Konsekruj się św. Józefowi – poznaj trzydziestotrzydniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela

W marcu wydawnictwo „Esprit” planuje wydać bardzo ważną książkę „Konsekracja św. Józefowi” autorstwa amerykańskiego księdza Donalda Callowey’a. Książka wprost idealna na trwający rok św. Józefa. W USA pozycja okazała się bestsellerem i trafiła na listę najlepiej sprzedających się książek na Amazonie.

Czerpiąc z bogactwa żywej tradycji Kościoła, ks. Donald Calloway wzywa nas wszystkich, abyśmy zwrócili się do świętego Józefa – powierzyli siebie, nasz Kościół i świat opiece  duchowego ojca, a następnie wypatrywali cudów. Wielu wielkich świętych i mistyków wyraźnie podkreślało, że nadejdzie czas św. Józefa. Wraz z tym świętym mamy stawiać czoła wyzwaniom współczesności, kryzysowi Kościoła i rodziny.

To nie przypadek, że papież Franciszek ogłosił rok św. Józefa. Ksiądz Donald Calloway napisał do papieża specjalny list, w którym prosił go, by ten zawierzył w tym roku cały Kościół opiece św. Józefa!

Książka ,,Konsekracja św. Józefowi” zawiera wszystko, czego człowiek potrzebuje, aby odkryć potężna moc orędownictwa św. Józefa. To pierwszy kompleksowy 33-dniowy program poświęcenia się Świętemu Józefowi, zawierający historie cudów św.Józefa, wyjątkowe modlitwy i nabożeństwa

Konsekracja św. Józefowi
Cuda naszego duchowego ojca

Nadszedł czas św. Józefa

Liczne proroctwa ogłaszają niezwykle ważną rolę św. Józefa – od objawień w Cotignac, przez jego pojawienie się u boku Jezusa i Maryi w Fatimie aż po współczesne wizje z Itapirangi.

W maju 2019 roku ks. Donald H. Calloway napisał do papieża Franciszka list z propozycją, aby rozważył ogłoszenie w Kościele Roku św. Józefa. Ojciec święty spełnił tę prośbę. Jako wielki apostoł św. Józefa ks. Calloway stworzył trzydziestotrzydniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela, który swoją formą nawiązuje do słynnego aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję według św. Ludwika de Montfort. Ta konsekracja to potężna broń w walce duchowej – skuteczność opieki św. Józefa potwierdzają tysiące świadectw wiernych.

Podejmij wyzwanie i zostań duchowym synem św. Józefa!

 
Ksiądz Donald H. Calloway MIC jest członkiem Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia. Po radykalnej zmianie życia i nawróceniu na katolicyzm ukończył studia filozoficzne i teologiczne. Jest mariologiem i wielkim czcicielem św. Józefa.
 
Nadszedł dla ciebie czas odkrycia św. Józefa. Czas powierzenia mu siebie i swojej rodziny. To najlepsza inwestycja duchowa tego roku, a ta książka bardzo ci w tym pomoże. – ks. Dominik Chmielewski SDB
 
Zaproponowana przez autora droga zawierzenia św. Józefowi poprowadzi wszystkich, którzy zdecydują się nią pójść, do triumfu Niepokalanego Serca Maryi. – ks. Dariusz Dąbrowski COr.

O książce: esprit.com.pl/769/Konsekracja-sw-Jozefowi.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

97 odpowiedzi na „Konsekruj się św. Józefowi – poznaj trzydziestotrzydniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Magdalena pisze:

   Zamówiłam przedpremierowo w Tania książka. Dziękuję za informację, z niecierpliwością oczekuję na przesyłkę.
   Św Józef to mój ukochany Patron i wiele łask otrzymuję za Jego wstawiennictwem ❤️😇

   • Joan pisze:

    Zrobilismy te Konsekracje cala rodzina rok temu. Ksiazka jest super, jak rekolekcje. Mam kontakt z ksiedzem Callowey. Wspanialy kaplan. To jest cos co kazdy powinnien zrobic. Goraco polecam nie odkladajcie tego.

    • Jolantae pisze:

     Wspaniały ksiądz! Polecam wszystkim historię jego nawrócenia. Chyba tylko w wersji angielskiej.

    • AGA pisze:

     Czy to te same rekolekcje zawierzenia, które rozpoczną się u Misjonarzy Św. Rodziny od 15 lutego?
     Odsyłam na fb i yt Józef33.

