Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za zmarłych

Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za zmarłych już 1 listopada. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu:

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązuje się do codziennej indywidualnej modlitwy w postaci dziesiątki różańca świętego i trzykrotnego wezwania „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie” w intencji dusz czyśćcowych

W dniach 1 – 9 listopada będziemy wspólnie modlić się modlitwą medytacyjną ze św. Michałem Archaniołem, przygotowaną przez ks. Krzysztofa Pelca Michalici

W dniach 2 – 10 listopada będziemy wspólnie modlić się Nowenną do św. Michała Archanioła za zmarłych, przygotowaną przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA, redaktora naczelnego naszego dwumiesięcznika.

16 listopada odbędzie się Msza św. za zmarłych, których imiona będzie można wcześniej przesłać w komentarzu pod dedykowanym postem na facebooku / Któż jak Bóg.

Ponadto, zostaną udostępnione konferencje na temat roli św. Michała Archanioła w wybawianiu dusz z czyśćca

Pomóż swoim bliskim zmarłym i innym duszom czyśćcowym. Módl się ze św. Michałem Archaniołem

Dusze czyśćcowe tęsknią za Bogiem i pragną oczyszczenia. Potrzebują szczególnego wsparcia i orędownictwa wiernych na ziemi i świętych w niebie. Dlatego przez cały listopad będziemy trwać na modlitwie ze św. Michałem Archaniołem w ramach utworzonego na Facebooku wydarzenia pt: „Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za zmarłych”, organizowanego przez redakcję dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”

Zapraszamy na godz. 20-00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za zmarłych

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  O uroczystości Wszystkich Świętych, modlitwie za zmarłych i Szturmie modlitewnym ze św. Michałem Archaniołem dziś na antenie PolskieRadio24.pl mówili salezjanin ks. Dominik Chmielewski oraz michalita ks. Piotr Prusakiewicz. Oto co powiedzieli:

  • Maggie pisze:

   Sposób na zdrowie i odporność organizmu wg św.Hildegardy, która łączy zdrowie z duchowością i psychiką.
   ‼️OBEJRZYJCIE, WYSŁUCHAJCIE, BO JEST W POLSCE CENTRUM ŚW.HILDEGARDY‼️

   • Sylwek pisze:

    chyba nie działa -bo każdy się leci szczepić (moralnie dopusczoną) a może to kwestia wiary w to co się przyjmuje…

 3. Stefania pisze:

  Za zmarłych z rodziny Wicikowskich Brazukow Kundzinowskich Olbrysiow Mikuskow zmarłych sąsiadów znajomych księży i osób konsekrowanych Za zmarłych którzy najdłużej cierpią w czyśćcowe Za dusze dzieci zabitych przez aborcję i Za te dusze które najbardziej cierpią i Za te Za które nikt z bliskich się nie modli

 4. Helena pisze:

  Za zmarłych z rodziny Chajów, Ciepluchów, Starulów, krewnych, znajomych, sąsiadów, księży i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

 5. Ber pisze:

  Sebastuś, może chciałbyś do mnie dołączyć, zaczyna się dziś o 20.00 Święty Michał Archanioł jest Twoim Patronem, w Jego dniu przyszłeś na świat i On pomoże Ci też z niego zejść gdy Bóg ten czas Ci wyznaczy. Gdybyś był na miejscu tych dusz w czyśćcu cieszyłbyś się gdyby ktoś się za Ciebie modlił. Nie znam bliskich zmarlych Magdy, ale też ich powierzam.

  Polecam jeśli nie oglądaliście film ” czyściec” https://katoflix.pl/film/czysciec

  wt., 2 lis 2021 o 10:40 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał(a):

  > wobroniewiary posted: „Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za > zmarłych już 1 listopada. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu: > Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązuje się do codziennej indywidualnej > modlitwy w postaci dziesiątki różańca świętego i trzykrotnego” >

