Licheń – modlitwa „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” na żywo!

Program modlitewny:

06.08.2021 (piątek)
21.00 – całonocne czuwanie rozpoczynamy Apelem Jasnogórskim
21.30 – następnie wchodzimy do Ogrójca, aby przeżyć z Jezusem Jego Mękę w opuszczeniu
23.00 – Godzina Święta za kapłanów i biskupów

07.08.2021 (sobota)
00.00 – Msza Święta
01.30 – Adoracja nocna w ciszy i całkowitym uniżeniu przez Panem
03.00 – Modlitwa uwolnienia od lęku, kłamstwa i niemocy duchowej
04.00 – Siedmiokrotne okrążenie Bazyliki z Najświętszym Sakramentem w całkowitej ciszy jako symboliczne okrążenie granic Polski na wzór okrążenia Jerycha
05.00 – Potężna modlitwa Uwielbienia o Zesłanie Ducha Świętego na Polskę!
06.00 – Zakończenie czuwania

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

54 odpowiedzi na „Licheń – modlitwa „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” na żywo!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • tylka pisze:

   Dzięki Bogu też byłam, a bardzo się bałam jechać, bo problemów zdrowotnych to mi ostatnio nie brakuje, ale wróciłam jakby zdrowsza i za to Bogu niech będą dzięki.

 2. Lucyna Barbara pisze:

  Właśnie wracam z Lichenia. Dzięki Panie Boże za Twoją Łaskę .

 3. kris pisze:

  Siostra Medarda ( Zofia Wyskiel 1893-1973) ze Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Poznaniu.
  Od najmłodszych lat kontaktowała się ze swoim Aniołem Stróżem. Przeżywała cierpienia Męki Pańskiej . Miała wizję przyszłości Kościoła, Polski i Świata. Siostra Medarda była także propagatorką i czcicielką Miłosierdzia Bożego. Siostrę Medardę odwiedzał także ks. Sopoćko, który po rozmowie stwierdził , że są to objawienia będące kontynuacją objawień s. Faustyny. Kilkanaście lat temu pojawił się maszynopis z tych objawień więc trochę cytatów:
  11 luty 1943 r. ( objawienie Trójcy Przenajświętszej – Bóg Ojciec)
  ” Dusze zdeptane, odtrącone od całego świata i siebie samych – to Nasza chwała i radość. Więcej nam chwały przynoszą takie dusze niż całe zastępy Aniołów w Niebie, bo Anioł nie może zgrzeszyć i jego zadaniem jest przynosić Nam chwałę. On jest jakby dla ozdoby Nieba. A dusze, które zgrzeszyły przez wolną wolę, również przez wolną wolę i Naszą łaskę dają Nam to , co mają najdroższego – to jest dobrą(swoją) wolę. A My widzimy (ich) dobrą wolę, co wystarczy Nam, by ją zjednoczyć z Nami.
  Dusze takie, zrodzone z Męki i Krwi Mego Syna i Moich boleści, stają się najdroższymi klejnotami na ziemi, a w Niebie uczestniczyć będą w Naszej chwale, bo już na ziemi zrozumiały wartość Krwi Syna Mego. Przez zasługi tej Krwi i swego upokorzenia, unicestwienia się na ziemi, będą hufcami, które przeszły przez życie z orężem w ręku i nie dały się złamać. Będą jak armia, która przebojem zdobyła Niebo na gruzach zniszczenia swojej miłości własnej. Krew Mego Syna wybieli je. Będą chodzić tak samo z palmą w ręku, wybielone Krwią Odkupiciela i będą śpiewać hymn miłości ……
  12 luty 1943 ( objawienie Matki Najświętszej)
  „..Niech ludzie często powtarzają : ” A Słowo stało się Ciałem” . Wtedy przychodzi Syn Mój w Komunii Świętej, mieszka w tych duszach, zachowuje od złego, promieniuje, idzie z duszy do duszy, gdy tylko z wiarą kto odmawia ten akt. Powiedz ludziom, że najważniejszą rzeczą w otrzymaniu łask jest wytrwałość w modlitwie. Niech nie zrażają się, jeżeli nie zaraz są wysłuchani, lecz niech modlą się wytrwale. Taka modlitwa dokonuje cudów…….
  ….Jeszcze raz powtórz tym duszom: kochać i uniżać się to świętość. Nie trzeba nam czynów wielkich, często miłością własną nadętych, choćby w rzeczach duchowych wielkiej okazałości. Wielki rozgłos mamy tu w Niebie. Tu już nie ma miłości własnej.Święci i Aniołowie śpiewają Nam pieśń uwielbienia i czci. Ale nie mogą już uniżać się. Natomiast dusza uniżona przez siebie samą, zdeptana przez drugich, kochająca Nas tyle ile może, to jest Nasza chwała, bo to jest Krew Mego Syna , która nie ginie i to jest wielkie odkupienie.”
  „Świat już niedługo istnieć będzie” (źródło, maszynopis Objawienia s. Medardy)

