Ks. Dominik Chmielewski i Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich na Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

61 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski i Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich na Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. babula pisze:

  Najlepiej było by być w Licheniu ale ja z moim marnym zdrowiem nie mam na to szans. Na ile dam rady będę czuwać i modlić się i przyjdę TU na WOWiT i wpiszę się, że jestem, czuwam i trwam z różańcem w ręku. Kochani Chorzy, przyjdźcie TUTAJ i zostawcie swój wpis -to jak kropla krwi serdecznej -wolanie o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny ❤

  • babula pisze:

   To czas kiedy trzeba przylgnąć do Pana. Ufajmy Mu bo obiecał:
   „14 Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
   osłonię go, bo uznał moje imię.
   15 Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
   i będę z nim w utrapieniu,
   wyzwolę go i sławą obdarzę.
   16 Nasycę go długim życiem
   i ukażę mu moje zbawienie.” Ps. 91

   • Longin pisze:

    Przylgnąć do Pana, czyli stawiać Go na pierwszym miejscu, rozmawiać z Nim prosto bez wyrafinowanych słów…niekiedy w ciszy i adoracji po to aby odczuwać tzn.wierzyć, że jest blisko, traktować Go jako swojego Przyjaciela i Ojca, choć nigdy nie zapominać, że On jest Święty tzn. jest naszym Bogiem.
    To „przylgnięcie” jest niesamowicie ważne nie tylko ze względu na miłość, która domaga się jakby odwzajemnienia czyli równości, ale ze względu na nieustanne trwanie w Nim, bo wtedy nie tylko „mniej grzeszymy”, ale łatwiej pokonujemy lęk. A tego mamy akurat sporo, a pewnie będzie znacznie więcej.
    Pewnie, że czasem jest zwykła oschłość, letniość, a nawet ciemność, ale czyż roślina nie rośnie najpierw w nocy, aby rankiem wydać piękny kwiat :).

   • AnnaSawa pisze:

    Amen. Ja się wybieram, …a rezerwację mam w hotelu 5 km od Lichenia bo już nigdzie miejsc nie było ;).

    Kto jedzie do Lichenia z naszej strony 🙂 ? Może się spotkamy na miejscu…w grupie zawsze raźniej:).

    • wobroniewiary pisze:

     Znam takich, co rezerwują i 12 km od Lichenia

    • AnnaSawa pisze:

     …..chciałam napisać 15 km.

    • Longin pisze:

     Ważne jest aby na to „zawołanie” odpowiedzieć jak najliczniej, choć będzie wielu którzy z różnych przyczyn nie będą mogli przybyć.
     Niestety będę należał do tej grupy „nieobecnych ciałem”… nie omieszkam jednak wysłać tam swojego Anioła Stróża 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Dokładnie tak, ludzi tam może być kilkanaście tysięcy czy nawet kilkadziesiąt – ale Aniołów Stróżów mogą być miliony!

  • Anna-Asia pisze:

   Ile zdołam, będę trwała na transmisji w domu. Boże chroń Ojczyznę naszą. Maryjo Bolesna Królowo Polski, wstawiaj się za nami do Jezusa i wypraszaj dary Ducha Świętego dla Kościoła w Polsce i na całym świecie. Amen.

 3. Wojtek pisze:

  Polecam stronę internetową Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, oraz wystąpienia dr Hałata z przed kilku dni (jeszcze nie usunięte z yutubie) o covidzie i szczepionkach oczywiście.

  • Beata pisze:

   Dziękuję Bogu za działalność tych lekarzy i za stowarzyszenie, które założyli. Nie mam wątpliwości, że stoją oni po stronie prawdy, warto ich słuchać. Ostatnio stają w obronie polskich dzieci, poddanych eksperymentowi medycznemu, choć zabrania tego nasza konstytucją. Już kilkumiesięczne, zdrowe maleństwa otrzymują szczepionki na covid, w różnych dawkach. To jest po prostu straszne! A rząd nie chce odpowiadać na pytania odnośnie tego zbrodniczego eksperymentu, chowa głowę w piasek i na wszelkie sposoby ucieka od tematu. Wiem, że ta strona nie jest od wyrażania poglądów politycznych,ale nie mogę się powstrzymać przed napisaniem jednego zdania : ze względu na niedopuszczalne zaniedbania moralne stojące w sprzeczności z moją katolicką wiarą, nigdy więcej nie zagłosuję już na obecnie rządzących. Czuję się przez nich oszukana.

