Medjugorie – orędzie z 25 kwietnia 2021 r. dla Marii Pavlović

„Drogie dzieci!
Dziś was wzywam, byście w kolorach wiosny dali świadectwo waszej wiary. Niech to będzie wiara nadziei i odwagi. Kochane dzieci, niech wasza wiara będzie niezachwiana w każdej sytuacji, nawet w tym czasie pokusy. Odważnie idźcie z Chrystusem Zmartwychwstałym w kierunku Nieba, które jest waszym celem. Towarzyszę wam na tej drodze świętości i wszystkich was umieszczam w moim Niepokalanym Sercu. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Medjugorie – orędzie z 25 kwietnia 2021 r. dla Marii Pavlović

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Longin pisze:

  „(…) w kolorach wiosny dawać świadectwo wiary…niezachwianej wśród pokus, z odwagą…”
  Urzekające są te słowa Maryi, bo są pięknym przypomnieniem prawdy, że mamy każdego dnia zdać się na Pana, wypełniając Jego Wolę – czyli pozwolić mu zrobić resztę, niczym kwiaty rozkwitające w świetle bez którego nie zaistniałyby ?

 3. Ania G. pisze:

  Bardzo was proszę o modlitwę za mojego tatę, dziś kolejna rocznica jego śmierci. Bóg zapłać

 4. J pisze:

  Proszę o szybka odpowiedz: Postanowiłam dziś podjąć nawrócenie z nałogu z Nowenną z Matką Boską rozwiązującej węzły. Czy można się jeszcze nawrócić, czy jeszcze dostąpię miłosierdzia?
  Błagam o szybką odpowiedź

  • Ola pisze:

   Oczywiście, NIGDY nie jest za późno . Miłosierdzie Boże nie zna granic ♥️ Chwała Panu ! ♥️

  • Irena pisze:

   J.o: Dopóki żyjesz zawsze możesz dostąpić miłosierdzia a nawet po śmierci. Czyściec to też miłosierdzie Boże.
   Wracaj szybko do Pana bo Bóg ma dla Ciebie piekny plan, a Matka Boża wiele łask
   Pozdrawiam wszystkich.

  • eska pisze:

   @J.
   Jak najbardziej można. Dopóki żyjemy, ta szansa jest zawsze. ❤
   +++

  • im pisze:

   Czy możliwe są szybkie nawrócenia? – ks. Piotr Glas na yt

  • im pisze:

   Katechezy w tym temacie z rekolekcji wielkopostnych głoszonych w tym roku
   „Aby żyć, trzeba umrzeć” w czterech częściach na yt ks Piotr Świerczak. Rewelacja!!!

  • xcvb pisze:

   nie chce cie demotywowac ale nawet jak nie wyjdziesz z tego nalogu teraz to rowniezz mozesz dostapic Milosierdzia. bo to jednak proces wymagajacy mega wysilku i pracy nad soba i niestety naznaczony upadkami. DUCH ochoczy ale cialo slabe. Obys dostapila CUDU.

  • sylwias pisze:

   pewnie że tak.

 5. Witek pisze:

  Kiedy Jezus został ukrzyżowany, mimo niepokoju, jaki zapanował w przyrodzie, w sercach tych, którzy ufali Jezusowi, zapanował pokój. Wielki wewnętrzny pokój, napełniający Maryję, udzielał się Jej najbliższemu otoczeniu. Ona wiedziała, że ta Ofiara była potrzebna. Maryja z pełną ufnością poddała się woli Ojca i Syna.
  Kult Matki Bożej Dobrej Rady związany jest nierozerwalnie z obrazem Maryi pod tym samym tytułem, który znajduje się w kościele augustianów w Genazzano w Umbrii we Włoszech.

