19 sierpnia – rocznica czwartego objawienia Matki Bożej Fatimskiej

19 sierpnia – dzień objawień fatimskich, wszak w sierpniu dzieci były aresztowane i siedziały w więzieniu, dlatego też NMP przyszła do nich dopiero w niedzielę, 19-tego. Odmawiajmy Różaniec św., jak nas prosiła NMP w Fatimie:
„Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13-tego i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”

13 sierpnia 1917 r. ponieważ już opowiadałam, co tego dnia zaszło, nie będę się powtarzać, ale przechodzę do objawienia według mnie z dnia 15 pod wieczór (Łucja myli się, jeżeli uważa, że objawienie zdarzyło się w tym samym dniu, kiedy wyszli z więzienia z Vila Nova de Ourem. Objawienie miało miejsce w następną niedzielę, tj 19 sierpnia).
Ponieważ wówczas jeszcze nie umiałam odróżnić poszczególnych dni miesiąca, być może, że się mylę. Ale zdaje mi się, że było to tego samego dnia, kiedy wróciliśmy z więzienia z Vila Nova de Ourem.

Kiedy z Franciszkiem i jego bratem Janem prowadziłam owce do miejsca, które się nazywa Valinhos, odczułam, że zbliża się i otacza nas coś nadprzyrodzonego, przypuszczałam, że Matka Boska może nam się ukazać i żałowałam, że Hiacynta może Jej nie zobaczyć. Poprosiłam więc jej brata Jana, żeby po nią poszedł. Ponieważ nie chciał iść, dałam mu 20 groszy; zaraz pobiegł po nią.
Tymczasem zobaczyłam z Franciszkiem blask światła, któreśmy nazwali błyskawicą. Krótko po przybyciu Hiacynty zobaczyliśmy Matkę Boską nad dębem skalnym.
– „Czego Pani sobie życzy ode mnie?”
– „Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.
– „Co mamy robić z pieniędzmi, które ludzie zostawiają w Cova da Iria?”
– „Zróbcie dwa przenośne ołtarzyki. Jeden będziesz nosiła ty z Hiacynta i dwie inne dziewczynki ubrane na biało, drugi niech nosi Franciszek i trzech chłopczyków. Pieniądze, które ofiarują na te ołtarzyki, są przeznaczone na święto Matki Boskiej Różańcowej, a reszta na budowę kaplicy, która ma tutaj powstać”.
– „Chciałam prosić o uleczenie kilku chorych”.
– „Tak, niektórych uleczę w ciągu roku” – i przybierając wyraz smutniejszy powiedziała: – Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”.
I jak zwykle zaczęła unosić się w stronę wschodu.
Źródło: Sekretariat Fatimski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

77 odpowiedzi na „19 sierpnia – rocznica czwartego objawienia Matki Bożej Fatimskiej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Pomódlmy się za Kazimierza, który ma nie dość że chore serce (głównie leży) to i siadł mu komputer i nie ma jak robić wpisów bo nie ma komputera na „Ewangelii dla nas” (ost wpis z 8 sierpnia – https://ewangeliadlanas-stronakatolicka.com/)
  A ja ze złamanym żebrem ledwo ogarniam „wowit”

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️: Jezu Ty się tym zajmij i troszcz się Ty Panie. Żniwa wielkie i niedługo a robotników i pomocników tak mało i do tego chorują 💕🙏🏻❣️
   Może ktoś mieszka blisko i mógłby w czymś pomóc – np w zaprowiantowaniu czy drobnych pracach?

  • beatkaa pisze:

   Za Kazimierza i za wszystkich prowadzących tę stronę WOWiT: Święta Maryjo Matko Boża Uzdrowienie chorych Módl się za nami+ Święty Józefie Nadziejo chorych Módl się za nami+ Święty Archaniele Rafale módl się za nami+

   • beatkaa pisze:

    Chciałam się podzielić wiadomością, którą dostałam niżej link:

    • Maggie pisze:

     NOWE:

     To o czym mowa na końcu już namacalna: firmy oraz instytucje ogłaszają jako mandatory obowiązek i warunek utrzymania pracy (np ponad 1000 pracowników szpitali z tzw Toronto Network otrzymało ultimatum, a pierwsza dawka do 8 września a druga do końca października i bez dyskusji).
     Czy:
     Kiedy Solidarność ludzi już rozbita,
     zapanują rogi i kopyta?
     Może zmienimy NP na za rządzących⁉️

   • Longin pisze:

    Ta strona ukazuje Prawdę oraz ma siłę wielkiej modlitwy wspólnotowej. Stąd czasem sporo „obrywasz” Ewo, idziesz bowiem w pierwszym szeregu i często nadstawiasz kark za innych.
    Przepraszam za dosadność, ale mam takie przekonanie, że ta ofiara jest bardzo, bardzo ważna.
    Za Kazimierza i Ewę +++

   • Paweł pisze:

    +++
    A dzisiaj akurat przypada wspomnienie obowiązkowe św. Piusa X i ja – dość przypadkowo – natknąłem się na taką oto petycję: https://synowskaprosba.pl/?ka=060105
    [Zamierzam ją zaraz przeczytać i podpisać.]

