Ks. Donald Calloway: Polsko, potrzebujesz Teraz św. Józefa! I

Cały nasz kraj musi zawierzyć się św. Józefowi!
O wielkich cudach za wstawiennictwem św. Józefa, proroctwach na jego temat, ostatecznej walce dobra ze złem i ogromnej potrzebnie odnowy Kościoła opowiada ks. Donald Calloway, autor książki „Konsekracja św. Józefowi”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Ks. Donald Calloway: Polsko, potrzebujesz Teraz św. Józefa! I

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  NABOŻEŃSTWO DO PRZECZYSTEGO SERCA ŚW. JÓZEFA
  NA PIĘĆ PIERWSZYCH ŚRÓD MIESIĄCA

  http://wspolnotajozefa.pl/duchowosc/nabozenstwo-do-przeczystego-serca-sw-jozefa/

 3. Maggie pisze:

  Fragment listu, jaki otrzymałam:
  W tej chwili działaczka CitizenGO Ann Kioko z Kenii przygotowuje się do obrony przed sądem w związku z pozwem ze strony lobby aborcjonistów, którzy pragną uczynić z jej kraju kolejny lukratywny rynek aborcyjny (stoi za tym międzynarodowa korporacja aborcyjna Marie Stopes).

  Jeśli uda im się atak sądowy, Ann będzie miała nie tylko ograniczenie prowadzenia dalej swojej akcji obrony niewinnych dzieci w Kenii, ale nawet zakaz wypowiadania publicznie ich nazwy.

  Bardzo proszę podpiszcie Państwo petycję, aby wesprzeć Ann i jej kraj w walce o ochronę życia nienarodzonych:

  https://em.citizengo.org/dc/0LqJl4Fgk6_ebdTLr2iGVY1NHD7S9u4csCeHHVczfOdikKeXPfivhG6BS5xXs-SzgZXYS3CcO4a-NgtlP7FEGEEtDjo0r1SPMEmFcOMBdkRwQrW7jOsZIQk74PEaD80d8WP8Khd-8KZU2wFC6yl-U7J0OYJ56iOK6dLeg8pFHjBs02IBkZ4i2H0GLQNeNfv81B6v7nunszZfdW1bNDHdSK-i5YwS4GOBMW0PaQ8eCX-wM-1mg_ESQjFk4vPUQHFD2eJKR9XZWOy4OZWFgzrEIt3hWN9nB5qBA8-Bkk-MwkJlCGqkkSUzVAEDUjQ3lS-XoIwDihiloNpzcpqapAzbIWKUj62kjL-JEkemvPpXYtmviRjBo8q1UrTV9kXB6GPEW1rz6MVdUP7PAcek-Z9eTA==/OTA3LU9EWS0wNTEAAAF8Zh89fGHH4uwzfiujscVLB9cz4BOu328DTZXYymTRnf14jMD4k1M0HEoLczSTiReDUwJnTh4=

 4. Anula pisze:

  A może tak jak odmawiamy wspólnie Nowenny Pompejańskie, umowny się na np. 30dniowe nabożeństwo do św. Józefa za przyczyną Matki Bożej i dusz dzieci nienarodzonych w intencji „o pomoc św. Jozefa i ochronę Kościoła przed ostatecznym atakiem szatana” lub o „rozszerzenie kultu i czci do św Józefa”? Oczywiście to tylko propozycja, tak jak intencje. Bez św Józefa Kościół czasów ostatecznych nie da rady odeprzeć ataków zła. Zachęcam do zapoznania się z objawami w Itapirandze, lub przeczytania książki „Trzeci”.

  • Anula pisze:

   I wiecie co sobie myślę? Że św Józef jeszcze nas wszystkich porządnie zaskoczy, no bo kim może być człowiek, który oprócz tego, że dostał przywilej bycia ojcem samego Boga, to jeszcze Pan Bóg powierzył jego trosce i opiece największy Skarb świata, Koronę stworzenia czyli Maryję?

