Nadszedł czas św. Józefa – zawierz mu swoje życie, ale nie bądź bałwochwalcą!

Dziś, gdy świat przeżywa kryzys, rodziny są zagrożone papież Franciszek ogłasza Rok Świętego Józefa!  Stało się to dzięki ks. Donaldowi Callowayowi, który rozpoczął pierwszy w 2000 letniej historii kościoła ruch zawierzenia św. Józefowi! Dołącz się i ty! Zawierz swoje życie św. Józefowi i doświadcz niesamowitych łask 🙏!

Z książki „Zawierzenie św. Józefowi”

Święty Józef pragnie z tobą zamieszkać i brać udział w twoim życiu rodzinnym. Nawet jeśli dokądś wychodzisz, chce iść z tobą. Skoro mowa o wizerunkach św. Józefa, pozwól, że krótko ci opowiem o praktyce, która głęboko mnie porusza. Nie zakopuj figurki św. Józefa w ogrodzie, żeby sprzedać swój dom. Zakopywanie figurek św. Józefa w nadziei, że to pomoże zbyć nieruchomość, jest współczesnym wymysłem. Święta Teresa z Ávili i św. Andrzej Bessette nigdy czegoś podobnego nie robili. Figury nie są wytwarzane po to, aby je zakopywać. Przedstawiają osobę świętego i powstają w celu oddawania im czci na ziemi, a nie do zakopania w niej. 
Postaw w domu figurę św. Józefa i często się do niego módl, prosząc o pomoc w rozwiązywaniu domowych problemów, także tych związanych ze sprzedażą domu. Niczego nie zakopuj w ogrodzie.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. (Mt 5, 14–15)

A jeśli już to robisz, nigdy nie zakopuj rzeźby św. Józefa do góry nogami. Ludzie często stosują tę dziwaczną praktykę jako formę duchowego przekupstwa, obiecując odwrócić figurkę we właściwym kierunku tylko wtedy, gdy uda im się sprzedać swój dom. Taka praktyka jest już bardzo bliska traktowaniu figury św. Józefa jak talizmanu lub przynoszącego szczęście amuletu. Święty Józef jest twoim ojcem duchowym, a nie świecidełkiem. Nie ma potrzeby zakopywania jego figury. Mów do niego, słyszy cię.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

60 odpowiedzi na „Nadszedł czas św. Józefa – zawierz mu swoje życie, ale nie bądź bałwochwalcą!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Renata pisze:

   Rok temu znajoma posłała mi zdjęcie z kubła na odpady przy bloku. Były w nim obraz Jezusa i Maryi. Nie pasowały młodym ludziom do mieszkania po remoncie… Miesiąc temu mąż ze spaceru przyniósł krzyż. Zamieszkał on w sypialni 😊

   • Damian pisze:

    Na zachodzie to już niestety normalność od dawna. Cejrowski sporo o tym mówił. Jak był jarmark Dominikański w Gdańsku to jego znajomy (bodajrze budowlaniec) przywiózł z zachodu sporo takich dzieł sztuki, żeby sprzedać je potem za pół darmo, bo mu szkoda było to wszystko wyrzucać na śmietnik. Też bym chętnie przygarnął tego typu obraz.

   • Paweł pisze:

