu poddać. Jednocześnie jestem wrogiem siedzenia z założonymi rękami i zostawiania wszystkiego w rękach Bożych. Bóg dał nam po to rozum byśmy z niego korzystali. Dał też Ducha Św. byśmy prosili o pomoc i z niej korzystali. A my jakoś marnie używamy rozumu, że o współpracy z Duchem Sw nie wspomnę. Te straszne przepowiedziane kataklizmy sa tylko obrazem naszego zepsucia, uporu i złej woli. Wszystko złe natychmiast by zniknęło gdbyśmy się nawrócili. Ale wielu potrzebuje wprost horroru aby wrócić do Boga. To dostajemy to czego Chcemy. Ale ufajmy, że nawet wobec strasznych doświadczeń nie zostaniemy opuszczeni i Bóg nas wspomoże. Nie po to umierał za nas, żeby pozwolić nam zginąć.
    Nie piszę zbyt często ale prawie wszystko czytam. Maggie -uśmiechnij się Teraz do swojego Krzyża – takiego jaki jest ❤ +++
    PS. ja się do swojego też uśmiecham (w duchu 🙂 także wtedy gdy proszę o modlitwę wstawienniczą tu na stronie bo nie mogę wytrzymać bólu.

 7. Zbig314 pisze:

  Trevignano Romano listopad 2021
  tlumaczenie automatyczne wł > ang > pl , z korektą

  Trevignano Romano 16 listopada 2021

  Moja córko, dziękuję ci, że odpowiedziałaś na moje wezwanie w swoim sercu. Wciąż tu proszę o pilne nawrócenie, proszę, abyście nie rzucali wyzwania Bogu. Czy nadal nie rozumiesz, że diabeł swoją przebiegłością chce całkowicie kontrolować ciebie, w tym twój umysł? Błogosławieni ci, którzy pomimo ciemności, która ogarnia świat, pozostają wierni słowom Jezusa i modlą się z radością i pokojem w sercu. Moje dzieci, ufajcie Jezusowi Chrystusowi, a nie fałszywym bożkom, które prowadzą moje dzieci na zatracenie. Dałem Wam najpotężniejszą broń, Różaniec Święty, abyście walczyli z diabłem, nie lękajcie się i bądźcie wiernymi Słowu Bożemu. Wszystko jest gotowe, by zaatakować mój Kościół i dużo krwi popłynie na dużym placu, módlcie się, módlcie się, módlcie się dużo! Jezus powróci, aby wszystko było nowe i nie będzie już bólu, rozpaczy, tylko pokój i miłość. Teraz zostawiam was z matczynym błogosławieństwem w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, amen

  Trevignano Romano 13 listopada 2021

  Drogie dzieci, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszym sercu. Moje dzieci, dzisiaj jestem tutaj jako Matka Bolesna, patrzę w wasze serca i nie widzę pokoju, którego będziecie potrzebować, aby stawić czoła ciemnym czasom. Kochane dzieci, jak wiele zła jest jeszcze na świecie, prześladowań, sądów na waszych braciach, pamiętajcie, że tylko Bóg jest sędzią, a nie wy, zawierzcie Mu wszystkie swoje cierpienia. Moje dzieci, widzę wielu ludzi, którzy dużo się modlą, ale bez serca i miłości, to nie są modlitwy, ale tylko bezużyteczne słowa, włóż w to całą swoją miłość i z oczami i rękami ku niebu zwróć się do Jezusa Chrystusa, jedynego i jedynego prawda. Zbawiciel. Drogie dzieci, módlcie się za Kościół, módlcie się za Amerykę, gdzie wszystko jest gotowe do wojny. Módlcie się za Rosję, która wydaje się chcieć pokoju, ale jest już gotowa do konfliktu. Pokutujcie moje dzieci. Teraz błogosławię wam w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, amen.

  Trevignano Romano 6 listopada 2021

  Moje dzieci, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszym sercu. Dzieci proszę, abyście mieli czyste serce, usuńcie nienawiść, urazę i (odprawiajcie) cotygodniową spowiedź, przygotujcie się, bo niedługo będzie ostrzeżenie. Uczynię most między niebem a ziemią dla wszystkich moich ukochanych dzieci. Moje dzieci, idźcie drogą świętości, wasze ofiarowane cierpienia posłużą zbawieniu wielu dusz, a szczególnie cierpienie mojej ukochanej. Zbieram moje dzieci, aby jak najwięcej razem mogły ewangelizować, to jest teraz pilne. Córko moja, mów o moim Jezusie na świecie, będę u twego boku, moja miłość i moja pociecha przyciąga wiele dusz, które inaczej byłyby stracone. Moje dzieci, módlcie się za władców, bo knują dla was coś niebezpiecznego. Módlcie się za Kościół. Teraz błogosławię wam w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen.

  Trevignano Romano 3 listopada 2021

  Moje dzieci, dziękuję wam za wysłuchanie mojego wezwania w waszych sercach. Cieszę się, że tutaj klęczysz na modlitwie. Moje dzieci, jak bardzo chciałbym was tak widzieć, pomimo deszczu błogosławieństw, zwłaszcza w tych bardzo trudnych czasach. Bardzo podoba się to Jezusowi, przede wszystkim widząc prawdziwą wiarę, wiarę odważną, która niczego się nie boi. Jako dziecko zostałaś mi powierzona i kocham Cię jako Matka Jezusa i Twoja Matka. Pragnę oddalić was od grzechu, chcę, abyście zawsze byli gotowi, aby wasze spojrzenie było zjednoczone ze spojrzeniem Jezusa. Módlcie się dzieci za Kościół, bo niestety zagrożenia pochodzą z wewnątrz. Pamiętajcie, że będziecie prześladowani tak jak mój Syn. Zostaniecie nazwani szalonymi, jak powiedziano mojemu Synowi; i nie zostaniecie przyjęci ze względu na waszą wiarę. Twój ból zostanie wynagrodzony tysiąckrotnie. Przede wszystkim, jeśli będziesz dalej podążać tą ścieżką, będziesz cieszyć się rajskim dniem. Módlcie się, aby wojna nie mogła się rozpocząć, ponieważ w krajach wszystko jest gotowe. Módlcie się za Hiszpanię. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen
  Szczęść Boże.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s