Opcja Maryi – Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji

4 maja będzie miała premierę książka  Carrie Gress „Opcja Maryi”

Współczesny świat jest przepełniony chaosem i strachem. Wokół nas trwa zaciekła wojna między dobrem a złem. W naszych sercach rodzą się pytania: Gdzie szukać ratunku? Kto wskaże nam drogę w czasach ciemności?

Carrie Gress proponuje czytelnikom podjęcie opcji Maryi, czyli katolicyzmu opartego na głębokiej relacji z Matką Bożą. Autorka pokazuje historię ludzkości w perspektywie cudownych interwencji Maryi, takich jak bitwa pod Lepanto czy objawienia w Fatimie, zwracając uwagę na niezawodną pomoc Matki Chrystusa. Tylko oparcie się na Maryi może uratować nasze serca.

CARRIE GRESS jest doktorem filozofii na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, redaktorką internetowego magazynu dla kobiet „Theology of Home” i autorką wielu książek. Często występuje w telewizji Fox, BBC i EWTN. Jej prace zostały przetłumaczone na dziewięć języków.

Kim jest Maryja? Prawem Boga, a równocześnie Jego darem. Ta wola Boża kryje w sobie tajemnicę miłości, gdyż Maryja jest po Chrystusie najwspanialszym z darów łaski Bożej. To konkretna synteza mariologiczna. Książka Carrie Gress niezwykle trafnie dopełnia ją podjęciem opcji Maryi. Pierwszej miłości świata. Pewnej przewodniczki dla pragnących uniknąć błędu.
Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz

Kardynał Newman pisał jeszcze w XIX wieku, że narody, które nie uznają kultu Maryi, z czasem przestają czcić Jej Boskiego Syna i rezygnują z wiary na rzecz zwykłego humanizmu. W tym sensie kult Matki Bożej stoi na straży wiary katolickiej. Dzisiaj zwykły humanizm nie jest w stanie wyprowadzić nas z zamętu, w jakim pogrążył się świat. Aby ocalić wiarę, musimy udać się do szkoły Maryi.
Wojciech Surówka OP, duszpasterz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

59 odpowiedzi na „Opcja Maryi – Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  3 maja Jasna Góra światowym centrum modlitw o ustanie pandemii

  3 maja katolicy na całym świecie łączyć się będą z sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, modląc się o ustanie pandemii – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Dykasterii tej Ojciec Święty powierzył koordynację maratonu modlitewnego pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”, który będzie transmitowany na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00 (czasu rzymskiego).

  Modlitwę zainauguruje papież 1 maja z bazyliki watykańskiej w połączeniu z sanktuarium Matki Bożej w Walsingham (Anglia).

  2 maja modlitwa ta będzie transmitowana z sanktuarium Jezusa Zbawiciela i Matki Bożej w Nigerii;
  3 maja z Jasnej Góry;
  4-go z bazyliki Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie;

  LISTA NA CAŁY MIESIĄC:
  https://www.ekai.pl/3-maja-jasna-gora-swiatowym-centrum-modlitw-o-ustanie-pandemii/

 3. duszyczka pisze:

  Człowiek duchowy, jest wolny od lęku (ks. prof. Tadeusz Guz)

  Ładnie ktoś napisał pod tym filmem, że człowiek duchowy widzi dalej niż ludzkie oczy.

 4. Beata pisze:

  Kochani, dziękuję wszystkim za modlitwy w intencji syna oraz za wszystkie rady i wskazówki. Syn przystąpił do spowiedzi i był po niej taki spokojny, miałam wrażenie, że ważnie przyjął ten sakrament. Przyjął także bierzmowanie. Była to skromna, ale piękna uroczystość, niestety z Komunią Świętą na rękę. Jednak syn zaczyna już mówić, że….nie będzie chodził do kościoła. Zamierzamy postawić sprawę jasno : chodzisz i koniec. Bo rozmowy po dobroci na syna zwyczajnie nie działają. Musimy zabrać laptop, odciąć kieszonkowe albo coś w tym stylu, to wtedy dopiero pójdzie. W ogłoszeniach jednak usłyszy, że są limity i można korzystać z dyspensy, u nas zawsze to przypominają. Urodziłam syna w bardzo dojrzałym wieku, jest dzieckiem wymodlonym za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Teraz mocno czuję, by przez modlitwę i pokutę prosić, by tak na prawdę syn narodził się dla Boga. Mamy takie trudne czasy, diabeł szaleje, by zniszczyć duchowość dzieci i młodzieży. Ale w Bogu i Maryi jest nasza nadzieja.

