Zaproszenie do akcji „Kana Galilejska” – modlitwy za potrzebę ukochanej osoby

Ks. Dominik Chmielewski z kanału Kecharitomene i ks. Teodor Sawielewicz z Teobańkologia zapraszają do nowej inicjatywy modlitewnej, która będzie trwać przez cały październik 2021 r.

Będzie to kontynuacja takich akcji jak: “Nowenna pompejańska za nawrócenie grzeszników/za rodziny/ za kapłanów i biskupów, “Nazaret moim domem”, “Niniwa – pokuta rodzin”.

❗ Akcja „Kana Galilejska” polega w skrócie na zachęcie do modlitwy za potrzebę jednej, konkretnej osoby.
Dlaczego warto w ten sposób modlić się za innych? Jakie warunki trzeba spełnić, aby dołączyć do akcji? Dlaczego warto być uważnym i naśladować Maryję, a tym samym robić małe cuda, podobne do tych z Kany Galilejskiej? Przeczytaj poniższy tekst z uwagą, poświęć mu proszę kilka minut, bo to ważne:
❗By wziąć udział w akcji “Kana Galilejska – modlitwa za potrzebę ukochanej osoby”, wybierz jednego konkretnego człowieka, za którego będziesz się modlić w październiku. Rozejrzyj się tak, jak Maryja dookoła siebie i zauważ jedną potrzebę kogoś ukochanego lub jakiś jego brak, któremu chcesz zaradzić.
Może aktualnie ktoś ukochany przeżywa jakieś trudności?
Może będzie to ktoś, kto jest Tobie przykry, a zarazem ważny dla Ciebie?
Może to ktoś, z kim masz niepozałatwiane sprawy, jakieś konflikty lub masz żal do tej osoby, zarazem jest dla Ciebie kimś bliskim?
Może pomódl się za siebie, by Maryja pomogła Ci w jednej Twojej potrzebie. Możliwe, że tą potrzebą będzie Twoja wiara lub czyjeś zdrowie.
Może to ktoś, kogo po ludzku nie rozumiesz i właśnie dlatego warto się zaangażować w modlitwę za tę osobę?
Powierz tę wybraną osobę Bogu i zrób to z miłością, tak dużą, na jaką Cię w danej chwili stać. Zdecyduj się na adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec przez cały październik, ofiaruj te dwie formy modlitwy w jednej sprawie tej ukochanej osoby i wyczekuj cudów Kany Galilejskiej.
❗Co dokładnie muszę zrobić?
posłuchaj:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

43 odpowiedzi na „Zaproszenie do akcji „Kana Galilejska” – modlitwy za potrzebę ukochanej osoby

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  1 dzień nowenny do św. Franciszka

  Modlitwa na dzień pierwszy
  Wszechmogący, wieczny Boże, któryś przez Jednorodzonego Syna Swego światłem Ewangelii oświecił nasze dusze i wprowadził na drogę życia, daj nam prosimy Cię pokornie przez zasługi św. Ojca Franciszka, najdoskonalszego naśladowcy i miłośnika Jezusa Chrystusa, abyśmy gotując się do uroczystości tegoż świętego Patriarchy, duchem ewangelicznym głęboko się przejęli, a przez to zasłużyli na wysłuchanie próśb naszych, które pokornie u stóp Twego Majestatu składamy. Amen.

  Panie Jezu Chryste, któryś rzekł:
  Jeśli pokutować nie będziecie, wszyscy zginiecie, błagamy Cię udziel nam tego męstwa i wielkoduszności, z jaką nasz św. Ojciec Franciszek porzucił życie światowe i wszedł na drogę ewangelicznej doskonałości, abyśmy uznawszy nasze błędy z prawdziwą skruchą czynili za nie pokutę i mężnym sercem rozpoczęli nowe życie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Święty Franciszku, bądź pozdrowiony,
  Ciebie Ojczyzna światłem swym zowie,
  Ciebie za Ojca czczą trzy zakony,
  Za cnót zwierciadło mają synowie.
  Tyś droga prawa, wzór obyczajów;
  Prowadź z niewoli ciała swych dzieci
  Do utraconych ojczyzny krajów,
  Kędy nam gwiazda zbawienia świeci.