  Matka Boża Dobrej Rady!
  https://www.google.pl/maps/place/Cappella+della+Mater+Boni+Consilii/@41.894634,12.4870703,3a,75y/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipP2XEf_Z8QJrOy5S_ZAg595fM4SMZl1ot7XEQdg!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP2XEf_Z8QJrOy5S_ZAg595fM4SMZl1ot7XEQdg%3Dw203-h270-k-no!7i1536!8i2048!4m12!1m6!3m5!1s0x132f61b163d08b41:0x328fe08c501ce934!2sCappella+della+Mater+Boni+Consilii!8m2!3d41.8946634!4d12.4871129!3m4!1s0x132f61b163d08b41:0x328fe08c501ce934!8m2!3d41.8946634!4d12.4871129?hl=pl

  POCIĘTY CHRYSTUS UKRZYŻOWANY

  lokalizacja: Genazzano

  BAZYLIKa MADRE del BUON CONSIGLIO: Genazzano;

  Genazzano, niewielka miejscowość w Umbrii, niedaleko Rzymu, znana jest przede wszystkim z cudownego wizerunku Matki Bożej Dobrej Rady (Madre del Buon Consiglio), przedziwnie namalowanego na materiale o grubości skorupki jajka, niezmiernie misternego, z którym związane są niezwykłe wydarzenia i któremu przypisywane są cuda i uzdrowienia.

  Ale w bazylice-sanktuarium Madre del Buon Consiglio znajduje się także inny obraz, z którym łączone jest równie niezwykłe wydarzenie. Chodzi mianowicie o fresk przedstawiający Chrystusa Ukrzyżowanego, z Matką Bożą i św. Janem Ewangelistą stojącymi pod Krzyżem, i z Genazzano w tle, pochodzący z ok. 1400 r., przypisywany mistrzowi ze szkoły rzymskiej.

  W 1540 r. Genazzano najechały wojska papieskie. Przyczyną było wsparcie, udzielone przez to miasteczko, rebelii Perugii skierowanej przeciw papieżowi Pawłowi III, który nałożył na swych poddanych duże obciążenia i, między innymi, odwołał przywilej zwolnienia z podatków udzielony Genazzano przez swego poprzednika, papieża Marcina V (wywodzącego się z tego miasta).

  I to wtedy miał miejsce ów niezwykły epizod historii zbawienia. Angelo Rocca, augustianin, założyciel słynnej biblioteki Angelica w Rzymie, tak go później opisywał:

  „Pewien żołnierz, grając w karty na […] placu [w Genazzano], stracił wszystkie pieniądze. Bluźniąc Bogu i Jego Matce wtargnął do kościoła pw. Najświętszej Panienki, pozostającego pod pieczą augustianów. Dobywszy miecza okaleczył czoło, brzuch i stopy Ukrzyżowanego, górującego nad ołtarzem…”

  Z miejsc pchnięć i cięcia mieczem miały potoczyć się krople krwi…

  Angelo Rocca pisze dalej: „Ów żołnierz […] z miejsca zabity został przez innych żołnierzy, a jego ciało poćwiartowano. Zaś miecz bluźniercy i bezbożnika w cudowny sposób tak się skręcił, że płatnerzowi trudno byłoby odtworzyć jego kształt…”

  W 1640 r. przechowany przez zakonników wykręcony miecz próbował wyprostować znany, nie tylko lokalnie, mistrz płatnerski, Andrea Barbarano. Po wielu wysiłkach przywrócił na chwilę oryginalny kształt, ale po ostudzeniu – miecz ponownie się wykręcił…

  Umieszczono go wtedy obok pociętego fresku. I tam też mogą go zobaczyć pielgrzymi i obecnie.

  Cięcia miecza też są do dziś widoczne na historycznym obrazie-fresku, specjalnie zachowanym, mimo przebudowy bazyliki w latach 1621-1629…

  Matko Boża Dobrej Rady, proszę Cię dopomóż nam wszystkim, abyśmy w naszym życiu podejmowali decyzje zgodne z Wolą Bożą. Amen

  • Paweł pisze:

   Dzięki. To teraz wiem, o jakim to (najpewniej) obrazie mówi taka oto modlitwa, którą nieraz odmawiam:
   „MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ DOBREJ RADY
   Boże, któryś Rodzicielkę umiłowanego Syna Twego za Matkę nam dał i Jej piękny wizerunek cudownem objawieniem uświetnić raczył, spraw, prosimy, abyśmy do Jej rad wiernie się stosując, według serca Twojego żyli i do niebieskiej Ojczyzny szczęśliwie dostać się mogli. Niech nas wspomaga, prosimy Cię, Panie, czcigodna przyczyna Panny Marji, Matki Dobrej Rady, aby tym, których ciągłemi obsypujesz dobrodziejstwy, to, co czynić mają, bezustannie rozpoznawać dała i do wykonania tego, co rozpoznają, sił udzielić raczyła. Amen.”
   [Ze str. 143 malutkiej, przedwojennej książeczki do nabożeństwa: „Boga Rodzico!” – ‚Zbiór nabożeństw na cały rok ku chwale Boga i czci Najśw. Marji Panny’ – „Nakładem Drukarni Katolickiej w Częstochowie” – IMPRIMATUR Nr 4244, Częstochoviae, die 18 Decembri 1930, A. Zimniak, Vicarius Generalis – DRUKARNIA KATOLICKA Częstochowa, ul. Najśw. Marji Panny 71-a]
   A dzisiaj mamy właśnie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Rady: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_maryjne_w_Polsce

 6. J pisze:

  Czy jeszcze się mogę starać o swoje i o bliskich o nawrócenie?

  • eska pisze:

   Zawsze. ❤

  • Ola pisze:

   Edytuję( w wyższym komentarzu wskoczyło niepotrzebne słowo ” nie” ) :
   Zawsze. Możesz ofiarować Panu swoje życie i życie bliskich . Oddaj siebie i bliskich na wieczną własność Matce Bożej ♥️ możesz uczynić to swoimi słowami tak ,jakbyś mówiła do najlepszej przyjaciółki , z zaufaniem i tak jak Duch Święty Cię poprowadzi . Możesz uczynić to w każdym miejscu , a najlepiej na Mszy świętej ♥️ Proś codziennie Maryję ,Jezusa i świętego Józefa o opiekę dla siebie i bliskich . Zobaczysz ,będzie dobrze . Chwała Panu . Niech Bóg będzie uwielbiony w Twoim życiu i życiu Twoich bliskich .

  • Ola pisze:

   Kochana ,gdybyśmy ujrzeli jak On nas kocha… ,a jedną duszę kocha tak jak wszystkie razem wzięte . Nieskończona jest Jego miłość ,a ogień Jego miłości jest tak potężny , On tak pragnie każdego człowieka ,tęskni ,nieskończenie tęskni za Tobą i Twoimi bliskimi ,jesteś Jego ukochaną córeczką ♥️ Niech będzie Pan uwielbiony w Twoim życiu . Pomimo trudności ,pomimo ludzkiej beznadziejności ,On jest nad tym wszystkim ,jest wszechmogący , On może WSZYSTKO i Kocha nieskończenie nawet największego grzesznika błagając go o to by przyjął Jego miłosierną miłość .

  • Maggie pisze:

   @J
   Proś serdecznie o pomoc Matkę Najświętszą, bo pragniesz kochać i wielbić Pana Boga przez całą wieczność w Niebie i to RÓWNIEŻ razem z bliskimi Tobie. Proś o siłę i wytrwanie i kierownictwo pod Jej Patronatem, w tej WIELKIEJ ‼️walce – wszak Ona dostała Posłannictwo i Władzę: aby zetrzeć głowę szatana. Także proś i o nawrócenie bliskich, wierząc, że potrafisz im pomóc, osłaniając KONIECZNIE siebie oraz ich Krwią Jezusa, np. odmawiając/medytując serdecznie modlitwy błagalno-ochronne, jakie znajdziesz wyżej na rozpoczęcie każdego nowego tematu/wpisu – na niebieskim tle „Do codziennego odmawiania”.
   Rozważaj może ? 5-tą Tajemnicę Radosną lub 1-szą i 2-gą Chwalebną (Maryja zna trwogę i udrękę stracenia z oczu Jezusa, ale i radość odnalezienia i Zmartwychwstania Jezusa).
   Jezus JEST Panem❣️

 7. Zeb pisze:

  Zawsze 🙂
  Pamiętaj masz fory 🙂 ” …w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia ” 🙂
  i „Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?” / Łk 15, 4 /
  czyli dla Ciebie i Twojej rodziny Jezus „zostawił” stado i poszedł Cie szukać

 8. Witek pisze:

  Zawsze. A nawet jak po ludzku stracisz nadzieję to po Bożemu nigdy nie powinnaś wątpić.