  • babula pisze:

   Za Kazimierza, za Ewe – Panie Jezu ulzyj im w cierpieniu, Maryjo wstaw sie za nimi ❤ Moj Jezu przebaczenia i milosierdzia przez zaslugi Twoich Swietyvh Ran!

  • Antonina pisze:

   +++ w intencji Ewy i Kazimierza, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  • Bozena pisze:

   🙏🙏🙏

 3. Maggie pisze:

  Ks.Kard.S.Wyszyński:
  „ Raz po raz Maryja ukazuje się na świecie. Chce zaradzić cierpieniom i mękom ludzkim. Chce przyjść nam z pomocą. Od nas natomiast oczekuje, abyśmy przy Niej stanęli i razem z Nią czuwali, abyśmy wspierali Ją w wypełnianiu zadania, jakie w Rodzinie ludzkiej ma do spełnienia.”

  „Wszystko, co nas spotyka – zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, chleb czy głód, przyjaźń czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek – wszystko to w ręku Boga może zmierzać ku dobremu. Jednego tylko potrzeba: naszego zaufania do Ojca, który jest w Niebie.”

  „Człowiek Boży zawsze budzi nadzieję. We wszystkich ludziach smutnych, zgorzkniałych i zwątpiałych pogłębia on wiarę w słodką Opatrzność Bożą.”

  • Maggie pisze:

   Czy ktoś to sfingował sztuczkami komputerowymi … czy rzeczywisty obraz?
   Wszystko jedno, BO wyraża ważną myśl, którą można interpretować wg swego serca.

 4. Maggie pisze:

  Dwójka konserwatywnych posłów prowincjonalnych dla Ontario, ma do dziś (do 5 PM❗️) dostarczyć dowód, przyjęcia wiadomej substancji lub udokumentowanego usprawiedliwienia o stanie zdrowia … ALBO będzie wyrzucona z „klubu”. Dziwne … bo ich szef premier Doug Ford (sam po „astralce”) jest atakowany za: wyrażanie się przeciw paszportom i przymusowi. Czyżby czekał na taki z góry, tj federalny, nakaz dla wszystkich prowincji?
  Inna „niespodzianka łącznikowa” to, że liberalny Justin Trudeau (który podziwiał „chińskie porządki”, a zamówił materiał do wstrzykiwania już na 2022-24), parę dni temu, na dwa lata przed czasem, zarządził na 20 września wybory, aby zapewnić sobie zdecydowaną przewagę nad osłabioną resztą.
  Wniosek: „W świecie każdy rząd się trudzi, by zapewnić zdrowie dla ludzi”.
  https://www.680news.com/2021/08/18/two-conservative-mpps-remain-unvaccinated-source/

  • Maggie pisze:

   Wszystkie media podały: Kobieta przedstawiła jakieś zaświadczenie (nie podając powodu z uwagi na prywatność), więc nie dostała kopsa. Mężczyznę zaś, wyrzucili z partii konserwatywnej, bo mimo zasług i oddania sprawom wyborców etc, powiedział, że nie będzie kombinować zaświadczeń, ale NIE podda się restrykcjom z powodów personalnej natury, (ale bez ich precyzowania, to domyślnie, jakby między wierszami, jest za Pro-Life). Ponieważ był wybrany w jakimś rejonie, pozwalają demokratycznie, aby jeszcze do następnych wyborów, ALE jako niezależny bezpartyjny, zasiadał na wskazym mu „tronie”.

 5. Witek pisze:

  Księga Daniela 12: 11-12: „8 Ja wprawdzie usłyszałem, lecz nie zrozumiałem; powiedziałem więc: «Panie, jaki będzie ostateczny koniec tego?» … 11 A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, [upłynie] tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. 12 Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.”

  Co to znaczy „zniesiona codzienna ofiara”?

  Czy może postawią policjantów przed każdym kościołem i nie pozwolą ludziom wejść na MŚ?
  A może powiedzą kapłanom aby nie odprawiali MŚ/
  A może zabraknie Kapłanów?
  A może wszyscy umrą i nie będzie komu i dla kogo odprawiać MŚ/

  A może….no właśnie, a może po prostu:
  „ZAKAZAĆ DEKRETEM PAPIESKIM ODPRAWIANIA MSZY ŚWIĘTEJ WSZECHCZASÓW”.

  I co jest: – „1 A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara” nie jest zniesiona CODZIENNA OFIARA?!!!!.

  Uważam że jest.

  A teraz inaczej:
  Czy może postawią policjantów przed każdym kościołem i nie pozwolą ludziom wejść na MŚ? można ale Kapłan zawsze może odprawić MŚ w swoim pokoju….

  A może powiedzą kapłanom, aby nie odprawiali MŚ/ można, ale zawsze się znajdą tacy Kapłani którzy wolą ponieść śmierć niż wypełnić nakaz antychrysta…
  A może zabraknie Kapłanów? nie nie zabraknie bo sam Pan Jezus powiedział że nie zostawi nas sierotami…
  A może wszyscy umrą i nie będzie komu i dla kogo odprawiać MŚ/ tak się stanie ale najpierw muszą się wypełnić Pisma.