  V. Módl się za nami św. Ojcze Franciszku.
  R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się:
  Panie Jezu Chryste, któryś oziębłemu światu, aby go do miłości na nowo zapalić, okazał znaki odkupieńczej Męki Twej w ciele św. Ojca Franciszka, daj nam, abyśmy znamię Krzyża Twego godnie na sobie przed światem nosili i zasłużyli na nazwę prawdziwych Twoich uczniów. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 3. Agnieszka pisze:

  Bardzo chciałabym modlić się za dwie osoby. Księża mówią tu wyraźnie za potrzebę jednej. Czy myślą Państwo, że mogłabym podjąć modlitwę za dwie osoby?

  • Maggie pisze:

   Agnieszko, widzę, że czujesz taką potrzebę …. módl się więc za obie osoby ALE (❗️) równocześnie oddaj je Maryji : serdecznie prosząc niech to Ona się tym wszystkim zajmie i jeszcze prosi krwawymi, matczynymi łzami Jezusa: aby się tym zajął. Przecież to Ona ! , w mądrości danej Jej przez Boga, wie jak i komu, w danym momencie pomóc i (kiedy prosisz) Ona dokona wyboru … a jest też możliwe, że bez ograniczenia i ujmie się za tą dwójką. Żadna modlitwa w Jej ręku się nie zmarnuje … ale my nie zawsze to widzimy gdzie i komu naszą modlitwą została „załatana jakaś poszarpana dusza”.
   Miłosierdzie Boże jest NIEPOJĘTE i NIC tj człowiek ani co/kto-kolwiek NIE jest w stanie ograniczyć MOCY MIŁOSIERDZIA Pana Boga. Jeśli to małżeństwo, czy rodzeństwo … to są jakby jedno (wierzę, że tak) … Ile wyprosimy łaski i „co i ile” dotrze z modlitwy … to TYLKO Pan Bóg decyduje w Swoim Miłosierdziu i Mądrości .. nawet jeśli tylko za jedną osobę się modlimy.
   Z ufnością, więc, powierz 2 Maryji (skoro tak bardzo leży to na Twej duszy) i Ona się „tym zajmie” i będzie prosić również Jezusa aby się „tym zajął”. Czasami, nawet malutka, cząstka ze wznoszonej modlitwy, może być jak dobre ziarno spadające na na rolę i dać plon obfity.
   Kiedyś czytałam tu na WOWIT, żeby ochraniać się modlitwą jeśli wstawiamy się za osoby z problemami duchowymi … Stąd myślę, że jeśli intencję powierza się Maryji aby się „tym zajęła”, to też jest już swego ochroną.

 4. córka pisze:

  Wiedząc jaką moc ma modlitwa wstawiennicza, chciałabym prosić o modlitwę za moją mamę, która w jutro – w poniedziałek ma trudną operację (nowotwór). Proszę o modlitwę, by operacja się udała oraz wszystko zakończyło się sukcesem by cała i zdrowa wróciła do domu. Mama jest bardzo zestresowana i potrzebuje modlitwy. Proszę też o modlitwę by wyniki histopatologii wykazały zmianę łagodną. Z góry wszystkim dziękuję, Bóg zapłać 🙂

 5. kasiaJa pisze:

  „Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami
  Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina”.
  https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-09/papiez-kontynuuje-dialog-z-francuskimi-biskupami.html?fbclid=IwAR2RHf7rFdnLTQjo9kCJSCW3mjUR7Z0hKsp2WnG3z001qA3GzO1HJjyYnQw

  • wobroniewiary pisze:

   Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę

   OBY TO WIĘKSZOŚĆ ZROZUMIAŁA!!!

   • Paweł pisze:

    Papież Franciszek „(…) pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć W DUCHU Soboru Watykańskiego II”.
    – – – – – JEST TYLKO JEDNO BARDZO, ALE TO BARDZO, POWAŻNE „ALE”:
    Benedykt XVI: „(…) wielokrotnie podkreślałem konieczność powrotu, by tak powiedzieć, do «LITERY» Soboru, to znaczy do jego TEKSTÓW, aby w nich znaleźć także jego autentycznego DUCHA” – https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/areopag_sobor.html
    – – – TO ZNACZY: Autentycznego „DUCHA” Soboru należy szukać w jego „LITERZE”!
    Bo inaczej (gdy ‚interpretacje’ Soboru brane są niejako „z powietrza”) – z reguły, jak uczy nas już chyba wieloletnie doświadczenie – jest to DUCH NIECZYSTY…

