Szkaplerzna Nowenna Oddania Maryi „9 x TAK” – dzień 3

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Szkaplerzna Nowenna Oddania Maryi „9 x TAK” – dzień 3

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. AGA pisze:

  Wolne intencje mszalne

  parafia Jeruzal ( wolne intencje w dni powszednie) link: http://www.parafiajeruzal.pl/intencje-mszalne

  oraz poprzez portal https://gregorianka.pl/
  Znajoma zamawiała ostatnio i czekała tylko kilka dni.

 3. Maggie pisze:

  Proszę o wspomożenie modlitwą Tadeusza, który za 5 godzin idzie do lekarza przyszpitalnego (bo nie ma stałego) z tajemniczą chorobą i myśli, ze może go w szpitalu zatrzymają. Oby była dobra diagnoza, a on nie dał sobie wlepić „szczepienia”, zwłaszcza, że jest po 70-tce. Bóg zapłać ❣️💕

  P.S. Apokalipsa w rozpędzie:
  Wczoraj media zachwycały się, że Pfizer już przygotowuje 3-cią „szczepionkę” na … wzmocnienie efektu dwóch już aplikowanych. Dziś zaś rano, w radio podali, że Prowincja Quebec od września wprowadza paszporty szczepionkowe, które będą przepustką = piętnowanie i dyskryminacja tych bez piętna w drodze.
  Jezus JEST PANEM❣️

  • Witek pisze:

   Ze zmienionym genomem nie należysz już do siebie. Zostałeś opatentowany.
   Tylko 1,5 minuty….

   • Witek pisze:

    Dodam jeszcze jeden bardzo ważny dokument. Szkoda słów.

    ?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1410296217645555713%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdzieckonmp.wordpress.com%2F2021%2F06%2F30%2Ffragment-z-kazania-ks-edwarda%2Fcomment-page-2%2Fcomments

  • m-gosia pisze:

   Mateczko Przenajświętsza Tobie powierzam Tadeusza i lekarza , który go będzie diagnozował .Pod Twoją obronę..

  • Sylwek pisze:

   „”Dziś zaś rano, w radio podali, że Prowincja Quebec od września wprowadza paszporty szczepionkowe, które będą przepustką = piętnowanie i dyskryminacja tych bez piętna w drodze”” – dopiero teraz to Pani odkryła po prawie 2 latach ? Gratuluję lepiej póżno niż wcale. Mówie Wam wszystko ustalone i pzwolenie z Góry jest jak sie robi co sie robi, poza tym setki lat temu opisano co ma być i kiedy to sie musi stać i tyle nic tu nie ugramy, załoze się ze każdy też już z góry wiadomo gdzie pójdize na dół na górę niektórzy do pośredniaka na jakiś czas ot tyle w temacie.

   • Maggie pisze:

    @Sylwek:
    Skąd ta uszczypliwość z imputowaniem bezmózgowia? Czy to ładnie ?
    BO ośmielę się zwrócić Pana uwagę, że co innego domniemanie czy gadanie, a co innego wprowadzanie.
    Dygresja:
    Akurat w prowincji Quebec, a dokładniej w Montrealu, były największe protesty anty masko-lockdown’owe – a teraz dyskryminacyjny reżim to u nich jako pierwszy w kraju.

 4. m-gosia pisze:

  „Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i jeśli kogoś zobaczą przy zdrowych zmysłach, to powstaną przeciw niemu, mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny”. – Św. Antoni Pustelnik.
  Jeszcze chwila i tak będzie, a może już tak jest.

  W dniu , w którym wielu zaczęło się modlić Nowenną Pompejańską za biskupów przewodniczący Episkopatu wydaje oświadczenie zachęcające do szczepień.

  Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kwestii szczepień przeciw Covid-19 | 8 lipca 2021
  Rok: 2021
  Autor: abp Stanisław Gądecki

  W kontekście licznych pytań dotyczących stanowiska Kościoła katolickiego odnośnie do kwestii szczepień przeciw Covid-19, chciałbym przypomnieć, że Kościół już wielokrotnie wypowiadał się w tej sprawie.

