Zamach na Niepokalaną – „Nie” dla desakralizacji kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Kochani,
w Krakowie szykuje się zamach na Niepokalaną – nie możemy do tego dopuścić, szczególnie te osoby, które kochają Maryję i były ze mną na pielgrzymkach oraz Ruchy dla  Chrystusa Króla (bo w tym kościele „urzędowała” Rozalka Celakówna). Proszę wszystkich róbmy co w naszej mocy –  dajcie znać jeszcze innym osobom, niekoniecznie Krakusom; mogą to być osoby z Polski i z zagranicy – aby, wysłać pismo do urzędu miasta Krakowa, z poniższą uwagą – „Nie” dla desakralizacji kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie przy ul. Kopernika 19 – tzw. kościół św. Łazarza).

Poniżej całe wyjaśnienie  sytuacji – przeczytaj do końca i nie bądź obojętny. Nieprzekraczalny termin zgłaszania uwag upływa 25 stycznia 2021 r.!
Dzięki Ewa Jurasz

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,
Szanowni Państwo, Drodzy Wierni,
Musimy zrobić wszystko
 co w naszej mocy, aby zachować dla kultu Bożego kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP położony w Krakowie na Wesołej przy ul. Kopernika 19.

Obecnie przyszłość świątyni nie jest pewna, dlatego tak ważne jest nasze zaangażowanie jako mieszkańców Krakowa i wiernych Kościoła w jego obronę.
Dotychczas kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wraz z dawnym klasztorem karmelitów, należał do Szpitala Uniwersyteckiego i pełnił funkcję kościoła szpitalnego, w którym posługę sprawowali kapelani, księża misjonarze. Jednak w związku z wyprowadzką Szpitala z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Kopernika i sprzedażą w 2020 r. kompleksu nieruchomości na Wesołej Miastu Kraków, otwiera się nowy etap w historii kościoła i dawnego klasztoru karmelitańskiego.
Mamy obecnie do czynienia z nietypową w skali naszego kraju sytuacją, gdy świątynia katolicka należy do miasta, nie zaś do diecezji, bądź zgromadzenia zakonnego. Nie oznacza to jednak, że kult Boży sprawowany w świątyni pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Wesołej, nie podlega kompetencji Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. Tym sposobem, mimo planowanej wyprowadzki Szpitala Uniwersyteckiego z budynku dawnego klasztoru karmelitów i okolicznych klinik, kościół ma grono wiernych, którzy uczestniczą w jego murach w aktach kultu Bożego.
Niestety kościół wciąż jest własnością Miasta, co nie gwarantuje zachowania jego sakralnej funkcji. Tak długo, jak świątynia nie stanie się własnością kościelną, jej przyszłość zależy od Rady Miasta Krakowa. Obecnie trwają konsultacje społeczne przed podjęciem uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Wesoła – rejon ulicy Kopernika”. W najnowszym projekcie MPZP dokonano szokującej i pozbawionej racjonalnych podstaw zmiany, eliminując zapis o przeznaczeniu na cele kultu religijnego budynku kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowo, za desakralizacją świątyni opowiadają się lewicowi aktywiści z tzw. „Kolektywu Wesoła”, którzy pod pretekstem działań „w interesie mieszkańców”, chcą forsować swoje ideologiczne postulaty, w tym przypadku rugując sakralne przeznaczenie kościoła na Wesołej. „Kolektyw” postuluje przekształcenie kościoła na „audytorium” , w którym miały by się odbywać wystawy, koncerty, itp.  z lokalami gastronomicznymi.
Nie można dopuścić, aby bez jakichkolwiek racjonalnych podstaw, tak radykalnie zmieniać funkcję kościoła na Wesołej.
W pierwszej kolejności, prosimy o zgłaszanie uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Wesoła – rejon ulicy Kopernika” w nieprzekraczalnym terminie do 25 stycznia 2021 r.W załączeniu propozycja pisma z załącznikiem, które można poprawić wg uznania.
Pragniemy kategorycznie sprzeciwić się takim dążeniom, jasno podkreślając że jedynym dopuszczalnym przeznaczeniem kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Wesołej jest sprawowanie kultu Bożego. Dlatego wzywamy wszystkich Wiernych do zaangażowania się w obronę tej świątyni, każdy z nas może pomóc!
Pismo-wniosek w którym trzeba uzupełnić swoje dane na początku (oczywiście do poprawienia wg uznania) wraz z mapą,
a które po podpisaniu należy wysłać

w następujący jeden z trzech następujących sposobów:
1. Wyślij dokument wraz z załącznikiem elektronicznie  na adres uwagi-bp@um.krakow.pl
lub
2. wydrukuj dokument i załącznik, podpisz i wyślij tradycyjną pocztą na adres:
Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków
lub

3. wyślij wniosek wraz załącznikiem 
przez ePUAP
Uwaga:
Nieprzekraczalny termin zgłaszania uwag upływa 25 stycznia 2021 r.! Liczy się ten termin również w przypadku wysyłki  pocztą tradycyjną.
Więcej można przeczytać na stronie opracowanej w celu obrony tego kościoła tj .
http://npnmp.org/zglos-uwage-do-mpzp/
Z góry dziękuję, ale byłoby dobrze jeszcze namówić do tego kogo się da. 

Pobierz wniosek i wyślij :
https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2021/01/1-wniosek-uwag-do-mpzp-.doc

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

102 odpowiedzi na „Zamach na Niepokalaną – „Nie” dla desakralizacji kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Ponoć tradycjonaliści się starają

  Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Polsce pismem z 18 stycznia 2021 r., skierowanym do prezydenta Krakowa, ponownie potwierdził zainteresowanie dzierżawą bądź zakupem ww. świątyni, wskazując, że skoro istnieje w Krakowie stabilna, rozwijająca się od 25 lat wspólnota, która potrzebuje odpowiedniego miejsca dla kultu religijnego i pracy duszpasterskiej i która jest gotowa wydzierżawić bądź zakupić świątynię będącą obecnie własnością gminy, to przeznaczenie budynku na działalność inną niż religijna stanowi w praktyce naruszenie swobód religijnych chronionych konstytucyjnie oraz zaprzeczenie stosowanej dotychczas przez miasto zasady pomocniczości samorządu względem wspólnot religijnych.

