Ks. prof. Tadeusz Guz o parafii, którą omija covid!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Ks. prof. Tadeusz Guz o parafii, którą omija covid!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Beata pisze:

  https://www.czasopismomichael.pl/archiwa/item/znak-krzyza-zabija-zarazki-i-zmienia-wlasciwosci-wody-i-potraw
  Znak Krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości wody i potrawZnak Krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości wody i potraw

  • Katarzyna pisze:

   +++ Dodam jeszcze, że należy go czynić trzykrotnie. Na upamiętnienie Trójcy Przenajświętszej. Potęgi takiej modlitwy, nie jest w stanie pokonać nic i nikt.

 3. Longin pisze:

  Niby takie proste, a jednak ten przykład pokazuje po pierwsze jaka jest różnica pomiędzy wiarą prawdziwą, a wiarą „po swojemu”.
  Po drugie zwykłe moralizatorstwo, czy nawet rozumienie ważnych kwestii duchowych czy doktryny wiary nie wystarczy – trzeba działać zgodnie z nimi, co dobitnie pokazuje postawa tego proboszcza oraz jego parafian.
  A po trzecie widać tu jak w soczewce obraz z przypowieści o Dobrym Pasterzu z Ewangelii św.Jana (J 10,11-18) w kwestii różnicy pomiędzy dobrym pasterzem, a najemnikiem.

  • Witek pisze:

   Czy pamiętacie NP wynagradzającą za wstawiennictwem św Andrzeja Boboli, którą odmawialiśmy od 02.02-27.03.3021?

   Właśnie teraz podczas Nowenny do św Andrzeja w Sanktuarium MB w Skępem odprawianych jest 9 MŚ w tych intencjach oraz w intencji (tak tak kochani) wszystkich osób które brały udział, odmawiały Różaniec o Boże Błogosławieństwo dla Was Kochani.

   Jest to takie dziękczynienie – kto dziękuje ten otrzymuje.

   Msze zostały zamówione przez Longina i przeze mnie.

   Miałem tego nie pisać, ponieważ maj jest w tym roku miesiącem udania się na pustynie w ciszę, ale zostałem o to poproszony.

   Odnośnie wypowiedzi ks. Guza to mi się przypomniała taka parafia w Polsce podczas drugiej wojny światowej (miejscowość Garnek) gdzie Proboszcz z wiernymi odmawiał Różaniec przed Najświętszym Sakramentem i nikt nie zginął a nawet Niemcy nigdy nie wjechali do tej parafii.

   Wiedzieć i nie stosować to grzech, wiedzieć i udawać, że się nie wie to brak wiary, brak wiary to brak miłości, brak miłości (patrz dzisiejsza Ewangelia) – to nie zostaniesz wysłuchany przez Boga bo Go nie KOCHASZ ( nagranie ks Dominika z Krosna też do odsłuchania)

   Idzie na pustynie, w ciszę, codziennie chociaż 15 minut w ciszy serca aby spotkać w nim Boga który Cię Kocha Miłością niepojętą

   Jeżeli kogokolwiek obraziłem moimi wcześniejszymi wypowiedziami to z głębi serca proszę o wybaczenie i przepraszam.

   Zostańcie z Bogiem Błogosławionej Niedzieli

   • Bernadeta pisze:

    Wzruszyłam się.
    Dziękuję, za cud największy, Eucharystię.🙏
    +++

   • m-gosia pisze:

    Witek i Longin niech Wam Pan Bóg błogosławi.

   • Ada pisze:

    Byłam już dawno u swojego proboszcza z tym świadectwem. Prosiłam by codziennie był już różaniec. Ale odpowiedział mi że to za długo i że on nie ma sił 😔😔😔

    • Katarzyna pisze:

     Same załóżcie Różę albo Wieczernik Modlitewny czy też omawiane przez Księdza Skwarczyńskiego, Arki Ocalenia końca czasów. Taki jak gdyby domowy Kościół. Wymieniajcie się tajemnicami. I w prosty sposób, macie żywy różaniec.

   • beatkaa pisze:

    Bóg zapłać za taką wiadomość. Cieszy mnie to, że za mnie, a także za innych będzie Msza św.

   • HalinaAnna pisze:

    Deo gratias za Eucharystię.

