Książka o. Gabriele Amorth o bł. Aleksandrinie Marii da Costa: „Ta święta pomagała wyrzucać demony!”

Błogosławiona Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Po zbadaniu jej wizji i objawień dokonał tego w 1942 roku papież Pius XII.
Życie Aleksandriny naznaczone było cierpieniem – jako czternastolatka, uciekając przed gwałcicielem, wyskoczyła z okna i uszkodziła sobie kręgosłup. Kolejnych trzydzieści lat była przykuta do łóżka. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa. Mimo wielkiego cierpienia każdego dnia z pogodnym uśmiechem na twarzy wiernie pełniła misję, którą wyznaczył jej sam Bóg: „cierpieć, kochać, wynagradzać”.

Gabriele Amorth SSP (1925–2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.

Fragment książki

Dla nas, zainteresowanych życiem Aleksandriny, istotne jest zwrócenie uwagi na to, jak ona sama przyjęła biskupi dekret, a następnie zalew oszczerstw i pomówień w gazetach, wspartych tym nierzetelnym dokumentem. Mistyczka napisała w swoim dzienniku:

Tylko Jezus może zrozumieć mój ból. Lecz kiedy patrzę na Ciebie, Jezu, to nawet oszczerstwa, upokorzenia i nienawiść mają słodki smak Twojej miłości. Niech wydarzy się wszystko to, co chcesz. Niech zginie moje imię, lecz niech żyje Twoja łaska w duszach. Dlatego się poświęcę. 

Zaszantażowano ją, że gdyby się nie podporządkowała, nie przyniesiono by jej więcej Komunii Świętej, jej jedynego pokarmu. Lecz Aleksandrina już wcześniej zadeklarowała swoje pełne posłuszeństwo, starając się w ten sposób zadowolić Pana. To było jej jedynym
zmartwieniem: zadowolić Jezusa. Nigdy nie krytykowała ani nie pozwalała na krytykę osób, które wydały ten dekret lub były związane z jego powstaniem, gdyż przyjęła go jako coś pochodzącego z nieba. Nie było dla niej ważne, jakich narzędzi użyje Pan, aby ona mogła wypełnić Jego wolę.

Nieoczekiwana pomoc

Bóg zapragnął natychmiast wynagrodzić swoją wierną służebnicę. Akurat kiedy został ogłoszony biskupi dekret, w okolicy Bragi przebywał ks. Umberto Pasquale, salezjanin, dyrektor kolegium w Mogofores. Zdarzyło mu się usłyszeć księży oczerniających i wyśmiewających niejaką Aleksandrinę, która – jak  mówiono – od dwóch lat żyła samą Eucharystią.
Ksiądz Umberto, poruszony brakiem miłosierdzia i zainteresowany tym przypadkiem, skontaktował się z dr. Azevedo i przez trzy dni przychodził odwiedzać Ukrzyżowaną z Balasar; miał również okazję obserwować piątkową ekstazę. Od razu poczuł, że spotkał wyjątkową duszę. Dowiedział się, że istnieje pełna dokumentacja dotycząca wewnętrznych doświadczeń Aleksandriny, obejmująca okres do wyjazdu o. Pinho (…)

O książce i możliwości jej nabycia kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Książka o. Gabriele Amorth o bł. Aleksandrinie Marii da Costa: „Ta święta pomagała wyrzucać demony!”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ania G. pisze:

  Proszę o modlitwę za Witka po wylewie,stan wegetatywny,o cud, niestety jest daleko od Boga.

 3. xcvb pisze:

  [1] 4 marca 2021: „… również dziś wieczorem dziękuję, jestem tutaj, aby wam powiedzieć… że chcę was wszystkich zawsze mieć blisko mnie. Chciałbym, aby cały świat był blisko mnie dzieci, aby przybliżyć ich wszystkich do Pana, tego chce Pan; jestem w was pokoju i miłości, dzieci, szukajcie w was miłości i pokoju. Polecam wam, módlcie się zawsze i nawet dziś wieczorem proszę o modlitwę dla całego świata proszę o nawrócenie wszystkich … to jest tak bardzo potrzebne. Czasy zawsze się kurczą, Pan coraz bardziej się do nas zbliża, więc polecam, bądźcie pokorni i zawsze starajcie się żyć Ewangelią Dzieci, polecam wam, nigdy nie opuszczajcie Kościoła, który jest domem Pana, zawsze wchodźcie do niego i módlcie się. Zwracam się do całego świata, aby powiedzieć, aby dużo się modlili i nie bali się tego, co się dzieje, dzieci, ponieważ Pan jest zawsze z tobą. Pamiętaj, że pomaga każdemu, nigdy o nikim nie zapomina. Dlatego polecam ci, nigdy nie trać wiary … „(San Bonico)

 4. bea pisze:

  szczesc Boze mam pytanie czy ktos ogladal film Czyscciec czy watro na niego isc?

  • Sylwek pisze:

   przeczytaj sobie książkę Święta Pani tam na pewno więcej szczegółów jest.

  • Renata Anna pisze:

   Oglądałam. Wg mnie warto!!!

  • Kamil@W pisze:

   Kupiłam, obejrzałam, polecam. Jest wyjaśnione co dzieje się z człowiekiem / duszą od pogrzebu począwszy. Czytałam sporo na ten temat, a w filmie cała ta wiedza o dalszym życiu jest zebrana i omówiona, Bardzo dobra gra aktorów i sporo komentarzy ks.D.Chmielewskiego. Takie wademecum katolika o życiu po śmierci, A na ten temat ludzie nie chcą rozmawiać, tak jakby chowanie głowy w piasek cokolwiek zmieniało.

 5. Ania W. pisze:

  Bardzo polecam, mimo, że przeczytałam większość dostępnych książek nt czyśćca. Ja wykupiłam akurat dostęp na vod.tv za 9,90 na 3 dni.

 6. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę o światło Ducha Świętego🙏

 7. Cordelia pisze:

  Czytałam komentarze pod wpisem portalu Aleteia na FB o tej błogosławionej… Ludzie się śmieją… Piszą o chorobie psychicznej, o ciemnogrodzie… co się dzieje?

  • Damian pisze:

   Nie ma się co przejmować za bardzo słowami w wirtualnym świecie. Przykładowo w gazecie wyborczej regularnie są produkowane tego typu artykuły. Są też ludzie którzy mają płacone, żeby coś takiego pisać w komentarzach

 8. beatkaa pisze:

  Święta Rodzino Módl się za nami+++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s