Diabeł naprawdę istnieje i chce nas pożreć! Jak go pokonać?

O realnej obecności szatana w życiu człowieka i pułapkach, jakie zastawia on na nas pod postacią siedmiu grzechów głównych, pisze o. Emidio-Marie Ubaldi w książce “Siedem przeszkód do życia w Duchu Świętym. Grzechy główne”.

Drogi bracie, droga siostro, musimy pamiętać, że diabeł istnieje! Jest siłą mroczną i o wiele inteligentniejszą, niż przeciętny chrześcijanin sobie wyobraża. Nienawidzi człowieka i jest straszliwie zazdrosny o szczęście, które Bóg przygotował dla człowieka. Osobiste doświadczenie, a nie tylko wiedza teoretyczna, nauczyło mnie, że demon zastawia przeróżne pułapki, by osłabić i zniszczyć działanie „soli”, jaką stali się ewangeliści poprzez głoszenie słowa Bożego. Czyni to nie tylko poprzez pokusy oczywiste, lecz także poprzez pokusy subtelne i ukryte, by wyżłobić szczelinę w ludzkim sercu, a następnie wykorzystać powstałe w nim luki. Może więc posuwać się naprzód stopniowo, zgodnie z logiką drobnych kroczków. Zadowala się dyskretnym wywieraniem wpływu na myśli chrześcijan. W taki sposób rodzi się w człowieku pragnienie, które Szatan podsyca tak długo, aż przewyższy ono chęć bycia posłusznym Bogu.

Oczywiście, jeśli jesteśmy mocno zakorzenieni w Chrystusie, demon nie ma nad nami aż tak silnej władzy: Bóg jest nieskończenie silniejszy niż zły duch, lecz jeśli otworzymy przed demonem drzwi, jego działanie może się dla nas okazać tragiczne w skutkach. Warto zapamiętać też inną prawdę: nasze „ja” jest naszym największym nieprzyjacielem w walce duchowej, do której prowadzenia zostaliśmy wezwani – ono jest w naszym wnętrzu niczym koń trojański z mitologii greckiej: to żołnierze greccy, ukryci w tym sławnym koniu, otworzyli bramy miasta nieprzyjaciołom mieszkańców Troi. Tak! Nasze straszliwe „ja” często okazuje się wspólnikiem demona. Bez jego współudziału zły duch nic nie mógłby uczynić. Dlatego św. Piotr przestrzega: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu”.

Pokusy rodzą się w naszych sercach: należy więc czuwać nad naszymi myślami, gdyż to na tym etapie rozpoczyna się walka duchowa. Nie jest to jednak temat nowy. Problem analizowania własnych myśli sięga czasu ojców pustyni. Ewagriusz z Pontu, kiedy już dzięki towarzyszeniu duchowemu osiągnął głęboką znajomość natury ludzkiej, jako pierwszy ujął w system doktrynę ośmiu złych myśli (po grecku logismoi), będących źródłem każdego grzechu.

Tekst został opracowany na podstawie książki “Siedem przeszkód do życia w Duchu Świętym. Grzechy główne”, wydawnictwo Esprit

O TYM, JAK POKONAĆ W SOBIE DEMONY ZŁA, BY ŻYĆ W POSŁUSZEŃSTWIE BOGU, PRZECZYTASZ W DARMOWYM E-BOOKU: kliknij
https://www.esprit.com.pl/lp/ubaldi.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na „Diabeł naprawdę istnieje i chce nas pożreć! Jak go pokonać?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Niech Ktoś z Czytelników – Witek? Eska? ułoży intencję kolejnej Pompejanki, daty a ja się zajmę wpisem 🙂

  • Anula pisze:

   Myślę, że Ola dobrze podpowiada jeśli chodzi o Nowennę Pompejańską połączoną z Osobą św. Józefa. Czytam teraz książkę „Trzeci” o bardzo ważnej roli św. Józefa na czasy ostateczne, dodatkowo mamy Jego rok, może intencja powinna iść w tym kierunku? Wszak sama Matka Boża mówiła, abyśmy się zwracali do Jej Przeczystego Małżonka, bo będzie wtedy bardzo szczęśliwa. Zapoznajcie się proszę z objawieniami św. Józefa w Itapirandze, jak wiele ważnych sprawach tam porusza (swoją drogą sam Pan Jezus w tych objawieniach nie mówi ” mój przybrany ojciec”, czy „opiekun”, tylko wyraźnie – „mój ojciec”) To najpotężniejszy Święty zaraz po Maryi. Chyba najwyższy czas wtajemniczyć i Świętego Józefa w nasze akcje 😉
   Z Panem Bogiem!