  „Kościół podkreślał najpierw, że wynalezienie szczepionek może być uznane ‒ z perspektywy medycyny prewencyjnej ‒ za szczególny owoc daru udzielonego człowiekowi przez Boga, któremu nie jest obojętny los człowieka i zagrożenia związane z chorobami, w tym także z chorobami zakaźnymi. […] Właśnie dzięki tej ojcowskiej dobroci Boga ‒ objawiającej się również w dostępnych szczepionkach – udało się wyeliminować wiele chorób zakaźnych, które wcześniej miały charakter letalny (tzn. prowadziły do śmierci), lub stawały się przyczyną niepełnosprawności i cierpienia człowieka” (Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczące szczepionek, 1).
  Ponadto, „życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności. Jest to odpowiedzialność, która przekracza ramy wyłącznej troski o samego siebie. Międzyludzka solidarność, motywowana ewangeliczną miłością bliźniego, przypomina – w kontekście zagrożenia pandemią i dostępnych szczepień – obowiązek troski także o drugiego człowieka, o wspólnotę ludzką. Taka postawa winna znamionować i być wnoszona przez kulturę chrześcijańską, w kręgu której żyjemy” (Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczące szczepionek, 23).

  Decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne. Zgodnie z Notą Kongregacji Nauki Wiary z 21 grudnia 2020 r. „szczepienie nie jest, co do zasady (di norma) obowiązkiem moralnym” (Kongregacja Nauki Wiary, Nota na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19, 5).

  Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół ‒ będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi ‒ wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień. Ponadto Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się. Przykład papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale wielokrotnie apelował o szczepienie się i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, jest zachętą do szczepienia się dla tych, którym jest bliskie nie tylko dobro własne, ale również dobro wspólne.

  Szczepienia nie powinny prowadzić do zaniedbania innych elementów ważnych dla ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń SARS-COV-2 oraz leczenia choroby COVID-19, w tym dbałości o higienę, odpowiedzialności w kontaktach międzyludzkich, dostępności do świadczeń ochrony zdrowia, w tym do skutecznej farmakoterapii, a także rozwijania badań podstawowych i klinicznych ukierunkowanych na lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie.

  + Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

  Warszawa, dnia 8 lipca 2021 roku

  • Maggie pisze:

   Pamiętam, co mówił św.JPII nt eksperymentowania i bawienia się w Pana Boga. Słowa te noszę również w sercu. Szczepienia a „szczepienia” … szczepionki a „szczepionki” to trzeba rozróżnić. Pomyślmy, że wśród „zaszczepionych” znajdą się też krwiodawcy .. tak że „ szerszy zasięg” się szykuje .. W Kanadzie zaś, przymierzają się do usunięcia „dyskryminacyji” gejowego towarzystwa w krwiodawstwie – i już są pozytywne zapowiedzi by już lada moment był równy dostęp dla dawców 😱.

  • Beata pisze:

   Najpierw zachęta ( gdzieniegdzie kategoryczny nakaz) do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, a teraz pozytywna opinia o preparatach szczepionkowych i zachęta do ich przyjmowania. Posłuchało i posłucha tego wiele osób, zwłaszcza starszych. Moja mama przechorowała covid i udało mi się przekonać ją, że ma już odporność i nie potrzebuje tej szczypawki. Ale jak w kościele usłyszy , że powinna się zaszczepić, to pójdzie na drugi dzień. Episkopat takim stanowiskiem bierze na siebie odpowiedzialność za nopy i ewentualne zgony. A takich nie brakuje, co podają wprost nawet oficjalne rządowe dane. I jeszcze jedno : kardynał Nycz napisał, że nie ma leków na tą chorobę i trzeba się szczepić. A to jest nieprawda, bo są chociażby amantadyna i iwermektyną. Mówią o tym lekarze ze Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Leczą skutecznie pacjentów, ale są za to nękani przez Izbę Lekarską. A dr. Bodnar jest obwiniany o działanie na szkodę pacjentów. Wyleczył setki osób, cały czas przyjmował pacjentów. Ale tacy lekarze, nie wiedzieć czemu, nie mają wsparcia u hierarchii kościelnej. A możnaby ich wspomóc i bardzo możliwe, że szybko byłoby po epidemii.

