Ks. Robert Skrzypczak o mocy Sakramentów – Na czym polegał cud japoński?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Ks. Robert Skrzypczak o mocy Sakramentów – Na czym polegał cud japoński?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  👉Zaproszenie ks. Dominika Chmielewskiego na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny 19.09.2021 Warszawa👈

  • Sylwek pisze:

   I co da to ze się przejdzie, otoz nic konkretnego

   • wobroniewiary pisze:

    Sylwek, musimy robić wszystko i Bóg nam to policzy. Rozumiesz – „do końca jedli, pili, żenili się i robili co do nich należy…” 🙂

    • Sylwek pisze:

     A to do nas nalezy? Ja wiem co do mni nalezy i wim ze nie dam rady tego ostatni dwa dni po kolei mi to daly do zrozumienia. Ale za to co powinienem a nie dalem rady juz czuje pregi na plecach ot taka kolej rzeczy. Doskonale to rozumie dkatgo ni licze juz na nic a goraca jestm pewien.

    • Maggie pisze:

     Sylwku: SIŁA*/ prawdziwej Solidarności przezwyciężania Dobrem szalejącego zła, oraz MOC, w której wyrażona jest Nauka Chrystusa … a to = POTĘGA. Takie wyjście na ulice. „nierozerwalnie cementuje ludzki szaniec z Wiarą, Nadzieją , Miłością Boga i bliźniego” i jest to wymowną EWANGELIZACJĄ.

     */
     „Szkapa najprzedniejszego rumaka wyprzedzi,
     jeśli miast człeka … duch na szkapie siedzi” – cyt. Adam Mickiewicz (utwory drobne).
     Któż jak Bóg⁉️

     Ileż ?, poczętych dzieci ginie w rzeziach aborcyjnych, iluż ?, ludziom przygotowuje się eutanazję … cisza … ale o infekcjach ( z PCR) to wielokroć głośniejsze trąbienie aniżeli na murach Jerycha …

   • eska pisze:

    Mam przed sobą rozważania ks. Twardowskiego „Ukryte tajemnice różańca”. Lubię rozważać Cud w Kanie. Wyrywam z kontekstu, ale chcę zamieścić jeden cytat: „Słudzy tylko dźwigali wiadra z wodą. Wydawało się, że to bezsensowna robota. Nie było żadnego pożaru, a oni dźwigali. Jezus przemienił ich trud w cud.”
    Ileż razy zmagałam się w życiu i starałam pozornie bez sensu, bez efektów, na zasadzie „syzyfowej pracy”? Zawsze sobie jednak powtarzam w kółko: „trud w cud… trud w cud… trud w cud…” – i brnę dalej. Tak samo nie wiedząc, po co i jak długo jeszcze, jak ci słudzy. Ale po coś to jest. Skoro jest moja ofiara, gdzieś kiedyś Bóg coś z tego zrobi. Może w sposób, który zobaczę i/lub z niego skorzystam, a może tak jak słudzy – nie ja będę kosztować wina lecz inni… Ale ktoś musi nosić tą wodę. Ofiarowałam się jako niewolnica Maryi. Więc niewolnica miłości, w służbie miłości. Sługa nosząca wodę. Po coś ta woda JEST potrzebna. Wysiłek jej noszenia też. Nie muszę tego wiedzieć po co, na zasadzie „sprawdzam”. Bóg potrzebuje tej wody (trudu/ofiary), więc w swoim czasie coś z tego będzie. Jakoś to zagospodarowane zostanie.
    Efektów spodziewam się bardziej w sferze duchowej niż tej widzialnej. We wnętrzach ludzkich dusz, w ukryciu ich serc. Dlatego spektakularnych efektów widzialnych nie szukam.
    .
    Znowu mam ciężki okres, poczucie bezsensu ponoszonego trudu, ogólną załamkę i przeciążenie. Ale już to znam; diabeł robi sobie na mnie używanie i to jego dzieło, to poczucie beznadziei. Jak to określił kiedyś ks. Tischner: „ktoś mi myśli”. Cóż, kolejny raz „wyjdę z siebie, stanę obok” i będę myśleć i robić co innego niż mi podpowiada to w środku: trud w cud… trud w cud… trud w cud…
    .
    Idę nosić Bogu wodę.
    Z modlitwą za udręczonych beznadzieją +++