  • eska pisze:

   Ufff… Dobrze, że syn przystąpił do bierzmowania 🙂 To jest sakrament związany z głębszym otwarciem się na Ducha Świętego, więc teraz warto się właśnie do Niego modlić, aby prowadził syna dalej. No i do patrona od bierzmowania – mam nadzieję, że syn wybrał jakiegoś naprawdę skutecznego wstawiennika!
   Mam mieszane uczucia co do stosowania przymusu chodzenia do kościoła, bo to nieraz wywołuje jeszcze większy bunt… Trudne mamy czasy i trudne decyzje. Mam nadzieję, że rozeznacie wolę Bożą, jak prowadzić syna.
   +++ o to, aby syn z własnej woli pozostał przy Kościele i sakramentach.
   .
   +++ we wszystkich tu zgłaszanych intencjach

  • Paweł pisze:

   Modliłem się w tych intencjach (poniedziałek-wtorek-środa), bo przecież Bierzmowanie przyjmuje się tylko raz w życiu [no więc – że tak powiem – TYLKO ten jeden jedyny RAZ robi się DOBRE lub ZŁE – można by rzec – „pierwsze wrażenie” na… Duchu Świętym], a we wtorek zmarł akurat TEN Biskup, który to mnie udzielił Bierzmowania 30 lat temu… Pojutrze zaś (w święto św. Józefa – pod imieniem którego to TEN Biskup mnie bierzmował) będzie jego pogrzeb… {Wygląda – wobec tego – na to, że Niebo nie jest wcale a wcale obojętne na TEGO TYPU problemy! Bo to był jakby pewnego rodzaju znak „STAMTĄD” (przynajmniej dla mnie)…}

   • eska pisze:

    Moje bierzmowanie nie było najlepsze, ale Duch Święty chyba sobie ze mną jakoś poradził 😉 Więc dla innych nienajlepiej dysponowanych też jest nadzieja 😉

  • duszyczka pisze:

   Beatko, cieszę się, że tak pozytywnie rozwiązała się sprawa z synem i Panu Bogu za to Chwała. Nie wiem tylko, czy taki rygor przyniesie oczekiwane efekty, bo wiesz Pan Bóg nas nie zmusza, nie stawia pod ścianą, ale czeka, cierpliwie czeka. Dał nam rozum i wolną wolę. Z drugiej jednak strony sama jestem matką chłopca, który za chwilę będzie miał 18 lat i boję się, że ta pełnoletniość może zagasić w nim wiarę, bo widzę co się dzieje wokół, jaka jest obecna młodzież. Dużo z nim rozmawiam, tłumaczę, ale zrywów wiary nie ma. Św. Monika bodajże 35 lat modliła się o nawrócenie syna-św. Augusta i nie tylko się nawrócił, ale został Doktorem Kościoła. Musimy cały czas Beatko czuwać, modlić się za nasze dzieci, dużo błogosławić, zawierzać Maryi, bo ona jest Bramą do Nieba dla nas.. Kiedyś ks. Dominik powiedział żeby nasze dziecko złożyć w łonie Matki Bożej na 9 miesięcy, aby ona je na nowo narodziła i ja tak zrobiłam parę lat temu w dzień Ofiarowania 2 lutego. Również od paru lat należymy z mężem do różańca rodziców, do czego Cię gorąco namawiam. Ciężko jest patrzeć wierzącej mamie na obojętność wiary dziecka, ale na pewno, gdy będziemy plątać palny szatana przez naszą wytrwałą modlitwę, to przyjdzie taki czas, o który prosiliśmy. Także błogosławię każdego dnia syna przed snem, przed wyjściem z domu i on mnie, to jest bardzo ważne.