    U nas zdarzało się też wyprzedawanie np. w kioskach za pół darmo płyt CD z muzyką klasyczną – co akurat ja gorąco popieram! Bo kiedyś taka właśnie („pół-znajoma”) pani kioskarka zaproponowała mi płytę CD z serii „Muzyka mistrzów” w cenie 5 zł. Mówiła, że jej syn nakupił dużo tego rodzaju płyt, ale ich nie słucha. Wtedy zaproponowałem jej, że wykupię wszystkie takie płyty, jakie ona ma w kiosku – każdą w owej zaproponowanej przez nią cenie: 5 zł. Było ich kilkanaście. I nie pożałowałem tego zakupu, bo to z tego rodzaju (z tej serii) płyt poznałem po raz pierwszy np. wklejony tu niedawno przeze mnie znakomity zbiór koncertów Vivaldiego „L’Estro armonico” op. 3, a także wklejony tu kiedyś wcześniej przeze mnie świetny „Podwójny Koncert na dwa rogi i orkiestrę” Es-dur G. Ph. Telemanna oraz ponadto: trzy najsłynniejsze wczesne Symfonie Josepha Haydna (nr 6 „Poranek”, nr 7 „Południe” i nr 8 „Wieczór”) tudzież takie olśniewające dzieła Mozarta jak jego przedostatnia Symfonia nr 40 g-moll czy Koncert fortepianowy nr 21 C-dur KV 467. Myślę, że TYCH akurat dzieł Vivaldiego oraz Telemanna nie znałbym być może aż po dziś dzień, nie polubiłbym też może za bardzo Josepha Haydna jako kompozytora [przynajmniej: do tego stopnia, by zafundować sobie potem (z kieszeni rodziców – jako prezent na jakąś tam moją okazję) komplet wszystkich jego 108 Symfonii, które po wielokrotnym przesłuchaniu uważam generalnie za lepsze od większości Symfonii Mozarta], a z kolei na te dwa – bardzo wyjątkowe – wyżej wymienione utwory Mozarta zwróciłbym uwagę zapewne o wiele później, GDYBYM nie wykupił wtedy (czyli już dobre kilkanaście lat temu) tych wszystkich płyt. A tak, to obie strony były „wonczas” bardzo zadowolone: i pani kioskarka, i ja…

   • AGA pisze:

    Czytałam o różnych poświęconych rzeczach w śmietnikach. Smutne to, a zarazem chciałabym jakaś taką rzecz uratować. Miałaby centralne miejsce w moim domu.

    • Maggie pisze:

     Nie tylko „takie rzeczy” ale i …. różańce 😢. Są w Polonii jednak seniorki, które ratują jeśli „coś takiego się” trafi do rąk.
     Nie podobało mi się, że jedna z Polek zbierała porzucone różańce … aby zostawiać je na grobach osób bliskich … dowiedziałam się o tym zbyt późno … bo to nadal bez „opieki” i jakie ?! tu są groby … to chyba z filmów wiecie (płaskie z tablicą na ziemi … i tylko rzadkością że takie płaskie mają stojącą tablicę a jeszcze rzadziej figurę/rzeźbę … Krzyż to tylko na tablicach wytłoczony/wyryty. Duży stojący jakby centralny krzyż to np na Cmentarzu katolickim o nazwie Holly Cross jest blisko za wjazdem na cmentarz).

 2. AgaJ pisze:

  Udało mi się zamówić Mszę Św w intencji wynagradzającej za grzechy…w dniu 13 marca w Chorzowie, więc nie będzie luki.Dzięki za wasze podpowiedzi odnośnie tego gdzie można taką mszę zamówić, bo bez waszej pomocy pewnie miałabym z tym kłopot. Na tą chwilę to chyba zamawiane w tej intencji msze kończą się na 17marca. Chyba że w międzyczasie ktoś jeszcze zamawiał.

 3. Małgorzata pisze:

  Pokornie proszę o modlitwę .We środę mam isc do szpitala na skomplikowana operację .Może Jezus i Niepokalana Maryja okaże mi łaskę i mnie uzdrowi. Bóg zapłać .Małgorzata

 4. Paweł NH pisze:

  Bardzo proszę o podanie linku do chrztu dziecka utraconego.

  • Maggie pisze:

   Na WOWIT były opis i wskazówki .. ale już ich nie na marginesie z prawej. Możliwe, że one zostały skasowane w czasie wymazywania „informacji o Paruzji-Iskrze z Polski”.

   Na Internecie jest wiele opinii w temacie i w sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – nawet wśród księży są niedomówienia. Wspomniane było wśród różnych porad, że dla dzieci poronionych, gdzie nie zna się płci można dać dwa imiona np Józef/Maria.

