Cuda eucharystyczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Cuda eucharystyczne

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Weronika pisze:

  Bardzo dziękuję za modlitwę w intencji szczęśliwego porodu dla młodej mężatki, która musiała mieć cesarskie cięcie z powodów zdrowotnych. Poród przebiegł szczęśliwie, matka i dziecko są już w domu. Serdecznie Wam dziękuję…

 3. eska pisze:

  Proszę o modlitwę za duszę mojego sąsiada Sławka. Pobożna rodzina wielodzietna, część dzieci dorosła, na utrzymaniu rodziców (teraz już tylko mamy) jeszcze czworo.

 4. malina pisze:

  Kochani błagam o modlitwę. Jestem kobietą 34-letnią.Dziś bardzo źle się czuję, bardzo mi słabo, być może to problemy z ciśnieniem czy cukrem. Pokornie proszę o modlitwę, gdyż muszę pracować, a od roku mam poważne problemy ze zdrowiem. Z Panem Bogiem.

 5. Antonina pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 6. Elizeusz pisze:

  O istocie picia nie kielicha, a z kielicha Pańskiego (Mt 20,22n; Mk 10,38n), z wyjętego fragmentu (Mt 20,22n; Mk 10,38n) dzisiejszej św. Ewangelii (Mt 20,17-28).
  W Ogrodzie Oliwnym Jezus wiedząc o wszystkim, co miało na Niego przyjść, powiedział do Piotra: „Czyż nie mam pić/wypić kielicha, który Mi podał Ojciec” (J 18,4.11).
  Choć Jakub i Jan, wówczas nie pojmowali, jaki będzie ogrom goryczy kielicha Pana Jezusa, Męża wszelkich boleści i udręk, proroczo zapowiedzianych w czwartej pieśni Sługi Jahwe (Iz 52,13-53,12), to jednak Zbawiciel przepowiada im, że będą pili z Jego kielicha.
  Będą pili z Jego kielicha (tak, jak te słowa Jezusa są właściwie przetłumaczone na str. 155 w Piśmie Świętym Nowego Testamentu, w przekładzie z Wulgaty na język polski ks. Eugeniusza Dąbrowskiego, dra nauk biblijnych; wg trzynastego, poprawionego wydania przez Księgarnię św. Wojciecha, Poznań 1966), a nie – jak tj. w licznych tłumaczeniach – Jego kielich. Albowiem nie było i nie jest możliwym, aby jakikolwiek człowiek mógł wypić cały kielich, podany Panu Jezusowi do wypicia przez Ojca.
  Tak, zresztą o tym mówi Sam Zbawiciel W „Poemacie Boga-Człowieka: M. Valtorty:
  „W tłumaczeniach czyta się ‘Mój kielich’. Ja powiedziałem; ‘z Mojego kielicha’, a ‘nie Mój kielich’. Żaden człowiek nie mógłby pić Mojego kielicha. Ja sam, Odkupiciel, musiałem wypić cały Mój kielich. Moim uczniom, Moim naśladowcom i miłującym Mnie, z pewnością wolno pić z tego kielicha, z którego Ja piłem, jedną kroplę, jeden łyk lub kilka łyków, jakie szczególne umiłowanie Boże pozwala im wypić. Ale nigdy nikt nie będzie pił całego kielicha tak, jak Ja go piłem. Słusznie jest zatem powiedzieć: «z Mojego kielicha» a nie «Mój kielich»”. (z księgi V/38, str. 376).
  Zaś w księdze 3-iej (3/166, str.261) „Poematu…” Maria Valtorta czyni takie, oto spostrzeżenie :
  „13 października 1955. Wczoraj wieczorem o godz. 23, gdy usiłowałam zasnąć i wypocząć, a wszyscy spali, ukazał mi się Jezus: Jest w białej, wełnianej szacie, jak zawsze gdy ukazuje się mnie samej. W prawej ręce trzyma kielich metalowy, długi i raczej wąski. Zbliża się do mnie z prawej strony łóżka. Uśmiecha się, ale jest smutny. Kładzie mi lewą rękę na lewym ramieniu i przyciąga do Siebie. Prawą natomiast przykłada mi kielich do warg mówiąc: «Pij».
  Kielich jest pełen płynu, który wygląda jak czysta woda. Widzę go przez chwilę, kiedy Jezus mi go podaje nakłaniając mnie do picia. Piję. Co za gorycz!… To jest woda goryczy tak odrażającej, jakiej żadne lekarstwo nie posiada. Piecze gardło, żołądek i budzi obrzydzenie. Wywołuje łzy w oczach, pali stale jak żrący kwas. Jezus daje mi wypić tylko jeden łyk…