   • Sylwek pisze:

    i dlatego w Lublinie np zaprzestano bardzo szybko celebracji Mszy Św Trydenckiej na kalinowszczyżnie? i w kraśniku była też i niema, była raz w miesiącu w parafi Św Rodziny ale to kościół parafialny a tam nie można od niedawna. teraz jest Tylko przy Staszica ludzi tłum niektórzy byli z bardzo daleka godziny nie pasują a i pewnie naczelny wódz niedzielski zrobi lada chwila limit 5 os na Świątynię – nie ważne jaka jest wielka

   • m-gosia pisze:

    Przyczyna obecnego zła: Bunt przeciwko

    powszechnemu królowaniu Pana naszego Jezusa

    Chrystusa.

    Abp Viganò prosi katolików o wsparcie dla prześladowanych duchownych, ostrzega przed „dziejowym konfliktem” w Kościele

    Zwróćmy uwagę: Nasz Pan Jezus Chrystus nie tylko nie jest już uznawany za Suwerena narodów. Teraz nie jest już uznawany nawet za suwerena swojego Kościoła, w którym cel chwały Bożej i zbawienia dusz został zastąpiony chwałą człowieka i wynikającym z niej potępieniem dusz. To, co wczoraj było wadą, dziś jest cnotą; to, co wczoraj było cnotą, dziś jest wadą: wszystkie obecne działania modernistycznej sekty, która infekuje Watykan, diecezje i zakony, charakteryzują się obalaniem tego, co zostało nam wyłożone i przekazane.

    W kontekście tego buntu i niewierności, ci, którzy pozostają wierni i starają się kontynuować to, co zawsze robili, stają się obiektem prawdziwego i realnego prześladowania. Zaczęło się od ośmieszania tradycjonalistów, określania ich jako lefebrystów lub przedsoborowców. Następnie, zgodnie z praktyką, której stosowanie widzieliśmy w reżimach totalitarnych, dobrzy katolicy zostali określeni jako szaleni lub chorzy – co socjologowie nazywają patologizacją sprzeciwu. Nie myślcie, że używam przesadnych określeń: zaledwie kilka dni temu pewien ksiądz z Kostaryki został zawieszony w posłudze i zmuszony do poddania się leczeniu psychiatrycznemu tylko dlatego, że odprawił Mszę Pawła VI po łacinie, pomimo zakazu swojego biskupa, bpa Bartolomé Buiguesa

    Całość tu:http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=32251&Itemid=46

   • Kamil@W pisze:

    Tłumaczenie postępowania papieża Franciszka na zasadzie „co autor chciał przez to powiedzieć” trwa już ósmy rok. Osiem lat trwa tłumaczenie jego mętnych wypowiedzi na katolickie, czyli tego co powiedział na to, co na pewno chciał powiedzieć. W „Traditionis custodes” w trzecim akapicie od dołu jest napisane: „W chwili, gdy wypełniając moją posługę w służbie jedności, podejmuję decyzję o zawieszeniu zezwolenia udzielonego przez moich poprzedników”, Czyli ZAWIESZA Msze Trydenckie. Bezprawnie. Bo tak mu wynikło z jakichś kwestionariuszy czy ankiet. Oczywiście, list ma tak rozmytą treść, tak wmawia, że wycofanie Mszy Trydenckich jest dla naszego dobra, że nie każdy doczyta to to końca. Ale warto się przemóc.
    https://episkopat.pl/list-ojca-swietego-do-biskupow-swiata-ws-motu-proprio-traditionis-custodes/
    A tymczasem rozpowszechnia się prywatną interpretację francuskiego biskupa, że „papież nie chce…” Ludzie, bądźmy poważni, bo rzecz jest bardzo poważna.
    I jak zwykle tylko nieliczni biskupi wystąpią w obronie „Skarbu Liturgicznego – Rytu Rzymskiego” Większość cofnie pozwolenia, chociaż formalnie żaden kapłan nie potrzebuje niczyjej zgody na odprawianie tradycyjnej Mszy św.
    Biskup Schneider: ryt trydencki „nie jest prywatną własnością papieża”
    https://gloria.tv/share/zt7E1wcMNRev3nmRcY1An4V6W

