Ojciec Pio przyszedł do mnie! – niezwykłe świadectwa

Posłuchaj historii cudownych uzdrowień za wstawiennictwem św. ojca Pio! O tym, że mistyk z Pietrelciny jest wciąż obecny pośród nas opowiada o. Roman Rusek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Ojciec Pio przyszedł do mnie! – niezwykłe świadectwa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Nagranie Koronki do Krwawych Łez Matki Bożej 🩸🩸🩸🙏
  „Syn Mój chce Mnie uczcić w szczególny sposób i z radością udzieli wszelkich łask za przyczyną Moich Łez. Różaniec (Koronka) ten posłuży do nawrócenia wielu grzeszników, a zwłaszcza opętanych przez diabła. Przez ten różaniec diabeł zostanie pokonany a moce piekła zostaną zniszczone. Przygotuj się do tej wielkiej walki” ‒ Matka Boża do S. Amalii Aguirr z Brazylii.
  Modlitwę prowadzą:
  – Martyn Nowakowski – Żołnierz Chrystusa
  – Aleksandra Barnat – Rycerz Świętego Michała Archanioła
  – Ks. Marcin Sobiech – proboszcz parafii Burzyn – polskie Medjugorie

  • EwaSK pisze:

   Ojciec Pio przyszedł również do mnie. Kilka lat temu, gdy oczekiwałam pod sercem moją córeczkę, lekarz powiedział mi, że dziecko może się urodzić z wadą genetyczną. Chwyciłam za różaniec i zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską i jednocześnie modliłam się do o.Pio. W 9 dniu nowenny, po modlitiwe poczułam zapach kwiatów. Nie zdałam sobie w owej chwili co to i właściwie to nie bardzo zwracałam na to uwagę. Ale o. Pio był uparty, ponieważ po kilkunastu minutach, już w innym pokoju, w chwili gdy siadałam na łóżko, do moich nozdrzy wbił się intensywny zapach kwiatów, chyba fiołków, po chwili zniknął. Wtedy zrozumiałam. Córka urodziła się zdrowa.

    • Maggie pisze:

     EwaSK dzięki pomocy z Nieba doznała niezwykłej łaski i Chwała Panu❣️💕🙏🏻❣️
     To co opiszę .. to jest jak ciupeńki okruszek w porównaniu z uzdrowieniem dziecka, ale jest świadectwem Świętych obcowania. Jeszcze w czasach kiedy Ewa asystowała przewodnikom na pielgrzymkach do ojców Pio, Mateo i Dolindo, dawałam tu świadectwo, że na zamkniętym oddziale (z Alzheimerem etc i fizycznie, naprawdę poważnie niesprawnymi) zwrócono się do mnie, czy się perfumowałam. Zaprzeczyłam, bo nie tylko, że mam uczulenie do zapachów, tym bardziej, iż w tej pracy był zakaz „fiołkowania się”. Sama też czułam i jeszcze bardziej w tym momencie jakby zwrócenia 😳 MI uwagi, poczułam intensywne ale jednocześnie delikatne, przyjemne kwiaty … Olśniło mnie, bo skojarzyłam to z tym, że zanim z domu wyruszyłam, pomodliłam się do sw.o.Pio i o.Mateo, prosząc abym podołała tej ciężkiej psychicznie, duchowo i fizycznie zmianie. Dodam, że w związku z tym, co już doświadczałam, co jakiś czas, tam pracując, modliłam się ochronnie (bez histerii‼️) oraz miałam przy sobie ukryte „włoskie pamiątki” (obrazek, relikwię i parę kropli egz.oleju z Włoch i ciut soli e.g.), które wzięłam ze sobą, bo ta instytucja i oddział oraz zmiana (zatrudniona byłam na zawołanie telefoniczne) były bardzo trudne z wielu powodów, których nie chcę tu rozwijać. Kiedy kwiecisty zapach, co rusz, zwracał uwagę … i był przy mnie, zrozumiawszy co się dzieje, wyrażając wdzięczność, w myśli, poprosiłam … aby się tak „ten zapach” nie ujawniał .. w tym niechrześcijańskim domu opieki. Zniknął … ale nadal odczuwałam spokój/opiekę tego dnia, i to tak niezaprzeczalną , że nawet nadrzędna pielęgniarka powiedziała, iż nie pamięta tak spokojnej zmiany na tym oddziale w ciągu swej długiej kariery.