 4. Damian pisze:

  Ordo Iuris zaangażowało się w obronę księdza Oko. Zachęcam do podpisania petycji w jego obronie
  https://bronmyksiedzaoko.pl

  Więcej detali na stronie:
  https://ordoiuris.pl/dzialalnosc-instytutu/ordo-iuris-broni-ks-prof-dariusza-oko-skazanego-w-niemczech-za-publikacje

  • Maggie pisze:

   Dziękuję za link.
   Wiadomość tą umieściłam na tym blogu przed paroma dniami, ale nie miałam linku do petycji. Co dziwniejsze, że parę razy musiałam się logować, bo było idiotyczne twierdzenie, że podaję zły adres – więc też parokrotnie wszystkie 3 adresy jakie mam na iPad użyłam i w końcu 1-en przyjęło (ale nie ten, którym posługuję się na WOWIT). NAJWAŻNIEJSZE, ŻE FINALNIE Podpisane – widać, że rogaty tak mieszał, aby nie przeszło.

 5. Wojtek pisze:

  Czy zauważyliście że Telewizja Trwam powiela można powiedzieć w całości narrację pozostałych telewizji czyli TP, TVN i Polsatu o covidzie i szczepieniach, prezentuje pozytywne informacje o szczepionkach covidowych bez żadnej refleksji, często mam wrażenie że w tym temacie jest przedłużeniem Telewizji Publicznej. Co się stało z Telewizją Trwam? Czy za tą epidemią i szczepieniami stoją tak potężne siły że nawet wydawałoby się ostatnie uczciwe media czyli Telewizja Trwam i Radiom Maryja uległy naciskom, dały się złamać i co nam zostało ?

  • Małgorzata pisze:

   TV Trwam dostała duże pieniądze na promowanie szczepień….cóż wszystko w temacie.
   Była informacja, o kwotach które telewizje otrzymały na ten cel.

  • Mikael pisze:

   Wydaje mi się, że jednak to TV Trwam relacjonuje wydarzenia w sposób najbardziej obiektywny ze wszystkich mediów w Polsce.
   Poniżej link do reportażu pt. „Marsz Gadowskiego. Manifest wolności”, który przedstawia kompletnie inny punkt widzenia na sytuację związaną z tzw. pandemią. W żadnej innej stacji tego nie obejrzymy.

   https://www.radiomaryja.pl/multimedia/rykoszetem-marsz-gadowskiego-manifest-wolnosci/

  • Małgorzata K. pisze:

   Znam wielu słuchaczy Radia Maryja i niestety wszyscy mówią jednym rytmem jak w TVP 😔i co gorsze wszyscy już wyszczepieni…
   Zostaje powierzać się Maryji i zanurzać w Krwi Jezusa szczególnie w modlitwach, które Ewa podaje.
   Różaniec i codzienna Eucharystia to nasza broń i drogowskaz…Bo komu teraz wierzyć w tym haosie zwłaszcza medialnym i gdzie pełno wilków w owczych skórach.

  • Maggie pisze:

   @Wojtek: czy to możliwe, że ktoś im dyryguje, uzależniając transmisje/istnienie?

   A MOŻE⁉️ trzeba do nich pisać, i pisać, pisać etc, bo NIE wiedzą czym jest ten: NADAL EKSPERYMENT. Zwłaszcza, że bez względu czy to naukowiec, dziennikarz, lekarz, pielęgniarka, czy rodzina poszkodowanych jeśli są z tych, którzy mówią coś „contra” eksperymentalnym procederem „bawienia się w Pana Boga”, TO: oficjalnie wg polityki poprawności, takich ostrzegających, robi się „wypłoszami bezmózgimi” z rzekomym „przerostem teorii spiskowych”.

   Kiedyś napisałam do RM -i to parokrotnie, aby kapłan NIE mówił na zakończenie polonijnej godziny: „niech wam Pan Bóg błogosławi. Dobrej nocy itp”, ALE ABY BŁOGOSŁAWIŁ‼️, bo pierwszy sposób to życzenie, które i ja mogę wypowiadać, A KAPŁAŃSKIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO … TO POTĘGA‼️ .. i w końcu zrozumieli i poprawili to.

