Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

„Kocham tylko prostotę. Do „udawania” czuję wstręt, czynię jak dzieci, które nie umieją czytać, mówię całkiem prosto do Dobrego Boga to, co chcę mu powiedzieć, bez tworzenia pięknych zdań, i zawsze On mnie rozumie”. „Niepodobna mi stać się wielką, powinnam więc znosić się taką, jaka jestem, ze wszystkimi swymi niedoskonałościami. Chcę jednak znaleźć sposób dostania się do nieba, jakąś małą drogę, prostą i bardzo krótką”. „Żyjemy w epoce wynalazków i nie ma już potrzeby wchodzić na górę po stopniach. Otóż i ja chciałabym znaleźć taką windę, która by mnie wyniosła aż do Jezusa, bo jestem zbyt mała, by wstępować po stromych stopniach doskonałości. Windą, która mnie uniesie do nieba są twoje ramiona, o Jezu! A w tym celu nie potrzebuję wcale wzrastać, przeciwnie, trzeba, bym pozostała mała i stawała się coraz mniejszą”.

“Pan Bóg nie daje nigdy pragnień, których by nie mógł czy nie chciał urzeczywistnić”. „Odkrywam w sobie także powołanie Wojownika, Kapłana, Apostoła, Doktora, Męczennika. Jezu, moja miłości, życie moje, jak pogodzić te przeciwieństwa? Jak spełnić pragnienia mej biednej małej duszy? Ach, pomimo swojej małości chciałabym oświecać dusze jak Prorocy, jak Doktorzy”.

Miłość Boża

Skoro mnie aż tak umiłowałeś, że dałeś mi swego jedynego Syna, by stał się moim Zbawicielem i Oblubieńcem, to nieskończone skarby Jego zasług i do mnie należą, ofiaruję je Tobie z radością, błagając, abyś patrzył na mnie już tylko przez Oblicze Jezusa i przez Jego Serce gorejące Miłością.

Pociągnąłem ich ludzkimi więzami,
a były to więzy miłości. Oz 11,4

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus nigdy nie wątpiła w Bożą Miłość do niej. Wiedziała bowiem, że tylko ten, kto pozna tę Miłość, pozwoli Jej się zachwycić jest zdolny do największych poświęceń i tak naprawdę tylko ta odkupieńcza, zbawcza miłość Boga jest źródłem wszelkiego powołania.

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus uproś na łaskę, byśmy nigdy nie zwątpili w miłość Bożą.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza – módl się za nami!

Wszystkie odcinki Nowenny do Małej Tereski
https://dumanie.pl/nowenna-do-sw-teresy-od-dzieciatka-jezus/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziękuję wszystkim za modlitwę, dobre słowo
  Lekarka przepisała mi captopril, ale mam też skierowanie na badania ekg, potem w kierunku nerek i tarczycy, no i mam wielki atak dny moczanowej – jak się czepia to wszystko na raz.
  Ale trwam w Nowennie Pompejańskiej i w prowadzeniu tej strony

  • Katarzyna pisze:

   Z Panem Bogiem Ewo. Zdrowia i opieki Matki Bożej.

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️

  • m-gosia pisze:

   Na dnę moczanową polecam sok z wiśni.Wiem coś o tej dolegliwości.Polecam też kanał dietetyka p.Bartka Kulczyńskiego np. https://www.youtube.com/watch?v=v3pprlDK_7o
   †††

  • Antonina pisze:

   +++ ❤

  • Paweł pisze:

   Captopril – akurat – jest związkiem, którego wszystkie 3 „części składowe” są najzupełniej NATURALNE, gdyż cząsteczka CAPTOPRILU jest, że tak powiem, „chemiczną sumą” aminokwasu PROLINY, kwasu IZOMASŁOWEGO i reszty TIOLOWEJ (= sulfhydrylowej = merkaptanowej {= merCAPTanowej – i stąd zapewne sylaba ‚CAPT’ w nazwie leku, a ‚PRIL’ – to najpewniej jest „skrót”-anagram nazwy: PROLINA}):
   1. PROLINA https://pl.wikipedia.org/wiki/Prolina – jest bardzo pospolitym aminokwasem białkowym, wytwarzanym samodzielnie przez organizm człowieka: prolina i hydroksyprolina są (obok najprostszego ze wszystkich aminokwasów: glicyny, czyli kwasu aminooctowego) głównymi składnikami kolagenu – białka stanowiącego ok. 1/3 wszystkich białek ludzkiego ciała.
   2. KWAS IZOMASŁOWY https://en.wikipedia.org/wiki/Isobutyric_acid – „(…) present naturally in a wide variety of foods”, czyli ‚jest naturalnie obecny w szerokiej +gamie+ produktów żywnościowych’.
   3. GRUPA TIOLOWA https://pl.wikipedia.org/wiki/Tiole – występuje w naturalnych białkowych aminokwasach: cysteinie, cystynie i metioninie, które właśnie z uwagi na zawartość tejże grupy (czyli tym samym: siarki „zredukowanej”) są generalnie aminokwasami „niezbędnymi”/egzogennymi, czyli muszą być dostarczane do organizmu człowieka z zewnątrz, podobnie jak witaminy [przy czym w zasadzie wystarcza tu dostarczanie samej metioniny, gdyż z niej nasz organizm potrafi już wyprodukować sobie cysteinę i cystynę]; dzięki cysteinie białka utrzymują tzw. strukturę III-rzędową, a powstająca z niej przez dekarboksylację cysteamina jest najważniejszym {obok reszty kwasy pantotenowego (= witaminy B5) oraz adeniny (= „witaminy B4”: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy_B ) i trójfosfoRYBOZY} składnikiem KOENZYMU A [który to – zwłaszcza jako przenośnik „aktywnej reszty octanowej” (czyli jako acetylo-koenzym A) – jest naszemu organizmowi potrzebny nieomal „do wszystkiego”: do przeprowadzania cyklu Krebsa (= cyklu kwasu cytrynowego, będącego główną ‚zwrotnicą’ całej przemiany materii), a więc i do przeprowadzania zależnego odeń (poprzez wspólny z nim reagent/’półprodukt’: kwas fumarowy) cyklu MOCZNIKOWEGO, ponadto: do syntezy kwasów TŁUSZCZOWYCH, do ich „spalania” w procesie zwanym beta-oksydacją, do ‚odbioru’ finalnych produktów glikolizy (= rozkładu CUKRÓW) oraz do syntezy steroidów (cholesterolu, kwasów żółciowych, progesteronu, kortyzolu)].

