„Wyrok na niewinnych” – film z Jonem Voightem wzbudza ataki lewicy

W Stanach Zjednoczonych szykuje się nie mniejsza burza niż ta sprzed dwóch lat, gdy do amerykańskich kin wprowadzano film „Nieplanowane”. Kolejny reżyser odważył się wyłamać z hollywoodzkich standardów politycznej poprawności i stworzył obraz o jednej z najgłośniejszych batalii sądowych w dziejach Ameryki – sprawie Roe kontra Wade. Toczyła się ona przed Sądem Najwyższym blisko 50 lat temu, a wyrok w niej zadecydował o legalizacji aborcji w USA. Fabuła odbiega jednak od narracji przez lata podtrzymywanej w mediach i popkulturze, którą na ten temat wylansowali proaborcyjni aktywiści.

– Oto fakty na temat tego, co się wydarzyło. Pokazujemy tylko, jak było. Jedynie prawdę – odpowiada na zarzuty o jednostronny przekaz w swoim dziele Nick Loeb, twórca scenariusza i reżyser „Roe v Wade” (w Polsce dzieło jest już zapowiadane przez dystrybutora pod tytułem „Wyrok na niewinnych. Sprawa Roe przeciw Wade”). A prawda jest druzgocąca dla aborcjonistów. Niewiarygodnie bezczelne fałszowanie danych na potrzeby manipulowania opinią publiczną i sądem, bezkrytyczne podejście mediów, które bez weryfikacji publikowały wymyślane przez działaczy pro-choice na kolanie statystyki dotyczące nielegalnych aborcji czy zgonów podczas nich, przedmiotowe wykorzystanie Jane Roe w celach procesowych, wreszcie biznesowe motywacje liderów aborcyjnych grup nacisku – to tylko niektóre fakty przedstawione w filmie. Jeśli dodamy do tego choćby takie sceny jak ta, w której Margaret Sanger, założycielka niechlubnej sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood, przemawia na wiecu Ku-Klux-Klanu, przekonując słuchaczy, że aborcja jest dobrym narzędziem do zmniejszenia populacji czarnych, nie ma się co dziwić, że obraz wzbudza wściekłość lewicy.

Podobnie jak w przypadku „Nieplanowanych”, film miał już kłopoty na etapie produkcji. Część ekipy filmowej pod wpływem środowiskowej presji wycofała się z realizacji w trakcie zdjęć. Tradycyjnie twórcy byli blokowani w mediach społecznościowych. Kierownicy produkcji spotykali się z odmową wynajmu lokalizacji do kręcenia scen. Doszło nawet do kuriozalnej sytuacji, że podczas lunchu „aresztowano” ekipie sprzęt filmowy. Gdy to stało się już nieznośne i zagrażało dokończeniu projektu, twórcy podjęli decyzję, by film kręcić… w konspiracji, pod zmienionym tytułem.

Nie wydaje się jednak – co również jest stosowaną metodą – że dzieło to da się „zamilczeć”. Choćby ze względu na dobrą obsadę, z laureatem Oscara Jonem Voightem na czele. Grający Warrena E. Burgera, przewodniczącego Sądu Najwyższego, 82-letni aktor jest bez wątpienia twarzą i największą gwiazdą produkcji. Prywatnie to jeden z nielicznych hollywoodzkich aktorów, który przyznaje się do wyznawania konserwatywnych wartości. W główną rolę, doktora Bernarda Nathansona, ginekologa, który przeprowadził 70 000 aborcji i odegrał znaczącą rolę w procesie Roe v Wade, a kilka lat później nawrócił się i stał się twórcą głośnego filmu „Niemy krzyk”, wciela się sam reżyser Nick Loeb. Loeb w wywiadzie dla „Hollywood Reporter”, zapytany, dlaczego podjął ten temat, w bardzo osobistym tonie wyznał, że sam stracił dwójkę dzieci w wyniku aborcji, po czym dodał:

Im bardziej się starzeję, tym bardziej żałuję. Gdybym miał wtedy tę wiedzę, którą posiadam teraz, nie doszłoby do tego. Każdego roku śnię o moich dzieciach w takim wieku, w jakim byłyby teraz. Te sny zaczęły się wiele lat temu i jest to dla mnie duży ciężar emocjonalny.