   Dygresja:
   Film z 2006 r, brytyjski, który kiedyś wspomniałam „Children of Men”, gdzie wszystkie kobiety są sterylnie i od ok. 20-tu lat nikt się nie urodził na Ziemi (wyjątkiem zaś jedna Murzynka, nie mająca pojęcia „co i jak” się jej stało, a zgwałconej, w faszystowsko zorganizowanym i posegregowanym społeczeństwie). Otóż ten film rozgrywa się w 2027r, a międzynarodowe konsylium/laboratorium ds rozrodczości, szukające powodu sterylności, pływa na wodzie/statku. Ciekawe czy ten film można by dodać do jakby opóźnionej science fiction orwell’owskiej wizji?

   Wielu z Was miało rację, że atak zła zaczął się od podstępnego ataku na Eucharystię, która chroni i działa jak antydotum na wszystkie problemy: fizyczne i duchowe i życiowe.

  • Maggie pisze:

   @Wojtek: dodam po zastanowieniu się … to W kontekście listu KEP, podpisanego przez bp Gądeckiego w imieniu tego gremium … widzimy, skąd rozdwojenie i naciski. Dlatego słuchajmy/przyglądajmy się lepiej … co między wierszami .. bo przecież nie możemy doprowadzić do rozpadu tego co już się dzieli i kuleje. Nasza Nowenna Pompejańska jest jak najbardziej na czasie.

   🙏🏻💕Maryjo, Matko Kościoła, Matko kapłańska, Matko Bolesna i Niepokalana, przez Chrystusa, za Matkę na Golgocie nam dana, módl się za nami i za wszystkimi kapłanami, na każdym szczeblu w hierarchii Kościoła, aby byli tym i tacy jak ukochani przez Jezusa i Ciebie Niepokalana Panienko, jak pierwsi Apostołowie i aby z pełną determinacją głosili Prawdy Ewangeliczne oraz prowadzili drogami wiodącymi prosto do Twego Syna. Zajmij się tym i proś Chrystusa, aby też się zajął nimi jako Swoimi ukochanymi Apostołami dzisiejszych czasów, bo żniwa wielkie i niedługo, a robotników mało.Przeto, Królowo Apostołów zajmij nimi. O Jezu, Chryste! , któryś za nad cierpiał Rany, przez Twoją Krzyżową Mękę i Boże Miłosierdzie i przez Niepokalane Serce Twej Matki, przebite Mieczem Boleści zajmij się nimi, bo Twoje owce, poszły i chodzą zwiedzone na manowce, wpadają w sidła, a nawet grzęzną w bagnie grzechów i nieprawości. Ratuj ginących i nas wszystkich Panie❣️ Maryjo, Królowo Polski prowadź, prowadź, prowadź naszych duszpasterzy i nas wszystkich oraz przemawiaj przez Radio Maryja. Amen❣️
   Pod Twoją Obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko ….. Amen❣️

  • Monika pisze:

   Tu przykład, że jednak coś się pojawia, tak w TV Trwam, jak i w Radio Maryja, co prawda tu z końca kwietnia ale jednak: Polski Punkt Widzenia 23.04.2021

  • M. pisze:

   Proszę, nie dołujcie tych, którzy są już zaszczepieni z różnych względów i niekoniecznie dobrowolnie. Ja póki co wzięłam pierwszą dawkę choć bardzo nie chciałam, ale chcę gdzieś wyjechać i muszę niestety się zaszczepić. Przed szczepieniem prosiłam Pana Boga: „Boże, wiesz że nie chcę się szczepić i jeśli to możliwe, zrób coś żeby temu przeszkodzić”. Ba, i nawet była pewna przeszkoda, ale okazało się niewystarczająca by nie można było się zaszczepić. Więc uznałam że wolą Bożą było to bym się zaszczepila.

   • Katolik pisze:

    Pan Bóg nie podjął decyzji za Ciebie. Masz wolna wolę i sama podjęłas decyzję o zaszczepieniu dla osiągnięcia przyjemności tzn . wyjazdu zagranicznego , w kraju nie trzeba się szczepic. A co jak pojawia się czipy zastępujące obecne paszporty covidowe i bez niego nie będziemy mogli funkcjonować w społeczeństwie?