   • E. pisze:

    Kochani, rodzice sa wezwani do modlitwy za swoje dziecko zawsze, czy jest ono wierzacw czy nie. Owoce tej modlitwy nie musza byc im znane. Dziecko, jako czlowiek ma wolna wole, dana mu od samego Stworcy, wiec za kogo uwaza sie rodzic, chcacy zmuszac dziecko do wiary. Pan Bog dajac nam wolna wole, na pewno liczyl sie z tym, ze mozemy powiedziec mu nie.

    Druga rzecz, czasem dziecko sie nie nawraca , bo Bog ma w tym inny plan. Wg Alana Amesa, Pan Bog wie kiedy dany czlowiek sie nawroci, a modlitwa rodzicow moze byc przeznaczona za nawrocenie innych ludzi czy dzieci, o ktorych nawrocenie nikt sie nie modli. Takze wg mnie prosze byc spokojnym, nie ufac swoim oczom, ale Bogu i temu, ze syn jest w bajlepszych – Bozych rekach.

    Niech Pan Bog blogoslawi

  • xcvb pisze:

   ten przymus chodzenia do kosciola zwlaszcza wobec nastolatka moze sie zle skonczyc. to jest wiek gdzie dzieciak szuka pretekstu by sie buntowac i wy ten pretekst dajecie . do tego jesccze presja ze strony rowiesnikow. Ja to bym powiedzial pol zartem pol serio, ze skoro chlopak nie obchodzi niedzieli jako dnia swietego to powinien sie oddac jakies pracy zarobkowej i ze kieszkonkowe nie beda mu potrzebne. Ogolnie nie oszukujmy sie 95 procent mlodych ludzi do 40 roku zycia trzyma sie z dala od KK. to sa fakty. a nawet Ci rzekomo pobozni nalezacy do wspolnot sa bardziej dla towarzystwa niz dla Boga.

   • Paweł pisze:

    Oj, to chyba prawda… {Wydaje mi się też np., że (wzbudzająca kontrowersje) „Deklaracja o WOLNOŚCI religijnej” była de facto NAJWAŻNIEJSZYM dokumentem Soboru Watykańskiego II [choć oficjalnie za najważniejszy/podstawowy jego dokument uważa się Konstytucję dogmatyczną o KOŚCIELE „Lumen gentium” (można by wszakże tutaj zapytać: dlaczego nie mówi jej tytuł ‚o Kościele ŚWIĘTYM’ albo ‚o Kościele CHRYSTUSOWYM’ – jak nauczał dogmatycznie Sobór Watykański I? – to dla mnie jest samo w sobie podejrzane… i dowodzi raczej nieobecności Ducha Świętego na sali obrad!); ale nawet sam – nieodżałowanej pamięci – kardynał… Karol Wojtyła w swoim „Wstępie ogólnym” (zamieszczonym w wydaniu: „Sobór Watykański II – Konstytucje, Dekrety, Deklaracje”, Pallottinum, wyd. III, z tegoż kardynała IMPRIMATUR nr 3626/67 z dnia 5 X 1967) na str. 21 określił tę „Deklarację o WOLNOŚCI religijnej” jako ‚swego rodzaju PRAEAMBULUM do Konstytucji dogmatycznej o Kościele’!].
    Mogę dodać jeszcze i to, że – jak wiadomo – śp. arcybiskup Marcel Lefebvre odmówił podpisania powyższej „Deklaracji o WOLNOŚCI religijnej”; podpisał zaś za to Konstytucję o Liturgii świętej „Sacrosanctum Concilium”. Szczerze mówiąc jednak: ja (z moją obecną wiedzą) postąpiłbym tu akurat odwrotnie, gdyż dostrzegam mimo wszystko pewien sens „zdeklarowania” na nowo kościelnej doktryny o WOLNOŚCI religijnej – wobec dawnych, wszak cokolwiek niejednoznacznie a „absolutystycznie” brzmiących dokumentów, takich jak encyklika „Mirari vos” Grzegorza XVI czy „Quanta cura” z „Syllabusem” bł. Piusa IX; natomiast nie dostrzegam kompletnie ŻADNEGO sensu w TAKIM „reformowaniu” Liturgii, jakie miało wynikać – niby – z tejże soborowej Konstytucji „Sacrosanctum Concilium”, gdyż – na Boga! – aż po dziś dzień chyba NIKT: ani papież, ani Kuria Rzymska, ani kompetentni teologowie – nie mają żadnego, autentycznie klarownego pojęcia, JAKIEJ to DOKŁADNIE Liturgii życzył sobie Sobór Watykański II!}