    • Małgorzata pisze:

     ” trud w cud ”
     Dziękuję esko za zamieszczenie tych słów.
     A przy okazji na temat wody. Święconej.
     W „moim” kościele jest od miesiąca. Jak w starych, dobrych czasach tzn. przed pandemią. Cieszę się ale ze smutkiem obserwuję, że jest omijana. Naprawdę nieliczni z niej korzystają. Za to do dozownika z płynem dezynfekującym podchodzą prawie wszyscy ( prawie, bo niektórzy mają swój płyn). Dobrze, że ludzie dbają o higienę ale nie rozumiem dlaczego nie korzystają z wody święconej. Woda święcona jest najpierw, przy wejściu a płyn do dezynfekcji dwa metry dalej. Jeśli ktoś się boi zarazków w wodzie święconej ( bo i tak może być), to przecież może rękę zdezynfekować.
     Nie rozumiem… 😦

    • Bogna P. pisze:

     Dzięki za mądre słowa esko. Są jakimś wytłumaczeniem i nadzieją, kiedy człowiekowi
     mimo wysiłków nic nie wychodzi, nie robi się lepiej a gorzej, w którą stronę się nie obrócisz kolejne przeciwności i utrapienia.
     Nosimy wodę.

    • anuszka pisze:

     Droga esko tez miałam silne ataki ducha beznadzieji, udałam sie wtedy do konfesjonału a ksiadz mi poradził abym wtedy wyobrazała sobie Jezusa cierniem ukoronowanego i czerpała z Jego łask, abym myslała i wyobrazała sobie ze Michał Archanioł jest przy mnie… i aby modlic sie do Ducha sw.o uruchomienie darów z Chrztu swietego.

    • eska pisze:

     Dziękuję wszystkim ❤

    • Monika pisze:

     Małgorzato, napisałaś: „do dozownika z płynem dezynfekującym podchodzą prawie wszyscy”. Mam zupełnie inne spostrzeżenia – w naszym kościele dozownik z płynem wisi od początku terroru sanitarnego ale jak dotąd ani razu nie zauważyłam by ktokolwiek do niego podchodził i korzystał z tego dozownika. Ani razu nie widziałam, by ktoś to zrobił a staram się być w kościele codziennie. Jest podpisany słowem dezynfekcja, więc nikt nie ma wątpliwości, że to nie woda święcona. Obok kropielnica pusta, choć nie raz widziałam jak ludzie właśnie podchodzą do kropielnicy i sprawdzają, czy jest już woda, czekają i ja też na nią czekam i wierzę, że się doczekam. Jestem prawie codziennie w kościele, więc widzę, że żółtego płynu w przezroczystym dozowniku nie ubywa i nikt nie podchodzi do tego płynu. W niedzielę jest pełen kościół ludzi, więc nie raz i nie dwa stałam w przedsionku kościoła (tam jest nieco chłodniej i ulga w lecie) i widziałabym gdyby ktoś podchodził do dozownika a tak się nie dzieje. Ludzie mimo wszystko nie dają się tak łatwo sterować. Co prawda większość chodzących do kościoła to jednak osoby mocno posunięte wiekowo ale w niedzielę to i dzieci nieliczne można zobaczyć, jest też nieliczna młodzież. Dlatego nasz proboszcz prosi usilnie i przypomina, zwłaszcza kołom różańcowym (bo wie, że chociaż tam się modlą) o tym, by właśnie za dzieci i młodzież szczególnie się modlić, by pamiętać o nich i dołączać na stałe młode pokolenie do intencji modlitewnych, by wiara nie wygasła w narodzie, bo mimo Jego usilnych zachęceń na Mszę Św. rozpoczynającą rok szkolny przyszło zaledwie około 1/3 dzieci a zawsze chodziła cała szkoła. Poza tym z lekcji religii też się od pewnego czasu niektórzy wypisują co wcześniej nie miało miejsca ale to jak wiemy od biskupów trend ogólnopolski i jednak o tym rodzice decydują.