   ALE znalazłam poniższy link, gdzie jest wsparcie Kościoła dla zbolałych rodziców i mowa o takiej specjalnej Mszy Świętej w październiku etc.:
   https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjI19SLu67vAhVBIqwKHb83BkEQFjAEegQIARAD&url=http%3A%2F%2Fwww.stratadziecka.pl%2Fchrzest-pragnienia-17436&usg=AOvVaw0bg9hUJqUTHghTtT_622Ab

   P.S.
   Polecam żonę i Ciebie oraz utracone maleństwo Opiece Matki Najświętszej 💕🙏🏻❣️ (MODLITWA za każde, w tym i poronione, dzieciątko NIE jest i nie może być zakazana … ale niektórzy, jak znalazłam na Internecie, mają uprzedzenia co do tego Chrztu Św.
   Nie wiem co, w tym momencie, powiedzieć .. Chyba najlepiej zwrócić się do Matki Najświętszej, aby ONA pobłogosławiła i nadała imię, które wybraliście i zajęła się tą sprawą i Waszą kruszynką … W książce „Heaven is for real”, napisaną na podstawie relacji Coltona, przez jego ojca, mały Colton Burpo, który przeżył śmierć=wrócił z nieba, widział, że tam wszystkie dzieci nienarodzone były pod Opieką Matki Najświętszej, a jego poroniona siostra, o której wiedzieli tylko jego rodzice, a którą spotkał w Niebie, nie miała imienia).
   💕🙏🏻❣️

   • Maggie pisze:

    💕🙏🏻❣️ Strona do której podałam link jest pod opieką Kapłanów i znajdziesz na niej informacje o prowadzących i zrzeszonych (m.in. polecane strony: a tam kontakty z rekolekcjami etc na inne rejony Polski).

    Kopiuję modlitwę z ich zakladki:

    „Nie rozumiem”

    Panie, kto zrozumie Ciebie…
    Wszak zamknąłeś swoje Serce
    W piersiach rodziców dziecka
    I nauczyłeś ich kochać…

    Nie dziw się, że teraz płaczą,
    Bo nie przeczuwali,
    Że tak szybko wróci do Ciebie,
    A oni zostaną sami …

    Proszę, daj im nadzieję,
    Która jak balsam
    Zagoi duchowe rany
    I pozwoli dalej żyć…

    Jeśli nauczyłeś kochać bliskich,
    To daj również siłę,
    Aby się z nimi rozstać
    I zaufać, że dobrze im u Ciebie…

    ks. Lucjan Szczepaniak SCJ

    • Paweł NH pisze:

     Wielkie Bóg zapłać. Obiecuje zamówić Mszę Świętą w intencji Was wszystkich tutaj gromadzących się.

   • Maggie pisze:

    😘Esko, Jak zawsze jesteś niezawodna w takich sprawach/sytuacjach. Czułam się nieswojo, że wspomniałam, a potem nie mogłam tego znaleźć, kiedy Paweł i Jego żona są w potrzebie.
    Pamiętam o wszystkich i Tobie 💕🙏🏻❣️
    😘Dzielę się ze wszystkimi promykiem mej radości: w Ontario od jutra … zezwolili wreszcie❗️ (choć wysoka liczba „pozytywnych testów” i szara strefa, a nie ta czerwona z mniejszymi restrykcjami, a więc nadal lockdown’owa) na wejście do kościołów, bo od jutra może uczestniczyć w modlitwach 15% wiernych tj w odniesieniu do ilości z pojemności świątyń, przy zachowaniu 2m odstępów i zniewolonych maskami twarzach. Od dzisiaj mamy czas letni i choć wcześniej i lodowato na dworze to świecące Słońce wygląda 😉radośniej.

    • babula pisze:

     Witaj Pawle NH -kiedyś znalazłam się w identycznej sytuacji jak Ty. Straciłam dziecko i nie wiedziałam jakiej było płci. Znalazłam w internecie modlitwę -chrzest nienarodzonych podaną przez o. Wierdaka (ma imprimatur biskupa T. Muldona).
     https://gloria.tv/post/EegNXD3D83iP2yvJVubHAVBuZ
     Modlitwę poprzedza wypowiedź św. JP II i objaśnienie ks. Aleksandra Sobczaka
     dr prawa kanonicznego więc uważam, ze można tak się modlić i sama tak się modlę od lat. Poza tym możesz dać na Mszę Św. wieczystą u księży werbistów
     ( warszawa@werbiści.pl ; tel. (22) 610 79 53 ).Werbiści otrzymali przywilej papieski pozwalający odprawiać im codziennie 7 Mszy Św. w intencjach osób wpisanych do Księgi Mszy Świętych. Osoby te mają udział w owocach tych Mszy oraz w łaskach związanych z dziełem rozkrzewienia wiary. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na rozwój misji.
     Prosząc o Mszę Wieczystą dla mojego dziecka podałam dwa imiona – jedno żeńskie drugie męskie wyjaśniając, ze nie znałam płci dziecka.
     Mszę Św Wieczystą możesz zamówić online