   • Beata pisze:

    Zgadzam się z tym przymusem. Mamy jeszcze młodszą o 3 lata córkę, z którą nie ma takich problemów. Jednak ona już pyta dlaczego brat nie chodzi do kościoła i czy ona by też mogła przestać ? Syn po rozmowie z nami zgodził się, że raz w tygodniu w niedzielę, weźmie udział we Mszy Świętej. Wytłumaczyliśmy , że nam chodzi o jego zbawienie i że 1 godzina w tygodniu dla Boga, to przecież nie jest jakieś wygórowane wymaganie. Nie wprowadziliśmy kar, jedynie pewien przywilej. Jest to trochę coś za coś. Ale w ten sposób syn przynaniej nie straci kontaktu z kościołem i nie daje złego przykładu siostrze.Resztę zostawiamy Bogu.

 5. Daisy pisze:

  Niestety ten problem z dziećmi dotyka coraz więcej rodziców ….

 6. Kasia pisze:

  Szczęść Boże. Bardzo prosze o modlitwę za moją córeczkę Basię. Od lata zmagamy się z bólami brzucha i zapaleniem jelit. Wiele badań zrobionych i nic nie wiadomo. Może być alergia ale niektóre badania wykluczyły. Córeczka przez 9 mcy urosła tylko 2 cm i spadła w siatce centylowej na 3 centyl. Mamy skierowanie do poradni endokrynologicznej. U syna natomiast zaczęły się problemy cukrzycowe i badamy poziom glukozy codziennie i ewidentnie coś jest nie tak. Dzieci ogólnie zawsze zdrowe. Dziś otrzymałam skierowania do kilku poradni, bo jeszcze są inne rzeczy nie tak. Mąż twierdzi, że przesadzam…nie interesuje się zbytnio… A mnie to przygniotlo dzisiaj i siedzę i placzę…

  • eska pisze:

   @Kasiu, u nas się sypie od czterech lat i też szukamy po omacku, więc bardzo dobrze Cię rozumiem. Nastoletnie córki jedzą mniej niż 6-letni syn. Są też inne liczne problemy od strony innych układów i narządów.
   Mnie też wiele osób po pobieżnej ocenie mowiło, że wyolbrzymiam. Jesteśmy przed ważnymi badaniami specjalistycznymi, więc może się wreszcie coś wyjaśni.
   Zapytaj pediatrę, czy nie warto poszukać w chorobach tkanki łącznej, bo ona jest w całym organizmie i może dawać objawy z różnych stron.
   +++

   • Kasia pisze:

    Podziwiam Panią. na bieżąco czytam stronę WOWIT i Pani wpisy również. Pani wiara i ufność są niesamowite…nie z tej ziemi. U mnie jest tak, że jeżeli chodzi o mnie, to staram się przyjmować choroby itp (choruje na migrenę z aurą…coraz więcej dolegliwości przychodzi ale nie martwię się nimi…wola Pana Boga) ale jeżeli coś dzieje się z moimi dziećmi to zaczynam się tak zamartwiac i nie mogę nad tym zapanować. Moja mama taka była bo byłam bardzo chorowita w dzieciństwie. Mam 16 letniego syna i 4, 5 letnią córeczkę. I ja dziękuję Panu Bogu za nie i codziennie w Róży Różańcowej się modlę. Zawsze (może aż nazbyt) dbam o zdrową żywność, unikam lekarstw. Nawet teraz podaję im Balsam Kapucyński, który wiele razy nam pomógł. Pierwszy raz kiedy syn miał 4 lata i straszne nocne kaszle…pod rząd lekarze dali mu 3 antybiotyki i zero poprawy. Wtedy szukałam i czytałam i ufam, że to Pan Bóg mi wskazał tą nalewkę. po 2 tyg było po kaszlu. syn wymiotował flegmą…noc nieprzespane. To były można powiedzieć ostatnie ciężkie antybiotyki w jego życiu…12 lat temu. I był zdrowy..małe infekcje…no a teraz coś z cukrem zaczyna się dziać. Ostatnio jak rozkładała mnoe choroba, bóle mięśni i klatkę piersiową mi zaczynało ściskać to piłam Balsam Kapucyński , smarowałam nim klatkę piersiową i plecy i wdychałam tez. i po 2 dniach byłam zdrowa… to tak wspomniałam o balsamie…z tym, że jest on na spirytusie…zaryzykowałam…zawsze pół godziny zakraplam na cukier dzieciom, żeby odparował ten spirytus i podaję. On jest na wzmocnienie na wiele dolegliwości. Jeszcze wrócę do tego, że przed moim prawdziwym nawróceniem byłam strasznie pyszna..miałam jedno dzieckoi bardzo wtedy dbałam o żywnośc bio itp i byłam tak dumna, że tak dbam i taka super jestem, że dzieci mają infekcje dookoła i chorrują a ja jestem tak „mądra” i zapobiegawcza, że mam tak zdrowe dziecko. Strasznie to brzmi i wstyd mi za to. I przychodzą mi takie myśli, że to może kara za tamto podejscie sprzed lat i że należy mi się. Właśnie byłam na adoracji i u spowiedzi…oddałam to Panu Jezusowi , bo ja jestem marnym grzesznikiem i moje zamartwianie nic nie da. Jutro pierwsza sobota miesiąca…już moja 5-ta. Mój syn uczestniczy razem ze mną. Tyle łask od tak kochanego i cierpliwego Boga. Bóg zapłać.

    • eska pisze:

     @Kasiu, przede wszystkim nie trzeba do mnie mówić przez „pani” – aczkolwiek dziękuję za okazany w ten sposób szacunek (ta uwaga dotyczy też innych osób) 🙂 Otrzymałaś tutaj wiele rad wartych uwagi, które i ja sobie przeanalizuję. Jako że wspomniałaś, iż są też inne problemy, których tu nie wymieniasz, pomyślałam, że w razie potrzeby mogłybyśmy się spotkać mailowo czy telefonicznie poza ogólnym forum i sprawdzić, czy coś nam się nie pokrywa i czy nie możemy się wymienić spostrzeżeniami. Ewentualnie wesprzeć się po prostu duchowo 🙂
     W razie, gdybyś była zainteresowana (choć oczywiście pozostawiam to Twojemu wyborowi) – wyrażam zgodę aby Ewa udostępniła moje namiary.
     Przez najbliższy tydzień zapowiada się dosyć zwariowany czas, ale potem już będę bardziej do dyspozycji.

     Na Pierwszą sobotę, która jednocześnie jest świętem św. Józefa, znalazłam takie rozważania tajemnic radosnych: http://wzrostwiary.blogspot.com/2020/11/rozwazania-rozancowe-ze-sw-jozefem.html Może ktoś skorzysta 🙂

    • eska pisze:

     Ja to tu jednak wrzucę – też dla innych. Bo to jest rzadko uwzględniane.
     https://ehlers-danlos.com.pl/zespol-aktywacji-komorek-tucznych/
     https://ehlers-danlos.com.pl/uklad-nerwowy/

  • Venite pisze:

   Polecam Matce Bozej Twoja troskę..
   A może córka choruje na celiakie skoro ma problem z jelitami? To trudna do zdjagnozowania choroba wywołująca szereg różnych dolegliwości nie związanych z jelitami.
   Bądź spokojna, ważne żeby postawić właściwą diagnozę to już połowa sukcesu a potem trzeba oswoić wroga.
   Wszystko będzie dobrze. Niech Cie Bóg utuli..