 4. Daisy pisze:

  ❤😇🙏❤ ja również dziękuję Bogu za możliwość uczestnictwa w tej modlitwie🥰

 5. Kasia pisze:

  Też właśnie wracamy. Na zawsze w moim sercu pozostanie. Chwała Panu!

 6. Kasia pisze:

  Było przepięknie!Wielkie dzięki dla Ks Dominika. Poprowadził modlitwę w tak pięknym skupieniu i zawierzeniu. Chwała Panu za ten wyjątkowy czas

 7. BEATA M pisze:

  Ja również dziękuję za Łaskę bycia w tym cudnym czasie, możliwość uczestniczenia 🙏 Dziękuję Panie Jezu i miej Nas pod Swym płaszczem ochrony, TOBIE CHWAŁA i UWIELBIENIE ❣️❣️❣️🙏💓

 8. jola pisze:

  Ja rowniez ❤

 9. Bogusia pisze:

  Dziekuje za uczesrtnictwo w tej pieknej calonocnej modlitwie.
  Uczestniczylam…bylo przepieknie i Ksiadz Dominik nie zapomnial o nas… na obczyznie-DZIEKUJE!🌹🌹🌹
  Szczesc Boze Wszystkim!

 10. Damian1 pisze:

  Byłem blisko ołtarza. Był wielka troska o Ojczyznę w Licheniu. Bazylika pełna pielgrzymów – nie było gdzie usiąść…, byli i w dolnej bazylice. Ludzie na krzesełkach, karimatach, młodzi i starsi, dzieciątka. kapłani siedzący wśród wiernych (jak nie spowiadali czy brali udział w Eucharystii). Całonocna spowiedź. Kapłani z Komunią Świętą wchodzi do wiernych, tak jak Pan Jezus by uczynił…. Nikt się nie lękał! To była pełna odpowiedź miłości Ducha Świętego w Maryi. Oby duchowo obudziła się Polska!