  • AG pisze:

   Czy ktoś z czytelników WOWiT odmawia różaniec 13 tajemnic ku czci 13 Cnót Najświętszej Maryi Panny za dusze w czyśccu cierpiące? Ja właśnie jakiś czas temu trafiłam na ten różaniec i obietnice z nim związane, które mnie zachęciły ( m.in uwalnia 500 dusz z czyścca) od tamtego czasu go odmawiam. Jednak cały czas byłam ciekawa skąd pochodzą te obietnice, gdyż w książecce nie ma źródła. Dzisiaj pomyślałam żeby poszukać czegoś na ten temat, no i na jakimś forum znalazłam, że pochodzą prawdopodobnie z objawień Małego Kamyka i z tego co przeczytałam te objawienia są wątpliwe (o ile trafiłam na dobre źródło). Czy ktoś może orentuje się w tej sprawie i zechciałby się podzielić? Nie wiem czy dalej kontynuować tą modlitwę skoro jest z nią związana taka niepewność pochodzenia…Bóg Zapłać

   • wobroniewiary pisze:

    Nie i nie polecamy, znam źródło – ale o tym jutro (dziś nie mam kiedy)

    • Danuta pisze:

     Czekam pani Ewo na ten komentarz ja też odmawiam ten różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące ku czci 13 cnót Najświętszej Maryi Panny, będę bardzo wdzięczna, dziękuję bardzo!

    • Maggie pisze:

     @AG:
     Cnoty Maryji z pewnością można mnożyć (słyszałam o 10), więc o czym innym myślę: Czyż z tym 🤔 „Małym Kamykiem” nie miała połączenia mbm i jej zarobkowanie herezjami ?

     🤔Dodam: Modlitwa św.Gertrudy za dusze czyśćcowe jest krótsza i uwalnia więcej‼️ dusz czyśćcowych … stąd więc przy tych 500 duszach i obietnicach (których, przyznaję, że nie znam) … zapala się czerwona lampka.

     Przed paroma laty, spotkałam u znajomej (szukającej 😳coraz doskonalszych modlitw) jedną „modlitewkę”, która dobrze brzmiała=niby O’K .. do momentu, gdy były słowa, skierowane do Jezusa … że Go 😳akceptujemy 😱❗️… a NIE …, że Go wyznajemy, uznajemy, uwielbiamy … i to słowo wystarczyło … aby „krucjatkowo mbm” dlużej się już nie kryło.
     W gazecie spotkałam zaproszenie na modlitwę i tam było też wezwanie do Jezusa 😳.. módl się za nami … zamiast zmiłuj się czy wysłuchaj .. Stąd może i „dmucham na zimne”.

     P.S.
     Ks.prałat Kneblewski niedawno mówił, że w przeciwieństwie do „nowinek”, to co znane i tradycyjnie uznane w KK i jest bez zmian od wieków, powinno być najbezpieczniejsze, chroniąc przed pułapkami fałszu dzisiejszego świata.

    • Maggie pisze:

     @Danuta:
     to co pisałam do AG było myślą intuicyjne-syntezującą różne sprawy z którymi się zetknęłam ALE poniżej @Paweł podał jakby encyklopedyczne informacje ze źródłami❗️, wyraźnie wskazującymi aby ODRZUCIĆ.
     💕

   • xcvb pisze:

    to nie sa objawienia watpliwe tylko falszywe i wybitnie skomromitowane. prosze sie trzymac od tych objawien malego kamyka z daleka.

    • Paweł pisze:

     Link do informacji o tym, że tzw. „RÓŻANIEC 13 Tajemnic ku czci 13 Cnót Najświętszej Maryi Panny za dusze w Czyśćcu cierpiące” pochodzi od fałszywego wizjonera „Małego Kamyka” (przed którym – natychmiast po jego przechwałkach o rzekomej aprobacie spotykanych osób, np. nawet papieża – ostrzegło sanktuarium w Medjugoriu, a Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej w dniu 17 lipca 1985 ogłosił sprostowanie, jak podaje na str. 186 książka śp. księdza prof. René Laurentina „Współczesne objawienia Najświętszej Maryi Panny” [wydanie Wydawnictwa EXTER, Gdańsk 1995, NIHIL OBSTAT ET IMPRIMATUR: Curia Metropolitana Gedanensis, Gedani-Olivae, die 25 Martii 1994, Ks. dr Wiesław Lauer, Vicarius Generalis]), podałem w komentarzu pod wpisem https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/04/23/wyklad-modlitwy-ojcze-nasz-wg-sw-franciszka/
     Idąc tam po podanych linkach można było zobaczyć skany tekstów z ulotek rozkładanych po kościołach, a cytujących orędzia „Małego Kamyka” na temat tego „Różańca 13 Tajemnic…”.

    • Danuta pisze:

     Dziękuję serdecznie za dokładne wyjaśnienie, nie szukałam nowinek ktoś ze wpólnoty zaproponował a że modlę się za Dusze w czyśćcu cierpiące kupiła m ten różaniec za 15 zł i modliłam się. Jestem niezmiernie wdzięczna za tą informację. Tylko nie wiem co zrobić z tym różańcem może ktoś podpowie ja go poświęciłam. Bóg zapłać. Do @Maggie

   • gosc pisze:

    AG ja ten różaniec miałam, modliłam się na nim. Jak się dowiedziałam, że o historii to różaniec poszedł do ognia. Za dusze czyśćcowe modlę się Koronką do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa

   • gosc pisze:

    Ten różaniec był w sprzedaży w rosemarii, co w komentarzach osoba pisała, wyjaśniała, że nie powinno się modlić na nim.