   • wobroniewiary pisze:

    Bardzo dziękuję za te informacje 😀

    • Paweł pisze:

     Dzięki!
     To miło, że „zakuwana” przez lata wiedza (‚na wyrost’ – jak się nieraz okazuje w życiu; przy niedostatku z kolei wiedzy TEJ POTRZEBNEJ, zwłaszcza „na czas”) do czegoś się przydaje…
     Ale „jak zwykle”, nie uniknąłem wszakże pewnej pomyłki: mianowicie grupa TIOLOWA -SH znajduje się TYLKO w cysteinie, a nie w cystynie [bo tu mamy grupę DWUSIARCZKOWĄ -S-S-] ani nie w metioninie [bo tu mamy z kolei „grupę” SIARCZKOWĄ -S-]; choć w całym kontekście tego akurat wpisu to – w sumie – prawie +NA JEDNO WYCHODZI+…
     Nazewnictwo organicznych związków SIARKOWYCH i azotowych – to jest bowiem „niewdzięczna” dziedzina [= trudna do ogarnięcia (zwłaszcza: nie zapominającą NICZEGO) pamięcią]. Oto przykłady na poparcie tej ‚tezy’:
     grupa SULFONOWA -SO3H / grupa SULFINOWA -SO2H / grupa SULFONYLOWA -SO2- / grupa SULFOTLENKOWA = SULFINYLOWA -SO- / grupa KSANTOGENOWA -O-C(=S)(-SH) / grupa TIOCYJANIANOWA -S-CN / grupa IZOTIOCYJANIANOWA -N=C=S / grupa CYJANIANOWA -O-CN / grupa IZOCYJANIANOWA -N=C=O / grupa IZOCYJANKOWA -N=C / grupa AZOMETYNOWA -CH=N- / grupa AMIDYNOWA -C(=NH)(-NH2) / grupa UREIDOWA -C(=O)(-NH-CONH2) / grupa URETANOWA -O-CONH2 / grupa AMIDOKSALILOWA = OKSAMYLOWA -C(=O)(-CONH2) / grupa SEMIKARBAZONOWA =N-NH-CONH2 / grupa HYDRAZONOWA =N-NH2 / grupa HYDRAZYNOWA -NH-NH2 / grupa AZYNOWA =N-N= / grupa AZOWA -N=N- / grupa HYDRAZOWA -NH-NH- / grupa AZOKSYLOWA -N(+)[-O(-)][=N-] / grupa NITROWA -N(+)[-O(-)][=O], czyli w sumie -NO2 / grupa NITROLOWA -C(-NO2)(=N-OH) / grupa PSEUDONITROLOWA =C(-NO2)(-NO) / grupa NITROZOWA -NO / grupa OKSYMOWA =N-OH / no i na koniec „poczciwa” grupa AMIDOWA -CONH2… (by nawet nie wspomnieć już „zwykłej” grupy AMINOWEJ: pierwszorzędowej -NH2, drugorzędowej -NH- czy trzeciorzędowej -N=).
     – – – – – Chyba NIGDY tego WSZYSTKIEGO RAZEM nie umiałem na pamięć…

 3. Aga pisze:

  Bardzo dziękuję za przypomnienie o nowennę do św Tereski. Pani Ewo niech Matka Boża czuwa nad Panią. Trochę się zastanawiałem ale przedstawię jeszcze jedna intencję. Może znacie historię dwóch młodych Polaków którzy pieszo idą z Częstochowy do Fatimy. Idą w intencji obrony życia poczętego, rodziny. Wszystko opisane na Facebooku Maryjo Ratuj. Są w Portugalii. Mają ostatnie dni i w trudnych warunkach. Jeśli ktoś może choć Zdrowas w ich intencji zmowic. Bardzo urzekła mnie ich historia. Z Bogiem Agn

 4. Euzebia pisze:

  Nowenna do św.Michała Archanioła jest transmitowana ( w języku włoskim) z Sanktuarium Św.Michała Archanioła z Góry Gargano;
  dzisijszy IV-ty dzień tej nowenny:

 5. Euzebia pisze:

  Nowenna do św.Ojca Pio transmitowana z San Giovanni Rotondo;
  teraz „na żywo”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s