    • Fede pisze:

     Dziękuję za te słowa. Przeżywam to samo. Dodały mi otuchy w tym trudzie. Trud w cud…. Amen.

 3. Magda pisze:

  Zawsze myślałam, że pani admin czepia się proroków, że niepotrzebnie ostrzega, że każdy sam ma prawo wyrobić sobie zdanie, ale gdy przeczytałam ten przekaz od Cypriana to pomyślałam jak dobrze ze są tacy co się nie boją i ostrzegają przed diabelskimi orędziami
  Zobaczcie ale najlepiej po dobrej modlitwie do św. Michała Archanioła
  https://www.przym

  • xcvb pisze:

   tylko po co ten link? haczyk zarzucony. bystre. Ja bym apelowal do adminki by w swej roztropnosci usunela ten link.

   • wobroniewiary pisze:

    Ze 3 dni zostawię, aby wielu mogło zobaczyć, czego ma unikać
    A teraz coś na poprawę humoru 🙂

    O tym, jak Pan Bóg szukał narodu, który mógłby sobie wybrać.
    Na początku przyszedł do Arabów. Pyta:
    – Czy chcecie moje przykazanie?
    – A jakie?
    – “Nie kradnij”.
    – Panie! My żyjemy z rabowania karawan, jeżeli przestaniemy kraść,to jak na tej pustyni będziemy mogli wyżyć, jest to niemożliwe! Nie chcemy takiego przykazania.
    Przyszedł Pan do Amorytów i pyta:
    – Czy chcecie moje przykazanie?
    – A jakie?
    – “Nie zabijaj”.
    – Panie! Jesteśmy najwaleczniejszym narodem, żyjemy z wojny i z podbojów, jak będziemy mogli egzystować bez zabijania? Nie, nie chcemy twojego przykazania.
    Przyszedł Pan do Amalekitów i pyta:
    – Czy chcecie moje przykazanie?
    – A jakie?
    – “Nie cudzołóż”.
    – Panie! Podstawą naszego kultu są kapłanki oddające się miłości w świątyni, jeżeli tego zaniechamy to co stanie się z naszą religijnością, naszą wiarą? Nie, nie chcemy Twojego przykazania.
    Pan Bóg był już w kłopocie, ale zobaczył mały naród izraelski znajdujący się w niewoli egipskiej, przyszedł do nich i pyta:
    – Czy chcecie moje przykazanie?
    – A ile by ono kosztowało?
    – Nic, za darmo!
    – Tak całkiem bez płacenia?
    – Całkiem za darmo!
    – To my byśmy wzięli dziesięć!

    • xcvb pisze:

     Problem polega na tym ze w tym linku sam „prorok” pisze ze dostal falszywy przekaz tym samym probuje uwiarygodnic inne przekazy (ktore juz sa oczywiscie prawdziwe) Uwazam ze to calkiem niezla zagrywka. Sama stronka zas promuje cala smietanke polskiej sceny „patoprorockiej”. Jest taka slynna zasada polskich celebrytow: nie wazne czy sie zle mowi czy sie dobrze mowi wazne ze sie mowi. Mam nadzieje ze zadna z osob klikajacych link nie da sie wciagnac w wir „przekazow z nieba”.