 6. beatkaa pisze:

  Święta Maryjo Uzdrowienie Chorych Módl się za nami+
  Święty Józefie Nadziejo chorych Módl się za nami+
  Święty Archaniele Rafale Módl się za nami+
  Wszyscy Święci Módlcie się za nami+

 7. Ewa pisze:

  Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę – nie rozumiem, przecież jest sprzeczność między tym co mówi a tym co robi……

 8. Maggie pisze:

  Dzisiaj odczytany był komunikat z listu ks.kard.Thomas’a Collins’a 😱 nakazujący wszystkim ‼️kapłanom Diecezji Torontońskiej oraz osobom konsekrowanym i katechetom etc … aby do 8 października br ‼️się „wyszczepili”, BO bez tego i bez dowodu, że to uczynili ….. 😱 NIE BĘDĄ ‼️ mogli sprawować posługi ani uczyć etc …
  Jezu, Maryjo, Święty Józefie oraz wszyscy Święci i Święte, Błogosławieni i Błogosławione, Służebnice i Służebnicy Boży w Niebie w Was pokładam nadzieję i błagam ZAJMIJCIE się TYM❣️🙏🏻❣️

  • Sylwek pisze:

   ta ta i wile innych wczoraj szwagierka dzwoniła z tamtych stron Canadyjskich spoko luz Ewangelia tylko dla zaszczepionych – do takiego wniosku się dochodzi kiedyś nawracali apostołowie pogan a teraz szczepienie masz? NIE- no to paszoł won boś nie miłosierny i takie tam.

   • Maggie pisze:

    Czy zaszczepiony to zaszczepieniec? a nie zaszczepiony to odszczepieniec …
    a może brzmieć powinno to odwrotnie? … w tym świecie przekrętów nic pewnego … więc 😥i kpiarsko mówiąc … niech te szczepienia zielona gęś kopnie.

 9. Sylwek pisze:

  No ja mam inne doświadczenia a dokładnie to co akcja zakłada praktykowałem ło nie tylko miesiąc a o wiele dłużej. Teraz też ale bez „wyczekiwania cudów” tak ostudzę zapały jak ktoś by chciał po miesiącu dostać zdrowie auto dom czy męża, żonę a nawet po dużo dłuższym okresie jak miesiąc czy rok ba nawet kilka. Ja przypominam sobie takie słowa KS. Dominika właśnie z jednej konferencji na internetach : modlisz się źle, nie o to co trzeba, (a jak to nie to) nie teraz jest ci to potrzebne lub wcale jest ci to nie potrzebne. – i tak bym przywołał swoją sytuację, lecz długo by tu pisał a i forumowiczom to zbędne. Napomnę aby że to o co bardzo prosiłem ( bo teraz już wylano na mnie kubeł zimnej wody) nie jest dla mnie a dla bardzo mi bliskich osób – ale zapewne nie jest im to potrzebne ja się zle modle albo nie o to co im potrzeba..
  A chyba z odmawianiem codziennym różańca jest nie tęgo (chyba jak i z frekfencją w kościołach).

  • Maggie pisze:

   Sylwku, to ważne co mówisz, bo Pan Bóg to nie kelner … ALE pamiętajmy też, iż żadna modlitwa się nie zmarnuje, bo Maryja łata dziurawe braki modlitwą tam, gdzie ktoś najbardziej potrzebuje.

   Do tego dodam to co również ważne też w modlitwie:

   Ku Niebu, Panie, serce me wznoszę,
   Mówiąc: dziękuję, przepraszam i proszę –
   Te trzy słowa, niemodne dzisiaj w użyciu,
   Ale potrzebne jak chleb codzienny w życiu.

   • Aleksandra pisze:

    Magge pięknie to ujęłaś. Codziennie gdy się modlę i proszę Boga i jakakolwiek łaskę, to powtarzam: Nie moja ,ale Twoją wolą niech się stanie. Ty Boże wiesz co i komu w danym momencie jest potrzebne. Udziel więc swej łaski zgodnie z Twoją wolą,a mi udziel łaski bym te wolę przyjęła z pokorą.
    Nie mogę powiedzieć,że bym kiedykolwiek się zawiodła na Panu.