  • Zeb pisze:

   Kasiu, to mogą być tak zwane nietolerancje pokarmowe typu III IgG zalezne, jeszcze nie uznawane pzrez polski NFZ i nie refundowane – bad mozna zrobic tylko odpłatnie ok 450 pln- ale robic tylko w cambridge diagnostisc jako Food print 40 ( on line) , ew moga byc pasozyty , wiec to trzeba zrobić wczęsniej bad w kier pasozytów , ale tu jest problem – słaba wykrywalnośc standartowyc badań – polecam lab w łodzi – można wysyłkowo- https://olimpiamed.com/
   ale wiesz co wyklucz wczesniej SIBO ale w dobrym lab ( takie testy jakie robią tu: https://dietografia.pl/ – ale oczywiscie można w innym laboratorium, ale taki rodzaj testów)
   czyli 1 SIBO , po wykluczeniu , dopiero
   2 pasozyty , potem dopiero
   3 Nietolerancje jesli powyzsze wykluczone
   i ew celiakie -to sie da zrobic na NFZ, i trzeba niezaleznie od powyższych
   Pzdr Niestety to wszystko kosztuje , ale ewidentnie cos sie dzieje , nie ma bólu brzucha bez przyczyny

  • xcvb pisze:

   yersenia campylobacter jejuni? ana1? anca? kalprolaktyna gluten? zacznij szukac w necie i zrob jakies badania krwi na wlasna reke. no i moze warto zmienic radykalnie diete w domu.

   • Kasia pisze:

    Córeczka jest pod opieką gastroenterologa. Miała cały komplet badań, yersinia wykluczona, pasożyty niby też (choć z tym różnie bywa), lekarz tylko stwierdził lekką eozynofilię (chyba tak się pisze). A to może mieć związek z alergią lub pasożytami. Ige całkowite też ok. Prywatnie korzystam z pomocy tego lekarza. To dobry specjalista z oddziału szpitalnego. Nawet kazał nam przyjechać w Wielki Piątek do szpitala i ją zbadał , skierował na wiele badań. I badania ogólnie wyszły ok. Twierdzi, że teraz obserwacja. A pediatra wysyła nas znów na usg.

    • eska pisze:

     Zobacz proszę wyżej pod pierwszy link z dwóch, jakie załączyłam.

    • xcvb pisze:

     ta jersenie i campylobacter lepiej zrobic z krwi . chorob jest cala masa jakies spichrzowe metaboliczne mitochondrialne. lepiej wykryc szybciej niz pozniej bo wiele z nich da sie leczyc. https://www.youtube.com/watch?v=HBE2F2v74sw temu chlopakowi setki lekarzy i profesorow wmaawialo ze jest wariatem . pomogl mu jakis mlody ambitny lekarz. Oczywiscie podaje to jako przyklad.

  • E. pisze:

   Kasiu, a emocje ? Takie objawy czesto sa tzw. somatami. Moze wizyta u psycholiga, nie stalo sie nic, co boglo byc trudne dla dziecka ?

 7. AgaM pisze:

  WE WSZYSTKICH INTENCJACH
  +++JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ

 8. m-gosia pisze:

  Kasia. Zainteresuj się Colostrum. Sama zaczęłam stosować na nieszczelne jelita,częste biegunki.

  • Kasia pisze:

   Trochę czytałam o tym. A skąd Pani kupuje? Pomaga na alergie? Bóg zapłać

   • wobroniewiary pisze:

    Koleżanka farmaceutka napisała mi:

    Witaj. U Ciebie na stronie ktoś pytał o specyfik na suchą luszczaca się skórę.
    Mogę polecić dwie super maści robione :
    Pierwsza :
    Rp.
    Vit A lig 2.0
    Vit E lig 2.0
    Linomag 5.0
    Eucerini ad. 100.0 g
    M.f.ung
    S. 2 x dziennie zewnętrzne
    Druga
    Rp.
    Vit A + D lig 2.0
    Vit E lig 2.0
    Ung. Cholesteroli ad 100.0
    M.f.ung
    S. 2 x dziennie zewnętrzne
    Tuba zapisana na recepcie ryczałt to aktualnie 14 zł

