Zaproszenie na sierpniową pielgrzymkę do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorje + Dubrovnik
18.08-26.08.2021

W dniu 16 kwietnia, we wspomnienie świętej Marii Bernadetty Soubirous mam radość poinformować Was, że w dniach 18-26 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie, podczas której zawitamy do chorwackiego Lourdes – do Vepric

Odwiedzimy Surmanci, Tihaljinę,, Mostar i Dubrownik (program przewiduje nie tylko spacer po Stradum – najbardziej znanej ulicy miasta, lecz również rejs statkiem po Adriatyku)

Termin: 18.08-26.08.2021

Koszt: 650 zł + 200 euro
DZIEŃ 1:
Trasa I:Biała Podl. 4.30, Międzyrzec Podl.5.00, Siedlce 6:00, Zakręt 7:00, Warszawa 7:30 Dw. Zach, Mszczonów 8:00, Piotrków Tryb. 10:00, Częstochowa 11:30.

Trasa II: Chełm 4:00, Lublin 5:30, Puławy 6:30, Zwoleń 7:00, Radom 8:00, Piotrków Tryb. 10:00, Częstochowa 11:30  Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Chorwację na terytorium Bośni i Hercegowiny, gdzie znajduje się miejsce objawień Matki Bożej w MEDJUGORIE
2 DZIEŃ:
Śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Matki Bożej

Obiadokolacja, uczestnictwo w modlitwie różańcowej Mszy św.,  modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała w parafialnym kościele św. Jakuba w Medjugorie
DZIEŃ 3-6:  śniadanie – każdego dnia udział w bloku nabożeństw wieczornych, Adoracji Najświętszego Sakramentu. Droga  Krzyżowa na GÓRZE KRIŻEVAC;
Modlitwy na GÓRZE OBJAWIEŃ – PODBRDO,
Spotkanie w OAZIE CENACOLO–WIECZERNIKU z młodzieżą ze Wspólnoty Cenacolo, którzy opowiadają jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów.

Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw poświęcone zawierzeniu swojego życia Matce Bożej.
Spotkanie w zamku z Patrickiem i Nancy byłymi kanadyjskimi multimilionerami. W miarę możliwości spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą; ewentualnie z zakonnikami  pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju.
Wyjazd nad Wodospady znajdujące się w pobliżu Medjugorie.  Wyjazd do  TIHALINY – udział we Mszy św.
Wyjazd do SURMANCI, gdzie znajduje się ikona Jezusa Miłosiernego.
Wyjazd do zabytkowego MOSTARU– miasta znajdującego się na liście UNESCO, gdzie główną atrakcją a jest Stary Most – kamienny most przewieszony nad rzeką Neretwą wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zakup regionalnych  pamiątek. 
DZIEŃ 7: Śniadanie.  Przejazd do urokliwego , zabytkowego,znajdującego się również na liście   św UNESCO miasta DUBROWNIK – Stare Miasto w Dubrowniku to najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Spacer po Stradum – najbardziej znanej ulicy miasta, gdzie znajdują się  liczne atrakcje turystyczne i zabytki, oraz piękne kościoły i katedry. Rejs statkiem po Adriatyku (panorama Dubrownika). Msza św w Dubrowniku lub powrót do Medjugorie na blok nabożeństw wieczornych.
8 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Suchy prowiant na drogę.
9 DZIEŃ – 26.08.2021 ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ –MSZA ŚW NA JASNEJ GÓRZE
Udział we Mszy św. dziękczynnej za dar pielgrzymowania.

Więcej szczegółów na maila lub: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Zaproszenie na sierpniową pielgrzymkę do Medjugorie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. iwonakocken pisze:

  Szczęść Boże. Chciałabym dopytać, czy w koszt pielgrzymki jest już wliczony koszt testów na covid, a jeśli nie to w jaki sposob i kiedy należy go wykonać? Pozdrawiam serdecznie Iwona Kocken

  sob., 15 maj 2021, 09:24 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „Pielgrzymka do Medjugorje + Dubrovnik > 18.08-26.08.2021 W dniu 16 kwietnia, we wspomnienie świętej Marii > Bernadetty Soubirous mam radość poinformować Was, że w dniach 18-26 > sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie, podczas której zawitamy do > chorw” >

  • Krzysztof pisze:

   Po co testy? Przecież wówczas nie wiadomo kto pojedzie, bo te testy to ruletka.

   Zdaję się, że przejazdy tranzytowe tego ni wymagają.

 3. Maggie pisze:

  Ta piosenka o Matce Bożej chyba pasuje do tej pielgrzymki oraz również do ks.Dominika, który dla Maryji porzucił mistrzostwo walk wschodnich.

  • Katarzyna pisze:

   Nawrócenie ma to do siebie, że dla Miłości „nie z tego Świata”, porzuca się rzeczy tego świata por. Edyta Stein i katedra fenomenologi pod okiem oraz kierownictwem Husserla. Prekursorka. Kobieta naukowiec, skupiająca w swojej biografii, ówczesne objawienie geniuszu nauk humanistycznych a… ostatecznie wybiera drogi Pana. Są to przewrotki w Bożym stylu. On uwielbia takie „psikusy”. Z rodzimych losów i drzew różowych …, w ten sposób poprowadził Ludmiłę Krakowiecką. Ona „przed” spotkanirm to filozof, prawnik, historyk medycyny, a po Bożej „obróbce”, mistyczka. Wyrażnie zarysowana Boża kreska. Z mężczyzn tak ulepił na nowo: Świętego Paweła, Świętego Augustyna czy Bartolo Longo. On wie najlepiej. Wie lepiej od nas, o Nas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s