Przedpremierowy pokaz filmu miał miejsce kilka tygodni temu na Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Orlando, na której pierwsze przemówienie po ostatnich wyborach wygłosił Donald Trump. Bilety wyprzedały się do ostatniego miejsca. Mimo pandemii i faktu, że w wielu stanach kina są nadal zamknięte, amerykańska premiera „Roe v Wade” odbędzie się nieprzypadkowo w Wielki Piątek 2 kwietnia. Czy spotka się z próbami blokady i podobnym atakiem jak „Nieplanowane”? Zapewne. Film – choć dotyka historii sprzed 50 lat – w znacznie większym stopniu niż dzieło Konzelmana i Solomona jest demaskatorski dla środowisk aborcyjnych. Podobnie może być w Polsce, gdzie dodatkowo dochodzi kontekst wydarzeń ostatnich miesięcy, w tym niespotykanej agresji środowisk aborcyjnych. To właśnie o takich środowiskach i takich zachowaniach w dużej mierze opowiada to dzieło. Czy tak będzie, przekonamy się już 18 kwietnia, bo Polska będzie drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, w którym widzowie będą mogli zobaczyć produkcję, do tego – ze względu na zamknięte kina – w szerokiej, bo internetowej dystrybucji.

„Wyrok na Niewinnych. Sprawa Roe przeciw Wade” (org. „Roe v Wade”), rok prod. 2020, USA, 108 min, scenariusz i reżyseria: Nick Loeb i Cathy Allyn, w rolach głównych: Jon Voight, Nick Loeb, Robert Davi, Stacey Dash, William Forsythe, Steve Gutenberg, John Schneider

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

130 odpowiedzi na „„Wyrok na niewinnych” – film z Jonem Voightem wzbudza ataki lewicy

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Warto wiedzieć i czytać ze zrozumieniem, że „technologia produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny”

  • Mateusz PWWM pisze:

   Tylko cytuje co znalazłem w sieci.
   Nie wyrokuje ale ja osobiście odczuwam lęk przed zaszczepieniem się i mam nadzieję ze nie będą one przymusowe.
   „Ponadto Dworczyk stwierdził, że „nie ma żalu do Episkopatu” w związku z niedawnym oświadczeniem na temat szczepionek AstryZeneki. – Kwestie wiary są indywidualną sprawą każdego człowieka. Najważniejsze w nim jest to, że Episkopat nie mówi: „Nie szczepcie się tą szczepionką”. Mówi, że w sytuacji, gdy nasze zdrowie i życie jest zagrożone, można te szczepionki wykorzystywać, a dziś mamy z taką sytuacją do czynienia. Stanowisko Episkopatu należy czytać w całości – stwierdził.”

  • Kasia pisze:

   poczytałam opinie pod tym i jest tak straszny atak na kościół, aż płakać się chce…😪😪😪

 3. Małgorzata pisze:

  Święta Rodzino ratuj tę rodzinę !
  Proszę o łaskę zdrowia i wszelkie potrzebne łaski 🙏