  • eska pisze:

   Tak samo, jak w przypadku kardynałów wymienionych tutaj:
   https:[jakim cudem ten paszkwil tutaj wszedł? edycja, Admin]

   • Longin pisze:

    Tym bardziej musimy pozostać wierni i uważać na tych co przekształcili Słowa Ewangelii nie tylko interpretując je błędnie, ale wprost drwiąc z nich również poprzez propagowanie fałszywych zasad moralnych.
    Gorąco polecam w tym kontekście wydaną niedawno przez wyd.Iskra z Polski książkę autorstwa ks.Skwarczyńskiego „Teologia dla Bożych Niemowląt”.
    Wprawdzie nie jest zbyt obszerna ani tytuł zbyt „zachęcający” dla tych co gonią za sensacją – może stanowić jednak pewną „odtrutkę” na współczesną deprawację myśli i postaw – dlatego że jest to przykład ZDROWEJ NAUKI BOŻEJ podanej w prosty, przystępny sposób.
    Może to też znak z nieba, że ten umęczony kapłan wleczony po błocie oszczerstw, zniewag i kpin ma być przykładem gorliwości i wierności Bogu, a może tym odrzuconym prorokiem, który zapalił swą żertwą ofiarną iskrę na Przyjście Pana ?

   • bea pisze:

    Papiez nie jest heretykiem ale Glowa KK Musimy szanowac Papieza i byc mu poslusznym

    • Maggie pisze:

     Bea, nie nam to osądzać. Wielu i wśród nich i św.o.Pio i o.Dolindo było pomawianych – i jak widzimy i obecnie też taki dziwny okres, a np koń trojański typu „lawendowa rewolucja” i jej siła, to nie wymysł ks.Dariusza. Rozpoczynając pontyfikat gorąco prosił o modlitwę i to wielokrotnie (nie bez powodu) aby podołać temu, co widział. BXVI zabrakło sił aby nadal trzymać ster w obu rękach i wyprowadzić z burzliwego nurtu.

     Mamy się modlić, nie oskarżać, zwłaszcza, że w jednej wizji był papież skrycie zaatakowany przez grupę kardynałów, a więc osobistości z otoczenia bardzo wpływowego, trzymającego wiele spraw w swoich rękach … którzy powinni być pomocą. Papież jest osobą starszą, niezbyt silnej fizycznej kondycji … i jest wyręczany we wielu sprawach do tego stopnia, że chyba podpisuje to co mu przygotują i zinterpretują.

     To, że się dzieje źle, wielu z nas wie. Przykładowo do myślenia: szopki 2020 BN nie projektował papież … ani jej nie budował i myślę, że nie on sprowadził pachamamę, która przecież nie ma nic wspólnego z Maryją (a chyba tak usiłowano interpretować). Osobiście zgadzam się z ks.Piotrem i rozumiem , bo niedopowiedzenia są też sposobem komunikacji.
     Ocean modlitwy to mało. Jezu, Ty się tym zajmij 💕🙏🏻❣️

    • Maggie pisze:

     Jeszcze rozwinę mój wpis (ten o 00:11) przez dodanie:
     Widzimy, że wspomniany wyżej ks.James Martin jest przykładem 😢doradcy, który ☹️ NIE ewangelizuje, ale propaguje osobistą wersję … w myśl aranżacji „obcej ideologii” dyrygowanej polityczną poprawnością, zręcznie serwowaną przez chwytliwe media „nowego nurtu”.
     Jezu, Ty się tym zajmij❣️

  • Longin pisze:

   Wprawdzie pytanie „jak to możliwe” jest retoryczne – jednak nasuwa się odpowiedź, że to bluźnierstwo jest skutkiem oszustwa naturalizmu, który mówi że wszystko co naturalne jest dobre, w tym każdy popęd i żądza byleby było przyjemnie.
   A kto stoi za naturalizmem nie trzeba przypominać, znamy go bowiem już z Księgi Rodzaju gdy przyczynił się do upadku pierwszych ludzi.