   • Maggie pisze:

    💕Beata: to co się dzieje to diabelski majstersztyk. Świat tak bardzo się zmienił, kiedyś (za komuny) KK w Polsce, kiedy nie było Internetu, korzystał z odczytywanych w kościele tzw listów pasterskich (prawdę i między wierszami każdy rozumiał) … a listy te dodawały siły, aby trwać, trzymać odpowiedni kierunek nawet przy zakneblowanych ustach.
    „Ewolucja” oraz „postęp” cichaczem się wkradają i mydlą rzeczywisty podkład obrazu ☹️.
    Filmik, (patrz wyżej) @Witek, bo myślę, że warto aby każdy poznał, tą wiadomość z ‼️2013 roku. Starałam się go skopiować i porozsyłać, ale niestety to nie udaje się – możliwe, że już zablokowany i stąd też taki niewyraźny odbiór.. etc.
    Teraz tj za wczasu, kiedy jeszcze nie dotarła do mamy ta „zachęta”, daj jej posłuchać co ten pan mówi.
    Myślę, że hierarchowie słuchają tego co „naukowo media głoszą”, nie znając czego innego, a jeśli coś dociera .. to towarzysząca interpretacja nadaje temu miano ciemnoty konowałów. Smutne 😔 ale nie wolno się załamywać❣️
    Ocean modlitwy to mało … ale trwajmy w niej sercem i bez pretensji do Pana Boga …

    • Maggie pisze:

     Rząd Justina Trudeau ma już opracowanA ustawę C-36, ktora pozwoliłaby na oskarżenie i proces, jeśli osoba 😳 obawia się! ,że inna osoba …. popełni przestępstwo „motywowane uprzedzeniami lub nienawiścią ze względu na rasę, pochodzenie narodowe lub etniczne, język, kolor skóry, wyznanie, płeć, wiek, niepełnosprawność psychiczna lub fizyczną, orientację seksualną, tożsamość lub ekspresję plciową lub … podobny czynnik”. Osoba obawiająca się … może zachować ANONIMOWOŚĆ. Sąd zaś może ⁉️😳 jej przyznać .,, zadośćuczynienie 😳 w wysokości 20 tysięcy dolarów ..😳
     Chyba maska się przyda aby wyraz twarzy nie był widoczny … bo ktoś ruszy z oskarżeniem do prokuratora …

     P.S.
     Dodam, że temu kto oskarża zazwyczaj policja wierzy … Znam falszywe oskarżenie z autopsji, bo kiedy przepędziłam brudzącego na ganku kota, który wiał tam gdzie pieprz rośnie, to dobę później miałam wizytę policji. Następnego dnia byłam oskarżona o 😳🤕🔨zamiar otrucia. Policja (zamiast łapać bandytów) czekała na mnie 2h‼️ aż wrócę z pracy, a kiedy ktoś tłumaczył, że aby otruć trzeba nakarmić, a nie gnać, to policjant sięgał do kabury… aby mego świadka „uspokoić”. Gdyby wtedy ta ustawa „o możliwości przestępstwa” pracowała … to bym mogła skończyć jako kryminalistka, ale nie dałabym złamanego centa (oskarżycielka prawdopodobnie wykorzystałaby atut tj dodatkowe kłamstwo/„argument”, bo „zagrałaby czarną kartę” , mając kolorowego męża – choć ja nie jestem rasistką i mam na to dowody, choćby ten, że zdjęłam z siebie kamizelkę i okryłam zmarzniętą, kolorową ciężarną, gdy wysiadło ogrzewanie w nieistniejącej już fabryce, w której pracowałam).

    • Chris pisze:

     Byl taki film całkiem niedawno (2002 :-)), w którym to zostało wszystko ładnie przedstawione, tzw myslozbrodnia, polecam „Raport mniejszości” bądź klasykę Orwella „1984”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s