3 stycznia: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

Imię, na które zegnie się wszelkie kolano

Jezus ChrystusIstnieje wiele imion, którymi określano Syna Bożego. Już prorok Izajasz wymienia ich cały szereg: Emmanuel (Iz 7, 14), Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju (Iz 9, 6). Prorocy: Daniel i Ezechiel nazywają Mesjasza „Synem człowieczym” (Dn 7, 13), a Zachariasz powie o Nim: „a imię Jego Odrośl” (Za 6, 12). W Nowym Testamencie św. Jan Apostoł nazwie Syna Bożego „Słowem” (J 1, 1). Sam Jezus Chrystus da sobie nazwy: Syn człowieczy (Mt 24, 27. 30. 37. 39. 44), Światłość świata (J 8, 12), Droga, Prawda i Życie, Dobry Pasterz (J 10, 11; 14, 6) itp. Wszakże imieniem własnym Wcielonego Słowa jest Imię Jezus. Ono bowiem zostało nadane Mu przez samego niebieskiego Ojca jako imię własne:

W szóstym miesiącu (od zwiastowania Zachariaszowi narodzenia św. Jana Chrzciciela) posłał Bóg anioła Gabriela do miasta zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef (…). Anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna i nadasz Mu imię Jezus” (Łk 1, 26-31).

Pod tym też imieniem Słowo Wcielone odbiera największą cześć.
Etymologicznie hebrajskie imię Jezus znaczy tyle, co Zbawca

Sam Jezus powiedział o swoim Imieniu:

„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w Imię Moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna” (J 16, 23-24).

„Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego pili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”
(Mk 16, 17-18).

Św. Paweł Imieniu Jezusa oddaje najwyższe pochwały:

Uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezus zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych (Flp 1, 8-10).

Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko (czyńcie) w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego (Kol 3, 17).

Jako cel swojej całej niezmordowanej działalności apostolskiej św. Paweł wskazuje: Aby w was zostało uwielbione imię Pana naszego Jezusa Chrystusa (Dz 16, 18).

Także św. Paweł w imię Jezusa czynił cuda. Do szatana, który opętał pewną dziewczynę, woła:  Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł! (Dz 3, 6-7).

Zapraszam też do wpisu „Mocą Imienia Jezus – niezwykła rozmowa z egzorcystą ks. infułatem Janem Pęziołem”

Posługa ks. Jana Pęzioła jako egzorcysty zajmuje miejsce centralne w publikacji. Egzorcysta przedstawia sposoby działania demona i jego taktykę. Duszpasterz przestrzega również przed pewnymi praktykami, zachowaniami i przedmiotami, które mogą narażać ludzi na działanie szatana. Czytelnik dowie się również, co jest bronią przeciwko zasadzkom szatańskim. Egzorcysta dzieli się prawdziwymi doświadczeniami, mówi o osobach nękanych przez złego ducha, o ich cierpieniu i uwalnianiu z mocy zła

Czytaj całość: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

101 odpowiedzi na „3 stycznia: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. gosc pisze:

  Nie do kupienia książka „Mocą Imienia Jezus”

 3. Maria pisze:

  Właśnie tez sprawdzałam , ta książkę , bo tez chciałam zamówić i jest niedostępna -szkoda

 4. Maggie pisze:

  Przepisuję z gazety polonijnej (wydanie świąteczne 23.XII.2020 – 6.I. 2021), a dotyczy to kanadyjskiego London, Ontario.

  „Biskup Ronaldo Fabbro, kierujący diecezją London, wydał nowe regulacje przeciwpandemiczne. Żąda od duchownych, aby stali się … urzędnikami zarządzającymi ryzykiem zakażenia w obiektach kościelnych. Duchownych, którzy się do tego nie zastosują, czekają konsekwencje … Ronald Fabbro oczekuje jednak, że wierni chcący wejść do kościoła – lub przebywać w świątyni – bez maski przedstawią odpowiedni dokument, wystawiony przez pracownika służby zdrowia … Co więcej, taki dokument ma zostać dostarczony proboszczowi do 1 Stycznia 2021 r.

  Co z osobami, które nie zastosują się do nakazu wydanego przez biskupa? Powinni otrzymać upomnienie, kiedy tylko ich wykroczenie zostanie dostrzeżone … Jeśli trwać będą w swoim uporze, mają … otrzymać listem poleconym lub priorytetowym oficjalne zawiadomienie o tym, że zostali pozbawieni prawa wstępu do świątyni.