 4. Ola pisze:

  Mike Yeadon, były główny naukowiec firmy Pfizer, stwierdził, że jest już za późno, aby uratować osobę, której wstrzyknięto szczepionkę Covid-19. Wzywa tych, którym jeszcze nie wstrzyknięto śmiercionośnego związku, do walki o przetrwanie ludzi i życie ich dzieci. Znany na całym świecie immunolog opisuje dalej proces, który według niego zabije ogromną większość ludzi żyjących obecnie. Bezpośrednio po pierwszym wstrzyknięciu około 0,8% ludzi umiera w ciągu 2 tygodni. Osoby, które przeżyły, mają średnią długość życia 2 lata, która jednak zmniejsza się po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu „przypominającym”. Opracowywane są szczepionki uzupełniające, które rozkładają niektóre narządy, w tym serce, płuca i mózg. Profesor Yeadon, który przez dwie dekady był zaznajomiony z działaniami i celami badań i rozwoju w farmaceutycznym gigancie Pfizer, wyjaśnia, że ostatecznym celem obecnie podawanego schematu szczepionek może być tylko masowe wyludnienie, przy którym wszystkimi wojnami światowymi wydają się być jak Myszka Miki. „Miliardy są już skazane na pewne, nieodwołalne i pełne bólu zgony. Każda osoba, która otrzymała zastrzyk, z pewnością umrze przedwcześnie, a 3 lata to zrobiona na wyrost ocena tego, jak długo prawdopodobnie będzie żyła”.

 5. Ola pisze:

  Wszystkie Wasze intencje dołączam do dzisiejszej koronki do Krwawych Łez Maryi
  +++

 6. babula pisze:

  Ponieważ modlimy się w wielu intencjach a nieraz pojawiają się (przynajmniej u mnie) wątpliwości czy moja modlitwa jest dobra i miła Panu Bogu szukałam wskazówek dotyczących modlitwy chociaż wiele na ten temat przeczytałam.
  Jednak to co znalazłam tutaj ( https://modlitwy24.pl/rozproszenia-na-modlitwie/ ) jest jak balsam dla duszy. Dzielę się:
  ..”Sercem modlitwy jest obecność przy Bogu. Zły duch więc próbuje odwrócić naszą uwagę od Boga, zniszczyć moją świadomość trwania przy Nim,.. ”
  ” Za każdym razem, jak przyjdzie rozproszenie i zorientowałeś się, że uwaga uciekła w inne miejsce, ze spokojem i bez irytacji wróć do świadomości tego, że Bóg jest przy tobie i tym samym do modlitwy”. „Nie walcz, nie podejmuj roztargnień, bo ilekroć to robisz, to się nimi zajmujesz i o to chodzi nieprzyjacielowi – aby zajmować się wszystkim, poza Panem Bogiem.”
  „Jeśli przychodzi rozproszenie, a ja w momencie, gdy je rozpoznałem, wracam do modlitwy, to nabiera ona jeszcze większej wartości.”
  „Co robić jeśli po prostu nie chce mi się modlić?
  Większość ludzi, gdyby modliła się tylko wtedy, gdy ma na to ochotę, to najczęściej by się nie modliła. O dobro trzeba walczyć, zło zazwyczaj przychodzi bez większego wysiłku – podobnie jest z kwiatami, żeby były piękne to trzeba je pielęgnować, chwasty natomiast rosną same. To, że modlitwa jest połączona ze zmaganiem się ze sobą, nie ulega wątpliwości, ale im większa bitwa tym większe zwycięstwo.”

  To tylko fragmenty. Warto przeczytać całość. Ale piszę dla Was Kobiety czytające to (chociaż do Panów też 🙂 Jeśli gotujesz obiad, sprzątasz dom, robisz pranie to wtedy łatwo jest jednocześnie co chwilę zwracać się myślą ku Bogu. I wtedy te wszystkie czynności stają się modlitwą. Można więc modlić się nieustannie. Czego z serca każdemu i sobie życzę 🙂

 7. Kasia pisze:

  Szcześć Boże. Chciałam spytać, czy orientują sie Państwo, czy kotwica to znak okultystyczny? Moja córeczka ma na zabawce kotwice, a kiedyś czytałam coś na ten temat i nie moge niczego konkretnego znależć. Czy pluszaki z bajki Psi Patrol są jakimkolwiek zagrożeniem duchowym dla dziecka? Córeczka ma z tej serii i ciągle sie nimi bawi:

  https://3xk.pl/product-pol-378627-TY-7-x-Maskotka-Psi-Patrol-Skye-Zuma-Marshall-24-cm.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN&gclid=Cj0KCQjw1PSDBhDbARIsAPeTqrfDz48oMMCvSZhCYe0jQo5pKpOc_Vqbcn0523hJVurPzS5E6J37MjkaApqeEALw_wcB

  Może poprostu przesadzam ale w obecnych czasach wole być nadgorliwa.