 6. Joanna Wozniak pisze:

  Ważne słowa o. Łukasza Prausa

  Miłość oznacza troskę o dobro drugiego człowieka. Troska o bliźniego przejawia się w trosce nie tylko o jego dobra doczesne, ale przede wszystkim w trosce o dobra duchowe, o życie wieczne. Wiele osób stoi przed dylematem – czy nie przyjmując określonych preparatów nie będę troszczył się o swojego bliźniego? Otóż to nie prawda. To nie prawda, że gdy nie poddam się pewnym preparatom nie będę troszczył się o innych, ponieważ za te preparaty nikt nie bierze odpowiedzialności, absolutnie nikt, każdy przyjmuje je na własną odpowiedzialność i nikt nie ponosi konsekwencji, jeśli komuś one zaszkodzą. Zatem jak więc mogę zatroszczyć się o bliźniego, gdy obawiam się, że to jemu zaszkodzi? Nie możemy pozwalać na manipulację naszymi emocjami, gdy słyszymy słowa: jeśli sam tego nie przyjmiesz lub nie przyjmą tego Twoi bliscy to będziesz odpowiedzialny za rozwój „tego”. A czy preparat z abortowanych dzieci można nazwać preparatem, który jest dobry? Chrześcijanin zna na to pytanie odpowiedź. Jest czas trudny, czas wyboru dla każdej osoby wierzącej. Czas weryfikacji wiary, czy ufam bardziej Bogu czy ludziom, którzy próbują zabrać moją swobodę i wolność w trwaniu przed Tym, który jedyny może mnie zbawić. Czy przy Jezusie uczniowie potrzebowali sztucznych wzmacniaczy? Nie potrzebowali, bo mieli Jezusa. Przyjmujmy Ciało Jezusa i nie lękajmy się.