  A więc: Papież Franciszek unieważnił decyzje swoich dwóch poprzedników (nie dwóch ale XVI wieków i zakazał sprawowania Mszy w liturgii przedsoborowej w kościołach parafialnych).
  a…. to do tej pory można było odprawiać Mszę Świętą, a teraz NIE!!!

  Czy jest to zniesienie Codziennej Ofiary? Czy NIe?!!!

  Czyli od A.D. 16.07.2021 mamy 3,5 roku, lub 1290 dni,

  Dalej nie interpretuje……

  9 On zaś odpowiedział: «Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu.

  Teraz pieczęcie zostały zerwane…..

  • Daria pisze:

   Z tego co rozumiem z różnych orędzi to zmienia słowa konsekracji lub /oraz nowa światowa religia wprowadzi msze która nie bedzie już msza zgodna z biblia z Nauczaniem aktualnym Magisterium Kościoła. I wtedy chyba zostanie to uznane za zniesienie ofiary i od wtedy 3,5 roku

  • Kaśka pisze:

   Witku, nie jestem pewna czy dobrze Cię zrozumiałam… Twierdzisz że posoborowa Msza Św nie jest codzienną ofiarą?

   • wobroniewiary pisze:

    Dla mnie jest, i chcę aby byla i jedna, i druga.

   • Witek pisze:

    Kasiu oczywiście że jest.
    Dlatego ją wymieniłem we wpisie poniżej.
    Proszę przeczytaj.

   • Maggie pisze:

    Kasiu źle zrozumiałaś, bo NIE w tym sedno, aby było sprawowanie tylko jedno.

    Oczywiście, że obie: jedna wielowiekowa i druga zaszczepiona nam w latach 60-tych ub.wieku. Ważne tu nade wszystko: bez dyskryminowania Tradycji, pod jakimkolwiek pozorem/pretekstem. Pomyśl, kochana: Cóż stoi na przeszkodzie, aby była jedna i druga oraz dlaczego/komu to zawadzać może ⁉️

    Św.JPII jakby przywrócił uznanie i oba ryty były oficjalne, a BXVI potwierdzając to podtrzymał takie stanowisko.
    W czasach wędrującej kosmicznej pachamamy, trwać przy Tradycji i to zdecydowanie❗️mamy. Dlaczegoż to występować przeciw temu, co sprawdziło się przed i przez wieki w KK⁉️

    Pomyśl, kochana: Cóż to stoi na przeszkodzie, aby była jedna i druga oraz dlaczego/komu to zawadza ⁉️ Ocean modlitwy potrzebny …

    Jeśli przyjrzymy się skutkom obecnego „postępu cywilizacyjnego”, zwłaszcza w etyce i duchowości …
    TO niech każdy uważa i pamięta,
    by NIE przyszła takaż puenta:
    skrzętnie reformowali, reformowali,
    aż swój program i świat zdeformowali.

    Witek (między innymi) nie od dziś, zachwyca mnie swoją wiarą i wiedzą połączoną z głębią myśli.

    • Kaśka pisze:

     Maggie ja nie mam z tym problemu. Myślę, że potrzeba nieraz dopytywać i uściślać, abyśmy się wzajemnie zrozumieli, bo ile ludzi tyle interpretacji.

    • Maggie pisze:

     💕Kasiu: Nie byłoby mego komentarza, gdybym widziała odpowiedź Witka i nań Twoją. Ewa, w kondycji w jakiej się znajduje, czyni wręcz cuda, aby przejrzeć/zatwierdzić nasze wpisy. Stąd takie czasowe „mijanki”.

     Masz rację, że lepiej lub trzeba pytać – w zależności od sytuacji. 🤫 Tam gdzie o pewnych sprawach (nawet teraz) nie można mówić wyraźnie (a zawsze można/trzeba się pomodlić), najlepiej stosować jezuicką metodę tj pytać – 😉tak wszyscy np czyniliśmy w stanie wojennym, kiedy za słowo można było przypłacić pracą, wolnością lub głową.

  • Renata Anna pisze:

   Z księgi Machabejskiej. Przygotowania do wojny.
   „57 Wtedy wojsko wyruszyło w drogę i na południe od Emmaus rozłożyło się obozem. 58 Juda zaś powiedział: „Przepaszcie się i bądźcie waleczni! Jutro rano bądźcie gotowi walczyć przeciwko tym poganom, którzy zeszli się przeciwko nam, żeby całkowicie zniszczyć nas i naszą świątynię. 59 Lepiej nam przecież zginąć w bitwie, niż patrzeć na niedolę naszego narodu i świątyni. 60 Jakakolwiek zaś będzie wola w Niebie, tak niech się stanie!”

 6. Witek pisze:

  …a dlaczego w Ks. Daniela jest napisane: „2 Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.” no bo 1290 dni to 184 tygodnie, a 1335 dni to 190 tygodni, różnica jest 6 tygodni – jest to okres po Oświeceniu Sumień dany ludziom na nawrócenie….

  Czyli panowanie antychrysta będzie trwało/trwa 1290 dni z 6 tygodniową przerwą na nawrócenie po Oświeceniu Sumień.