  Hierarcha oczekuje, by każda osoba przystępująca do spowiedzi przekazała spowiednikowi … kopertę z kartka papieru, na której zapisane jest imię i nazwisko oraz nr telefonu. Koperty te mają być odpowiednio przechowywane i zostaną otwarte w przypadku, gdyby doszło do możliwego zakażenia … Już poprzedni bp Fabbro twierdził, że wskutek zagrożenia epidemicznego należy ograniczyć spowiedź święta wyłącznie do wiernych, którzy stają w obliczu śmierci. Jeśli duchowni nie będą stosować tych zarządzeń, muszą się liczyć z konsekwencjami. W tym także i z możliwością zamknięcia świątyni.”

  Tyle w gazecie ☹️😢🙏🏻❣️
  Może, zbyt uszczypliwie lecz 😳 nasuwa się pochodna „idea” na „modyfikację” dotyczącą spowiedzi … w pytaniu: a może by tak i to jeszcze niedługo, zamiast kopert i papieru z bakteriami .. zastosować transkrypt fonetyczny spowiedzi, z podaniem personalnych danych … lub spowiedź przez telefon lub na jakim FaceTime 😱

  • Bogusia pisze:

   @ Maggie ,to jest (…) to,o czym ostatnio w odpowiedzi do Ciebie ( na tej stronie),napisalam,ze nie chce informowac o innych sprawach,ktore z pewnoscia ,sa Tobie znane. Zaznacze ,ze w Chilliwack ,B.C. byly donosy.
   Odniose sie do L-n, ON, i zapytam…,czy wedlug Ciebie,wierni polskiego pochodzenia,na czele z ksiezmi ,ktorzy wychowali…wyksztalcili sie w Polsce( wyniesli nasza wiare i tradycje)prowadza polska parafie ,nie powinni porozmawiac z Biskupem Ronaldo Fabbro ( i wspolpracujacym z Nim biskupem Polakiem,ktorego nazwiska nie chce wymieniac)?
   Kto inny..jak nie my POLACY mamy byc przykladem i pociagac za soba „swiat”…oddawac zycie za Chrystusa..(?)…!!!
   Jest tylko jedna Polka ,ktora bardzo cierpi z tego powodu i ma odwage ,w kulturalny sposob wypowiedziec swoje zdanie i rozmawiac z ksiezmi (ktorzy wydaja sie… byc zastraszeni) -reszta milczy w obawie przed konsekwencjami. Naprawde (?)…,trzeba milczec w obliczu cierpienia Samego Chrystusa,ktorzy upada na dywan przynajmniej raz w tygodniu(?)…- wola to o pomste do NIEBA…!!!
   Komunia Swieta TYLKO na reke-jeden sposob! Ksieza i wieni maja byc posluszni ,poniewaz w Kosciele obowiazuje posluszenstwo.

   Ja wiem,ze w KK posluszenstwo obowiazuje TYLKO wowczas ,gdy posluszny NIE ponosi szkody na duszy z powodu posluszenstwa.
   Jezeli ponosi, ma OBOWIAZEK(…)wypowiedziec posluszenstwo ,poniewaz NAJWAZNIEJSZE jest ZBAWIENIE DUSZY…!!!
   Nie chce sie rozpisywac,poniewaz,na tematy OCZYWISTE ,nie powinno sie dyskutowac,ma byc tak ,jak oczekuje tego CHRYSTUS…!!!

 5. Maggie pisze:

  Z tej samej (co przed chwilą o London, Ontario) gazety poloninej, tylko wiadomość z innej prowincji Kanady.
  „Kościoły ukarane.
  RCMP wystawiło mandaty na łączną kwotę $18400, przedstawicielom trzech miejscom kultu z Fraser Valley w Kolumbii Brytyjskiej, w związku z łamaniem zasad ochrony zdrowia publicznego. W oświadczeniu prasowym policja podała, że w kościołach zorganizowano zgromadzenia wbrew prowincyjnym zakazom, mającymi na celu przeciwdziałanie COVID-19. W niedziele 6 i 13 grudnia funkcjonariusze z Chilliwack, B.C., otrzymali zgłoszenia o ludziach gromadzących się w trzech kościołach. Policjanci pojechali we wskazane miejsca i przeprowadzili edukację zgromadzonych. W czwartek podano, że we współpracy z regionalna agencją zdrowia i prowincyjną prokuraturą przedstawicielom wspólnot postawiono osiem zarzutów łamania zakazów wydanych przez urzędników ds ochrony zdrowia oraz wręczono mandaty.”