   • Kasia pisze:

    Niesamowite! Łzy w oczach. Bóg jest WIELKI!!!!

   • Goga pisze:

    Chwała Panu. Ojciec Pio też do mnie kiedyś przyszedł.

 3. duszyczka pisze:

  Niesamowite Ewo, właśnie chcę zaprosić do włączenia się w nową inicjatywę 15 Koronek do Krwawych Łez Matki Bożej za Kapłanów, a tu od razu napotykam się na Twój wpis o ww. Koronce. Ne ma przypadków są znaki 🙂

  https://www.vicona.pl/post/15-koronek-do-krwawych-lez-maryi-za-kaplanow?fbclid=IwAR1BIRcinypJXizLpuqsuH9WV2KNZFqtxE8zxxZD0fI847HoLVCBMXmmhDI

 4. Monika pisze:

  Trudny temat:
  Kazanie ks. Teodora o głaskaniu słowem, obmowie, plotkach, gadulstwie, języku

 5. Efka pisze:

  Medjugorie – dlaczego jestem na TAK – ks.S.Kostrzewa

  👍😇👍

  • Wojtek pisze:

   Ks. Jan Wójtowicz w swojej książce pt. Problem: Medjugorie, będącą chyba jedyną tego typu pozycją w Polsce, analizuje medjugorskie „objawienia” posługując się kryteriami teologicznymi. Autor dochodzi do wniosku, że pochodzą one od złego ducha. Ks. Wójtowicz pisze, że bezpośrednim celem medjugorskich objawień jest zdominowanie, usunięcie w cień i pomniejszenie znaczenia Fatimy i Lourdes przede wszystkim przez ciągłe, aktualne trwanie objawień, [które] wzbudzają ustawicznie sensację, grającą na ciekawości ludzkiej zwłaszcza do rzeczy nadzwyczajnych, i organizowaną coraz szerzej aktywną propagandę – oto skutek i cel: osiągnąć strumień pielgrzymów od Lourdes i Fatimy – gdzie „nic ciekawego” się nie dzieje – skierować ich do Medjugorie i uczynić z nich ślepo oddanych „wyznawców” i propagatorów pysznego medjugorskiego „Wiatru”. Jest to więc „tajemny plan” pychy żądnej hołdu, „plan, którego nie odgadniecie”, o którym Zjawa tak często wspomina.

   • Anna pisze:

    Owoce Medjugorje to m. In ks Dominik Chmielewski i Piotr Glas… Takze wlaczyc trzeba swoje myslenie

    • EM pisze:

     Anno, kim Ty jesteś, że powołujesz się na Tych kapłanów? Czy jesteś proroczo namaszczoną z natchnienia Ducha Świętego aby móc wyrokować o prawdziwości objawień z Medjugorie i nieomylności wspomnianych kapłanów ?
     Czy rzeczywiście należy iść w zaparte, że skoro tacy księża (wspomniani przez Ciebie) mieli coś wspólnego z tymi objawieniami to wszystko jest już oczywiste, przejrzyste, klarowne i ma być dla nas ostatecznym wskazaniem…? (kilka lat temu Ks Piotr Glass wyraził swoją wstrzemięźliwość wobec autentyczności objawień w Medziugorie czekając na werdykt z Watykanu, innym razem uznał, że wierzy w objawienia, a niektóre wypowiedzi Ks. Dominika – według mojego rozeznania – nie całkiem korelują z wyznaniami niektórych świętych). Szczerze przyznam, iż pomimo pewnych swoich wątpliwości co do tychże kapłanów lubię słuchać ich kazań, konferencji itd.
     Na koniec przytoczę słowa pewnego zacnego księdza rekolekcjonisty, że żaden człowiek nie powinien być bogiem dla innych ludzi i wszyscy mamy traktować siebie względem Boga jako sobie równi.

