W zalewie złych informacji z Białorusi i nie tylko – jedynie Różaniec nas może uratować!

Białoruś, imigranci i wszelkie inne zło….

Pamiętajcie!
„Nie ma takiego problemu ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego by nie można rozwiązać przez różaniec” (s. Łucja z Fatimy)

Z wywiadu z Marią Pavlović-Lunetti z Medjugorie – cały wywiad za kilka dni

O.L.: Mamy w ręku prawdziwą bronią atomową: to jest modlitwa. Modlitwą można wyprosić cud przemiany ludzkich serc i całego świata. Musimy to zrozumieć.

M.: Pamiętam jak kiedyś poprosiłam Matkę Bożą o uzdrowienie pewnej osoby. Powiedziała mi: „Módlcie się. Zostaniecie wysłuchani na tyle, na ile się modlicie”. Kiedy się modlimy, otwieramy nasze serca – Ona wstawia się za nami u Boga – jak wtedy w Kanie Galilejskiej, kiedy powiedziała: „Wina nie mają”. Dzięki modlitwie stajemy się przekaźnikami dobra i radości. Ostatnio pojawił się mężczyzna, który miał nowotwór w głowie. Powiedziano mu, że nie ma żadnej szansy. A on przyjechał – i całkowicie odzyskał zdrowie. Bóg jest miłosierny i daje nam takie dary, aby powiedzieć: „Módl się! Miej ufność”. Dzięki takim znakom widzimy, że Bóg uzdrawia, jest wielki i miłosierny, że jest Bogiem pokoju, który daje nam wolność

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „W zalewie złych informacji z Białorusi i nie tylko – jedynie Różaniec nas może uratować!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

 3. wobroniewiary pisze:

  Korwin Mikke powiedział 3 tygodnie temu: Zobaczycie, co się stanie 8 listopada
  Słuchajcie do końca!!!

 4. duszyczka pisze:

  Dzisiejsza prośba mojej koleżanki:
  Proszę o modlitwę za mojego syna Kamila, który dostał rozkaz na wyjazd na granicę polsko-bialoruską i za wszystkie służby, oraz za nasz kraj, bo nasze wszystkie granice teraz są osłabione. Proszę podaj dalej

  • xcvb pisze:

   no a mialy tez byc zamieszki i wojna domowa w Niemczech i ludzie mieli do Polski z zachodu uciekac. Jest wybitnie malo prawdopodobne zeby Rosja nas zaatakowala. Predzej Ukraine lub kraje nadbaltyckie i to gdzies okolo 25-27. Pokoj z Toba. z czarnowidztwa i zakladania najgorszych scenariuszy nic dobrego nie wynika. Szatan kocha strach.

   • Krzysztof pisze:

    Drogi xcvb – czyli według Ciebie wojna we wszystkich krajach naokoło nie jest czarnowidztwem, natomiast ostrzeżenie dotyczące Polski jest czarnowidztwem? Masz bardzo wybiórczy i specyficzny sposób rozumowania, że ostrzeżenia dotyczące Polski są złe, ale wszystko co naokoło jest pewne i dobre (chodzi o złe wydarzenia). Gdybyś trochę więcej wiedział i trochę więcej czytał, to zobaczyłbyś, że zanim dojdzie do ekspansji na teren Polski to Rosja najprawdopodobniej zajmie Ukrainę. Co do wojny domowej i zamieszek, to proponuję Ci abyś też dobrze doczytał, ponieważ Tomasz, którego na razie nazywasz czarnowidzem wyraźnie pisał, co je poprzedzi (kryzys, załamanie rynków i systemów bankowych, o czym pisał już w 2018 r.), więc to że jeszcze się nie wypełniło nie znaczy, że się nie wypełni (tak jak np. asteroida ks. Adama). Radzę abyś zanim coś napiszesz i osądzisz, najpierw dobrze się doinformował. Oskarżasz Boga, że ostrzegając straszy ludzi, a przecież napisane jest w Biblii „jeśli się nie nawrócicie – zginiecie” (i to nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim duchowo)? I odnośnie czarnowidztw – czy twierdzisz, że należy odrzucić Apokalipsę Św Jana tylko dlatego, że budzi grozę i jest czarnowidztwem, a może po prostu boisz się prawdy, tak jak większość ludzi?

    • xcvb pisze:

     Moze inaczej Ci wyjasnie o co mi chodzilo: „dosc ma dzien swojej biedy” jedni sie ekscytuja wojnami pandemiami wybuchami wulkanow itd inni zas mysla o Paruzji oczyszczeniu swiata i wiosnie Kosciola. w Pismie sw. jest 365razy uzyty zwrot: nie lekajcie sie. Cokolwiek ma sie wydarzyc w najblizszej przyszlosci: „nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Pokoj z Toba.