     https://www.warszawa.werbisci.pl/index.php/misyjne-msze-swiete-wieczyste

     Pomyśl -codziennie 7 Mszy Św za Twoje maleństwo ! Pan Bóg jest taki dobry ❤

    • eska pisze:

     Maggie, chwała Panu, że będziesz miała dostęp do sakramentów! Bardzo się cieszę! 🙂
     Dziękuję za modlitwę ❤ i za komplement 😉

    • Ania G. pisze:

     Cieszę się Maggie twoim szczęściem

    • Maggie pisze:

     Mija akurat rocznica kiedy mogłam i byłam osobiście na Mszy Świętej w kościele – radość ogromna kiedy straszny ciężar spada z serca.
     5 westchnień do św.Józefahttps://www.youtube.com/watch?v=ZRx_iWKc2x8

    • Maggie pisze:

     Tylko modlitwa ratuje przed depresją i uczy pokory, tam gdzie serce i dusza płaczą.
     Jeszcze raz ten link, bo się sam podzielił:
     5 westchnień do św.Józefa

 5. Euzebia pisze:

  Orędzie otrzymane przez Vassulę 13 marca 2020 r.

  Wezwij ludzi i powiedz im: Bez skruchy i prawdziwej modlitwy to zło będzie trwało dłużej niż myślicie. Zwróćcie się do Mnie, waszego Boga i okażcie skruchę. Szczera i powszechna modlitwa dotrze do Mnie, waszego Boga. Post wypędzi demony. Przyjmuję każdą ofiarę. Odrzućcie ospałość ducha i wyrzeknijcie się waszych złych dróg. Zawrzyjcie pokój ze Mną, waszym Bogiem. Pozwólcie Mi usłyszeć: „Panie, zmiłuj się nade mną, grzesznym!”, a Ja okażę współczucie i będę na was wszystkich zsyłać potoki błogosławieństw.
  Przyjdźcie, nie lękajcie się. Ja słucham… ic
  Dopisek Vassuli:
  Bóg wysłucha, jeśli będziemy pokutować i zmienimy nasze życie – chłodne wobec Boga. On łaskawie udzieli nam wtedy pokoju. Módlmy się za świat, prośmy Go, aby ukazał Swe Oblicze i rozpromienił Je nad nami. Prośmy, aby On był dla nas łaskawy, kiedy będziemy Go błagać… Módlmy się, aby Jego orędzie „Prawdziwego Życia w Bogu” zostało szybko rozpowszechnione i przyjęte z pokorą, tak jak zostało przez was przyjęte. Módlmy się szczególnie za Włochy, bo tam (jak już wyjaśniałam w przeszłości) Orędzia całkowicie zostały odrzucone, prześladowane i spotkały się z głuchotą.

 6. Euzebia pisze:

  Modlitwa przekazana przez Boga Ojca Vassuli 13 lutego 2016r.

  „Mówię wam, gorzkie będą dni, które na was przyjdą, kiedy Ja stanę naprzeciw was…
  Módlcie się i nie pozwólcie waszym powiekom zamknąć się popadając w sen!

  Oto jak powinniście się modlić:

  „Jahwe, mój Boże, niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
  usłysz nasze wołanie o miłosierdzie i o pomoc,
  przebacz tym, którzy nie pokładają wiary w Ciebie, mój Boże,
  ani ufności w Twoją moc, by nas ocalić.

  Nie uderzaj nas w naszych dniach,
  wypalając w jednej chwili ziemię.
  Ale w Twoim Ojcowskim Współczuciu
  pożałuj nas i przebacz nam.
  Nie pozwól, by zły jak wodę rozlał naszą krew.
  Przebacz naszą winę, powściągnij swój gniew,
  pamiętając o naszej słabości.