  • wobroniewiary pisze:

   Chyba raczej na pewno przesadziłaś z ta kotwicą

   • Mateusz PWWM pisze:

    Myślę że i bajka psi patrol jest ok. Mój syn ogląda a ma 3,5 roku, ale trzeba z czasem uważać bo później pojawiają sie nowe odcinki, nowi towarzysze itp. Wiec warto inz dzieckiem czasem oglądać 😉

  • xcvb pisze:

   za 300zl ile klockow lego mozna by kupic. no i zadnych kotwic nie maja.

   • Kasia pisze:

    dziękuję za odpowiedź. z klockami lego też trzeba bardzo uważać. to nie jest tak, że kupilam jej za 300 zl tyle piesków. rok temu dostała jednego w prezencie, potem od brata dostała drugiego, jakiś czas temu trzeciego. ostatnim jej marzeniem są dwa i koniec. uzbierala sobie. nic wiecej jej juz nie kupuje. ona ma 4 latka i lego duplo też układa. bardzo chce mieć pieska prawdziwego ale warunków nie mamy w małym mieszkaniu w bloku. i polubiła te pieski. bajki też kilka razy obejrzała i raczej nic złego nie widziałam.

   • Ava pisze:

    Układanie klocków jest dobrą zabawą, ale już np.bajka Lego Ninjago i seria klocków jest koszmarna. Zobacz sobie figurki z ciekawości.

    Moi chłopcy też oglądają Psi Patrol i jest w porządku.

  • duszyczka pisze:

   Kasiu, pamiętam jak moja mama nosiła kiedyś łańcuszek z trzema zawieszkami tj. krzyżyk, kotwica, serce i są to symbole wiary, nadziei i miłości.

   pixers.pl/plakaty/wiara-nadzieja-milosc-27269771

 8. eska pisze:

  Dla przypomnienia:
  Jutro (21.04) o 6:30 oraz w sobotę (24.04) o 6:30 – kolejne Msze wynagradzające.
  Zapraszam do duchowej łączności.

 9. Paweł pisze:

  Witam Was serdecznie.
  Dawno tu nie pisałem. Proszę Was o modlitwę za mnie i moją rodzinę, dostaliśmy wczoraj pozytywne wyniki na Covid-19. Boję się o mamę, bo jest schorowana i ma nadciśnienie.

 10. Małgorzata pisze:

  Pomódlcie się proszę za moją siostrę Urszulę.
  Jutro ma testy i rozmowę kwalifikacyjną.
  Bardzo potrzebuje tej pracy.
  Dziękuję Wam.

 11. Ela P pisze:

  Moją bratową była szczepiona dwiema dawkami Pfaizera,drugą miała w lutym.Tydzień temu zmarła na płuca.

 12. Witek pisze:

  Moze już było, ale warto posłuchać zawsze Ks. Piotra

 13. Witek pisze:

  Ks. Dominik o Różańcu Świętym. Może zachęcę jeszcze kilka osób do Nowenny pompejańskiej na głównej stronie…

 14. wobroniewiary pisze:

  Wizjonerka opowiada: Nagle, nasza Matka rozkłada ręce i widzę ludzi chorych których dotykają wielkie plagi. Widzę zdrowego człowieka zbliżającego się do chorego i zostaje on natychmiast zainfekowany. Pytam naszą Matkę, „Jak możemy pomóc tym ludziom? A ona mówi: „Używaj oleju Dobrego Samarytanina. Dałam ci niezbędne składniki do jego stworzenia.
  Nasza matka powiedziała mi, że prawdziwe plagi przyjdą i że powinniśmy „Jeśli jesteśmy chorzy, pokropić jedzenie wodą święconą i pamiętać by spożywać rośliny lecznicze. Spożywać surowy ząbek czosnku codziennie rano, albo olej z oregano gdyż są one doskonałymi antybiotykami

  http://jas24.pl/Samarytanin/Samarytanin.htm

  • Ania G. pisze:

   Po prawie 6 letniej walce z rakiem kości wczoraj odeszła moja ciocia Bożena. Proszę Was wszystkich o modlitwę w intencji zbawienia jej duszy.