    • eska pisze:

     Ewidentnie już widać, że paszporty szczepionkowe mają spełniać dokładnie tę funkcję, którą znamię bestii: bez tego nie można będzie nic kupić ani sprzedać, zostanie się pozbawionym praw do funkcjonowania w społeczeństwie. A forma tego paszportu to już tylko formalność – już obecnie niektórzy ludzie dali sobie wszczepić pod skórę elektronikę, dzięki której mogą np. dłonią płacić w banku. Tak więc i paszport można sobie dać wszczepić na czoło lub dłoń.
     To już jest tak czytelne i bliskie… I to my teraz wybieramy, czy zgotujemy ten los przyszłym pokoleniom idąc teraz na ustępstwa.
     Są pokolenia, które oddają życie za wolność. Są i takie, które oddają wolność za życie. Rozwinę:
     Są pokolenia, które oddają życie (swoje) za wolność (następnych pokoleń). Są i takie, które oddają wolność (przyszłych pokoleń) za życie (swoje, i to czasem tylko doczesne).
     Cortez podbijał Amerykę m.in. kocami z dżumą. Ile lat trwała dżuma, a ile zniewolenie rdzennych Amerykanów przez kolonizatorów…?
     Popieram zdanie @Katolika.

    • M. pisze:

     @ Katolik, i tu cię zaskoczę bo nie jadę za granicę na wycieczkę. Są w życiu ważne sprawy dla których trzeba sie poświęcić. Na szczescie Pan Bóg wszystko wie i widzi, i nie myśli na sposób ludzki.

    • Bozena pisze:

   • beatkaa pisze:

    Do M. – dziękuję za tę wypowiedź. Jestem w podobnej sytuacji.

    • Ela pisze:

     Mnie też zaszczepią.Pracuję w ochronie zdrowia i została nas garstka,którzy nie zdecydowali się na szczepienie.Ju nas dwa tygodnie temu spisali na listę.Koleżanka pracuje w hospicjum i miała wybór albo się zaszczepić albo zwolnić bo szef nie chce procesów sądowych rodzin,które skarżą placówkę o to ,że nie zaszczepiony personel zaraził covidem pacjenta,który w końcowym efekcie zmarł.Wola Boża,cóż począć.

    • Maggie pisze:

     Niestety w tej materii nie można liczyć na solidarność współpracowników. Można stać na stanowisku: jeśli poszczepili rezydentów hospicjum … to czego się boją nie zaszczepionych⁉️ W taki sposób tłumacząc, lawirowałam, kiedy pracowałam w służbie zdrowia i nie dałam szczepić się przeciw grypie wieeeeele lat … i co więcej nie łapałam grypy 😁 ani … ona mnie. Teraz nie pracuję.

     Pomyślmy, jaka to zaraźliwa bestia, teraz (!), się kryje, skoro 3 prezydentów nie żyje, tj w jedynych 3 państwach na świecie, które nie przyjęły substancji „anty-kowidowej” do kraju, bo niespodzianie … czyli nagle zmarli (pogrzeby: 26.03.2021, 26.06.2021, 26.06.2921). Wiadomo chyba wszystkim, że żadne ‼️szczepienie NIE UWALNIA od bycia nosicielem … więc coś nie tak z logiką u tych, co forsują i łamią sumienia nawet kapłanów i ludzkie skromne „ego” (tylko aborcjonistkom wolno wrzeszczeć „to jest moje ciało”, bo im to chyba nie przeszkadza, czym są „literki z numerkami” w substancji użytej do produkcji: rzekomego „ratunku … ludzkiego gatunku”).

     Skąd ta pewność szefa Eli?, że „niezaszpieńcy” noszą … i to … chyba bezobjawowo (sami się nie zarazili😳?, takiej zjadliwej zarazy?😳). Spójrzcie niżej na podany link przez: @agnieszkalut pisze: 31 lipca 2021 o 22:48 https:…

     Nawet w najbliższym otoczeniu ludzie się dzielą i przez „Co19” się podzielili – u mnie to sytuacja „czarnej ściany i nic więcej”, której, zawistnie ktoś mi życzył, powtarza się również i tu.. Wy macie wyjście: z pogodą ducha na Adorację Jezusa i Eucharystię na kolanach i do ust … tak jak m.in. radzą lekarki ze wskazanego linku.
     Ocean modlitwy to mało. Jezu Ufam Tobie ❣️🙏🏻💕

    • Maggie pisze:

     W Toronto też nagłaśnianie i coraz większa nagonka … bo tym razem … z Moderny ważność traci szczepionka.
     Szczepić zaś może prawie każda apteka i niejedna nagroda na szczepionych czeka.
     Jak ktoś ramię do wstrzyknięcia poda .. może np darmo dostać loda (autentycznie to nie żart), albo np darmowe w sklepie zakupy … na które nie dodam rymu, bo wartość szczepienia widna bez lupy.
     Kanada dzięki „zapobiegliwości” Justin Trudeau na „ostatnia prostą” wkroczyła
     i …. dla „wzmocnienia”, na lata 😳2022-2024, dostawę szczepionek już zamówiła.
     Szczepionka do zaszczepionki, przed-szczepionka do zaszczepionki przedzaszczepionki, zaszczepionka do przedszczepionki zaszczepionki szczepionki …etc to jak z dawnego głupiego kawału „jak zbudowana jest dzida papancy”: 1/ przeddzidzia dzidy papancy , 2/ śróddzidzia dzidy papancy, 3/ zadzidzidzia dzidy papancy. Natomiast 1/ Przedzidzie dzidy papancy składa się: z przeddzidzia przedzidzia dzidy papancy, śróddzidzia przeddzidzia dzidy papancy, zadzidzia przeddzidzia dzidy papancy i tak kolejno (bez końca) opis budowy każdego segmentu dzidy papancy …

  • bea pisze:

   Nie wszyscy wierza w teorie spiskowe nawet telewizja Trwam ani Polski Rzad chca jak najlepiej dla ludzi mysla ze to sa zwykle lecznicze szczepionki jakie szczepi sie dzieci itd. tak jak wiele milionow ludzi nie wierzy w spisek masoneri

   • m-gosia pisze:

    @bea Polski rząd chce jak najlepiej dla ludzi ?Dobrze wiedzą w czym biorą udział.Koncerny produkujące nie biorą odpowiedzialności za to co wytwarzają,rządy płacą ciężkie pieniądzy za te specyfiki,kraj zadłużony do n-tego pokolenia.Dlaczego nie szukają lekarstw ,które zresztą są,dlaczego publicznie nie dopuszczają do głosu mających inne zdanie.Pytań jest mnóstwo.Tym ciężko przestraszonym się nie dziwię.Zwykle nie mają innych źródeł informacji lub idą stadnie często za tymi celebrytami reklamującymi to dobrodziejstwo ludzkości.Często po prostu nie chcą słuchać innego głosu ,bo w tv mówią to musi byc prawda..
    Świadomym tego czym są te specyfiki i że mogą mieć szkodliwe działanie w dłuższej perspektywie to się dziwię.Mamy wolną wolę i całe życie dokonujemy takich czy innych wyborów , nie zawsze zgodnych z Wolą Bożą.Jesteśmy słabi,skłonni do zła i dlatego prosimy Cię Boże miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

 6. M. pisze:

  Wahałam się, czy napisać poniższy komentarza, ale coś mnie ciągnęło żeby to napisać, żeby napisać pewną refleksję. Coś z muzyki… Dziś jest rocznica śmierci wokalisty zespołu Dżem – Ryśka Riedla. Do niedawna nie cierpiałam tego zespołu, ale od momentu, gdy zmarła moja bliska osoba z rodziny, która była ogromną fanką tego zespołu i często śpiewała jego piosenki, to te piosenki teraz przypominają mi ją. I zaczęłam z innej perspektywy patrzeć na tego wokalistę. Kiedyś z niechęcią, a wręcz awersją. Teraz – ze współczuciem i żalem (nawet jeszcze przed pandemią byłam odwiedzić grób jego i jego żony, i pomodlić się). Odkryłam przy tym ze zdumieniem, że Riedel śpiewał w niektórych utworach o Bogu, a nawet do Boga. Ale można wyczuć, że bardziej bojaźliwie, nawet z trwogą, bo był świadom tego, że jest zniewolony przez nałóg z którego nie potrafił już wyjść choć chciał, choć próbował. Ale przy tym przestrzegał innych, zwłaszcza młodzież, przed tym dziadostwem.
  Tę bojaźliwość i trwogę można wyczuć m.in. w jednej z piosenek, w której śpiewał: „Czy przyjmiesz mnie mój Boże, kiedy odejść przyjdzie czas? Czy podasz mi Swą rękę? A może będziesz się bał?”
  Rysiek Riedel był wierzącym człowiekiem. W jednym z koncertów, gdy żegnał się z fanami, powiedział:” Z Bogiem” czy też „Zostańcie z Bogiem”. Niesamowite.. To jest chyba niespotykane u współczesnych piosenkarzy i celebrytów (przynajmniej ja się z tym nie spotkałam),

 7. kasiaJa pisze:

  Kochani bardzo potrzebna nasza modlitwa za ks. abp Henryka Hosera

  Wielebni Księża,
  Czcigodne Siostry Zakonne i wszystkie osoby życia konsekrowanego,
  Drodzy Diecezjanie,

  W czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC znalazł się ponownie w szpitalu.