 4. xcvb pisze:

  Wrzucam cos z Dechtice dla umocnienia i pokrzepienia (moim zdaniem sa to obok medjugorie i zaro jedne z najbardziej wiarygodnych nadal trwajacych objawien ):

  Moje ukochane dzieci!
  Widzę zamęt i cierpienie całego świata, a także kajdany, które są gotowe jeszcze bardziej sięgnąć po wolność dzieci Bożych. Dlatego biegnij pod moją opieką z jeszcze większą pewnością. Moje proste i maleńkie dzieci, dobrze sobie radzicie nie polegać na mocach tego świata, ale na waszej jedynej wierze i zaufaniu do Boga. Odrzuć wszelki modernizm, który dusi całe świętość. Pozostań prosty i pokorny, oddając głęboki szacunek i hołd Trójjedynemu Bogu. Módlcie się ze mną, z czystym sercem, codziennie przy Różańcu Świętym, bo walka się nasila. Wygrasz ze mną. Zanurzam Cię w miłości Jezusa i Mojego Serca.

  Moje ukochane dzieci!
  Życzeniem mojego najczystszego Serca jest, abyście nadal odmawiali Różaniec Święty w waszych rodzinach, abyście mogli otrzymać z moich rąk wszystkie łaski, których potrzebujecie w tym czasie oszustwa i niepokoju. Te rodziny, w których płonie czysta miłość do Mnie, Twojej świętej Matki, Duch Święty okryje je, okryje swoją potężną opieką i nie zabraknie im prawdziwego światła. Pozostań w prawdziwej wierze Trójjedynego Boga. Zanurzam Cię w miłości Jezusa i Mojego Serca, które w tajemniczy sposób łączą się w Duchu Świętym.

  Moje ukochane dzieci!
  Przychodzę do was z łaski Bożej, aby uciec do mnie pod moją potężną opieką. Ilekroć zobaczysz bolesne wydarzenia, które uderzają w mój święty Kościół katolicki, którego jestem Matką, nie daj się zatruć trucizną nienawiści i gniewu, okłamuj mnie jeszcze bardziej miłosiernie, módl się, proś i pokutuj. TO WSZYSTKO MUSI NADEJSC, aby w końcu zajaśnieć zwycięstwo Jezusa i Mojego Serca, naszych Świętych Serc, zwycięstwo prawdziwej, czystej wiary. Zawsze pomogę ci przyjąć Zbawiciela w sposób sakramentalny. Tylko wy, drogie dzieci, zawsze przyjmujcie Go z jak największą pokorą i szacunkiem. Zanurzam Cię w miłości Jezusa i Mojego Serca.

  Moje ukochane dzieci!
  Zbliż się do ukochanego Boga w Trójcy Jedynego z bojaźnią, przebaczeniem i szczerą skruchą. Włóż całe swoje cierpienie w moje najczystsze, matczyne ręce, aby je oczyścić i ofiarować Bogu za nawrócenie najbardziej upartych grzeszników, znaleźć Boga i przestać szkodzić światu. Szczególnie proszę, aby ofiary ciężko chorych były ze mną, aby wybłagać miłosierdzie i zbawienie dla biednych dusz, które są w niewoli zła i chcą zniewolić cały świat. Zanurzam Cię w miłości Jezusa i Mojego Serca.

  Moje ukochane dzieci!
  Spójrzcie na mojego zmartwychwstałego Syna, który przez swoje cierpienie i chwalebne zmartwychwstanie przywrócił wam życie dzieci Bożych. Jesteś wolny i nikt nie może ci tej wolności odebrać. Tylko ty możesz zniewolić się grzesznym i bezbożnym życiem. Dlatego unikaj ducha liberalizmu, który zniewala cały świat i szerzy kulturę śmierci. Biada tym, którzy sprzeciwiają się Bogu i życiu. Biada pysznym możnym, albowiem zostaną uderzeni ręką Boga. Wy, moje drogie dzieci, ofiarujcie swoje cierpienie i modlitwy o zbawienie dusz nieśmiertelnych, które są na drodze potępienia. Razem z wami modlę się, aby otworzyły się oczy wędrowcom, aby powrócili do życia Ewangelii i kroczyli ścieżką przykazań Bożych. Nie martwcie się dzieci! Gdy duch wyzwolony pojawi się w całej swojej obrzydliwości, co jest zezwoleniem Bożym na wszelkie bluźnierstwa przeciwko Bogu, zstąpię jako Niewiasta żywej wiary,środkowy palec i mówca, a piątym zmiażdży głowę tego dumnego węża. Zanurzam Cię w miłości Jezusa i Mojego Serca.

