„Szatan jest potężnym wrogiem!” – ojciec Pio i walka z diabłem

Jednym z najbardziej wstrząsających rozdziałów z życia ojca Pio jest zaciekła walka z Szatanem – nie­ustanny grad ciosów, bez chwili wytchnienia. Bio­rąc pod uwagę intensywność i różnorodność tych doświadczeń, niełatwo znaleźć podobny przykład w hagiografii katolickiej. Mamy tu do czynienia z rzadkim, choć nie jedynym przypadkiem.

Nieprzyjaciel w swojej wywrotowej strategii dręczy ciało i kusi ducha. Nierzadko zjawia się w postaci przerażającej i uderza w zmysły, powodując po­tworne skutki na ciele. Innym zaś razem jego ataki biorą za cel władze duszy, by powstrzymać praktykowanie cnót teologalnych i postępowanie w Bożej miłości.

Udręki ciała wzbudzają strach i przerażenie, a pokusy duchowe wprowadzają̨ zamieszanie i popychają duszę w otchłań rozpaczy. W jednym i drugim wy­padku, wedle Bożego zamysłu, celem ma być oczysz­czenie i wywyższenie.

Ojciec Pio zdaje sobie z tego sprawę, oświecony łaską i wsparty autorytetem kierowników. Dlatego jego zacięta i długotrwała walka nie sprowadza go nigdy z jego ścieżki ani nie zatrzymuje jego kroków w kierunku szczytów doskonałości. Nie cofa się, ale wyzywa na pojedynek wrogie siły, mając zawsze ufność w pomoc Pana, Najświętszej Maryi i swoje­ go Anioła Stróża. Cieszy się zwycięstwem, choć pła­ci za nie wysoką cenę.

Poznaj wybór osobistych tekstów św. Ojca Pio
z książki „Słowa światła”:

 1. Czy kiedykolwiek Szatan powiedział prawdę dla dobra jakiejś duszy? 
 1. Kiedy to się stanie, o mój drogi Ojcze, że Jezus strawi mnie całego w swojej miłości? Kiedy będę mógł w całości spłonąć w Bożych płomieniach? Kiedy będę mógł zjednoczyć się ściśle z Nim, by móc zaśpiewać zupełnie nową pieśń, pieśń zwycięstwa? Kiedy zakończy się ta wewnętrzna walka między diabłem i biedną duszą, która w całości chce należeć do swojego niebiańskiego Oblubieńca? Słabość mojego istnienia sprawia, że się boję i oblewa mnie zimny pot. 
 1. Sinobrody, za Bożym przyzwoleniem, nieustannie toczy ze mną walkę. Ale Pan Bóg jest ze mną.
 1. Jezus do próby lęków i drżenia duchowego, które mają posmak opuszczenia, dodaje także tę długą i wieloraką próbę złego samopoczucia fizycznego, wykorzystując do tego celu tych paskudnych kozaków. 
 1. Niech Ojciec posłucha, co musiałem wycierpieć kilka dni temu od tych nieczystych apostatów. Było to późno w nocy. Zaczęli swój atak z diabelskim hałasem i choć na początku nic nie widziałem, zrozumiałem, od kogo pochodzą te dziwne dźwięki. Nie przeraziłem się, wręcz przeciwnie, z wymierzonym w nich drwiącym uśmiechem na ustach przygotowywałem się na walkę. Wtedy ukazali mi się w najbardziej obrzydliwych postaciach, a chcąc mnie złamać, zaczęli obchodzić się ze mną w białych rękawiczkach. Jednak, dzięki Bogu, porządnie ich skrzyczałem, traktując ich tak, jak na to zasługują. A gdy zobaczyli, że ich wysiłki na nic się zdadzą, rzucili się na mnie, powalili na ziemię i mocno obili, ciskając zagłówkami, książkami, krzesłami. Jednocześnie podnosili przy tym szaleńcze wrzaski i wypowiadali najbardziej obelżywe słowa. Na szczęście przyległe pomieszczenia, także to pod moim pokojem, nie są zamieszkane. Poskarżyłem się aniołkowi, a ten wygłosiwszy mi piękne kazanie, dodał: „Dziękuj Jezusowi, który wybrał cię, byś mógł z bliska Mu towarzyszyć na stromej drodze Kalwarii. Duszo powierzona mi pod opiekę przez Jezusa, z radością i wewnętrznym poruszeniem patrzę na ten stosunek Jezusa do ciebie. Czyż myślisz, że byłbym tak zadowolony, gdybym nie widział cię tak doświadczonym? Ja, który wiedziony świętym miłosierdziem, bardzo pragnę twojego dobra, coraz bardziej raduję się z tego stanu. Jezus przyzwala diabłu na te ataki, ponieważ Jego litość czyni cię Jemu drogim. Pragnie On, byś się do Niego upodobnił w przeżywaniu trwogi pustyni, Ogrodu i Krzyża. Broń się, oddalaj od siebie zawsze Złego i gardź jego podszeptami. A tam, gdzie twoje siły nie sięgają, nie zadręczaj się, radości mojego serca, ja jestem blisko!”.

Fragmenty pochodzą z książki „Słowa światła. Najpiękniejsze listy” , wydawnictwo Esprit

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „„Szatan jest potężnym wrogiem!” – ojciec Pio i walka z diabłem

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Damian1 pisze:

  Zakazane kazanie ks. Cyrana egzorcysty
  https://www.youtube.com/watch?v=Sa1zy8UhwYE

 3. Venite pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za wstawiennictwem św. O. Pio w intencji walki jaka toczą egzorcysci w pewnym miejscu. O uwolnienie ludzi i miejsca..
  Z góry dziękuję ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s