Październik – miesiąc Różańca Świętego

„Październik zalicza się do cichych okresów roku kościelnego. W ciągu ostatnich stuleci jako miesiąc różańca, miesiąc cierpliwej modlitwy, zyskał jednak szczególne oblicze. Modlitwa straciła dziś jakby w Kościele swe oczywiste znaczenie. Musimy więc na nowo odnaleźć drogę do Boga słuchającego i przemawiającego, a raczej musimy przyjąć dar tej drogi. Zacznijmy spokojnie w tej refleksji od modlitwy różańcowej. Dlaczego właściwie pozdrawiamy Maryję? Czy nie sprowadza to nas może na jakąś boczną drogę, kiedy to przecież Chrystus stanowi centrum? Można na to odpowiedzieć najpierw w sposób najzupełniej pozytywistyczny:
Pozdrawiamy Ją, bo odpowiada to proroctwu, a zatem i wezwaniu Pisma świętego: «Odtąd błogosławioną zwać mnie będą wszystkie narody» (Łk 1, 48)” (Kard. J. Ratzinger, Die Hoffnung des Senfkorns, cyt. za: Służyć Prawdzie, 1 X).

Módl się razem z nami – (Róża Różańcowa – kliknij)

Około 1981 roku ks. bp Zbigniew Kraszewski po powrocie z Rzymu opowiedział na Jasnej Górze członkom Kapłańskiego Ruchu Maryjnego:

Na prywatnej audiencji dla Polaków Jan Paweł II pochwalił Ruch za to, że wszyscy (także świeccy, na wieczernikach – chórem) mówią egzorcyzm Leona XIII, zaczynający się od modlitwy do św. Michała Archanioła. Po chwili jednak wyjął z kieszeni swój różaniec i pokazując obecnym powiedział: „Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!” Widząc zaskoczenie na twarzach, dodał: „Żebyście nie mieli wątpliwości, to ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu”. Usłyszawszy to stwierdziliśmy my, zebrani na Jasnej Górze w Sali Różańcowej: „Przecież właśnie od dnia wypowiedzenia przez Papieża tych słów – od kilku miesięcy – Różaniec stał się strasznie męczącą modlitwą! Musieliśmy toczyć walkę z rozproszeniami, z sennością oraz z innymi przeszkodami, jak nigdy dotąd!”

AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

O Maryjo, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce, a niebo i ziemia podziwiają Twoje cnoty i napełniają się ich wonią. I ja z podziwem i czcią, wchodzę dzisiaj i to już na zawsze, do rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż sama mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach.

Jestem CAŁY TWÓJ – i dzisiaj, i do końca moich dni, i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twego Ogrodu: zabrać mnie stąd, choćby i dziś, i przesadzić w inne miejsce; podlewać wodą pociech lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych lub cierniami niechętnych i wrogich. Możesz dać mi obfitość pokarmu lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń, a nawet odciąć mnie od korzenia życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej.

Chcę we wszystkim podobać się tylko Tobie, o Różo mistyczna, Różo męki i chwały, najpiękniejszy Kwiecie nieba i ziemi.

Czyń ze mną, co tylko chcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko co mnie spotka, będzie z Twojej ręki, o Maryjo. Będę Ci za wszystko dziękował, nawet gdyby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał, dlaczego mnie to spotyka. Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w Nim wielbić Boga, a nie w jakiś inny sposób.

Weź mnie takim, jakim dzisiaj jestem i uczyń mnie takim, jakim chcesz mnie mieć, ku chwale Boga, teraz i przez wszystkie wieki wieków. Amen

Ojciec Pio nie wypuszczał różańca z rąk! Czyń podobnie – kliknij

„Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi”.
„Podajcie mi moją broń – mówił Ojciec Pio, gdy czuł, że traci siły w walce ze złem. – Tym się zwycięża szatana – wyjaśniał, biorąc do ręki różaniec”
Często, nawet w godzinie śmierci powtarzał : „Zawsze odmawiaj różaniec”.