   • Sylwek pisze:

    Jak juz do „kelnera” Pana Boga porownywac bo na to jeszcze nie ma odwagi, to siedzac w restauracji i ogladaniem ciaglym menu sie nie najadl nikt. No mozna jeszcze patrzec i zastanawiac sie na co cie stac z tego menu ale ciagle slyszysz, zostjesz z marzenimi bo sie okazuje ze to nie dla ciebie. A i marzyc tez trzrba umiec ja juz nie potrafie.
    Dobrze ze sa tacy Kaplani P. Ewo pewno niebawem im zamkna usta moze kamienie wolac beda a moze to wszystko sie … aby szybciej

    • Maggie pisze:

     Sylwku, wiem, że tak, jak WOWIT’owa Rodzina, to widzisz, iż miłość musi być połączona z szacunkiem.
     Dlatego użyłam określenia „że NIE kelner”, (tu się nie „spoufalam” ale wręcz odcinam), aby otworzyć oczy tym, którzy jakby rozumieją tak relację z Panem Bogiem … tzn jako natychmiastową reakcję na ich „przynieś, podaj, pozamiataj” …, zapominając ❗️o miłości z uwielbieniem, szacunkiem oraz zaufaniem oraz, że: Pan Bóg chce naszego Dobra i że dobrem mamy pokonywać niepowodzenia lub zło. Pan Bóg jest Wieczny i u Niego nie istnieje pojęcie czasu w naszym, ziemskim wymiarze. Na narodziny Zbawiciela Jezusa Chrystusa ludzkość czekała parę tysięcy lat.

     Niestety takie niecierpliwe oczekiwanie, jak „w restauracji”, kiedy coś nie wyjdzie po myśli, może w sytuacji kiedy ludzie np pałają gniewem z pretensjami … prowadzić do chamstwa, profanacji i odstępstwa połączonego z nienawiścią.

     My tutaj, WSZYSCY (‼️) na Ziemi i WOWIT, ciągle się uczymy. Jezus Chrystus cierpiał i cierpi NADAL, kiedy Jego Miłość i Poświęcenie są odrzucane w jakiejkolwiek formie. Życie chrześcijanina jest wypełnione nie tylko tym co miłe ale również cierpieniem … pomyślmy jak współcześni nasi rodacy to widzieli np: św.Maksymilian, Św.JPII czy Alicja Lenczewska etc. Wszystko tu przeminie ale Wieczność pozostanie.

     Dygresja, po usłyszeniu wiadomości porannych:
     Dziś otworzywszy radio słyszę, że szantaż sanitarny, obiecanki i nagonki medialno-szczepionkowe zaowocowały już agresywną i wulgarną nienawiścią „zaszczepionych” DO tych: którzy zwlekają .. zwłaszcza do i na tzw „św.Dygdy, którego nie ma NIGDY”. Rozmówca np wyjaśnił, że poszedł do „nakłucia”, bo miał, nawet w domu, dość odrzucenia przez bliskich i awantur więc z tego powodu „zmiękł”. Podali, że 75% „zaszczepieńców” zieje wręcz nienawiścią i agresją do gatunku „niezaszczepieńców-odrzuconych”.
     CZYJĄ DOMENĄ jest nienawiść … nie trzeba tłumaczyć – UWAGA abyśmy na zasadzie „rezonansu magnetycznego” nie zareagowali identycznie, bo: to sprawa oczywista, że to pułapka od mefista.
     Teraz akcja przesuwa się również na dzieci od 5 do 11 lat 😰 … i ludzie😳 sami … wołają o taką 😳 „ochronę” (jak pijak czy „na prochach” … jeszcze, jeszcze) … niepomni również i na to co znaczy genetyka.
     Z MEDJUGORIE mamy dziś GŁOS Wsparcia i Pociechy.