    Jeżeli , ktoś coś odręcznego chce to Linocholesterol maść lub Mediderm krem lub eloderm krem aktywny.
    I do diety probiotyk Latopic na 3 m-ce, 1 kaps dziennie
    Maść ważna robiona 1 miesiąc przechowywana w chłodnym. Polecam

    • m-gosia pisze:

     Ewa dzięki za tę poradę.Podziękuj koleżance.Ja kupuję maść z wit.A,ale ma w składzie parabeny, a więc średnio mi to pasuje.Postaram się zrealizować w aptece.Ciekawe czy mi zrobią.

    • Magdalena pisze:

     Bardzo dziękuję za podanie składów maści. Szukałam czegoś dla mojego Taty na problemy skórne.

     Chciałabym jeszcze bardzo podziękować pewnej Pani (niestety Jej wpis był już kilka miesięcy temu, a niestety nie zapamiętałam imienia/nicku) za podanie wspaniałego przepisu na ciasto drożdżowe – robiłam już kilka razy i wychodziło zawsze bardzo pyszne, mimo, że wcześniej nie potrafiłam robić takiego ciasta a i umiejętności kulinarnych nie mam zbyt dobrych. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz Pani dziękuję!

   • m-gosia pisze:

    Kasia. Córka mi kupiła na angielskiej stronie ale teraz wklepuję w wyszukiwarkę i strona niedostępna .Dr Czerniak również ostatnio reklamował u siebie. Wydaje mi się ,że szczelne jelita mają b.duży wpływ na działanie całego organizmu.
    Tu np. https://onkolmed.pl/jak-siara-wplywa-na-alergie

 9. Euzebia pisze:

  Jest nabożeństwo 5-ciu pierwszych śród miesiąca do Przeczystego Serca św.Józefa Opiekuna Swiętej Rodziny, to nabożeństwo jest na te trudne czasy i trzeba je rozpowszechniać. Sw.Józef ratuje młodych przez to nabożeństwo.

  Informacje o nabożeństwie:
  https://docs.google.com/document/d/1uB9s8wtpVXgiq6jvdKkJ2izrsUpehf8LYmVbDK_Kh9Y/edit

 10. Małgorzata pisze:

  We wszystkich intencjach: +++

  • Maggie pisze:

   Oby jak najwięcej kapłanów było prowadzonych przez Ducha Świętego i Maryję, jak ks Dominik: Jezu, Ty się tym zajmij 💕🙏🏻❣️

   HORROR w Kanadzie:

   😳😱 Diecezja Hamilton (w Ontario, Kanada), na czele, której stoi biskup Douglas Crosby, nie tylko poparła decyzję lokalnego kuratorium, aby w szkołach katolickich … wywieszano flagi „dumy gejowskiej”, ALE także zabroniła😳‼️ lokalnym księżom sprzeciwiania się temu nakazowi z ambony.*/

   Reakcja Jack Fonseca z kanadyjskiej organizacji na rzecz życia i rodziny Campaign Life Coalition, m.in.: „Tęczowa flaga gejów jest politycznym symbolem, który celebruje grzech seksualny i odrzuca Prawo Boże”. „Ta flaga jest również znakiem podboju Kościoła katolickiego, w taki sam sposób, w jaki najeźdźca umieszcza swoją flagę na podbitym terytorium, aby zapewnić sobie panowanie nad ziemią i podporządkowanie mieszkańców swojej woli” …

   */ Kiedy „ryba” psuje się od głowy,
   scenariusz herezji już gotowy …
   bo przy takim wszeteczeństwie …
   jakżesz trwać w posłuszeństwie?.
   Ciekawe czy i kto (jeśli) suspensę dostanie? …
   czyżby buntownik?, co taki nakaz bp’a złamie 😳

 11. MarekSz pisze:

  Bardzo was proszę o modlitwę za moją siostrę cioteczną Elę, 46-o letnią żonę i mamę dwójki dorastających dzieci. Jest ciężko chora. Lekarze nie dają nadziei. Cała nadzieja w Bogu. Po ludzku proszę o cud jej uzdrowieniu ale przede wszystkim niechaj się wypełni Święta Wola Boża wobec niej. Proszę pomódlcie się też w intencji jej męża i dzieci w ten trudny dla nich czas. Bóg zapłać.