„Ledwie się obudzisz, nie pozostawiaj ani sekundy szatanowi, zaczynaj odmawiać Różaniec. Nawet wtedy, gdy pracujesz: myjesz naczynia czy cokolwiek innego robisz, módl się – bo wtedy nie dajesz miejsca szatanowi, żeby pracował w twoich myślach. A poza tym kroczysz w wolności i zawsze jesteś spokojny” św. O. Pio

Kiedy O. Pio konał:
„Kiedy konał i już z nami nie mógł rozmawiać, jego jedyną odpowiedzią było pokazanie różańca i szeptane słowa: Zawsze, zawsze…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

46 odpowiedzi na „Październik – miesiąc Różańca Świętego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Coś z serii „dla zdrowia” – może komuś się przyda, ja już nie mogę jeść ani potraw mącznych, ani mięsa, ani ryb, zero słodyczy, czyli głównie warzywa, soki i kiszonki

  Zaledwie tydzień regularnego spożywania zakwasu z buraków może poprawić wytrzymałość organizmu i obniżyć ciśnienie krwi u starszych osób z ryzykiem niewydolności serca
  Kiszone buraki:
  – pomagają w walce z anemią,
  – wspomagają odchudzanie,
  – spowalniają procesy gnilne w jelitach,
  – regulują przemianę materii (pomagają w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu),
  – odkwaszają organizm,
  – oczyszczają organizm z toksyn wspomagając pracę nerek i wątroby,
  – obniżają poziom złego cholesterolu,
  – łagodzą uderzenia gorąca w trakcie menopauzy,
  – są niezastąpione po kuracji antybiotykowej,
  – u mężczyzn podnoszą sprawność seksualną (według niektórych działają jak afrodyzjak),
  – zwiększają wytrzymałość (sok z buraków to świetny napój energetyczny, który dodaje energii, wzmacnia kondycję fizyczną oraz poprawia wydolność organizmu),
  – pomagają w rekonwalescencji po chorobach,
  – dostarczają weganom i wegetarianom cennego żelaza pochodzenia roślinnego.
  Okazuje się też, że sok z kiszonego buraka ma silniejsze działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne niż sok ze świeżego buraka. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie kiszenia wzrasta w buraku stężenie kwercetyny.
  kiszone buraki zachowują swoje cenne, naturalne składniki i charakteryzują się:
  – niską kalorycznością,
  – wysoką zawartością witaminy A, C, E, K, PP i witamin z grupy B ,
  – wysoką zawartością składników mineralnych (wapń, potas, magnez, żelazo i fosfor),
  – wysoką zawartością kwasu mlekowego,
  Mój zakwas
  1-1,5 kg buraków
  – 2,5 litry przegotowanej, ostudzonej wody
  – 5-8 ząbków czosnku
  – 4-5 liści laurowych
  – kilka ziarenek ziela angielskiego
  – 2 łyżki soli
  Przykrywamy naczynie i odstawiamy w ciepłe miejsce na 5-7 dni.
  jeśli warzywa wypływają, to dociążamy je talerzykiem
  – należy do zakwasu zaglądać i jeśli wypłynie ząbek czosnku, to należy go odłowić czystą łyżką i wyrzucić, ponieważ to może być powodem pleśnienia, a tego byśmy nie chcieli
  – przy robieniu kolejnego zakwasu warto pamiętać, że dodanie odrobiny poprzedniego jako startera znacząco przyspiesza proces
  Zakwas to bomba witaminowo-mineralna, świetne źródło łatwo przyswajalnego żelaza i probiotyków
  WAŻNE!!! nie myl jednak zakwasu z buraków z sokiem z buraków. Oba napoje mają zbliżony kolor, jednak inne właściwości – w dodatku sok z buraków może powodować pewne skutki uboczne, w tym silny rozstrój żołądka, których nie daje zakwas z buraków

  • Krystyna pisze:

   Dziękuję za przepis, chyba skorzystam.

  • Damian_32 pisze:

   Czy te buraki maja byc obrane, czy tylko umyte?
   Jak długo i gdzie przechowywać gotowy zakwas?

  • Magdalena pisze:

   Właśnie jestem na etapie picia tego zakwasu. Super 😊

  • Alutka pisze:

   2 łyżki soli to bardzo dużo, może uczynić kolosalne spustoszenie w organiźmie .