 3. Maria Taszyńska-Brejwo pisze:

  Witam. Widzę i wydrukował sie tylko dokument o nazwie Uwaga do projektu…, nie widzę załącznika, wysyłam tylko ten jeden dokument, czy to wystarczy? MARIA. szczęść Boże

  czw., 21 sty 2021, 09:58 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Kochani, w > Krakowie szykuje się zamach na Niepokalaną – nie możemy do tego dopuścić, > szczególnie te osoby, które kochają Maryję i były ze mną na pielgrzymkach > oraz Ruchy dla Chrystusa Króla (bo w tym kościele „ur” >

 4. Malgorzata pisze:

  Bardzo smutne…. i to w Krakowie. Na Zachodzie dawno już przejęte zostały liczne kościoły na SPA, kawiarnie , dyskoteki . Zaczyna się to i w Polsce. Mam nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie.
  Jezu ty się tym zajmij !!

 5. Lucyna pisze:

  Panie Jezu, Ty się tym zajmij.Niech ten Kościół pozostanie miejscem sprawowania Kultu Bożego.

 6. Robert pisze:

  Video PCh24 na ten temat przybliża miejsce i ludzi:

  Wyodrębniony link do akcji obrony tegoż kościoła (ciekawa zbitka liter, jakby przestroga…):http://npnmp.org/

  Info o wspomnianym na filmie prymasie:http://prymaspolski.pl/prymasi/michal-poniatowski/

  Plus własna refleksja:
  W latach osiemdziesiątych bywałem na Białorusi – w Białoruskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej. Po raz pierwszy pojechałem tam chyba na Boże Narodzenie. Podczas kontroli celnej funkcjonariusz, wydobywszy z bagażu świąteczny opłatek, zrobił jakąś kąśliwą uwagę pod naszym adresem, ale przecież go nie zarekwirował. Później wielokrotnie wożono nas po okolicy, pokazując dokonania tego państwa: na prowincji, niedaleko granicy z PRL. Rzeczywiście, np. w sklepach było tam wtedy wszystko, podczas gdy u nas niestety odwrotnie. Zauważyłem, że remontowano cerkiew w Brześciu, a katolickie kościoły na wsiach były czynne i chyba pełne. I trafiłem również do zrujnowanej świątyni w Wołczynie, gdzie znajdowały się wówczas zwłoki ostatniego króla Polski. Była w stanie opłakanym (!), część dachu zwisała, grożąc zawaleniem, a na ścianie namazano cyrylicą napis ostrzegający o takim niebezpieczeństwie. Gdzieś tam – pośród śmieciowiska, w ogołoconym kościele spoczywał (?) Stanisław August Poniatowski. Jakiś czas później dotarli tam wreszcie polscy archeolodzy, zabezpieczając, co się jeszcze dało z tego, byłego już, sowieckiego magazynu nawozów sztucznych. Obecnie kościół jest częściowo odbudowany, a szczątki króla spoczęły w Warszawie, w Katedrze. Pytam: czy skoro na Białorusi można było zabezpieczyć nareszcie kościół ufundowany przez Poniatowskich, to czy nie da się w Krakowie AD 2021 ocalić świątyni, której los został po części przesądzony przez prymasa o tym sławnym nazwisku – przez brata nieszczęsnego króla? Czy tzw. Kolektyw Wesoła radośnie pozbawi wiernych „usług sakralnych”, organizując w miejscu przecież świętym „kombinat artystyczny”, może ze składzikiem na środki chemiczne w eks-tabernakulum?? I takie rzeczy w Krakowie – nie w biednej Warszawie…

  Chyba wyślę to pismo do prezydenta drugiej (?) stolicy Polski, chociaż mieszkam w trzeciej (czy piątej: ponownie, po Chełmie Lubelskim?). Nie chciałbym ujrzeć w mym kraju zdesakralizowanego kościoła i to takiego…, dzisiaj szczególnie cennego z powodu liturgii tam sprawowanej.

  • Robert pisze:

   Wysłałem. Zajęło mi to dwie godziny: z pewnym przeredagowaniem oryginału, z uzyskaniem w moim banku nowowprowadzonego ID w celu elektronicznego podpisania dokumentu, z operacjami na ePUAP. Ja się jednak cackam ze wszystkim, guzdram. Mam nadzieję, że obywatel Warszawy ma prawo wnieść swoje uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego innego miasta w Polsce. Nie chciałbym się ośmieszyć, nie znam się bowiem zupełnie na prawie budowlanym. Ament. : )

  • Maggie pisze:

   Myślę, że sytuacja prawna, jeśli chodzi o własność jest bardziej skomplikowana niż to sobie miasto wyobraża, uzurpując poniekąd nie tylko teren ale i kościół.
   Trzeba przyjrzeć się KTO I W JAKIM CELU I DLA JAKIEGO PRZEZNACZENIA kościół wybudował?!!!
   Jak czytam, ówczesny Prymas Michał Poniatowski (bliski krewny ostatniego króla Rzeczypospolitej) zginął raczej w podejrzanej scenerii, bo nawet wg historyków wersja samobójstwa jest bliższa bajce niż rzeczywistości.
   Przeznaczenie części klasztornej na szpital, zaistniało wobec określonej przed wiekami sytuacji, co TERAZ nie upoważnia NIKOGO od odmawiania tego DZIEDZICTWA ‼️ Kościołowi, a istnienie szpitala w budynkach klasztornych należy raczej rozumieć jako UŻYTKOWANIE, bez zależności finansowych między stronami.
   Jakkolwiek to jest od strony prawnej to sam kościół to nie tylko budowla i to ZABYTKOWA ‼️ mająca BYĆ niczym innym jak Świątynią, bo i tak była zaprojektowana, a że stoi na poświęconej ziemi TO JEST TO SACRED LAND‼️NALEŻĄCY DO CATHOLIC COMMUNITY jaką TWORZĄ WYZNAWCY CHRYSTUSA‼️‼️‼️ Czy trzeba tu jakichś Mohawk Nation ⁉️ aby otoczyła teren i tarabaniła w bębny w proteście o respektowanie DZIEDZICTWA I SACRUM TEJ ZIEMI⁉️
   Czuję, BEZPRAWIE … I OSOBIŚCIE CZUJĘ ZNIEWAŻANIE MOICH, I WIELU INNYCH KATOLIKÓW, UCZUĆ RELIGIJNYCH, zwłaszcza, że nie myślę, że użytkowanie części klasztornej przez uniwersytet sprawia, iż on ma on JAKIEKOLWIEK‼️ WŁADZTWO nad zabudową SAKRALNĄ … Kościół OD WIEKÓW należał i należy do wiernych i przy tym JEST‼️unikalnym ❗️ZABYTKIEM, TĘTNIĄCYM ŻYCIEM RELIGIJNYM i to WYRAŻAJĄCYM PEŁNIĘ DZIEDZICTWA ‼️‼️‼️‼️ W PIELĘGNOWANYM PIECZOŁOWICIE RYCIE TRYDENCKIM.‼️‼️‼️‼️‼️
   Myśląc o pomieszczeniach, które ma opuścić szpital, to chyba nie wiele trzeba inwestycji aby urządzić w zamian hospicjum, domu opieki społecznej dla niepełnosprawnych czy schroniska dla osób, które ostatnio znalazły się w tragicznej sytuacji straciły dochody i dach nad głową. W TEN SPOSÓB bez rozrywania szat i ciągania się po sądach, pretensje miasta byłyby zaspokojone.