   • Krzysztof pisze:

    Wychodżąc z Twojego rozumowania należy czekać na śmierć, a może należy wpuścić wszystkich uchodźców bo przecież wystarczy czekać? Ciekaw jestem czy Św. Józef też tak podchodził do sprawy 🙂 Odpowiedź znasz zwiewał jak tylko dostał ostrzeżenie. Natomiast nikt tu się niczym nie ekscytuje proroctwa są po to by omijać niebezpieczeństwa kto tego nie zrobi to jego sprawa.

  • Aga pisze:

   Ofiaruje swoje cierpienie. Mimo amantadyne mam początki zapalenia płuc. Możliwe że do szpitala pójdę. Maz mnie oklepal strasznie mocno;). Dostałam nebud. Nie chce dzieci zostawić. Proszę jak tylko podejrzewacue covid szybko to sprawdzajcie żeby amantadyne wziąć wcześnie. Na razie saturacja ok, ale spada. Jakbym nie dała rady się modlić za duszę to dam znać.. Agnieszka 77

 5. olagal pisze:

  Zaproszenie do Burzyna, polskiego Medjugorie,na rozważanie Męki Pańskiej w intencji dusz w czyśćcu cierpiących:

  Pozornie nie ma związku ale nie tak dawno przeczytałam taki fragment w Orędziach Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryji:

  „Kościół powszechny znajduje się w wielkim niebezpieczeostwie i temu nie możecie nic zaradzić ziemskimi środkami i wysiłkami.
  Jedynie Trójca Przenajświętsza wraz z Matką Bożą, z wszystkimi Aniołami i Świętymi, jak również współdziałanie wszystkich przez was uwolnionych dusz czyśćcowych mogą jeszcze pomóc
  Kościołowi Wojującemu.”

  Jest to też jakiś znak na nasze czasy skoro wielu ludzi czuje taki wewnętrzny pociąg by modlić się i umartwiać w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

 6. Gosia K. pisze:

  Mój mąż,żołnierz zawodowy jest na granicy od czwartku,zostałam z trójką dzieci w domu i w 6 miesiącu z naszym czwartym dzieckiem sama.
  To co się teraz tam dzieje napawa mnie obawą,nie wiem kiedy zobaczę męża,narazie nic nie chce mówić na ile czasu tam pojechał.
  Zawierzam go św.Jozefowi,modlę się na różańcu,żeby ten lęk i strach o niego nie opanował mnie do końca.
  Dziękuję,że tyle osób czuje podobnie,że należy się modlić i za żołnierzy,straż graniczna, policję i mieszkańców tych terenów.
  Pozdrawiam Was serdecznie kochani,
  Z Panem Bogiem

  • Bogna P. pisze:

   Niech Cię Pan Bóg ma w swojej opiece, Małgosiu.

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️

  • olagal pisze:

   Małgosiu „niech Pan Cię obdarzy pokojem”.
   Jeśli męża zawierzyłaś św. Jozefowi to jest bezpieczny 🙂
   Jeszcze Ci podpowiem,chociaż może tak robicie,żeby z dziećmi odmawiać za niego różaniec.
   Mój ojciec kiedyś pracował za granicą,daleko na wschodzie,gdy tam trwała wojna w jednym z sąsiednich krajów a pracowali przy granicy. Raz miał sytuację,że do niego strzelali. Ale my w domu z mamą codziennie odmawialiśmy różaniec za niego i wrócił szczęśliwie.
   Mój mąż rok temu ciężko przechodził covid,był w szpitalu podłączony pod tlenem a że choruje na nowotworową chorobę i ma słabą odporność więc mogło się skończyć źle. Też codziennie z dziećmi mówiliśmy za niego różaniec i wyszedł z tej choroby dość szybko i wrócił do sił,do pracy.
   Modlitwa,dzieci szczególnie,jest zawsze wysłuchana.

   Zawierzaj go też św. Charbelowi,on jest jakby niepisanym patronem uchodźców. On go też będzie chronił myślę.

  • Antonina pisze:

   Gosiu, będę pamiętać w modlitwie o Twoim mężu i całej Waszej rodzinie. Zawierzam Was Bogu, także przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże ! Ściskam Cię mocno i serdecznie

  • eska pisze:

   „W obronie granic” – to nowa kampania społeczna wspierająca wszystkich funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy aktualnie chronią wschodniej granicy kraju. Internauci mogą podpisać list wsparcia, ale także skierować kilka własnych ciepłych słów otuchy, w tych trudnych dla pogranicznikach chwilach. Wpisy zostaną przekazane dowódcom jednostek.
   .
   „Odwaga broniących nas żołnierzy i strażników napawa nas dumą i chcemy dać temu wyraz niniejszym listem wsparcia” – piszą na stronie https://wobroniegranic.pl inicjatorzy akcji z Centrum Życia i Rodziny. „Podpisując ten list wsparcia, wyrażam najwyższe uznanie dla funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, stających w obronie granic” – czytamy w liście.
   .
   Inicjatorzy akcji wskazują, że w sytuacji wzmożonego ataku na granicę polsko-białoruską, funkcjonariusze i żołnierze zasługują na szczególne wyrazy wsparcia i szacunku. Zwracają również uwagę na szereg słownych ataków i hejtu ze strony celebrytów i lewicowo-liberalnych polityków. (…)
   .
   https://pch24.pl/ich-odwaga-napawa-nas-duma-ruszyla-kampania-wsparcia-dla-funkcjonariuszy-i-zolnierzy/
   .
   +++ we wszystkich intencjach ❤