  • Witek pisze:

   Lepiej pójść do wiezienia niż przyjąć szczepionkę bp Schneider wydał razem z kard. Pujatsem, bp. Stricklandem, bp. Lengą i bp. Petą, w którym zajęli całkowicie krytyczne stanowisko wobec nowych szczepionek na COVID-19

   https://dorzeczy.pl/religia/166117/bp-schneider-gotowy-na-wiezienie-za-sprzeciw-wobec-nieetycznej-szczepionki.html

   • MB pisze:

    Szczepionki przeciw COVID-19 nie zawierają tkanek abortowanych płodów

    Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/fake_news/szczepionki-przeciw-covid-19-nie-zawieraja-tkanek-abortowanych-plodow/

    • Paweł pisze:

     Nie, nie zawierają. Nikt tutaj tak nie twierdzi. Chodzi jednak o to, że BYŁY one TESTOWANE na komórkach wyhodowanych z uśmierconych przez aborcję DZIECI NIENARODZONYCH – piszą o tym obszernie Biskupi amerykańscy: https://info.wiara.pl/doc/6652991.Amerykanscy-biskupi-o-dopuszczalnosci-szczepionek-przeciw
     A potem wspominała o tym WYRAŹNIE także rzymska Kongregacja Nauki Wiary: https://ekai.pl/czy-szczepionki-przeciw-covid-19-sa-moralnie-akceptowalne-znamy-stanowisko-watykanu/https://info.wiara.pl/doc/6661467.Watykan-Szczepionki-przeciw-COVID-19-sa-moralnie-akceptowalne
     I właśnie TO stanowi jakąś ewentualną „furtkę dla działania SZATANA” w tej całej HUCPIE, której pierwsze „akty” właśnie w Polsce oglądamy! A co będzie dalej? – Zobaczymy!

    • Paweł pisze:

     Szczepionka na Covid-19 jest wciąż specyfikiem, który wzbudza w ludziach ogromne emocje. Niestety, nie zawsze sprawy idą tak, jak iść powinny. Na własne skórze przekonała się o tym 32-letnia lekarka z Meksyku.
     Szczepionka na Covid-19 jest już stosowana w Polsce i na świecie. W naszym kraju mamy już nawet pierwszą aferę szczepionkową, która niesamowicie mocno irytuje społeczeństwo. Tymczasem w Meksyku tuż po przyjęciu swojej dawki – młodą, 32-letnią lekarkę spotkały straszliwe powikłania.
     32-latka zaszczepiła się zapewne z myślą o tym, że od tego momentu jej strach i problemy w końcu znajdą swój kres. Niestety, pół godziny po zastrzyku lekarka z Meksyku poczuła się bardzo źle. Kobieta szybko trafiła na oddział intensywnej terapii.
     Szczepionka na Covid-19 spowodowała zapalenie mózgu?
     Okazało się, że tuż po tym, jak otrzymała szczepionkę przeciwko Covid-19 firm Pfizer i BioNTech rozwinęła się u niej bardzo niepokojąca choroba. Lekarka trafiła do szpitala z podejrzeniem zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego.
     32-latka pół godziny po szczepieniu miała dostać konwulsji, rozpoczęły się u niej trudności z oddychaniem, a wkrótce na całym ciele pojawiła się wysypka. Aktualnie stan kobiety oceniany jest jako stabilny, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
     Jak się okazuje, zaszczepiona na Covid-19 lekarka miała w przeszłości epizody uczuleń na antybiotyki – sulfametoksazol i trimetoprim. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia podało, że trwają badania nad konkretnymi przyczynami reakcji organizmu 32-latki.
     Wiadomo jednak, że w badaniach klinicznych nad szczepionką nie wykazano ani jednego przypadku zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego.
     https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zapalenie-m%c3%b3zgu-po-szczepionce-na-covid-19-dramat-m%c5%82odej-lekarki/ar-BB1cr68Z

    • Damian pisze:

     MB-Inne zawierają a te nie zawierają? Nie się tutaj diabelskiej propagandy. Ave Maria!

     Komórki płodów poddanych aborcji– w żywności, kosmetykach…i szczepionkach

     Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/komorki-plodow-poddanych-aborcji-zywnosci-kosmetykach-szczepionkach/2/

    • Paweł pisze:

     Ten poprzedni komentarz ukazał się bez problemu, a TEN wklejam już n-ty raz i nic! Może teraz:
     Amerykańscy Biskupi piszą, że „(…) szczepionki przeciwko COVID-19, firm Pfizer i Moderna (…) zostały opracowane w dalekim powiązaniu z wykorzystaniem zarodkowej linii komórkowej [pochodzącej z ABORCJI], co budzi POWAŻNE zastrzeżenia moralne”. „Natomiast [wręcz] UNIKAĆ należy szczepionki wyprodukowanej przez AstraZeneca, jeśli są dostępne alternatywy. [Już bowiem] w fazie projektowania, rozwoju i produkcji tej szczepionki, jak również do testów potwierdzających została użyta linia komórkowa HEK293 [pochodząca z ABORTOWANEGO ciała dziecięcego] – stwierdzili biskupi.” – CZYTAJ DALEJ/WIĘCEJ na stronie: https://info.wiara.pl/doc/6652991.Amerykanscy-biskupi-o-dopuszczalnosci-szczepionek-przeciw
     Wspominała też o tym KONGREGACJA NAUKI WIARY: https://ekai.pl/czy-szczepionki-przeciw-covid-19-sa-moralnie-akceptowalne-znamy-stanowisko-watykanu/https://info.wiara.pl/doc/6661467.Watykan-Szczepionki-przeciw-COVID-19-sa-moralnie-akceptowalne
     Nie dajmy sobie więc „zamydlać oczu”, że to nie jest coś w najwyższym stopniu SKANDALICZNEGO ze strony dzisiejszej farmacji!!! „Nieuki” i „nieroby” z koncernów farmaceutycznych niech się w końcu DOUCZĄ i WEZMĄ DO UCZCIWEJ ROBOTY!!! I to tyle w temacie.