 7. Longin pisze:

  A jeszcze niedawno o.Augustyn głosił proroczo (od 6 min), że (…) prawych katolików wyprasza się z ich świątyń, a ludzi którzy są nominalnymi chrześcijaninami zaprasza się, aby praktykowali swoje dziwne zdeprawowane liturgie” oraz. (od 20 min) „kiedy nam zrobią z konfesjonałów eksponaty muzealne, będziemy wiedzieć, że blisko jest Chrystus”…
  Warto przypominać coraz bardziej aktualizujące się słowa jego katechez, zwłaszcza te w odniesieniu do 2 Listu do Tesaloniczan ( od 7 wiersza), które często są niewłaściwie interpretowane (od 20,18 min)
  https://www.youtube.com/watch?v=jTbG9GzZqKM

 8. Paweł pisze:

  A tak trochę nawiązując do jutrzejszego Dnia Dziadka: poznajecie tego „dziadka”, którego znała cała środkowa Europa? [panowanie rekordowo długie: 70 lat!]

  (Z tego filmu odniosłem poza tym subiektywne wrażenie, że z kolei bł. Karol I – widoczny tu na balkonie od ok. sekundy 0:33, a potem z bliska od ok. sekundy 0:55 oraz stojący tyłem i bokiem od ok. minuty 1:17 – był bardzo wesołą osobą! Chyba tylko potem – dopiero po koronacji, sfilmowanej tu począwszy od ok. minuty 1:40 – już mu nieraz „nie wypadało”: musiał zachowywać jakąś powagę…)

  • Robert pisze:

   W zawiązku w wywołaniem imienia Błogosławionego Cesarza, którego małżonka dołączy raczej także do chwały ołtarzy, załączam dwa (niekrótkie) teksty ze stron przecież poważnych. Dla zachęty przebrnięcia poprzez na ogół nieznane fakty historyczne, z którymi zetknąłem się chyba przez p. Pawła (na WOWIT) załączam najpierw pełne imię oraz fotografię Babci kilkudziesięciu wnuków i prawnuków – Zyty.

   Imię (za Wikipedią):
   Zita Maria delle Grazie Adelgonda Micaela Raffaela Gabriella Giuseppina Antonia Luisa Agnese

   Foto:

   #1 Polonika:
   http://www.cesarzpokoju.pl/bl-karol-i-habsburg/polonika/

   #2 Semper fidelis:
   https://www.pch24.pl/cesarzowa-zyta—na-strazy-honoru-dynastii,2380,i.html

   I takich monarchiń nam trzeba – do czasu, gdy Królowa Nieba i Ziemi będzie ujrzana w swej chwale przez wszystkich, także przez demokratów, despotów, komunistów anarchistów… czy satanistów na koniec.

 9. Robert pisze:

  Czy tam na prawdę jest Arka Przymierza? Bardzo bym chciał, żeby tak było i żeby była dostępna dla wszystkich, godnych wyznawców JHWH, ale bez strat w ludziach…:

  https://www.pch24.pl/ponad-750-chrzescijan-rozstrzelanych-przed-kosciolem-w-etiopii,81486,i.html

  Najświętsza Maryja Panna jest [dla nas] bezpiecznym schronieniem i jak każda matka zawsze ma Syna pod sercem, Boga. Najnowsze badania wykazują zresztą obecność DNA dziecka w mózgu jego rodzicielki.

  https://www.pch24.pl/dziecka-nie-da-sie-usunac—jego-komorki-pozostaja-w-ciele-matki,39670,i.html

  Każdy może do Niej przystąpić, a grzesznicy nawet szczególnie powinni się do niej uciekać. Bo do kogóż innego?? Pyszni jednak nie potrafią „uniżyć się do wysokości” Najświętszej Panienki. Jakież miałem szczęście, że swego czasu wysłuchałem porywających homilii ks. Dominka Chmielewskiego! Teraz już mniej się lękam. Bardziej staram…?

  Na przykład – krótkie, ilustrowane:

 10. malina pisze:

  Witam, może ktoś się orientuje czy za nałożenie szkaplerza składa się ofiarę?

  • Alutka pisze:

   U nas się składało , oprócz tego, że szkaplerz kosztuje to jeszcze i za posługę kapłana winniśmy jakoś podziękować .

  • Beata pisze:

   Nigdy nie słyszałam, by ten obrzęd związany był z ofiarą. Przyjmowałam szkaplerz w Czernej.

  • Alutka pisze:

   Ofiarą po obrzędzie zakładania Szkaplerza była oczywiście dobrowolna , jeśli nie ma koszyczka czy tacy, można to skarbony złożyć .Każda okazja jest dobra, by wesprzeć Kościół , nawet Sakrament Pokuty , jako dziękczynne wotum Panu Bogu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach

 11. Monika pisze:

  jest dokument ale nie ma załącznika z mapą, czy wysyłać sam dokument?

 12. taniekupowaniesite pisze:

  Co komu przeszkadza ten kościół. Jak ma wystarczającą ilość wiernych którzy chcą go otrzymywać to niech sobie istnieje. Nie rozumie dlaczego jest taki opór wobec tradycjonalizmu w Kościele.

 13. Jola pisze:

  Kochani podpisujmy, ten człowiek może żyć 🙏🏻❤️https://citizengo.org/pl/lf/184818-pozwolcie-na-repatriacje-rs-polaka-glodzonego-w-uk?dr=4389775::bd76f6280331b18fa293fc522cd4c421&utm_source=em&utm_medium=e-mail&utm_content=em_btn&utm_campaign=PL-2021-01-19-Local-LF-PB-184818-Repatriate_RS.03_AA_Relaunch_1&mkt_tok=eyJpIjoiTXpOallUY3pOelF4TUdVeCIsInQiOiJVaDZsM0dZYTZYREFIdHo4OWtjMnp3ZlpaXC9UY2s2NWhnMktQbG1JRERUNGNHaFFvSjRPN0NDbXdmcjhEcTVxVWRmZ25TQ0dRUkxPell4TzJCa3JvTGFmNVNieEhpR25MR1BtT0hIZnVtaHNrXC9yendpNHlrWUJyQWxCMytwK3dxV2lJb2FEU1Z4SUduK1JIRGV1Q2phZz09In0%3D

 14. mama adopcyjna pisze:

  Drodzy, właśnie zwolniły się 2 miejsca w jednej z róż rozancowych, które moderuję: konkretnie w róży o dobrego przyszłego małżonka. Chetnych (panny, kawalerów lub rodziców chcących się modlic o dobrego przyszłego małżonka dla swego dziecka) zapraszam na priv (soleluna@gazeta.pl). Pozdraiwam serdecznie całe Wowit, z Panem Bogiem!