 7. Kasia pisze:

  Czy pamiętacie orędzia Adama- Człowieka?
  Oto fragment: ,Anioł uniósł mnie wysoko i zobaczyłem Polskę. Wyglądała jak pole bitwy. Z Zachodu i ze Wschodu szli żołnierze, którzy trzymali w rękach czarne miecze. Przed żołnierzami z Zachodu szła pantera, a przed tymi ze Wschodu leciał czarny orzeł. Kiedy zbliżyli się do siebie, nagle błyskawica przecięła niebo i ukazała się góra, na której był Baranek w złotej koronie. Zza góry wychodzili Aniołowie ze świetlistymi mieczami. Schodzili w dół, a przed nimi podążał świetlisty obłok, który formował się w kształt krzyża. Kiedy świetlisty krzyż zajaśniał pełnym blaskiem, żołnierze uciekli.’
  http://adam-czlowiek.blogspot.com/2012/04/adam-czowiek-30-sierpnia-2011-wizja.html?m=1

 8. aga pisze:

  Szczęść Boże!
  Czy ktoś z Was wie, czy jest żeńska forma wspólnoty o charakterze maryjnym z takim zapałem na styl tej pięknej ks. Dominika? https://www.youtube.com/watch?v=3oZIDrc_SWw Jeśli macie jakieś namiary to bardzo proszę o informację. Kobiety też mogłyby mieć taką potężną waleczną grupę…

  • Venite pisze:

   Ja także o tym myślę od dawna ale nic nie znalazlam. Podpinam się pod pytanie i jestem chętna.

  • olagal pisze:

   Może była taka potrzeba żeby powołać taką armię mężczyzn i tak ich Matka Boża rozpala gorliwością,bo kobiety się dużo modlą.
   Głównie w swoich cichych,ukrytych „Nazaretach”,przy garach i dzieciach…
   Kobiety łatwiej wierzą i nie potrzebują takich form? 😉
   W ukryciu i cichości, z mocną wiarą i spokojną zwyczajną modlitwą i ofiarą codzienności zabezpieczają tyły…

   • Anna pisze:

    Urzekajaca. Pl prowadzi formacje kobiet. Ma wspaniale kursy ktore pomagaja wzrastac stajac sie pielna wewnętrznie kobieta.

  • xcvb pisze:

   Legion M. – sam kiedys nalezalem.

 9. Jasmina pisze:

  Droga Administratorko!
  Czy nie masz poczucia winy wynikającego z odrzucenia niewątpliwych wypełniających się proroctw danych wyśmianemu tu Tomaszowi? Czy nie znajdujesz w sercu żalu i nie widzisz jak wiele dobrego mogłoby wypłynąć teraz w obliczu niewątpliwie nadchodzącej wojny? Co będzie kiedy wypełnią się kolejne proroctwa? Jestem głęboko wstrząśnięta, że na tej stronie rzekomo prowadzonej przez Ducha Świętego i Maryję nie znajdują się tak ważne ostrzeżenia. Niechaj Bóg oświeci Twój umysł, abyś nie wprowadziła ludzi w błąd, bo zbliża się wojna, głód i mór.
  Droga Administratorko – pamiętaj o tym, że będziesz miała na rękach swych i na swoim sumieniu tysiące a może nawet miliony ludzi umierających z głodu, być może złorzeczących Bogu. Jakie to szczęście, że dobry Bóg tak poprowadził sprawy, że powstała strona na której wygoniony ks. Adam Skwarczyński oraz Tomasz mogą publikować tak ważne rzeczy.
  Z poważaniem
  Jasmina

  • wobroniewiary pisze:

   Niech Ci Bóg błogosławi!
   Nie wyganiałam ze strony ks Adama!!!
   Nie popieram wizji Tomasza a ks. Adam utożsamiając się z Tomaszem postanowił założyć wraz z nim drugą stronę. Ja nie stawiam na zapasy, którym połowa już zgniła i mole zjadły, ale nikomu też nie bronię ich robić.
   Zejdź ze mnie kobieto – ty i twoje duchy oskarżyciele.
   Bez wizji Tomasza widać, że wszystko zmierza ku wojnie i dlaczego ja mam mieć „na rękach swych i na swoim sumieniu tysiące a może nawet miliony ludzi”
   Uważaj na te osądy, by Bóg Ciebie zbyt surowo nie osądził!