   • Katarzyna pisze:

    Trzydziestodniowe Nabożeństwo do Świętego Józefa. Podnosi z kolan, odnawia duszę i ducha, rozprasza mrok, porusza serce. Sumiennie odprawione po spowiedzi generalnej oraz w stanie łaski uświęcającej poprzez wstawiennictwo Świętego Józefa, czyni cuda. Spowiedź święta oraz komunia święta, są w nim niezbędne.
    Miałam to szczęście, że mogłam modlić się przed obrazem Świętego Józefa, peregrynującym w naszym Kościele. Duchowe oczyszczenie jest konsekwencją takiej modlitwy.
    Jeśli istnieje taka możliwość, warto udać się do Sanktuarium Świętego Józefa, by prosić o orędownictwo i łaski.
    Dla rodzin, o czym często wspominają księża, w tych czasach i w tej dobie, niezbędna jest ikona Świętej Rodziny. Zawieszona w centralnym miejscu domu. Udekorowana i czczona. Za jej pośrednictwem mają się odbywać nasze: modlitwy, kontemplacja, oraz czytanie tejże ikony tj. zgłębienie istoty symboliki sakralnej zawartej w nieprzemijającym kluczu dzieła katolickiej ikonografii (por. gest dłoni Pana Jezusa, gwiazdy na płaszczu Matki Bożej, znaczenie liczby trzy w sztuce chrześcijańskiej). Jest to sposób, by prosić Świętego Józefa o duchowe kierownictwo oraz prorektorat.
    Natomiast lekiem stanowi olej Świętego Józefa, przyrządzony z siedmiu białych lilii. Symbol liczby siedem, zanurzony w tym panaceum, uosabia doskonałość Świętego Józefa.
    W orędziach Święty Józef głosi, by przyozdobić się w prostotę, czystość serca i stać się ofiarą Miłości żertwy dla Jezusa.
    Czczenie Świętego Józefa, jest wypełnieniem Woli Bożej, gdyż to sam Bóg sobie w Nim upodobał.

 5. babula pisze:

  Jest chwila przerwy w moim zyciu domowym spokojnym a chwilami zwariowanym. Zaprosilam Jezusa i Matke Boza na herbate 🙂 Popatrzymy na wczorajszy dzien i ulozymy ciag dalszy planu na dzisiaj. Wczoraj rano tak sie cieszylam ze narodzilam sie na nowo po swiecie Bozego Milosierdzia a wieczorem juz widzialam ze bylam niewierna. Dzis zaczynam na nowo. Westchnijcie za mna kto moze. Pamietam o Wszystkich w modlitwie +++
  PS tak sobie mysle ze wszystkie leki z powodu wirusa sa niczym wobec ludzkiej niewiernosci Bogu.