 11. R. pisze:

  Bardzo dziękuję, zostałam objęta modlitwą jak i cała nasza Ojczyzna i wszyscy Polacy, bez wyjątków – przecież Święci Pastuszkowie z Fatimy zostali nauczeni przez Wysłannika z Nieba modlitwy za tych, którzy nie miłują, nie wierzą i nie ufają Panu Bogu.
  Ale mam smutek w sercu, mój arcybiskup, który oficjalnie i w sposób urzędowy został negatywnie oceniony przez Watykan – sprawy wieloletniego zaniedbania i lekceważenia przunajmniej jednej udowodnionej pedofilii przez jego podwładnego (pomimo tej wiedzy, skarg pokrzywdzonych i ich rodziców – wysyłanie przez tegoż arcybiskupa tego ksiedza na inne parafie, gdzie dalej bezkarnie krzywdził nieletnich), arcybiskupa, który w swojej życiowej historii miał ponad kilkuletni epizod bycia tajnym współpracownikiem SB – nadal siedzi na biskupim stolcu i bez wstydu, bez pokory nadal wydaje biskupie dyspozycje – dzisiaj w mojej archidiecezji w 40 parafiach odbywają się szczepienia, a arcybiskup w liście do wiernych odczytywanych w kościołach powołuje się na łamanie 5 przykazania przez tych, którzy nie chcą się szczepić eksperymentalnymi preparatami medycznymi, za które nikt nie bierze żadnej odpowiedzialności, w tej odezwie arcybiskup wywiera moralną i psychiczną presję łamiąc prawo do wolności każdego człowieka! I to w czasie, gdy wczoraj (w sobotę) w arcybiskupiej metropolii odbył się wielotysięczny marsz przeciw szczepieniom i segregacji sanitarnej! Młyny Bożej sprawiedliwości mielą powoli dając czas do skruchy, nawrócenia i zadośćuczynienia, może niektórzy potrzebują więcej tego czasu… Boże miłosierdzie jest przed Bożą srawiedliwością…
  Dziękuję za modlitwy w intencji biskupów, też codziennie odmawiam modlitwy za księży, oddaję ich ukrzyżowanemu Jezusowi podczas codziennego uczestnictwa w Przenajświętszej Ofierze. Tak bardzo potrzeba nam kapłanów czystego i pokornego serca na wzór Serca Jezusowego, pilnie potrzeba nam Bożego drogowskazu w takich kapłanach! Dziękuję Panu Bogu za księdza Dominika i za innych pokornych kapłanów, których na szczęście jest wielu!

  • Beata pisze:

   R. dziś w parafiach diecezji został odczytany list ks.arcybiskupa nawołujący do szczepień. Sama natomiast akcja odbędzie się w 40 parafiach akurat w święto Wniebowzięcia NMP. Niestety i w mojej parafii będzie taki punkt szczepień. Dziś wszyscy jeszcze nieukłuci zostali zaproszeni właśnie w stylu ” jak odmówisz, to łamiesz V przykazanie”. Z bólem serca potwierdzam, że to co piszesz o naszym arcybiskupie to prawda i jest tej ciemnej strony jeszcze nieco więcej. Oczywiście nie osądzamy, nie nosimy złości w sercu. Jednak wyraźnie widać, że dla dobra archidiecezji potrzeba, aby arcybiskup zrezygnował z pełnienia funkcji włodarza katowickiego kościoła. Także wielu kapłanów czeka na ten krok, inaczej mają w wielu sprawach związane ręce. Bo rządy arcybiskupa są bardzo autorytarne.

  • Witak pisze:

   Krzyżem to leże też ludzie przed samym Ołtarzem. Miejsca nie było ale jak toś to czynił, ludzie jakoś się usuwali….
   A kto z Was pomyślał o kazania ks. Dominika, związanego z Jakubem? Nie macie wrażenia że ks Dominik mówił do nas abyśmy stoczyli taką bitwę z Bogiem o ratowanie ojczyzny?
   Później rozwinę ten wątek….

  • Irena pisze:

   Dziękujmy za wszystkich Kapłanów i za tych mniej pokornych, bo wszyscy są powołani iprzez Boga. A tak na marginesie Sakramenty Święte udzielone przez Niepokornych są tak samo ważne jak i udzieline przez Pokornych, a w godzinie śmierci nie będzie ważne czy jest przy nas Kapłan pokorny czy nie pokorny. Ważne żeby był i udzielił Sakramentu Namaszczenia.
   Więc dziekujmy Bogu za wszystkich Kaplanow a sądy zostawmy Jezusowi i błagajmy Boga o miłosierdzie dla nas , bo mamy też wiele na sumieniu, przynajmniej ja mam.