   Ps. Jedyne, w co mamy obowiązek wierzyć, by nie zgrzeszyć przeciwko Duchowi Świętemu – to w Pismo Święte!
   Matka Boża mówiła dzieciom w Fatimie, że nie ma grzechu ten, kto nie wierzy w Jej objawienia, bo nie ma takiego obowiązku – obowiązek jest wiary w Pismo Św. (ja wierzę w objawienia fatimskie z wolnej woli a nie z musu) a ty mi przypisujesz krew na rękach i prawie do piekła posyłasz, bo ja nie wierze w wizje Tomasza???

   • Bozena pisze:

    Pieknie napisane, madra odpowiedz na osad ktory Pani przypisano !

   • HeSo pisze:

    Kiedyś „łykałem” dużo przepowiedni aż uświadomiłem sobie, że wszystkie one są warunkowe, a my nie jesteśmy w stanie dokonać oceny sytuacji całościowo – jesteśmy tylko ludźmi.
    Dobra odpowiedź Pani Ewo.

    • Krzystof pisze:

     HeSo – no właśnie – „łykałeś przepowiednie”. Chyba raczej masz dość proste podejście do tego o czym piszesz i małą wiedzę. A teraz uruchom myślenie. Czym jest proroctwo, a czym przepowiednia. Dla ułatwienia – proroctwo pochodzi od Boga. Dalej włącz myślenie – czy aby na pewno muszą być warunkowe? Czyli zapowiadane przez proroków wydarzenia, narodziny Jezusa, koniec świata, zmartwychwstanie i tysiące innych były warunkowe? A teraz dla uzupełnienia – owszem, mogą być warunkowe, jednak ten warunek musi być podany np. „JEŚLI się nie nawrócicie TO”, lub inne, natomiast mogą być bezwarunkowe typu: „Oto poczniesz i porodzisz Syna” – nie ma tu żadnego warunku, tylko zapowiedź. Jest tego cała masa, tylko zanim się wypowiesz, trochę się doucz. Zalecam czytanie Pisma Świętego.

  • Oko pisze:

   Jasmina, daj spokój, wierz komu chcesz. Adminka nie będzie miała nic na rękach, wymyślasz.

  • xcvb pisze:

   jak juz robicie te zapasy to tak zeby zywnosci nie marnowac bo to grzech. ja mam z 10kg ryzu z poczatku covidopaniki. Oczywiscie juz przeterinowany. mam nadzieje ze nic mi sie nie stanie od jedzenia go.

   • AnnaMaria pisze:

    Ja też mam kilka kg przeterminowanego, mocze go na noc i płukam potem kilkakrotnie i jest ok. Natomiast ten jeszcze w terminie ma w środku mole i poszedł na kompost; urosna na nim przyszłe warzywa.

  • Maggie pisze:

   @Jasmina: krzywdzisz Administratorkę i grzeszysz ‼️ pomówieniem‼️, przypisując jej wygnanie ks.Adama. Do tego nie rozumiesz, że NIE wszystkie przewidywania/przepowiednie/wizje … są proroctwami – ostrożnie, bo to Ty tu złożyczysz i tego nie widzisz.

   P.S.: Historia Polski i świata w połączeniu „ze znakami na niebie i ziemi”, również rzeczywistość „na chłopski rozum” pojęta, wskazuje bez specjalnego nastawiania uszu, i pozwala by słyszeć „co w trawie piszczy” … kiedy/że „źle się dzieje w państwie duńskim”. Szprycowanie i nachodźcy nic dobrego nie wróżą, zwłaszcza z tęcza nad głową brukselskich akcji, obrażających Pana Boga. Wiadomo, iż ci, którzy koczują na granicy, jak nie drzwiami to oknami i tak w kółko Macieju się pchają, i będą przeć dla podboju świata.
   Przestudiuj słowa modlitwy za wrogów, polecanej przez charyzmatycznego kapłana śp.Jana Steckiewicza, która pare razy była kopiowana na tej stronie (jej źródło było wzięte z: http://www.mali-rycerze.pl/czytam,285 )
   Przypomnę Tobie: Różaniec służy do modlitwy, a nie okładania nim szczerze modlących się tutaj. 💕🙏🏻❣️

 10. Maggie pisze:

  We wszystkich potrzebach, za Polskę i tych którzy bronią Polski Katolickiej oraz za Jej wrogów: Jezu Ty się tym zajmij
  oraz 💕🙏🏻❣️ :

  • rybka pisze:

   Wklejam modlitwę ze starego modlitewnika (1938r), którą wyszperałam kiedyś w czeluściach internetu, a którą od jakiegoś czasu się modlę.

   Maryjny modlitewnik (4).

   Pomnij, o Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie, że nigdy nie słyszano, aby, gdy Polska w potrzebie pod Twoją opiekę uciekała, Twego wspomożenia błagała, od Ciebie opuszczoną była.