  A potem odsuwa kielich i wyjaśnia: «To jest kielich, który Ja piłem w Getsemani. Ale Ja wypiłem go cały, aż do dna. A gorycz na dnie jest jeszcze większa. To jest kielich, który ludzie napełniają codziennie grzechami, a potem wznoszą go aż do Nieba, abym wciąż pił z niego. Ale Ja mogę już pić tylko nieskończoną Miłość. Dlatego więc ofiarowuję go szczodrym umiłowanym. Dziękuję za ten jeden łyk! Teraz idę do innych drogich Mi dusz. Błogosławię cię w Imię Ojca, w Moje Imię i w Imię wiecznej Miłości». I odchodzi. Usta i żołądek pali mi jad, lecz duszę mam pełną pokoju”.
  Wielki egzegeta i teolog z Aleksandrii Orygenes (185-254) w swoim komentarzu do Ewangelii wg św. Mateusza pisał:
  „Jeżeli zatem kielichem zbawienia jest kielich męczeństwa, trzeba, byśmy dla naszego zbawienia spełnili ten kielich do dna i, ponieważ jest to kielich zbawienia nic z niego nie uronili (Ps 116,13). Wypija kielich do dna ten, kto przyjmuje dla złożenia świadectwa wszelkie cierpienie, jakie mu będzie zadane. Wylewa zaś otrzymany kielich ten, kto będąc wezwany do męczeństwa, zapiera się wiary, by nie doznać cierpienia”.
  W jednym z początkowych Orędzi (Orędziu nr 12) do swych umiłowanych synów, Kapłanów, Matka Boża tak mówiła do ks. Stefano Gobbi:
  …Przyzwyczajaj się, że będą cię deptać, lekceważyć, że nie będą cię rozumieć ani doceniać. To musi cię spotkać! Kiedy odczuwasz wewnętrzny bunt, który każe ci mówić do siebie: „Dlaczego? To niesprawiedliwe! Muszę upomnieć się o moje słuszne prawa!” – powiedz wtedy szybko: „Idź precz, szatanie! Czyż nie mam pić kielicha, który przygotował mi Ojciec?”… (21.08.1973).
  I wreszcie, te znamienne kielichowe fragmenty z „Prawdziwego Życia w Bogu” V. Ryden:
  https://vassula.pl/zeszyt-33.html
  V.R.:Dzisiaj zaczynają się naprawdę prześladowania. Jezus dał mi poznać, że w czasie tej prawosławnej Wielkanocy odczuję Jego Mękę.
  – Panie, wielu oskarża mnie, że jestem fałszywym prorokiem. Szukają przeciw mnie dowodu, nawet fałszywego, na którym mogliby się oprzeć, aby powiedzieć, że to Orędzie nie pochodzi od Boga. Istnieje już wielu fałszywych świadków. Obwiniają mnie o to, że jestem bronią szatana niszczącą ruch innego charyzmatyka (z przypisu: ks. Stefano Gobbiego)
  Pan Jezus:
  … Pamiętaj, że to są opary szatana. Wierz Mi, opary te nigdy nie trwają długo: unoszą się i znikają. Vassulo, Ja, twój Bóg, kocham cię Miłością, którą zrozumiesz dopiero, kiedy będziesz w Niebie. Moje dziecko, bądź błogosławiona za wszystkie oszczerstwa wypowiedziane pod twoim adresem i za wszystkie fałszywe oświadczenia, którymi ciebie obwiniają. Bądź szczęśliwa, bo twoja nagroda będzie wielka w Niebie. Ileż razy powiedziałem, że będziesz prześladowana, jak Ja byłem prześladowany? Błogosław twoich prześladowców, módl się za twoich oskarżycieli, przebaczaj im wszystkim z całego serca. (…). To Ja dopuszczam, aby wszystko tak się odbywało, abyś skosztowała z tego samego Kielicha, z którego Ja piłem w czasie Mojej Męki. Kocham cię i to z powodu tej miłości, którą mam do ciebie, Moje dziecko, pozwoliłem ci tym razem pić z Mojego Kielicha. … (11.04.1989)
  i
  https://vassula.pl/zeszyt-71.html
  Pan Jezus:
  … Posłuchaj: słyszałem, jak powiedziałaś ojcu O’Carrollowi, że pragnęłabyś umrzeć jako męczennica i że bardzo chcesz czynić postępy w świętości. Ponieważ, Moja przyjaciółko, zapraszasz Mnie do twego stołu, w takim razie spełnię twoje życzenie i udzielę ci zaszczytu picia z Mojego Kielicha coraz częściej.
  Twoje życzenie ocali ciebie oraz wielu innych. Nie lękaj się. Później cię wynagrodzę. Więźniowie Nieprzyjaciela będą mu wyrywani za każdym razem, kiedy będziesz pić z Mojego Kielicha. … (19.04.1989)
  W tak zarysowanym kielichowym kontekście możemy odczytać dobrodziejstwo jakie wyświadczył (nieświadomie?) ks. Przemysław Sawa i ukrywający się za nim/podobnie myślący biskupi z KEP dyskredytujący, krytykujący (1Kor 8,2) Bożych kapłanów, proroków naszych czasów/Końca Czasów: ks. P. Glasa, P. Murzińskiego, D. Chmielewskiego, o. A. Pelanowskiego), sprawiając, że w ten sposób wypełnia się zapowiedź Pana Jezusa z Mt 5,11n.

