Modlitwy i immaginette ks. Dolindo – książka „Jezus do duszy”

Sekret modlitwy ks. Dolindo Ruotolo

Ksiądz Dolindo Ruotolo mawiał, że modlitwa ma niezrównaną siłę. Jego głęboka, osobista relacja z Bogiem, którego nazywał najlepszym przyjacielem, zaowocowała powstaniem 220 tysięcy immaginette – małych obrazków, na których kapłan zapisywał słowa „Jezusa do duszy” lub „Maryi do duszy”.
Joanna Bątkiewicz-Brożek zebrała i opracowała wiele proroczych przesłań, które ks. Dolindo przekazywał wiernym za pomocą immaginette. Te poruszające słowa także dla nas mogą się stać duchowymi radami i konkretnymi wskazówkami do rozwiązania trudnych sytuacji.
W książce znajdziemy ponadto liczne modlitwy – między innymi o nawrócenie, o dobrą spowiedź, za kapłanów – które zostawił nam sługa Boży z Neapolu.

fragment książki 
/za pozwoleniem Wydawnictwa „Esprit”/

(…) aby otworzyć bramy nieba, szczególnie w troskach i zmaganiach, potrzeba aż pięciu kluczy i każdy z nich musi „wślizgnąć się do zamka” bez oporów. 
Najmniejsze odstępstwo, wykrzywienie się klucza zablokuje zamek. Pięć kluczy to: czystość, pokora, miłosierna miłość, prostota, wielka miłość do Maryi.
I kapłan przekłada to na prosty i praktyczny schemat, w którym po raz kolejny pojawi się wezwanie „Ty się tym zajmij”. Obok szkicu klucza z podpisem: „Klucz do otwarcia Bożej miłości w ucisku i zmartwieniach” w pięciu punktach wymienia krótkie akty strzeliste, które nadadzą sprawom właściwy, to znaczy Boży bieg. I wniosą pokój do serca:
1. O Panie Jezu, niech będzie Twoja Wola.
2. Ufam Tobie.
3. Ty się tym zajmij!
4. Zawierzam się Tobie…
5. Przez ręce Maryi Niepokalanej

Na końcu dopisuje: „I nie bój się: ten klucz otworzy drzwi dla łask. Niech cię Jezus błogosławi, a Maryja strzeże. Ksiądz Dolindo Ruotolo”

O książce i autorce: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Modlitwy i immaginette ks. Dolindo – książka „Jezus do duszy”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Daria pisze:

  Kochani, kilka miesięcy temu prosiłam o Waszą modlitwę stojąc w obliczu utraty pracy. Chcę złożyć świadectwo skuteczności Waszego wstawiennictwa (i pomocy św. Józefa). Pracę straciłam, ale wkrótce ją odzyskałam (co zresztą okazało się dla mnie korzystne finansowo), dodatkowo zaczęłam też pracować jako katecheta. Nie śmiałam nawet marzyć o takim rozwoju wydarzeń! Dziękuję za Waszą modlitwę i ośmielam się prosić o modlitwę raz jeszcze, tym razem w intencji mojego małżeństwa przeżywającego kryzys, bo nie znajduję już w sobie sił, by poradzić sobie z zaistniałą sytuacją… Z góry dziękuję. Z Panem Bogiem!

 3. Małgorzata pisze:

  Uzdrowienie podczas lekcji religii:

  • Maggie pisze:

   @Małgorzata 💕Moc JEZUSA i Modlitwy.💕🙏🏻💕

   P.S.
   Właśnie 😉miałam wkleić ten filmik pod @Daria: Jezu Ty się zajmij jej oraz wszystkimi, przeżywającymi kryzys, małżeństwami ❣️🙏🏻❣️

 4. wobroniewiary pisze:

  Ostatnie Orędzie z Medziugorje z 25 lutego 2021r.

  „Drogie dzieci! Orędzie, Bóg mi pozwolił, abym i dziś była z wami, by was wezwać do modlitwy i postu. Przeżywajcie ten czas łaski i bądźcie świadkami nadziei, bo dzieci powtarzam wam, że poprzez modlitwę i post można powstrzymać nawet wojny.
  Dzieci, wierzcie i przeżywajcie w wierze i z wiarą ten czas łaski, a moje Niepokalane Serce nie zostawi w niepokoju nikogo z was, jeśli się do mnie ucieka.
  Oręduję za wami przed Najwyższym i proszę o pokój w waszych sercach i o nadzieję na przyszłość.
  Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

   • wobroniewiary pisze:

    Trevignano? Itapiranga?
    Bez kometarza….

   • Renata pisze:

    Ja mam inne zdanie…ale wolna wola

   • eska pisze:

    Niektórzy lubią używać pojęcia „straszenie” tam, gdzie chodzi o ostrzeganie. Czy jeśli powiem dziecku: „Jak nie nadrobisz zaległości, to nie zdasz do następnej klasy” – to straszę czy informuję o związku przyczynowo-skutkowym ostrzegając?
    Czy Matka Boża w Kibeho straszyła czy ostrzegała?
    Taki opór przed usłyszeniem czegokolwiek trudnego jest domeną osób lękowych, które mają wielką potrzebę, aby nie zaburzać ich poczucia bezpieczeństwa (obojętnie czy to „poczucie” jest czymś uzasadnione, czy jest iluzją). Jak widzę/słyszę takie przedstawianie sprawy, jakie jest pod linkiem, to prędzej zyskam nieufność wobec tego, co pod linkiem, niż wobec tego, co jest tam krytykowane.