   Taką ożywieni ufnością, o cudowna Panna Częstochowska, Naród Polski do stóp Twoich przypada i błagalne wznosi ku Tobie wołanie.

   Królowo Korony Polskiej, Królestwa Swego strzeż!

   Od Wschodu do Zachodu na straży granic Polski, o Pani nasza, stań!

   Płaszczem Swym, jako puklerzem od wrogów chroń!

   Wojnom, głodowi i zarazom, niezgodzie i klęskom wszelkim przystępu do Polski broń!

   A dusze Narodu Twego do Syna Swego skłoń!

   O Matko Chrystusowa, Matko łaski Bożej, nie gardź tym Polski wołaniem, lecz usłysz je i racz wysłuchać, o łaskawa, o litościwa Pani i Królowo nasza. Amen.

 11. Maggie pisze:

  Ta ostatnia zwrotka z 1965 r … to jak Różaniec bez granic i konieczność zrozumienia i nieustannej modlitwy całego Narodu

  Marian Lisowski („Na niebios progu” – wydanie własne Toronto-Kanada 1965r)

  RÓŻANIEC

  Jak barwnej róży woniejące pączki
  Świecą paciorki kręgiem nanizane –
  Ze czcią je ujmują dziecięce rączki
  Patrzą w nie starcze oczy zatroskane.

  „Zdrowaśki” szepcą rozmodlone wargi,
  A w tkliwem sercu miłosierdziem zdjęta
  Słucha uważnie każdej cichej skargi
  Ponad gwiazdami – Pani Niebios Święta.

  Boć nie ma dla Cię piękniejszego pienia
  Gdy wzniosłych tajemnic nić się przewija,
  Gdy dusza w hołdzie pośród uniesienia
  Z ufnością powtarza: „Zdrowaś Maryja”.

  Naucz nas wszystkich odmawiać różaniec –
  Opleć nim Polskę i obudź zamiary,
  Byśmy zatknęli na zwycięstwa szaniec
  Sztandar miłości, nadziei i wiary.

  • eska pisze:

   Widzę, że się nie wkleiło tak, aby było widać treść. To propozycja nowenny do św. Andrzeja Boboli od 22.11 do 30.11.

 12. wobroniewiary pisze:

  „Powinniśmy pomóc rządowi polskiemu w zabezpieczeniu zewnętrznej granicy. to powinno być zadanie Komisji Europejskiej. Apeluję o podjęcie działań” – powiedział szef niemieckiego MSW Horst Seehofer w rozmowie z dziennikiem „Bild”.

  ******
  Pilne! Nielazależny dziennikarz: Na granicy strzelają białoruscy żołnierze
  Jak informuje na Twitterze niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan, na granicy białoruscy żołnierze strzelają w powietrze. Do posta reporter załącza nagranie, na którym słychać strzały.

  Jak pisze dziennikarz, białoruscy żołnierze oddają strzały w powietrze, aby przestraszyć migrantów koczujących przy granicy z Polską, a tym samym wymusić na nich dalsze koczowanie i nie wracanie w głąb terytorium Białorusi po dzisiejszej nieudanej próbie siłowego sforsowania polskiej granicy

 13. Małgorzata pisze:

  *Każdorazowe odmówienie tej modlitwy spowoduje strącenie do czeluści piekielnych 50 tysięcy złych duchów.Oto wielki dar od Boga przekazany przeze Mnie…(edycja).

  • wobroniewiary pisze:

   Nie ma żadnego przekazu św. Michała Archanioła z 2019 roku, zatwierdzonego przez Kościół. Oto prawdziwy potężny egzorcyzm św. Leona XIII

   Oryginalna i cała modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła

   Modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła jest prorocza. Ułożona ponad 100 lat temu, a później stłumiona, oryginalna modlitwa jest bardzo ciekawa i kontrowersyjna, odnosi się do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się prawdziwy Kościół Katolicki. 25 września 1888 roku, po porannej Mszy, papież Leon XIII dostał takiego szoku, że upadł. Towarzyszące mu osoby myślały, że zmarł. Po odzyskaniu przytomności papież opisał przerażającą rozmowę jaką usłyszał wychodzącą od strony tabernakulum. W rozmowie uczestniczyły dwa głosy, które papież wyraźnie rozpoznał jako Jezusa Chrystusa i szatana. Szatan przechwalał się, że może zniszczyć Kościół, jeśli dostanie 75 lat na realizację swojego planu [1888+75=1963 początek II SW – OG], albo jak mówią inni, 100 lat. Szatan poprosił także o możliwość “większego wpływu na tych, którzy oddadzą się mojej służbie”. Na prośby szatana Pan udzielił takiej odpowiedzi: “dostaniesz i czas i władzę”.

   Głęboko wstrząśnięty tym co usłyszał, papież Leon XIII ułożył następującą Modlitwę do św. Michała (która jest także proroctwem) i nakazał odmawianie jej po wszystkich cichych Mszach jako ochronę dla Kościoła przed piekielnymi atakami.