   • Katarzyna pisze:

    Pani Ewo, to są próby niezredagowane, ale może coś z nich się przyda. Nie pracuję w moim zawodzie (kulturoznawca-medioznawca), ale jestem po duszy i po piórze, osobą piszącą.

    Matko nad matkami, Królowo różańca świętego z Pompejów. Niebieska Inspiratorko dzieła błogosławionego Bartolo Longo. Gwiazdo, która świecisz niegasnącym światłem w otoczeniu ramion Przeświętego Małżonka Twojego Józefa. Ośmielamy się, prosić Ciebie o prorektorat oraz wstawiennictwo nad naszym Narodem. Nad ziemią i małymi ojczyznami, naszymi i pozostawionymi przez przodków naszych. Arko w czasie chaosu i zamętu, stań na straży rodzin, domów i dobytków. Pielęgnuj pracę rąk oraz ich dzieła. Chroń, prowadź, powołuj i uzdalniaj do walki w Bożej sprawie. Dopomóż nam na nowo, odkrywać duchowe piękno spadkobrania pracy i życiowej misji, Wielkich Polek i Polaków. O Pani nasza, wskrześ ducha Narodu. Porwij miliony serc. Rozlewaj nardowy olej, na rany, które nie chcą się zabliźnić.
    Obiecujemy Tobie Matko, wierność i wiarę. Wytrwałość i męstwo.
    Konsekwencję w podjętych krokach.
    Stałość.
    Trwanie.
    Niezłomność.
    Obiecujemy Tobie Matko, pokutę za grzechy Narodu.
    Poprawę w obyczajach i sposobie działania.
    Dążenie do spraw Niebieskich a nie ziemskich.
    Naszą rezydenturą, niech stanie sie Wieczność i Chwała Niebiańskich mieszkań. Czekających na Nas u Ojca Przedwiecznego.
    Opromieniaj swoją Matczyną Miłością, każdego i każdą z Nas, w każdym nadchodzącym dniu.
    Za Twoim wstawiennictwem, prosimy Cię o to Matko z Pompejów.
    Amen

  • Renata pisze:

   Jeśli mogę coś dodać-nasi kapłani bardzo potrzebują modlitwy. A gdyby jeszczę intencję za nich w Nowennie uwzględnić?😊

   • Anula pisze:

    Za naszych kapłanów mamy dożywotnią codzienną koronkę do Krwawych Łez Maryi i sporo osób się w nią włączyło.

 3. Ola pisze:

  W intencjach Maryi , przez które Maryja płacze krwawymi łzami ,aby ubłagać nawrócenie grzeszników . Proponuję start pompejanki 3 maja w święto Maryjne

 4. Ola pisze:

  Gdyby rozpocząć pompejanke 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ,to zakończymy 25 czerwca na 2 dni przed świętem Matki Bożej nieustającej pomocy i na dwa dni przed rocznicą pierwszych objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Co Wy na to ?

 5. Ola pisze:

  A kiedy tę pompejankę odmówimy to proponuję kolejną : przez wstawiennictwo świętego Józefa, o to, by stał się on znany i kochany na całym świecie ,aby za jego przyczyną został odnowiony Kościół i wszyscy jego członkowie,aby mężowie i ojcowie zaczerpnęli z duchowego bogactwa świętego Józefa ,aby został on duchowym ojcem naszej ojczyzny Polski .

  • eska pisze:

   Sprawiają mi kłopot długie intencje, ale co do istoty sprawy – jestem za!