 9. Jan pisze:

  Proszę o modlitwę za mnie w moich strapieniach, kłopotach, w których sam też się modlę m.in. Nowenną Pompejańską. Tak bym chciał żeby Bóg wysłuchał moich próśb. Słyszałem słowa ks. Skwarczyńskiego o paruzji i zastanawiam się jak bliska ona jest. Tak bardzo tęskno mi do Jezusa, tym bardziej w obecnym strapieniu, choć tak bardzo zapewne niegotowy i niegodny spotkania z nim jestem…

  • Maggie pisze:

   Z autopsji wiem, że modlitwa pomaga, a ulga przychodzi (bez względu na to czy sprawa nadal trwa czy mija bezpowrotnie) jeśli bez buntu i żalu takie strapienie i cierpienie powierza się Jezusowi: np przez przebite mieczem boleści Serce Maryji. To może być np jakby taka pokuta, która w pewnym momencie się dopełnia. Nie wiemy co prawdziwie, w Bożych Oczach, jest ważniejsze dla nas – a On wie czym wyszlifować diament serca(taki prosto z ziemi wydobyty) aby powstał zeń brylant.
   Jeśli w tych C19 czasach, masz możliwość, to adoruj Najświętszy Sakrament, zagłębiając się w Ogromie Miłości Boga, który dla nas i za nas dał się skatować i zamęczyć na Krzyżu.
   Za parę dni możliwość adoracji w Majowych Nabożeństwach.

   💕Jezu Ty się tym zajmij 🙏🏻❣️

 10. A.J pisze:

  Jestem zdecydowana się nawrócić, Nowenną do matki bożej rozwiązujące węzły. Jak mam zacząć, czy nowennę się odmawia jeden raz na 1 węzeł czy wszystkie węzły można wymienić w jednej nowennie?
  Szukałam u Ks. Glasa i gdzie indziej: nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 11. J pisze:

  Jestem zdecydowana się nawrócić, Nowenną do matki bożej rozwiązujące węzły. Jak mam zacząć, czy nowennę się odmawia jeden raz na 1 węzeł czy wszystkie węzły można wymienić w jednej nowennie?
  Szukałam u Ks. Glasa i gdzie indziej: nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 12. Jn pisze:

  Proszę o modlitwy za mnie w moim wielkim strapieniu, które mocno daje mi w kość. Jezu ratuj, choć nie zasługuję!

 13. Longin pisze:

  Ponieważ dzięki temu orędziu z Medjugoria, powiało jakby „radością z Nieba”, to pozwolę sobie przytoczyć zapowiedź odnowionego i oczyszczonego świata czyli Nowego Nieba i Nowej Ziemi zawartych w orędziach „Prawdziwe Życie w Bogu” , a więc wydarzeniu zapowiedzianym również przez proroków (Jr 31,33-34, Iz 2,2-4)

