Ks. Dominik Chmielewski: Polacy, macie Boga w sercach? Homilia „licheńska” z „Nocy walki o Polskę”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Polacy, macie Boga w sercach? Homilia „licheńska” z „Nocy walki o Polskę”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Kochani, przez kilka dni będzie niej wpisów, z tel. będę zatwierdzać komentarze, gdyż złamane żebro boli jak siedzę, dlatego głównie leżę i słucham nagrań, modlę się.

  Proszę o modlitwę, leczenie trwa kilka tygodni do kilku miesięcy (jednak te pierwsze dni są najważniejsze), wiadomo, że cukrzyca wszystko opóźnia i spowalnia, ale ból złamanego żebra i oddychania jest okropny

 3. jolix pisze:

  Otaczam modlitwą

 4. Dorota pisze:

  Dziękuję za prowadzenie strony będę pamiętać w modlitwie.
  Szczęść Boże!

 5. wobroniewiary pisze:

  A wiecie, że w dniu 10 sierpnia 1910 r. św. O. Pio został kapłanem?

  „Po ukończeniu piętnastu lat, Franciszek został przyjęty do nowicjatu w Morcone, gdzie 22 stycznia 1903 r. przywdział habit świętego Franciszka, przyjmując imię brat Pio. Słabe zdrowie zmuszało go jednak do przeplatania życia zakonnego okresami rekonwalescencji, spędzanymi w rodzinnej wiosce. Uważano go powszechnie za gruźlika do tego stopnia, iż obawiano się, że nie dotrwa do kapłaństwa, a jeśli nawet, to nie będzie w stanie żyć w surowej regule św. Franciszka. Silną wolą Ojciec Pio przezwyciężył jednak wszystkie trudności i 10 sierpnia 1910 r. otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze w Benevento.”
  https://ojciecpio.com.pl/zyciorys-ojca-pio/

 6. wobroniewiary pisze:

  Kiedy ludzie zrozumieją, że to Kara Boża i dopust Boży i niekoniecznie trzeba to przypisywać samemu Lucyferowi lecz sprawiedliwej Ręce Boga?

  We Włoszech rozpoczyna się dzisiaj fala rekordowych upałów. Na południu kraju temperatura może osiągnąć nawet 48 stopni. Anomalię powoduje subtropikalny antycyklon afrykański – Lucyfer

  https://www.tvp.info/55294022/lucyfer-przyszedl-do-wloch-piekielne-upaly-do-50-stopni-w-cieniu

  • Wojciech pisze:

   Wprowadzili sobie paszporty szczepionkowe, łącznie z Watykanem, to niech im teraz ściągają błogosławieństwo. Wszystkiego najlepszego, trzymaj się ciepło Italio!

   • Maggie pisze:

    Drzwi piekła otworzyli i stąd żar bucha. To nie global warming (ocieplenie) ale global warning (ostrzeżenie).

    Za oceanem podobnie się zrobiło i robi. Palą się lasy Kanady, pali się Kalifornia etc.
    Otwierają się oczy na takie sytuacje, które tu dodam:
    m.in., że ten sam bp Douglas Crosby z Hamilton (w Ontario), który zakazał kapłanom interweniowania w wywieszanie tęczowych flag w 😱katolickich szkołach …. teraz uzależnia posługę kapłańską od szczepienia ‼️: „wszyscy nieszczepieni księża „mogą nie mieć wstępu” do szpitali i szkół i dodaje: „aby wszyscy duchowni mogli skutecznie wykonywać swoją posługę, w tym ‼️ODPRAWIAĆ MSZĘ ŚWIĘTĄ I INNE SAKRAMENTY, konieczne jest aby zostali w pełni zaszczepieni” oraz „Każdy kto nie otrzyma szczepionek, może być ograniczony‼️ w swojej posłudze” i dodaje w swoim liście do księży aby ‼️ „ kierowali się mądrymi radami władz zdrowotnych”.

    W USA, kard. Blase Cupich Archidiecezji Chicago zadeklarował, że ci, którzy są „w pełni zaszczepieni”, mogą wejść do drzwi kościoła bez masek, ale tylko wtedy, gdy przedstawią ‼️„dowód swojego statusu szczepienia”.
    Archidiecezja Nowego Jorku, Kard.Timothy Dolana, ogłosila w maju 2021, … segregację parafian za zaszczepionych i niezaszczepionych.

    W Słowacji zaś, na Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem, kiedy odwiedzi Słowację, będą wpuszczane tylko ‼️osoby zaszczepione na covid – powiedział minister zdrowia Vladimir Lengvarsky.

    • Maggie pisze:

     Pomija sie, że największy powód i opór przeciw tym „szczepionkom” spowodowany jest z powodu tworzenia ich na bazie komórek z abortowanych tj pomordowanych dzieci.

    • Ava pisze:

     Najbardziej dotknięte są te kraje ogniem, upałem i powodziami gdzie najwięcej reżimu covidowego i zaprzeczenia prawom Bożym. Od roku praktycznie ciągle słyszymy: Australia, Holandia, Włochy, USA/Kalifornia (przemysł filmowy), Grecja, Chiny, Kanada.
     „Kto ma uszy… „

 7. agnieszkalut pisze:


  Kochani, polecam wysłuchać dr Aldona Ciborowska

 8. Flemonek pisze:

  Ewo co myślisz o Enochu o tych objawieniach ?
  Przepraszam, że pytam, być może była o tym już mowa. Ja nie wiem. Z góry dziękuję.

 9. kris pisze:

  Klaro,
  11 sierpnia wspomnienie Św. Klary z Asyżu , zatem wiele Łask Bożych i Szczęścia;
  A ” Szczęśliwy ten, komu dane jest dostać się na świętą ucztę, aby wtulić się całym sercem do Tego , którego piękność podziwiają nieustannie wszystkie błogosławione zastępy niebieskie” (listy Św. Klary)

 10. Małgorzata pisze:

  Dziś wspomnienie św. Filomeny, patronki na najtrudniejsze czasy Kościoła i świata.
  „Święta Filomeno, patronko dzieci Maryi, módl się za nami” – Ojciec Św. Pius X

 11. wobroniewiary pisze:

  „To się nie uda! Nie ma sensu! Nie mam już sił! Straciłem nadzieję! To już koniec… ” każdy z nas zna, może z własnego doświadczenia, takie pełne smutku stwierdzenia… Życie, człowieka nie głaszcze. Jak nie zdrowie, to praca albo rodzina; jak nie rodzina to wirus itp. itd. Stale gdzieś są smutki, kłopoty… Zmęczenie i zniechęcenie czeka za drzwiami serca, by wtargnąć. Św. Jan Maria Vianney i nie tylko on, pokazuje nam, że warto walczyć i warto być wytrwałym w modlitwie i… błagać, błagać, błagać ! Warto też wytrwać w postanowieniach i w wierze. Mimo wszystko warto!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s