  • Bogusia pisze:

   +++

  • Maggie pisze:

   Czyż ? nie nasuwa się tu synteza zdarzeń: bo jakie to podobne do owoców odmawiania Różańca w miejscowości Garnek w czasie IIWŚ – nikt nie zginął . WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ wyrażana czynną/wspólną (!) modlitwą i jej moc kiedy prawdziwa i wielkości/ogromu ziarnka gorczycy.

 4. Małgorzata pisze:

  13 maja 2021 roku przypada 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II. W tym dniu w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdrój będzie Msza święta dziękczynna za cudowne ocalenie naszego Wielkiego Rodaka od śmierci.
  Uroczystości ( która rozpocznie się o godzinie 17.00) będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki.
  Transmisja Mszy świętej i koncertu zespołu
  ” Genezaret” ( koncert o 20.00) będzie na portalu Niedziela.pl.

 5. AnnaSawa pisze:

  Do powyższego filmu – AMEN !

 6. Bogusia pisze:

  +++

 7. Magda pisze:

  Szczęść Boże …dobrze ,że są podawane takie świadectwa ,które ludzi napawają wiarą i optymizmem …to jest w tym trudnym dla Świata okresie bardzo potrzebne ludziom w umocnieniu wiary i psychiki ,niech Matka Boża otacza opieką a Duch Święty niech zsyła natchnienie do dalszej pracy .Błogosławieństwa Bożego 🙏

 8. neta pisze:

  Ks. prof. Stanisław KOCZWARA: Zakończyć bluźniercze udzielanie Komunii Świętej na rękę!

 9. Maggie pisze:

  Ks.S.Kostrzewa: Co trzeba wiedzieć przy konającym.

 10. Damian1 pisze:

  Miejmy nadzieję, że ruszy ta fala… choć na nasze egoistyczne społeczeństwo to średnio bym liczył, ale kto wie (Mądrość Syracha 11, 6)…, w Norymberdze, już rozpoczął się proces (oczywiście w ciszy medialnej)-postępowanie sądowe o zbrodnie przeciwko ludzkości przeciwko CDC, WHO i Grupie Davos .
  (https://conteago112.wixsite.com/website/post/norimberga-2021-e-in-atto-art-147-grave-violazione-della-convenzione)

  Poniżej Informacja z Florydy (USA)
  4 maja 2021
  WIELKIE ŚWIĘTO NA FLORYDZIE DZISIAJ !!!

  ZWYCIĘSTWO LOGIKI I PRAWDY NAD COVIDEM I KŁAMSTWEM !!!