 15. Joanna pisze:

  Prosze o modlitwę za mojego dziadka jest w ciężkim stanie w szpitalu. Podpięli go właśnie pod respirator czego jego płuca nie wytrzymają. Proszę o każde westchnienie ponieważ przez brak odwiedzin nie mamy z nim żadnego kontaktu a nie możemy się dowiedzieć czy ksiądz u niego był 😦

 16. Maggie pisze:

  Za Wszystkich i we wszystkich intencjach

 17. Karolina pisze:

  Chciałabym zapytać czy ktoś słyszał o orędziach od Henocha i o 10 letnim chłopcu Sławiku Kraszennikow i jegi wizjach? Natknęłm się na nie i nie wiem co o tym myśleć .

  • gosc pisze:

   Karolina właśnie na yt słucham o Sławiku, pierwszy raz o nim słyszę

  • bea pisze:

   tak piekne proroctwa i prorocze na nasze czasy.

   • babula pisze:

    Czytałam o Sławiku Karolino. Nie byłam pewna czy wolno mi to czytać dlatego szukałam jakie jest stanowisko Kościoła na temat tego co Krasziennikow głosił. I nie znalazłam nic. Więc szukałam co głoszą przedstawiciele cerkwii.
    I znalazłam zdania podzielone: niektórzy sądzą, że to przekazy od szatana, inni, że to wołanie Boże nawołujące do pokuty, modlitwy i życia sakramentami a sam Sławik to święte dziecko.
    Sławik przepowiedział wiele z tego co ma się wydarzyć a informacja o paszporcie pozwalającym swobodnie podróżować niestety idealnie pasuje do tego co przekazała Iga i Longin.
    Wielkie rzeczy wydarzyły się jesienią -jak obiecywał to o. Michel Rodrigue.
    I wcale nie chodzi o to by kogoś straszyć ale by dostrzegać co się dzieje i reagować. Dlatego te wszystkie protesty o których tu się dowiadujemy i możemy do nich dołączyć są cenne. Jeśli łączymy je z modlitwą, z zasługami Jezusa i Maryi -są jeszcze cenniejsze.
    Nie jesteśmy bezsilni, nie jesteśmy owcami wydanymi na rzeź. Jezus i nasza Mama, nasza Królowa zwyciężą!

    • xcvb pisze:

     przeciez to jest taki sam kazus jak z baba janga. nagla histeria o tym slawiku. na wschodzie na ukrainie np w kosciele katolickim byla cala masa objawien maryjnych ktorymi nikt sie nie interesuje. No ale wystarczy ze ktos odgrzeje jakies objaiwenia z czipami ufo szczepionkami glodem katastrofami i 3 wojna siwatowa i juz ludzie sie jaraja.

    • babula pisze:

     @xcvb nie wiem kto to baba janga czy inna jakaś baba. O Sławiku czytałam już dawno więc nie wiem skąd on u Ciebie występuje w charakterze newsa (nagła histeria -hm).
     O objawieniach maryjnych też czytałam -o tych najważniejszych jak Fatima, Lourdes, Kibeho..zapowiadają głód, katastrofy, wojnę? zapowiadają. Od lat. Czym tu się „jarać” ?
     Lepiej przyjrzeć się swojemu życiu, poprawić co się da i uczyć się zaufania Bogu.
     A do tego Sławik, Trevignano Romano itp dają dobrą motywację (niektórym) bo inni to się „jarają” 😉

 18. Robert pisze:

  Natknąwszy się w mailu na nieznane mi wcześniej „w poskokach”, a nie w stołecznych, współczesnych „podskokach”, poszukałem przez chwilkę po Sieci, a Mózg Neuropodobny Google raczył dać mi jeszcze darmowe wyjaśnienie – za poetą, Żydem i Polakiem: Lesmanem/Leśmianem. Popłakałem się:

  ŻOŁNIERZ

  Wrócił żołnierz na wiosnę z wojennej wyprawy,
  Ale bardzo niemrawy i bardzo koślawy.

  Kula go tak schłostała po nogach i bokach,
  Że nie mógł iść inaczej, jak tylko w poskokach.

  Stał się smutku wesołkiem, skoczkiem swej niedoli,
  Śmieszył ludzi tym bólem, co, tak skacząc, boli.

  Śmieszył skargi hołubcem i żalu wyrwasem
  I żmudnego cierpienia nagłym wywijasem.

  Zwlókł się do swej chałupy: — „Idź precz popod płoty,
  „Niepotrzebny nam skoczek w polu do roboty!”

  Pobiegł do swego kuma, co w kościele dzwonił,
  Lecz ten nie chciał go poznać i kijem postronił.

  Podreptał do kochanki, a ta się zaśmiała
  Ramionami, biodrami, wszystką mocą ciała!

  — „Z takim w łożu drygałą mam tańczyć do śmierci?
  „Ciała ledwo ćwierć miary, a skoków — trzy ćwierci!

  „Ani myślę ci dotrwać w takim niedopląsie!
  „Ani myślę wargami sypiać na twym wąsie!

  „Zanadtoś mi wyskoczny do nieba na przełaj!
  „Idź-że sobie gdziekolwiek i nie klnij i nie łaj!”

  Więc poszedł do figury, co stała przy drodze:
  — „Chryste, nawskroś sosnowy, a zamyśl się srodze!

  „Nie wiem, czyja cię ręka ciosała wyśmiewna,
  „Lecz to wiem, że skąpiła urody i drewna.

  „Masz kalekie kolana i kalekie nogi,
  „Pewno skaczesz, miast chodzić, unikając drogi?

  „Taki z ciebie chudzina, takie nic z obłoków,
  „Że mi będziesz dobranym towarzyszem skoków.”

  Chrystus, słysząc te słowa, zsunął się na ziemię,
  Ów, co Boga wyciosał, bity bywał w ciemię!

  Obie ręce miał lewe, obie nogi — prawe,
  Sosnowemi stopami podziurawił trawę.

  „Marna ze mnie sośnina, lecz piechur nie marny,
  „Przejdę wieczność piechtami, chociażem niezdarny.

  „Pójdziemy nierozłącznie, bo wspólna nam droga,
  „Będzie nieco człowieka, będzie nieco Boga.