  Stan Księdza Arcybiskupa Seniora jest poważny.

  Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną; powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej.

  Prośmy także o potrzebne łaski dla tych wszystkich, którzy opiekują się Jego Ekscelencją podczas hospitalizacji.

  Z pasterskim błogosławieństwem

  + Romuald Kamiński
  Biskup Warszawsko-PRaski
  https://diecezja.info.pl/prosba-o-modlitwe-w-intencji-powrotu-do-zdrowia-ks-abp-henryka-hosera-sac/?fbclid=IwAR1pcZgET-G-nfgmL1N6fVPlyVAWZexQt5VDz45Cx6w4urR-8msS7j1d0zo

 8. Małgorzata pisze:

  Abp Henryk Hoser znalazł się ponownie w szpitalu, jego stan jest poważny – przekazał ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński, prosząc o modlitwę za chorego hierarchę.

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-abp-henryk-hoser-w-ciezkim-stanie-w-szpitalu,nId,5390901#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 9. Monika pisze:

  DR HAŁAT, DR BASIUKIEWICZ, DR CZOSNOWSKI i inni. Debata o medycznych skutkach pandemii!!!

  • Longin pisze:

   W kontekście starań tych, którzy „chcą jak najlepiej” skutki są porażające.
   Mówią o tym prelegenci, których powyżej wymieniła Monika gdzie ich analiza jest rzeczywiście szokująca… jak bowiem wytłumaczyć konsekwencje:
   – zmniejszenia hospitalizacji o 2 mln w 2020r w stosunku do 2019?
   – stosowania nadmiarowych środków w zakresie powszechnego ograniczenia dostępu do lekarza poprzez teleporady, upośledzoną diagnostykę itp.
   – chronienia przepisami nie pacjentów, ale szpitali przed nimi..

   Jeden z prelegentów przedstawił równie szokujące zestawienie ilościowe, gdzie dziennie na wiosnę było średnio 1250 zgonów, w tym na covid przypadło tylko 5, przy np. 200 zgonach chorób układu oddechowego.
   Kto tu zatem chce najlepiej… chyba że mamy klasyczną dezinformację w imię władzy nad życiem i śmiercią, bowiem korzyści ze stosowania nadmiarowych środków jakoś w tym materiale nie widać.

 10. Damian1 pisze:

  O. Marinko Šakota o Festiwalu Młodych: Msze św. odprawiać będą kardynał Sarah, arcybiskupi Wojda i Pezzuto, biskup Gallese…

  Tegoroczny 32. Festiwal Młodych w Medziugorju odbędzie się w dniach 1-6 sierpnia pod hasłem „Co dobrego mam czynić?” (Mt 19:16)

  http://medjugorje.hr/pl/nowosci/o.-marinko-sakota-o-festiwalu-m%c5%82odych-msze-%c5%9bw.-odprawiac-b%c4%99d%c4%85-kardyna%c5%82-sarah-arcybiskupi-wojda-i-pezzuto-biskup-gallese…,12415.html

 11. agnieszkalut pisze:

  https://www.bitchute.com/video/p3KOw78MbHOk/
  Samo-rozprzestrzeniające się „szczepionki” na Covid a zjawisko transmisji (napisy PL)

  • Maggie pisze:

   💕Agnieszko: Badzo ważne informacje, jest tłumaczenie na j.polski, które pomaga nawet tym, którzy liznęli angielski.
   Nie należy upadać na duchu i nadal żyć z ufnością w Bogu. Ten świat przeminie ale Słowa Jezusa i On sam będzie trwać i krolować tym, którzy dostąpią Zbawienia w Szczęśliwości wiecznej.