  • Maggie pisze:

   Skoro miało być w Intencjach Matki Najświętszej to przyszła mi myśl, aby też prosić o wspomożenie również i naszych Patronów … to będzie ich tak wielu, ilu weźmie udział w tej Nowennie Pompejańskiej oraz Patronujący Polsce Święci, Błogosławieni i Służebnicy Boży … i do tego nasi Aniołowie Stróżowie (więc w takiej Asyście, będzie łatwiej pokonać trudności przy odmawianiu NP i odeprzeć ataki rogatego).

   Dlatego … może ❓i z tego, co dziś przyszło mi do głowy i serca przy odmawianej „Koronce do Krwawych Łez”, też coś skomponujesz Ewo?

   OTO treść i słowa:
   🙏🏻 Święty Józefie i WSZYSCY nasi Patronowie wspomóżcie nas w tej modlitwie.

   💕🙏🏻❣️ TĘ NOWENNĘ odmawiam na Twoją cześć i Bożą Chwałę, o Królowo Różańca Świętego, SKŁADAJĄC ją w Twoim Niepokalanym Sercu, w tych intencjach, które TY uważasz za najpilniejsze dla nas i ludzkości.

 6. Renata Anna pisze:


  Kapłan wobec ofensywy ideologii neomarksizmu i postmodernizmu we współczesnym świecie

 7. Alutka pisze:

  felieton w obronie ukaranych biskupów Janiaka i Głódzia, jest surowa kara, ale nie wiadomo za co . Podejrzana Fundacja św. Józefa dysponuje już milionami założona przez Konferencje Episkopatu Polski, ale mająca powiązania z antykościelnym i mediami jak np news week . Haracz na nią będą płacić wszystkie parafie, nawet biedne zakony, za rzekome nadużycia seksualne.
  https://www.radiomaryja.pl/multimedia/myslac-ojczyzna-2485/

 8. Damian pisze:

  Diabeł naprawdę istnieje mówił o tym ks. prof Tadeusz Guz w swoich ostatnich rekolekcjach (które zamieściłem dwukrotnie).
  Poniżej dowód:
  „Austriacki sąd uchyla wyrok: test PCR nie nadaje się do diagnozy i nie nadaje się do określenie zakażenia wirusem.”
  Kłamstwo jest krzykliwe i brutalne a Prawda idzie powoli, łagodnie i na końcu Ona Zwycięża!
  https://www.info-direkt.eu/2021/03/31/oesterreichisches-gericht-kippt-urteil-pcr-test-nicht-zur-diagnostik-geeignet/

 9. Paweł pisze:

  Tak w nawiązaniu [choć może tylko na pół serio] do tytułu tego głównego wpisu wklejam ciekawą, „przedklasyczną” w swej formie (można więc powiedzieć: „rokokową”) symfonię Luigiego Boccheriniego (1743-1805), zatytułowaną «La Casa del Diavolo», a dedykowaną jego protektorowi – hiszpańskiemu infantowi Don Luisowi https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Antoni_Burbon , będącemu jednocześnie ówczesnym arcybiskupem metropolitą Toledo i prymasem Hiszpanii:

 10. Longin pisze:

  Niedawno ks.Dominik mówił w szerokim kontekście o 4 podstawowych wymiarach/przestrzeniach POKUTY – a są nimi:
  1) metanoja czyli zmiana myślenia, do której wzywa nas Duch Święty przekonując nas o grzechu,
  2) uniżenie przed Panem czyli przepraszanie i żałowanie
  3) umartwienie, wyrzeczenie, post
  4) wynagrodzenie i zadośćuczynienie
  Niewątpliwie ta inicjatywa nowenny pompejańskiej wpisuje się w wymiar ekspiacji i zadośćuczynienia, a zatem jest zaproszeniem do czynienia pokuty.
  Każdy z nas jest również zapraszany do indywidualnego czynienia pokuty, np. poprzez przygotowanie do spowiedzi generalnej, która powinna wypełniać wszystkie te przestrzenie – zawsze pamiętając, że klucze poznania prawdy o sobie są w mocy Ducha Świętego. A zatem jakiekolwiek działanie w tym zakresie musi poprzedzać szczere wezwanie do Niego.