  „Podzielimy się męką — podzielnać jest męka! —
  „Wszak ta sama nas ludzka skoślawiła ręka.

  „Tobie trocha śmieszności, mnie śmieszności trocha,
  „Kto się pierwszy zaśmieje — ten pierwszy pokocha.

  „Ty podeprzesz mię ciałem, ja ciebie sośniną,
  „A co ma się nam zdarzyć, niech się zdarzy ino!”

  I wzięli się za ręce i poszli niezwłocznie,
  Wadząc nogą o nogę śmiesznie i poskocznie.

  I szli godzin wieczystych niewiadomo ile,
  Gdzież bo owe zegary, co wybrzmią te chwile?

  Mijały dnie i noce, którym mijać chce się,
  I mijało bezpole, bezkrzewie, bezlesie.

  I nastała wichura i ciemność bez końca
  I straszna nieobecność wszelakiego słońca.

  Kto tam z nocy na północ w burzę i zawieję
  Tak bardzo człowieczeje i tak bożyścieje?

  To dwa boże kulawce, dwa rzewne cudaki
  Kuleją byle jako w świat nie byle jaki!

  Jeden idzie w weselu, drugi w bezżałobie,
  A obydwaj nawzajem zakochani w sobie.

  Kulał Bóg, kulał człowiek, a żaden — za mało,
  Nikt się nigdy nie dowie, co w nich tak kulało?

  Skakali jako trzeba i jako nie trzeba,
  Aż wreszcie doskoczyli do samego nieba!

  Tak oto rodak Jezusa rozrzewnił mię słowami [bardzo, ale to bardzo!] po polsku… Czy myślą polską [i rzymskokatolicką!] można by rozczulić mieszkańców Judei albo Galilei, chociażby w przekładzie…? Da się??

  Narzut muzyczny:

  „Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy
  I w Ostrej świecisz Bramie!”

  – Tyś Królową Polski – Żydówką z dalekiego kraju! – załkał nikt przy piątku, w dniu kiedyś pokutnym, pośród odległych narodów UE, w dobrobycie bez narodowości, religii i sensu…

  Tymczasem za oceanem…:

  https://www.tysol.pl/a59761-Wlasciciel-Gab-com-Polska-jest-swiatlem-nadziei-Niech-Bog-blogoslawi-Polsce-i-Polakom

  • Paweł pisze:

   Te „poskoki” – to była moja literówka…
   Ja zawsze piszę trochę pod presją czasu: aby z jednej strony zdążyć napisać wszystko, ustalić ostateczną redakcję tekstu i skorygować błędy, a z drugiej strony: żeby mój laptop zanadto się w międzyczasie nie przegrzał, bo wtedy ON nieraz POTRAFI na przykład:
   1. odwrócić mi ekran „do góry nogami” (co muszę korygować, zmieniając opcje przez niego zmodyfikowane w „panelu sterowania”);
   2. coraz wolniej przyjmować kolejne litery, aż w końcu opłaca mi się nawet raczej kopiować całe wyrazy z dotychczasowego tekstu lub też skądinąd – jeżeli mają się one akurat powtarzać – zamiast wpisywać je ręcznie litera po literze;
   3. zmienić mi klawiaturę na jakąś „dziką”, „krzaczastą”, tak że nie mogę już wpisywać normalnie znaków polskich, takich jak „ą, ę, ś ć, ź, ż”, bo zamiast nich mam jakieś „dolary”, „kratki”, „małpy” i inne „krzaki”…;
   4. przerzucić mi otwartą stronę do osobnego okna, co bardzo utrudnia mi kopiowanie (np. linków), a poza tym praca na kilku stronach otwartych jednocześnie w JEDNYM oknie – to jest po prostu standard, jeśli chce się „elegancko” podać wszystkie stosowne (źródłowe) linki, prawidłowo podać wszystkie przytaczane słowa (nazwy, nazwiska) zawierające niepolskie litery [np. z obcymi znakami diakrytycznymi], sprawdzić w słowniku prawidłowość tłumaczenia dla każdego trudniejszego wyrazu, skonfrontować z Wikipedią podawane z pamięci informacje (żeby nie „strzelić jakiegoś babola”) itp. itd.;
   5. no i w miarę przegrzewania się laptopa rośnie jego tendencja do reakcji – nazwijmy to – „konwulsyjnych”, takich jak wykasowanie fragmentu (lub całości) tekstu pod wpływem jakiegoś mojego nieuważnego „muśnięcia” ręką, przedwczesne wysłanie/zatwierdzenie wiadomości/komentarza – też przez moją nie dość wyczuloną uwagę na tę jego permanentną zmęczeniową „nadwrażliwość”, a nawet zamknięcie okna – gdy „złośliwość rzeczy martwych” odniesie sukces w „czajeniu się” na taki mój „zgubny ruch” nieuwagi…
   I TO WŁAŚNIE z tego powodu praktycznie ZAWSZE w moich wiadomościach/ komentarzach znajdują się pewne literówki! Jako że „ekonomiczność” [co do czasu, energii tudzież wysiłku] i „bezbłędność” [= brak literówek] – to są przy pisaniu (zwłaszcza dłuższych tekstów) dążenia zmierzające wręcz w PRZECIWSTAWNYCH kierunkach… Czyli tak trochę krytykując tę „technikę XXI wieku” powiedziałbym na koniec, że jak dla mnie – to ta „kołderka” jest mimo wszystko WCIĄŻ JESZCZE nieraz „za krótka” (aby „pokryć” wszystkie pojawiające się potrzeby wystarczająco „tanim kosztem”…).

 19. Iga NS pisze:

  Podpisz petycję
  Powiedz STOP SEGREGACJI! Nie zwlekaj i już teraz podpisz protest, który przekazany zostanie premierowi i ministrowi spraw zagranicznych.
  Wraz z utrzymującym się sceptycyzmem wobec szczepień przeciw COVID-19, na świecie trwa debata dotycząca sposobów weryfikacji osób zaszczepionych bądź niezaszczepionych. Coraz częściej słyszymy głosy informujące, że wprowadzone w życie mogą zostać “paszporty szczepionkowe” umożliwiające segregację i identyfikację tych, którzy przyjęli iniekcję i tych, którzy tego nie zrobili.
  W wielu miejscach na świecie już teraz prowadzone są projekty, które możemy nazwać preludium do wprowadzenia takich “paszportów”. Dlatego chcemy, aby premier i minister spraw zagranicznych zapewnili, że taki pomysł nie zostanie wprowadzony w Polsce. W przypadku międzynarodowej “współpracy” nad takim projektem, na przykład pod przewodnictwem Unii Europejskiej, domagamy się, aby polski rząd stanowczo przeciwstawił się tej inicjatywie.
  Powiedz STOP SEGREGACJI! Nie zwlekaj i już teraz podpisz protest, który przekazany zostanie premierowi i ministrowi spraw zagranicznych.

  https://stopsegregacji.pl/?

