7 października – zawierzenie św. Józefowi Narodu i Kościoła w Polsce

W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Naród i Kościół w Polsce świętemu Józefowi. Wydarzenie to będzie mieć miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, o godz. 18.00

Dlaczego akt zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi, który będzie miał miejsce w Kaliszu 7 października, jest tak ważnym wydarzeniem?

Dziś Niebo przynagla Kościół ‒ także poprzez objawienia w Fatimie ‒ do odkrycia i zawierzenia naszych czasów Bogu w tajemnicy Trzech Serc:
– Najświętszemu Sercu Jezusa,
 – Niepokalanemu Sercu Maryi,
 – i Przeczystemu Sercu św. Józefa.

Rodzinę z Nazaretu określa się czasem mianem Trójcy ziemskiej, na wzór Trójcy Boskiej. Akt zawierzenia św. Józefowi dopełnia więc aktów zawierzenia Polski, najpierw Niepokalanemu Sercu Maryi przez śluby lwowskie króla Jana Kazimierza 1 kwietnia 1656 r., a następnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa 27 lipca 1920 przez polski Episkopat. Oba akty były potem kilkukrotnie ponawiane.

Teraz przyszedł czas na zawierzenie św. Józefowi!

Pomiędzy pierwszym zawierzeniem Matce Bożej, a tym, którego dokonujemy w tym roku św. Józefowi, mija dokładni 365 lat, czyli tyle, ile rok ma dni. Pośrodku jest Jezus, jak na kaliskim Cudownym Obrazie. Przypadek czy nie, dzisiejszy akt rzeczywiście domyka pewną całość – jest pełnia.

Jeśli nie możesz uczestniczyć bezpośrednio w tym wydarzeniu, śledź transmisję na stronie https://www.swietyjozef.kalisz.pl (godz. 16.30 ‒ Czuwanie modlitewne i Oratorium o św. Józefie, godz. 18.00 ‒ Msza św. i Akt Zawierzenia) a najlepiej weź udział we Mszy Świętej w swojej parafii, przyjmij Komunię Świętą, odmów Różaniec Święty lub módl się w inny sposób w intencji Polski i Kościoła w Polsce i o dobre owoce tego Zawierzenia.

Przeżyj ten dzień w jedności Trzech Serc: Jezusa, Maryi i Józefa!

AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI

W imię Trójcy Przenajświętszej: Ojca i Syna, i Ducha Świętego, w tej godzinie dziejów naszego zbawienia wspólnie przyzywamy Ciebie, Święty Józefie i Tobie się zawierzamy!

O mężny Józefie, idąc za Tobą, którego Pisma nazywają sprawiedliwym, pragniemy kroczyć, jak Ty z Maryją, drogą wiary, posłuszeństwa i ufności Bogu.

Mężu słuchania i działania, stań przy nas w walce z mocami ciemności! I jak wielokrotnie ratowałeś swoją Rodzinę od niebezpieczeństw, tak teraz broń naszych rodzin, narodu i Kościoła na polskiej ziemi przed Szatanem, wprowadzającym podziały i kłamstwo. Niech Duch Święty prowadzi nas do prawdy, abyśmy naśladując Ciebie, podejmowali współodpowiedzialność za Boży plan zbawienia.

O dobry Józefie, tak uważny na głos Boga i wypełnianie Jego woli, pomagaj nam rozpoznawać znaki czasu i angażować się w przemianę naszego świata. Miej w opiece naszą Ojczyznę, abyśmy odpowiedzialnie troszczyli się o jej rozwój. Pokaż nam, jak być wiernymi obietnicom chrzcielnym i wrażliwymi na cierpienia i potrzeby sióstr i braci.

Wspaniały Wzorze wielkiej wiary, niezachwianej nadziei i serca płonącego miłością! Pomóż nam czuwać nad osobami starszymi, słabymi i chorymi, chroń nasze dzieci i młodzież, wspieraj tych, którzy służą społecznemu dobru.

Pokorny Sługo Zbawienia! Pomóż nam żyć Ewangelią, abyśmy tak z naszej kościelnej wspólnoty, jak i z własnego życia potrafili usuwać zło i grzech oraz żyć w pełni łaską. Pobudź nas do dzieła ewangelizacji w naszych rodzinach, parafiach i świecie.