  „(…) Ja, Pan, obiecałem wam Nowe Niebo i Nową Ziemię i, Moja Vassulo, właśnie Je przygotowuję! Ale dziś ludzie skierowani są na samych siebie, niereligijni, bez serca, wolą własną przyjemność niż Boga. Dni jednak uciekają i wkrótce zło osiągnie kres, zmiecione i oczyszczone Moim Ogniem Miłości. Zatem odwagi, maleńka, zawsze będą doświadczenia, ale Moja Siła zawsze cię podtrzyma. Wkrótce zobaczycie Moje Nowe Niebo i będziecie żyć na Nowej Ziemi, bowiem Moja obietnica wkrótce się wypełni. Przygotowuje się odnowienie Mojego Kościoła. Przeżywacie już właśnie pierwsze bóle jego rodzenia, zatem odwagi, Moi umiłowani. Miejcie odwagę wy, którzy nosicie Moje Imię i jesteście Moim potomstwem. Nie traćcie nadziei, Moje Słowo zaczyna się właśnie wypełniać. Powiedziałem, że Ja-Będę-Z-Wami i że będę żył z wami. Będziecie karmić się bezpośrednio Mną. Darmo ofiarowuję wam – każdemu spragnionemu – wodę ze Źródeł Życia. Mój Ogień zstępuje już na was z Nieba i ogarnia was Moją Wielką Miłością. Rozszerzę ten pożerający Ogień na wszystkie narody, przekształcając w miłość waszą niegodziwość, zdobywając wasze skamieniałe serca – pozostawiając je rozpalone – i zmieniając wasz letarg w gorliwość dla Mnie, waszego Boga. Ta Święta Godzina Mojego Ognia rozszerzy się jak rozpalony żar i zostaniecie napełnieni Moim Ogniem Miłości, Ogniem Mojego Świętego Ducha, podobnym do Płomienia z pierwszych Zielonych Świąt. Odnowię was, rozszerzając Moje Królestwo Prawdy, Jedności, Sprawiedliwości, Pokoju i Miłości. Zatem radujcie się! Radujcie się z całego waszego serca, Moi umiłowani! Przyjdę usunąć wszystkich waszych pysznych zarozumialców, którzy byli jedną z przyczyn waszego rozproszenia i upadku. Ci, którzy tłumią Mojego Ducha, zostaną zwyciężeni Moim Tchnieniem. Zostaniecie oczyszczeni Moim Ogniem Miłości.” (https://www.vassula.pl/zeszyt-36.html)
  „(…) Nowe Niebiosa? One również będą w was, kiedy Mój Święty Duch będzie kierował wami w świętości. Mój Święty Duch, dzielący ze Mną Tron, zabłyśnie w waszych ciemnościach jak wspaniałe słońce na niebiosach. Słowo będzie wam dane, abyście wyrażali myśli i przemawiali tak, jak Ja chcę, abyście myśleli i mówili. Wszystko będzie wyrażane zgodnie z Moim Obrazem i Moją Myślą. Wszystko, co uczynicie, będzie na Nasze podobieństwo, bo Duch waszego Ojca będzie w was mówił.
  Wkrótce ta ziemia i te niebiosa znikną, bo jaśniejąca chwała Mojego Tronu rozbłyśnie nad wami wszystkimi. Ja, Jezus, mówię wam: Ja – Najwyższy Kapłan – z wysokości Niebios wzywam was, abyście przyłączyli się do Mnie, zbliżając się do Mojego Tronu Łaski. On jest w zasięgu waszej ręki. Przyjdźcie do Mnie, a odziedziczycie Moje Królestwo w Niebiosach.” https://www.vassula.pl/zeszyt-78.html

 14. Longin pisze:

  Od siebie dodam, że ta perspektywa nowego świata, w którym Bóg odpowie na wołanie Kościoła „Przyjdź Królestwo Twoje” – jest też zawarta w książce ks.Skwarczyńskiego „Z aniołem do nowego świata” (napisanej pod pseudonimem Ivan Novotny).
  Wierzę, że opisany przez ks. Adama świat Nowej Pięćdziesiątnicy albo nowej epoki Ducha Świętego, gdzie panować będą miłość, pokój oraz głęboka znajomość Boga – może stać się naszym udziałem, jeśli tylko mocno zaufamy Panu… choć zapewne będzie wielu dla których niektóre opisane tam materiały czy wynalazki będą niczym z filmu science fiction.
  Jako ciekawostkę techniczną (może lekko szokującą) będzie też opisany w książce sposób podróżowania pojazdami typu „mobile” z silnikami grawitacyjnymi – co będzie mogło stanowić okazję do spotkania „starych” znajomych gdzieś w świecie np…. w Kanadzie 😊

 15. Maggie pisze:

  Chciałaby zwrócić uwagę, abyście mieli na oku i w myśli ludzi samotnych/osamotnionych, teraz zaś szczególnie przez te wszystkie „restrykcje sanitarno-epidemiologiczne”. Nawet krótka rozmowa telefoniczna, co parę dni czy jakiś czas, robi różnicę („makes a day”).
  Mogą oni paść ofiarą herezji ŚJ, którzy chętnie się pojawiają by porozmawiać i „pocieszyć” czy pomóc etc. Teraz wygodnie im również przez telefon. Wiele lat temu (w Polsce) babcia koleżanki z pracy, została na stare lata … przekabacona … przez takie odwiedzające „miłe panie” – a wyszło to przypadkowo, kiedy sprawa oparła się o finanse i „ wspomaganie” w zamian, że ta babcia nie mogła sama „ewangelizować” (dodam, że babcia była beznadziejnie uparta, bo te panie taaakie miłe i odwiedzały chętnie i znały biblię).