    • Kasia pisze:

     Tak, Wielka Brytania rozpoczęła dziś szczepienia innym preparatem.

    • olga pisze:

     Diabelska robota to promowanie amantadyny. Amantadyna działa teratogennie. Lobbowanie może oznaczać wprowadzenie do szerszego obiegu nowego środka poronnego. Zawsze mogą zostać niewykorzystane tabletki.

    • wobroniewiary pisze:

     Zajmijmy się modlitwą a nie nagle wszyscy medycy habilitowani….

    • Paweł pisze:

     Bo to jest kretynizm, żeby mieć HABILITACJĘ, a nie mieć WIARY! Tytułomania jakaś z tego wychodzi! A „szlachectwo” (czyli WSZELKIE wysokie „TYTUŁY”, posiadane jedynie przez „wybrańców” losu) ZOBOWIĄZUJE! Zobowiązuje PRZEDE WSZYSTKIM do wiary i moralności!!! https://pl.wikipedia.org/wiki/Noblesse_oblige
     Niestety, w czasach „nowoczesnych” nikt tego nie rozumie… I tak – głównie właśnie przez ABORCJĘ (usprawiedliwianą i – w różny sposób – filozoficznie/naukowo „racjonalizowaną”) – zmierzamy właśnie ku ZAGŁADZIE! A bastionem aborcyjnej propagandy – jak stwierdził kiedyś prof. Bogdan Chazan – są akurat na ironię diabelską jakąś: Katedry Etyki na Uniwersytetach Medycznych! Św. Jan Paweł II również – w „świętej naiwności” swojej – oczekiwał, że to PEDIATRZY będą walczyć w obronie życia dzieci nienarodzonych… Niestety to jest dziś generalnie TYLKO utopia i „pobożne życzenie”!

    • olga pisze:

     Profesor Chazan wypowiadał się kiedyś na temat nieetycznych szczepionek?

     Znalazłam tylko tyle, ze zapraszał do szczepień na grypę.
     https://szpitalmadalinskiego.pl/pl/o-nas/wydarzenia/110-konferencja-i-szczepienie

    • Maggie pisze:

     @MB… nie zawierają? To co to jest MRC-5⁉️ Tylko ? … 3 literki nic ? nie znaczące? z … numerkiem?

    • Paweł pisze:

     @Olga: W moim POWYŻSZYM komentarzu miałem na myśli TEN OTO dokładnie cytat:
     „(…) Tak przedstawił to w komentarzach nie kto inny, jak prof. Bogdan Chazan, pisząc: «Katedry etyki na uniwersytetach medycznych są opanowane przez opcję liberalną proaborcyjna. Tutaj dobrej zmiany nie ma. W takim duchu jest wychowywana lekarska młodzież»”. – https://www.fronda.pl/a/terlikowski-wyrzucony-z-uczelni-za-katolickie-poglady,105531.html
     A tu jeszcze – jako ciekawostka – drugi, podobny „kwiatek” dotyczący realiów dzisiejszej lekarskiej „subkultury” (coraz bardziej POGAŃSKIEJ po prostu, niestety!): https://www.fronda.pl/a/prawda-o-katolickich-lekarzach,112387.html

    • olga pisze:

     Szczepionki powstałe z użyciem komórek pochodzących od ludzkich komórek zarodkowych są stosowne od lat. Na 100 procent opisane są w indeksie leków medycyny praktycznej z 2001 i 2005. Sama szczepiłam dziecko priorixem we wrześniu 2003 roku, a potem jeszcze kilka razy. Nigdy nie płakał u mnie żaden obraz, ani figurka. Wtedy (2003) papież jeszcze żył, a ten katolicki związek lekarz był jeszcze świeży i kto z nich wystąpił wtedy p/szczepionkom? Przez 20 lat, albo więcej (nie mam twardych danych o szczepionce na różyczkę, z których korzystało całe moje pokolenie) nikt nie pisnął, nikt nie pisał petycji, nikt się modlił. Każdy miał w nosie płód usunięty dziesiąt lat temu. B.Chazan też moralnie wyżej stawiał zachęcanie do szczepionek na grypę, niż zniechęcanie do tych z aborcji.
     A T.P.Terlikowski 27 XII napisał: „2. Wyrazem mojej wiary w Bożą Opatrzność i w Boga jest także wdzięczność dla Niego za pracę naukowców i lekarzy, którzy opracowali i przetestowali szczepionkę. Wierzyć nie znaczy odrzucać medycynę, ale być za nią wdzięcznym Temu, który jest jedynym źródłem każdej mądrości na ziemi.”.