  • Gosia pisze:

   Czosnek najlepiej włożyć na same dno słoja, wtedy nie wypłynie i zakwas nie będzie gnił.Jeżeli buraki są dobrze umyte to można je pokroić ze skórką na cztery części i wrzucić na czosnek zalewając wodą jak wyżej w przepisie p.Ewy.

  • beatkaa pisze:

   Mnie również zainteresował ten przepis z buraków. Podzieliłam się z innymi.

  • Maggie pisze:

   Znalazłam na Internecie – jeszcze nie próbowałam, ale pewnie znajdą się w tych link’ach odpowiedzi na pytania związane z kiszeniem buraków i kapusty.

   Pij sok z buraka kiszonego aby wyzdrowieć

   Przepis na pyszny sok z buraków

   Zakwas z buraków, ktory nie pleśnieje

   Buraki na barszcz wigilijny

   Kiszona kapusta w słoiku

   • wobroniewiary pisze:

    sok a zakwas -to dwie różne sprawy

    • Bożena pisze:

     Chcę się podzielić ponownie (kiedyś już wysyłałam) przepisem na bardzo skuteczne lekarstwo z czosnku. Stosuje się je i leczniczo i w profilaktyce. Może się przydać, bo sezon na przeziębienia już się zaczął.
     MIKSTURA CZOSNKOWA – NATURALNY ANTYBIOTYK NA PRZEZIĘBIENIE
     3 cytryny
     2 spore główki czosnku
     6 łyżek lub mały słoik miodu
     1 szkl przegotowanej, wystudzonej wody
     Obrany czosnek drobno posiekać lub przecisnąć przez praskę, a najlepiej zmiksować, dodać sok z cytryn, miód i wodę, wszystko wymieszać i odstawić w chłodne miejsce na 24 godz. Po 24 godzinach przecedzić i przechowywać w lodówce. Stosować profilaktycznie lub leczniczo, w czasie choroby.
     PROFILAKTYCZNIE:
     Malutkie dzieci: 1 łyżeczka na 0,5 szkl soku dla dzieci 1 x dziennie.
     Dzieci szkolne: 1-2 łyżeczki na 1 szkl wody z sokiem 1 x dziennie.
     Dorośli: 1 łyżka do 1 szkl wody z sokiem lub herbaty 3 x dziennie.
     W CZASIE CHOROBY:
     Stosować co 3-4 godziny, także w nocy. Najdłuższa przerwa może wynosić 5 godzin, ale najlepiej stosować co 4 godziny. Czosnek jest antybiotykiem i nie można robić przerw w leczeniu.
     Nie wolno stosować bez rozcieńczenia w letniej herbacie lub wodzie z sokiem!

    • Maggie pisze:

     Tak sok a zakwas to co innego 🙂i dr Bartek Kulczynski mówi o tym wyraźnie.
     Jeśli chodzi o czosnek 🤔 to Chiny zarzucają nim CAŁY świat od lat … a więc takiego nie kupuję, bo nie chcę „wzbogaconego” metalami ciężkimi i inną „chemią”.

 3. AG pisze:

  Szczęść Boże

  Ostatnio dowiedziałam się od pewnej osoby o Grupie Boga Ojca z Wyszkowa i miejscu – Turzyn – gdzie odbywają się procesje i że jest to miejsce szczególnie wybrane przez Pana Boga. Wydaje się że dość dużo ludzi przybywa tam aby się modlić, na ich stronie są też orędzia. Czy ktoś z czytelników strony orientuje się w tej sprawie? czy ufać ? Z góry Bóg Zapłać

 4. Monika pisze:

  „RZĄDY TEGO ŚWIATA ZAPLANOWAŁY WIELKI RESET A BÓG KTÓRY JEST WSZECHMOGĄCY ZAPLANOWAŁ NOWĄ ZIEMIĘ I NOWE NIEBO” – tak dziś na fb napisał jeden z współczesnych Wojowników Maryi.