 20. Alutka pisze:

  Bardzo ciekawa katecheza siedleckiego Biskupa pomocniczego, ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego, o Męczennikach Podlaskich z Pratulina. Dziś ich liturgiczne wspomnienie w diecezji siedleckiej . Warto wzbogacić swoją wiedzę o Historii Kościoła i i obrońcach Jego jedności .

  https://www.radiomaryja.pl/multimedia/katecheza-z-kosciolem-w-iii-tysiaclecie-28/

 21. Maria pisze:

  UROCZYSTOŚCI KU CZCI BŁ. MĘCZENNIKÓW PODLASKICH – PRATULIN 2021

 22. slawek pisze:

  Prosze was kochani o modlitwe o uzdrowienie duchowe mojej nastoletniej corki Magdy. Dziekuje z gory.

 23. wobroniewiary pisze:

  … Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie!
  Dał mi Pan poznać w jednym momencie grzechy świata całego w dniu tym popełnione. Zemdlałam z przerażenia i pomimo że znam całą głębię miłosierdzia Bożego, zdziwiłam się, że Bóg pozwala istnieć ludzkości. I dał mi Pan poznać, kto podtrzymuje istnienie tej ludzkości: to są dusze wybrane. Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie (Dzienniczek 926)

  ****************
  Powstaje podręcznik dla 10-latków z instruktażem, jak dokonać aborcji bez wiedzy rodziców
  https://jedenznas.pl/powstaje-podrecznik-dla-10-latkow-z-instruktazem-jak-dokonac-aborcji-bez-wiedzy-rodzicow/

 24. Maggie pisze:

  Dlaczego ⁉️Św.Józef jest bardzo ważny na dzisiejsze czasy: Przecież On to Opiekun i Obrońca Jezusa i Maryji, w to NIE TYLKO w czasie kiedy Herod mordował i terror szalał bo ginęły niewinne, małe dzieci …

  W naszych czasach groźnych dla Jezusa Eucharystycznego nie zapominajmy o tym Świętym Opiekunie Jezusa Chrystusa … zwłaszcza wtedy gdy tęsknimy za Jezusem: kiedy drzwi kościołów pozamykane, w czasach kiedy giną poczęte niewiniątka, w czasach kiedy niegodne ręce wyciągają się po Jezusa, w czasach, w których ubliża się Niepokalanej.

  Święty Józefie broń Jezusa i Maryję przed wszelkimi profanacjami i eliminowaniem Ich z ludzkich serc❣️
  Do tych 5 westchnień do Św.Józefa dodajmy swoje, aby On nadal bronił i chronił Jezusa i Maryję.

  5 westchnień do św.Józefa

 25. Antonina pisze:

  +++ W intencji Magdy i wszystkich wowitowych intencjach przez wstawiennictwo bł. Ks. J. Popiełuszki, przy Jego grobie…. Niech ten święty Kapłan uprosi potrzebne łaski…. 🙏

 26. Longin pisze:

  Czyżby to co miało być zakryte jest powoli odkrywane ?.
  https://www.bitchute.com/video/50kEYqeY68wN/

  • babula pisze:

   Bezcenne Longinie!
   A jako uzupełnienie:
   Matka Boża do Marka
   ( strona:https://www.countdowntothekingdom.com/pl/proroctwa-o-Ameryce/ )
   „Teraz bardzo szybko… Ekonomia, potem porządek społeczny, potem porządek polityczny spadną jak kostki domina, a z nich powstanie Nowy Porządek Świata.
   Późną jesienią rozpoczął się upadek rynków, który tymczasowo został powstrzymany przez „luzowanie ilościowe” (drukowanie pieniędzy) i ukrywanie strat przez banki. ”

   A niektórzy byli rozczarowani, że nic ważnego się nie dzieje.
   O ile dobrze pamiętam to kiedyś na tej stronie Tomasz pisał, że wszystko zacznie się jesienią i zacznie się od banków ale ludzie tego wyraźnie nie zauważą.
   Rzeczywiście -raczej nie zauważyliśmy..

   • xcvb pisze:

    szkoda tylko ze o pandemi nie wspomnial. a o tym ze system bankowy ma upasc to ekonomisci od 10 lat trabia.

    • babula pisze:

     Nie wiem czy nie wspomniał. Spotkał się z takim hejtem, że zamilkł. Ja też mu nie wierzyłam i otwarcie to mówiłam. Przeprosiłam potem i mam nadzieję, że Tomasz to jakoś doczytał. Czy to by coś zmieniło xcvb gdyby mówił o pandemii ? Uszyłbyś wcześniej maseczki ? Tacy ludzie jak Ty czy ja są krzyżem dla proroków.

    • xcvb pisze:

     babula to nie jest tak ze ja neguje objawienia czy proroctwa bo sie tym mega interesuje . Czytam wiele sam sobie tlumacze.a nwet tutaj wklejam jesli jakies uznam za godne podzielenia sie.. Po prostu uwazam ze trzeba byc ostroznym. Znam objaiwenia ktorymi nikt sie nie interesuje a uwazm ze ja wiarygodne i prawdziwe i moze to mnie tak inrytuje ze ludzie ciagna do sensacji a nie prawdziwych objawien . Na YT pelno jest roznych wizjonerow i prorokow ktorzy na oslep rozne rzeczy przewiduja i zawsze cos tam trafia. Ogolnie uwazam ze trzeba patrzec na objawienie w taki sposob czy ono ostatecznie daje poczucie nadzieje i pokrzepienie. czy moze jednak lek przed przyszloscia.

  • Iwona pisze:

   Bardzo dziękuję @ Longin za przesłanie tego wstrząsającego filmu.
   Myślę, że każdy z nas czytających tą stronę powinien go zobaczyć, przesłać rodzinie i znajomym. Jest to kwintesencja tego co się dzieje oraz w jaki sposób zamierzają nami manipulować i rządzić. Do nas należy wybór co my z tą wiedzą zrobimy…..,

   • Witek pisze:

    @Longin, film jest WSTRZĄSAJĄCY, nie dlatego, że pokazuje jak jest, tylko dlatego, że ludzie nie chcą widzieć/znać PRAWDY. Po prostu pokochaliśmy KŁAMSTWO.
    A kłamstwo nas nie wyzwoli. Powoduje tylko większe uzależnienie od KŁAMSTWA.

    Lubimy MARZYĆ, z resztą Papież Franciszek namawia nas do tego (bez komentarza).

