Wielki Post: dzień 3 – Podcast z Duszą

Od dziś będziemy codziennie słuchać kilkuminutowych rozważań wielkich świętych Kościoła Katolickiego, które pomogą owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

Na dzień dzisiejszy mamy fragment z książki „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Wielki Post: dzień 3 – Podcast z Duszą

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Krystyna pisze:

  Może ktoś nie zna i skorzysta:
  https://www.vicona.pl/24-godziny-meki-panskiej

 3. AgaJ pisze:

  Kochani zamówiłam Msze Św wynagradzające za grzechy…Będą odprawione w Parafii Wniebowzięcia NMP w Debrznie w dniach 11,12,15,16 marca.Niestety tej intencji nie udało mi się zarezerwować na 13 i 14 bo ktoś mnie ubiegł. Może uda się gdzieś jeszcze zarezerwować te dwa terminy żeby była ciągłość.

 4. Alutka pisze:

  Benedykt XVI jest tym, który powstrzymywał pojawienie się antychrysta z II Listu św. Pawła Apostoła do Tesaloniczan :
  „Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, wówczas ukaże się niegodziwiec, którego pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci (samym) objawieniem swego przyjścia „. (II Tes 2,7-8)
  Miiędzy Chrystusem a antychrystem ” cz II Rozmowy niedokończone ; m. in. Benedykt XVI ustąpił jak się wyraził z powodu światowej dyktatury pozornie humanistycznej ideologii .

  https://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-pomiedzy-chrystusem-a-antychrystem-cz-ii/

 5. Aga pisze:

  Kochani o co chodzi z tymi mszami św wynagradzającym? Ja mam możliwość zamówić, ale jaka ma być intencja, ile tych mszy św. Ktoś mógłby opisać o co chodzi? Przepraszam nie czytam wszystkich komentarzy.

 6. Paweł pisze:

  20 lutego przypada co roku, już od 20 lat (np. w Portugalii: https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar#Portugal ), wspomnienie liturgiczne śś. DZIECI FATIMSKICH. Oto skomponowana na postawie różnych tekstów liturgicznych, a także cytatów z beatyfikacyjnej homilii wygłoszonej przez św. Jana Pawła II, beatyfikacyjnego Listu Duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Portugalii oraz „Wspomnień Siostry Łucji” LITANIA DO ŚWIĘTYCH FRANCISZKA I HIACYNTY MARTO: https://www.sekretariatfatimski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=366:litania-do-bogosawionych&catid=4&Itemid=355
  A w mojej akurat Archidiecezji znajduje się nawet pierwsze na świecie Sanktuarium tychże Dzieci Fatimskich: https://dziecifatimskie.szczecin.pl/index.php/parafia/o-parafiihttps://m.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Sanktuarium-Dzieci-Fatimskich-Szczecin-950316325173094/ {Są to bardzo dalekie peryferie miasta Szczecina: dzielnica Szczecin-Załom, czyli piąta stacja kolejowa w kierunku na północ, licząc począwszy od Szczecina Głównego – za Szczecinem Portem Centralnym, Zdrojami i Dąbiem}.
  _______ Ponadto teraz, w pierwszych dniach Wielkiego Postu, obchodzone są – jak co roku – [mianowicie: od Środy Popielcowej aż do I Niedzieli Wielkiego Postu włącznie] tzw. Kwartalne Dni Modlitw: w tym przypadku/kwartale (w Polsce) „Kwartalne Dni Modlitw o DUCHA POKUTY i dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych – Dni modlitw o TRZEŹWOŚĆ NARODU” (będące odpowiednikiem przedsoborowych „Suchych dni”). Oto link do mojego dłuższego komentarza na ten temat, zamieszczonego w minione już – niemal rok temu – Kwartalne Dni Modlitw [które wtedy zaczynały się w IV Niedzielę Wielkanocną, czyli „Niedzielę Dobrego Pasterza”]: https://wobroniewiaryitradycji.com/2020/05/02/3-maja-2020-zawierzenie-polski-chrystusowi-i-matce-bozej-na-jasnej-gorze/#comment-261993
  [Zacytowałem tam m. in. pełny tekst zatwierdzonej przez Kościół „LITANII NA KWARTALNE DNI MODLITW” oraz podałem link do moich z kolei jeszcze wcześniejszych komentarzy na ten temat, a ponawianych, jako że zostałem tu kiedyś poproszony na stronie o przypominanie TEGO tematu (co kwartał).]

 7. Alutka pisze:


  Prelekcja ks. prof. Tadeusza Guza 2/3 w Poznaniu o upadku polskiej filozofii,nauki, o tym jak Juliusz Cezar i jego wojsko nocami studi3owało filozofię , żeby potem odnosić się zwycięstwa, szkodliwym wpływie telewizji na sferę ducha, działa jak wirus i wiele innych kwestiach
  Także o wychowywaniu w karności i wyrzeczeniach ; miliarderzy posyłają swoje dzieci do najsurowszych szkół, żeby nabywały tych cech i podstawowych umiejętności np. cerowania pończoch, szycia na maszynie , żeby uczyły się pracowitości , oszczędności, kreatywności , poświęcenia , bo potem powierza im swoje miliardowe firmy, żeby nie przetrwonili jak biblijny syn marnotrawny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s