    • Maggie pisze:

     @EM i @Wojtek: Oboje, widzę, nie zrozumieliście tego, co mówi ks.Kostrzewa, stąd Anna odpowiedziała krótko i rzeczowo, mając na myśli, to o czym wszyscy słyszą i wiedzą lub powinni wiedzieć i słyszeć

     Najpierw cytuję „wojtkowy fragment”, w którym znajdujemy ⁉️twierdzenie, a NIE tylko dopuszczalną hipotezę ‼️, która w tej materii, zgodnie z procedurami i logiką jest odpowiedniejsza tam, gdzie Kościół nadal śledzi/bada objawienia/zjawiska: „ że bezpośrednim celem medjugorskich objawień jest zdominowanie, usunięcie w cień i pomniejszenie znaczenia Fatimy i Lourdes ”. 😳…
     Takie stwierdzenie i powoływanie się na ks.Wójtowicza, a więc NIE na Kongregacji ds Wiary KK, tylko pobudza do myślenia, jako, że zawarta jest w tym zdaniu TYLKO ‼️subiektywna interpretacja KTÓRA PRETENDUJE DO MIANA 😳‼️PEWNIKA … (NIE wiem, skąd taki domysł się wziął, gdyż nie czytałam oryginału), szokującego niedorzecznym rodzajem oskarżenia: tj wartościowania wszystkich objawień Maryjnych już uznanych (np Fatima, Lourdes), a które przecież mają ten sam równoważny cel – tj ratowanie ludzkości z udziałem Nieba i Kościoła.
     Jakoś ani św.JPII, BXVI, czy nawet papież Franciszek … NIE widzieli w Medjugorie błędów ani treści jakoby pomniejszających uznane już Objawienia, a tym bardziej rzekomej … 😳 rywalizacji w stylu 😳„LICYTACJI”: z rodzaju, które przesłania ważniejsze etc

     Besztanie Anny w formie pytania, EM, jest nielogiczne i co najmniej nie na miejscu. Może zadałaś/łeś sobie sporo trudu, na taką wypowiedź, EM , bo: nie wiesz np, że prawdziwie Boży kapłan, ks.Dominik, kiedy był młodym mistrzem walk wschodnich, właśnie w i przez Medjugorie, został jakby przyprowadzony do kapłaństwa przez …. Maryję‼️

     Nazywanie Maryji …. „Zjawą”(np dzieci fatimskie mówiły piękna Pani, kiedy nie miały pewności Kto), z któregokolwiek objawienia, tzn już uznanego czy nadal trwającego, a będącego „pod lupą” Kościoła, tj tam gdzie wręcz armia kapłanów jest świadkami nawróceń i cudów: uzdrowień dusz oraz ciał … jest chyba nadużyciem.

     Trwajmy zjednoczeni w modlitwie za kapłanów, tak jak o to Najświętsza Matka prosi od wielu lat – a na deficyt takiej intencji modlitwy, szczególnie teraz, jak widzimy, cierpi cały świat.
     💕🙏🏻❣️

   • Bogna P. pisze:

    Dużo wątpliwości się rodzi, chociażby losy samych widzących z Medjugorie, tak inne od losów dzieci z Fatimy czy św. Bernadetty- nikt nie wybrał życia całkiem oddanego Bogu w zakonie czy kapłaństwie.
    Ojciec, który opiekował się widzącymi zrzucił sutannę i -zdaje się- się ożenił, ciągły konflikt z biskupem miejsca…
    Z drugiej strony wspaniali Maryjni, „medjugorscy” kapłani jak x. Glas czy x. Dominik Chmielewski, mnóstwo nawróceń, dobrych spowiedzi, łask tam uzyskanych.
    Trudno dociec, rozum i racjonalne rozważanie w takim przypadku to za mało, trzeba po prostu komuś uwierzyć.
    Ja zaufałam x. Glasowi: „kto Maryi ufa nie zbłądzi, kto się Jej powierzy nie wybierze złej drogi”. No trzeba po prostu wybrać Maryję jako najprostszą drogę, nie patrząc już na jakość i osobistą ocenę objawień z Medjugoria czy skądinąd, modlić się na różańcu i zaufać, że nas Matka poprowadzi.
    Trudne czasy…