    Ludzie się obudzą, ale będzie to już agonia. Nie wiele się da już uratować.

    Jak dwa lata temu pisałem, że teraz (czyli wtedy) jest dobrze, ale będzie coraz gorzej, to wiele osób na blogu minie krytykowało. No cóż takie prawo wypowiedzi.

    Teraz powiem tak. Wydarzenia będą bardzo szybko następować. Będzie coraz gorzej nie z miesiąca na miesiąc, ale z dnia na dzień. Z pewnością nie nadążymy za tym wszystkim, jeżeli będziemy podążać tak jak oni/mas-oni będą chcieli.

    Jedyny ratunek to BÓG i MODLITWA. Trzeba napełnić LAMPY Modlitwą, Wiarą, Zaufaniem, Cierpliwością, Nadzieją.
    Ale to jest proces i może się okazać, że wielu osobom zabraknie czasu. Wszystkie te rzeczy zdobywa się/ nabywa/otrzymuje od BOGA przez modlitwę, nawrócenie, ofiarowanie i pokute.

    A wszyscy wiemy i widzimy jak jest. Bez pomocy BOGA nie poradzimy sobie z niczym.

    Co możemy uczynić?
    Matka Boże mówi: dzieci módlcie się, módlcie się, módlcie się….

    Tu niepotrzebny jest żaden komentarz, tylko DZIAŁANIE.

    Ale bardzo wielu ludzi, zbyt wielu, lubi KŁAMSTWA i MARZENIA i tęsknią cały czas za tym, żeby było jak było, ale to se ne vrati….

    I na koniec brutalna PRAWDA. Możesz liczyć tylko na BOGA.
    Na ludziach nie możesz polegać, bo my wszyscy jesteśmy SŁABI, MALI, CHWIEJNI, SENNI, jak Apostołowie w Ogrójcu.

    Jak Pan Jezu ustanawiał Nowe Przymierze i wszedł Ogrodu Oliwnego.
    Tak my właśnie w ubiegłym roku weszliśmy do Ogrodu Oliwnego.

    Co się później stało….? To się i z nami stanie.

    Nie łudźcie się.

    • m-gosia pisze:

     Longin.Ja również dziękuję.Tylko Prawda jest ciekawa.

    • Longin pisze:

     Kochani, nie dziękujcie – pani Catherine pokazała tylko fragment świata, co do którego musimy zachować dystans tzn. my nie mamy szukać zła, tylko dobra 🙂

     A tym dobrem pokazanym nam teraz przez Witka (myślę, że z natchnienia Ducha Świętego) jest zaproszenie do udziału w Wielkiej Nowennie Pompejańskiej, która jak w soczewce skupia wszystko co najważniejsze dla ocalenia siebie i innych.

     Wezwania czyli intencje tej nowenny to przecież wezwanie do przygotowania na Przyjście Pana. W tym celu mamy niejako wszczepić się w Dwa Serca (Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi) jako wynagrodzenie a zarazem wyrażenie zgody na wypełnienie Woli Bożej. Jeśli Pan zechce może będziemy iskrą, o którą kiedyś prosił i zapowiadał ks.Adam…czyli nieważne, że jesteśmy słabi, nieudolni, niedoskonali. Ważne jest aby być wiernym tzn. dać Panu czas i przestrzeń do działania, w tym poświęcenia – wzorem którego jest nasz ciągle niedoceniony św. Andrzej Bobola będący niczym wał obronny wraz z Aniołem Stróżem Polski.

  • Maggie pisze:

   Obecny tu ks.proboszcz (przed laty Prowincjał) od św.Kazimierza, niedawno został przeniesiony z największej polonijnej parafii na świecie… jak widzimy w „dobrym czasie covidowym” – a tu parafian ma mniej i coraz mniej, bo i w tej dawnej polskiej dzielnicy i tak coraz mniej Polaków, zwłaszcza, że wiele polskich businessów wywędrowało, a w ostatnim czasie to nawet z polski dom złotej jesieni Copernicus Lodge (wybudowany z polskiej krwawicy), który jest połączony z hospicjum, w nowych „covidowych warunkach” przenicowuje „się” cichaczem na multi-kulti 😭.

   Wspominałam kiedyś, przy komentarzu @Bogusia, może zbyt lakonicznie o zależnościach i o zbyt częstym przemieszczaniu polskich księży w Oblackich parafiach kanadyjskich, ze szkodą dla obu stron. Widzę czasami jakby intuicyjnie, na co się zanosi. Trzymajmy 💕się razem i solidarnie módlmy się bez dzielenia (i „rozmieniania na drobne”), a wtedy Chrystus nas połączy, uwieńczając pomnożeniem siły przebicia. ❣️🙏🏻❣️

   Zagadka: Ciekawe od kiedy kard.Collins zna język polski? i czy potrafi zrozumieć .. o co chodzi?❣️
   🙏🏻❣️

   • Maggie pisze:

    Ciagle mi coś zmienia wiatr na tym air iPad .. bo co rusz dodaje litery gdzie ich nie było – przy podmuchu kiedy ręka publikuje. Tym razem: Dom jest polski więc „z”, nie było, ale samo wyskoczyło i powinno być jak w oryginalnej wersji ”… a w ostatnim czasie to nawet polski dom złotej jesieni Copernicus Lodge (wybudowany z polskiej krwawicy),…”.

  • Bogusia pisze:

   @Maggie
   O…bardzo polubilam tego ksiedza, wreszcie KTOS „POPARL” MOJE ZDANIE( ..mam na mysli osoby duchowne -tutaj w Kanadzie)…!!!
   Chwala Panu-Szczesc Boze!

   • Maggie pisze:

    Bogusiu, to nie tylko Twoje zdanie, ale przyjrzyj się zadanej tu zagadce, w powiązaniu z tym co kiedyś wspomniałam. Kapłan ma ludziom nieść/głosić Pana Boga, a nie trzymać Go w ciemnicy.
    Człowiek powstał z prochu i w proch się obróci .. 😉 LECZ i proch kiedyś może wybuchnąć – 🙂tak kiedyś przeczytałam we fraszkach p. Regulskiego.