  • Witek pisze:

   Modlitwa,
   Kto się modli?
   Kto za nas się modli?

   o. Augustynhttps://youtu.be/bo_SjVqpznc

  • Bogna P. pisze:

   Co to jest „środkowy palec i mówca” albo „…okłamuj mnie jeszcze bardziej miłosiernie”. Przecież to jakieś absurdy albo-być może- głupie tłumaczenie googla, w każdym razie przez takie kawałki całość robi się jakoś mało wiarygodna.

   • eska pisze:

    @xcvb, podaj proszę link do strony z tymi objawieniami.

    • xcvb pisze:

     https://www.avemaria.sk/dechtice/?ooa=s1o4&page=pva tu jest z kwietnia to z „srodkowym palcem” a tu ten fragment: zostúpim ako Žena živej viery, prostrednica a orodovnica a pätou rozdrvím hlavu tohto pyšného hada. Ponáram vás do lásky Ježišovho a môjho Srdca. google przetlumaczylo: posredniczka i oredowniczka jako srdkowy palec.

     https://www.youtube.com/watch?v=qp4K_TzbWsk tu jeden z filmikow z objawien i kanal na ktorym obecne sa nagrania z innych objawien. Jak widac na miejscu obecni sa ksieza i siostry zakonne. Z tego co wiem z Polski sa tam organizowane pielgrzymki. Szkoda ze to Dechtice jest tak malo znane. Zwlaszcza w czasach „kovid” podroz do MEdjugorie moze byc utrudniona a tu jest o wiele blizej.
     No i jedno co jest pewne to to ze o kase w tym „dechtice” nie chodzi. na stronce nie ma nawet numeru konta.

   • Maggie pisze:

    @ Bogna, nie wiem o czym tu dyskutujecie, ale „środkowy palec” angielskojęzyczni za oceanem, używają jak🖕🏽gest w znaczeniu zbliżonym do tego słynnego gestu Kozakiewicza na stadionie Moskwy a także jako riposta typu „odpie… się”, mam cię w „d…”. Środkowy palec to najkrótsze wyrażenie gestem wzgardy, gniewu, nienawiści, poniżania osoby w razie jakiejś utarczki, ale także, gdy inne zdanie np dla podkreślenia „szacunku” do rozmówcy – jest to „nowoczesno-nowomodny” sposób nonszalanckiego wskazania „gdzie” mają kogoś/coś.
    Niestety wyrosła już generacja różnych „yahoo”, której największym atutem jest egoizm ze wzniesionym co rusz środkowym palcem.

    • xcvb pisze:

     przeciez to jest oczywisty blad w tlumaczeniu google: „posredniczka” i google przetlumaczylo na „srodkowy palec” a „oredowniczka” na „mowca” Mam nadzieje ze sprawa jest juz ostatecznie wyjasniona.

    • Maggie pisze:

     Xcvb: w moim wyjaśnieniu „angielskiej przenośni” było ukryte pytanie o tekst o którym mowa, kiedy zaznaczyłam, że nie wiem o czym dyskusja. NIE wszystkie linki mogę otwierać. Wspomniałam więc, iż tam gdzie tłumaczenie angielskiego, że istnieje „język wzniesionego palca”, dodając teraz: że już nie tylko środkowego, bo „lingwiści” używają każdego innego w tym samym celu …. ALE z wyjątkiem kciuka, bo kciuk w górę przy zamkniętej w pięść 4-rech, to uznanie, poparcie, dodanie otuchy. Kciuk zaś w dół z przykręconą w dół pięścią (z czterech palców) do dezaprobata.
     Bywa, że osoba kulturalna i błyskotliwa wspomina „język/ekspresję 1 palca”, kiedy tak chce powiedzieć okrężnie i na wzór: „że ktoś ma wszystko/etc/sprawę w części pleców, tracącej swą szlachetną nazwę”.
     Chyba nic nie szkodzi znać przenośne znaczenia w języku angielskim?
     💕

 5. Witek pisze:

  Gest, za który szatan oddaje wszystkie królestwa świata.