    • Damian1 pisze:

     Do adwersarzy.
     Kościół nie potępił objawień w Medjugorie. W 2010 roku ówczesny papież Benedykt XVI powołał komisję do zbadania sprawy objawień. Papież Franciszek 12.05.2019 r.zezwolił oficjalnie stanowiskiem na organizowanie pielgrzymek przez diecezje i parafie, a nie tak jak dotychczas obywać się jedynie w formie prywatnej.
     „…biorąc pod uwagę znaczny napływ osób do Medjugorje i liczne owoce łaski, które się narodziły, takie zalecenie świadczy o szczególnej uwadze duszpasterskiej Ojca Świętego, którą chce otoczyć to miejsce, by pogłębić i krzewić owoce dobra”.

     owoce są widoczne…- Mt 7, 20

   • wobroniewiary pisze:

    Książka ks. Macieja Arkuszyńskiego O objawieniach w Medziugorju stanowi polemiczną recenzję publikacji Doroty Rafalskiej pt.: Medjugorje: prawda czy fałsz? Autor z chirurgiczną precyzją sprawdził przepisy, które w swojej pracy umieściła Rafalska, powołał się na materiały źródłowe oraz obcojęzyczne opracowania naukowe, do których badaczka nie dotarła. Ks. Arkuszyński miał dostęp także do nieznanych autorce oficjalnych wypowiedzi Kościoła i prywatnych wypowiedzi Jana Pawła II. Na tej podstawie wykazał, że negatywne orzeczenie Rafalskiej na temat Medziugorja nie jest uzasadnione merytorycznie

    link:https://wobroniewiary.com/2012/12/18/ks-maciej-arkuszynski-ksiazka-o-objawieniach-w-medziugorju-w-kontekscie-bledow-pracy-doroty-rafalskiej/

 6. Maggie pisze:

  Były wiadomości, że Quebec ściąga ok.4 tys pracowników (głównie średni personel medyczny) z uwagi na to, że ktoś musi pracować za tych, których zawieszono/wyrzucono z powodu „przepustki”, a dziś trafiłam dodatkowo na tą wiadomość:

  Lekarze z Quebecu, którzy nie zostaną zaszczepieni na COVID-19, będą mieli zakaz wykonywania zawodu, ogłosiła prowincjonalna izba lekarzy.

  „Dla Collège des médecins szczepienia są obowiązkiem etycznym i społecznym” – napisano w komunikacie. „To naukowo przetestowana metoda ochrony całej populacji”.

  Lekarze, którzy nie spełnią wymagań do 15 października, będę mieli zawieszone licencje i nie będą mogli przeprowadzać zdalnych konsultacji ani analizować wyników badań lub wyników laboratoryjnych. Według CMQ, 97% lekarzy z Quebecu jest zaszczepionych.

  Dr Paul Saba, lekarz rodzinny z Quebecu, który twierdzi, że jest zdecydowanym zwolennikiem szczepień, uważa, że musi istnieć jakaś forma akceptacji dla tych, którzy nie chcą się szczepić, aby uniknąć załamania systemu opieki zdrowotnej, prowadzącego do zgonów, którym można było zapobiec.

  Inny lekarz pisze, że praktykował prawie 40 lat, a teraz czuje, że „pogrążył się w globalnej zdradzie instytucjonalnej o potwornych rozmiarach”. Zauważa, że globalny wskaźnik wyleczenia z wirusa SARS-Cov2 wynosi ponad 99 procent i że on i jego żona, również lekarz, mają „podstawowe prawo człowieka do odmowy szczepienia”.

  „Nasze doświadczenie i sumienie mówią mi i mojej żonie, że definitywnie nie powinniśmy brać tej szczepionki” – pisze. Przedstawia szereg żądań i pytań oraz dodaje, że jeśli ktoś w CMQ – którego nie identyfikuje – będzie ponosił odpowiedzialność w przypadku wystąpienia działań niepożądanych, otrzyma szczepionkę przeciw COVID.

  W obecnej sytuacji nawet 600 lekarzy może stracić licencje.

