Żyć bez kłamstwa czyli jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji

Joseph Ratzinger w słynnym proroctwie z 1969 roku zapowiedział, że chrześcijan czekają trudne czasy – zejdziemy do katakumb i wyrzucą nas ze świątyń. Kilkadziesiąt lat później alarmował, że kryzys duchowy ogarniający Zachód jest poważniejszy od upadku Imperium Rzymskiego, a dominująca dyktatura jednomyślności nosi przejawy duchowej siły Antychrysta.

To dzieje się dziś na naszych oczach. Jak się temu przeciwstawić?

Jeśli chcemy przetrwać, musimy wrócić do korzeni wiary, być Kościołem bez kompromisów. – Rod Dreher

Rod Dreher od wielu lat walczy o prawdę. W najnowszej książce wsłuchuje się w głos byłych mieszkańców ateistycznych krajów bloku komunistycznego.

Wszyscy z nich biją dziś na alarm – czujność zbyt wielu katolików i chrześcijan została uśpiona. W sercach wyznawców Chrystusa musi zapłonąć ogień. Musi powstać prawdziwy ruch oporu

Więcej przeczytasz w książce „Żyć bez kłamstwa” Roda Drehera
👉
https://bit.ly/2ZOompf

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Żyć bez kłamstwa czyli jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  4. dzień nowenny do św. Judy Tadeusza

  O św. Judo Tadeuszu – skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

  Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

  Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

 3. wobroniewiary pisze:

  73 lat temu – 22 października 1948 r. – kard. August Hlond umierając wypowiedział prorocze słowa: „Lecz zwycięstwo, jeśli przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny…”

  Dokładnie 30 lat później – 22 października 1978 r. – miała miejsce inauguracja pontyfikatu Jana Pawła II. Czy to zwykła zbieżność dat, czy część zwycięstwa Maryi? ❤️

 4. Paweł pisze:

  Tak zaś gra najnowszy laureat Konkursu Chopinowskiego, Kanadyjczyk (chińskiego pochodzenia) https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Konkurs_Pianistyczny_im._Fryderyka_Chopina Bruce Liu:

  A mamy tutaj – tak nawiasem mówiąc – wariacje na temat tej oto słynnej arii z opery Mozarta „Don Juan”/’Don Giovanni’ [w tym poprzednim nagraniu „wyeksponowanej” jako główny temat począwszy od jego minuty 4:36]:

  Sam zaś Mozart tak oto sparafrazował tę arię w jednym ze swoich Divertimenti:

  Natomiast tak sparafrazował ją z kolei „ojciec wiedeńskiego walca” Joseph Lanner:

  ‚Miłej +harmonii+’ Wszystkim – „w uchu i w duchu”!

 5. wobroniewiary pisze:

  5. dzień nowenny do św. Judy Tadeusza

  Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

  O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy „Ojcze nasz”

  Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

 6. m-gosia pisze:

  Żyć bez kłamstwa .

  https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-apeluje-o-przestrzeganie-obostrzen-sanitarnych-w-kontekscie-uroczystosci-wszystkich-swietych/

  APEL
  PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
  O PRZESTRZEGANIE OBOSTRZEŃ SANITARNYCH
  W KONTEKŚCIE ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii.

  Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań.

  Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych.

  Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.

  Ponadto, pragnę raz jeszcze wyrazić moją wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią.

  Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i życie wielu osób.

  ✠ Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  Warszawa, dnia 22 października 2021 roku

  • Maggie pisze:

   W Toronto szczepią na stacjach kolejki metro, w aptekach, u lekarzy, licznych „klinikach” (którą może być nawet wędrujący autobus, aby dobroczynnie pomóc) itd itp. Niestety, Kard.Collins (bp Diecezji i miasta Toronto) wiele tygodni temu … zakazał proboszczom wydawania zwolnień od szczepień. Potem zaś 😱 pod rygorem utraty możliwości posługi kapłańskiej, nakazał księżom oraz wszystkim osobom konsekrowanym i świeckim służącym w jakikolwiek sposób w parafiach … takiego wystawienia się na „odstrzał”.

   Ciężarne 😱 już faszerują tym „bezpiecznym” produktem. Masowo przygotowują się do rychłego skażania dzieci od 5 do roku życia, bo od 12 wzwyż już pracuje, a Pfizer wystąpił o to … i lada moment Health Canada zatwierdzi, więc nie będzie problemu, aby nawet w szkołach im „pomóc” aby sprawnie przebiegło.
   Reakcja wielu jak 😳z proroczej (wyd przez Esprit książki) Rod Dreher’a … niektórzy wręcz się domagają „strzałów” – bo sceptyków ani przeciwników, jakoś dziwnie, nie słyszy się w mediach (czyżby już dbano o ich zdrowie „pod namiotem tlenowym”?).

   NIE BĘDZIE ŻADNYCH ‼️MODŁÓW NA CMENTARZACH na Wszystkich Świętych ani Zaduszki. Cmentarze i kościoły mają wyznaczony limit 150 (za nieprzestrzeganie kary), tak, że zarząd każdego cmentarza dopuszcza tylko❗️ do prywatnej modlitwy, bo na to nie ma limitu jako niezorganizowanej przez kogokolwiek „imprezy”.
   Już paszporty do „nieba” w użyciu, choć był problem z ich naładowanie do telefonów … ale wymagają przy okazywaniu tych paszportów … dokumentów tożsamości … jakby na „vivat dla zapewnionej wolności”. Dodam, iż na sali, na meczu koszykówki mogło być 20 tysięcy kibiców …

 7. wobroniewiary pisze:

  6. dzień nowenny do św. Judy Tadeusza

  Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

  Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

  Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

  Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

 8. neta pisze:

  Czy ktoś śledzi wydarzenia związane z wulkanem na Kanarach (wyspa La Palma) ?

  • Włodzimierz pisze:

   Ja, lawa pochłania coraz więcej domów, znajduje nowe drogi spływu do morza. Jest sporo kamerek w internecie, które na bieżąco relacjonują wydarzenia, łatwo je znaleźć wpisując kluczowe słowa w wyszukiwaniu na youtube : kamera lapalma

   • neta pisze:

    Ja też jestem na bieżąco. Ciekawy film znalazłam sprzed wielu lat na temat wulkanu w La Palmie i o możliwych skutkach tego co się w tej chwili tam dzieje. Film jest w języku angielskim ale można ustawić tłumaczenie na polski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s