    • Paweł pisze:

     @olga:
     Amerykańscy Biskupi piszą, że „(…) szczepionki przeciwko COVID-19, firm Pfizer i Moderna (…) zostały opracowane w dalekim powiązaniu z wykorzystaniem zarodkowej linii komórkowej [pochodzącej z ABORCJI], co budzi POWAŻNE zastrzeżenia moralne”. „Natomiast [wręcz] UNIKAĆ należy szczepionki wyprodukowanej przez AstraZeneca, jeśli są dostępne alternatywy. [Już bowiem] w fazie projektowania, rozwoju i produkcji tej szczepionki, jak również do testów potwierdzających została użyta linia komórkowa HEK293 [pochodząca z ABORTOWANEGO ciała dziecięcego] – stwierdzili biskupi.” – CZYTAJ DALEJ/WIĘCEJ na stronie: https://info.wiara.pl/doc/6652991.Amerykanscy-biskupi-o-dopuszczalnosci-szczepionek-przeciw
     Wspominała też o tym KONGREGACJA NAUKI WIARY: https://ekai.pl/czy-szczepionki-przeciw-covid-19-sa-moralnie-akceptowalne-znamy-stanowisko-watykanu/https://info.wiara.pl/doc/6661467.Watykan-Szczepionki-przeciw-COVID-19-sa-moralnie-akceptowalne
     Nie dajmy sobie więc „zamydlać oczu”, że to nie jest coś w najwyższym stopniu SKANDALICZNEGO ze strony dzisiejszej farmacji!!!

    • wobroniewiary pisze:

     Dzisiaj jeden z egzorcystów (nie powiem który, bo nie o nazwiska tu chodzi) a temu wierzę – powiedział: jeśli się szczepić to ewentualnie tymi angielskimi, broń Panie Boże tymi amerykańskimi z zarodkami abortowanych dzieci (ale jest też inny powód, na razie go pominę, choć wspomnę, że chodzi o inżynierię genetyczną)

    • Maggie pisze:

     Kto nie chce sukcesu Amantadyny

     DLA@Olga: z wpisu 4 stycznia 2021, 12:25

     Kto nie chce sukcesu Amantadyny

     Jak wygląda ALTERNATYWA?:

     Szczepionka jest nadal eksperymentem.

     Amantadyna jest „z lamusa”
     ze znanymi efektami, a skoro leczy ona covida i dawkowanie pod kontrolą lekarzy (jednocześnie, „namacalnie”wykazując, że skuteczna dla pacjentów w różnych rejonach Polski), i jeśli nawet uznać, że jest wszędzie na etapie „eksperymentu” … to chyba lepiej nią leczyć i wyleczyć,

     ANIŻELI

     dać komuś umrzeć (albo pozwolić na drążenie, wycieńczenie, czy dewastację organizmu wirusem) tam gdzie „vaccine’rzy” wymyślili sposób by grzebać w genach … „podejrzanymi etycznie”szczepionkowymi substancjami, a stawiającymi wielki znak ❓na to: CO⁉️ z takiej „modyfikacji” wyniknie dla ludzkości.

    • olga pisze:

     Znane efekty amantadyny to mnóstwo interakcji i przeciwwskazań. To nie jest lek dla wszystkich. Mój mąż jest wielkim zwolennikiem amantadyny, a przeciwnikiem szczepionek. Równocześnie ma chore nerki, co może wykluczyć leczenie amantadyną.

    • Maggie pisze:

     @Olga: dlatego kto ją przyjmuje, musi ❗️być pod ścisłą kuratelą lekarza. Dr Bodnar mówił o specjalnej sekwencji podawania leku i indywidualnym doborze dawek.
     Nie ma chyba leku bez skutków ubocznych, nawet przy witaminach może być nadmiar albo niedobór i różne komplikacje zdrowotne. Nawet dieta musi być dobierana dla chorych – dietą też można leczyć.
     Słynny stańczyk wygrał zakład z królem, bo udowodnił, że najwięcej ma w kraju lekarzy (chodził po Krakowie z zwiniętą twarzą i spisywał dawane mu rady i personalia „lekarzy” na dowód, że nie zmyślał).
     Uciekam z Internetu, bo wszystko mnie dziś odciąga od mojej części NP. Jezus JEST Panem❣️
     🙂💕