    • babula pisze:

     Do tego co pisze Eska dodam, że przyjmując do wiadomości treści zawarte w ostrzeżeniach bierzemy też odpowiedzialność za przygotowanie siebie i najbliższych do nadchodzących wydarzeń. Szczególnie ważne: dobry rachunek sumienia z całego życia i spowiedź generalna oraz praca nad usunięciem powtarzających się grzechów lekkich, z których sami się najczęściej łatwo rozgrzeszamy.
     P. Jezus tłumaczy to A. Lenczewskiej:
     ..”Dotychczasowe drogi rozwoju duchowego i kultu dobre były na lata, które już się kończą. Drogi i kultu określone przez ludzi posłusznych Mojej woli dostosowane były do czasu stabilizacji, do czasu pokoju i normalnego życia ludu Mojego. Zaskorupiały one w swych schematach i stały się tylko formą pokrywającą ogromną pustkę i zdradę Boga Swojego….”Zbliża się chwila zburzenia skorupy osłaniającej żywe serce Moich dzieci.
     Serc pragnę, żywych, żarliwych, pulsujących miłością i oddaniem Ojcu, który jest Miłością i Życiem”.

    • babula pisze:

     Zastanówmy się przez chwilę co by było gdyby nikt nas nie „straszył” ?
     Najczarniejszy scenariusz -dla mnie – to nie trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów itd chociaż oczywiście boję się tego tak zwyczajnie po ludzku.
     Ale najgorsze jest zwracać się wtedy ku Bogu Jedynie ze Strachu.
     A chciałabym zwracać się ku Niemu bo Go kocham i w obliczu zagrożenia w naturalny sposób szukam ratunku u Tego kogo kocham i wiem, że jest Wszechmocny i On mnie kocha i chce pomóc.
     Więc ten czas, to nasze Teraz jest przeznaczony na wzrastanie w miłości. Chociaż po to żyjemy by wzrastać w miłości to nigdy nie było to tak pilne jak teraz. Bo w chwili Próby mamy się nie bać ale kochać.
     Dla mnie to bardzo trudna lekcja i zadanie domowe też trudne.
     Szczęść Boże Wszystkim +++

    • xcvb pisze:

     przede wszystkim w Fatimie czy akita rowniez bylo „straszenie” to co odroznia objawienia falszywe od prawdziwych to akcent. w prawdziwych wiekszosc tresci jest o rozwoju duchowym poscie modlitwie wzroscie w swietosci . w tych falszywych wieksza czesc objawienia to bujne opisy katastroficznych wydarzen i inne sensacje.

 5. Cordelia pisze:

  Wiecie może, czy ta książka jest podobna w treści do „Kwiatków księdza Dolindo”? Mam ją w domu, lubię ks. Dolindo, ale nie chcę kupować w ciemno, by się nie okazało, że dużo treści się powtarza. Ktoś ma obie książki i może porównać?

  • Maggie pisze:

   @Cordelia:
   NIE WIEM ALE Szukałam na Internecie i Esprit (Esprit o 10 zł taniej niż na „Tania książka) podaje taki, naprawdę zachęcający❤️, krótki opis:

   Modlitwy i immaginette o. Dolindo
   Sekret modlitwy ks. Dolindo Ruotolo

   Ksiądz Dolindo Ruotolo mawiał, że modlitwa ma niezrównaną siłę. Jego głęboka, osobista relacja z Bogiem, którego nazywał najlepszym przyjacielem, zaowocowała powstaniem 220 tysięcy immaginette – małych obrazków, na których kapłan zapisywał słowa „Jezusa do duszy” lub „Maryi do duszy”.
   Joanna Bątkiewicz-Brożek zebrała i opracowała wiele proroczych przesłań, które ks. Dolindo przekazywał wiernym za pomocą immaginette. Te poruszające słowa także dla nas mogą się stać duchowymi radami i konkretnymi wskazówkami do rozwiązania trudnych sytuacji.
   W książce znajdziemy ponadto liczne modlitwy – między innymi o nawrócenie, o dobrą spowiedź, za kapłanów – które zostawił nam sługa Boży z Neapolu.

   P.S.
   Będę starała się o tą książkę – myślę, że warto. Dodam co na zapas myślę, że jeśli „coś się powtarza” to myślę, że NIE zanudza, nawet jeśli może powrócić w innym kontekście. Ewangeliści nie nudzą choć o tym samym piszą, więc i tu przypuszczam, że podobnie. Do tego, jak czuję, są tam modlitwy, które chyba uczą i są WZOREM i ŚWIATŁEM JAK rozmawiać z Panem Bogiem.
   💕

   • Cordelia pisze:

    Maggie, polecam Ci „Kwiatki…”, tam jest dużo słów, które zbliżają człowieka do Boga, rozdziały bardzo krótkie, można zajrzeć, przeczytać i odłożyć książkę, a potem wrócić znowu:) Tej książki się nie czyta, ją się medytuje. Jest w księgarniach katolickich, na stronie Esprit kiedyś też była, choć to nie oni ją wydali.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s