  „Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon.”

  Za ten gest uklęknięcia, uniżenia o który dzisiaj tyle dyskusji, diabeł był gotów oddać Chrystusowi wszystkie majętności świata.

  W innej Ewangelii szatan mówi do Chrystusa: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę (Łk 4).

  Szatan chce dać Chrystusowi wszystko nie za miłość w serduszku do szatana, nie za wyznanie ustami i oddanie słowem mu chwały, nie za uwielbienie jego potęgi, nie za taniec na jego cześć, nie za wyznanie wiary w niego i jego potęgę, nie za myśli i intencje serca, które dzisiaj przecież są „takie ważne” i tak „decydujące”.

  Ani uwielbienie, ani chwalenie ani taniec, nie miały takiego znaczenia i nie były tak drogie by za nie zapłacić wszystkim.

  Szatan chciał zapłacić wszystkim co posiadał … za ugięcie kolan.

  https://gloria.tv/share/Jofpo2ntfhzg3UHLMpx86xrJm

  …………………………………………………………………………………………………………..
  @Sylwek bardzo dobrze Cię rozumiem. Ja osobiście nie pójdę. Szczerze mówiąc wolałbym pójść na adorację, ale:
  – czy pamiętasz marsze lgbt z tęczami?
  – czy pamiętasz profanacje Kościołów?

  Ci ludzie też to robili publicznie. Rozumiał bym Cię jeszcze bardziej, jeżeli byś powiedział, gdzie byli Biskupi podczas tych profanacji i czy będą biskupi na tym marszu dla Życia i Rodziny?

  Pewnie nie. Z pewnością mają dużo pracy i ważniejsze obowiązki. A może są przemęczeni.
  ………………………………………………………………………………………………………

  @Eska myśl ks Tischnera „ktoś mi myśli” w punkt. Przychylam się do Twojego stanowiska. Jeżeli Nie widzimy owoców tzn. nie koniecznie ich nie ma.
  ””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’
  Jeżeli się Bogu nie kłaniasz to komu oddajesz pokłon? Rozumiesz jakie jest to ważne.
  Jeżeli się nie kłaniasz i jeszcze przyjmujesz Komunię Świętą na „łapkę” żeby nie było że nie kocham bliźniego, ale nie brat bo brat to jest w wierze a nie innowierca….
  Bo jeżeli jest odłączony to nie brat? tylko bliźni….(jaki wyraz powstanie jak zmienimy jedną literę)?

  …Lech Dokowicz…

  Na koniec:
  Dlaczego jest tak źle?
  Dlaczego jest taki bezsens?
  Dlaczego (nie tylko ty Sylwku) tyli ludzi uważa bezsensowne podejmowanie takich czy innych działań?

  Odpowiedź jest tylko jedna!!!

  Kapłani i osoby należące do Kościoła nie mają NALEŻYTEGO UWIELBIENIA BOGA W NAŚWIĘTRZYM SAKRAMENCIE, PODCZAS SPRAWOWANIA NAJŚWIĘTRZEJ OFIARY< UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ i JEJ PRZYJMOWANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jeżeli to się nie zmieni, to nic się nie zmieni, a grzechy PROFANCJI będą jeszcze bardziej obciążać LUDZI WIERZĄCYCH.

  Powrót do okazywania WŁAŚCIWEJ CZCI BOGU W NAJŚWIĘTRZYM SAKRAMENCIE I DO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA W KOMUNII ŚWIĘTEJ to jedyne lekarstwo na wszystkie czasy nie tylko na te…..

  • Anuszka pisze:

   No i właśnie po to sa w Polsce 2 cuda Eucharystyczne i 2 nastepne badane aby na to ludziom zwrocic uwage!