  Mówiło się o tym od dawna i w oparciu o własne decyzje i również za przyzwoleniem władz stanowych praktykowaliśmy normalne życie od dłuższego czasu ale dzisiaj wszystkie te decyzje uprawomocniono, uregulowano oficjalnie i prawnie. A więc Floryda dzisiaj otrzymała piękny prezent od rządu stanowego, od gubernatora Rona DeSantis: absolutny, całkowity koniec wszystkich, jakichkolwiek ograniczeń, zakazów, nakazów czy zmian związanych z „pandemia” na Floydzie. W dokumentach dzisiaj podpisanych są KARY dla tych, którzy będą kontynuować nie uzasadnioną naukowo covidową presję i nieuzasadnioną i nie popartą rzetelnymi faktami pandemiczną narrację na Florydzie. To dlatego w ciągu ostatnich miesięcy przeniosło się na Florydę z północnych stanów i zza granic USA ponad 500 tys osób – na stałe. Ci ludzie widzą, że tu jest normalne życie i przyszłość wolna od absurdów pandemicznych.
  Wolność, zdrowie i logiczne myślenie zwyciężyły medialne wirusy. W tym dokumencie, który dzisiaj podpisał gubernator są przewidziane kary pieniężne dla… tych co chcą komplikować życie normalnym ludziom. Tak tak, dobrze czytacie – kary nie są dla tych, którzy nie noszą masek, kary są dla tych którzy bez naukowego uzasadnienia nakazują je nosić.
  Według dokumentu podpisanego dzisiaj, NIE wolno na Florydzie zmuszać do noszenia masek, NIE wolno uzależniać pracy, nauki czy podroży od poddania się eksperymentowi medycznemu w strzykawce, NIE wolno wymuszać na ludziach testów, NIE wolno wprowadzać paszportów szczepionkowych. NIE istnieje taka jednostka chorobowa jak covid pozytywny i bezobjawowy. Kary dla covidiotów na Florydzie od dziś są bardzo wysokie.
  Tutaj NIE wolno dyskryminować ludzi za to, że myślą i nie poddają się praniu mózgu przez polityków federalnych i skorumpowanych dziennikarzy. NIE wolno wywierać żadnej presji na ludziach, którzy nie chcą robić z siebie laboratoryjnych szczurów doświadczalnych i przyjmować eksperymentalnych toksycznych preparatów. To koniec tego draństwa! Jesteśmy wolni od głupoty i „covida”
  Jakiekolwiek przyszłe próby ograniczeń będą musiały być bardzo dokładnie udokumentowane, uzasadnione i oparte na ściśle naukowych dowodach a póki co takich nie ma. Brak wyizolowanego wirusa Covid-19, bo on nie istnieje, nie ma żadnych naukowych dowodów na to, są tylko niewiarygodne testy. Media straszą czymś czego nie ma. Są tylko koronawirusy, ale one są od bardzo wielu lat, zawsze były, tak jak inne. Nie ma pandemii, nigdy nie istniała.
  Nie ma szczepionek na covid – są tylko eksperymentalne preparaty medyczne. Szczepionki na covid nie istnieją. Słowo SZCZEPIONKA jest ogromną manipulacją i wprowadzaniem wystraszonych ludzi w błąd. To słowo jest nadużywane celowo w celu manipulacji przez polityków, przez dziennikarzy i przez skorumpowanych ludzi noszących białe fartuchy, bo trudno ich nazwać prawdziwymi lekarzami i pielęgniarkami – dla nich liczą się dochody a nie zdrowie pacjentów. Ci prawdziwi lekarze i pielęgniarki są prześladowani. Firmy farmaceutyczne i rządy nie mogą nazwać w swoich dokumentach prawnych tych eksperymentalnych preparatów szczepionkami, ponieważ nie spełniają wymogów ustalonych dla szczepionek, nie mieszczą się w naukowej przyjętej oficjalnie definicji szczepionek. Oni używają to słowo „szczepionka” nielegalnie, w mediach, w reklamach tych eksperymentalnych preparatów.
  We wszystkich ulotkach używają słowa eksperymentalny preparat medyczny, w ustawach covidowych, rozporządzeniach, innych dokumentach rządowych również używają słowa eksperymentalny preparat medyczny. Dlaczego? BO TO JEST EKSPERYMENTALNY PREPARAT MEDYCZNY. Bo to nie jest szczepionka.
  Gdyby ktoś Wam zaproponował EKSPERYMENTALNY OLEJ DO SILNIKA Waszego samochodu, obarczony sporym ryzykiem, że auto się popsuje albo silnik całkowicie zniszczy po jego użyciu to założę się, że niewielu by się zdecydowało na tę nowość na rynku motoryzacyjnym ale w przypadku naszego zdrowia, które podobno jest BEZCENNE jesteście gotowi ustawiać się w kolejkach po truciznę, utratę zdrowia i śmierć w strzykawce. Tylko dlatego, że politycy chcą zarobić na naszej ufności, naiwności, zagubieniu i zniewolić i odebrać prawa wolnego człowieka. Przecież to jest depopulacja i ludobójstwo. Oni wszyscy będą kiedyś osądzeni ale nie jestem pewna czy wszyscy doczekamy tej chwili, bo eliminujecie się sami z grona zdrowych i żywych, na własne życzenie. To jest bardzo smutne.
  Postarajcie się odpowiedzieć szczerze, sami przed sobą, na poniższe pytania – może to pomoże w podjęciu właściwej decyzji:
  Czy szczepionka likwiduje maski? NIE
  Czy szczepionka likwiduje dystans? NIE
  Czy szczepionka wyeliminuje testy? NIE
  Czy szczepienia likwiduje zakażenia? NIE
  Czy „szczepionka” jest szczepionką? NIE
  (to jest eksperymentalny preparat medyczny)
  Czy „szczepionka” została dopuszczona do powszechnego użycia? NIE
  ( została dopuszczona warunkowo na 1 rok i nie jest ważne, że warunków nie spełnia )
  Czy „szczepionka” uodparnia na zachorowanie na C19? NIE
  Czy badano ją na osobach z chorobami towarzyszącymi? NIE
  Czy znane są reakcje między „szczepionką” a innymi lekami? NIE
  Czy w pełni zakończono prace nad badaniem tej „szczepionki” NIE (ich producenci piszą o tym otwarcie w ulotkach)
  Czy masz pewność, że nie umrzesz po jej przyjęciu? NIE
  Czy masz pewność, że za rok lub dwa lub trzy nie pojawią się efekty uboczne jej przyjęcia? NIE
  Czy masz 100% pewności, że „szczepionka” nie spowoduje zmian genetycznych w twoim organizmie? NIE
  Czy ktoś, jakakolwiek instytucja, Ministerstwo Zdrowia, Minister Zdrowia, ktokolwiek ponosi odpowiedzialność w przypadku powikłań i zgonów? NIE
  Czy jeśli umrzesz po przyjęciu „szczepionki” twoi bliscy i podopieczni dostaną odszkodowanie? NIE
  Czy wiesz, że Twoi bliscy nie otrzymają ani grosza z Twojej polisy ubezpieczeniowej na życie po Twojej śmierci, bo dobrowolnie poddałeś się eksperymentowi medycznemu i on może bezpośrednio lub pośrednio przyczynić się do Twojej przyszłej śmierci – i to staje się prawną podstawą do odmowy wypłaty polisy? NIE (więc jeśli się zaszczepiłeś przestań płacić składki albo wykup polisę za mniej póki żyjesz, bo ona i tak nie będzie miała żadnej wartości po Twojej śmierci, ale ubezpieczyciel Ci tego nie powie)…

