Przygotowanie do zawierzenia św. Józefowi na podstawie książki ks. Mateusza Dudkiewicza „Serce Ojca”

Na kanale Wydawnictwa Esprit trwa przygotowanie do zawierzenia św. Józefowi, na podstawie książki ks. Mateusza Dudkiewicza „Serce Ojca” i codziennie są publikowane filmiki z przygotowaniem

Marek Zaremba i ks. Mateusz Dudkiewicz zapraszają na odbycie 26-dniowych rekolekcji odnowy serca, w których nauczycielem i przewodnikiem ma być św. Józef – wzór prawdziwego mężczyzny. Odwołując się do wezwań Litanii do św. Józefa, nauczania papieża Jana Pawła II oraz papieża Franciszka, uczą podążania do świętości drogą Cieśli z Nazaretu

Całe rekolekcje dostępne w książce „SERCE OJCA”: https://bit.ly/2PsA2sy

Fragment książki
(za pozwoleniem Wydawnictwa Esprit)

Ks. Mateusz:
Święta Maryja
Oblubienica Józefa. Dziewica i Matka

Święty Józef zupełnie inaczej musiał sobie wyobrażać ich wspólne życie. Mimo to wziął Maryję do siebie razem z całą tajemnicą Jej macierzyństwa, razem z Synem, który przyszedł na świat za sprawą Ducha Świętego, aby odkupić swój lud.
Maryję i Józefa łączy nie tylko ich wspólna miłość, ale także posłuszeństwo wobec woli Bożej – otwartość i zgoda na Boże plany.
Uczmy się od serca Józefa gotowości do rezygnacji ze swoich planów i wyobrażeń. Naśladujmy otwartość i zgodę na Bożą wolę, która jest zaproszeniem do realizacji nowych, zaskakujących scenariuszy miłości.

Marek:
To nie my wyświadczamy Matce Bożej przysługę, kiedy się Jej oddajemy, ale Ona wskazuje nam Boże miłosierdzie i łaskę, kiedy pragnie nas przyjąć. Zawierzenie się Maryi oraz św. Józefowi jest dla nas wielkim darem, który należy przyjąć z wdzięcznością. Nasz niebieski Ojciec powierzył ich opiece swojego Syna!  Serce Józefa uczy nas, że prawdziwa miłość ma w sobie coś z przyjaźni, o którą stale musimy zabiegać. Troszcząc się o Maryję, wskazuje, że miłość jest czymś ukrytym, nadprzyrodzonym i dynamicznym. Serce kochające spogląda uważnie w przyszłość, nie ignorując teraźniejszości – znosi wszelkie przeciwności dla większej chwały Bożej.

Św. Jan Paweł II:
„Powołany na Opiekuna Zbawiciela «Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie» (Mt 1, 24). Czerpiąc inspirację z Ewangelii, Ojcowie Kościoła już od pierwszych wieków podkreślali, że św. Józef, który z miłością opiekował się Maryją
i z radością poświęcił się wychowaniu Jezusa Chrystusa, także dziś strzeże i osłania Mistyczne Ciało Odkupiciela, Kościół, którego figurą i wzorem jest Najświętsza Dziewica”
(Redemptoris Custos, nr 1).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Przygotowanie do zawierzenia św. Józefowi na podstawie książki ks. Mateusza Dudkiewicza „Serce Ojca”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. im pisze:


  „Spowiedź ratownika” (medycznego) na kanale Pana Wojciecha Sulmińskiego.
  Zakrapla test wodą fizjologiczną i wykazuje dodatni wynik na covid. Co zatem jest w testach?
  Pani Ewo, proszę to umieścić jako dowód wiedzy o fałszywych testach. Muszą ludzie mieć wiedzę aby odrzucić lęk, bo lęk bardzo osłabia organizm..

  • eska pisze:

   Pamiętacie jak przy moim świadectwie wspominałam o znajomej w szpitalu chorej na covid? Jej historia jest taka, jak opisana przez ratownika: pojechała zdrowa do szpitala na zabieg związany z czym innym. Zrobili test, wyszedł dodatni, zabrali na oddział zakaźny („brudny”). Nadeszły duszności itd. Teraz leży pod tlenem, zacewnikowana, bardzo osłabiona. Westchnijcie proszę za Alicją.

 3. eska pisze:

  Nadziałam się na artykuł o problemach z wartościami na pulsoksymetrze. Wklejam, bo myśmy też się borykali z dziwnymi wahaniami wskazań.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/problemy-z-darmowymi-pulsoksymetrami-mz-zaprzecza/y63pbet,79cfc278
  .
  Na naszym urządzeniu o ile zdrowa osoba miała dość stałe wskazanie, o tyle chorej się wahało w pewnych widełkach – nauczyliśmy się bardziej patrzeć na granice tych widełek i orientować ogólnie niż przejmować się, jeśli chwilowo wskazanie zeszło w niepokojący zakres. Przy czym u nas zakres schodził poniżej 89, a najczęściej podczas choroby były wskazania typu miedzy 90 a 92, innego dnia 92-94 albo 90-93… Podczas zdrowienia zakresy zaczęły się podnosić.

 4. Maria pisze:

  Pulsoksymetry, tak jak i opaski pomiarowe, bransoletki medyczne, okulary do nauki, zegarki biometryczne,…itp. to urządzenia inteligentne, które przesyłają dane intymne człowieka wprost do chmury kwantowej, czyli do systemu szatana, który obecnie jest tworzony przez rządy do 2025 r. i wtedy zostanie scalony w jeden globalny system.