  Nawet za oceanem nie próżnują oni, wyszukując nazwiska i w znany sobie sposób, wyszukują etnicznie osoby, aby „tylko porozmawiać w rodzimym języku nt naszych ciężkich czasów etc”. Słysząc polską mowę na sekretarce, odebrałam telefon, sądząc, że to któraś ze znanych mi Polek, a tu ? Małgorzata (bez podawania, żeJW=ŚJ) oferująca „komfort” rozmowy. Łagodnym równie miłym tonem tonem (jak ona), ale ostrymi słowami, kiedy ona kontynuowała, ucięłam wtrącając jej: Pani jest chyba ś.jehowych, dziękuję bardzo, (a gdy ona dalej swoje) Pani plecie herezje, niech Pan Bóg oświeci. Następnego dnia znów słodko ona, ale, że nikt nie odebrał, to nagrała się na inny/drugi nr telefonu w domu (też polskie ale inne niż moje nazwisko) podając kontakt i dwuliterowy adres strony internetowej (JW).

 16. Witek pisze:

  Ks. Prof. Stanisław Koczwara. Nie zakrywaj przede mną oblicza swego.
  Jeżeli ktoś nie ma czasu na 3 min to wystarczy od 2.40. Wszyscy zrozumieją.

 17. eska pisze:

  SZKOLENIE Z PRODUKCJI PANDEMII::

  OPERACJA PSYCHOLOGICZNA COVID-19. METODY ŁAMANIA PSYCHIKI I TWORZENIA PODPORZĄDKOWANIA
  https://www.salon24.pl/u/piko/1125067,operacja-psychologiczna-covid-19-metody-lamania-psychiki-i-tworzenia-podporzadkowania

  • xcvb pisze:

   polecam raport z zelaznej gory. generowanie problemu i diabelskiego rozwiazania. 1teroryzm byl potem 2globalne ocieplenie potem 3pandemia. ktos wie co bedzie nastepne ? to dopiero beda jaja i to pewnie juz niedlugo.

 18. Maggie pisze:

  Muszę też podzielić się „psikusem” jaki zrobiłam firmie sprzedającej wysyłkowo m.in. buty Mephisto. Kiedy ładnie i wygodnie wyglądające sandałki (😳 za … „bagatelne” $280 + podatek), na reklamowane na ekranie i „przypadkowo” ujrzałam, i wypatrzyłam, że miały na podeszwie .. pod piętą .. wytłoczony krzyż, zdecydowałam się na sprzeciw. Wpisałam tam rodzaj opinii, niby po kupnie tzw „review” (ukrywając oczywiście, że opinia moja jest bez zakupu), że znaczenie nazwy firmy nie jest mi obce, ale, że pod piętą na karbowanej podeszwie tych sandałków: krzyż to = profanacja pełna nienawiści z uwagi, że się będzie poniewierać krzyż stąpając i depcząc znak krzyża i że dlatego nic już nie kupię z tej firmy i nie polecam takiego nienawistnego wzorca. Nie wiem jak długo tam będzie ale narazie jest jako jedyna opinia, i pierwsza opinia, bo wzór sandałków nowy.

  • Nadzieja pisze:

   W 2015 zobaczyłam na wystawie eleganckie letnie buty męskie i namówiłam męża żeby sobie kupił. Były niedrogie zważywszy jakość. Pojechał sam do sklepu. Okazało się, że to buty firmy New Age z antypoślizgami w kształcie krzyży. Przeraziłam się jak zobaczyłam w domu czarne pudełko z lwem i nazwą firmy, papierem w środku pudelka z takimi samymi napisami, z logo wewnątrz buta. Ta firma sprzedawała już wtedy głównie przez internet. Na ogół spód buta kupujący zobaczy po otrzymaniu przesyłki. Ktoś działa na zasadzie „kropla drąży skałę”.