  Ks.Chmielewski przytacza tu niczym azymut przykład modlitwy pokuty o.Pelanowskiego (od 39min.)

 11. wobroniewiary pisze:

  Amelka zmarła w śpiączce cukrzycowej.
  dziekuje za modlitwy za nią

 12. Raph@el pisze:

  Polecam Mistyczne Miasto Boże (Żywot Najświętszej Maryi Panny) s. Maria z Agredy
  Ustanowienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza.

  Jezus na Górze Oliwnej. Smutek Maryi.

 13. Malwa pisze:

  No coś nieprawdopodobnego… Te znaki na niebie są coraz to bardziej wyraziste i wymowne, bo coraz smutniejsze wydarzenia się dzieją na tym świecie 😦 W Indonezji chmura przybrała kształt modlącej się osoby na kilka dni przed zamachem na Katedrę. Aż dziwne że filmik ten ma mało wyświetleń.

 14. Janek pisze:

  14 kwietnia 1982 roku Mirjana Dragicević otrzymała szczególną wizję: kiedy czekała na pojawienie się Matki Bożej, pod Jej postacią zjawił się szatan. Widząca opisała to następująco:

  Był straszliwie brzydki. Nie możecie sobie nawet wyobrazić, jak bardzo. Powiedział mi: „Musisz odejść od Boga i Matki Bożej, ponieważ będziesz przez nich cierpieć; chodź ze mną, a dam ci szczęście w życiu i w miłości!”. Moje serce powtarzało: Nie! Nie! Nie!
  Wtedy szatan odszedł i pojawiła się Matka Boża. Powiedziała do mnie: „Przepraszam za to, ale musisz wiedzieć, że szatan istnieje i że poprosił Boga, aby pozwolił mu wypróbować Kościół przez pewien czas z zamiarem zniszczenia go. Bóg pozwolił mu działać przez jedno stulecie. To właśnie wiek, w którym żyjemy, znajduje się w mocy szatana. Gdy wydarzy się to, o czym mówiłam wam w tajemnicach, jego potęga ulegnie zagładzie. On rozbija małżeństwa, skłóca ze sobą duchownych, opętuje ludzi, prowokuje morderstwa. Chrońcie się więc, modląc się, poszcząc, a przede wszystkim modląc się wspólnie. Zacznijcie znów używać wody święconej, noście ze sobą poświęcone przedmioty i dewocjonalia i umieszczajcie je w swoich domach”.

 15. Janek pisze:

  Ks Gabriele Amorth w książce „Ostatni egzorcysta – Moja walka z szatanem” napisał:
  „Ponad trzydzieści lat śledzę medziugorskie objawienia, tę cudowną „katechezę”, którą Matka Boża kieruje do całego świata i która jest kontynuacją fatimskich orędzi. To jest wyjątkowe kazanie, jakiego jeszcze nigdy nie słyszano. Matka Boża cały czas mówi o tym, że szatan jest uwolniony z kajdan, że ona, nasza Matka, pragnie wyrwać ludzi z jego szponów i ponownie oddać ich Bogu (…) Bez ustanku mówi nam o zamiarach Boga i szatana”.

 16. Regina Wojtan pisze:

  Szczesc Boze. Blogoslawionych, radosnych Swiat Wielkanocnych. Tak, w moim zyciu omal bylabym znidzczona ale z Panem Bogiem wszystko mozna. Z Panem Bogiem. Regina Wojtan

  On Wed., Mar. 31, 2021, 4:08 a.m. W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej, wrote:

  > wobroniewiary posted: „O realnej obecności szatana w życiu człowieka i > pułapkach, jakie zastawia on na nas pod postacią siedmiu grzechów głównych, > pisze o. Emidio-Marie Ubaldi w książce “Siedem przeszkód do życia w Duchu > Świętym. Grzechy główne”. Drogi bracie, droga siostro, m” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s