 6. luu pisze:

  Moi Drodzy, nie wiem, jak u Was, ale u mnie już następuje podział w rodzinie, na tych co „będą natychmiast się szczepić jak tylko będzie możliwość” i tych innych, w małej garstce, który „są co najmniej sceptyczni wobec szczepionek na covid obecnie dostępnych”. Awantury, agresja, złość, wzajemne pretensje… Ci pierwsi nawet nie rozumieją logicznych argumentów wobec tych szczepionek, tego, że nie były one wystarczająco długo badane i nikt nie zna długotrwałych skutków zdrowotnych. Mamieni medialną propagandą promującą masowe szczepienia, upatrują w szczepionkach dosłowne wybawienie. Nie chcą się zastanowić, jak działają te szczepionki z mRNA, jedynie, co chcą, to jak najszybciej się zaszczepić. I jeśli ktoś ma inne zdanie, to staje się wrogiem 😦

  • AG pisze:

   u mnie w rodzinie to samo – jestem w szoku jak bardzo można ufać mediom w TV…

  • babula pisze:

   Mam ten sam problem. Mój mąż chce się zaszczepić by chronić przed zakażeniem rodzinę. On robi domowe zakupy i uważa, że jest najbardziej narażony na zakażenie. Żadne argumenty nie trafiają do niego. Dlatego cieszę się, że się modlimy o szczepionki, które nie będą nieetyczne w oczach Bożych. Szkoda, że się nie modlimy o ochronę przed spraniem mózgu przez media.

   • Maggie pisze:

    To samo w domu i u bliskich za oceanem, Nawet nie mam pewności czy obejrzeli przesłany im filmik, z pytaniami dr.Doroty Sienkiewicz (ten, który @eska, wkleiła go na blogu), na które jeszcze nikt , z kompetentnej ”wierchowki”, nie odpowiedział i wygląda, że nie zamierza udzielić żadnej.
    Siostra w Polsce jest oburzona, że pracodawcy wprowadzili ją na listę do szczepienia, bo zgłoszona, że przeszła covid i to bardzo ciężko i ma tym samym przeciwciała.
    Ja mówię, że będę żyła, aż ! .. do samej śmierci .. i ani chwili dłużej. Od kiedy przestałam, wiele lat temu, szczepić się przeciw grypie .. przestałam ją łapać. Szczepienia grypowe ciężko przechodziłam i do tego nie chroniły mnie.
    Pranie mózgu trwa, a prawie całe życie człowieka zamyka się … w „sejfie” tj w małym pudełeczku typu smartPhone. Nawet Aps covidowe wielu zainstalowało, tracąc prywatność.

    • AG pisze:

     Można prosić o link do bloga?

    • eska pisze:

     @AG, chodzi o ten materiał, który troszkę wyżej zalinkowała @Bozena. Nie mam bloga, wkleiłam to pod innym wpisem na tutejszej stronie WOWIT.
     .
     To też warto obejrzeć:

   • AG pisze:

    Dziękuję za Pani komentarz, ja mam tą samą myśl że to wszystko przez tą medialną manipulacje moi bliscy chcą się zaszczepić i nie słuchają jakichkolwiek argumentów na nie.. to jest przerażające.. – myślę że mogłaby być to następna intencja NP.. Proszę Panią Admin przynajmniej o rozważenie..

 7. Robert pisze:

  W zawiązku z linkiem, który wkleiłem wczoraj, tj. w Święto Najświętszego Imienia Jezus, który przekierowuje do jezuitów (do Sanktuarium): http://www.laskawa.pl/imieJezus, dzisiaj zamieszczam o nich dodatek sprzed czterech miesięcy; bardzo lubię bezpośredniość i zdecydowanie abp Jana Pawła Lengi:

 8. Robert pisze:

  Dzisiaj będzie pogrzeb brata mojej żony – Leszka. Zmarł drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Jeśliby kto mógł, to, proszę, niech pomodli się w intencji osoby, którą bardzo lubiłem (lubię).