Współczujący Pielgrzymie wiary, który znasz ciężary przytłaczające serca, wstawiaj się za nami u Boga w naszej ziemskiej wędrówce ku Królestwu Niebieskiemu, abyśmy już tu – jak Najświętsza Maryja – uwielbiali Boga Ojca za ogrom Jego miłosierdzia, słuchali i naśladowali Bożego Syna oraz doświadczali radości w Duchu Świętym.

Święty Józefie, Opiekunie Świętej Rodziny i Kościoła Powszechnego, pociągnięci przykładem Twoich cnót i ufni w Twoje wsparcie, zawierzamy się Tobie, abyś był naszą inspiracją i przewodnikiem w prowadzeniu życia godnego chrześcijan. Dlatego obieramy Cię dziś za naszego Obrońcę i szczególnego Patrona tak w życiu, jak i w śmierci. Amen

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „7 października – zawierzenie św. Józefowi Narodu i Kościoła w Polsce

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Transmisja w TV Trwam:
  16:30 – Czuwanie modlitewne połączone z oratorium o św. Józefie
  18.00 – Msza Świętą z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

  https://tv-trwam.pl/na-zywo

 3. Ewelina pisze:

  Czy wy też zauważyliście ostatnio w różnych orędziach( Iskry już dawno, Trevignano Romano, Luz de Maria de Bonilla) przynaglenie do robienia zapasów? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

  • Wojtek pisze:

   Matka Boska w Trevignano Romano mała jakoby apelować o robienie zapasów w orędziu z 16 sierpnia 2016 r. a przecież już tyle lat minęło od tego czasu i nie było potrzeby korzystania z zapasów. Niektórzy powołują się na to orędzie dowodząc nieprawdziwości objawień w Trevignano Romano.

  • Maggie pisze:

   #1‼️: Eucharystia jak kto ma do Niej dostęp … są przykłady żyjacych tylko Nią.
   #2‼️: Najlepiej zaopatrzyć się w tekst i za wczasu z ufnością czytać/śpiewać Psalm 91.

   Z DOŚWIADCZENIA TZW BLACK OUT I ICE STORM: RESZTA BEZ ZMIAN = BEZ SZALEŃSTWA CZYLI UMIAR i jak zawsze wg tego co tu radzą władze miasta , z tym aby na bieżąco wymieniać/uzupełniać: „ZAPASY” NIEWIELKIE, z tego co się szybko nie zepsuje (choć puszki niezbyt zdrowe, ale mają termin ważności – z benefitem aby ciut oszczędzić przy galopujących cenach, które mają być spore i to już zimą), GŁÓWNIE PO TO ABY NIE WYCHODZIĆ do sklepów, zbyt często: w ZIMOWE NAWAŁNICE czy katastrofalne upały.

   W tut.klimacie i przy ogromie miasta, zalecają aby, mieć coś w domu tj tzw „Survival Kit” NA jakiś TYDZIEŃ DO DWÓCH . Oczywiście torebka: cukier i sól zawsze, jest w domu i też bez przesady z tą „białą trucizną” i bez zawalania tym półek, oraz trochę butelkowej wody na czas ekstremalnych mrozów (czasem przy prawie bezśnieżnej, gdy rury mogą zamarznąć).

   EWELINO, jest też mowa o Trzech Dniach Ciemności, więc to co wyżej wymieniam to na te 3 dni brzmi jak nadmiar. Oczywiście poświęconą świecę i … najważniejsze dobry 😂kluczyk do otwierania tych konserw (uwaga sprawdzić konserwy na jad/bombaż – tzn wybrzuszenia denka)

  • Kasia pisze:

   Też się nad tym zastanawiam. My np rok temu, jak zaczynała się pandemia zrobiliśmy malutkie zapasy. I powiem szczerze, ze mam z tamtego okresu trochę przeterminowanych produktów…pewnie przez moje zaniedbanie. Nie jest tego dużo…kilka rzeczy. No i teraz czytając to nie mam motywacji, ale myślę bardzo często…

   • babula pisze:

    Uważam, że TRZEBA ROBIĆ ZAPASY. I pomijam tu na razie przeróżne wizje. Jesteśmy kontrolowani i będziemy jeszcze bardziej z powodu wirusa. Każdy komunikat o wzroście zachorowań i o nowych jeszcze bardziej zjadliwych zmutowanych wirusach jest sygnałem, że wcześniej czy później zostaniemy zamknięci najpierw na obszarze miejscowości, w których mieszkamy a potem nawet być może w naszych domach -jak to już było.
    Zakupy oczywiście będą mogli robić tylko zaszczepieni. Więc Kochani nie zastanawiajcie się tylko RÓBCIE ZAPASY! Ja robię. Rozsądne. W pierwszej kolejności kupuję to co się nie psuje: woda utleniona, środki opatrunkowe, papier toaletowy, mydła, szampony, chusteczki higieniczne..itp w ilościach na długość półki w piwnicy lub mniej. I czytam wiadomości z kraju i ze świata 🙂 Potem kupuję żywność suchą (kasze, ryz, makarony, mleko w proszku, olej, mąkę (mało mąki mam, 2 kg i jeszcze dokupię).
    Warto kierować się informacją o czasie trwałości produktów:
    1-3 lat: drożdże, masło orzechowe, orzechy
    3-5 lat: oleje, tłuszcze roślinne, kakao instant, kawa, produkty puszkowane i w słoikach (owoce, warzywa, mięso)
    5-7 lat: jaja w proszku, jęczmień, drożdże (w zamrażarce)
    10 lat: mąka, śmietana w proszku, ser w proszku
    20 lat: suszone warzywa i owoce, sery liofilizowane, mleko w proszku, komosa ryżowa, żyto
    25 lat: owoce liofilizowane, warzywa liofilizowane, mięsa liofilizowane
    30 lat i dłużej: suche nasiona fasoli, soczewica, owies, płatki owsiane, kasza jęczmienna, płatki ziemniaczane, kukurydza, biały ryż, makaron
    BEZTERMINOWO: cukier, miód, sól, proszek do pieczenia, skrobia kukurydziana.

    Nie kupujmy tego w ilościach hurtowych tylko tyle ile możemy bezpiecznie bez zniszczenia przechować. Pamiętajmy, że nasze zakupy wymagają kontrolowania czy nie zalęgły się w nich np. mole spożywcze. Ja np. kupiłam ryż w szczelnym i nienaruszonym opakowaniu a po otworzeniu miał pełno pajęczynek i musiałam go wyrzucić. Dlatego ryż i kasze postanowiłam wyprażyć w piekarniku a dopiero potem dać do szczelnych pojemników.

    Wzięłam ze strony:
    https://gotowanie.onet.pl/porady/nigdy-nie-jedz-takich-bananow-moga-byc-bardzo-szkodliwe/8n6q4h2

    Jestem w trakcie robienia zapasów i poprosiłam Matkę Bożą by robiła je ze mną. Czuję się bezpieczna i spokojna. Życzę Wam Kochani udanych zakupów 🙂 Szczęść Boże ❤

    • Kasia pisze:

     Ja przez cały czas mam nadzieję (pewnie jestem naiwna), że w Polsce tak nie będzie. Jak słucham co się dzieje w Australii, to trochę się martwię. Ale mam jednak nadzieję, że u nas aż tak nie będzie, że Maryja nas przed tym ochroni. Przecież byłam w Licheniu na nocnym czuwaniu z ks Dominikiem Chmielewskim. Jak tam się modliliśmy… A Różaniec na granicach, a Polska pod Krzyżem i te wszystkie Nowenny Pompejańskie. Wielu ludzi sie modli. Przecież wielu mówi wracajcie do Polski, tu będzie najbezpieczniej… już sama się w tym gubię. Nie zaszczepimy się i nie zaszczepimy naszych dzieci to pewne. Mieszkam w bloku w wielkim mieście i zostaje mi ucieczka do rodziców na wieś. Tam mamy przetwory przerózne przygotowane i ziemniaki na zimę kupione i ewentualnie studnie mozna wykopać, bo kuedyś była. Wszystko oddaję Panu Bogu…ale Bóg dał nam rozum przecież i tak patrzac na wydarzenia na świecie to warto te zapasy mieć.

 4. Maggie pisze:

  Lekarz dietetyk zaleca gorzką czekoladę na parę problemów zdrowotnych – posłuchajcie więc dlaczego:

 5. wobroniewiary pisze:

  Uwaga!
  8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która zakończy Rok Świętego Józefa, wszystkie parafie w całej Polsce zawierzą się św. Józefowi i wprowadzą Go do swoich wspólnot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s