   • Ania G. pisze:

    KOCHANI!!!!!!!! Druga sprawa że coraz to silniej czuje przynaglenie aby od 26.04 do 03.05 modlić się nowenną w intencji o triumf Niepokalanego Serca Maryi w naszej Ojczyźnie Kościele Św i kapłanach oraz rządzie i naszych rodzinach. A więc ja was nie proszę ale ja was BŁAGAM módlcie się razem ze mną. Ja do tego będę w tych dniach zamawiać Msze Święte w tej intencji. KOCHANI to naprawdę być może nasze ostatnie podrygi w wolnym świecie. A więc módlmy się.

    • eska pisze:

     @Aniu, zakres dat, które podałaś, to 8 dni – chyba należy zacząć 25.04.
     Nie wiem, jaką konkretnie nowennę masz na myśli, ja za wartą odmówienia uważam tę:
     https://gloria.tv/post/Jf7juxzfkHfL1eJwVU6YzT8p4
     Postaram się dołączyć mimo obecnych zawirowań +++

    • Ania G. pisze:

     Do eski. Dziękuję za czujność i nowennę, również i ja będę nią się modlić. Dziękuję za dołączenie

    • Monika797 pisze:

     Ja również dołączam

    • Monika pisze:

     Również przyłączam się do odmawiania nowenny zaproponowanej przez Eskę. Rozumiem modlimy się od 25. kwietnia do 3. maja. Zamieszczę na fb, bo Nowenna warta rozpowszechnienia, może inni skorzystają i się dołączą.
     +++ Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

    • Longin pisze:

     @AniaG
     Wielu ma podobne odczucia, dlatego musimy modlić się aby ta godzina nie zastała nas nieświadomymi, albo z kamiennymi sercami.
     Wierzę zatem, że to Twoje „przynaglenie” Aniu pochodzi od Ducha Świętego – nie możemy jednak zapominać aby w tych dniach jak najwięcej osób dołączyło jeszcze do nowenny pompejańskiej w intencjach zaproponowanych przez Witka.
     Być może będą to rzeczywiście ostatnie Opatrznościowe Dzieła, w których wspólnie na tej stronie możemy jeszcze uczestniczyć dla Chwały Bożej oraz przybliżające Tryumf Niepokalanego Serca Maryi, a także przygotowujące do Nowego Nieba i Nowej Ziemi.

    • Bożena pisze:

     Również dołączę do nowenny, którą zaproponowała Eska
     W intencji Bożeny +++ Dobry JEZU a nasz Panie, daj Jej Wieczne Spoczywanie…

    • Paweł pisze:

     Dziwne, ale ja dopiero teraz przeczytałem ZE ZROZUMIENIEM ten komentarz (choć „przebiegałem go oczami” już parę razy).
     No i TAK: to chyba będzie faktycznie bardzo WAŻNE, żeby taką akurat Nowennę odprawić, więc ja też się dołączam!

   • Katarzyna pisze:

    +++ Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a Światłość Wiekuista niechaj Jej świeci.

   • Małgorzata pisze:

    Wieczne odpoczywanie… 🙏

  • olla pisze:

   W 1413 znano olejek eukaliptusowy?

   Nie wiem. W moich papierowych encyklopediach nie ma hasła eukaliptus. A wg netu eukaliptus to gatunek zawleczony do Azji.
   Epidemia dżumy była w 14 wieku, nie 15.