 7. Damian1 pisze:

  31.10 g.11:45 Modlitwa antypandemiczna | NIEPOKALANÓW – kaplica św. Maksymiliana

 8. Paweł pisze:

  Może warto przypomnieć taką oto uznaną przez Kościół modlitwę:
  __________”OJCZE NASZ” św. Mechtyldy za dusze CZYŚĆCOWE [znajdujące się też, w identycznym brzmieniu, na str. 169-172 książki ojca Jeana-Marie Girardin „Miesiąc dusz czyśćcowych” (a zachodzi tu akurat dosłowna zbieżność tytułów z INNĄ książeczką, autorstwa ks. Stefana Dosenbacha TJ – patrz poniżej) – wyd. Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 2004, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 23.08.1996, nr 3307/NK/96, Wikariusz Generalny: ks. bp Marian Duś, Notariusz: ks. Stanisław Pyzel, Cenzor: ks. Tadeusz Rogalewski MIC”]:
  http://www.duchprawdy.com/modlitwa_sw_mechtylda_za_dusze_czysccowe.htm
  Modlitwa o wybawienie dusz czyśćcowych, której podczas objawienia Pan nasz nauczył świętą Mechtyldę. Święta Mechtylda za każdym razem, gdy odmawiała tę modlitwę, widziała legiony dusz czyśćcowych, idących do nieba.
  _____OJCZE NASZ, KTÓRYŚ JEST W NIEBIE. Ojcze Niebieski, proszę Cię, przebacz duszom czyśćcowym, że nie kochały Cię ani nie oddały Ci należnej czci; Tobie, ich Panu i Ojcu, któryś przez czystą łaskę uczynił je swymi przybranymi dziećmi. A one – przeciwnie- z powodu swych grzechów wypędziły Cię z serc, w których tak bardzo chciałeś mieszkać.
  Aby zadośćuczynić za te grzechy, ofiaruję Ci miłość i uwielbienie, które Twój wcielony Syn składał Ci w ciągu całego swego ziemskiego życia. I ofiaruję Ci całą pokutę i zadośćuczynienie, które spełnił i przez które zmazał i odpokutował grzechy ludzi. Amen.
  _____ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE. Błagam Cię, najlepszy Ojcze, wybacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze godnie czciły Twoje święte Imię, ale często wzywały go na próżno i przez swoje grzeszne życie uczyniły się niegodnymi miana chrześcijan.
  Aby zadośćuczynić za popełnione przez nie grzechy, ofiaruję Ci całą cześć, jaką przez swe słowa i czyny oddał Twemu Imieniu Twój umiłowany Syn, w czasie całego swego ziemskiego życia. Amen.
  _____PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze dość żarliwie szukały, pragnęły i wprowadzały w życie Twe Królestwo, które jest jedynym miejscem, gdzie panuje prawdziwy odpoczynek i wieczny pokój.
  Aby zadośćuczynić, za ich brak gorliwości w czynieniu dobra, ofiaruję Ci najświętsze życzenie Twego Boskiego Syna, który żarliwie pragnął, aby stały się one – one także- dziedzicami Jego Królestwa. Amen.
  _____BĄDŹ WOLA TWOJA, JAKO W NIEBIE, TAK I NA ZIEMI. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze poddawały swoją wolę Twojej, nie szukały we wszystkim wypełnienia Twojej woli, a często żyły i postępowały jedynie według swej własnej woli.
  Aby zadośćuczynić za ich nieposłuszeństwo, ofiaruję Ci doskonałe poddanie Twej woli pełnego miłości Serca Twego Boskiego Syna. Poddanie najgłębsze, o którym zaświadczył wobec Ciebie, będąc Ci posłusznym aż do śmierci na krzyżu. Amen.
  _____CHLEBA NASZEGO POWSZEDNIEGO DAJ NAM DZISIAJ. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze przyjmowały sakrament Eucharystii z dostatecznym pragnieniem, a często przyjmowały go bez miłości lub niegodnie, albo nawet zaniedbywały przyjmowanie.
  Aby zadośćuczynić za wszystkie popełnione przez nie grzechy, ofiaruję Ci niezwykłą świętość i głęboką kontemplację naszego Pana, Twego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa, jak również żarliwą miłość, z jaką złożył nam ten niezrównany dar. Amen.
  _____ODPUŚĆ NAM NASZE WINY, JAKO I MY ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, wybacz duszom czyśćcowym wszystkie grzechy, które popełniły, ulegając siedmiu grzechom głównym, a także nie chcąc kochać ani wybaczać swoim wrogom.
  Aby zadośćuczynić za wszystkie te grzechy, ofiaruję Ci pełną miłości modlitwę, którą skierował do Ciebie za swych wrogów Twój Boski Syn, kiedy był na krzyżu. Amen.
  _____I NIE WÓDŹ NAS NA POKUSZENIE. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nazbyt często nie opierały się pokusom i namiętnościom, ale podążały za wrogiem wszelkiego dobra i oddawały się żądzom cielesnym.
  Aby zadośćuczynić za te wszystkie tak różne grzechy, którymi zawiniły, ofiaruję Ci chwalebne zwycięstwo, które nasz Pan Jezus Chrystus odniósł nad światem, jak również Jego najświętsze życie, Jego pracę i trudy, Jego cierpienie i okrutną śmierć. Amen.
  _____ALE NAS ZBAW ODE ZŁEGO. I od wszystkich kar, przez zasługi Twego umiłowanego Syna, i prowadź nas, jak również dusze czyśćcowe, do wiecznej chwały Twego królestwa, która oznacza Ciebie. Amen.
  * * * * * * * * * I jeszcze: _______O „AKCIE HEROICZNYM ZA DUSZE ZMARŁYCH”:
  [Cytat ze str. 20-21 ww. książki „Miesiąc dusz czyśćcowych”, którą napisał ks. Stefan Dosenbach TJ, a wznowiło ją w roku 1999 Wydawnictwo „Arka” z Wrocławia http://www.ppharka.hg.pl . Książka ta posiada IMPRIMATUR Kurii Metropolitalnej w Krakowie z dnia 12 VIII 1936 r., L. 6345/36, Ks. Bp Stanisław – Wikariusz Generalny, Ks. Stefan Mazanek – Kanclerz.]
  (…) Zastanów się, czy nie mógłbyś dziś uczynić aktu heroicznego za dusze zmarłych. Polega on na tym, że prosimy Boga, aby za dusze zmarłych raczył przyjąć wszystkie owoce zadośćuczynienia, zarówno naszych własnych dobrych uczynków, jak i tych, które za nas po śmierci będą ofiarowane. Ponieważ ofiarujemy tylko owoc zadośćuczynienia, który osobiście do nas należy, przeto nic nie przeszkadza, aby kapłan Mszę Świętą ofiarował w intencji innych osób, abyśmy modlili się za siebie lub za innych. Po darowaniu owocu zadośćuczynienia pozostaje nam owoc zasługi, prośby itd. Ojciec Święty Benedykt XIII, Pius VI i Pius IX obdarzyli ten akt licznymi odpustami. [I tu książeczka ta podaje taki oto „przypis Autora”: 1. Księża, którzy ten akt uczynili, mają we wszystkie dni roku prawo do ołtarza uprzywilejowanego. (Tutaj moja uwaga: zostało to chyba zniesione po Soborze Watykańskim II w Konstytucji Apostolskiej „Indulgentiarum doctrina”, która to w „Normie 20” o odpustach stwierdza: „Święta Matka Kościół, pełna troski o wiernych zmarłych, postanawia żeby, po ZNIESIENIU jakiegokolwiek PRZYWILEJU w tej sprawie, nieść im pomoc jak najszerzej przez każdą ofiarę Mszy św.” – https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pawel_vi/konstytucje/indulgentiarum_doctrina_01011967.html ). 2. Zwykli wierni mogą w każdym dniu, w którym przyjmą Komunię Świętą i nawiedzą kościół lub publiczną kaplicę, i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego, zyskać odpust zupełny, ale tylko za dusze w czyśćcu. 3. Również uzyskają odpust zupełny każdego poniedziałku, jeśli wysłuchają Mszy Świętej w intencjach dusz czyśćcowych, nawiedzą kościół i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego. Ojciec Święty Pius IX oświadczył, że można ofiarować Mszę Świętą niedzielną, jeśli ktoś w poniedziałek na Mszy Świętej być nie może (18 XI 1854 r.). 4. Mogą ofiarować za dusze zmarłych wszystkie odpusty, jakie są lub będą nadane, choćby skądinąd za nie ofiarowane być nie mogły (Pius IX, 30 IX 1852 r.).]
  Już Papież Benedykt XIII mówi, że mnóstwo wiernych wszelkich stanów akt ten uczyniło. Nie lękaj się, że na tym coś stracisz. Nic nie traci ten, który jest hojny dla Boga i dla tych, których Bóg miłuje. [I tu książeczka ta podaje taki oto następny „przypis Autora”: Chociaż ten heroiczny akt jest nazywany czasem ślubem, nie obowiązuje on jednak pod żadnym grzechem. Dla zyskania odpustu nie potrzeba go wyrażać słowami. Sama wola wystarczy.]
  FORMUŁA, KTÓREJ MOŻESZ UŻYĆ DO ZŁOŻENIA AKTU HEROICZNEGO:
  Ojcze Niebieski, w połączeniu z zasługami Jezusa i Maryi, ofiaruję Ci za dusze w Czyśćcu wszystkie uczynki zadośćczyniące mego całego życia, a zarazem wszystkie takie uczynki, które po śmierci będą za mnie ofiarowane. Składam je na ręce Niepokalanej Maryi Panny, aby je obróciła na korzyść tych dusz, które w swojej mądrości i Macierzyńskiej Miłości pragnie najwcześniej z Czyśćca wybawić. Przyjmij łaskawie, o Boże, tę ofiarę i daj mi w zamian wzrastać z każdym dniem w Twej łasce. Amen.