 7. Robert pisze:

  Coś z wyzwalającego się znowóż świata…? I ponownie nic z tego nie wyjdzie? Niech i tak będzie… – postępowo aż do wsteczności. Koniec i tak do nas należy: zwycięstwo normalności… Takoż ku pokrzepieniu:

   • Robert pisze:

    Oby znowu młodzi nasi nie musieli ginąć za zamysły starych, za projekty (prodżekty) ich pupili:

    Niechby starzy się zatkali dostatkiem, dosytem, nażarciem i pozwolili na normalną normalność – na grawitację Życia.

    • Paweł pisze:

     „Niechby STARZY się zatkali dostatkiem, dosytem, NAŻARCIEM i pozwolili na normalną normalność – na grawitację ŻYCIA [= na CYWILIZACJĘ ŻYCIA, wg znanego określenia św. Jana Pawła II]”
     – Na przykład pan Joe Biden, prawda? Ale NIE, on nie „odpuści” [w swoim totalnym kłamstwie]: będzie „szedł w zaparte” (jako niemal marionetka w rękach arcy-groźnych, mrocznych sił, m. in. na pewno w rękach demonicznej światowej FINANSJERY oraz może masonerii, działających i sterujących „z jego tylnego siedzenia”): jako publiczny świętokradca, propagator nieczystości seksualnej i mordów prenatalnych, a cieszący się przy tym ewidentnie większą sympatią nawet ze strony PAPIEŻA, niż jego poprzednik – Donald Trump – przez pap. Franciszka (w zawoalowany, choć zauważalny sposób) „nie cierpiany” [a TYMCZASEM: z orędzi „Holy Love” wynika wprost i wielokrotnie, że sympatie samego Boga Ojca są tutaj właśnie akurat ODWROTNE (Bóg stale bowiem pochwalał generalną polityczną uczciwość D. Trumpa, jednoznacznie zaś wskazując na – oparte na nowoczesnej dzisiejszej technologii – FAŁSZERSTWO dokonane w ostatnich wyborach w USA, którego to „beneficjentem” jest „prezydent” J. Biden); Bóg objawia to wprost, gdyż inaczej zapewne BARDZO TRUDNO byłoby się w tym wszystkim należycie „połapać”… A więc do GŁÓWNYCH obecnie (zalecanych z Nieba) intencji modlitewnych – podanych przez samego Boga – należą takie oto dwie: 1. O ustanie pandemii koronawirusa. 2. O ujawnienie prawdy co do tych ostatnich wyborów prezydenckich w USA [które przecież wyłoniły – można by powiedzieć – „głównego świtowego przywódcę ŚWIECKIEGO”, podobnie jak papież jest przed Bogiem (z samego swojego urzędu) „głównym światowym przywódcą DUCHOWNYM/religijnym”] – «(…) God the Father (…) says: „Children, my best intentions for the world today are freedom from the coronavirus and truthful exposure of all the voter fraud which took place in America recently.» – https://www.holylove.org/message/11602/ – A tu jeszcze ciekawy niedawny komentarz „gazetowy”: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/walc-waszyngto%c5%84ski/ar-BB1d7kzz

    • Robert pisze:

     Nie wiem, czy to kazanie ktoś już załączył na WOWIT. Ja dopiero dzisiaj je odsłuchałem. O nocach… – dla światłolubnych:

  • Paweł pisze:

   „Niech i tak będzie… – postępowo aż do wsteczności”
   – – – Czyli niechby było to nieraz np. i takie „WSTECZ”, że… sięgające aż do «skrzypcowego [dajmy na to (zinstrumentowanego więc mniej więcej TAK jak w tym powyższym nagraniu)] BAROKU», który to akurat – moim zdaniem – może nam {przy odpowiednim naszym nastroju} z powodzeniem służyć nawet za „rozrywkę dla zabicia czasu”, lecz w sposób POŻYTECZNIEJSZY niż słuchanie dzisiejszego «byle czego» [zwłaszcza „badziewia”, zawierającego teksty (albo: podteksty) zwalczające wprost (lub nie wprost) WIARĘ i MORALNOŚĆ!]:

   {Jako „przebój” polecam tu powyższy Koncert nr 10 oraz nr 3, jako że ten pierwszy wziął nawet na swój „warsztat” (do przeróbki) – sam wielki Johann Sebastian Bach:}

   • Paweł pisze:

    I dołączam jeszcze [jako – na razie – dopiero druga chyba osoba tu komentująca na stronie] najlepsze życzenia z okazji dzisiejszego święta św. Kazimierza, Patrona {stałego lub tylko „wielkopostnego”} Adminów, kończąc właśnie triduum, które odprawiłem m. in. w ich intencjach – w dniach 2, 3 i 4 marca; w nawiązaniu zaś do tego [tak trochę poważnie, a trochę może i nie…] wklejam Koncerty J. S. Bacha na (akurat) 2, 3 lub 4 klawesyny {a… ten ostatni z nich, zaczynający się tu od ok. minuty 30:30, to jest tenże SAM, co TEN powyżej, tyle tylko, że jest to (WSZYSTKO) wykonanie nasze, polskie (m. in. z Parafii Bł. Edwarda Detkensa – Kościoła Pokamedulskiego w Warszawie), zorganizowane przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego}:

    Bóg zapłać!

 8. Damian pisze:

  Ks. Prof. Tadeusz Guz: Zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem!

  • Paweł pisze:

   Początek tego nagrania [między min. ok. 0:15 a 1:45] brzmi : „Umiłowani Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo, gorliwi słudzy Boga i wierni stróże relikwii Świętego Krzyża Jezusa Chrystusa w tej Bazylice [pw. Świętego Krzyża], w stolicy naszej Ojczyzny, jako domu ojczystego Gorzkich Żali (…) oraz wyjątkowego klejnotu kultury polskiej, obejmującego swoim istnieniem m. in. NIE ULEGAJĄCE ZMIANOM serce naszego mistrza fortepianu Fryderyka Chopina…”
   – A jako że akurat przed-przedwczoraj {1 marca} mieliśmy kolejną (już dwieście jedenastą) rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, wklejam tutaj niektóre – nie tak bardzo może znane, lecz za to BARDZO nieraz ładne oraz przystępne – „juwenilia” Chopina, czyli utwory z jego MŁODOŚCI, a mianowicie jego wczesne, w większości nie opusowane, lecz wydane dopiero pośmiertnie [i stosunkowo krótkie] POLONEZY:
   https://www.youtube.com/watch?v=QT47-SMjsx0

 9. Ola pisze:

  Proszę Was o modlitwę za moich rodziców ,którzy zachorowali na covid ,z którymi mieszka moja schorowana babcia – o wypełnienie Woli Bożej w ich cierpieniach związanych z chorobą i aby ten trudny dla nich czas był owocny dla ich dusz ,a także dla wielu innych dusz.
  We wszystkich Waszych intencjach +++

 10. Karolina pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego męża. Pracuje na budowie i miał dziś wypadek w pracy. Dziękuję za każdą modlitwę. We wszystkich intencjach +++

 11. Bożena pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 12. klasv pisze:

  Powinniśmy radośnie rozpropagować gdzie się da akcję:

  W WIELKANOC IDZIEMY DO KOŚCIOŁÓW!

  • Beata pisze:

   Wtedy zamkną kościoły i i dla wszystkich będzie tylko Msza Święta online. Niestety, ale to bardzo realne.

 13. Maggie pisze:

  We wszystkich intencjach 10-tek ze św.JPII

 14. Longin pisze:

  Wprawdzie słaba jakość nagrania, jednak wartość treści przekazywanych przez o.Augustyna wprost nieoceniona…i nie tylko w odniesieniu do św.Hldegardy z Bingen
  https://www.youtube.com/watch?v=PMAYa0suMJg

 15. m-gosia pisze:

  Kazimierz w dniu Twojego święta życzę Ci błogosławieństwa Bożego ,pocieszenia i opieki Matki Bożej oraz wspomożenia od Twojego patrona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s