Ks. Piotr Glas – Religia władzy, korporacyjne układy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas – Religia władzy, korporacyjne układy

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. eska pisze:

  Mój Tata jest konający. Proszę o modlitwę.

 3. Ania W. pisze:

  +++

 4. m-gosia pisze:

  †††

 5. Ola pisze:

  Proszę o modlitwę za Teresę ,7 marca doznała rozległego wylewu i jest w krytycznym stanie . Bóg zapłać

 6. Witek pisze:

  Eska w intencji Taty +++

 7. Witek pisze:

  Ks. Guz bezcenne

 8. Sylwek pisze:

  Dziś zmarła mama kolegi proszę kto może o modlitwę za jej duszę. Niestety jest ofiarą służby zdrowia która nie miała czasu na zajęcie się jej schorzeniem bo nie miała przecież topowej choroby.

  • Asia pisze:

   +++ we wszystkich intencjach

   • eska pisze:

    +++ w intencji Teresy oraz za duszę osoby polecanej przez Sylwka, a także we wszystkich polecanych intencjach -koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego (mojego patrona na Wielki Post)

 9. Maggie pisze:

  Dzisiaj Św.Patryka tu „Modlitwa (pancerz ochronny) Świętego Patryka” prowadzona przez ks.Dominika Chmielewskiego

 10. Damian pisze:

  Ksiądz Piotr odnosi się w swojej wypowiedzi do dokumentu wieńczącego konferencję z Abu Zabi w którym wspomniana jest ta „równość religii”. Potem Franciszek doprecyzował o co tam chodziło w odpowiedzi Kazachstańskim biskupom. Niestety to doprecyzowanie odbyło się na 2-godzinnym spotkaniu, więc ranga przesłania też jest moim skromnym zdaniem inna i może to wszystko wprowadzać sporo zamieszania.
  https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2019/Przewodnik-Katolicki-49-2019/Wiara-i-Kosciol/Czy-Bog-chcial-roznych-religii

  • Paweł pisze:

   I podobnie np. w słynnej Deklaracji „Nostra aetate” Soboru Watykańskiego II (o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich) próżno jest szukać jakiejś w ogóle KRYTYKI religii niechrześcijańskich [jest to więc dokument wyraźnie „dyplomatyczny”, a zdecydowanie nie „polemiczny”]: http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/167-deklaracja-o-stosunku-kosciola-do-religii-niechrzescijanskich-nostra-aetate.htmlhttp://sobory.ovh/watykan-ii-2.html
   Natomiast dość OSTRA KRYTYKA tychże religii pojawiła się mimo wszystko w 16. rozdziale Konstytucji dogmatycznej o Kościele „Lumen gentium” tegoż Soboru, co cytuje nawet Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 844 [w podrozdziale „Kościół i NIECHRZEŚCIJANIE”]:
   844 Jednak w swoich postawach religijnych ludzie ukazują także ograniczenia i błędy, które deformują w nich obraz Boży:
   «Nieraz jednak ludzie zwiedzeni przez Złego, znikczemnieli w myślach swoich i prawdę Bożą zamienili na kłamstwo, służąc raczej stworzeniu niż Stworzycielowi, albo też, żyjąc i umierając na tym świecie bez Boga, narażeni są na rozpacz ostateczną» (Sobór Watykański II, konst. „Lumen gentium”, 16.) – http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm
   TYLE TYLKO, że wielu ludziom wydaje się zapewne, iż ta wyżej wymieniona Deklaracja soborowa „Nostra aetate”, nosząca PRZECIEŻ w samym swoim tytule sformułowanie: „o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” – jest KOMPLETNYM wykładem doktryny Kościoła na TEN temat… A tu: FIGA! Sobór „zakonspirował” – jak widać – bardzo ISTOTNĄ część swojej doktryny na temat religii NIECHRZEŚCIJAŃSKICH w tym wyżej zacytowanym 16. rozdziale Konstytucji dogmatycznej o Kościele „Lumen gentium”.
   I kto o tym pamięta? Kto do tego dotrze? Kto nie ulegnie „pozorom”, umiejętnie stworzonym przez samych ojców soborowych, jakoby oni „nie mieli NIC «naprzeciw»” religiom niechrześcijańskim? Tutaj widzimy, że – poprzez TAKIE a nie INNE zaprezentowanie sprawy – ewidentnie miesza się DOKTRYNA z POLITYKĄ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s