 27. Robert pisze:

  „Sysak” – tak nazywałem niekiedy mojego czarnego labradora, gdy „sysał” mi krańce nogawek mych spodni. Raz „wysysał” mi nawet cały kawałek, tzn. żując, zjadł był ich fragment, podczas gdy ja paliłem sobie pod okapem, dumając w najlepsze. „Sisak” – to słowo po chorwacku znaczy podobno (za GT) ‚wściekły pies’, po serbsku m.in. ‚odpływ’, a po białorusku ‚cyc’, czyli jakoś takoś podobnie w całej słowiańszczyźnie. Zwróciłem na nie uwagę, ponieważ…:

  https://zrzutka.pl/sisak

  Straszna – i niestety nieznana, jest też historia tego miasteczka nad Kupą (oraz nad rz. Sawą) z lat II Wojny Światowej.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sisak

  Nastąpiło więc dziwne jakieś sprzężenie… – przynajmniej można by to tak widzieć:

  O akcji pomocy sierotom ze zniszczonego domu w Sisaku dowiedziałem się zaś z „Komentarza Tygodnia” red. W. Gadowskiego, w którym są też i inne: ważne, ciekawe, często dowcipnie przekazywane – także mimiką, informacje; polecam, mimo że dosyć długie:

  • Maggie pisze:

   Nie miałam możliwości, bo blokowało, ale w końcu okrężną drogą obejrzałam, wypisując temat, którego szukam. Bardzo ciekawe i wiele informacji.

   • Robert pisze:

    Może info z poniższego linku (PCh24) okaże się [komuś] przydatne w pewnych sytuacjach. Ja np. mam alternatywne przeglądarki i wyszukiwarki, aby nie być skazanym tylko na „hipermarket G”; wszędzie mam blokady reklam. Czasem korzystam też z Discorda, bo łatwo tam udostępniać ekran, choćby synowi, który może w czymś pomóc. LibreOffice używam od lat; nigdy nie kupowałem żadnego pakietu biurowego (ale niestety nie wsparłem też datkiem twórców tych darmowych programów). Nawet na całkiem starych (wiele słabszych) komputerach Ubuntu działa w sposób wystarczający/satysfakcjonujący dla zwykłego zjadacza Internetu. Wszystko instaluje się oczywiście łatwiutko. Można próbować różnych „okrążeń”. ; )

    https://www.pch24.pl/jesli-nie-google-i-microsoft–to-co–alternatywy-dla-produktow-technologicznych-gigantow,81423,i.html

    • Robert pisze:

     Może to i nie miejsce na reklamę, ale to małe, stosunkowo tanie ustrojstwo, które wpina się jak pendrive, ożywiło mój ponad dziesięcioletni (!) telewizor, uwalniając mnie od dostawców typu TVN, TVP, Polsat itp. Mam teraz kino na skinienie pilotem, a YT oglądam na dużym ekranie, wygodnie. Wszystkie materiały video, które polecałem ostatnio na WOWIT, tak właśnie oglądałem, np. przy samotnym posiłku – zamiast wieści różnej treści, przeplecionych reklamami jak spaghetti z ociupinką zaledwie oliwy. Szkoda, że nie kupiłem tego maleństwa rok wcześniej. Dzielę się [z Wami] po prostu swoim doświadczeniem w info-segregacji, w nietolerancji szumu informacyjnego lub kulturowego oraz w fobii przed manipulacją czy bezczelnym kłamstwem. Nie znaczy to bynajmniej, że Android TV jest oceanem Prawdy; można jednak płynąć po nim we własnych kierunkach – bez „pomocy” oficerów różnych redakcji. Jeszcze… ; )

     Tu przykład:
     https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-tv-stick-smart-9475413287

 28. Bożena pisze:

  +++ we wszystkich intencjach❤

 29. duszyczka pisze:

  Spotkał się już kilka razy na fb z orędziami do Alicji MM od Apokalipsy. Czy może komuś coś wiadomo na temat tej osoby?

 30. Maggie pisze:

  Czytałam w Toronto Star (z 22 stycznia br) , o nowym „leku” Eli Lilly z zastosowaniem „bamlanivimab” na COVID-19 i że w 80% on skuteczny, oraz że wypróbowany na: 299 seniorach i ⚠️😱666 pracownikach domu starców=hospicjum (nursing homes). W moich poszukiwaniach internetowych trafiłam na przerażajace informacje o terapiach genowych, ukrywających nieetyczne składniki leków i szczepionek pod różnymi nazwami i skrótami – i to od lat.

  @eska wspominała o demonicznych korzeniach nazwy ww firmy (moja wyszukiwarka NIE doprowadziła do nich, ale tylko do tej firmy i mimochodem wspomnienia, greckiej ?, bogini) ALE mi wystarczą te ‼️szóstki, chyba dziwnym trafem … powodujące, że „Lilly’s neutralizing antibody bamlanivimab (LY-CoV555) receives FDA emergency use authorization for the treatment of recently diagnosed COVID-19” , tj zatwierdzenie przez FDA używania bamlanivimab z uwagi na stan nagłej/krytycznej potrzeby, na zdiagnozowanych ostatnio covidem-19. Jedno ☹️nazwą szczepionką, a drugie (chyba dożylny wlew) ☹️lekiem i znów eksperyment jak miecz wisi nad człowiekiem.

  ALE wczoraj (23 Stycznia) na wiadomościach CTV (11PM) powiedzieli, ze tani, stary lek Colchicine, bez potrzeby używania „ventilators” o 44% obniża śmiertelność u zdiagnozowanych chorych. Colchicine to przeciw zapalny lek na gout = podagrę.

 31. zaniepokojona pisze:

  Pomóżcie. Co myślicie i co radzicie:
  W dalszej rodzinie jest małżeństwo z 4 dzieci (i synowie i córki). Każde z tych dzieci jest w związku małżeńskim ale żadne nie może mieć dzieci…. jedni nie zachodzą w ciążę, inni nie mogą jej donosić… Lekarze pomagają ale efektów nie ma. Myślę, że to dziwna sprawa. Kiedyś ks.Chmielewski mówił, żeby zamówić Msze św za przodków. Co byście jeszcze radzili? I czy może macie namiary gdzie takie Msze można zamówić aby nie czekać długo na ich odprawienie?

  • wobroniewiary pisze:

   Po tym jak mnie naobrażałaś i nawsadzałaś mi „równo” – piszesz jak gdyby nigdy nic!
   Obiecałam sobie, że już nigdy żaden Twój komentarz nie ujrzy światła dziennego, ale jestem katoliczką – przyjmuję te wszystkie policzki i wpuszczam Twój komentarz, aby Ci odpowiedzieć i aby inni Ci również podpowiedzieli

   Potrzeba Mszy św. oraz modlitwy (może być jakieś przekleństwo)
   W Krężnicy Jarej k/Lublina każdego 13-tego miesiąca jest Msza św. uzdrowieniowa o odcięcie takich przekleństw pokoleniowych (prowadzi to ks. egzorcysta Mariann Bartnik).
   Ps. Mam do Niego bezpośredni kontakt, ksiądz nie ejst internetowy, ale wystarczy że napiszesz imiona na maila a poproszę Go o modlitwę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s