  Bóg zwycięży i Maryja ze swym wojskiem zwycięży. Nikt z nas nie wątpi, bo: Któż jak Bóg!
  O Nowej ziemi i Nowym Niebie pisał lata temu oddany Maryi ks. Adam Skwarczyński w książce „Z Aniołem do Nowego świata” i nie tylko tam. Na skutek tego co sam widział od dziecka, co miał dane jako niezwykle pokorny ksiądz i czego był świadkiem w wizjach, które miał dane od Boga, by nas przygotować.
  To On jest autorem pieśni „Różaniec na szaniec” – Zwyciężyłaś Zwyciężaj, straszny jest szczęk oręża… – Dla przypomnienia, bo to wciąż tak bardzo aktualne, zwłaszcza wobec aktualnego szturmu, także tego fizycznego, na granice Polski. Widzimy jak bardzo był potrzebny „Różaniec do Granic” a walka trwa nadal, to była tylko jedna z bitew. To nie koniec, trwajmy z Maryją i z całym Wojskiem Niebieskim w tej walce. Mamy jedyną skuteczną dziś i zawsze broń: Różaniec Św. – a już od jutra, już za chwilę, miesiąc Różańcowy. Niech ten wspólny w łączności Różaniec Św. przyniesie błogosławione owoce i zwycięstwa – przez Maryję, z Maryją i dla Maryi.

  • Wojtek pisze:

   Ale wydaje mi się że ks. Skwarczyński nie pisał w książce „Z Aniołem do nowego świata” Nowej Ziemi i Nowego Nieba które będą istnieć po tzw. końcu świata i Sądzie Ostatecznym ,(piszę tzw. ponieważ o ile wiem to Pismo Święte nie używa pojęcia koniec świata) tylko opisał okres tzw. tysiącletniego królestwa o którym mowa w Apokalipsie Św. Jan.

   • Wojtek pisze:

    Pani Ewuni chciałbym poprawić mój wpis ponieważ wkradły się do niego błędy, poniżej właściwa treść, proszę także o komentarz czy mój odbiór książki Ks. Adam jest właściwy
    Poprawiona treść:
    Ale wydaje mi się że ks. A. Skwarczyński nie opisał w książce „Z Aniołem do nowego świata”, Nowej Ziemi i Nowego Nieba które będą istnieć po tzw. końcu świata i Sądzie Ostatecznym ,(piszę tzw. ponieważ o ile wiem to Pismo Święte nie używa pojęcia koniec świata), tylko opisał okres tzw. tysiącletniego królestwa o którym mowa w Apokalipsie Św. Jan.

 5. Monika pisze:

  Stało się to, czego wielu się obawiało od dawna. W Koreańskiej i chińskiej telewizji wiadomości ze świata zapowiadają już prezenterzy i prezenterki, którzy nie istnieją w realnym świecie, bo zostali sztucznie wygenerowani za pomocą SI 🔥
  Technologia DeepFake pozawala nie tylko sztucznie modyfikować twarze dowolnych osób, ale również umieszczać słowa w ich ustach, jakich nigdy nie wypowiedzieli. Można też tworzyć dowolne avatary ludzi, którzy nie istnieją.
  To dobrodziejstwo postanowił wykorzystać jakiś czas temu chiński rząd, w ramach Państwowej Agencji Prasowej Xinhua oraz koreańska telewizja MBN. Witamy w świecie, w którym nie odróżnicie już fikcji od rzeczywistości.
  Na opublikowanym materiale filmowym pojawia się sztucznie wygenerowany avatar o nazwie AI Kim. Powstał na bazie wizerunku prawdziwej prezenterki Jim Ju-ha. System sztucznej inteligencji uczył się jej ruchów i mimiki na podstawie 10 godzin materiałów filmowych z jej udziałem.
  Projekt zakłada docelowo stworzenie całego oddziału fikcyjnych prezenterów, którzy będą pełnić rolę korespondentów, znajdujących się w różnych krajach świata i przekazujących wiadomości w wielu językach. Celem jest ograniczenie kosztów, ale też sianie propagandy, jak najdalej się da. Teraz będzie to łatwiejsze jak nigdy wcześniej.
  Technologia DeepFake oparta jest na systemach sztucznej inteligencji i jest już na tyle rozwinięta, że umożliwia realizację takiej szalonej wizji. Pierwsze testy systemu opracowanego przez telewizję MBN zaskakują swoim realizmem. Prezenterka wygląda na nich bardzo autentycznie, a wypowiadane przez nią słowa idealnie komponują się z mimiką.
  Z każdym nowym dniem algorytmy sztucznej inteligencji są coraz doskonalsze, a ich możliwości już zachwycają i jednocześnie przerażają, gdy się pomyśli o oficjalnych próbach zakłamywania rzeczywistości.
  Musimy sobie zdać sprawę z faktu, że tak naprawdę to dopiero początek rozwoju tego typu systemów w mediach internetowych. W niedalekiej przyszłości sztuczne avatary zastąpią nie tylko prezenterów telewizyjnych, ale również aktorów w najnowszych produkcjach.
  Źródło: GeekWeek.pl/MBN/Xinhua / Fot. MBN
  https://www.geekweek.pl/news/2021-09-29/prezenterki-avatary-prowadza-programy-w-koreanskiej-i-chinskiej-telewizji-wideo/?fbclid=IwAR3YL9bnnlVTQ2Ro1_d5c-yjYMCJGzT5SPhcZ70ALrln_FTCkzqMxFTDRv0#