   Modlitwa pochodzi ze “Zbioru” [The Roccolta], 1930, Benziger Bros., s. 314-315. “Zbiór” jest kolekcją oficjalnych i błagalnych modlitw posiadających imprimatur Kościoła.

   Modlitwa

   O chwalebny św. Michale Archaniele, Książę wojska niebieskiego, bądź naszą obroną w straszliwej wojnie, którą toczymy z księstwami i mocami, z władcami tego świata ciemności, duchami zła. Przyjdź z pomocą człowiekowi, którego Bóg uczynił nieśmiertelnym, stworzył na swój obraz i podobieństwo, i wykupił za wielką cenę od tyranii szatana.

   Tocz dzisiaj tę bitwę Pana, razem z aniołami świętymi, jak już walczyłeś z liderem dumnych aniołów, Lucyferem i jego odszczepieńczym wojskiem, którzy byli bezsilni by oprzeć się Tobie, a nie było już dla nich miejsca w niebie.

   Ten okrutny, starodawny wąż, którego nazywa się diabłem lub szatanem, który zwodzi cały świat, został rzucony w otchłań ze swoimi aniołami. Oto ten prastary wróg i morderca ludzi nabrał odwagi. Przekształcając się w anioła światłości, wędruje z całym tłumem złych duchów, atakuje ziemię w celu wymazania imienia Boga i Jego Chrystusa, by schwytać, zabić i rzucić na wieczną zgubę dusze przeznaczone do korony wiecznej chwały. Ten niegodziwy smok wylewa jak najbardziej nieczystą powódź, jad swojej złośliwości na ludzi o zdeprawowanym umyśle i skorumpowanym sercu, ducha kłamstwa, bezbożności, bluźnierstwa, i zgubny oddech nieczystości i wszelkiego występku i bezprawia.

   Ci najsprytniejsi wrogowie są przepełnieni i upici goryczą wobec Kościoła, małżonki niepokalanego Baranka, i położyli swoje bezbożne ręce na tym co ma najświętsze.

   W samym Świętym Miejscu, gdzie ustanowiono Stolicę św. Piotra i Tron Prawdy jako światło świata, wyniosą na tron swoją ohydną bezbożność, z niecnym planem, że kiedy uderzą w Pasterza, rozpierzchną się owce.

   Pokaż się, niezwyciężony Książę, udziel pomocy przeciwko atakom zagubionych duchów na lud Boży, i daj mu zwycięstwo.

   Lud czci cię jako swojego opiekuna i Patrona; Tobą chlubi się Kościół Święty jako obroną przed złośliwą mocą piekła; Tobie Bóg powierzył dusze ludzi, które mają być doprowadzone do niebiańskiej szczęśliwości. Oh, módlcie się do Boga pokoju, żeby położył szatana pod naszymi stopami, jak dotąd podbitych, by już nie mógł trzymać ludzi w niewoli i szkodzić Kościołowi. Ofiarujmy nasze modlitwy przed oczyma Najwyższego, żebyśmy mogli szybko zjednać sobie miłosierdzie Pana; i pokonując smoka, starodawnego węża, który jest diabłem i szatanem, byś Ty znowu zniewolił go w otchłani, żeby już nie mógł zwodzić narodów. Amen.

   Spójrzcie na Krzyż Pana; rozproszcie się wrogie moce.
   Lew z plemienia Judy podbił, z rodu Dawida.
   Udziel nam Twego miłosierdzia, Panie.
   Bo mamy nadzieję w Tobie.
   Panie, wysłuchaj mojej modlitwy.
   I niech moje wołanie dojdzie do Ciebie.
   Módlmy się.

   Boże, Ojcze naszego Pana Jezusa Chrystusa, wołamy do Ciebie, i jako petenci błagamy o Twoją łaskę, żebyś za wstawiennictwem Maryi zawsze Niepokalanej Dziewicy i naszej Matki, i chwalebnego św. Michała Archanioła, raczył nam pomóc przeciwko szatanowi i wszystkim innym duchom nieczystym, które wędrują po świecie na szkodę rasy ludzkiej i na zgubę dusz. Amen

   • Bogdan pisze:

    Droga Ewo czy można gdzieś nabyć tą ksiązkę (tam jest chyba błąd bo w internecie są modlitewniki The Raccolta a nie The Roccolta 1930)?