  • Daria pisze:

   Ciekawe spojrzenie To by sie zgadzało o 6 i pół tygodnia mówią w różnych orędziach ze to czas na podjęcie decyzji po oświeceniu sumień . Pelanowski odlicza 3.5 roku od 2020 gdzie w niektórych krajach mszy nie było . Z kolei niektórzy mówią o 7 latach antychrysta ale nie pamietam uzasadnienia z bibli czyli 3.5 razy dwa

   • Witek pisze:

    ….zniesina codzienna ofiara….

    Zniesiona już wytłumaczyłem ale nie do końca, ponieważ do niedawna mieliśmy dwie MŚ w rycie Rzymskim od IV wieku i MŚ tzw posoborową.
    Pierwszą PF zakazał 16.07 notabene w Święto MB Szkaplerznej, a drugą, no właśnie tzw. Metoda małych kroczków…. Zobaczymy kiedy będzie zmieniona „OFIARA” na „PAMIĄTKĘ”.

    Ja obstawiam Kongres Eucharystyczny ( ciekawa nazwa sugerująca coś z eucharystią) czyli inaczej co by tu zrobić….a może tylko wprowadzić zmianę bo wszystko jest przygotowane….

    Podczas tego KE jest wspomnienie MB Bolesnej 15.09.

    Oczywiście możecie się z moimi przemyśleniami nie zgadzać, możecie mieć własne zdanie, ja widzę to w ten sposób.

    • Longin pisze:

     Witek,
     trudno nie zgodzić się z Twoimi przenikliwymi przemyśleniami, są bowiem mocno osadzone w faktach. Rzeczywiście na początku żaden dekret nie został wydany, choć de facto w wielu krajach zamknięto kościoły… po czym ukazuje się motu proprio Traditionis Custodes czyli oficjalny dekret ustanawiający własne prawo, jakby „wypędzające” Chrystusa z Jego Tronu.
     A zatem co pozostaje…ohyda ziejąca pustką, która kumuluje powszechne odstępstwo i pustkę gdzie człowiek, a nie Bóg jest wiecznym fundamentem.

     Ilustracją jak duch antychrysta zaciemnił większości realną obecność Jezusa w Eucharystii niech będzie ten film:

   • Maggie pisze:

    @Daria:
    Ostrożnie❣️foto radar: zbyt szybko na zakręcie ruszyłaś ❣️ Otóż: JEST ksiądz❗️ albo ojciec❗️ Pelanowski, a minimum to Augustyn Pelanowski… troszkę więcej uwagi i szacunku, zwłaszcza, że to nie jakiś koleś i że ten kapłan NIE stracił Imienia.
    💕

    • Daria pisze:

     Tak przepraszam pominęłam tytuł . Przeczytałam książkę Ojca A. Pelanowskiego o tytule Ocalenie i tam odlicza 3,5 roku od 2020 rozwijając myśl

  • Grzegorz pisze:

   Witku z tego by wynikalo ze ostrzeżenie sumień wypadloby na 6 tygodni przed przyjściem Jezusa ,biorąc to na logike „szczesliwy ten kto dotrwa 1335 dni” .Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem.

   • Witek pisze:

    Grzegorz, chyba mylisz fakty,
    Ostrzeżenie, tak myślę będzie w środku wojny, ale to nie jest Przyjście Pana Jezusa.
    Po ostrzeżeniu jest 6 tyg „spokoju” jeżeli tak to można określić burzę w naszym życiu po zobaczeniu swojej duszy jak ją widzi Bóg. To czas spowiedzi i nawróceniu. Po 6 tyg szatan spowrotem zostanie uwolniony i nastąpi czipowanie i jawnie będzie atakował ludzi. A po tym wszystkim dopiero przyjdzie Pan Jezus po trzech dniach ciemności. Ale tych prawdziwych, bo jeszcze szata sprawi 3 dni FAŁSZYWE, aby zwieś tych wybranych…

    Tak mi się wydaje…

 7. m-gosia pisze:

  Dziękuję za modlitwę w intencji mojej córki.Dziś przed godziną 6 urodziła dwóch synków.Jeden z nich nie oddycha samodzielnie i jest w inkubatorze.Dziękuję Ci dobry Boże za cud narodzin.

 8. Teresa pisze:

  Bardzo proszę napiszcie co sądzicie o szafarzach nadzwyczajnych komunii św.

  • wobroniewiary pisze:

   szafarz jak sama nazwa wskazuje – słuzy do przesuwania szaf w zakrystii 😉

   • Teresa pisze:

    Czytałam, że tylko kapłani mogą rozdawać komunię św. Na mszy świętej jak zauważyłam że jest szafarz, zwróciłam się do Pana Jezusa : Jezu , musi być Ci bardzo przykro. Idąc już do komunii patrzyłam na posadzkę i zauważyłam jak hostia idzie (kręci się jak koło) w kierunku jak chciałaby wyjjść z tego kościoła. Została zatrzymana przez jedną osobę. Bardzo było to przykre. Kapłani tłumaczą się,że muszą słuchać biskupa a nasz kochany Pan Jezus cierpi.