 6. Monika pisze:

  Alicja Lenczewska
  SŁOWO POUCZENIA
  śr. 9.03.2005
  † Trzeba pielęgnować pokój serca i Moją Miłość Miłosierną wobec zagubionych braci. Błogosławić i oddawać Mi każdego. Bardzo troszczyć się i wspomagać kapłanów, bo piekło całe rzuciło się na nich w różnoraki sposób.
  Dałem ci istnienie na ten czas, abyś wspierała sługi Moje modlitwą i ofiarą w codzienności twojej. A także świadectwem, gdy zaistnieje taka potrzeba.
  Miej oczy otwarte i serce czułe wobec Mnie, bo Krzyżowany jestem w wielu duszach ludzi ochrzczonych w Imię Moje. I cierpię, i wołam do oblubienic Moich, aby trwały przy Mnie, aby współcierpiały ze Mną w Miłości. Aby wyrywały piekłu dzieci Moje.
  Nie bądź smutna, dużo możesz uczynić spojrzeniem Miłości Mojej i składaniem Ofiar wynagradzających z chwili na chwilę.
  Łk 17, 22-25 Dzień Syna Człowieczego
  … «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: «Oto tam» lub: «Oto tu». Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi! Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».
  https://www.facebook.com/photo/?fbid=3006345262941388&set=a.2035411990034725

 7. Monika pisze:

  Obywatelska ustawa #StopLGBT, pod którą podpisało się 140 tysięcy Polaków, została skierowana do 1. czytania w sali plenarnej Sejmu RP. Projekt ustawy otrzymał numer druku sejmowego 1607. W najbliższych tygodniach Sejm zajmie się ustawą.
  Ustawa „StopLGBT” została bardzo dobrze przygotowana od strony prawnej i merytorycznej. Dołączona do projektu opinia Biura Analiz Sejmowych potwierdza, że realizacja ustawy leży wyłącznie w rękach polskiego rządu, bo proponowane zmiany nie są objęte wiążącymi dla Polski regulacjami Unii Europejskiej.

  • Karolcia pisze:

   https://forumdlazycia.wordpress.com/2021/09/29/ucisk-vaxx-swiadectwo-o-tym-jak-szczepionki-wplywaja-na-ducha-zlozone-przez-ojca-savvasa-agioritisa-w-grecji/#more-81599

   Czy ktos z was ma podobne doswiadczenia albo zna kogos z takim doswiadczeniem ?
   Pierwszy raz spotkalam sie z taka informacja
   Z Panem Bogiem

   • Damian1 pisze:

    @Karolcia
    Za komentarz kilka zdań
    W zeszłym tygodniu byłem na spotkaniu modlitewnym (miejsce mniej ważne), gdzie było dużo ludzi, leżenie krzyżem , Różaniec wszystkie tajemnice , Eucharystia., na koniec modlitwa Kapłana przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo. Jechałem tam w trakcie odmawiania Nowenny do Matki Bożej Róży Duchownej. I po odmówieniu Różańca modląc się przyszło słowo z Księgi Malachiasza 2, 1-9
    Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: 2 Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo1, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca. 3 Oto Ja odetnę wam ramię2 i rzucę wam mierzwę w twarz, mierzwę waszych ofiar świątecznych – i położę was na niej. 4 Przekonacie się, że istotnie wydałem co do was to postanowienie dla podtrzymania mojego przymierza z Lewim, mówi Pan Zastępów. 5 Przymierze moje z nim było [przymierzem] życia i pokoju. Nałożyłem na niego obowiązek czci i okazywał Mi cześć, i korzył się przed mym imieniem. 6 Wierność wobec Prawa była w jego ustach, a niegodziwości nie znaleziono na jego wargach. W pokoju i prawości postępował ze Mną i wielu odciągnął od grzechu. 7 Wargi kapłana bowiem powinny strzec wiedzy, a wtedy pouczenia będą szukali u niego3, bo jest on wysłannikiem Pana Zastępów. 8 Wy zaś zboczyliście z drogi, wielu doprowadziliście do sprzeniewierzenia się Prawu, zerwaliście przymierze Lewiego, mówi Pan Zastępów. 9 A przeto z mojej woli jesteście lekceważeni i macie małe znaczenie wśród całego ludu, ponieważ nie trzymacie się moich dróg i stronniczo udzielacie pouczeń.

   • eska pisze:

    Powiedziałabym, że ta pani neurochirurg wyjaśnia to w oparciu o epigenetykę i fizykę kwantową. Z tym, że ja akurat czytam jedną z jej książek. Niemniej ta konferencja już też coś mówi:
    https://youtu.be/ivi7zmox7TQ

 8. Wojtek pisze:

  Telewizja Trwam w wiadomościach z 29 września zachwala szczepienia covidowe. Z tego wszystkiego można już oszaleć, czy nawet Im nie można wierzyć, Boże Święty co nam jeszcze zostało komu zaufać, moja dentystka kategorycznie zniechęca do sczepień gdy pacjenci o to pytają, z kolei lekarz rodzinny nawet na ulicy zaczepia ludzi i namawia do szczepień, obłęd.

  • Katarzyna pisze:

   Modlitwa i Eucharystia. Adoracja i Boże lektury. Jest tyle fascynujących książek…Audiobooków na np. ,,Ku Bogu”.
   Trzymać się zdaleka od wszystkiego, co od Boga nie pochodzi.
   Szaleństwo tych czasów, po ludzku, nie jest już do opanowania.
   A proces z dnia na dzień, się pogłębia.
   Tempo stało się zawrotne.
   ,,Wychodzić” ze świata ( na sposób duchowy), jak to pięknie opisują mistycy, w ,,swoich” zapiskach. Jedyne, sensowne remedium.

   • Maggie pisze:

    Masz rację Katarzyno.
    Ot!, jak łatwo gębę wyciera się Imieniem Pana Boga: Pani Gubernator z Nowego Jorku powiedziała, że „szczepionka od Boga pochodzi” … ale zapomniała, że powinna zaznaczyć, iż od „boga” ale z … wyznania satanistycznego, które ex-prezydent Obama uznał za religię równorzędną innym.
    Módlmy się szczególnie za kapłanów – jak pisałam kard.Thomas Collins dla Archidiecezji Toronto, idąc za przykładem Archidiecezji Hamilton, wydał kapłanom i pracownikom w tym nawet chórom kościelnym, nakaz obowiązkowych szczepień pod groźbą zakazu odprawiania Mszy Św., uczestnictwa etc. Jak widać przekroczenie kompetencji, gdzie Boży Dar Wolnej Woli się nie liczy.

    • Katarzyna pisze:

     ,,Szczęśliwie” dla nas, żyjemy w Polsce.
     Cudzysłowie, jest ze względu na fakt, ,,ciężaru gatunkowego” bycia Polakiem. Tu np.: z punktu widzenia historyczno-socjologicznego.
     Doświadczeń dziejowych, mamy aż nadto. To łaska? To balast?
     Z Bożego punktu widzenia, był to dopust. Wygląda zatem na to, że wiatr historii, zmienia kierunek.