    • Paweł pisze:

     Tak, są, ale w Internecie: tylko w wersji angielskiej. I np. ja w tym roku na Wielkanoc zalinkowałem też taką „Raccoltę” (jak widać poniżej) – w takim oto komentarzu, dotyczącym modlitwy „Regina coeli”:
     „W czasie wielkanocnym, tj. od POŁUDNIA Wielkiej Soboty aż do południa soboty przed Trójcą Świętą, odmawia się zamiast «Anioł Pański» następującą antyfonę i modlitwę:
     «KRÓLOWO NIEBIOS, WESEL SIĘ, Alleluja. Bo Ten, któregoś nosić zasłużyła, Alleluja. Zmartwychwstał, jak powiedział, Alleluja. Módl się za nami do Boga, Alleluja.
     V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, Alleluja.
     R. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja.
     Módlmy się. Boże, któryś raczył uweselić świat przez zmartwychwstanie Syna swego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, daj, prosimy, abyśmy przez Jego Rodzicielkę, Maryję Pannę, dostąpili radości życia wiecznego. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego. Amen.»”
     [Za: „Ojcze nasz. Modlitewnik wspólnoty chrześcijańskiej” – Wrocławska Księgarnia Archidiecezjalna, Wrocław 1976, IMPRIMATUR: +Henryk Gulbinowicz, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Wrocławska Kuria Metropolitalna, L. dz. 352/76 dnia 2 lutego 1976; str. 37]
     TAKI SAM tekst – tyle że w wersji łacińskiej i angielskiej (wraz z powyższą informacją wstępną podaną po angielsku) – można znaleźć na str. 163-164 [w rozdziale 75.] poniższego przedsoborowego zbioru odpustów: https://books.google.pl/books?id=DeoCAAAAQAAJ&pg=PA26&dq=Veni+Creator+raccolta&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwj88YLx2bTtAhWk-ioKHSLlBp0Q6AEwAHoECAAQAg#v=onepage&q=Veni%20Creator%20raccolta&f=false
     [Jest tam podane, że papież Benedykt XIV w dniu 20 kwietnia 1742 postanowił, że do tej modlitwy, odmawianej zawsze STOJĄC w okresie wielkanocnym (rano, w południe i wieczorem – na dźwięk dzwonów), są przywiązane TE SAME odpusty, co udzielone już wcześniej za odmawianie – poza tym okresem – modlitwy „Anioł Pański” odmawianej NA KLĘCZĄCO (też: rano, w południe i wieczorem – na dźwięk dzwonów), a na stojąco tylko w każdą niedzielę poczynając od jej pierwszych Nieszporów (przypadających w sobotę wieczorem), czyli: odpust 100 dni za KAŻDORAZOWE odmówienie sercem skruszonym oraz odpust zupełny pod trzema zwykłymi warunkami (wraz z modlitwą „za Kościół”) za codzienne odmawianie (rano, w południe i wieczorem) przez cały miesiąc (Sł. Boży Benedykt XIII, List „Injuncta nobis”, 14 września 1724). – Pod pewnym linkiem zaś, który tu kiedyś na stronie podałem – mianowicie w komentarzu pod wpisem z dnia 18 maja 2015 zatytułowanym „Nowenna do św. Rity – dzień VI…” – była zamieszczona informacja o nadanym znacznie PÓŹNIEJ odpuście 10 lat (!), a nie tylko 100 dni, za odmówienie tych wyżej wymienionych modlitw: „Anioł Pański” lub „Regina coeli”. Natomiast teraz udało mi się z kolei ustalić, że ta informacja o wspomnianym przeze mnie powyżej odpuście 10 lat za odmówienie modlitwy „Anioł Pański” (a w czasie wielkanocnym – modlitwy „Regina coeli”) znajduje się dokładnie w poniższym „Katechizmie nauki katolickiej” – na str. 8: http://www.duchprawdy.com/knk_1948.pdf ].
     _______ Modlitwa „Anioł Pański” i modlitwa „Regina coeli” zamieszczone są też w całości w wersji łacińskiej i polskiej/angielskiej na końcu Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego, ogłoszonego w 2005 roku przez Benedykta XVI: http://mbszkaplerzna.pl/images/chm/kompendium.pdfhttps://www.vatican.va/archive/compendium_ccc/documents/archive_2005_compendium-ccc_en.html
     ______ Obie te modlitwy są też zacytowane jako przykładowe modlitwy MARYJNE, które – gdy są zatwierdzone przez Kościół – są WSZYSTKIE obdarzone odpustem CZĄSTKOWYM na mocy nadania nr 17 zawartego w najnowszej, czwartej edycji posoborowego „Wykazu odpustów”: http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.htmlhttps://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/rozdzielanie_odpustow.htmlhttps://opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/inne/penitentia_16071999.html

    • Bogdan pisze:

     To że w j. Angielskim to najamniejszy problem szukam tej książki ze względu na tą ponoć oryginalną wersję Modlitwy do Św. Archanioła ułożonej przez Leona XIII, bo nie wierzę we wszystko co piszą w internecie dopóki nie sprawdzę wiarygodności tego źródła, a w tym wypadku moje wątpliwości rozwieje choćby skan tej książki The Raccolta 1930.