 6. Paweł pisze:

  Odmawiam czasem Litanię do św. JÓZEFA „wkomponowaną” np. w taki układ modlitw za cały świat:
  _______ 1. Matko Boża, Królowo APOSTOŁÓW, i św. PAWLE, którego „Domem” jest Kościół Wschodni (wg orędzia danego Vassuli Ryden w dniu 24.10.1994: http://www.tlig.org/pl/messages/885/ ), módlcie się za kraje WSCHODNIOCHRZEŚCIJAŃSKIE – Litania do św. PAWŁA Apostoła https://adonai.pl/modlitwy/?id=411 (podaję wersję, która była u nas odmawiana publicznie w kościołach podczas Roku św. Pawła 2008/2009, ogłoszonego przez Benedykta XVI): https://www.youtube.com/watch?v=fqHyrhFmnwU
  _______ 2. Matko Boża, Królowo KORONY POLSKIEJ, i św. KAZIMIERZU, Patronie Polski i Litwy http://martyrologium.blogspot.com/2010/03/sw-kazimierz-jagiellonczyk.htmlhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Katoliccy_patroni_Polski , blisko spokrewniony też z królami Czech i/lub Węgier (Władysławem Warneńczykiem, Władysławem II i Ludwikiem II) https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adcy_W%C4%99gier#Jagiellonowie , módlcie się za KATOLICKIE [ze swej tradycji] kraje SŁOWIAŃSKIE oraz za kraje BAŁTYCKIE i UGROFIŃSKIE {a uzasadniającym niejako „tytułem” do objęcia tą intencją – niniejszym – nawet, jak widać, Finlandii jest wymieniany w Wikipedii patronat św. Kazimierza nad Rosją, której to częścią w latach 1809-1917 była właśnie m. in. Finlandia https://en.wikipedia.org/wiki/Patron_saints_of_places } – Litania do św. KAZIMIERZA https://adonai.pl/modlitwy/?id=409 [a ma ona zaskakująco wiele rozmaitych wersji, np. poniżej jest wersja inna] – https://www.youtube.com/watch?v=ZvJScwEA0Ck
  _______ 3. Matko Boża, Królowo WYZNAWCÓW, i św. FRANCISZKU, Patronie Włoch, ogłoszony oficjalnie w roku 1939 przez Czcigodnego Sł. B. papieża Piusa XII i zatwierdzony uroczyście w roku 1958 przez parlament włoski (jak podaje na str. 602 książka ks. Wincentego Zaleskiego SDB „Święci na każdy dzień” – wydanie uzupełnione Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 1996, IMPRIMATUR: Kuria Diecezjalna Warszawsko-Praska, nr 600/K/95 z dn. 24.04.1995 r., bp Stanisław Kędziora, Wikariusz generalny, ks. Marcin Wójtowicz, Notariusz), módlcie się za kraje ITALOROMAŃSKIE [czyli za kraje języka włoskiego, sardyńskiego i retoromańskiego (gdyż ten ostatni, używany w szwajcarskiej Gryzonii oraz we włoskim Tyrolu i graniczącym ze Słowenią Friuli, uważany bywa po prostu za gwarę włoską)] – Litania do św. FRANCISZKA z Asyżu https://www.franciszkanie.gdansk.pl/czytelnia/litania-do-sw-franciszka/ [ta litania TEŻ ma całe mnóstwo wersji, a ja preferuję zawsze te franciszkańskie] – https://www.youtube.com/watch?v=uYS2qVv36Hk
  _______ 4. Matko Boża, Królowo DZIEWIC, i św. TERESO od Dzieciątka Jezus, oficjalna, choć drugorzędna Patronko Francji [obok św. Joanny d’Arc i obok NMP Wniebowziętej jako Patronki głównej: https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar#France ], módlcie się za kraje GALLOROMAŃSKIE (a więc za kraje języka francuskiego, czyli tzw. Langues d’oïl https://pl.wikipedia.org/wiki/Langues_d%E2%80%99o%C3%AFl , i języka prowansalskiego, czyli tzw. Langues d’oc https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_oksyta%C5%84ski ) – Litania do św. TERESY od Dzieciątka Jezus https://www.karmel.pl/litania-do-swietej-teresy-od-dzieciatka-jezus/ [ta litania występuje (chyba) z reguły w dość podobnych do siebie wersjach] – https://www.youtube.com/watch?v=qJTPbrWbGZI
  _______ 5. Matko Boża, Królowo PATRIARCHÓW, i św. JÓZEFIE, Patronie Hiszpanii, Portugalii i obu Ameryk http://martyrologium.blogspot.com/2010/03/sw-jozef.html , módlcie się za kraje IBEROROMAŃSKIE [czyli za kraje języka hiszpańskiego, portugalskiego i katalońskiego] – Litania do św. JÓZEFA https://brewiarz.pl/appendix/modlitwy/jozef.php3 (wersja oficjalna, zatwierdzona przez św. Piusa X w 1909 r.) – https://www.youtube.com/watch?v=5pig9NMcn1g
  _______ 6. Matko Boża, Królowo MĘCZENNIKÓW, i św. JERZY, Patronie Anglii (już od czasów króla Edwarda III, panującego w XIV w.: https://en.wikipedia.org/wiki/Patronages_of_Saint_George#England ), módlcie się za kraje ANGLOSASKIE [i CELTYCKIE, takie jak Irlandia, Szkocja czy Walia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#/media/Plik:Celts_in_Europe.png ] – Litania do św. JERZEGO https://adonai.pl/modlitwy/?id=402
  _______ 7. Matko Boża, Królowo ANIOŁÓW, i św. MICHALE Archaniele, Patronie Niemiec i Austrii (dawniej pozostających w ramach tzw. Św. Cesarstwa Rzymskiego – a ustanowiony od czasu bitwy na Lechowym Polu w 955 r.: https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_(archangel)#Patronages_and_orders ), módlcie się za POZOSTAŁE kraje GERMAŃSKIE [a więc za kraje języka niemieckiego, niderlandzkiego, fryzyjskiego i języków skandynawskich], a wraz z ANIOŁAMI STRÓŻAMI państw i narodów módlcie się za POZOSTAŁE kraje świata: Litania do św. MICHAŁA Archanioła {ja preferuję zawsze jej wersję michalicką:} http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=269&doc=206 oraz Litania do śś. ANIOŁÓW {tutaj nie mam żadnych preferencji}, np. http://www.modlitewnik.com.pl/modlitwy/80-litania-do-swietych-aniolow (jest to wersja zatwierdzona przez Administrację Apostolską w Innsbrucku 14 II 1951) albo np. http://ordo.pallotyni.pl/index.php/naboestwa-i-modlitwy/litanie-do-prywatnego/1729-litania-do-swietych-aniolow