  Powstrzymaj Twych aniołów zniszczenia,
  dając nam jeszcze jedną szansę okazania się
  wartymi Twojej Dobroci.
  Pokładam mą ufność w Tobie. Amen”

  https://wobroniewiaryitradycji.com/2016/03/01/oredzie-dla-vassuli-z-13-lutego-2016-nadszedl-czas-aby-wykonac-moja-sprawiedliwosc/

 7. Marta pisze:

  Dziękuje za pomoc w zakresie Mszy Sw wynagradzajacych. Udało się 🙏 rozpiska wg poniższych danych:
  15.03 o 18.00
  16.03 o 19.30
  17.03 o 19.30
  18.03 o 07.09
  20.03 o 8.00
  22.03 o 07.00
  23.03 o 07.00
  24.03 o 07.00
  29.03. o 07.00
  30.03. o 07.00

  • Ania G. pisze:

   Marta o te daty co podałaś to zamówione przez ciebie Msze Święte wynagradzające?

  • AGA pisze:

   Super. To zostały jeszcze dni 19.03. 21.03. 25.03. 26.03. 27.03. 28.03. 29.03. 31.03.
   Jakby ktoś też jeszcze chcial zamówić Msze Św. :
   Część wolnych terminów jest np. w parafii św. Wawrzyńca w Chorzowie
   19.03 (piątek) – 7.00
   21.03 (niedziela) – 12.00; 17.00
   26.03 (piątek) – 7.00
   29.03 (poniedziałek) – 7.00
   chorzow.wawrzyniec@katowicka.pl

   Parafia w Debrznie
   https://debrzno.salezjanie.pl/intencje-mszalne/
   Wolne terminy to 25, 26, 29, 31 marca,

   • AGA pisze:

    I co do wolnych terminów 27.03. i 28.03. to można spróbować w parafii w Poznaniu na ulicy Fredry. Tam ostatnio było sporo wolnych terminów (również sobotami czy niedzielami).
    http://fredry.pl/kontakt/

    lub w parafii franciszkańskiej w Pieńsku ( już nie będę przepisywać, u góry jest mój komentarz).

    Jakby ktoś chciał zamówić te Msze św. wynagradzające właśnie 27.03. i 28.03 a w powyższych parafiach byłoby już zajęte to proszę pisać tutaj na stronie. Postaram się poszukać jeszcze innych parafii,. Z Panem Bogiem

    • Ania G. pisze:

     A ja zamówiłam kolejne Msze Święte wynagradzające aż do 1 kwietnia

    • eska pisze:

     21 i 24 kwietnia też już zamówione (informowałam dawniej, tylko przypominam)

   • Edyta pisze:

    Zamówiona Msza Święta wynagradzająca 26 marca w parafii w Dębrznie.
    Dziękuję AGA za link.

    • Ania G. pisze:

     Kochani wspólnymi siłami udało się nam zamówić Msze Święte wynagradzające na okres postu. Wspaniale. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

    • Ania G. pisze:

     Kochana esko takich Mszy Św wynagradzających nigdy za wiele 😉

    • wobroniewiary pisze:

     Aniu moja sąsiadka chce ze 2 zamówić, podaj terminy wolne

    • eska pisze:

     Aniu G, zgadza się – Mszy nigdy za wiele. Jednak gdyby był problem z zapewnieniem ich codziennie, to pomyślałam, że może lepiej, aby ktoś wybrał raczej termin jeszcze „pusty” i zapewnił ciągłość niż terminy dublować ale zostawiać „okienka” 🙂 Podobnie jak Ewa zachęcała np. do postów w Pokucie Narodowej.

 8. wobroniewiary pisze:

  Bogu niech będą dzięki

  • Ania G. pisze:

   Kolejne Msze Święte wynagradzające to od Niedzieli Wielkanocnej bo ja do Wielkiego Czwartku zamówiłam.

 9. Magda pisze:

  Proszę Was o modlitwę za duszę Ewy, która odeszła dzisiaj do Pana. Modliła się często z Teobańkologią. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 10. m-gosia pisze:


  Właśnie słucham. Kazanie godne polecenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s