   • Beata pisze:

    Pięknie to napisałaś Ireno, myślę dokładnie tak samo. Dziękujmy za to, że mamy kapłanów. W przypadku mojego arcybiskupa absolutnie nie o osąd chodzi, broń Boże. Problem polega na tym, że jego wiążące decyzje łamią nieraz sumienia wiernych, a nierzadko też i kapłanów. Dlatego potrzebujemy tutaj Bożej interwencji, a biskupa , ja przynajmniej, polecam Panu, by mu obficie udzielił swych łask.

   • R. pisze:

    @Beata dzięki za poprawę informacji o dacie działania szczepionkowych punktów w parafiach katowickich, Najświętsza Maryjo Panno, nasza Mamusiu miej nas w swej opiece!
    @Irena oczywiście, że trzeba widzieć i pamiętać o swoich belkach w oku i mieć nieustanną świadomość bycia nieustannym grzesznikiem (niektórzy wielcy Święci nazywali się szmatami w rękach Boga, a św. Paweł poronionym płodem), ale to nie oznacza, by nie dostrzegać zła, które czyni nasz bliźni i nie przestrzegać przed tym złem innych. Pisząc o moim arcybiskupie podałam tylko oficjalne informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej po to, by objąć naszego brata w wierze, a przede wszystkim naszego duchowego przewodnika !!! ustanowionego mocą papieskiego wezwania na stolec biskupi, by objąć go naszą wspólną modlitwą, za co już serdecznie Wam WOWiTowcy dziękuję!!!

  • Wojciech pisze:

   Tego podziału między ludźmi już nie zażegnamy! Duża część naprawdę myśli, i bardzo mocno wierzy, że era szczepionek zmieniła świat i życie człowieka. Ja też tak uważałem! Cały czas z każdej strony tak to nam przedstawiano. Do dzisiaj w podręcznikach od historii czy wosu, chyba czwarta lub piąta klasa podstawówki jest temat mówiący o tym jak to szczepionki wyzwoliły ludzkość ze strasznych chorób. Co nie jest do końca prawdą, bo na ten stan składa się tyle czynników, że przypisywanie tego tylko szczepionkom jest wręcz bezczelnym wprowadzaniem w błąd. Czy ktoś z nas jest zaszczepiony przeciw dżumie, albo cholerze? Mimo to nie ma tych chorób! A przecież cała Polska usiana jest karawakami przypominającymi o zarazach, bo występowały. Co więc je wyeliminowało? W styczniu skończę 50 lat i nikt nigdy nie powiedział mi ani mojej mamie kiedy mnie szczepiła w dzieciństwie, że szczepionki, tworzone i testowane, są na ludzkich komórkach i to tych embrionalnych bo takie okazały się najlepsze do tych celów. Zresztą to dotyczy jak wiecie prawie wszystkiego, od leków aż po przemysł spożywczy i kosmetyczny. Tak niestety to współczesne dobrodziejstwo wygląda! Nie miałem zielonego pojęcia jak wielkim problemem kiedy sam szczepiłem swego obecnie 16 letniego syna są różnego rodzaju NOPY. Nikt i nigdy nam rodzicom nie powiedział, że bywają straszne powikłania. Szedłem z dzieckiem jak po witaminki, choć już wtedy zaczynały wypływać te sprawy. Natomiast w komunie kiedy ja byłem dzieckiem wcale. Wtedy była to po prostu śmierć łóżeczkowa lub coś w tym stylu. Teraz kiedy jest Internet i człowiek zechcę poszperać to przeciera oczy ze zdumienia. Dla mnie takim zaskoczeniem był fakt niewystępowania prawie wcale autyzmu wśród Amiszów jako grup, które się nie szczepią. W porównaniu z resztą populacji gdzie liczba tych przypadków jest ogromna. Ale na przykład podobno z tego powodu w 1979 roku wśród nich wybuchła epidemia Polio. Czy to prawda czy propaganda nie wiem? Dlatego osoby zwłaszcza z roczników jak Biskup Skworc wierzą na zabój, że te preparaty genetyczne to właśnie te słynne kochane szczepionki które uratowały świat od chorób. Oni tak myślą a karmieni propagandą tworzą i piszą to co obserwujemy teraz. To jest wojna różnych mentalnych podejść do zagadnienia i skrajności są po obu stronach.