 7. Witek pisze:

  Paszport covidowe do 25.06 wprowadza uni w unii…
  Ktoś się tak cieszył że tak o nas dbają…

  A jakże…

  https://m.fronda.pl/a/paszporty-covidowe-juz-od-25-czerwca-ue-chce-zdazyc-przed-wakacjami,159970.html

 8. babula pisze:

  Czy to możliwe, że wszyscy chorzy, którzy pozostają w domach i nie mogą osobiście uczestniczyć w Mszy Św mogą przyjmując Komunię Św duchową uzyskiwać za wstawiennictwem św. Józefa odpusty zupełne (poprzez modlitwę w intencji ludzi szukających pracy aby mogli ją znaleźć i aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna) ?
  Wydaje mi się że chyba można w ten sposób uzyskać odpust zupełny. Ewo -można ?

  • Paweł pisze:

   Tu jest angielski tekst dekretu dotyczącego odpustów nadanych z okazji Roku św. Józefa (i na ten właśnie Rok): https://www.ewtn.com/catholicism/library/in-the-year-of-saint-joseph-the-gift-of-indulgences-20560
   Polskie tłumaczenie tego dekretu znajduje się na str. 22-23 najnowszego numeru pisma ewangelizacyjnego „Vox Domini” [nr 1 (154) 2021], który właśnie pocztą otrzymałem. Cytuję ciekawsze – moim zdaniem – fragmenty:
   „(…) Udziela się Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca świętego) wiernym, którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu, uczestniczyć będą w Roku Świętego Józefa w okolicznościach i na sposoby określone przez Penitencjarię Apostolską:
   1. (…) Udziela się zatem odpustu zupełnego wszystkim, którzy przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełny dniu skupienia, zawierającym rozważanie o świętym Józefie.
   2. (…) Ci, którzy na wzór świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy, [również] będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.
   3. (…) Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Różaniec święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi.
   4. (…) Udziela się odpustu zupełnego każdemu, kto powierzać będzie codziennie swoją działalność opiece świętego Józefa, a także każdemu wiernemu, wzywającemu Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna.
   5. (…) Udziela się (…) odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Litanię do świętego Józefa (w tradycji łacińskiej) lub Akatyst do świętego Józefa, w całości lub przynajmniej w odpowiedniej części (w tradycji bizantyjskiej), lub też jakąś inną modlitwę do świętego Józefa, przypisaną jako własna w różnych tradycjach liturgicznych, w intencjach Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.
   (…) PONADTO, celem potwierdzenia powszechności patronatu świętego Józefa w Kościele, poza wspomnianymi wyżej okolicznościami, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć świętego Józefa, np. ‚DO CIEBIE, ŚWIĘTY JÓZEFIE’, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w Niedzielę świętego Józefa (w tradycji bizantyjskiej), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem wspomnienia tego Świętego w tradycji łacińskiej.
   W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia. (…)”

  • Paweł pisze:

   Tutaj, na stronie Penitencjarii Apostolskiej, jest pełny polski tekst „DEKRETU [nt.] (…) specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego Świętego Józefa, ogłoszonego przez Papieża Franciszka dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła powszechnego”: http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_pro_20201208_decreto-indulgenze-sangiuseppe_pl.html

   • babula pisze:

    Pawle – dziękuję Ci 🙂 Czytałam o odpustach i jakoś przegapiłam część ..”W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku..” Dla mnie to bardzo cenne. Dziękuję jeszcze raz ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s