 12. Damian pisze:

  GISELLA CARDIA W POLSCE MAJ 2021

  Na specjalne zaproszenie i z błogosławieństwem abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Archidiecezji Szczecińsko-kamieńskiej, w pierwszej połowie maja przyjedzie do Polski Gisella Cardia, widząca z Trevignano Romano.

  Wszystkie spotkania z Gisellą będą miały bardzo podobny przebieg – rozpoczną się Mszą Świętą, następnie będzie wspólna modlitwa różańcowa, a po niej Gisella Cardia da świadectwo swoich spotkań z Matką Bożą, która od 5 lat przekazuje przez nią orędzia dla świata i dla Kościoła.

  Gisella Cardia w Polsce – maj 2021
  Szczegółowy plan spotkań

  8.05.2021 (sobota)

  Kraków, parafia św. Jana Chrzciciela, ul. Dobrego Pasterza 117
  18.30 Msza Święta, Różaniec, świadectwo Giselli Cardii
  Transmisja online na stronie parafii: http://www.janchrzciciel.eu

  9.05.2021 (niedziela)

  Konin, parafia NMP Królowej Polski ul. Przemysłowa 18
  18.00 Msza Święta, świadectwo Giselli Cardii

  10.05.2021 (poniedziałek)

  Radęcin, parafia św. Ap. Piotra i Pawła, Radęcin 22
  16.00 Msza Święta, świadectwo Giselli Cardii

  11.05.2021 (wtorek)

  Szczecin Mierzyn, parafia, p.w. Matki Boskiej Bolesnej, ul. Welecka 17
  18.00 Msza Święta, świadectwo Giselli Cardii

  12.05.2021 (środa)

  Chojna, parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej, ul. Malarska 24
  16.00 Msza Święta, świadectwo Giselli Cardii
  18.30 przejście do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul Kościuszki 2 w Chojnie
  Różaniec z Gisellą Cardią w Ogrodzie Maryjnym, słowo od Giselli Cardii

  13.05.2021 (czwartek)

  Dębno, parafia Matki Bożej Fatimskiej, ul Pułaskiego 22
  16.00 spotkanie z Gisellą Cardią (świadectwo)

  Msza Święta (odpustowa)
  Procesja różańcowa

  Objawieniatrevignano.pl

 13. AnnaSawa pisze:

  Taka sytuacja 🙂
  Pani Gisella Cardia w Polsce!
  Na specjalne zaproszenie i z błogosławieństwem abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Archidiecezji Szczecińsko-kamieńskiej, w pierwszej połowie maja przyjedzie do Polski Gisella Cardia, widząca z Trevignano Romano. W czasie swojego pobytu odwiedzi kilka miast, m. in. Kraków, Konin, Chojną. (8-13.05.2021)

  Czy ktoś zna szczegóły tak na serio?
  Może i Warszawa będzie na trasie? 😉

 14. Weronika pisze:

  Witam chciałam zapytać czy te składniki na masc można kupić i samemu zrobić czy na receptę

  • m-gosia pisze:

   Weronika.Te składniki można kupić i próbować samej zrobić,ale wymaga trochę zachodu.
   Witamina A jest chyba na receptę,natomiast A+E bez recepty.Dobra jest witamina E zawarta w preparacie Tokovit E 400.Pozostałe składniki też są do kupienia.Euceryna,olej lniany z pierwszego tłoczenia,woda destylowana,ale np.olej lniany trzeba szybko zużyć ponieważ ma krótki okres przechowywania.Jeśli masz ciągotki do eksperymentów to próbuj,ale zgromadzone już składniki na pewno przewyższą cenę apteczną i trzeba wiedzieć jak je wykorzystać.W internecie znajdziesz wiele porad np.jak zrobić lek,krem.Powodzenia.

 15. Weronika pisze:

  Małgosia bardzo dziękuję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s