  „Mamy szczepienia, a w Quebecu mamy odporność stadną naszych pracowników służby zdrowia” – mówi inny. „Aby zdobyć około 5 procent osób, które nie są zaszczepione, wylewasz dziecko z kąpielą”.

 7. Bożena pisze:

  „Chcemy być w sposób (…) bezgraniczny zawładnięci przez Nią, by Ona sama myślała, mówiła, działała za naszym pośrednictwem. Pragniemy do tego stopnia należeć do Niepokalanej, by nie pozostało w nas nic, co by nie było Nią, byśmy jakby unicestwili się w Niej, byśmy przemienili się w Nią, przeistoczyli się w Nią, aby tylko Ona pozostała. – Byśmy tak bardzo byli Jej, jak Ona jest Boga. – Ona należy do Boga aż do tego stopnia, że stała się Jego matką, a my chcemy stać się matką, która zrodzi we wszystkich sercach, które istnieją i które istnieć będą – Niepokalaną” ( św. M.M. Kolbe. Pisma T. I 452 s. 655)

  Rewelacyjne nauczanie ks. Dominika z ostatniego spotkania Wojowników Maryi. Koniecznie wysłuchajcie do ostatniej minuty!

 8. wobroniewiary pisze:

  Jako kapłan jestem przeciwny przyjmowaniu szczepionki przeciwko Covid-19.
  Jestem świadom, że po opublikowanym moim stanowisku mogę zostać ukarany przez instytucje Kościoła. Ale dla mnie jako kapłana liczy się przede wszystkim to aby o wiernych dbac aby wiernych chronić i strzec przed wszystkimi zagrożeniami…

  • Maggie pisze:

   NOWE:

   Ks.Glas: Każdy ma szansę się nawrócić, ale czas jest obraniczony:

   Ks.Glass: zadaniem szatana jest kuszenie

   Deus Vult: Skandal … Komunia Święta tylko dla zaszczepionych

  • Sylwek pisze:

   Choc jedno Prawdziwe slowo. Dziekuje bo po wzorajszym kazaniu w kosciele jestem na wykonczeniu i ty i w innych sprawach, juz na krawedzi jak dobrze uslyszec prawde!!! A nie oblude od ktorej mdli i na wymioty ciagnie.

   • eska pisze:

    Nie wiem jak w innych diecezjach, ale u nas czytano list pasterski o rozpoczęciu synodu o synodalności, co uzasadniano raczej w superlatywach. Też mnie mdliło.

    • Sylwek pisze:

     a tam znam parafię co już opłatki na stów wigilijny poświecili i roznoszą za co łaska $ – stwierdzam że są lepsi jak biedronka bo ci nawet jeszcze mikołajów nie postawili w tym roku tylko świeczki cmentarne maja 2 listopada juz pewnie będą mikołaje ale chociaż świeczkę cmentarną dadzą zapalić a tu pewnie po 1 listopada z koszyczkami wielkanocnymi poleci się … no ale przecież xxx fala

    • Maggie pisze:

     Sylwku, w opłatki można zaopatrzyć się wcześniej, bo jeśli wysyłamy na drugi koniec świata życzenia z ułamanym ciut rożkiem tj dzieląc się z kimś, to nie tylko ale można i trzeba wcześniej się zaopatrzyć. Czy wiesz co nam szykują nasze „czasy” ? Do małej paczki niestety, nie mogę włożyć opłatka, bo nie mam, a teraz jest już czas aby morską drogą doszła.

     Dla dodania „smaku” co się czyni, wspomnę, że choć kościoły opustoszałe z powodu zamknięcia lub ograniczeń, to już jak ☹️tradycja, że od kilku lat ‼️są akcje handlowe typu 🤕🔨 „Christmas i July” (coraz bardziej popularne i to bardziej 😥 niż … pójście do kościoła).
     W tej chwili, wokół, to JUŻ wielkie larum, żeby kupować … prezenty … BO ich zabraknie z uwagi na covida (m.in. unikania ścisku) oraz na „ powstałą sytuację”: gdyż jest zakłócona produkcja+transport od „zamorskich” producentów, dystrybucja wewnątrz kraju i jeszcze ceny będą szybowały w „kierunku księżyca” .
     DLATEGO, Sylwku, przyjmij TO WCZEŚNIEJSZE rozprowadzanie opłatków jako jakby PRÓBĘ WYBUDZENIA Z TRANSU … z PRZYPOMNIENIEM wszystkim, że Święta są dla DUCHA, a nie tylko dla beztroski „brzucha” i wydawania/trwonienia czasu i pieniędzy.