 19. Dorota H. Kutyła pisze:

  Dziękuję.

 20. Córka pisze:

  Kochani,dziękuję tym wszystkim,którzy wstawiali się w modlitwie za moją mamę.Wyszła dzisiaj ze szpitala pokonała covid.Jeszcze jest słaba,ale myślę że to teraz czas na rekonwalescencję.Dziękuję też za modlitwę za mnie.Córka.

  • eska pisze:

   Chwała Panu!
   Po covidzie powinny być ze 3-4 tygodnie rekonwalescencji albo i więcej jeśli trzeba. Niech Mama się oszczędza. ❤
   .
   @klasv, @Rybko i inni – a jak tam u was?

   • Antonina pisze:

    @Eska, dziękuję, że wnosisz tutaj Bożego Ducha wspólnoty, miłości i troski o innych… Twoje komentarze są budujące… kiedy je czytam przypomina mi się często, list do Diogeneta „Chrześcijanie w świecie ” . ” Kochają wszystkich ludzi, a wszyscy ich prześladują…. Są ubodzy, a wzbogacają wielu… Ubliżają im, a oni błogosławią. Obrażają ich, a oni okazują wszystkim szacunek.” Ogarniam modlitwą Ciebie, Ewę i wszystkich Czytelników. Niech Pan Bóg nas wszystkich strzeże i błogosławi, a Niepokalana otacza płaszczem swej opieki. ❤

   • rybka pisze:

    Dziękuję esko i wszystkim za pamięć i modlitwę. U nas już chyba dobrze. Przeszliśmy to w miarę łagodnie, nawet moja teściowa, osoba starsza, z chorobami extra. Dzieci już zapomniały, że były chore, mąż w tym czasie porąbał duuużo drewna na podwórku, ja tylko trochę jeszcze pokasłuję ale to przechodzi. Martwię się tylko, żeby jakieś powikłania nam nie wyszły, np. zespół pocovidowy u mojego ośmiolatka, ale to zawierzam Miłosierdziu Bożemu. Potraktowałam ten czas jak pewnego rodzaju rekolekcje i muszę sobie jeszcze parę spraw przemyśleć. Bóg Wam zapłać za modlitwę jeszcze raz.

 21. Antonina pisze:

  @Eska, dziękuję, że wnosisz tutaj Bożego Ducha wspólnoty, miłości i troski o innych… Twoje komentarze są budujące… kiedy je czytam przypomina mi się często, list do Diogeneta „Chrześcijanie w świecie ” . ” Kochają wszystkich ludzi, a wszyscy ich prześladują…. Są ubodzy, a wzbogacają wielu… Ubliżają im, a oni błogosławią. Obrażają ich, a oni okazują wszystkim szacunek.” Ogarniam modlitwą Ciebie, Ewę i wszystkich Czytelników. Niech Pan Bóg nas wszystkich strzeże i błogosławi, a Niepokalana otacza płaszczem swej opieki. ❤

  • eska pisze:

   @Antonino, to wielki zaszczyt przeczytać takie słowa… Nie wiem, co powiedzieć – rozłożyłaś mnie na łopatki…
   Dziękuję.

   • Antonina pisze:

    🙂 Tu nie chodzi o chwalenie dla chwalenia, nie jesteśmy przecież jakąś grupą wzajemnej adoracji…. ale o wzajemne umacnianie się, budowanie…Twoje świadectwo realnej miłości bliźniego pomogło również mi, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy musiałam podjąć ważne decyzje, które zmienią nasze życie, a są związane właśnie ze służbą drugiemu człowiekowi. Dziękuję, że przypominasz nam wszystkim,że to MIŁOŚĆ ma być znakiem rozpoznawczym chrześcijan…..

    • eska pisze:

     Rozumiem 🙂
     Ale i tak nadal nie wiem, co powiedzieć 😉 ❤
     .
     +++ za tę waszą "nową drogę" życiową ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s