   • Longin pisze:

    Maggie,
    zgadzam się z tym co piszesz, przy czym to subtelne określenie jako „propagowanie osobistej wersji” nazwałbym jednak antyewangelizacją dlatego, że służy ona wprost rozwodnieniu, a w konsekwencji podważeniu nauczania Kościoła. Czy kiedyś nie daj Boże poprowadzi do stworzenia anty-Kościoła, gdzie zamiast Głowy Chrystusa będą jakieś stwory typu matka ziemia, pachamama, ekologizm itp…. nie wiemy.
    Widzimy jednak już skutki w postaci wulgarnych demonstracji, otwartych prześladowań kapłanów i wiernych, także tych prowadzących do śmierci jak na Bliskim Wschodzie i nie tylko – mają służyć unicestwieniu WIARY.
    Na początku jest jednak kłamstwo, obłuda …a może i nasza obojętność

    • Maggie pisze:

     @Longin: odczytałeś dobrze, bo właśnie użyłam metody między wierszami, do której przypuszczalnie będziemy się coraz częściej uciekać, w czasach kiedy Ewangelię już zaczyna się cenzurować i „owocnie profanować” – za przyzwoleniem niewidzialnych decydentów z tej racji, że „układ hierarchiczny wartości tego świata” nie wszystkim odpowiada, a że mają siłę przebicia … więc szukają chłopca do bicia. Przed paroma dniami dostałam list z citizengo, że robią im trudności z kontem, bez wyraźnego powodu, czyli przy … a może raczej Z okazji „niewygodnych” petycji. Ostatnie zdanie Twojej refleksji możliwe, że potrzebuje dorzucenia pojęcia: nieuważnego dopuszczania do prania umysłów. To tak trochę jak z tym złotym rogiem z „Wesela” Wyspiańskiego.

     Właśnie przed chwilą obejrzałam umieszczony przez @Katarzyna, filmik o La Salette i umieściłam „sporo zapowiedzi” w naszych czasach. Dziękuję 💕Katarzyno – dodam, źe mimo grozy jest tam i nuta otuchy, która jest motorem motywacji byśmy żyli w Bogu, z Bogiem i dla Boga 💕

 2. Maggie pisze:

  Wiele spraw wymagających modlitwy. Jest wspomniana np polska gra dla dzieci i młodzieży, stworzona w Krakowie, gdzie na ścianie uwidocznione jest imię … wadowicka … bestia … ciekawe skojarzenia … prawda? Akurat dziś wysłuchałam 2x ks.prof.Skrzypczaka nt. infiltracji Kościoła i praniu mózgów dzieci etc … a potem, jak zadziałał przypadek, więc przypadkowo wyszedł ten poniższy przegląd … warto wysłuchać.

  Jezus JEST Panem❣️

 3. wobroniewiary pisze:

  Z maila od ks. Dariusza Oko

  Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia,
  szereg osób interesuje się moim milczeniem w naszym Małym Duszpasterstwie Internetowym pomimo tego, że już prawie miesiąc temu opuściłem szpital po wyleczeniu z Covidu.
  Niestety okazało się, że jako jego skutek pozostała mi w nodze zakrzepica, która jest także poważną, przewlekłą i niebezpieczną chorobą.
  Z tego powodu muszę bardzo ograniczać siedzenie przy komputerze i naszą pocztę.
  Proszę o zrozumienie i znowu o modlitwę.
  Ks. Dariusz

  Zapytałam, czy to napisać w komentarzu u nas na „wobroniewiary”? A ruszy ocean modlitwy….
  Ks. Dariusz odpisał:
  Tak, jeśli możliwe, to proszę.

  Tak więc omadlajmy ks. Dariusza ❤

 4. Robert pisze:

  Dla pokrzepienia serc słowiańskich, niesłomianych, serc Słowa – mimo okresu zwykłego już w roku liturgicznym, niebożonarodzeniowego, nie sprzyjającego żadnym narodzinom, poczęciom, żywotkom, mimo okresu piesków, kotków czy miniwaranów, telewizorów, smartfonów, karier, samospełnień, egoaparatów różowych i kamieni szlachtowych Swarovskiego albo rolexów nażylnych: „Žehnaj” to chyba „Witaj [nam], raduj [nas], wesel [nas]… [po prostu] pobłogosław [przeżegnaj nas]!”:

  • Robert pisze:

   Alternatywa:

   Przetłumaczcie sobie sami, jeśli przekaz samej już muzyki i obrazu nie wystarczy. Żal pobrakujących w sensie, nadziei i Żywocie? „Platz wielkiego miasta” rozszerza się, zadławia, zabija – zabije? (Ap 11, 7n)

   • Paweł pisze:

    „Platz wielkiego miasta” rozszerza się, zadławia, zabija – zabije? (Ap 11, 7n)
    – Dodam tu jeszcze dwie dość prozaiczne a przykre rzeczywistości związane z owym „Platzem WIELKIEGO miasta”:
    _____PO PIERWSZE: „(…) 25 procent populacji światowej prezentuje objawy ALERGII. Skłonność do zachorowań CZĘŚCIEJ dotyczy mieszkańców MIAST niż wsi. W Polsce najwięcej alergików mieszka w WARSZAWIE. Statystyki są bezlitosne. Najnowsze badania przewidują, że niedługo 90 procent populacji światowej będzie prezentowało objawy ALERGII. (…) Eksperci są zgodni – NADMIERNIE higieniczny [a więc – można by rzec: «WIELKOMIEJSKI»] tryb życia zwiększa ryzyko rozwoju alergii. (…) W opinii badaczy, objawy alergii rzadziej występują u dzieci z rodzin mniej zamożnych, żyjących w mniej sterylnych warunkach, gdzie maluchy częściej narażone są na kontakt z różnego rodzaju bakteriami.” – https://apteline.pl/artykuly/alergia-na-czystosc
    _____PO DRUGIE: „(…) Istnieją niezbite dowody na to, że w etiologii SCHIZOFRENII ma swój udział komponent biologiczny [a więc NIE tylko: komponent psychologiczny czy społeczny]. Oczywiście jego znaczenie dotyczy całego obszaru spektrum PSYCHOZY, a nie jedynie «schizofrenii per se» [jako że PSYCHOZĄ są też nacechowane niekiedy CIĘŻKIE postacie zaburzeń z kręgu cyklofrenicznego, czyli maniakalno-depresyjnego; por. np.: https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-przyczyne-depresji-w-mozgu,nId,2294483 ]. (…) [JEDNAKŻE] znaczenie niektórych środowiskowych czynników ryzyka (np. zamieszkiwania w ŚRÓDMIEJSKICH dzielnicach MIAST), rozpatrywanych na poziomie populacji, może PRZEWYŻSZAĆ znaczenie ryzyka genetycznego [czyli owego wspomnianego powyżej: komponentu biologicznego].” {Za: Max Birchwood, Chris Jackson „Schizofrenia – modele kliniczne i techniki terapeutyczne” – wyd. Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, Gdańsk 2006, str. 68. (Książki traktujące o schizofrenii są o tyle ciekawe, że każda z nich jest kompletnie inna i na ogół nie powiela / nie kopiuje wielu interesujących informacji – dotyczących nieraz nie tylko samej schizofrenii – podawanych w innych książkach; z których to można tu wymienić, np. klasyczną już „Schizofrenię” Antoniego Kępińskiego czy „Schizofrenię” Christophera Fritha i Eve Johnstone z 2012 roku)}

    • Robert pisze:

     Aby trąd [serc] nie był trendy, a metropolie nie zmieniły się w megaleprozoria…:

    • Paweł pisze:

     Dla „wyabstrahowania” [się] – choć na (dłuższą) chwilę – od deprymująco-nerwicującego «szumu» „cywilizacyjnego” [lub raczej określmy go dosadniej: barbarzyńsko-„małpoludowego”] można zagłuszyć sobie (np. na pół godziny) irytujące odgłosy „tekstów+aktywności” domowych lub pozadomowych «mieszaczy» [= świadomych lub nie całkiem świadomych „prowokatorów” = de facto: «pożytecznych idiotów» szatana, którym to niczego nie da się na dłuższą metę wyperswadować w ich niewłaściwych (a powtarzanych „z uporem maniaka”) zachowaniach, i to zależnych bardziej np. od pogody niż od Twoich, człowieku, argumentów (bo tzw. „o mało co”-maniacy bardzo lubią słońce, jak przystało na bardzo z reguły «fotoCZUŁĄ» ‚potencjalną cyklofrenię’ w jej teoretycznej fazie MANII, czyli np. preferują generalne ODKURZANIE przy pełnym upale „lejącym się” zza szyb w mieszkaniu, a nie: przy chłodnej i pochmurnej aurze…] – wdzięczną muzyką z INNYCH epok i uroczymi widokami z INNYCH miejsc (tudzież pór roku):

     Miłej «rozrywki» Wszystkim {chwilowo „odbrutalniającej” prozaiczne realia}!

    • Robert pisze:

     Dziś kupiłem dziurawiec na dziury w nastroju, określony tutaj przez Maggie jako „St. John’s wort”, co mnie akurat skłoniło do przyjrzenia się ziółku i ostatecznie do jego zakupu. Jutro zaparzę sobie ową herbatkę przed włączeniem laptopa, czyli przed wejściem pod lodowatą siklawę wiadomości. Ciekawe, czy da się go przełknąć – ten napar, czy smak ma do zniesienia przez zdołowane podniebienie, czy doraźnie wspomoże – ten wrzątek, rachityczne słoneczko w Warszawie, bo światło mamy tu tylko przez chmury, a światłość… przez jakby powszechną pochmurność, widoczną nad maseczkami. Aura śniegowo-wieczorna ma jednak swoje zalety: spowalnia pośpiechy za swoim, swoim, swoim – człek szuka najpierw ciepła, człowieka, Boga-człowieka (Jego Gorejącego Serca), a nie dziada mroza albo samej królowej śniegu i ich mrożących współczucie całunków. Post dopiero przed nami; wówczas dobrowolnie się zubożymy (etymologia!), z czego kto da radę – dla naszego Boga oraz dla bliźniego, przynajmniej dla „bliskiego bliźniego”. Może zyskamy więcej niż pod wielką choiną albo w konspiracjach karnawału czy w galeriowych dopustach. Hmmm, dobrze mieć 0 na koncie czy milionik, w euro czy w poruszeniach serca? No, odtajałem po powrocie z marketu (właściwie to: wyschłem), dogrzałem się przy WOWIT. ; )