     Dygresja: Pamiętam czas kiedy jako małe dziecko, razem z rodzeństwem pod choinką śpiewaliśmy kolędy, a św.Mikołaj cichaczem zostawiał dla każdego z nas paczuszkę z landrynkami, bombką choinkową lub choćby tylko pierniczkami o nazwie Katarzynki (nie zawsze w czekoladzie, bo takie czekoladowe były droższe), albo po jednej pomarańczy (otwierało się jedną i dzieliło miedzy wszystkich, tak, że jedliśmy wspólnie przez parę dni – a nie naraz każdy sobie swoją) i było mnóstwo radości … nawet w czasach już bez taty.

     „CIEKAWOSTKA”:
     W Kanadzie Thanksgiving obchodzony jest znacznie wcześniej niż w USA, bo nie w końcu listopada, ale już w drugi weekend (tj poniedziałek) października (był 11.X. 2021) … Tymczasem jeszcze przed😳 tym Świętem Dziękczynienia, czyli na ponad miesiąc wcześniej niż zazwyczaj, pojawiły się pierwsze „dekoracje” halloweenowe z: potworami, szkieletami, duchami, porozrzucanymi … ludzkimi częściami ciała z plastiku, rozbitymi nagrobkami, pajęczynami, światełkami etc … aby … jakby „konkursowo zdobić” trawniki i domy . Zaczęło się to JUŻ … w połowie‼️ września … i ciągle dobywa ilość tych „pomysłowych profanacji” – jak zawsze przykre, ale i niezrozumiałe w czasach, kiedy tyle trąbią o covidzie i jego ofiarach, w tym śmiertelnych …
     Czyż ❓ profanacyjne harce, a’la na grobach i łażenie od domu do domu z żebraniną (słodyczy), nie jest wręcz bezczelnym chamstwem i to wprowadzającym okultyzm? Czy ❓te dodatkowo zamaskowane maseczkami 😷 i poprzebierane niewinne dzieci, rzeczywiście, potrzebują aż tyle cukru, strachów i wciągania w sidła złego etc❓
     Halloween nazywają już tu …. coraz śmielej 😳🤕🔨 … świętem ⁉️i wygląda, iż to wydarzenie jest pod silnym patronatem: ukrytym w „dyni, z 😡powycinanymi rysami twarzy”…

     😢Dodam tu, że wg zapowiedzi to w tym roku również nie będzie: oficjalnych uroczystości na cmentarzach katolickich, bo już wyznaczono limit na 150 osób dla cmentarza, więc … tylko inwidualnie i w różne dnie, powinniśmy iść by „westchnąć i zapalić świeczkę” …

    • Bozena pisze:

     U nad w Szwecji tez 😦

  • Damian1 pisze:

   Już komentarz O. Prausa skasowany…

   • Maggie pisze:

    Prawdziwa cnota krytyk i Prawdy się nie boi, dlatego domyślamy się, kto za blokadami stoi. I jeśli ktoś dotąd nie wierzył, że istnieją sekretne plany, właśnie przez takie blokady, ma szansę by przejrzeć i wreszcie sam być odblokowany. To nie zwyczajna bagatelka ani androny, bo taką blokadą faktyczny stan jest potwierdzony.
    Jezus JEST Panem❣️Różaniec na szaniec❣️💕🙏🏻❣️

 9. Alutka pisze:

  Ponure, postępujące zjawisko dojczyzacji (niemczenia) przestrzeni publicznej.


  To powinien wysłuchać każdy Polak patriota .

 10. Alutka pisze:

  Leszek Żebrowski
  Ponure, postępujące zjawisko dojczyzacji (niemczenia) przestrzeni publicznej. Tego powinien wysłuchać każdy Polak patriota.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s