Mały przewodnik po Wielkim Tygodniu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Mały przewodnik po Wielkim Tygodniu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. artur sieczka pisze:

  Piękne! Bóg zapłać jutrzenko….

  pon., 29 mar 2021, 00:30 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: ” ” >

 3. Kasia pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za moją 4 letnia córeczkę. Od kilku miesięcy niewyjaśnione bóle brzucha. Było lepiej. Od jakiegoś czasu znów gorzej. Dziś okazało się, że ma zapalenie jelita. Bóg zapłać.

  • Katarzyna pisze:

   +++ Jezu Tym się tym zajmij. Troszcz się Ty.

  • Renata Anna pisze:

   +++

  • xcvb pisze:

   mam nadzieje ze nie kroisz chleba na tej samej desce na ktorej kroisz surowe mieso.

  • Bożena pisze:

   +++

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️

  • bea pisze:

   Moze to helikobakter? tez mialam i mam powiklania Jezu Ufam Tobie Jezu Ty sie tym zajmij Maryjo Krolowo Aniolow modl sie za nami 💕

  • babula pisze:

   W ranach Twoich Jezu chowam to maleństwo. Miej miłosierdzie dla niej +++

  • AnnaSawa pisze:

   Podawać dobre probiotyki na całą florę układu pokarmowego.

   • Katarzyna pisze:

    W tym celu, warto pić wodę z ogórków kiszonych. Zawiera czysty kwas mlekowy czyli właśnie priobiotyk.

    • Paweł pisze:

     „Probiotyki (…) – podawane doustnie wyselekcjonowane kultury BAKTERYJNE lub drożdży, najczęściej bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus)” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Probiotyk
     Natomiast sam kwas mlekowy – jako „czynnik” jedynie CHEMICZNY, a nie BIOLOGICZNY – probiotykiem nie jest. [To tak tylko dla uściślenia, żeby nie polał się jakiś „hejt” na stronę…] {Można JEDNAK dodać, że kwas mlekowy ma BLISKI związek w naszej przemianie materii z NAJWAŻNIEJSZYMI organicznymi kwasami trój- i czterowęglowymi, ponieważ: (po PIERWSZE) przez jego utlenienie powstaje kwas PIROGRONOWY, z którego to: (po DRUGIE) przez transaminację [redukującą] powstaje trójwęglowy aminokwas ALANINA, a (po TRZECIE) przez uwodnienie [tautomeru enolowego] powstaje kwas GLICERYNOWY, natomiast (po CZWARTE) przez karboksylację tegoż kwasu pirogronowego powstaje czterowęglowy kwas SZCZAWIOOCTOWY – ważny reagent w cyklu Krebsa, czyli w cyklu kwasu cytrynowego, będącego niejako „główną ZWROTNICĄ całej przemiany materii”. Z kolei zaś z TEGO to kwasu szczawiooctowego: (po PIĄTE) przez redukcję powstaje kwas JABŁKOWY, a (po SZÓSTE) przez wspomnianą już wyżej transaminację powstaje kwas ASPARAGINOWY, natomiast (po SIÓDME) przez uwodnienie [znów: tautomeru enoloweogo] powstaje kwas WINOWY. Tak że SUMMA SUMMARUM kwas MLEKOWY w naszym organizmie stosunkowo BARDZO ŁATWO daje się „przerobić” (i to „tam i z powrotem” – według potrzeb) na te aż SIEDEM innych kwasów, mianowicie: pirogronowy, glicerynowy, szczawiooctowy, jabłkowy, winowy oraz aminokwasy: alaninę i kwas asparaginowy.}

    • Paweł pisze:

     I jeszcze małe sprostowanie: w tkankach organizmu człowieka kwas WINOWY nie powstaje w naturalny sposób, a czy jest on z kolei przekształcany, choćby w małej części spożytej z pokarmem ilości (przez odwodnienie – jak zasugerowałem powyżej) w kwas szczawiooctowy – to wciąż pozostaje zagadką, jak wynika z takiego oto zeszłorocznego artykułu: https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2020.6030

  • Longin pisze:

   Dzięki Grzegorzu za linka do kazania ks.prof.Guza…niczym głosu z nieba nie tylko do kapłanów, który m.in. przypomina naukę Kościoła o tym, że:

   1) „Sakramenty święte są z ustanowienia osobistego Pana Boga objawionego w Jezusie Chrystusie i dlatego w pierwszym rzędzie podlegają pod prawo Boga, nie pod prawo kościelne. Kościół żadnego z sakramentów świętych nie ustanowił, takiej władzy nie miał też św.Piotr
   2) Dostępu do sakramentów świętych nikomu nie wolno ograniczać tzn. ani papieżowi, ani biskupom, ani kapłanom czy świeckim…ani żadnemu rządowi czy władzy państwowej
   3) zamknięcie kościoła jest aktem bezbożności i lekceważenia Boga
   4) Nie wolno słuchać nakazów czy zakazów, które są sprzeczne z naturą Prawa Bożego. Nas obowiązuje w tym aspekcie bezwzględne, absolutne posłuszeństwo względem Boga.
   Kiedy św.Piotr został nazwany szatanem – wtedy gdy nie miał na względzie prawa Bożego”

   Warto odsłuchać…

 4. wobroniewiary pisze:

  Prośba od mojej Przyjaciółki dentystki za Amelkę, która jest w śpiączce cukrzycowej:
  Proszę o modlitwę za Amelke, która w stanie krytycznym leży w szpitalu..jest to koleżanka mojej córki Tosi (14l)

 5. Jolantae pisze:

  +++

 6. Alutka pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 7. Małgosia pisze:

  Kochana strono Wowitowa, jestem wdzięczna Bogu za Was i za wszystkie Pompejanki. I tak sobie pomyślałam, jeśli mogę zaproponować , poprosić o kolejną NP w intencjach Matki Bożej. Większość z nas (może wszyscy) jest oddana w niewolę Matce Bożej i myślę że byłoby miło naszej Mamie, gdybyśmy pomodlili się w jej intencjach. Z Panem Bogiem.

 8. krysia pisze:

  Też czekam

 9. babula pisze:

  O owocnej spowiedzi mówi ks. Augustyn -bardzo cenne rady

  • Katarzyna pisze:

   Chciałabym dać świadectwo, w tej właśnie materii. Materii Ducha i duszy. Jest dokładnie tak, jak zalecił nam wszystkim ksiądz Adam Skwarczyński. Na te czasy lekarstwo stanowi, spowiedź święta z całego życia. Generalna. Dojrzewałam do niej długo, ponieważ nie jest to łatwy krok. Jak się jednak okazuje, jest to krok konieczny. Prawdziwy środek zaradczy. Lek od najlepszego z lekarzy. Nie ma życia bez Bożej Łaski w nim. A taką się uzyskuje w pełni, po sakramencie pojednania. Pragnę zaświadczyć o prawdziwość i mocy, słowa głoszonego przez Księdza Adama. Spowiedź generalna to jest remedium i boskie panaceum, na zgiełk oraz chaos tych czasów. W szczególności na zamęt tej doby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s