  Chrześcijanie wyrzucajcie swoje telefony dotykowe z androidami. Używać trzeba tylko telefonów komórkowych z klawiaturą. Jest bardzo dużo ludzi, którzy bazują tylko na starych modelach telefonów i nie mają depresji, ani innych dolegliwości somatycznych.
  Android z języka greckiego oznacza automat, ruchomą figurę wykonującą pewne ruchy właściwe człowiekowi. Człowiek, który używa telefonu z androidem kontaktuje się z obcą mu figurą, z duchem nieczystym, który podpowiada mu co czynić.
  Podobnie rzecz się ma z systemami komputerowymi, które podpowiadają, jakie słowo napisać, jaką opcję wybrać, jaką reklamę obejrzeć…itp. Tak działa sztuczna inteligencja AI, AL, czyli sam diabeł.

  W wielu szpitalach zlikwidowano wiele sal operacyjnych *na Banacha w Warszawie chyba 9 pod koniec 2019 roku. Teraz leczenie będzie odbywać się na tzw. łóżkach inteligentnych wyposażonych w różne czujniki. Są łóżka wskrzeszające. Lekarze nie będą potrzebni w tej liczbie jaka jest obecnie. Ujawnienie, stosowanie tej wysokiej inteligentnej technologii już wkrótce, gdy sieć 5g będzie w odpowiednim zasięgu. Bardzo śpieszą się ze szczepieniami, bo są informacje, że ten system szatana zawali się w tym roku.
  Prośmy Pana Boga o pomoc!

  • Daria pisze:

   Na kupionej dziś koszulce dla syna jest symbol AL pod tym California, czy to może być związane z tym co wyżej, o sztucznej inteligencji?

  • wobroniewiary pisze:

   Jak widzę takie komentarze jak Twój Mario to się zastanawiam co się stało ze stroną WOWiT która jeszcze jakiś czas temu była normalną katolicką stroną.
   Teraz już wiem, założyłem bloga na wordpressie a to przecież w czystej postaci chmura kwantowa czyli według ciebie jest częścią systemu szatana, bo przecież strony internetowe są zapisane gdzieś w chmurze a nie na żadnej drukowanej tuszem kartce papieru.
   W dodatku zakładając stronę korzystałem z zapewne szatańskiego systemu Windows a pisząc te słowa używam równie szatańskiego telefonu z klawiaturą dotykową i to co gorsze z androidem.
   A Ty Mario w jaki sposób napisałaś ten komentarz?
   /Admin, wkrótce być może B.O.T.D(Maggie powinna rozszyfrować ten skrót)/
   Dobranoc, głupot to tu się można naczytać do woli.

   • Maggie pisze:

    @Kazimierz: A dlaczego, to ja mam wiedzieć? – nie należę do organizacji z kielnią w ręku, która lubi symbole i skróty 😂.

    Z braku wiedzy, może być wszystko: co kto sobie wymyśli 😂 np skrót … wielbiciel/ka Al Pacino 😂🤣😂, bo on, jak większość gwiazd Hollywood’u chyba też mieszka w Kalifornii 😂🤣😂. AL to też symbol z tablicy Mendelejewa 😂🤣😂 i symbol oznaczający kod pocztowy dla prowincji kanadyjskiej Alberta 😂… więc przykładów do wyboru i koloru i jeszcze można dodawać znaczeń.

   • Maggie pisze:

    Kazimierz, technologia wkracza w wiele sfer życia i rzeczywiście ogranicza prywatność (a w UE nie pomoże żadne RODO, które samo jest jednak rodzajem rejestru). Ograniczona prywatność jest namacalnym faktem, tak jak i to że powietrze jest zaśmiecone różnego rodzaju falami (mój iPad chwyta jakieś dobre 8 networks, do których jednak nie mam password). To nie winna technologia ale tego kto ją i w jakim celu używa; stąd chyba u Marii padło określenie i zaszeregowanie z typu diabelstwa – które łącznie ze stylem wypowiedzi Ciebie zdenerwowało.
    Aby było weselej dodam: Był słynny przypadek, że młodzi włamali się do GPS i Network pewnej firmy samochodowej i skierowali auto na drzewo i rów tak, że właściciel auta za kierownicą był bezbronny i nie miał możliwości jazdy tam gdzie on chciał.

    Dygresja nt prywatności:
    Wchodząc np na WOWIT za każdym razem się loguję, ale z miejsca wiem, że coś źle wpisałam, bo natychmiast mam inny kolor znaczka (icon) przy nick’u … dowód, że jestem w systemie. W sklepie kupiłam na kartę kredytową śpioszek dla wnuczki mej siostry i do mnie przyszedł list, że napy mogą być wadliwe a dziecko może je połknąć, oraz inny list dot. zakupu witamin, że mają dłuższą ważność niż na butelce. Nawet można sprawdzić kiedy i w jakich godzinach np spuszczam wodę, lub robię pranie, bo wodociągi i elektrownia są w stanie to sprawdzić przy rachunkach i stąd np wykryć, że zawór baku przecieka (bo nikogo nie było w domu w tym czasie).

    Masz możność wrzucenia do spam to: czego nie chcesz widzieć na stronie – ja się na to nie pogniewam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s