    • Maggie pisze:

     Teresko,💕, NADZWYCZAJNOŚĆ/WYJĄTKOWOŚĆ sytuacji dopuszczalnej – czytałam takie wyjaśnienie na Internecie … bez podanego przykładu (choćby takiego: zawalisko i z przywalonymi nogami lub nie mieszczący się w przesmyku/tunelu, więc nie mogący się przemieścić kapłan w takich gruzach, więc ktoś mniejszy/silniejszy/może też i ranny, czołga się, by przy udzielanej z dystansu przez kapłana absolucji, podać komuś konającemu), ALE PRZECIEŻ to NIE jest to samo co rutynowa dopuszczalność do profanacji. Kapłan ma konsekrowane palce … a Konsekrowana Hostia to Jezus ‼️, a nie jakiś tam deser/snack/przekąska.
     Św.JPII był przeciwny i nie zgadzał się na takie „dziwolągi” i zabronił w którymś z kazań (tekst przed laty z dyskusji na WOWIT, o Komunii na kolach) , którego treść i polecenie dziwnie „światowo przyhamowano”.

     Za oceanem pojawili się nie tylko świeccy szafarze, ale i szafarki …
     Chyba ks.Kard.Wyszyński kiedyś powiedział, że jedna kobieta w Prezbiterium to o 40 mniej powołań do stanu kapłańskiego.

   • Bożena pisze:

    To prawda, szafarzy omijam szerokim łukiem. Byłam świadkiem jak podczas mszy św. w kaplicy leśnej szafarzowi wypadła z rąk Hostia , podniósł jak cukierka z ziemi i podał następnej osobie. Przeżyłam to bardzo, chciałam to zgłosić Proboszczowi ale nie miałam odwagi, to było 4 lata temu dzisiaj żałuję że tak to zostawiłam. Nigdy nie popierałam szafarzy i nie poprę. Pani Ewo trafne określenie.

 9. MJ pisze:

  Bardzo mi brakuje komentarzy ks.Adama Skwarczyńskiego do tych wydarzeń które nadeszły.Mam nadzieje,że miewa się dobrze.Często go wspominamy ponieważ wszystko się wypełnia dokładnie tak,jak o tym mówił.Pozdrawiamy Cię księże Adamie !

  • Czytelniczka pisze:

   Mnie również brakuje słów Księdza Adama. Codziennie zawierzam Go NSMB i modlę się za Niego. Codziennie dziękuję dobremu Bogu, że postawił tego Kapłana na mojej drodze…od tego czasu zaczęło się moje nawrócenie i przez wysłuchanie wywiadu z ks. Adamem trafiłem na tę stronę. Pozdrawiam Cię serdecznie czcigodny Kapłanie i dziękuję za przesłanie książeczek o Mszy Św. i orędzie Tomasza z litanią. Bóg zapłać

  • Witek pisze:

   A znacie obraz MB Karmiącej?
   To właśnie św. Bernardowi ukazała się MB Karmiąca i właśnie od tego czasu XI/XII wiek ci którzy mają ten obraz mają też co jeść!
   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lactatio_Bernardi

   Zobaczcie jak to się stało:
   „ Po tym uporczywym przywoływaniu przez niego matczynej esencji Matki Boskiej, pojawiła ona mu się osobiście, odstawiła na bok Dzieciątko i zajęła się Bernardem: poluzowała swój stan, obnażyła pierś i nakarmiła głodnego Bernarda mlekiem z piersi[2][3]. Po doznanej ekstazie święty twierdził, że smakowało ono jak miód[4]”.

   • Asia pisze:

    U moich rodziców odkąd pamiętam wisi ten obraz w centralnym miejscu mieszkania. I potwierdzam nigdy nie brakowało nam jedzenia.

    • Witek pisze:

     Teresa. Proszę nie mów rozdawać Komunię Świętą.

     To jest Pan Jezus i KŚ można UDZIELAĆ,
     My powinnismy jak najwięcej mieć szacunku do NŚ.

 10. Longin pisze:

  Warto przypominać te konferencje ks. Dominika nt. Eucharystii szczególnie teraz, w obliczu coraz większego zamachu na Nią.

 11. Kasia pisze:

  Czy ktoś może pamięta taką wizję Tomasza, że wojska polskie odeprą atak uchodzców, którzy będą chcieli przekroczyć naszą granicę? Jestem przekonana, że to kiedyś czytałam a teraz nie mogę odnaleźć.

  • Witek pisze:

   Chciałem jeszcze powiedzieć kilka słów na temat Nowenny Pompejańskiej i intencji.

   Tak INTENCJI INDYWIDUALNYCH

   Uzasadnienie Ewy jest jak najbardziej słuszne, ale?!

   Ni właśnie:

   Czy kiedykolwiek, ktokolwiek nie będziie miał zmartwień, potrzeb, trudów, oczekiwań, pragnień?!

   Czy nastanie taki czas że będziemy zaspokojeni przez oczekiwania, marzenia, dążenia?

   Czy kiedykolwiek człowiek może się najeść, napić, ubrać, wypięknieć, kupić tyle aby był zaspokojony i powiedział jak ten Biblijny bogacz: teraz będę jadł, używał bo mam naskładane?!

   A w końcu czy nasze pragnienia nas zaspokoją i czy będą zgodne z Wolą Bożą?

   A zamiast naszych idywidualnych intencji, typu daj mi tamto i tamto, spełnij to i owo, nakarm, uzdrów, wprowadź pokuj wypowiedzieć INTENCJĘ!