    • Maggie pisze:

     @Robert: to „zioło św.Jana”, ma dużo melatoniny – a o „cudzie melatoniny” są księgi. (nadmiar i zbyt długie wystawianie się na słońce może u niektórych wywołać tzw plamy wątrobowe – więc wieczór najlepszą porą, bo księżyc to nie słońce). Moja mama leczyła dziurawcem swoją wątrobę w czasach stresów.

     Wiem, że w Polsce jest w tym roku zimno, ale na pocieszenie trochę przeciętnej statystyki (parę dni temu w Winnipeg mieli -38C nie licząc ile we wietrze), bo też oczekując na zapowiadany wielki śnieg (może dojść do 30 cm, co w paro milionowym mieście nie jest bagatelką), po otworzeniu tej „Winter Silence”, nastrojowo skopiowałam poniższą informację o CO NAJMNIEJ spodziewanej ilości dni (każdej zimy) z temperaturą poniżej ! -30C w 11 miastach Kanady:

     „Eleven of Canada’s cities can expect at least one night of -30 °C weather each winter.
     Average number of days in winter when the temperature drops below -30 °C (-22 °F).
     City Days
     Winnipeg, Manitoba 12
     Regina, Saskatchewan 11
     Thunder Bay, Ontario 7
     Saskatoon, Saskatchewan 7
     Saguenay, Quebec 7
     Sherbrooke, Quebec 5
     Calgary, Alberta 3
     Sudbury, Ontario 3
     Edmonton, Alberta 3
     Trois-Rivières, Quebec 3
     Québec City, Quebec 1 .”

 5. Kropeczka pisze:

  +++

 6. Krystyna pisze:

  +++ za ks Dariusza Oko i w intencjach WOWiT – ów.

 7. Wojtek pisze:

  Pani Ewo jaka jest Pani opinia na temat szczepionek przeciwko Covidovi? Kilkudziesięciu profesorów i lekarzy podpisało list otwarty do Prezydenta z apelem o zaprzestanie szczepień obecnie dostępnymi szczepionkami ponieważ nie można stwierdzić z całą pewnością że są wystarczająco bezpieczne, natomist w TV Trwam są reklamy zachęcające do szczepień.

  • wobroniewiary pisze:

   Ja się (przynajmniej na razie) nie szczepię
   Ani to zbadane, ani przetestowane -a komórkom z abortowanych płodów mówię swoje NIE
   Jak za kilka lat będzie coś przebadanego i normalnego – to przemyślę ten temat.
   Każdy ma jednak wolną wolę

  • Maggie pisze:

   @Wojtek: Jest to nadal eksperyment i UE dała tylko na jeden rok warunkowe pozwolenie. Poświęć trochę czasu na ww Przegląd tygodnia, o 20:35 12.II. (i odszukaj wcześniejsze na Internecie), bo tam na filmiku, który wkleiłam uzyskasz trochę wiadomości, które Tobie pomogą w decyzji. W poprzednich komentarzach p.W.Gadowski pokazywał oficjalne dokumenty, m.in. unijne wykradzione przez hakerów na interesujący Ciebie temat. Osobiście się nie chcę poddać tej terapii genowej. Nikogo nie można zmuszać, namawiać do podjęcia jakiejkolwiek decyzji, więc sam obejrzyj „dwie strony medalu” zanim sam (ale rzeczywiście sam!) zadecydujesz.
   Metodę mRNA opracowali w Warszawie coś ok 2003r i odsprzedali patent liderom szczepionkowym … Polacy z UW, ale oni badali niszczenie guzów/raka, a jak widzimy do czego innego używają ją teraz „nabywcy” pfizer etc. Szwajcarzy odrzucili „product” AsrtoZeneca. To jest wojna nie tylko z wirusem.