 12. Maggie pisze:

  PROSZĘ O WESTCHNIENIE: W OBRONIE CHRZEŚCIJAN I KOŚCIOŁA i POLONIJNEJ PRASY i PRZEŚLADOWANYCH 🙏🏻❣️

  Zbanowano na ‼️FB stronę patriotycznej i katolickiej, w j.polskim tygodniówki „Goniec” .
  Poniżej relacja z protestu w Mississauga – na początku są głosy katolików z Pakistanu, a później Polaków etc.
  Ten materiał trafił u mnie do spam’u … choć prowadziłam normalną korespondencję z Gońcem.
  Oto materiał:
  Chrześcijanie zagrożeni w Kanadzie

  Reportaż z protestu, jaki miał miejsce w Mississaudze 7 sierpnia 2021 roku w związku z paleniem i niszczeniem chrześcijańskich obiektów kultu religijnego. Mimo ulewnego deszczu wzięła w nim udział grupa ok. 200 osób.

  Link to the post: https://www.goniec.net/2021/08/07/chrzescijanie-zagrozeni-w-kanadzie/
  Link to Goniec: https://www.goniec.net

  • Witek pisze:

   W Licheniu było, tak mi się wydaje, ostatnie tak WAŻNE i duże spotkanie modlitewne w Polsce przed tym wszystkim co ma się wypełnić….

   Noc walki. Jakub z Bogiem walczył całą noc.
   My z Bogiem „walczyliśmy” całą noc.
   Jakub z Bogiem zwyciężył!
   Dlaczego?!
   Bo miał BŁOGOSŁAWIEŃSTWO!!!
   A kto Błogosławi?
   UWAGA!
   Zawsze Bóg!
   Nawet jak my błogosławimy, kogokolwiek, cokolwiek, i gdziekolwiek zawsze Błogosławieństwo przez nasze błogosławieństwo zsyła Sam BÓG!

   A kiedy Bóg wysłuchuje naszych próśb?
   Najczęściej, jak modlimy się w nocy?
   Modlitwa w mocy,
   Noc Błogosławieństwa,
   czy Polska otrzymała Błogosławieństwo?

   Jakub otrzymał!
   Jezus często szedł na górę, aby się modlić w nocy, czy był wysłuchiwany przez swojego Boga Ojca?! Wiemy….

   A czy my będziemy wysłuchani?!

   Myślę że napewno nie tak jak myślimy….
   Bo drogi Boga są inne niż nasze….
   Myślenie też….niestety….

   Tu, według mnie nie chodzi o ten świat i życie. Tu wszystko musi ulec przemianie lub musi być zniszczone.

   TU CHODZI O STOCZENIE WALKI Z BOGIEM, BRONIĄ BOGA!

   Tą BRONIĄ JEST MIŁOŚĆ BOGA!
   Musimy prosić Boga aby dał nam tą broń (SWOJĄ MIŁOŚĆ) abyśmy tą „bronią” właśnie pokonali Boga walcząc z NIM o wyjednanie ZBAWIENIA DLA NAJWIĘKSZEJ LICZBY LUDZI!!!!!

   Tak wywalczenie zbawienia nie tylko dla siebie, ale … wywalczenie zabawienia dla największej liczby ludzi.

   Analizowałem dwie wypowiedzi ks. Dominika jedna z zapowiedzi o wydarzeniu. Można było wyciągnąć wniosek że to był ostatni moment… nie przed „czwartą falą” ale….i tu nie napisze…. Zobaczymy.

   Bardzo smutne jest to że nie było ani jednego Biskupa! I tu chyba wszystko jasne….