    • Antonina pisze:

     Sylwku, jeśli jest ciężko i trudności wiele, tym bardziej należy udać się na Mszę Św. do miejsca o którym pisałam wyżej. W czasie utrapienia warto pamiętać, że ” radość w Panu jest naszą ostoją” (Ne 8,10b) tej radości, pokoju serca Ci życzę i nie są to puste słowa – jestem nieuleczanie chora od 28 lat, większość mojego życia i wiem, że im ciężej, tym gorliwiej trzeba uwielbiać JEZUSA. A gdzie bardziej oddajemy cześć Bogu jak nie na Mszy Św Wszechczasów ? Dla mnie pytanie retoryczne. Pozdrawiam serdecznie całą Twoją Rodzinę 🙂 Z Panem Bogiem

 10. wobroniewiary pisze:

  Dziś byłam w innym mieście (nieważne gdzie) Ale kazanie – po prostu mega!
  Ksiądz nie owijał w bawełnę, powiedział, że covid to broń biologiczna bogaczy tego świata i nawiązał do czytania, że to ich dotyczą te słowa z Listu Świętego Jakuba Apostoła „A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają”

  • klasv pisze:

   Niech się nie trwożą zaszczepieni, że stanie im się krzywda z powodu szczepionek. Pan Bóg podarował nam system odpornościowy, przewidując możliwość zrobienia nam szkody. Wielu się nawróci.
   Bogu niech będą dzięki!

   • Maggie pisze:

    @klasv:
    Właśnie ten system odpornościowy genetycznie się „poddaje wielokrotnej ewolucji” tzn zaprogramowanej na parę lat i to: bez znajomości finalnego kierunku jej przebiegu.

   • Paweł pisze:

    Mt 4, 5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni 6 i rzekł Mu: «JEŚLI jesteś Synem Bożym, RZUĆ SIĘ W DÓŁ, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś PRZYPADKIEM NIE URAZIŁ swej nogi o kamień». 7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: NIE BĘDZIESZ WYSTAWIAŁ NA PRÓBĘ Pana, Boga swego». – http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=247
    Mt 16, 23 (…) On odwrócił się i rzekł (…): «Zejdź Mi z oczu, SZATANIE! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki». – http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=259

    • klasv pisze:

     Pawle, dla lepszego zrozumienia: ja widzę, gdy coraz więcej prawdy wychodzi na jaw, że zaszczepieni bardzo cierpią, przez elity, które ich oszukały, często także przez docinki niezaszczepionych, a znając życie Jezusa wiem, że nigdy cierpienie nie było Mu obojętne. Nad cierpiącymi się litował a zadających cierpienie napominał a gdy nie skutkowało to i karał. Módlmy się za zaszczepionych, by nie dotknęły ich złe skutki tego eksperymentu. Módlmy się aby poradzili sobie z potężnym duchowym zagrożeniem, by bardziej ufać szczepionce niż Bogu. Często zło zostawało potępione i wykorzystane do jeszcze większego tryumfu dobra, (dzieje dzieci Jakubowych). A On jaki Był tysiące lat temu taki Jest i dzisiaj i na wieki.

     „..jak zapowiedział to z dawien dawna
     przez usta swych świętych proroków,
     że nas wybawi od nieprzyjaciół
     i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą;
     że miłosierdzie okaże ojcom naszym
     i wspomni na swoje święte Przymierze –
     na przysięgę, którą złożył ojcu naszemu, Abrahamowi,
     że nam użyczy tego,
     iż z mocy nieprzyjaciół wyrwani
     bez lęku służyć Mu będziemy
     w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
     po wszystkie dni nasze.”

     Mimo wszystko, dziękuję bracie za ostrzeżenie.
     Będę rozmyślał nad tymi cytatami i rozeznawał czy nie odnoszą się do mnie.

    • Paweł pisze:

     @klasv: Faktycznie źle Ciebie zrozumiałem, bo myślałem, że Ty bronisz szczepień [w sensie: „spoko, spoko, MOŻNA ZAWSZE się szczepić, bo PRZECIEŻ Pan Bóg nam obiecał…”]. No cóż, z orędzi na stronie „Holy Love”, które wydają mi się wciąż wiarygodne, wynika (tak pokrótce je uogólniając) że w tej koronawirusowej epidemii NAJWAŻNIEJSZE oraz jednoznacznie: PIERWSZORZĘDNEJ WAGI – są ‚środki RELIGIJNE’ (co wynika zapewne z „nieusuwalnie DEMONICZNEGO” – po części – charakteru tej epidemii oraz tym samym: samego KORONAWIRUSA; gdyż wyprodukowali go – niczym sławetny powieściowy Frankenstein swojego potwora – ‚źli ludzie’ w ZŁYCH intencjach, za ‚podszeptem’/istotną „inspiracją” demonów; czyli koronawirus – nie jest to ORGANIZM „CZYSTO” naturalny i ‚znany przyrodzie’/”CZYSTO” NATURALNIE się zachowujący…). Orędzia stwierdzają więc jednoznacznie, że BEZ MODLITWY nie da się uniknąć szeroko rozumianych „ubocznych skutków tych +szczepień+” {choć nie twierdzą one wyraźnie, że te „skutki uboczne szczepień” zawsze będą miały charakter MEDYCZNY/zdrowotny; czyli można się chyba domyślać, że szeroko rozumiane ‚reperkusje demoniczne’ owych +szczepień+ przyjętych BEZ MODLITWY mogą obejmować np. sferę życia ekonomicznego czy rodzinnego danego człowieka, gdyż TO WSZYSTKO – mówiąc krótko – „polega (po części) na szatanie”, a nie tylko na SAMEJ NATURZE…}. Orędzia – jeszcze przed opracowaniem tych +szczepionek+ – wręcz POZYTYWNIE wypowiadały się o SAMYM dążeniu człowieka do opracowania takiego „środka ratunku”, jakim byłyby ODPOWIEDNIE szczepionki. Potem też (czyli niejako już „post factum” wyprodukowania takich a nie innych ‚szczepionek’) NIGDY wprost NIE POTĘPIŁY samych +szczepionek+, a tylko w niedawnym orędziu JEDNOZNACZNIE wyraziły taki oto „wyrzut”/’zarzut’ (który można jednak uznać za POTĘPIENIE postawy dającej się określić mianem „SANITARYZMU” – zapewne wobec ZBYTNIEGO już jej rozpowszechnienia po świecie): „(…) Many place their faith and security in a vaccine instead of Me.” – https://www.holylove.org/message/11883/ CZYLI: „(…) Wielu ludzi pokłada swoją ufność/wiarę i [widzi] swoje zabezpieczenie w [jakiejś] szczepionce ZAMIAST we Mnie”. Tak że – ‚summa summarum’ – można odnieść wrażenie, na podstawie tych orędzi, iż wg Pana Boga sam fakt zaszczepienia się lub NIE – ma moralnie DRUGORZĘDNE znaczenie; ale bezwzględnie PIERWSZORZĘDNE znacznie, i to nie tylko moralno-duchowe, lecz TAKŻE wręcz i STRICTE MEDYCZNE (!!!) – w tej to obecnej, nieszczęsnej COVID-owej ‚pandemii’ – mają „ŚRODKI RELIGIJNE”, takie jak MODLITWA. Myślę więc, że POMIJANIE tego właśnie ‚najbardziej DECYDUJĄCEGO CZYNNIKA +anty-COVID-owego’, i to w „narracji” nie tylko władz cywilnych, ale nawet KOŚCIELNYCH, to jest zdecydowanie NAJWIĘKSZY błąd!!! Niech mówią (kto tylko może i komu to tylko „wypada”: papież, kardynałowie, biskupi, ministrowie, lekarze – WSZYSCY, WSZYSCY ‚odpowiedzialni’!), że PRZEDE WSZYSTKIM trzeba się MODLIĆ i stosować ‚środki RELIGIJNE’!!! A mogą sobie (oni WSZYSCY) „podarować”/”odpuścić” raz na zawsze [bardzo niestosowne w sumie – wobec ewidentnych aborcyjnych źródeł „materiału biologicznego”, użytego do pozyskania tych +szczepionek+] swoje ‚peany’/hymny pochwalne na cześć rzekomych „wspaniałych osiągnięć nauki”, jakimi ponoć mają być/okazać się TE +szczepionki+… Trzeba chyba zatem na koniec powtórzyć te TAK bardzo CZĘSTO powtarzane przez Najśw. Pannę Maryję w MEDJUGORIU słowa: „MÓDLCIE się, MÓDLCIE się, MÓDLCIE się!” – czy się +szczepiliście+ czy też nie, to (przede wszystkim i NADE WSZYSTKO): „MÓDLCIE się, MÓDLCIE się, MÓDLCIE się!”… {Reszta jest TUTAJ w ostateczności drugorzędna…}

 11. Ewa Ordecka pisze:

  Bóg zapłać za kolejną wspaniałą akcję 🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s