   • Maggie pisze:

    Przetypowałam nazwę tej ostatnio wymienionej firmy. Dodam, że w badaniach przy złośliwych nowotworach i szeregu innych zmian chorobowych wycofano się z prób mRNA z uwagi na niepowodzenia.
    mRna ma spowodować ekspresję genów człowieka w kierunku wytworzenia antygenu podobnego do kolca SARSCoC-2. Jeszcze jedno: już znacznie wcześniej, bo w 2000 roku amerykański odpowiednik PAN stwierdził, że ekspresja genów jest dużym zagrożeniem (możliwe są choroby autoimmunologiczne – ale teraz fakt ten jest pomijany w i tak już skąpych informacjach).
    Dla pociechy wyczytałam w gazecie ciekawostkę:
    Francuska firma Pharma & Beauty zamierza wprowadzić spray do nosa, który może w 99% eliminować wirusa. Kliniczne testy przeprowadzone w Instytucie Szpitala Uniwersyteckiego (IHU) w Marsylii wykazały, że spray eliminuje 99% wirusa w ciągu 30 sekund od zastosowania. Spray jest interesujący, bo jeśli się go wdycha krótko po infekcji, zatrzymuje wirusa zanim ten wystarczająco wniknie do dróg oddechowych… P&B czeka teraz na „zielone światło” tj zezwolenie od władz, bo jest w stanie wyprodukować 10 milionów sztuk miesięcznie.

  • gosc pisze:

   Rozmawiałam z pielęgniarką z jednej z naszych przychodni, powiedziała pacjenci dzwonią, nerwowi, chcą być jak najszybciej zaszczepieni.
   Jednej sąsiadce zadzwoniłam i powiedziałam, że jutro jest dzień chorego aby wybrała się do kościoła, nie źle się po mnie przejechała, że ona ma iść do kościoła?, nogi chore/5min drogi/, a dzień wcześniej zrobiła obchód miasta, po sklepach…

   • Maggie pisze:

    Może ten „obchód sklepów” odebrał siły i np pęcherze na piętach się zrobiły? Smutne … cokolwiek za tym się kryje.

    Jutro Środa Popielcowa i wkrótce kolejne Święta Wielkanocne z pozamykanymi kościołami – bez dostępu do Mszy Świętej tj nie inaczej jak tylko przez „parafialną TV”☹️ (Internetowe połączenie przez Archidiecezję) z kamerą śledzącą … każdy ruch i słowo kapłana.
    Dla wierzących nadeszła kolejna bolesna próba.

    Wygląda na to, że systematycznie i systemowo, ludzi odzwyczaja się od Kościoła i Tego co Ważne dla osiągnięcia prawdziwego (ziemskiego i wiecznego) Szczęścia. Najbiedniejsze są tu dzieci i młodzi ludzie, którzy nie widzą: postępującego pogaństwa ze zubożeniem moralno-duchowym, w codzienności „użyźnianej” przez przesiąknięte pychą i głupotą „alternatywy”, podpychane w miejsce praktyk religijnych.

    • gosc pisze:

     Wróciłam z Mszy sw, posypaną mam głowe popiołem. Było troche wiernych, więcej niż przewiduje limit. Nie wypraszają z kościoła. Jest woda święcona w kościele.
     Mamy się dobrze, jest kilka kościołów w mieście. Msze sw odprawiane są w różnych godzinach, każdy może sobie dobrać do swojego wolnego czasu.
     Błogosławionego dnia dla wszystkich.

    • wobroniewiary pisze:

     U mnie pełny kościół, żadnych zmian w obrzędzie – głowy posypane popiołem jak zawsze
     Niech będzie Bóg uwielbiony w tym kościele i w tych moich ojcach franciszkanach i księżach 🙂

 8. Damian pisze:

  Petarda!
  ks. prof. Tadeusz Guz w Poznaniu luty 2021 cz.1/3

 9. 33 dni ze św. Józefem (zaproszenie)

  W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka tego roku jako Roku św. Józefa, chciałbym polecić inicjatywę Prowincjalnego Referatu Rodzin Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny:

  33 dniową podróż ze św. Józefem do Pana Jezusa
  (15 lutego do 18 marca br.)

  czyli 33 dni przygotowania do oddanie się Panu Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa.

  Oddanie byłoby 19 marca w Uroczystość św. Józefa podczas Mszy Świętej.

  Program rekolekcji jest bardzo prosty. Codziennie o godz. 20:30 półgodzinna transmisja live na FB oraz możliwość odtworzenia na Youtube codziennego spotkania o godz. 22:00.

  Każdego dnia o 20:30 będzie prezentowana medytacja w oparciu o List Apostolski papieża o św. Józefie Patris Corde, komentarz do jednego w wezwań litanii do św. Józefa oraz odmówienie Litanii do Świętego Józefa. Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć przepiękna muzyka skomponowana przez Pana Jakuba Tomalaka z Kalisza Psalmy Józefa oraz piękne, w pastelowych kolorach grafiki św. Józefa wykonane przez Panią Martę Kowalewską. Zapraszamy!