 15. xcvb pisze:

  polecam ostatnie objawienie Maeyi prosto z Dechtice na Slowacji. Dodaje otuchy nadziei i mocy. zero straszenia. bez wulkanow 3 wojny swiatowej wirusow i czipow. Uwazam ze sa ta jedne z najbardziej wiarygodnych objawien nadal trwajacych:

  Moje ukochane dzieci! 15.04.2021
  Spójrzcie na mojego zmartwychwstałego Syna, który przez swoje cierpienie i chwalebne zmartwychwstanie przywrócił wam życie dzieci Bożych. Jesteście wolni i nikt nie może wam tej wolności odebrać. Tylko ty możesz zniewolić się grzesznym i bezbożnym życiem. Dlatego unikajcie ducha liberalizmu, który zniewala cały świat i szerzy kulturę śmierci. Biada tym, którzy sprzeciwiają się Bogu i życiu. Biada potężnym, którzy są pyszni, bo ręka Boga ich uderzy. Wy, moje drogie dzieci, poświęcajcie swoje cierpienie i modlitwy o zbawienie nieśmiertelnych dusz, które są na ścieżce potępienia. Modlę się z wami, aby oczy wędrowców otworzyły się i powrócili, aby żyć Ewangelią i kroczyć ścieżką przykazań Bożych. Nie martw się, dzieciaki! Kiedy duch liberalny pojawi się w całej swojej obrzydliwości, co jest zezwoleniem Boga na wszelkie bluźnierstwa przeciwko Bogu, zstąpię jako Kobieta żywej wiary, pośredniczka i mówczyni, a piątym zmiażdży głowę tego pysznego węża. Zanurzam cię w miłości Jezusa i mojego Serca.

  https://www.avemaria.sk/dechtice/

  • xcvb pisze:

   do admina : moze osobny wpis z tego objawienia ? 🙂

   • Maggie pisze:

    Nie czepiam się wrzucając tu tą myśl:
    Owoce trwających objawień w Medjugorie są widoczne i np wyrosło zeń powołanie ks.Dominika Chmielewskiego, więc choć nie są one oficjalnie uznane, bo nadal trwają (św.JPII były one bliskie), są przez bycie największym konfesjonałem świata: wiarygodne. Z tymi , którymi ww się emocjonujesz, jest INNA sprawa, jako że rzeczywiście MAŁO znane. Dziwnie brzmi fragment, gdzie jest mowa jakby o powtórnym (?) przyjściu Maryji i …. ta zagadkowa „piątka” (przynajmniej dla mnie zagadkowa) na zakończenie.

    Kolejna „Pompejanka WOWIT’owa” jest w intencjach Matki Najświętszej, a więc: o to i o czym, gdziekolwiek ❗️mówi, bo do Niej adresujemy modlitwę.
    Zwlekam z tą NP, wahając się czy podołam, bo odmawiam prywatnie i to całą w ważnej/pilnej intencji, więc się przymierzam do moich możliwości (aby to była rzeczywiście modlitwa, bo zły namacalnie staje na rogach, aby zakłócać każdą modlitwę) … ale jeśli Ty możesz bez przeszkód i jeszcze nie dołączyłeś: zachęcam, jak wielu innych.
    Jezus JEST Panem 💕🙏🏻❣️

    • eska pisze:

     @Maggie, tłumaczenie jest translatorem mechanicznym, stąd przekłamania. „Piątka” to ma być „pięta” (pata). Np. „paty” to albo pięty w dopełniaczu (kogo? czego?) albo piąty w sensie liczebnika. Podobne słowa.

    • xcvb pisze:

     maggie to jest tlumaczone translatorem – nie wierze ze tego nie zauwazylas. Lokalny biskup jak najbardziej „wspiera” te objawienia. Owoce sa – kazdy kto byl moze potwierdzic. Zreszta ks Dominik Chmielewski o ile sie nie myle tez zna Dechtice. Z Polski sa organizowane piepgrzymki tam . Poczytaj sobie zaintersuj sie sie. tu jest filmik z procesji sa obecni ksieza i zakonice. Reasumujac nie czepiasz sie a szukasz dziury w calym. PEACE

     tutaj stronka o innych objawieniach na slowacji z 1990 w litmanovej http://litmanova.blogspot.com/p/historia-objawien.html

    • Maggie pisze:

     Xcvb, eska już wytłumaczyła „genialność translatora”, a ja nie szukam dziury w całym, lecz przejrzystości w mglistym, kiedy pytam.