     Tymczasem, naród się już przebudził, co zresztą było przepowiedziane. A obecnie jest zauważalne.
     Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to co historycy nazywają ,,rysem anarchistycznym” Polaka. Wpisanym kulturowo w polskość. W rzeczywistości jest ,,fiksacją” (w sensie pozytywnym), na punkcie tożsamość.
     Polak, sobie tożsamość odebrać nie da.

     Teraz czas na tzw. ,,górę”.
     Możemy wygrać wszystko, kwestia ich decyzyjności. I możemy stracić wszystko, również będzie to kwestia ich decyzyjności. Stopień uwikłania w skali światowej w zdarzenia bieżące, jest nie bez znaczenia, ale… Pytanie, jest jedno: partykularne interesy czy dobro wspólne?
     Jeśli, nie pójdziemy tą indywidualną drogą, to inne sprawy znów się powtórzą.

     A indywidualne drogi, zawsze są trudne.
     Tyle tylko że, ten typ doświadczenia, też już mamy ,,przerobiony”. Wielokrotnie.

     Jak pisał Hlond, zacznie się od ,,ludu czerstwego”.
     No i właśnie się zaczyna.

 9. Karolina pisze:

  Proszę o modlitwę za moją, zmarłą dziś ciocię.

 10. AGA pisze:

  Wolne intencje Mszy Św.
  Parafia Jeruzal http://www.parafiajeruzal.pl/intencje-mszalne
  Parafia Falenica w Warszawie http://parafiafalenica.pl/wolne-intencje

 11. oko pisze:

  Niemiecki Kościół debatuje nad odejściem od kapłaństwa sakramentalnego i „uczynieniem sakramentem” seksualności par homoseksualnych. Rozmowom przysłuchuje się Watykan.
  Jak to możliwe, dlaczego świat jest taki szalony?!?! jak można w ogóle takie myśli dopuścić a co dopiero nad tym głosować…..

 12. częstoOdwiedzający pisze:

  Szczęść Bożę!
  Nie tak dawno prosilem o modlitwę o zdrowie dla synka, bardzo dziękuję. Dziś jednak ponownie blagam o modlitwę, tym razem o zdrowie dla mojej żony. Podejrzenie nowotworu złośliwego, wkrótce diagnostyka, oby to był fałszywy alarm.
  Bóg zapłać!

 13. Sylwek pisze:

  Drodzy czytelnicy i czytelniczki, zapomniałem poinformować (jak ktoś by nie wiedział iż w Lublinie było dziś błogosławieństwo zwierząt na poczekajce – niestety szczegółów nie opiszę ale może i to lepiej , ale była też Msza Św DLA ZWIERZĄT i właścicieli tak tak Msza Św ze piesełem kotełem świnką czy tym co kto zapragnie aby żywe było. Chyba poszli w ślady jednego biskupa a może nie jednego? ta druga niestety dla mieszkańców krakowa i okolic no chyba ze ktoś ma chęć piłować dłużej na to wydarzenie – które niestety już się odbyło. daję linka może za rok też będzie https://ktoz.krakow.pl/wydarzenia/msza-dla-zwierzat-i-ich-wlascicieli/ Coś mniemam że takich nowinek było więcej, pisać nie będę bo pewno stwierdzi co niektóry zę do własnego gniazda sie, nie robi.

  Ciekawe czy w maskach były ?

  • częstoOdwiedzający pisze:

   Takie Msze dla właścicieli zwierząt z ich pupilami odbywały się i z 20 lat temu i więcej. Ma to związek z dzisiejszym wspomnieniem, 4 października, św. Franciszek z Asyżu. Z tego co kojarzę to dawniej było to bardziej poświęcenie zwierząt użytkowych, by się dobrze chowały i służyły dobrze ludziom. Teraz mamy inne czasy i ludzie w bloku raczej konia nie trzymają, a futrzaki służą dla przyjemności właścicieli, to święci się kanapowce. Pamiętam nawet jak co roku w teleexpresie pokazywano taką ciekawostkę i to chyba nawet więcej niż 20 lat temu, czyli żadna to nowinka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s