 12. Paweł pisze:

  Już minęła północ, a ja teraz nagle przypomniałem sobie [i dobrze, że nie ‚po fakcie’, nie poniewczasie], iż 1 sierpnia, w pierwszą niedzielę sierpnia, czyli w święto/uroczystość BOGA OJCA, Ojca całej (żyjącej) ludzkości {nie zatwierdzone jak dotąd przez Kościół, pomimo zatwierdzenia na szczeblu diecezjalnym (dotyczących m. in. TEGO święta) objawień Boga Ojca danych matce Eugenii Ravasio: Eugenia Ravasio – Wikipedia, wolna encyklopedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugenia_Ravasio – Matka Eugenia – Posłaniec Boga Ojca | Vox Domini https://voxdomini.pl/prorocy/poslaniec-boga-ojca/ – wydanych przed laty w postaci 42-stronicowej książeczki „Bóg Ojciec mówi do Swoich dzieci”, dostępnej już obecnie w całości w Internecie, np. tu: Orędzie Boga Ojca – Przyjście Boga Ojca do matki Eugenii (bogojciec.pl) https://bogojciec.pl/ (wyd. „Vox Domini”, Katowice 1997, IMPRIMATUR: Petrus Canisius van Lierde, Vic. Generalis e Vic. Civitatis Vaticanae, Rzym, 13 marca 1989), którą to – notabene – za pośrednictwem moich rodziców udało mi się wręczyć jako prezent nieżyjącemu już ks. proboszczowi z Międzyzdrojów, śp. ks. kan. Henrykowi Przestackiemu (który jako jedyny z księży często bywał w moim domu w latach swojego ‚proboszczowania’ w u nas 1994-1998, gdyż akurat potrzebował nieraz pomocy mojej mamy – z geografii – dla jakiejś swojej siostrzenicy/kuzynki, a wtedy zresztą moja mama i ksiądz pracowali jako nauczyciele w tej samej szkole); po pewnym czasie zaś dotarły do nas serdeczne podziękowania księdza za tę książeczkę…} BÓG OJCIEC – w miejscu objawień „Holy Love” – udzieli po raz kolejny SWOJEGO specjalnego POTRÓJNEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA [Błogosławieństwa Patriarchalnego + Błogosławieństwa Apokaliptycznego + Błogosławieństwa Światła]: Public – Holy Love – https://www.holylove.org/message/11842/
  (…) Children, many of you are preparing to be here* physically on August 1st** when I impart to you My Triple Blessing.*** I am asking you to prepare your hearts for this pilgrimage. Make small sacrifices each day towards this end. (…) As you prepare for this journey, send your hearts ahead of you spiritually. I will receive your hearts as your guardian angels bring them to Me. (…)”

  „(…) The Triple Blessing** I impart to the world on this prayer site*** and around the world through the special prayer cards**** makes the world a better place – more cohesive to the Truth and My Divine Will. Choose to partake of this grace I so generously offer.” – Public – Holy Love – https://www.holylove.org/message/11803/

  „(…) This is a Blessing which will fill hearts with peace. If only all those engaged in conflict in the Middle East could receive this Blessing, there would be instant peace. As it is, many are not interested in being at peace and would reject the Blessing even if I did impart it to them.” – Public – Holy Love – https://www.holylove.org/message/11787/

  „(…) My Triple Blessing***** will give you peace and help you to discern the Truth. Prepare your hearts with joy.” – Public – Holy Love – https://www.holylove.org/message/11863/

  Oczywiście my [w większości – zapewne] akurat nie możemy być TAM na MIEJSCU (zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami Boga Ojca, przekazanymi w tych orędziach) POWINNIŚMY poprosić naszych ANIOŁÓW STRÓŻÓW, aby się TAM jutro udali i przynieśli nam ‚jak największą możliwą/dostępną dla nas (tą drogą)’ CZĘŚĆ owego POTRÓJNEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOGA OJCA [który nigdy notabene nie daje nam gwarancji, że będzie JESZCZE TEGO Błogosławieństwa udzielał w przyszłości (choć np. w tym roku udzielił go już chyba 2 razy i to będzie więc JUTRO już trzeci raz w br.)].
  Widzę też, że można zamówić darmowe KARTKI („pocztowe”) z TYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM, trzeba jednak zapłacić za przesyłkę {a ja np. nie za bardzo mam teraz taką możliwość}:
  Triple Blessing Prayer Card Form – Holy Love – https://www.holylove.org/triple-blessing-prayer-card-form/
  Tu jest jeszcze link do „SUMMARY” na temat TEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA: Triple_Blessing.pdf (holylove.org) – https://www.holylove.org/wp-content/uploads/2020/07/Triple_Blessing.pdf

  • Czytelniczka pisze:

   Od kilku lat zamawiam w pierwszą niedzielę sierpnia intencję Mszy Św: Aby Bóg Ojciec był znany, czczony i kochany przez wszystkich ludzi…tak jak prosił w tym objawieniu nasz kochany Tata. I dziś była także odprawiona. Bogu chwała i dzięki

  • marekk pisze:

   Paweł@ dzięki , że przypomniałeś mi , że to dzisiaj to Święto.Wiedzialem przecież , a jednak dzisiaj zapomniałem.Mam na ścianie obraz Boga Ojca , jak prosił.Zobacz – ponieważ jest nieskończenie Święty i Sprawiedliwy , to w nieskończonej nienawiści ma nasze grzechy i nieskończenie się nimi brzydzi.Gdyby nie ofiara jego Syna , na którą powołując się korzystamy z Jego nieskończonego Milosierdzia , zbawienie byłoby przed nami zamknięte.Niby to takie proste a zarazem niepojęte.

  • Longin pisze:

   Dzięki za to przypomnienie objawienia danego s.Ravasio na temat święta Boga Ojca przypadającego na pierwszą niedzielę sierpnia.
   Uwielbiajmy i dziękujmy zatem naszemu Ojcu również taką krótką modlitwą zapisaną przez Vassulę (https://www.vassula.pl/zeszyt-21.html)

   „Ojcze, o Abba! Ofiaruję Ci moją wolę, ofiaruję Ci moje życie,
   oddaję siebie. Ojcze Sprawiedliwy, jeśli taka jest Twoja Wola,
   uczyń mnie godną, abyś mógł się mną w pełni posługiwać.
   Uczyń mnie ofiarą Twoich płomiennych pragnień.
   Uczyń to, czego pragnie Twoje Serce. Amen.”

 13. Euzebia pisze:

  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI – 01.08.2021 – Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Kalwaria Zebrzydowska

  W sanktuarium kalwaryjskim przeżywamy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, patronki naszej Bazyliki.

  Dziś o godz. 15.00 – przy kaplicy U Piłata rozpoczniemy Drogę Krzyżową za Zmarłych, którą zakończy Eucharystia na wzgórzu Ukrzyżowania (ok. godz. 17.00), a o godz. 18.30 – uroczyste Nieszpory w bazylice; w dniu jutrzejszym (poniedziałek) porządek Mszy św. niedzielny; z racji uroczystości zapraszamy na Nieszpory z procesją eucharystyczną o godz. 18.15.

  Przypominamy, że nawiedzając dziś i jutro naszą bazylikę, inny kościół franciszkański lub parafialny zyskać możemy – pod zwykłymi warunkami (modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa wg intencji Ojca Świętego) – odpust zupełny.

  http://kalwaria.eu/aktualnosc/xviii-niedziela-zwykla-nmp-anielskiej-z-porcjunkuli-01082021

 14. Ada pisze:

  kochani a ja mam takie pytanie, czy ktoś jedzie z małymi dziećmi? typu 7-10 lat. Jestem samotną matką i wybieram się, dzieci chcą jechać, mam w sumie nocleg, ale 4 km od Lichenia. zresztą samych ich nie zostawię na nocleg. no i nie wiem co robić. może ktoś już był z dziećmi na nocnych modlitwach z ks Dominikiem i ma już doświadczenie jak to jest być z dziećmi.

 15. Iwona Gidel pisze:

  Dziękujemy Matce Bożej za księdza Dominika i za wielu , którzy głoszą prawdę. Niewolnicy Maryi razem z Wojownikami Maryi z Głogowa będą się modlić i adorowac Pana Jezusa w Najswietszym Sakramencie łącznie z relikwia Św. Andrzeja Boboli, prosząc o łaski dla naszej Ojczyzny i Polaków – już 6 sierpnia od godz. 15.00 do 18.00 . Później udział w Mszy Świętej . W nocy zapraszamy wszystkie rodziny, które nie będą mogły być w Licheniu na łączenie się w modlitwie z księdzem Dominikiem. Rano 7 sierpnia Niewolnicy Maryi o godz. 7 będą uczestniczyć we Mszy Świętej. Później pokuta za Ojczyznę do godziny 10.00 a następnie różaniec mężczyzn ulicami Głogowa. Łączmy się w modlitwie na różańcu i w adoracji Pana Jezusa. Upraszajmy przez ręce Maryi łaski dla naszej Ojczyzny

 16. Anna pisze:

  Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej – transmisja na żywo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s