   WYPOWIEDZIEĆ INTENCJĘ!!!!

   Boże obdarz mnie łaskami o które Cię proszę, które są mi potrzebne i którymi pragniesz mnie obdarzyć?

   Wypowiadając taką INTENCJĘ!!!
   1. Nie ograniczmy Miłości Boga!
   2. Nie ograniczamy Miłosierdzia Boga!
   3. Nie ograniczmy Dobroci Boga, bo tylko Bóg jest Dobry i zawsze daje NIE TO CO JEST DOBRE, ale
   ZAWSZE DAJE TO CO JEST NAJLEPSZE!!!!

   Ja będę odmawiał tą NP właśnie w takiej intencji dodają obdarz mnie Swoim Błogosławieństwem ( walczyliśmy o nie niczym Biblijny Jakub w Licheniu) największą Świętością Życia, oraz Pełnią Darów Ducha Świętego!!! Amen

   Nie ograniczaj sie do jednej intencji, nie ograniczaj Boskości i Szczodrobliwości Naszego Boga .

   Nigdy tego nie rób, bo drogi Boga nie są naszymi drogami i myśli Jego naszymi myślami.

   • Witek pisze:

    Bo czy Bóg nie wie wpierw zanim Go poprosicie czego Wam brakuje?!
    Zachęcajcie więc znajomych, bo to damy Bogu przez tą NP jest Jego DAREM!!!!

    Tak to jest ŁASKA, Dar Boga.

    My tak jak w dzisiejszych czytaniach mamy się uniżać!!!

    Bo Bog będąc Bogiem uniżył się do takiego Małego Chlebka….

    A my mamy być jak ta Naomi z pierwszego czytania zbierająca połamane kłosy za żniwiarzami.

    Pan Jezus powiedział że kto się uniża będzie wywyższony…

    Zobaczmy na Maryję….

    Bóg wejrzał na jej uniżenie!!!

    A czym było to uniżenie?!!

    Tak jako jedyna w tamtym czasie nie czuła się godna na to by Jej Łono przyjęło Mesjasza. A wszystkie kobiety tego pragnęły….

    Rozumiesz, jak bardzo się UNIŻYŁA, bo pokornego sługę Bóg miłuje….i ma upodobanie w małych rzeczach….

  • Sylwek pisze:

   Thomas widział czuł czy co tam na niemieckiej granicy ta z ruskimi nie była wymieniona akurat to pamiętam. tych widzących mnoży się jak grzybów we wrześniu lepiej zostać tylko przy Ewangeli lub tych uznanych przez Kościół lub badanych -tak uważam, lub tych gdzie widać owoce. Jest opiekun duchowy u Tomasza ktoś kto sprawdza te widzenia z nauka Kościoła tylko ta 2000letnią nie ta modernistyczną. czego byłem dziś świadkiem z żoną, i innymi wiernymi którzy klękali do Komunii. ot tak Ks. Dominik kazanie a reszta .. na nie. Jakoś jak przyjmowali na rękę to nie nie było dąsania się i kiwania głową i czego tam jeszcze.

   • Witek pisze:

    Popieram Sylwek Twoje stanowisko odnośnie czytania, poszukiwania i zajmowania się kolejnymi „objawieniami”. Ja nazywam takie coś zabierajki czasu.
    A odnośnie ks Dominika i KŚ na łapę to z żoną ostatnie mieliśmy podobne doświadczenie w Zakopanem w Kościele św. Rodziny na Krupówkach.

    Maski włóż, pierwsze słowa kapłana na początku MŚ, potem KŚ łapa i na stojąco. Moja żona podchodzi, klęka, a ksiądz jakby jej nie widział. Ok!
    No to ja klękam, ni i nie ma wyjścia. Mi udziela KŚ, a żona dalej klęczy i…. Czeka….
    Jedna zakonnica, druga zakonnica, trzecia osoba na stojąco, a żona klęczy i czeka. W końcu łaskawie się zlitował i Udzielił KŚ.
    No nie spodziewałem się.

    Taki to nasz Kościół. W ciągu 1,5 roku został podmieniony.

    Czy można podmienić kościół w 1,5 roku? Odpowiem NIE MOŻNA.

    To musiało być przygotowywane dużo, dużo wcześniej….

    • Sylwek pisze:

     Podmiana trwa już od dawna – mnie jeszcze nie było. Gratuluje wytrwałości w klękaniu ja po pewnym wydarzeniu życiowym zaparłem się że inaczej nie przyjmę i koniec. może sam anioł z nieba zstąpić i mówić ze teraz można na rękę w kieszeń czy na wynos w puzderku po zapałkach (jak w niemczech) inaczej jak na klęczki nie przyjmę i koniec, każdy ma swoje sumienie niech robi wg niego.
     Nie chce obrażać episkopatu i hierarchii bo to raczej dużo modlitwy trzeba (i może niech P. Ewa ukróci ten komentarz), ale wczoraj jak czytam że ów hierarchia i kapłani nie zgadzają się na nowy ład (ja też się nie godzę ale co ja mogę, drożyzna i wyzysk na całego) Mateuszka i ferajny bo większy podateg zdrowotny, to się mnie coś zrbiło. No ty od razu reakcja jest a jak kazał mateuszek zamykać Kościoły to pokornie i bez słowa zająknięcia poszli pozamykali maski na twarze pozakładali (chyba zę ze wstydu), kasę poprzyjmowali zapomoge cowidowa, jeszcze te płyny z łazienek powyciągali i postawione wali tym jak w klopie na pks. A na dodatek te sprawy z postu wyżej – no chłopaki to już przegięcie na całego!! Już pomijam to żę jak pospólstwu żle to się mało który odezwie ale jak w ich $ uderzają to od razu krzyk. Niestety widac też co to się wyprawia był licheń żadnego biskupa – płakać sie chciało zę ludzie sami sobie zostawieni księża (w skali kraju) kilkunastu i chwała im za to ze byli. Niepokalanów rocznica smierci o. Maksymiliana i jest kar. Sarah, a gdzie reszta ? w tych pałacach za ogrodzeniem czeka końca cowidozy – to wam mówię to nawet rozgrzewka nie była przed tym co za kilkanaście tygodni się pozaczyna.
     Ks. Dominik wczoraj mówił …słabo albo wcale nie zdany egazmin z wiary rpzez ostatnie prawie 3 lata… i zgadzam się. Pała pała – ale nie weim czy na poprawkę zdążymy, od siebie samego poczynając!!

   • Longin pisze:

    A ja nie popieram takiej formy, gdzie przyjmujemy, że uznanie objawienia za prawdziwe jest uwarunkowane wyłącznie zatwierdzeniem Kościoła. Po pierwsze to trwa (np.Medjugorje), a po drugie drogi Pana nie są naszymi drogami i On wybiera kogo chce zgodnie z tym co mówi Pismo: „objawiłem się tym, którzy o Mnie nie pytali” ( Rz 10, 20)
    Dlatego też należy uważać, aby nawet tzw.niechcące określenia typu Thomas nie służyły wykpieniu, tak aby nie okazało się, że w konsekwencji to walczyliśmy z samym Bogiem.

    Rozeznanie może trwać długo, owoce widoczne po latach…a owe pomylone granice mieściły się owszem ale w ramach naszych ciasnych granic poznawczych…

    • wobroniewiary pisze:

     Ja w tej kwestii mam inne zdanie i opieram je na podstawie nauki szanowanego przeze mnie i doświadczonego księdza egzorcysty

    • Kasia pisze:

     ,konflikt Izrael-Islamiści’ też nie jest prawdą. Za Trumpa nigdy nie było lepszych relacji na linii Izrael, a kraje muzułmańskie czy też jak pisze ‚Islamiści’…

 12. Teresa pisze:

  Dziękuję za odpowiedzi, bardzo pouczające. 💟

  • Longin pisze:

   @Kasia
   nie wiem w jakim kontekście napisałaś to zdanie „,konflikt Izrael-Islamiści’ też nie jest prawdą”, bowiem ostatnie fakty o ile są prawdą… a raczej są – wyglądają nieciekawie.

   Amerykanie pozostawiają tam 85 miliardów dolarów w broni i sprzęcie wojskowym – wszystko schwytane przez talibów w Afganistanie – co raczej nie wróży niczego dobrego w domniemanym lub przygotowywanym konflikcie islamskim
   Szczegóły są tu i mogą szokować nawet tych co nie mają pojęcia o współczesnym polu walki.
   https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/news-nation/u-s-leaves-behind-85-billion-in-military-weapons-and-equipment-all-grabbed-by-taliban-in-afghanistan

   • Kasia pisze:

    W kontekście proroctw Tomasza z 2018 roku.
    Poniżej ktoś zamieścił link.

    • Kasia pisze:

     Longinie, jeśli jest faktyczny przekaz z Nieba to wówczas Jezus/Matka Boża mówią do całego Kościoła na całej ziemi.
     Z punktu widzenia Bls Wsch pisanie o konflikcie Izrael- Islamiści jest conajmniej śmieszny. Islamiści to określenie używane w Europie. Na Bls Wsch większość jest wyznawcą Islamu więc o kogo chodzi w tym przekazie?
     To jak pisać do Europejczyków, że coś im sie stanie ze strony Europejczyków.
     Dlatego patrząc z mojej strony, interesują mnie wiadomości dot Bliskiego Wschodu to przekaz jest nieprawdziwy bo jest pozbawione merytorycznego sensu. I czemu ma to służyć?
     Tak więc szkoda czasu nawet na czytanie.

 13. Teresa pisze:

  Dziękuję bardzo za pouczające odpowiedzi.💟

  • Longin pisze:

   Kasiu, zanim jakiś przekaz/wizja/orędzie dotrze do świata, najpierw jest kierowany do konkretnego człowieka 🙂
   Pan Bóg zawsze szanuje wolę, człowieka niekiedy „zniżając” się chociażby do jego poziomu bogactwa lub ubóstwa słów, czy też stopnia znajomości ortografii (zobacz przykłady wielu świętych czy mistyków)
   Aby widzieć „śmieszność”, którą Ty dostrzegasz w pisaniu o konflikcie na Bliskim Wschodzie – trzeba założyć czarne okulary tj. nic nie widzieć albo tworzyć iluzje pisarskie.