     Nie biegam po Internecie w poszukiwaniu nowych objawień czy „objawień”. Nigdy nie używałam żadnego „tłumacza komputerowego” – choć może to się wydać Tobie nieprawdopodobne i godnym kpiny.
     O tych objawieniach pierwszy raz słyszę od Ciebie, a więc masz powód do radości (lub do wyboru: kąśliwości). Bończuczność to raczej notuję w Twoich wypowiedziach, nawet w doradzanym słowie PEACE (brzmiącym jak zalecenie mi Relanium), kiedy je do mnie kierujesz. Nie znasz mnie ani mego „plecaka” życiowego, bo inaczej byś się zdziwił, że we mnie AŻ taki … spokój.
     Kaleczenie, zwłaszcza czyjegoś Ego, NIE jest w mojej naturze ani intencjach. Pytanie zaś bądź uwaga, czekające odpowiedzi/wyjaśnienia, są czymś naturalnym i bez wrogości. Całe życie jest wielką lekcją. Smutno, że widzisz we mnie wroga i ścigającą Ciebie toksyczną jędzę.

    • xcvb pisze:

     PEACe to bylo nawiazanie do Medugorie. 🙂 🙂 🙂

    • Janek pisze:

     O objawieniach w Dechticach było już pisane na WOWiT dwa lata temu.
     We wcześniejszych objawieniach w Litmanovej Matka Boża mówiła że Słowacji grozi zagłada. W Dechticach prosi o modlitwę i post o chlebie i wodzie 3 razy w tygodniu.

 16. Klara pisze:


  Abp Carlo Maria Viganò – Wywiad udzielony niemieckiemu czasopismu

 17. Aga pisze:

  Kochani bardzo proszę o modlitwę w intencji Weroniki która jest obecnie w 34 tyg 6 ciąży i leży w szpitalu w szpitalu z powodu covida.Przez ostatnie 3dni była podłączona do respiratora ale dziś jej stan się poprawił i została odłączona. Sytuacja nadal jest poważna. W domu pozostał jej mąż z 5 dzieci. Bóg zapłać za każde westchnienie w intencji tej rodziny.

 18. Damian pisze:

  Poprzez to „małe” Chojno tak to powinno wyglądać w całym kraju. Tam zaczęło się od wspólnoty, parafii, od „dołu” od pragnienia serca, modlitwy (nawet leżąc krzyżem), adoracji. Następnie pojawia się tam kapłan na rekolekcjach, który mówi o Chrystusie Królu, potem wierni dalej się modlą wspólnie z kapłanami, pojawia się sprawa obrazu, który był darem Polonii z Chicago i znajdował się (od lat niewyeksponowany) na Jasnej Górze w Częstochowie – teraz trafia do Chojna (Idę tam gdzie mnie kochają i chcą i czczą sercem i duchem i ciałem…)- dalej kopie tego obrazu, „idą w Polskę”, na koniec modlitwa z proboszczem i błogosławieństwo Abp Dzięgi przed obrazem i 11 czerwca będzie poświęcenie…Mało tego w Chojnie, już oddano władzę Jezusowi Chrystusowi (akt oddania przez panią Burmistrz, a także przez przedstawicieli różnych zawodów, stowarzyszeń i grup społecznych). Dopiero jak taka „iskra serc” przejdzie przez Polskę, to na koniec we wspólnej łączności modlitewnej z Narodem oddając insygnia władzy- hierarchia świecka i kościelna. Chrystus Królem Naszej Ojczyzny.