  {O powyższym „ślubie heroicznym” wspomina też zamieszczona tu na stronie, a przetłumaczona przez ks. Adama Skwarczyńskiego książka „RĘKOPIS z CZYŚĆCA” [wyd. MICHALINEUM 1998, „Za wiedzą Kurii Siedleckiej L. dz. 566/97”, IMPRIMATUR: +Joseph Palica, Archiep. Philippens., Vic. Gen., Roma., „Le Manuscrit du Purgatoire. 3e édition. Direction de l’Association de Notre-Dame de la Bonne-Mort, Sainte-Marie, Tinchebray (Orne), France.”]:
  „Ślub heroiczny jest bardzo miły Bogu, a jednocześnie bardzo pomocny dla dusz czyśćcowych oraz korzystny dla dusz szlachetnych, które go składają. Zresztą, odstępując w ten sposób część swoich zasług, niczego nie tracą, lecz wiele zyskują.” – https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2012/11/siostra_maria_od_krzyza-_rekopis_z_czyscca.pdfhttps://wobroniewiary.com/2017/11/01/lektura-obowiazkowa-na-najblizsze-dni-ksiazka-ks-adama-skwarczynskiego-rekopis-z-czyscca-s-marii-od-krzyza/ }

 9. wobroniewiary pisze:

  Na zdjęciu kaplica, która znajduje się nad naszą redakcją 😇

 10. olagal pisze:

  Może już tutaj było,ale zalinkuję też taką piękną inicjatywę modlitwy i ofiary za dusze w czyśćcu cierpiące:

  https://www.vicona.pl/post/sztafety-za-dusze-czysccowe-swiadectwo-oli

  Warto posłuchać świadectwa:

  Ze swojej strony mogę dać takie świadectwo,że warto w swoim otoczeniu,wśród znajomych zorganizować takie sztafety. Nawet jak początkowo czuje się,że to przerasta siły, możliwości,że nie znajdzie się ludzi sni kapłanów chętnych. Bo dusze pomagają i cudownie czasem znajdują się chętni ludzie,dowiadujemy się o kapłanach w potrzebie i pomimo naszej słabości sztafety się odprawiają 🙂
  Jakby się było tylko jakimś pośrednikiem, małym trybikiem… Warto też bo doświadcza się ogromnych łask przez te sztafety. Dusze bardzo się odwdzięczają. Rozwiązują się sprawy bardzo trudne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s