  • Maggie pisze:

   Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie, a światłość wiekuista, przez Twoje Niezmierzone Miłosierdzie, Krwawą Mękę Twoją i Niepokalane Serce Maryji, przeszyte mieczem boleści, niechaj mu świeci w szczęśliwości wiecznej po wszystkie wieki wieków. Amen❣️

  • Robert pisze:

   Tym razem zauważyłem pojętnie tę starodawną pieśń religijną: nie zdołowała mnie, ale zbudowała – ukoiła i pokrzepiła. Tak oto sztuka może służyć Życiu:
   https://www.youtube.com/watch?v=596QwUDF4_k

   • Paweł pisze:

    Kiedyś, po moim nawróceniu, pierwszym pogrzebem, w którym uczestniczyłem jako osoba już „w pełni wierząca”, jak również: wreszcie bez „zaległości sakramentalnych” [a moim zdaniem to zwłaszcza podczas pogrzebów i/lub w ogóle „wizyt” na cmentarzu ma się wtedy ZUPEŁNIE INNĄ świadomość i INNE „odczucia” niż wtedy, gdy chodzi się na cmentarz lub na pogrzeby jedynie „dla towarzystwa” lub „z obowiązku”, samemu nie żywiąc przy tym żadnych „uczuć pobożnych” i przez to raczej… „nudząc się” – a tak było ze mną przez pierwsze 20 lat mojego życia; teraz zaś – jako już „świadomy” i bierzmowany – „widzę” cmentarz zupełnie INACZEJ i „ani grama” nie ma w tym NIGDY u mnie „nudy”! chodziłem zaś nieraz na pobliski cmentarz nawet podczas mojego 8-miesięcznego pobytu w Berlinie – tam było już wtedy aż dwupiętrowe kolumbarium na urny z prochami, a tak duże, że zanim je obszedłem z modlitwą i wyszedłem z tego cmentarza, to zawsze zdążyłem odmówić całą jedną część Różańca – 5 dziesiątków] – był pogrzeb pani Ady Kaczorowskiej, naszej podopiecznej z Hospicjum zmarłej 23 IX 1993, nie mającej żadnej rodziny [w związku z czym dziś jej grobu – jako nie opłacanego i nie posiadającego nagrobka – też już „oficjalnie” nie ma, a figuruje ona tylko w wykazie osób pogrzebanych na szczecińskim Cmentarzu Centralnym], w opiece nad którą uczestniczyłem dość często jako wolontariusz tegoż Hospicjum.
    Pogrzeb ten odbył się akurat w dzień rozpoczęcia roku akademickiego 1 X 1993 w Kaplicy na powyższym Cmentarzu Centralnym i wtedy po raz pierwszy w życiu usłyszałem zaśpiewaną tę właśnie wyżej przedstawioną pieśń: „Przybądźcie z Nieba na głos naszych modlitw… [Pogrzeb był zaś odprawiany przez ówczesnego Ks. Dyrektora Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.] Od tamtego czasu odmawiam słowa tej pieśni dość często jako jedną z moich podstawowych i najważniejszych modlitw za zmarłych, zawsze zwracając się tymi słowami do jakiejś osoby zmarłej, zgodnie z jej dosłownym sformułowaniem.
    Potem – do końca moich studiów – uczestniczyłem jako wolontariusz Hospicjum w opiece nad jeszcze dwiema osobami. Bardzo miło to wszystko wspominam („to były czasy!…”); a przy tej ostatniej „podopiecznej” osobie – panu Kazimierzu – zdarzyło się „przypadkiem” nawet tak, że to ja akurat do niego zadzwoniłem w ostatnim lub przedostatnim dniu jego życia i na prośbę rodziny sprowadziłem Ks. Dyrektora Hospicjum – i wtedy to też byłem jedyny raz w moim życiu świadkiem udzielenia Sakramentu Ostatniego Namaszczenia/Namaszczenia Chorych (nigdy wcześniej ani nigdy później to się w moim życiu nie zdarzyło…) [a Wiatyku, czyli ostatniej Komunii św. nie było (o co jego rodzina się nawet zapytała), gdyż pan Kazimierz był już wtedy nieprzytomny, choć głośno oddychający, więc dobrze że wyspowiadany miesiąc wcześniej…].

  • Robert pisze:

   Bardzo, bardzo Wam dziękuję za modlitwę za… – dla Was nieznajomego, obcego (niby) – kogoś tam kolejnego między pomarłymi albo zabitymi, chociażby ostatnio. On był jednak taki jak prawie każdy z nas „nieszczęśników”: bez pretensji do nagród, koron, fajerwerków, do „należy mi się” – normalny, fajny gościu, próbujący podołać wymaganiom Dobra tutaj i teraz. Podobnie było zapewne i z mamą Kazimierza, z każdym kochanym, a nawet nie kochanym bliźnim, z jakąkolwiek osobą, która nam umarła. Pięć tysięcy lat temu? Wczoraj? Jak to wszystko udźwignąć bez szaleństwa?? Pokorą trwania? Milczeniem? Krzykiem może? – Wiarą, spokojnie – będzie dobrze…: On Jest – JHWH, nasz Bóg, Ojciec przytulający na samiuśkim już końcu zmagania, czyli na początku odpocznienia i Życia. Wreszcie.