   Owszem możemy zamknąć uszy i to wszystko odrzucić, podobnie jak zasłonić wszystkie okna, aby nie weszło światło. Tylko że wtedy ryzykujemy możliwością gaszenia Ducha proroctwa poprzez np. wyśmianie mających wizje.

   Ot tacy to my „eksperci” od wszystkiego…czyli od niczego, a Pan dalej powołuje bezimiennych, bez cnót czy zasług, którym nie szkoda czasu na wypełnienie Jego Woli.

 14. MJ pisze:

  Właśnie Kasiu to mi mój mąż przypomniał,tylko wydaje nam się,że to ks.Adam mówił .Młodzi żołnierze pilnowali granic bardzo się bojąc,lecz wielu się za nich modliło i uchodźcy nie weszli do kraju.

 15. Renata pisze:

  Była to wizja z sierpnia 2018 r. Ks. Adam Skwarczyński: Oczyszczenie świata oczyma Piotra3.
  „Wybuch tej wojny spowoduje rozlanie się konfliktu najpierw na okoliczne państwa, a później w całej Europie chwycą za broń muzułmanie. We Francji zacznie się rozlew krwi i przeniesie się na Niemcy. Widziałem płonący kościół w Niemczech i coś w rodzaju „nocy noży”. Nie będzie to trwać długo. Nie widziałem, jak zostało to powstrzymane, ale po chwilowym szoku sytuacja ta zostanie „zamrożona”. Jednak Niemcy będą strasznie zalane krwią.”

  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/jacek-mruk/ks-adam-skwarczynski-oczyszczenie-swiata-oczyma-piotra

 16. Maggie pisze:

  Popatrzcie do końca, bo na początku piosenka po koreańsku w wykonaniu jakichś biednych przebierańców.

  😭💕🙏🏻❣️

 17. Maggie pisze:

  Papier to też świadek: CUD NAD WISŁĄ

  Zwróćcie uwagę jak kiedyś ludzie kaligrafowali pisząc listy – moja babcia tak kaligrafowała kiedy pisała, zwłaszcza listy (uczyła m.in. kaligrafii).

 18. Monika pisze:

  ODPISZ WAŻNY APEL DO POLSKICH BISKUPÓW W SPRAWIE MSZY TRYDENCKIEJ:
  ✍️ https://synowskaprosba.pl/?ka=060107
  Polscy wierni katolicy, pragnący pozostać i rozwijać swoją duchowość przy tradycyjnej formie liturgii i modlitwy Kościoła, zwracają się do polskich biskupów z synowską prośbą, o wielkoduszne zabezpieczenie potrzeb duszpasterskich katolików, którzy przywiązani są do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego.
  https://synowskaprosba.pl/?ka=060107&fbclid=IwAR2G0uVrR1MaqoQrEHIJibK4fznWEBvvN-2ya4DoKgAmspE5p46O68e2LEA
  Za „Polonia Christiana”

 19. częstoOdwiedzający pisze:

  Pomijając cel tego filmu i pewne przeinaczenia, mające dać pozytywne patrzenie na grzech, chyba warto zobaczyć i zastanowić się nad wiernością naszego Kościoła i jego przyszłością. Zachód zachodem, ale chyba problem jest już i u nas i to w niedługim czasie. Obym się mylił, trochę przerażające jeśli nagrania są prawdziwe.

  • Andypl pisze:

   Masakra. Intencja w tym filmie to jak naplucie Bogu w twarz. Najświętrza Ofiara, w której Pan Jezus umiera za grzechy miedzy innymi homoseksualne ma być sprawowana w intencji grzechu??
   A ci kapłani, którzy może by odprawili ale trochę inaczej sformułować intencję plują Bogu w twarz podwójnie. Kogo chcą oszukać? Może ludzi , parafian bo Bóg zna ich zamysły. .

  • R. pisze:

   Smutne i rozczarowujące jest, że słowa tych księży są rozmyte, a nawet nakłaniające do kłamstwa („w pewnej intencji”)… nasza mowa ma być „tak – nie”. Na usprawiedliwienie postaw księży przyjmujących te intencje: jest na pewno zaskoczenie i pośpiech w jakich postawieni są ci księża (przed celebracją Mszy św., poza kancelarią parafialną) i to są pierwsze słowne reakcje wydobyte z ich serc (wszyscy jesteśmy grzesznikami!), a może strach… ale wszyscy wiemy, że są intencje godziwe i niegodziwe, i ta intencja (prowokacja jakiegoś yutubera) jest niegodziwa. Trzeba delikatnie (ocalając grzesznika) ale stanowczo ewangelizować nawet w trakcie takich nagle zaskakujacych sytuacji: krótko wyjaśnić czym jest Najświętsza Ofiara i czym jest w oczach Pana Boga współżycie jednopłciowe. To prawda, że Bóg jest miłością ale miłość nie jest Bogiem!
   Módlmy się nieustannie za kapłanów, szczególnie za młodych księży, oni są brani na posługę kapłańską już z bardzo zepsutego świata i są bardziej narażeni (zobojętniali) na wypaczenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s