   Została pięta, to tą piętą Niewiasta zmiażdży głowę węża. Reszta to niziny określane przez wypasione koty, ale to też bardzo mała liczba, ale to też reszta czasu….

   Została reszta wszystkiego….

   Jakub przeniósł cały dobytek i rodzinę przez rzekę, został tylko sam na drugim brzegu, i my chyba zostaliśmy sami…zostaną tylko Ci co wygrają z Bogiem Jego Bronią!

   Boże spraw aby Polska/Polacy stali się Jakubem Europy i Świata…

  • Damian pisze:

   No niestety dożyliśmy takich czasów, że nie jesteśmy w stanie już samodzielnie skutecznie bronić się przed tego typu atakami. Nawet prezydenta USA nie oszczędzili, dlaczego mieliby sie nami przejmować ? Każdemu mogą wyłączyć wtyczkę w każdym momencie.
   Razem ze znajomym doszliśmy do wniosku, że aby skutecznie temu przeciwdziałać, to trzebaby mieć własny Internet, którego przeciwnik nie mógłby wyłączyć. Niestety to nie jest projekt, który dałoby się zrealizować przez kilka miesięcy/lat. Przez ostatnie 30 lat taką alternatywą były media O. Rydzyka w Polsce, ale tradycyjne media już odchodzą do lamusa. Zostaje nam chyba tylko ufać Bogu i liczyć na jego pomoc (i to ufać bardziej niż Izraelici pod wodzą Mojżesza w Meriba)

 13. Ola pisze:

  Ja również byłam …ale w Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa w Suwałkach,gdzie był identyczny program nocy walki w Łączności z Liczeniem . Chwała Panu za tę ogromną łaskę ❤️

 14. kris pisze:

  Św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein
  ( Wspomnienie 9 Sierpnia 2021 )
  ” Krzyż nie jest celem sam w sobie. Wznosi się wzwyż i wskazuje w górę. Nie jest jedynie znakiem- jest mocnym orężem Chrystusa; kijem pasterskim,z którym wyruszył Boski Dawid przeciw piekielnemu Goliatowi; kijem pasterskim którym puka potężnie do bram niebios i otwiera je. Wtedy strumienie Bożego światła tryskają na ziemię i obejmują wszystkich, którzy idą śladami Ukrzyżowanego” ( cyt. Św. Teresa Benedykta od Krzyża)
  Wybitna Święta Karmelu, wszechstronnie wykształcona, w „Wiedzy Krzyża” bazując na naukach Św. Jana od Krzyża odkrywa wierzącym cały sens życia chrześcijańskiego. Objaśnia zagadnienia ducha, wiary i kontemplacji. Każdy wierzący oprócz modlitwy jest zobowiązany do podjęcia drogi doskonalenia duchowego, wiara żywa jest wtedy gdy treść życia stanowią nauka wiary i dzieła Boże, a wszystko inne schodzi na plan dalszy. Święta opisuje, bazując na dziełach Św. Jana od Krzyża, etapy doskonalenia duchowego człowieka:
  Noc zmysłów
  ” Wśród oschłości i próżni dusza staje się także pokorną. Zanika dawna pycha duchowa, nie znajdując niczego, co by skłaniało do wyniosłości wobec drugich; przeciwnie, teraz inni wydają się być znacznie doskonalsi; w sercu budzi się do nich miłość i szacunek. Znajomość własnej nędzy uczy nie zważać na cudze błędy. Bezradność czyni człowieka uległym i posłusznym; pragnie być pouczanym aby właściwie postępować. Zostaje gruntownie uleczony z łakomstwa duchowego; nie znajdując żadnej pociechy w ćwiczeniach duchowych, praktykując je umiarkowanie….Osiąga pokój i ciągłą pamięć o Bogu. Troszczy się jedynie, aby nie czynić niczego co by się Mu nie podobało. Ciemna noc staje się szkołą wszystkich cnót; pociechy i pokrzepienia. Dusza dochodzi do czystej miłości Boga, działając jedynie ze względu na Niego. Wytrwanie w trudnościach wzmaga jej siłę i wielkoduszność. Zupełne oczyszczenie wszystkich zmysłowych skłonności i pożądań prowadzi do wolności ducha. Chroni też przed szatanem, światem, odbiera im moc szkodzenia duchowi.” (źródło: Św. E. Stein, Wiedza Krzyża)
  Noc ducha
  „Bóg udziela jej wówczas własnego, nadprzyrodzonego bytu w takiej mierze, iż dusza zdaje się być samym Bogiem i posiada to, co On sam. Tak dalece sięga to zjednoczenie, że wszystko co Bóg i dusza posiada, staje się jednym w przemianie, uczestniczącej. Dusza wydaje się być więcej Bogiem niż duszą. Jest Bogiem przez uczestnictwo, choć mimo przeobrażenia zatrzymuje swój naturalny byt, tak zupełnie odrębny od bytu Bożego…. (Wiara) Ukazuje bowiem Boga jako niedostępną światłość, jako niepojętego, nieskończonego; wobec Niego ustają wszystkie władze naturalne. Dzięki temu wiara doprowadzi rozum do próżni, rozum rozpoznaje własną niemoc i wielkość Bożą. Nadzieja zaś ogołaca pamięć, zajmuje się tym czego jeszcze nie posiada. Uczy nas spodziewać się wszystkiego od Boga, a niczego od siebie samych i od innych stworzeń; oczekiwać od Niego szczęśliwości bez końca i dlatego rezygnować z używania i posiadania w tym życiu. Miłość wreszcie uwalnia wolę, ukazując jej obowiązek miłowania Boga ponad wszystko, co staje się możliwe dopiero w oderwaniu od rzeczy stworzonych. ” ( źródło: Św. E. Stein , Wiedza Krzyża)