    • Paweł pisze:

     No więc takich zeskanowanych, internetowych wersji „Raccolty” jest więcej. Z „okazji” obecnego (lecz wkrótce już kończącego się) Roku św. Józefa w Kościele mogę np. przypomnieć taki oto swój komentarz sprzed 6 lat [a znajdował się on tu na stronie pod wpisem „Grzech obrzydliwy w oczach Boga: pornografia” – z dnia 15 VIII 2015], w którym to zalinkowałem na końcu INNĄ z kolei „Raccoltę”:
     MODLITWA DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA O UPROSZENIE CNOTY CZYSTOŚCI:
     „O Stróżu i Ojcze dziewic, Józefie święty, którego wiernej straży sama niewinność, Jezus Chrystus i Panna nad pannami, Maryja, powierzoną była, Ciebie przez ten podwójny, najdroższy, Tobie powierzony skarb, przez Jezusa i Maryję proszę i błagam, byś mnie od wszelkiej nieczystości zachował i sprawił, abym myślą nieskalaną, sercem niewinnym i czystym ciałem Jezusowi i Maryi zawsze w jak największej czystości służył. Amen.”
     Przed soborem watykańskim II powyższa modlitwa była hojnie obdarowana odpustami, a mianowicie za każdorazowe jej odmówienie był odpust 3 lat, a za odmówienie jej w marcu lub w którąkolwiek środę roku – odpust 7 lat; natomiast za codzienne odmawianie jej przez miesiąc – był odpust zupełny pod trzema zwykłymi warunkami (czyli: 1. spowiedź lub stan łaski uświęcającej, 2. Komunia święta sakramentalna, 3. odmówienie modlitwy według intencyj Ojca św., takiej jak np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo; do zyskania odpustu zupełnego wymaga się ponadto zawsze wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego). Odpusty te nadali papieże: Pius XI, 18 maja 1936, oraz Pius XII, 10 marca 1941.
     [Źródło informacji o powyższych odpustach: łaciński Brewiarz Rzymski wydany w roku 1961 „BREVIARIUM ROMANUM ex decreto Sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, Summorum Pontificum cura recognitum” – Editio prima iuxta typicam, Tomus alter, Romae-Turonibus-Parisiis, SUMPTIBUS ET TYPIS MAME, Copyright 1961 by Maison Mame.
     Źródło polskiego tekstu powyższej modlitwy: ks. Tarsycjusz Sinka CM „Nowenna do świętego Józefa” (str. 14), wydanie Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków 1992, „za pozwoleniem Władzy Duchownej”.]
     Angielski oraz łaciński tekst powyższej modlitwy do św. Józefa wraz z informacją o odpustach (po angielsku) można też przeczytać na stronie:
     https://books.google.pl/books?id=aJHKTdv3gncC&pg=PA362&lpg=PA362&dq=saint+joseph+father+and+guardian+of+virgins+indulgence&source=bl&ots=3yLrFqyjZ0&sig=mQttjbkGIumq0-w2HEarLUsV1w4&hl=pl&sa=X&ved=0CDcQ6AEwA2oVChMIiPK3ycKtxwIVI3NyCh0wRwtc#v=onepage&q=saint%20joseph%20father%20and%20guardian%20of%20virgins%20indulgence&f=false
     {Jak widzisz, dla wyszukania danej modlitwy w „Raccolcie” wpisywałem w wyszukiwarkę początkowe słowa tejże modlitwy, które udało mi się ustalić – z jakiegoś innego źródła – w ich DOKŁADNEJ i oficjalnej wersji ANGIELSKIEJ (albo ewentualnie: łacińskiej).}

   • Bogdan pisze:

    Ok trochę to trwał, ale znalazłem ta modlitwa do św.Michała Archanioła występuje w książce The Raccolta 1910 strona 264 a w pdf 284. tu podaje link do skanu tej modlitwy jest po angielsku:

    https://archive.org/details/theraccoltaorcol00unknuoft/page/n283/mode/2up?ref=ol&view=theater

    na jednym z katolickich forum przeczytałem że ta modlitwa którą Ewo przytoczyłaś powstała dwa lata później od wcześniejszej modlitwy która ponoć powstała w 1886:

    http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=1885.0

    . nawet u Ciebie na stronie jest artykuł o wizji Leona XIII w 1884.

    https://wobroniewiary.com/2013/08/23/wizja-papieza-leona-xiii-z-1884-roku-dialog-szatana-z-chrystusem-histotia-powstania-egzorcyzmu-do-sw-michala-archaniola/

    Ale faktem jest że ta rozszerzona modlitwa z 1888 której wcześniejsza wersja pochodzi z 1886 do św. Michała Archanioła jest zatwierdzona przez papieża Leona XIII, lecz samą wizje miał w 1884

 14. GP pisze:

  Dzis ks. Natanek – https://www.youtube.com/watch?v=2LNKus_d6Hk
  A Jasmina nieladnie, sluchaj kogo chcesz. Nie oskarzaj i nie pouczaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s