  • R. pisze:

   Przepraszam Witku, że zwracam uwagę, chyba tylko ja mam tu odwagę, ale trudno się czyta z powodu notorycznie popełnianego błędu ortograficznego w wyrazie: NajświętSZa. Dbajmy też o poprawność w pisowni naszego języka (dla dysortografików są automatyczne słowniki ortograficzne). Czytając po wielokroć ten błąd ortograficzny miałam już dylemat, czy to ja nie robię błędu pisząc ten wyraz poprawnie dopóki tego nie sprawdziłam, a przecież nie o to ma chodzić w czytaniu Twojego komentarza…

   • Witek pisze:

    @R nie musisz przepraszać:)🤣
    To prawda tych dys… parę mam,
    I powiem Ci szczerze jak słownik podkreśli to poprawie, ale w boldzie nie podkreśla, a więc nie widzę błędu. Nie ma tu mojej złej woli, uwierz staram się…..nawet czytam po dwa razy to co napisałem….

    R… jak zauważę to poprawie, ale częściej myśl i to co chce napisać bierze górę…

    Do wszystkich czytających moje dys…. Staram się….

    • wobroniewiary pisze:

     Jak mogę to poprawiam, ale nie zawsze mogę.
     Witek jest wspaniałym katolikiem, być może – tak jak 2-je moich z całej czwórki dzieci – dyslektykiem, ale mi to nie przeszkadza 🙂

   • Maggie pisze:

    @R: mam nadzieję, że Witek się nie obrazi i sprawdzi układ rąk kiedy pisze, BO myślę, że to z NIEZRĘCZNOŚCI ROZPĘDZONYCH PALCÓW GDYŻ znam ten ból (bo np mój najmniejszy palec, w obu niezbyt dużych rękach, jest o wiele krótszy i nie sięgam nimi liter jak powinnam), a męskie dłonie są większe.

    Tu DODAM, ŻE Witka wpisy mają głębię ❗️i są przepełnione duchowością chrześcijańską❗️ oraz wiedzą❗️, połączoną z doświadczeniem.

    ZWRÓCĘ RÓWNIEŻ UWAGĘ na to, że KOMPUTER lubi robić NIESPODZIANKI, zwłaszcza jeśli czuły na „podmuch” ręki, tj zmierzających palców ku innej literze stąd np zahaczenie na bok/ukos od „t” w kierunku „s” , po drodze jest „r” – stąd np zamiast „sz”, „ż” wychodzi „rz” ..
    Piszę o tym, bo na iPad stukam ostrożnie, a nie wszystkimi palcami jak na kursie pisania na ślepo, gdzie moim szczytowym osiągnięciem było 40 słów na minutę po angielsku (akurat minimum do zaliczenia kursu) – a teraz (zerkając) piszę długo i tylko paroma palcami, bo inaczej nic bym nie mogla napisać, zwłaszcza na „przewrażliwionym” iPad, a to nie tak „proste” jak pisanie na elektrycznej retro-maszynie.

    Mój iPad (air) jest wręcz „przeprogramowany” … „obsesją poprawiania” i często nie poznaję tego co piszę (nawet gramatycznie) i np już parę razy zdębiałam, widząc jego zmiany, po opublikowaniu. Wiele liter mi zmienia i do tego wymazuje słowa, choć nie wybieram żadnej oferowanej opcji przez „spell check” z wielu ukazujących się ponad konkretnym słowem.

    Ewa przez laty informowała, że nie ma czasu i nie będzie robić adiustacji naszych komentarzy oraz poprawek błędów/przetypowań – stąd @R nie widzisz żadnych, w tej materii, uwag, bo i wielu z nas od czasu do czasu ma 🙃 różne potknięcia, które dlatego NIE są spamowe. Będąc (na pogrzebie mamy – 18 września to już 11 lat temu), w Polsce, zabrałam słownik, by sprawdzać pisownię … ale kiedy iPad mi zmienia, to tak nie mam kontroli. 💕

 6. eska pisze:

  4 źródła zgryzoty. Oczekiwanie na to, co najgorsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s