  Ks. Adam Bajorski MSF, oficjał prowincjała ds. duszpasterstwa rodzin

  https://www.facebook.com/rekolekcjeJozef33

  • Renata Anna pisze:

   Jestem za 33 dniami przygotowań, jednak czy musi to być codziennie aż 1,5 godz.? Jeżeli ktoś uczęszcza codziennie na Mszę św., Odmawia różaniec, i np. adoracja Najświętszego Sakramentu i inne modlitwy, np adopcja dziecka niepoczetego, jakieś koronki jedną lub więcej itd. Do tego dochodzi w Wielkim Poście ; Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, modlitwa za ” Misjonarz na Post itd. Wyjdzie z tego, że osoba świecka ma spędzać tyle czasu ma modlitwach co osoba duchowna lub zakonna. A co z obowiązkami stanu? Ja wiem, że nikt nikogo do tej modlitwy nie przymusza, ale naprawdę bądźmy realistami. Planuję sama odbyć takie rekolekcje, ale poświęcę na nie tyle minut ile będę mogła. Naprawdę w modlitwie nie chodzi o ilość, tylko serce jakie w tę modlitwę włożymy, czyli jakość. Nie sądzę aby wiele osób potrafiło przez 1,5 godziny być całkowicie oddanych modlitwie, czyli skupionych. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia. Ci którzy zdecydują się w tym przedsięwzięciu uczestniczyć życzę wytrwałości.

 10. duszyczka pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za mojego tatę, który chce zrezygnować z dializ, jak i za moją mamę, która bardzo to przeżywa. Tata jest bardzo uparty i ciężki ma charakter. Rozmowy i prośby nie pomagają. Ma 80 lat i już wcześniej miał takie bunty, ale był mocniejszy na zdrowiu. Tylko modlitwa, bo słowa nie pomagają.

 11. Daisy pisze:

  +++ za szanownego ks. Dariusza oraz wszystkich intencjach Wowitowych.

 12. Ola pisze:

  Proszę Was o modlitwę za duszę młodej mamy ,na imię jej Natalia ,osierociła 3 dzieci,dziś zmarła ,chorowała na raka . Również za jej bliskich ,którzy cierpią z powodu jej odejścia ,jest w tej rodzinie bardzo trudna sytuacja ,dużo cierpienia od wielu lat,na dodatek doszło kolejne cierpienie .

 13. Grzegorz pisze:

  Kilka zdań ks Sawy o MZ normalnie się zdumialemhttps://youtu.be/iODqjvDv0O8

  • Sylwek pisze:

   dosłuchałem 0:56min na reszte szkoda czasu ks. który pisze w dełonie (takim portalu niby katolickim) a ten ów ma redaktor popierającą – te panie/ dzieci i żebym nie pomijał babcie a także ich chłopców mężów i synów wnuków, które za godło obrały sobie piorunek a za hasło przewodnie W….. Trzeba cos dodawać i właśnie taki to ks. Sawa Przemysław pisze co pisze. Ale wiecie co chyba efekt wyszedł odwrotny do zamierzonego sądząc chociaż po wyświetleniu rozmowy z ks. Piotrem. i wiecie co Pan Bóg zawsze ze złego może dobro wyprowadzić a tu jest tego ogromny przykład. Cieszę się bardzo dzięki tym kapłanom tam wymienionym moje życie i nie tylko (rodziny) zmieniło się kilka lat temu i to w bardzo krótkim czasie, wiem że Matka Boże tym kierowała. ja sie z tego cieszę wspaniała lista a wszyscy wiemy że takich kapłanów jest więcej i są alenowani.

 14. Katarzyna pisze:

  A czy te rekolekcje oddania się Sw. Józefowi też odnawia się raz do roku,tak jak oddanie Matce Bożej według Sw.Ludwika? Będę wdzięczna za odpowiedź

 15. duszyczka pisze:

  Na początku 2010 roku po wielu badaniach – studiach, modlitwach i obserwacjach – lokalny biskup, Carillo Gritti, w oficjalnym rozporządzeniu uznał Itapirangę jako miejsce objawień świętej Rodziny. Itapiranga położona jest ok. 1500 kilometrów na południowy zachód od Rio de Janeiro, przy granicy z Argentyną.
  W ciągu czterech lat trwania objawień świętej Rodziny, również sam św. Józef przekazał Edsonowi dwie obietnice: „Tak jak ja jestem sprawiedliwy i wierny w oczach Boga, tak też ci, którzy poświęcą się nabożeństwu do mojego serca, będą czyści, sprawiedliwi i święci w Jego oczach. Napełnię was łaskami i cnotami, wspierając was w codziennej drodze do świętości”.
  https://deon.pl/kosciol/zatwierdzono-nowe-objawienia-sw-jozefa,403559
  http://www.santuariodeitapiranga.com.br/

 16. Pingback: Oddanie się ze św. Józefem Panu Jezusowi – 33-dniowe zawierzenie się Opiekunowi Jezusa | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s