  Ksiądz Mariusz Matuszak, proboszcz parafii NSPJ w Chojnie opowiada:

  Historia obrazu Chrystusa Króla Polski:

 19. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę za moją siostrę Jolę
  Leży w szpitalu pod tlenem

 20. Maggie pisze:

  We wszystkich intencjach i za chorych dodatkowo 10-tek ze św.JPII:

 21. Marta 3 pisze:

  Chcę się odnieść do filmu opublikowanego przez Wojciecha Sumlińskiegi: ” Spowiedź ratownika”. Myślę, że wiele osób to oglądało. Do tej pory bardzo szanowałam pana Sumlińskiego ale po tym filmie stawiam pod znakiem zapytania wszystko co do tej pory powiedział… Ten niby ratownik opowiada stek bzdur. Wiem bo pracuję w służbie zdrowia i to nieprawda, że: pracownicy oddziałów zakaźnych chodzą bez kombinezonów, że jest obłożenie 5 chorych na 80 łóżek i tworzą nowe miejsca, że szybkie testy zwane „abbottami” dają fałszywie dodatnie wyniki. Jeśli abbott daje pozytywny wynik wykonuje się dodatkowo wymaz z nosa. W ostatnim czasie na oddziale inrernistycznym w małej miejscowości wykonano testy abbott wszystkim pacjentom. Jednej osobie wyszedł pozytywny wynik. Osoba ta, zarzuciła personelowi, że to nieprawda i testy są fałszowane. Wykinano wymaz… co zresztą jest standardem, który potwierdził wynik. Testy abbott są przesiewowe, tak jak mierzenie temperatury. Dodatni abbott daje informację, że przy tej osobie trzeba bardzo uważać i poglębić diagnostyke. Efekt jest taki, że pacjenci tracą coraz bardziej zaufanie, nie wierzą już personelowi. Dużo jest zamieszania z powodu tego filmu. Proszę wszystkich o zachowanie spokoju bo takie filmy „napuszczają” jednych na drugich.

  • Anna pisze:

   Rozmawiałam dzisiaj z sąsiadką ktora pracuje na położnictwie że wszystkie pacjetki po zrobieniu testu mają wynik pozytywny a lekarze nie szczepia się tylko udają że niby się zaszczepili i jeszcze dziwne ale bardzo dużo ludzi którzy umarli wpisują powód covid. Szpital który był bardzo zadłużony i do likwidacji teraz działa na pełnych obrotach. Można powiedzieć że to prwie identyczna sytuacja jak w tym filmie pana Sumlinskiego. Musiałam o tym napisać bo miałabym wyrzuty sumienia że się nie podzieliłam tą wiadomością. Dzisiejsza rozmowa z tą panią tylko mnie utwierdzila że takie rzeczy się dzieją. Może nie w każdym szpitalu ale jednak jest w tym wiele prawdy. Niech Was Bóg Błogosławi. Anna.

 22. Urszula pisze:

  Szczęść Boże,
  Bardzo gorąco proszę o modlitwę za tatę,
  Został zaszczepiony Astrą, na 3 dobę po podaniu pierwszej dawki zaczęły się drgawki, gorączka w efekcie czego wyszedł covid,w tej chwili leży w szpitalu w stanie krytycznym, płuca 80% zajęte, podłączony do respiratora, przed szczepieniem okaz zdrowia, lat 66
  Niestey nasze argumenty nie pomogły by się nie szczepił, uwierzył lekarzom że musi bo jest w grupie ryzyka,
  Bóg zapłać

 23. m-gosia pisze:

  We wszystkich intencjach †††

 24. Euzebia pisze:

  Prawdziwe Życie w Bogu – orędzia Vassuli Ryden
  PANDEMIA COVID-19. BÓG NAS OCALI, JEŚLI GO WEZWIEMY ZE SKRUCHĄ – ORĘDZIE Z 12.04.2020r.

 25. Włodzimierz Jeske pisze:

  Szczęść Boże
  Polecam blog na którym na bieżąco publikowane są orędzia.
  https://niebomowidzisiaj.wordpress.com/blog-2/page/48/
  Pozostawiam uznaniu admina pozostawienie tego postu lub też usunięcie.

  Włodek

 26. Helena pisze:

  We wszystkich intencjach †††

 27. Krystyna pisze:

  We wszystkich intencjach koronka do najdroższej krwi Pana Jezusa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s