 15. Włodzimierz pisze:

  Byłem i czuwałem ze wszystkimi. Jestem wielce zbudowany postawą wiernych. Co od razu rzuciło się w oczy wszyscy byli bez masek, a nieliczni – szybko je zdjęli, ponieważ zrozumieli, że niea tu miejsca na zakłamanie.

 16. R. pisze:

  Myślę, że jest jakaś szansa zażegnania tego sporu związanego z błędnym rozumieniem pojęcia „szczepionki na covid”, wystarczy rzetelna informacja, czym różnią się od tradycyjnych szczepionek te preparaty eksperymentu medycznego, wystarczy wolny, bez cenzury przepływ informacji o niepożądanych odczynach poszczepiennych, kalectwie i śmierci osób, które przyjęły te preparaty dobrowolnie, lecz bez prawdziwego rozeznania (wiara w reklamy i zachęty rzadowe), albo pod przymusem moralnym („łamanie 5 przykazania”) czy psychicznym („patriotyczny obowiązek”, „chronienie” bliskich), czy wreszcie pod wpływem nakazu pracodawcy (zwolnienia z pracy). Jest żelazna cenzura, wojna psychologiczna i „pranie mózgów” tym, którzy nie posiadają internetu, albo tym, którzy mają dostęp do neta ale nie umieją szukać prawdziwych info – ci wszyscy bazują tylko na przekazie tv – o dziwo, jednomyślnym we wszystkich telewizjach (szok, tu nie ma wojny międzypartyjnej). Dlatego tak ważne jest informowanie innych o prawdziwym obliczu tego, co dzisiaj doświadczamy. Nieprawdopodobnym wydaje się, że arcybiskup nie wie o tym wszystkim, ale z drugiej strony, chyba może być w takim „kokonie” informacyjnym, że jest całkowicie oderwany od rzeczywistości… a przecież, wspominając słowa panującego nam papieża Franciszka, biskupi mają pachnieć swoimi owcami…

  • Maggie pisze:

   @R: słuszna uwaga bo zamiast tego jest wokół jazgot i przeraźliwa presja …

   Spory problem w tym, że jak na Wiki istnieje niepodważalna definicja, więc „szczepionka” kojarzy się z tym co tradycyjnie wytwarzano. Obecnie, w każdej dziedzinie życia, kiedy nada się czemuś domniemaną nazwę, to „toto” trzyma się jak rzep psiego ogona (tak jak komuś na podwórku nadadzą przezwisko) … Na takiej zasadzie bazują wszelkiego typu herezje …. i ludzie słuchają „proroków i reformatorów” różnego autoramentu … bo uzurpowany tytuł/przydomek nabiera rozmachu i siły wiarygodności.

   Globalnie sprawa wygląda jak rodzaj osaczenia i to do TAKIEGO stopnia, że w imię RATOWANIA/PRZETRWANIA … zło i tłumienie dyskusji pochłania coraz większe kręgi paraliżowanych naciskami/zastraszaniem oraz ludzi objętych rodzajem transu.
   Do błędu nie lubią się przyznawać ludzie, którzy nie znają walki wewnętrznej, jak z pokory człowieka ”po duchowej burzy” i przystępującego w ciszy do konfesjonału/Sakramentu Pokuty. Hałas światowy, nazwany przeze mnie jazgotem, przypomina poniekąd wieżę babel zniszczoną przez pychę i globalną grzeszność.
   Obecne rozsadzanie od środka niweczy opór, a stosowana metoda „odhołowiania” to nic nowego w historii ludzkości. Kłamstwo jednak ma krótkie nogi, a Bóg w Swej Dobroci ostrzega m.in. tym co współcześni głupcy zwą „global warming”(ocieplenie – jakby przez wypuszczanie żaru stopniowym otwieraniem i to coraz bardziej na oścież, piekielnych wrot) – które kiedy w słowie wymieni się literę z „m” na „n” daje pełny rzeczywisty obraz CZYLI „global warning” (ostrzeżenie).

   Ocean modlitwy doda otuchy i ocali – żar serc ochroni przed piekielnym (bo ogniem można ugasić ogień). Jezus JEST Panem❣️🙏🏻💕

 17. wobroniewiary pisze:

  Jestem na przeswietleniu jest pęknięcie lub zlamanie żeber
  wynik za 3 godz proszę o modlitwę
  Ewa

 18. Kasia pisze:

  Ja miałam wrażenie, że jest z nami całe Niebo, że jesteśmy tak jakby na przedsionku Nieba. Było ogromne działanie Ducha Świętego. Np jedna kobieta obok mnie po przyjęciu Komunii Świętej padła mi na ręce z uśmiechem na twarzy. Polożylam ją…za chwilę wstała cała rozradowana. Z drugiej strony mężczyzna,gdy przyjął Kominię zaczął tak płakać …to były łzy radości. Ja tylko milczałam i patrzyłam i myślałam Panie to jest niesamowite… Nie potrafię wrócić do codzienności…jak dalej żyć…ja coraz bardziej nie odnajduję się w tym świecie. Chwała Panu za tę NOC!!❤❤❤

 19. Iza pisze:

  Dziękuję wszystkim, którzy tam byli i przede wszystkim Panu Bogu za to że mieliśmy taką łaskę. To takie budujące w tym postępującym wariactwie. Było nas tak wielu .

 20. dorotawarszawa@wp.pl pisze:

  Ładne:) Dorota H. Kutyła Dnia 6 sierpnia 2021 22:24 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  wobroniewiary posted: "Program modlitewny: 06.08.2021 (piątek) 21.00 – całonocne czuwanie rozpoczynamy Apelem Jasnogórskim 21.30 – następnie wchodzimy do Ogrójca, aby przeżyć z Jezusem Jego Mękę w opuszczeniu 23.00 – Godzina Święta za kapłanów i biskupów

  07.08.2021 (sobo"

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s