   • Paweł pisze:

    Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że takie charakterystyczne „archaiczno-folklorystyczne” brzmienie spowodowane jest [o ile mnie tu ucho nie myli] przez tzw. kwinty równoległe. I to DLATEGO (z powodu takiego „tonalnie niepoprawnego” brzmienia) były one ZAKAZANE w systemie dur-moll [z wyjątkiem tylko właśnie ewentualnie muzyki wokalnej, gdzie ten zakaz nie był ścisły]. Natomiast w muzyce średniowiecza i renesansu, opartej na skalach kościelnych, czyli systemie modalnym (a nie tonalnym, we właściwym tego słowa znaczeniu), kwinty równoległe były jak najbardziej „MILE WIDZIANE” – i to one w istotny sposób współtworzą często ów „zaprzeczający TONALNOŚCI” charakter tej najdawniejszej muzyki… [Zwłaszcza w kadencjach systemu dur-moll nie wolno stosować kwint równoległych, gdyż brzmi to wówczas nie jak uroczyste zakończenie utworu, lecz jak… melodia z dawnej dobranocki „Bolek i Lolek” 😀 ]

    • Paweł pisze:

     A miałem na myśli taką oto znaną melodię z „Bolka i Lolka” (od sekundy 0:09 do 0:21 oraz potem od 1:39 do 2:05), zawierającą trzy trójdźwięki występujące w zwykłej pełnej kadencji durowej [choć tutaj akurat w innej kolejności, niż tego wymagałoby zakończenie utworu]: toniczny, dominantowy i subdominantowy, które w TAKIM kontekście można z powodzeniem grać „bezczelnie” z kwintami równoległymi (czyli w podstawowej, „trywialnej” pozycji każdego z tych trzech akordów, bez „silenia się” na tworzenie jakichkolwiek ich przewrotów czy też „prawidłowe prowadzenie głosów”) i brzmi to całkiem dobrze [aczkolwiek jasne jest oczywiście, że TO – to jest „muzyka «niepoważna»”, taka trochę nawet prześmiewcza 🙂 ]:

 9. wobroniewiary pisze:

  Właśnie się dowiedziałam, że zmarła mama Kazimierza, proszę o modlitwę za jej śp. duszę!

 10. Kamil pisze:

  Witajcie.
  Wiecie może, gdzie w Polsce mógłbym zamówić Msze Św. Gregoriańskie za rozsądną cenę? Ponieważ klasztor, z którym wiązałem nadzieje wymaga wręcz kosmicznej wysokości ofiary. Zamawiam takie msze pierwszy raz, może faktycznie tyle to wynosi… Może ktoś tutaj ma bardziej pozytywne doświadczenia?
  Szczęść Boże 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   U mnie po ok. 50 zł za Mszę św.

  • Krystyna pisze:

   Dla Kamila:
   GREGORIANKA / 30 Mszy
   Uprzejmie prosimy, aby stypendium mszalne nie było niższe niż 1000 zł. Msze św. gregoriańskie zostaną odprawione w najbliższym wolnym terminie uwzględniającym prośbę ofiarodawców.
   Ta informacja pochodzi ze strony Pomost pallotyni

  • gosc pisze:

   Kamil wejdź na stronę Bonifratrzy Cieszyn, zadzwoń , powinni Ci przyjąć. Są wolne datki, ofiara, ale te 1200 trzeba się liczyć. Dzwoń do skutku, czasami trzeba kilka razy dzwonić, zanim brat odbierze. Będzie w intencjach wypisane. Nie ma transmisji 0n-line

   • Kamil pisze:

    Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi i za pomoc 🙂 Szczęść Boże 🙂

    • Maggie pisze:

     Są też Msze Święte Wieczyste .. np u Werbistów; albo Msze Święte Zbiorowe w każdej parafii lub na Misjach (Pana Boga nikt niczym nie ograniczy – w tym ani ilością intencji, więc takie Msze Święte „tak samo dobre”)

 11. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich intencjach

 12. m-gosia pisze:

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 13. Małgorzata pisze:

  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  I pokój serca ich bliskim, którzy zostali tu, na ziemi.

 14. Iga pisze:

  +
  In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.
  Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  P.S
  Serdeczne wyrazy współczucia dla Kazimierza i Rodziny!

 15. Antonina pisze:

  🙏🙏🙏

 16. Paweł pisze:

  Dziekuje wam za modlitwe. Wasza modlitwa pomogla mojej rodzinie. Mieszkamy juz razem ale dalej poszukujemy większego lokum dla naszej rodziny. Dziekuje

 17. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za modlitwę za duszę mojej śp. Mamy.
  Kazimierz.

 18. gosc pisze:

  Przeczytajcie Koronkę Wyzwolenia, po miesięcznej modlitwie Jezus uzdrowił nawet z HIV. Najlepszy lek, lekarz to Jezus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s