  • Katarzyna pisze:

   Człowiek koroną Stworzenia! Cudowne są momenty w dziejach ludzkości, kied test na myślenie, zdajemy pozytywnie. Podczas ponad rocznej „działalności przemysłu pandemicznego”, zakrojonego na globalną skalę, człowiek konsekwentnie i wytrwale rejterował od rozumu. A takie ucieczki, zawsze kończą się tragicznie. Nie powtarzajmy starych błędów w nowych kostiumach i autorskiej scenografii. Błądzenie jest błądzeniem, niezależnie od ducha czasów. Kosztuje…? Metaforycznie rzecz ujmując bycie i czas. A katolików kosztuje „to”, czym interesują się najbardziej: duszę i życie wieczne. Godzina śmierci jest zapisana w Bożych annałach. Data jest niezmazywalna. Nie warto jej samoczynnie przyspieszać. Wręcz nie można. Jest to przecież naruszenie daru, jakim jest Życie.
   Brawo Floryda! Wiwat człowieczeństwo!

 11. Ufająca Bogu pisze:

  Nie było mnie tu od wielu miesięcy (powody prywatne), choć w miarę regularnie zaglądam, czytam i modlę się z wszystkimi i za wszystkich. Przepiękne świadectwo. Mnie bardzo bolą te obostrzenia w kościołach i brak święconej wody. Oby więcej parafii dawało taki przykład.
  Od wielu miesięcy mam dylemat, czy się szczepić, czy nie. Rozważam to w moim sercu, modlę się, ale czuję się zagubiona w tej decyzji. Ktoś z Państwa jakąś dawką (bezpieczną?) się zaszczepił? Ciągle mam niepokój związany ze szczepionkami, nie czuję, żeby były dobre.
  Brakuje mi w mojej parafii takiej postawy, jak ta przytaczana.

  • Beata pisze:

   Mogę powiedzieć za siebie, że zrobię wszystko co możliwe, aby nie zaszczepić siebie ani tym bardziej naszych dzieci. Już same naciski na przyjęcie tego preparatu , dają do myślenia, że to chyba nie do końca o nasze zdrowie tu chodzi. To jest temat rzeka, ale skoro szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, a do tego jest nie w pełni sprawdzona, wątpliwa etycznie, może powodować ciężkie powikłania, to po co ją przyjmować? Dla zysku koncernów farmaceutycznych? Jest wielu lekarzy, wirusologów, farmaceutów, którzy apelują o natychmiastowe zaprzestanie takich masowych szczepień. Bo wirus jest na prawdę groźny tylko dla niewielkiego odsetka ludzi. Zresztą, gdyby chore osoby nie były zamykane w domach na kwarantannach, tylko osłuchane i leczone od razu ( tak jak to robi np. dr. Bodnar w Przemyślu), to mielibyśmy duuużo mniej powikłań i śmierci. Moim zdaniem, wmawianie, że szczepionka pozwoli nam powrócić do normalności, jest zwykłym mydleniem oczu. Już mówi się bowiem o kolejnych dawkach, nawet trzech każdego roku! Nie wchodzę w to, niech nas Bóg broni przed tym szaleństwem. Tylko w Nim poprzez Niepokalane Serce Maryi, jest nasze ocalenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s